(D De Vogelvrienden kijken uit naar districts tentoonstelling 1981 Aderlating voor bedrijfsleven in Scherpenisse Geref. Kerk Poortvliet nam nieuwe kerkzaal in gebruik BROEKÜEH BOUMAN POTTER De Schelde Brandweer haait enveloppen voor Rwanda op =JQ£ONINGINRICHT - H" I -j i. NG li Map! Kabel-politiek Nieuwste modellen FORD 1981 Laatste nieuwe ideeën op woongebied GARAGEDE VIET WONINGINRICHTING VAN HOUTE DAT IS ME DAAR EEN WINKELAKTIE IN SINT ANNALAND Donderdag 20 november 1980 37e Jaargang no.2 100 'plaatjes tonen nooit üw Alno-keuken! De Vogelvrienden uit Oud- Vossemeer hebben na twee succesvolle jaren voor dhr. C. Heijboer een nieuwe alge meen kampioen: dhr. J. Nee- Ie. Vrijdagavond kreeg hij die eer toebedeeld door raadslid J.L. van Gorsel, die zijn be wondering uitsprak voor de grote verscheidenheid die de niet zo grote vogelvereniging bijeen bracht. Kampioenen de Vogelvrienden vindt u op de show 21 en 22 november van en Sint Maartensdijk De Thoolse en Fliplandse vrij willige brandweerkorpsen, die zo vertrouwd zijn met (blus)water, gaan zich volgen de week inzetten voor de bouw van putten voor goed drinkwa ter in het Afrikaanse land Rwanda. Dit in het kader van de provinciale actie 'Zeeland helpt Rwanda'. van 21 t/m 29 november. Zonder kosten, vele prijzen. Een sortering in de winkels, waarmee je uit de voeten kunt. Voor baby BABY-HOME Aannemersbedrijf Suurland vertrekt en autobedrijf Bolier dicht De bedrijvigheid in de kleinste Thoolse kern, Scherpenisse, wordt minder door het vertrek van aannemingsbedrijf Suur land naar Roosendaal en de sluiting van autobedrijf Bolier. De bekende Fiat-garage aan de Langeweg is meegesleept in het faillissement van het moederbedrijf Schipper-Noord B.V. te Goes. Er worden echter nog steeds pogingen in het werk gesteld om het gezonde autobedrijf in Scherpenisse weer te laten draaien. Bij Suurland en Bolier werken, inclusief de bedrijf sleiding zo'n 22 mensen. Dichterbij Haestinge Lid\fereniging Good-en Zilversmeden v; Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 3,50 per halfjaar, per jaar ƒ26,50, per post ƒ33,50 per jaar. losse nummers ƒ0,70 Opgave advertenties voor dinsdag 1 6 00 uur Advertentieprijs ƒ0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contant inclusief btw. Op rekening ƒ7,50. v Hoofdredacteur G. Heijboer. Ook in het zogenaamde verlichte jaar 1980 komen nieuwe ontwikkelingen niet ongestoord tot stand. Nu de mechani sche revolutie achter de rug ligt, hebben we nog wat problemen met de elektro nische revolutie. De kabel T.V., die men desnoods daaronder mag rangschikken, heeft landelijk al heel wat tongen in be roering gebracht. Denk maar aan de meningsverschillen over lokale reklame T.V. als het echter elders regent, zo ver zekerden ons de wijze oud-vaders drup pelt het hier minstens. Deze week werd dan de Thoolse volks vertegenwoordiging met de neus op de kabel T.V. gedrukt. Uit de lange discus sie bleek, dat ook uw bloedeigen verte genwoordiger niet over een nacht ijs ging. Maar bij enig nadenken - de den ker van het Stedenspel tot voorbeeld - zal men ook steeds minder snappen van politiek in het algemeen en misschien zelfs nog minder van plaatselijke poli tiek in het bijzonder. We moeten name lijk wel enkele vraagtekens plaatsen, ons de mechanische revolutie herinnerend. Bij het centraal antennesysteem vond de PvdA het gewenst dat iedereen, on geacht of hij of zij wel of geen radio of T.V. aansluiting wenste in woningwet woningen, maar moest meebetalen. Daarin huizen 'inormaliter de minst draagkrachtigen en daarvoor moest een breed economisch draagvlak worden geschapen. Tegenpool in die politiek, de SGP, stemde destijds begrijpelijk tegen om principiële en financiële redenen. Onze sympathie ging op dat moment uit naar laatstgenoemde partij en nog altijd snappen we niet, dat de VVD en het CDA konden verkroppen, dat hier de aansluitingsvrijheid werd aangetast. In het elektronisch tijdperk gekomen, lig gen de zaken met een draai van honderd procent. Nu kon de SGP vrijheid krijgen om wel of niet aan te sluiten en de PvdA om wel of niet te betalen, maar beiden maakten bezwaren. De PvdA slikte die tenslotte in, maar vier SGP'ers hielden voet bij stuk. De SGP meende dat er door de grotere mogelijkheden teveel zonde mogelijk was, maar die partij weet ook wel, dat er maar 1 uitzending tegelijk is te ontvangen. De PvdA, die eerst mensen had gedwongen aan het centraal antennesysteem te betalen, wil de nu de vrijheid laten om masten te plaatsen. Met dat laatste zijn we het wel eens, maar het vloekt met de eerdere uitgangspunten. Als VVD en CDA of anderen nu denken dat ze garen sponnen, kan worden ge steld, dat in de politiek iedereen een beurt krijgt. Naar ons gevoel had de af wijkende SGP'er dit keer gelijk. Eertijds was er ook het SGP-probleem of een jachthaven geoorloofd was. Toen zei de wethouder, dat het beter is te begelei den, dan te worden overvleugeld. In hetzelfde kader kunnen we meegaan met hem, dat de vrijheid van wel of geen aansluiting en de verdwijning van T.V. masten, een groter en beter goed is, dan de dubieuze vraag van meer zondige mogelijkheden. Wie tegen T.V. is, zou ook tegen radio moeten zijn, want beide media bieden goede en slechte pro gramma's. Men kan echter kiezen en maar 1 programma tegelijk beluisteren of bekijken. Wie trouwens milieugezind is, zal eerder de vergadering van de ijs- club bijwonen dan een T.V. programma volgen. De eenzamen niet te na gespro ken. Het Alno-keukenprogramma is'zó geweldig groot...geen huis is het zelfde...smaken verschillen. De keukenop stellingen in onze gezellige showroom zijn slechts mógelijke opstellingen. Daarom kunnen wij rekening houden met al uw wensen als het om een keuken gaat. Daarom kunnen wij u optimaal adviseren en een kompleet keukenplan aanbieden... passend in üw budget. Èn...wij kunnen uw keuken straks bedrijfsklaar installeren! bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 Het aantal vogels in clublokaal Saparow was minder dan vorig jaar, want de kweek is altijd gevoelig. Raadslid Van Gorsel vond echter, dat de Vogelvrien den hun plaats in het Oud-Vossemeerse verenigingsleven meer dan waard wa ren. Vrijdagmiddag hadden de bejaar den al een kijkje genomen op de ten toonstelling en 's avonds waren de be zoekers talrijk, evenals zaterdag. Dhr. J. Vaders zorgde met het rad van avontuur voor een extra attractie om de onkosten te bestrijden. Ook vond de trekking van de verloting plaats. Verder was er een verkoopbeurs, zodat diverse vogels van eigenaar veranderden. Volgend jaar december organiseren de Vogelvrienden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan de provinciale vogel tentoonstelling in de Vossenkuil. Kampioen J.Neele neemt er een week vakantie voor, want voor de organisatie komt er nogal wat kijken. Ook de leden van de tweede Thoolse vogelvereniging. Vogelvreugd (die zaterdag a.s. in Hof van Holland de eigen tentoonstelling houdt) zullen dan hun beste vogels to nen. Kampioen pigment z.r. J.. Neele met goudagaat pastel 89 punten, twee 2e pr. L. Berkeij met goudagaat 89 p., twee 3e pr. I. Potappel met goudagaat 88 p.,drie 3e pr. L. Berkeij met goudagaat 88 p. Kampioen vetstof z.r. J. Neele met re- cessief wit 88 p., twee 2e pr. C. Heijboer met Dominant wit 88 p., drie 2e pr. J. Neele met Recessief Wit 88 p., P. Pip ping met Goudgeel 88 p., vier 3e pr. L. Berkeij met Dominant Wit 87p., vier 3e pr. J. Neele met Recessief Wit 87 p., 3e pr. I. Potappel met Dominant Wit 87 p., twee 3e pr. P. Pipping met Goudgeel 87 P- Kampioen Derby I. Potappel met Nor wich 87 punten, 2e pr. J. Neele met Re cessief Wit 87 p., 3e pr. L. BerkeijD met ominant Wit 87 p., 3e pr. D.v. Dijke met Border 87-p. Kampioen vetstof m.r. L. Vroegop met Zalm 89 punten, drie 2e pr. L. Vroegop met Zalm 88 p, drie 3e pr. L. Vroegop met Zalm 87 p., 2e pr. pigment m.r. J. Neele met Or. Roodisabel Ivoor 88 p. Dhr. J. Neele heeft al zo'n 140 bekers, maar de trofee, behorend bij het alge meen kampioenschap 1980 van de Vo gelvrienden, kon er nog wel bij. Dit dankzij zijn kanarie agaat pastel, die goed was voor 89 punten. Nadat twee jaar dhr. C. Heijboer de hoogste eer voor zich opeiste, won nu bestuurslid Neele de titel. De Vogelvrienden zien al uit naar de districtstentoonstelling, die volgend jaar ter gelegenheid van het tienjarig be staan in de Vossenkuil gehouden wordt. Wisselbeker kanaries J. Neele met Agaat pastel 89 punten, Kampioen Pos tuur IPotappel met Norwich 88 punten, 2e pr. L. Potappel met Norwich 87 p., twee 2e pr. Dv. Dijke met Border 87 p. Kampioen Bastaarden J. Neele met put ter kanarie 88 punten. Kampioen tropen: J.v.d. Hoven met Rijstvogel 87 punten, 2e pr. I. Potappel met Kwartel 87 p., Wisselbeker tropen en overige vogels: J. Neele met putter kanarie 88. Kampioen stammen: L. Berkeij met goudagaat 357 p., 2e pr. L. Vroegop met Zalm, 356 p., 3e pr. J. Neele met Reces sief Wit 355 p. Ie pr. O.E.K. kanaries: C.J. de Korte met Goudagaat pastel 89, 2e pr. L. Vroegop met Zalm 89 p., 3e pr. L. Vroegop met Zalm 88 p. Ie pr. O.K. kanaries: H. Zwagemakers met Zalm 90 p., 2e pi. H. Zwagemakers met Zalm 88 p., 3e pr. C. Hommel met Norwich 88 p. Kampioen Grasparkieten: de Koeyer met Opaline 87 p., 2e pr. J. Mees met opaline Hemelsblauw 87 p. Ie pr. tropen: O.K.C. Hommel met edelzanger 88 p., 2e pr. C.J. de Korte bandvink 88 p. Ie pr. L. Berkeij met agapornis 88 p., 2e pr. mevr. v.d. Meer met muisvogel 87 p. Wisselbeker Derbys I. Potappel met Norwich 87 p. Algemeen Kampioen J. Neele met Agaatpastel 89 p. Advertentie I.M. Alle inwoners van Tholen en St. Phi- lipsland krijgen deze week een brief van de Commissaris der Koningin in Zee land., Dr.C. Boertien, en de Zeeuwse voorzitter van de vereniging van brand weercommandanten, dhr. H.J. den Advertentie I.M. I vindt u bi) BABY-HOME alles wat uw hartje begeert Een verant woorde baby-uitzet, grappige modieuze schoentjes, baby - kindermeubeltjes, de nieuwste kinder-wandelwaaens. bua- gy's, kinderstoelen, boxen en naast goedgekeurde autostoelen nu ook baby- klnderspeeltjes. ja, Inklutlef, bij BABY-HOME een vakkundige en vriendelijke begeleiding. Komt u gerust vrijblijvend kijken naar al dat liefs op meer dan 450 m2 bedrijfsruimte., Antwerpsestraat 117 (Plein 13) Advertentie IM Hartog. Er is in de afgelopen twee jaar ruim acht ton bijeengebracht voor Rwanda, maar om de Zeeuwse beloften na te komen, is er nog 150.000 gulden nodig. De St. Nicolaastijd leent zich bij zonder goed voor een verrassing, schrijft Dr. Boertien. "Laat ons verrast zijn door uw milde gaven, zodat wij onze mede mensen in Rwanda kunnen helpen aan gezond drinkwater. De brandweerlieden offeren veel vrije tijd op. Laat hen niet tevergeefs bellen en geef deze laatste keer nog met gulle hand", aldus de Zeeuwse Commissaris der Koningin. In Tholen worden de enveloppen dins dagavond 25 november vanaf zeven uur opgehaald, nadat de inwoners tussen zes en zeven nog met een geluidswagen aan de actie worden herinnerd. St. Annaland komt maandagavond 24 november aan de beurt, waarbij de brandweerauto zal worden ingescha keld. Stavenisse haalt woensdagavond 26 no vember in de bebouwde kom envelop pen op en zaterdag daarbuiten. St. Maartensdijk is maandagavond 24 november beschikbaar voor Rwanda. St. Philipsland rukt woensdagavond 26 november vanaf half zeven uit, waarbij de brandweerauto voor het nodige ge luid zal zorgen. De gemeentelijke com mandant van de brandweer Tholen, dhr. P.A.C. Lindhout, probeert nog een re geling te vinden om volgende week ook Oud-Vossemeer, Scherpenisse en Poortvliet te bezoeken, al is dat een hele opgave voor de vier korpsen op Tholen. Zaterdagmorgen 29 november kan men de enveloppe tussen acht en twaalf uur ook nog in de brandweerkazernes bren gen of men kan per bank of giro een gift overmaken. Ook Tholen en Sint-Phi lipsland helpen volgende week Rwanda. De CDA-fractie in de Thoolse gemeen teraad stelde maandagavond schrifte lijke vragen aan B en W over het vertrek van het aannemingsbedrijf. Geïnfor meerd werd, of het college pogingen had gedaan om Suurland voor het eiland te behouden. B en W zullen schriftelijk antwoorden, maar volgens dhr. J. Suur land, die samen met zijn broer W.C. Suurland de directie voert van het bijna 125 jaar bestaande bedrijf, heeft burge meester Baerends dit voorjaar al een gesprek gehad. Hij was niet gelukkig met ons voorgenomen vertrek, maar de plannen bestonden al langer omdat hier blijven, ons geld kost. Onze vijftien werknemers zijn ook gebaat bij de ver huizing naar Roosendaal omdat er meer toekomst zit in het grotere gebied. We hebben dit jaar 1 karwei gehad op Tho len, de rest rond Roosendaal/Bergen op Zoom. In wezen verandert er voor het personeel dus niets. Met het kantoor moetje echter dichter bij je werk zitten. Architecten en op drachtgevers zullen je dan veel vlugger benaderen. Nu is Tholen, Zeeland, zo ver weg voor ze. Daarom is Roosendaal, waar we dit jaar twee grote karweien hadden, gunstiger", aldus dhr. Suur land. Suggesties in dagbladberichten, dat het aannemingsbedrijf wegens de weinige contacten (opdrachten) met de gemeente Tholen zou vertrekken, wijst dhr. Suurland van de hand. "Dat zou een lachertje zijn. Er komt misschien wel oud zeer boven, maar in West-Brabant hebben we ons werk en daarom ver trekken we. Het eiland Tholen is lang zamerhand volgebouwd. Daar is niet veel meer te doen", zegt dhr. Suurland. Suurland heeft in opdracht van semi- overheidsinstellingen twee grote projec ten in Sint-Maartensdijk gerealiseerd: Haestinge (sportzaal, dorpshuis, zwem bad) en het bejaardentehuis Sint-Maar- tenshof. In opdracht van de gemeente werd het kleedlokaal bij de tennisbanen gebouwd. "Nieuwe scholen op Tholen moest Dura echter bouwen en de sport hal/ nieuwbouw van het gemeentehuis hebben we wel een uitnodiging gehad, maar toen zaten we dermate vol werk voor een vaste relatie, dat we moesten Vervolg op pag. 9 Kabel-politiek 0 SGP Flipland vindt dat voetbal gemeentegeld slorpt 0 CDA ziet ons Dorpshuis onderbe taald door vormingsinstituut 0 PVAB dringt aan op spoedige opening openbare kleuterschool 0 Thoolse Raad groef kabel T.V. diep in en zat voorts hoog in de mast 0 Niet eenvoudig om 34 scholen op 1 experimenterende lijn te houden 0 Warme maaltijdvoorziening ver dubbeld 0 De snuggere denker voor het Thoolse Stedenspel 0 Met zijn allen het Rode Kruis verwaarloosd 0 Bij Groene Kruis stijgend ledental 0 Nieuwe gezworene bij Water schap 0 150 parkeerplaatsen bij sporthal voldoende 0 Ik en de jeugd vernielden voor zestig mille 0 Gemeentewerkplaats geen koopje 0 Bergse bioscoopkeus belangrijk ruimer 0 Jan Overeenkamglimworm kortsluiting 0 Winkelacties gaan van start 0 Sportclub Stavenisse vervolgt als enige de bekerronde 0 Het puntje van een gouden pen (zei Cats) is het scherpste wapen dat ik ken (zei Sinterklaas) 0 Dit nummer bestaat uit 28 pagi na's ln een feestelijke kerkdienst werd zon dagmorgen de nieuwe kerkzaal van de Geref. kerk te Poortvliet in gebruik ge nomen. Geen officiële opening met toespraken. Dat komt t.z.t. als ook de oude kerkzaal is verbouwd, waarmee dan de accommodatie zal zijn verkre gen, die toereikend is voor allerlei ker kelijke neven-aktiviteiten zoals: jeugd werk, catechesatie, kindercrèche, kin- dernevendienst, gemeentevergaderin gen, enz. Nu werd volstaan met een welkomstwoord, namens de kerkeraad uitgesproken door haar voorzitter, de heer S. de Jong. De heer de Jong me moreert dat de werkzaamheden aan de kerkzaal nog niet geheel gereed zijn, maar dat desondanks toch vroeger dan aanvankelijk was gepland de nieuwe kerkzaal kan worden gebruikt. Door een sterk gevoel van saamhorigheid en eensgezindheid is veel tot stand geko men. Een belangrijke mijlpaal is bereikt, het is een blijde en gezegende dag. God heeft het werk gezegend en de gebeden verhoord. "Als kerkeraad hopen wij u als gemeente te ontmoeten om met el kander de diensten te vullen tot eer van God en tot groter wasdom van Zijn ko ninkrijk", aldus de heer de Jong. De eerste dienst werd geleid door de heer A. W. W. de Ruiter, als pastoraal medewerker aan de Geref. kerken van Tholen en Poortvliet verbonden. Als uitgangspunt voor de verkondiging had de heer de Ruiter gekozen de opdracht van David aan Salomo tot het bouwen van de tempel te Jerusalem. Als tekst koos hij I Kron. 28:20. Na afloop maakten velen van de gele genheid gebruik om bij een kopje koffie nog wat na te praten en alles nog eens goed te bekijKhn. Naast een aantal be drijven in en om Poortvliet is ook door een groep vrijwilligers vanuit de ge meente hard gewerkt om tot dit resultaat te komen. Zeker voor hen, maar vanzelfsprekend voor de gehele gemeente, een blijde dag. Juwelier horloger opticien Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen TEL. 01670-63385 Adri C Broekhuis een begnp voor kwaliteit en service ^"""""^"^^ïïvërtëntïeTM SS I Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1