Chr.Mavo verzamelde 1780 gulden voorWoord en Daad VERKEERSVEILIGHEID MOET DOMINEREN ONDERLINGE VERKAVELING GEWENST BOUMAN POTTER (D Van centraal antennesysteem naar kabeltelevisie De Schelde Onbekend Nieuwste modellen FORD 1981 Laatste nieuwe ideeën op woongebied GARAGE VAN VLIET WONINGINRICHTING VAN HOUTE Alno- keukens zijn 't zelfde, Donderdag 13 november 1980 37e Jaargang no. 1 Inleveringsactie bestrijdingsmiddelen In Haïti heeft 83% van de mensen niet eens 1 maaltijd per dag Drie leerlingen van de chr. Mavo hebben vrijdagavond in de Rehobothkerk te Tholen symbolisch 1780 gulden overgedragen aan de secretaris buitenland van de stichting reformatorische hulpactie Woord en Daad. Drie weken waren de leerlingen op stap geweest om kerstkaarten te verkopen, zo vertelde directeur K. Flikweert. In dichtvorm overhandigden 'Dirian van Houdt uit Scherpenisse, Lies de Bruyn uit St. Maartensdijk en Ingfid Slings uit Dinteloord elk een deel van de opbrengst aan dhr. J. Slot. Woord en Daad neemt op de chr. Mavo een belangrijke plaats in, want elke maand wordt er 175 gulden overgemaakt voor de financiële adoptie van vijf kinderen. Arme ziel Armste land Tijd kort Volgens Recron komt recreatie Oosterschelde onvoldoende aan bod vindt u op de show 21 en 22 november van en Sint Maartensdijk Hand op de knip DEZC WEÊK Poortvlietse rondweg bij betrokken burgers nog niet rond. Lichtinstallatie Voor baby BABY-HOME Onderlinge verkaveling Verwijten rond onbekendheid De minste landbouwgrond Stoofstraat-afsluiting dupeert bedrijven. AO/ONINGINRICHT IMG Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet .X Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 13,50 per halfjaar, per jaar 26,50, per post ƒ33,50 per jaar, losse nummers ƒ0,70. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur Advertentieprijs ƒ0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contant inclusief btw. Op rekening ƒ7,50. Hoofdredacteur G. Heijboer. Om volledig te zijn moet er staan dat onbekend ook onbemind maakt. Dit kwam volop tot uitdrukking tijden de inspraakbijeenkomst in 't Ouwe Raed'uus te Poortvliet over de geplande nieuwe rondweg. De aanwezigen gaven voor onbekend te zijn met het tracé, en toonden in elk ge val dat het hun zeker niét beminnelijk voorkwam, want men moest er grond voor inleveren. De deskundigen van Provinciale Wa ter® staat, die bij die inspraakbijeen komst de leiding hadden, waren zeer verwonderd, dat de geopperde bezwa ren vooral uitgingen naar een al lang door het gemeentebestuur vastgesteld bestemmingsplan. Daarover bezwaren in te brengen had men immer veel eer der volop gelegenheid gehad. Maar juist op dat punt lag de knoop. Het meren deel van de betrokkenen riep eenstem mig de zo beruchte duitse uitspraak tot haar verdediging: we hebben het niet geweten. Die knoop blijkt zich telkens weer voor te doen, als uitbreidingsplannen in uit voering komen. Niet alleen in Poort vliet, maar evengoed elders. Het is als met de gezondheid. Zolang een ander ziek wordt wil men wel meeleven, maar kan er niet uitpraten. Als het mes echter in eigen vlees snijdt, wordt het pas ge voeld. Het was natuurlijk niet zo, dat ook maar iemand van de aanwezige be langhebbenden nooit gehoord had over plannen van een nieuwe Poortvlietse rondweg. Waarschijnlijk was het altijd wel zo, dat de gedachte overheerste, dat buurman daarvan de dupe zou worden. Niet ik. Tot zolang is er geen behoefte zich op de hoogte te stellen, laat staan zich daartegen te verweren. Nogmaals, Poortvliet maakt geen uitzondering, maar het moet een gemeentebestuur wel teleurstelling, die uit-en-te-na alles doet om het in de openbaarheid te brengen en zeker uitbreidingsplannen, telkens weer moet ervaren, dat de burger met de dooddoener komt het niet te hebben geweten. Inderdaad dooddoener, Dat bleek ook wel uit het vervolg van de discussie in Poortvliet. Sterk moet wor den betwijfeld of er iemand aanwezig was, die nooit over die nieuwe rondweg had gehoord. Het alleen maar als nadeel voor zijn buurman had gedacht. Overi gens ook nog een vraag of het een nadeel is. Maar dat terzijde. Als het om ie mands eigendom gaat, dan dient de ei genaar op de hoogte te zijn, zo luidde de grief. Je kunt hierbij denken aan oude liberale in een tijd, dat er van informatie nog nauwelijks sprake was. Ben ik dan verplicht om een bepaalde krant te le zen, teneinde aan die informatie te ko men, zo was een wat naare vraag. Niemand verplicht dat, ook in 1980 niet. Alleen wel, dat iedere burger wordt geacht de wet te kennen Het vervolg van de discussie toonde trouwens voldoende aan, dat in feite niemand onwetend was. Maar wel bezwaren had. "Dit laatste is het volstrekte goed recht. Daaraan werd ook door niemand getornd. Hoe echter een gemeente of andere instantie nog meer kan en moet doen om burgers op de hoogte te stellen van een gebeuren in hun gebied, dan nu al wordt gedaan, is een open vraag. Persoonlijk' aanschrij ven, werd in Poortvliet gezegd. O ja? Ook voor een buitengebied? Ga daar maar eens aanstaan. Je schrijft, maar geen reactie, want het interesseert niet. Een gemeentebestuur kan namelijk niet exact aangeven, wie ergens in een nabije toekomst bij wordt betrokken dat kon zelfs nu nog niet in het Poortvlietse ge val. Ook daar ging het immers nog om een plan. ten plan dat kan veranderen. Zolang niet definitief is een eigenaar niet te berichten, dat men z'n grond no dig heeft. Het lijkt ons toe, dat niemand hier ooit uitkomt. Ook in de toekomst zullen belanghebbenden dan pas hun ogen uitwrijven, als ze zien dat het niet meer alleen om hun buurman gaat. Daarom zal het vaststellen van een bes temmingsplan nog wel over rolletjes kunnen lopen, maar uitvoering daarvan altijd weer grote problemen met zich meebrengen. De gedachte blijft immers lang haken, dat het die buurman is, die in de penarie komt. Voor de inleveringsactie van Land- bouwbestrijdingsmiddelen is voor Tho len en Sint-Philipsland de gemeente- werkplaats aan de Langeweg in Scher- penisse aangewezen. Op 19 en 20 november kan men daar van negen uur 's morgens tot vier uur 's middags terecht. Niet herkenbare middelen worden niet ingenomen. Verpakking: stevige plastic zakken. Geen middelen bij elkaar voe gen in 1 fles, blik of doos. mogen hebben. Van onszelf zijn we na melijk niet zo barmhartig' niet zo me delijdend. We houden de hand op de knip. De grootste nood van mensen uit Tholen, Haïti en India, is echter, dat we verloren schapen zijn. Daarom is het een wonder, dat God mensen wil gebruiken om iets van de grote nood in de wereld te lenigen. Eerst brood voor het hart, maar ook voor het natuurlijk leven. Dat we onder Gods zegen dit werk mogen doet), dan wordt het weinige vele", zo besloot ds. Budding. Behalve samenzang was er ook een optreden van een vijftigtal jeugdige zangers van de chr. Mavo en de geref. gemeente, waarbij dirigent Johan Melse de verschillende partijen het volle pond gaf. Ds. G. Mouw uit Tholen sprak het slot- woofd. Hij wa stil geworden van de grote nood, zoals dhr. Slot die had ge schetst. "Vanwaar die grote nood, zowel ver weg als nabij? Wat is de bron van de lijdende mensheid. We hebben het over ons uitgeroepen in het paradijs: geen God, geen Meester. In Adam zijn we gevallen en wie ver van Mij de weelde zoekt, vergaat eerlang en wordt ver vloekt. Temidden van lijden en sterven is Christus echter tot de diepste diepten gegaan opdat de grootste zondaar ge reinigd zou kunnen worden. Hij redt ons ook van de persoonlijke (doods)nood. Daarom, naast de offeranden voor de nood van de naaste, vergeet uw arme ziel niet", aldus ds. Mouw, die met dankgebed de bijeenkomst beëindigde. Daarna was er nog gelegenheid om handgemaakte artikelen van leerlingen van de chr. Mavo te kopen. Bovendien was er koffie. De opbrengst ging naar Woord en Daad, waarvoor ook gecol lecteerd werd. Voor de bijeenkomst was goede belangstelling, al hadden er dan nog heel wat mensen in de Rehoboth kerk bij kunnen zitten. Hoe dringend de hulp aan de derde wereld nodig is, werd nog eens geschetst door dhr. Slot. Hij vertelde over het le pra-project van Woord en Daad in In dia, waarbij 400 van de totaal zes mil joen Indiase Leprozen worden gehol pen. Bij de stad Hayderabad wordt een lepradorp gebouwd met een school, een kapel en een klein ziekenhuis. De le prozen (over de gehele wereld, zijn er elf miljoen) leven als verschoppelingen. Door de besmettelijke ziekte teren de ledematen weg en aangezien hun voeten gevoelloos worden, zijn er sandalen no dig om te voorkomen dat de voeten be schadigd worden. Ze moeten ook regel matig een injectie hebben. In een schijnbaar uitzichtloze situatie helpt Woord en Daad. Men kan een tientje geven voor een paar sandalen of een vaste bijdrage van 25 gulden voor een leprapatiënt. Het gaat echter niet alleen om geld, maar ook om gebed. Dat vra gen de leprozen steeds, zo maakte dhr. Slot duidelijk. Hij maakte ook melding van straatvegers, in India, die bij vuil nisstortplaatsen wonen. Het kastenstel sel speelt hierbij nog een rol. Anderen mogen geen contact met ze hebben. Woord en Daad wil huizen bouwen en kleding verstrekken. "Leprozen en straatvegers zijn beiden aan onze zorgen toevertrouwd en we moeten figuurlijk de handen uitsteken, zoals Jezus dat deed naar de melaatse", zei de secretaris buitenland. In de Filippijnen heeft Woord en Daad eveneens een vuilnisbeltproject. Voor 35 gulden per maand worden kinderen verzorgd, van kleding voorzien en uit de bijbel verteld. Guatemala, dat enkele jaren geleden door een aardbeving werd getroffen, heeft ook de bijzondere aan dacht van Woord en Daad. Voor 400 gezinnen worden huizen gebouwd. De mensen lijden aan ondervoeding, ze leven onhygiënisch in slechte huisves ting en hebben het koud. Woord en Daad heeft daarom tevens een medisch project. Een van de armste landen van de wereld is Haïti": 83% van de bevol king heeft niet eens 1 maaltijd per dag en 80% is analfabeet. Er is grote kinder sterfte en verder heeft dit latijns Ameri kaans land een vluchtelingenprobleem. Woord en Daad probeert door middel van financiële adoptie 4000 kinderen te helpen. Naast brood voor het lichaam wil Uit een commentaar dat de afdeling Zeeland van de organisatie van recrea- tie-ondernememrs Nederland (Recron j leverde op de Oosterschelde nota blijkt dat naar haar mening te veel nadruk is gelegd op natuurbehoud. De recreatie komt onvoldoende aan de bak. Volgens Recron brengt beroepsvaart en visserij meer risico's mee voor het milieu dan de recreatie. De Recron vindt het helemaal onjuist dat op en rond Tholen geen recreatieve ontwikkelingen op gang mogen komen, voor welk gebied het overigens nog be scheiden toerisme van grote betekenis is. De Recron ontkent dat jachthavens een grote bron van watervervuiling vormen en vindt dat in genoemde nota het evenwichtig maatschappelijk functione ren van de Oosterschelde geweld wordt aangedaan. Woord en Daad ook het Woord van God brengen. Daarom hebben verschil lende kerken de gereformeerde gezindte een eigen interkerkelijke stichting ge vormd omdat de Wereldraad van Ker ken guerillabewegingen steunt, zei dhr. Slot. Hij bracht naar voren dat mensen kunnen helpen door gebed, door het geven van een bijdrage of door finan ciële adoptie. "We blijven de mensen begeleiden tot ze helemaal voor zichzelf kunnen zorgen. De tijd is kort, want op verschillende plaatsen wordt het moei lijk om als blanke te werken. De vijand schap groeit en het communisme en marxisme wint terrein", aldus de secre taris huitenland van Woord en Daad. Hij was daarom temeer verheugd dat de chr. Mavo zich voor de nog vrij prille kerstkaartenactie zo had ingezet, "'t Is fantastisch, een prachtig resultaat", zei dhr. Slot. De bijeenkomst van Woord en Daad werd vrijdagavond geopend door de voorzitter van de afdeling Tholen/St. Philipsland, ds. D.J. Budding uit Scher penisse. Hij ging voor in gebed en las Marcus 6: 30 t/m 44. "Ik hoop dat we allemaal iets van die gezindheid uit Marcus 6, de levende band met God, Advertentie LM. Zoals het eens is gegaan met de stroom voorziening met zijn bovengrondse palen en draden, zo gaat het ongeveer een hal ve eeuw later ook met het medium tee vee. Als een bos, vooral in de steden ver rezen de antennewouden op de daken. Maar er kwam inmiddels ook kabeltele visie met nogal veel meer ontvangstmo gelijkheden. De raad zal maandagavond kunnen be slissen of het zoveelste kabeltje in het trottoir mag komen. Voor de burger zal het voorstel overi gens in zoverre weer verwarrend zijn, omdat hierbij weer zowel de wonings tichting 'Beter Wonen' als de gemeente is betrokken. Aangezien men daarmee toch al nooit goed raad weet zijn derge lijke voorstellen niet bevorderlijk om die knoop te ontwarren. Immers, tot dusver exploiteert de stichting "Beter Wonen" een centraal antenne-systeem voor een groot deel van het woningbezit van de beide woningstichtingen en ook nog voor een aantal bij die woningen gele gen particuliere huizen. De kabeltelevi- sieaanleg zal daarentegen weer een vol ledige gemeentelijke aangelegenheid worden. Het college heeft overigens het grootste gelijk van de wereld, dat het huidige centraal mte-nesysteem meer moeilijkheden en gezanik meebracht dan voordelen. Dii zowel voor de be woners, leveranciers als de gemeente. Eerstens bleken de aanwezige installa ties sneller verouderd dan was verwacht en dat kostte de woningstichtingen al leen maar geld. Men was voor het ver helpen van klachten geheel aangewezen op derden en kon bovendien maar in beperkte mate voldoen aan de wensen van de aangeslotenen tot het leveren van een voldoende aantal programma's. Daarbij kwam nog dat het merendeel van de particuliere bewoners er geen gebruik van konden maken. Van het huidige centrale systeem profiteerden dan ook maar 1750 woningen en bleven er nog een 4500 van verstoken. Een ander heet hangijzer, ook op het politieke vlak was, dat alle huurders van aangesloten woningen vergoeding voor de aansluiting moesten betalen, ook als men geen radio of televisie had^ Die be talingsverplichting vloekte niet gering met de heden tendage zo genoemde privacy. B. en W. hebben zich om al de hiervoor genoemde redenen dan ook uitgebreid laten informeren over het kabeltelevi sie-systeem. Het wil daartoe nu in zee gan met de N.V. Casema (centrale an tenne systemen exploitatie maatschap pij), een dochter van de PTT met voorts aandelen van de voornaamste omroe pen. Wordt het voorstel van B en W geaccepteerd, dan krijgt Casema het al leenrecht voor de kabelaanleg. Ver wachte maandhuur voor de aangeslote- men zal 18,80 bedragen. Maar dan zijn er ook ontvangstmogelijkheden tot in de toekomst wel een 36 tee-vee pro gramma's en bij de radio krijgt men dan ook ontvangst uit Frankrijk en Enge land. v In het pre-advies rond dit voorstel som men B en W dan nog een aantal nadelen op, die het gevolg zijn van een noodza kelijke verbetering van het huidig mas- tensysteem. Daarnaast nog wat bijko mende voordelen, als men tot de kabel overgaat, o.a. dat de exploitatie in han den komt van een deskundige en volle dig toegeruste instelling. Daarbij zal aanpassing aan weer nieuwe ontwikke lingen verzekerd zijn. Het al genoemde grote voorrecht, dat men alleen moet betalen als men van de dienst van Case ma gebruik maakt. De bewoner sluit daartoe een abonnement af. Verder wordt de woningstichting ontheven van een haar niet passende en daardoor ris kante taak. Er wordt bereikt dat de tele- visiemasten verdwijnen, want nieuwe mogen niet meer worden geplaatst en binnen 5 jaar moet ieder die radio of teevee heeft van de kabel gebruik ma ken. Wel komt er 1 centrale mast op Tholen van 110 meter hoog. Als de raad maan dag tot een positieve beslissing komt op het B en W voorstel, zal dat met name de woningstichting zeer aangenaam zijn, want dat zal Casema al per 1 januari 1981 beheer en onderhoud van de bes taande installaties overnemen tot de ka belteevee een feit is. Het ligt dus voor de hand, dat B en W de raad voorstellen met Casema in zee te gaan. Onbekend met een staartje 0 Nog bezwaren tegen bestem mingsplan buitengebied als gevolg van plan rondweg Poortvliet. 0 Middenstand wil Stoofstraat in een richting openhouden 0 Landbouwschap verzocht mede werking onderlinge verkaveling rond Kruytenburg. 0 Thoolse kabel t.v. aansluiting gaat 19 gulden per maand kosten 0 Raadslid de Bres vertegenwoor digt gemeente in stichting Wel zijn Ouderen 0 Verbetering gemeentewerkplaats Scherpenisse 0 Thoolse promoveerde in de ge neeskunde 0 Woord en daad kreeg geld van Tholen 0 Reformatorische politieke fede ratie wil het kwade niet volgen. 0 Recron wil in Oosterschelde meer recreatie. 0 Sloopbedrijf Jeroense al dertig jaar aan het afbreken 0 Wat ga je doen na de oester schelp. 0 Er zijn toch 100 werklozen meer dan vorig jaar oktpber 0 Een lichtzee op het Vosmeer sportveld. 0 Stemmen van lezers en veel plaatselijk nieuws De hinkenden halen nu en dan de beste lopers in. 0 Dit nummer bestaat uit 20 pagi na's. De eerste inspraak over de nieuwe Poortvlietse rondweg zal vooral deskundigen van de provinciale waterstaat hebben verrast. Ir. J.A. in 't Veld, die als gespreksleider optrad, was in elk geval verwonderd, dat de hoofdmoot van de discussie nog terugging naar het al maanden geleden door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan "buitengebied". De bezwaren daarom trent waren, dat de eigenaren-gebruikers geen persoonlijk bericht hadden ontvangen, dat hun grond nodig was voor de rondweg. Het gaat in totaal om 5 4 hectare grond. Wensen waren o.m. een onderlinge verkaveling met kostenvergoeding en een toch vanuit de Poortvlietse kom openhouden van de Stoofstraat. "In 't Ouwe Raed'uus" waren donder dagmorgen een 40 tal belanghebben den, belangstellenden of deskundigen aanwezig om zich te buigen over het tracé van de nieuwe Poorvlietse rond weg. In een toelichting daarop zei ir. in 't Veld, die werd bijgestaan door de in Tholen zetelende provinciaal hoofd ambtenaar P. Baars plus nog een paar Middelburgse collega's hoe het nieuwe rondwegplan een maand lang ter inzage lag op het gemeentehuis Tholen, op de Middelburgse Griffie, en ook langs an dere weg bekend werd gemaakt. De heer in 't Veld wees er vervolgens op, hoe de procedure als volgt is. Na deze eerste inspraak kunnen binnen 14 dagen schriftelijke bezwaren worden inge diend bij g.s., waarna een lid van gede puteerde staten nog een - keer naar Poortvliet komt om een eventuele mon delinge toelichting nader aan te horen. Dat zal dan wel januari/februari 1981 zijn. Voor wat de opmerkingen of be zwaren in deze bijeenkomst betreft, die worden aangetekend en nader bestu deerd. In het kader van het plan "bui tengebied" werd voor dit project een tracé ontworpen, dat op deze bijeen komst wordt behandeld Ongeveer 200 meter voor de Geerweg gaat de nieuwe rondweg vanaf de bestaande aansluiting Tholen-Poortvliet in een meer oostelijke richting dan die van de huidige Stoof straat verbinding. Daar is het tracé (bij die Geerweg) zodanig gekozen, dat ruimte ontstaat voor het aansluiten op de Paasdijkweg richting Sint Annaland. De kom van Poortvliet wordt verder aan de westzijde ontsloten via de Lange Zandweg. De nieuwe rondweg kruist dus de Lange Zandweg, om vervolgens weer in richting Stoofstraat te buigen tot er bij de Koningsweg weer aansluiting komt op het bestaande tracé. Uit ver- keersveiligheidsoverwegingen kunnen niet ook de Koningsweg en Kruijten- burgseweg een directe aansluiting krij gen op de nieuwe rondweg, waar een parallelweg wordt aangelegd. De nieu we rondweg dient het Thoolse planolo gisch beleid ten aanzien van de ontslui ting recreatiegebieden (Strijenham en Gorishoek) te ondersteunen. Het gedeelte van de Stoofstraat ten westen van de Lange Zandweg wordt volgens dit plan een doodlopende weg, evenal de Korte Zandweg. Het komt er dus op neer, dat het verkeer via de Lan ge Zandweg naar en van de nieuwe rondweg wordt afgewikkeld voor Poort vliet. Het doorgaande fietsverkeer zal tussen de Koningsweg en de Lange Zandweg gebruik kunnen maken van de aan te leggen parallelweg. Tussen de Lange Zandweg en de oostelijke aan sluiting van de rondweg aan het bes taand tracé is een vrijliggend fietspad geprojecteerd. Een -fietspad dus aan één zijde zonder te moeten oversteken. De eerste vraag was van een zorgzame moeder, die wilde weten of er bij de Lange Zandweg mogelijk een lichtin stallatie kan worden geplaatst voor de fietsers, die Poortvliet inwillen. Ir. in t' Veld wees er op, dat er ter plekke een goed uitzicht is en met de toch niet overweldigende verkeersintensiteit eer der meer dan minder problemen zullen ontstaan door een lichtinstallatie. Een bezwaar achtte men dat het gedeel te Lange Zandweg tussen de nieuwe rondweg en Stoofstraat dezelfde breedte houdt. Dit stuk wordt uiteraard straks veel intensiever gebruikt dan tot dusver, ook door het vrachtverkeer en dan is de rijbaan, zo meenden sommige aanwezi gen, te smal. Het antwoord luidde, dat het gezien de verkeerstellingen en ve ronderstellingen toch wel zou kunnen met de huidige rijbaanbreedte, al zal deze opmerking ook zeker worden meegenomen. Men vond de aansluiting op de Stoofstraat voor vrachtwagens vindt u Mj BABY-HOME alles wat uw hartje begeert. Een verant woorde baby-uitzet, grappige modieuze schoentjes, baby - kindermeubeltjes, de nieuwste kinder-wandelwagens. bua-. gy's, kinderstoelen, boxen en naast goedgekeurde autostoelen nu ook baby- kinderspeeltjes. |a, Inkluslef, bij BABY-HOME een vakkundige en vriendelijke begeleiding. Komt u gerust vrijblijvend kijken naar al dat liefs op meer dan 450 m2 bedrijfsruimte. Antwerpsestraat 117 (Plein 13) x Bergen op Zoom Advertentie IM met aanhangers nu ook niet wat je noemt. Uit een toelichting van veehou der Niemantsverdriet werd duidelijk, dat de deskundigen niet bekend waren met een bij de boerderij voorkomende tweede oprit. Dat wordt nog bekeken. De heer Niemantsverdriet werd duide lijk gemaakt, dat hij overigens ook ge bruik zal moeten maken van de paral lelweg om het stukje naar de Lange Zandweg te overbruggen. Van weten schapszijde (technisch hoofdambtenaar Guiljam) werd gevraagd hoe men de verkeersafwikkeling bij de Koningsweg naar de recreatiegebieden ziet. Er zal toch nog van de sluipwegen gebruik worden gemaakt. Geantwoord werd dat zoveel mogelijk moet worden voorko men, dat het verkeer via het landelijk gebied rijdt. Zou je de Koningsweg nog meer allure geven, dan stimuleer je de sluipwegroute vond ir. in 't Veld. Bij Scherpenisse komt er verbetering via de gemeente, maar het zal een bezwaar blijven als toch via de Koningsweg wordt gereden. De huidige situatie zal nog wel enige tijd voortduren. Van de zijde van het Landbouwschap (bij monde van dhr. Goeman) werd gesteld hoe door de nieuwe rondweg toch een aantal percelen woïden doors neden en daardoor economisch minder aantrekkelijk zijn. Aangezien er ook el ders al eens mogelijkheden waren voor een onderlinge verkaveling, zou het Landbouwschap dat ook graag zien voor dit gebied en daarvoor de provinciale medewerking (bijdrage) vragen. De heer in 't Veld achtte dit thans nog wat min der prematuur; maar erkende dat het al meer is gebeurd en de deskundigen staan daar gewoonlijk tegenover. Het kan bij grondaankoop worden betrok ken. Er komen inderdaad een paar on gelukkige doorsnijdingen. Anderen wensten de Lange Zandweg direct aan te sluiten en niet de bocht aanbrengen die er thans inkomt. Ir. in 't Veld ant woordde dat het dan een scheve kruising zou worden, die niet aanvaardbaar is. Een goede bereikbaarheid van de kom Poortvliet is gewenst. Bezwaren en verwijten van aanwezigen gingen nu verder terug, namelijk naar het moment dat het bestemmingsplan "buitengebied" door de raad was vast gesteld. Men had de eigenaren-gebrui kers in deze hoek persoonlijk moeten attenderen op hetgeen zou kunnen ko men, was de grief, maar niemand kreeg daaromtrent persoonlijk bericht. De heer in 't Veld poogde duidelijk te ma ken, dat deze inspëaakbijeenkomst niet meer was bele om nog over het bestem mingsplan buitengebied te gaan discus sieren, maar over het tracé en aanslui tingen van de nieuwe rondweg. Prov. Waterstaat heeft slecht in uitvoering ge nomen, wat door de gemeente al was bepaald. Als er wat meéje land gaat ge beuren, wil je toch persoonlijk bericht, was nogmaals de reactie. De heer in 't Veld wees er op, hoe de gemeente al in 1977 de voorgeschreven procedure had gevolgd inclusief bekendmaking waar dal volgens de wet vereist is. "Je bent toch niet verplich een krant te lezen", was opnieuw de reactie en een ander wees er op, dat wanneer je bijvoorbeeld alleen het AD las, je dan nergens van kon weten. Deze discussie ging tenslotte over, omdat dé heer in 't Veld daaraan ook niets kon veranderen. Men kwam toen al tot wat heftiger reacties, waarbij werd gesuggereerd, dat de groté boeren waren ontzien en de kleinere hier weer de dupe zijn. Die grief werd door het Landbouwschap categorisch ontkend. Er waren eerst een viertal praatplannetjes en daaruit is die gekozen, welke de minste landbouw grond, vergde, zo werd van Landbouw schapszijde verzekerd. Anderen vonden, dat men achterom de schuur van Heij boer had moeten gaan. Van middenstandszijde werd bij monde van de heer J. Elenbaas gesteld bezwaar te hebben tegen het ongewijzigde stukje Lange Zandweg dat op de Stoofstraat aansluit. Die is voor het verkeer van straks gewoonweg te smal. Er zal ook door het vrachtverkeer straks veel meer van die verbinding gebruik worden ge maakt dan tot dusver het geval is. De plaatselijke middenstandsvoorzitter stelde vervolgens, dat er ook bezwaren leven aan een totale Stoofstraat-afslui ting ten westen van de Lange Zandweg. In de eerste plaats zal het nadelig zijn voor een tweetal bedrijven (café en ga rage) en vervolgens behoeft een één- richtingsontsluiting niet meer verkeer sonveiligheid op te leveren. De mid denstand wil een gedeeltelijke ontslui ting houden vanuit de Poortvlietse kom richting Scherpenisse. Anders zag de heer Elenbaas voor dat doodlopend ge deelte toch een verarming optreden. Hij betreurde dat niet naast het Landbouw schap ook met de middenstand tijdig overleg was gepleegd. Ir. in 't Veld wilde niet ontkennen, dat door aanleg van Vervolg op pag. 7 Advertentie IM Inderdaad! Want Alno en wij kunnen helemaal rekening houden met: üw wensen, uw budget, üw gezinssamen stelling, uw smaak én uw beschikbare ruimte. Dat vraagt van Alno 'n legio aan mogelijkheden...en die biedt Alno. Dat vraagt van ons jarenlange ervaring in totale keuken-techniek. Die ervaring hebben wij in huis. Bovendien kunnen wij zorgen voor 'n kompleet keukenplan èn verzorgen wij de totale keukeninstallatie inclusief het tegelwerk e.d. bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1