i^u/vr Massale belangstelling voor hoorzitting C.N.C. O.G.B. niet omhoog (D BOUMAN POTTER Bussen met Tholenaren naar C.N.C. in Limburg? De Schelde Doekje Donderdag 23 oktober 1980 36e Jaargang no. 49 \(abao C.N.C. exit. uien 50 cent Belangengroep: wetenschappelijk deugt er niets van geurrapport De hoorzitting over de eventuele vestiging van het compostbe drijf C.N.C. in de Slabbecoornpolder bij Tholen heeft woens dagavond in de nieuwe sporthal massale belangstelling getrok ken. Volgens de presentielijst (een verplichting volgens de nieuwe wet algemene bepalingen milieuhygiëne) waren er 440 mensen, van wie er 317 uit Tholen kwamen, 63 uit Oud-Vosse- meer en zo'n 60 van elders. Vertegenwoordigers van de belangengroep Oud-Vossemeer en de groep leefbaarheid Tholen brachten in duidelijke bewoor dingen bezwaren naar voren en lieten weten, geen vertrouwen te hebben in de rapporten. "Nog steeds is het gemeentebestuur niet zelf bij machte om het geurrapport op zijn merites te toetsen. Een paar eilandbewoners komen er door hartgrondig spitten achter, dat er van het rapport wetenschappelijk niets deugt. Een leek heeft het geurrapport niet nodig, die zegt: C.N.C. is een grote stronthoop en als je daarin gaat roeren, stinkt het", aldus dhr. G. Dijkman van de belangengroep. Maximum geschat. Veel fouten. Niet verkouden. JA/DN INGIN RICHT NG Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Onvoldoende. Werkgelegenheid. Voor baby BABY-HOME Inwoners willen best eigen bijdrage geven Stro. DEZE WEEK SGP voor verhoging O.G.B., PvdA tegen duurdere huisvuilzak. De onroerend goedbelasting wordt volgend jaar niet verhoogd. daar wellicht toch nooit meer voor uit- Dat besluit viel maandagavond laat met 10 tegt n 7 stemmen na urenlang aftasten en touwtrekken. B. en w. van Tholen hielden vast aan hun voorgestelde verhoging van drie procent 8,80 in plaats van 8,55 per 3000 gulden onroerend goed), maar dat kreeg tenslotte alleen de steun van de SGP. De PvdA en het CDA gingen accoord met een VVD-voorstel om de post on voorziene uitgaven met 44. 800 gulden te verlagen en de O.G.B. niet te verhoêen. Alleen de PvdA was tegen verhoging van de rioolrechten met 4.3% en de reinigingsrechten met 10%. Dit laatste percentage had de raad vorige keer voor vier jaar afgesproken gezien de investeringen. VVD-raadslid J. L. van Gorsel was als enige om principiële redenen tegen verhoging van de hondenbelasting. Principiële bezwaren waren er ook van de SGP tegen uitgaven voor voorzieningen die op zondag gebruikt worden en culturele activiteiten. Fractievoorzitter Th. Aarnoudse overhandigde daarvoor de gebruikelijke lijst aan burgemeester E. Baerends. Nee verkocht. leder inleveren. 't Kan niet. Lid\ereniging Goud-en Zilversmeden "Tdvërtëntï^M 'n keuken 'kopen vraagt véél vertrouwen! Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekenihg 30 30 05 556 J Abonnement 13,50 per halfjaar, per jaar ƒ26,50, per post ƒ33,50 per jaar, losse nummers ƒ0,70. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs ƒ0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contant inclusief btw. Op rekening ƒ7,50. Hoofdredacteur G. Heijboer De vrij tamme - maar voor ons hoeft er heus niet meer heibel te zijn - begro tingsbehandeling van de Thoolse ge meenteraad mondde uit in een spaar potje van bijna 45 mille voor de burger. Dat kan een schampere lach uitlokken, want het zou een heel leuk potje zijn als het voor 1 burger was. Maar nu moetje die 44.800 gulden delen op de achttien en een half duizend inwoners. Tel uitje winst. Geen knoop van de rok, zal het dagelijks bestuur van de gemeente veronderstel len. Het college dat terecht een stelling die we op 14 augustus al poneerden - evenals de huisvrouw van manlief poogt te halen wat er inzit. Dan is moeder zelfs in staat tot dreigementen. Evenals b. en w. als je deze kleine verhoging niet toe past, zitje volgend jaar met grote brok ken. Jawel, tenzij je om met Van Kem pen te spreken, overtuigd bent dat ook op Tholen niet alles meer kan zoals het negen jaar kon. De vraag is trouwens of het ook in eigen gezin in het begrotings jaar 1981 zo kan, als het negen jaar kon. Met iedereen hopen we dat het meevalt. Dan is het zelfs niet zo erg om een vol gende keer de 5 in plaats van 3 procents verhoging op te brengen, ook al is het nooit leuk. Er moet echter langzamer hand ook in de Thoolse contreien reke ning worden gehouden met het feit, dat de een voor de ander moet betalen. Dat is altijd zo, maar zekere grenzen moeten niet worden overschreden. Als een deel van gemeentelijke sportvoorzieningen profiteert en daaraan zijn nog vele goe de randverschijnselen (jeugd van de straat) gekoppeld, betekent dat niet, dat het andere, niet profiterende deel tot in het oneindige moet gaan bijdragen en daarvoor tenslotte zelf op een houtje bijten. Grif willen wij b. en w. toegeven, dat het in hun en onze gemeente nog lang zo erg niet is. Maar het is ook niet erg in een periode van allerwege alar mering over neergaande conjunctuur een klein voorbeeld te stellen. Wel, dat voorbeeldje gaf de Thoolse raad. Niet eens zoveel als de socialistische fractie, die ook voor de rioolrechten en de huis- vuilzak de nullijn wenste, alle goede voorzieningen aan het Tuttelhoekje en de aanschaf van de vuilverdichter ten spijt- De uitspraak van de raad was wel een vingerwijzing voor b. en w., dat het in derdaad zover kan zijn gekomen, dat ergens een vierde tennisveld wat moet wachten omdat het geld nodig is voor een al te vaak provisorisch herstelde straat. Ja, iedereen vond het welzijns- plan wel goed, maar het kost ook een lieve cent. Dat maakt niets uit als het kan, maar als je moet keren en wenden, danja, dat gezin met veel clubleden ziet de uitgaven alsmaar stijgen, terwijl er anderzijds vrijwel een loonstop is. Genoeg, er is geen argumentatie nodig, tenzij van het standpunt wordt uitge gaan, als ik niet snoep, doet m'n buur man het toch. Bijna 45 mille op een miljoenbegroting. Een lachertje? Toch niet. Inderdaad maar een doekje voor het bloeden, maar als je dat bloed niet meer ziet, ben je al wat gerustgesteld. Dat doekje voor het bloeden kwam er uit bij onze Thoolse volksvertegenwoordiging. Weinig om het lijf? Toch onze zegen. Niet eerder was er een zo grote belang stelling voor inspraak op Tholen als vo rige week op de hoorzitting over C.N.C. Pak weg vijfhonderd mensen. Hoeveel procent is dat op de 18V5 duizend. De niet-aanwezigen waren ook grotendeels niet bij de zaak betrokken, behalve en kelen misschien bij de werkgelegenheid. Noch opkomst, noch verweer verwon deren ons. Als we als goed gesettelde burger in Tholen of dichtbij de Slabbe- coornpolder in Oud-Vossemeer woon den, hadden we privé waarschijnlijk geen ander standpunt. De vraag is wel, hoeveel de 500 willen inleveren voor de werklozen naast hun deur. Moeten we maar proberen op ons nog goede zuurstof verspreidende Tho len naar andere werkgelegenheid om te zien? Als die 500 ons dat alternatief maar zouden kunnen bieden. Dan was het voor iedereen nu al een bekeken zaak, maar nieuwe arbeidsplaatsen lig gen niet voor het opscheppen. Overigens is het voor C.N.C. misschien toch al be keken. Zal het compostbedrijf er een vijfjarige procedure voor over hebben? Daarom eigenlijk maar een korte vraag, waarom we ons nog druk maken. St. Annaland, veiling 21 oktober, uien maat 40 opwaarts, klasse 2, nl. 49.00-50.10 drielingen maat 35/40 39.90 - 40.30 aanvoer 140 ton. St. Maartens dijk, uien maat 40. 43.20, aanvoer 25 ton, aardappelen, Irene 24.60, aanvoer 200 kisten. De hoorzitting was nodig omdat C.N.C. bij het gemeentebestuur een aanvraag voor een hinderwetvergunning had in gediend. Wegens de doelmatigheid, be schouwden b. en w. de hoorzitting over de milieu-hugiënische aspecten tegelijk ook voor de ruimtelijke ordening, de planologische maatregelen. De 420 stoelen bleken te weinig, zodat er achteraan nogal wat belangstellenden moesten staan. Tot tien uur werden de 500 bezoekers dan ook wel bereikt, maar na de pauze waren er heel wat lege stoelen. Na het openingswoord van burgemees ter E. Baerends en een diavertoning over C.N.C., kregen Ir. J. H. Voorburg en Ir. A. Van Harreveld gelegenheid om hun geurrapport te verduidelijken. Voorburg bracht naar voren, dat het in de praktijk moeilijk is om met geureenheden te werken. "Als er nu van een Thoolse fa briek die u allemaal kent een geuron derzoek was, dan kon u vergelijken en zeggen: C.N.C. stinkt meer of minder. In ons onderzoek komt 1 geureenheid overeen met 0.05 milligram ammoniak. Uit andere gegevens is bekend, dat er bij me^r dan 3-7 geureenheden, kans op klachten ontstaat, afhankelijk van de windrichting. Voor C.N.C. Tholen is vijf geureenheden als redelijk uitgangspunt genomen. Volgens computerberekenin gen met de weergevens van Woens- drecht komen de vijf g.e. 200 uur per jaar voor in een beperkt gebied, dat is 2% van de tijd", aldus Voorburg. Harreveld maakte duidelijk, dat geur een moeilijk te vangen verschijnsel was, waarmee nog weinig ervaring is opge daan. "Alle vaagheden in de problema tiek zijn echter zo goed mogelijk bena derd door voorzichtigheid te betrachten. De zaken zijn als maximum geschat" zei van Harreveld, die nog opmerkte, dat onderzoekers evenals dokters tegen woordig meer van hun twijfels laten zien dan vijftig jaar geleden. Drs. W. Heybroek van de belangen groep had verschillende technische vra gen over het geurrapport. Hij infor meerde naar de variatie in de weerssi- tuatie en de uitstoot van ammoniak. "Er is een gemiddelde waarde genomen die vrijwel niet voorkomt, waardoor er een enorm gat is. Het verband tussen de geureenheden en ammoniakuitstoot is tot op heden nog niet aangetoond", zei Heybroek, die nog wilde weten, met welke reden van Har reveld correcties op het geurrapport had aangebracht. Volgens Dijkman 'wemel de het geurrapport van de fouten'. "Ik neem het ook zeer kwalijk, dat men schermt met de landbouwhogeschool, terwijl alleen de computer is ge bruikt.Het is haastwerk geweest, maar we hebben wel geduld, ook al duurt het onderzoek vijf jaar" aldus Dijkman. Dhr. J. de Keyzer van de belangengroep noemde het rapport 'niet van waarde om de hele procedure voor C.N.C. te star ten'. Gebruik makend van de overheadpro jector toonde hij met een kaart aan, dat de cirkel van 200 uur ook in of voorbij Tholen zou kunnen vallen. "De buiten ste stankcirkels kunnen erger zijn dan de binnenste, zodat de achterkant van Tholen ook in de liefelijke lucht komt te liggen", zei de Keyzer. Hij vond, dat ook de 50 uren lijn e.d. op de kaart van de gemeente had moeten worden aangege ven. Heybroek vulde nog aan, dat golf- vormige bewegingen konden ontstaan bij de stankverspreiding. "Het is een beetje vervelend om te horen dat er van mijn rapport niets deugt, maar ik heb toch echt m'n best gedaan", zei van Harreveld. "Er is echter geen moeilijker wetenschap dan de milieu wetenschap. In dit geval moest het rap port snel klaar, waardoor er een voor publicatie in het openbaar is gekomen. Daarin stonden typefouten, maar er is geen enkele fundamentele fout aange toond. Er is verder aan het reukpanel getwijfeld, maar die mensen waren niet verkouden. Het was een zeer gevoelig reukpanel", zei van Harreveld. Dhr. W. Boogaart uit Oud-Vossemeer informeerde naar de geureenheden van mesthopen omdat die op Tholen wel bekend zijn. Ir. Voorburg antwoordde, dat een stal met 2500 mestvarkens geureenheden verspreidt en bij ongun stige weersomstandigheden 10. Hij zei ook nog, de medewerking van de land bouwhogeschool Wageningen niet Advertentie IM Zo'n vijfhonderd mensen kwamen woensdagavond 15 oktober op de been in verband met de aanvraag van C.N.C. voor een hinderwetvergunning ten be hoeve van een compostbedrijf in de Slabbecoornpolder. De nieuwe sporthal in Tholen werd ingewijd met discussie van half acht tot na een uur. Achter de microfoon drs. W. Heybroek uit Tholen van de belangengroep met rechts naast hem dhr. G. Dijkman uit Oud-Vosse- meer, eveneens van de belangengroep. graag te willen afdoen, met alleen het gebruik van de computer. Dhr. van Klei uit Tholen noemde het compostbedrijf 'een grote mesthoop'. "Het is niet om aan te zien en wij zitten met de stank, niet het geurpanel". aldus van Klei. Drs. R. A. Renes uit Tholen bracht naar voren, dat het er niet£v?,i ging om elkaar vliegen af te vangen. ivlaar u probeert wel van de subjectieve gegevens van het geurpanel een objectief gegeven te ma ken. Bovendien is de weersgesteldheid van Woensdrecht (bossen) onvoldoende voor Tholen (water). Het is ook typisch, dat de grens van 200 uur net buiten Tholen valt. Als je echter de stank 200 uur binnen een beperkt gebied ruikt, waar blijft die geur dan de overige 8500 uur?", aldus Renes. De Keyzer meende, dat de weergege vens van Vlissingen gebruikt hadden moeten worden. Hij vond ook, dat het gemeentebestuur informatie achterge houden had. De burgemeester merkte op, dat de bewonersbrief niet volledig kon zijn, maar daarin was ook aangege ven, dat ieder die geïnteresseerd was, zich op het gemeentehuis nader kon la ten informeren. Dhr. Venekamp uit Tholen zei, dat het geurrapport in veel te korte tijd gemaakt was, waardoor er veel fouten aan kleefden. Venekamp wilde meer informatie over de werkgelegenheid. "Dat is immers het belangrijkste argument om C.N.C. op Tholen te vestigen. Is er een onderzoek vindt u bij BABY-HOME alles wat uw hartje begeert. Een verant woorde baby-uitzet, grappige modieuze schoentjes, baby - kindermeubeltjes, de nieuwste kinder-wandelwagens. bua-. gy's, kinderstoelen, boxen en naast goedgekeurde autostoelen nu ook baby- kinderspeeltjes. ja, Inklualef, bij BABY-HOME een vakkundige en vriendelijke begeleiding. Komt u gerust vrijblijvend kijken naar al dat liefs op meer dan 450 m2 bedrijfsruimte. Antwerpsestraat 117 (Plein 13) k Bergen op Zoom Advertentie IM Mevr. J. Provoost van de groep Leefbaarheid Tholen heeft woensdagavond tijdens de hoorzitting over C.N.C. voorgesteld, tien bussen met Tholenaren een week Ot- tersum aan te bieden, zodat ze met eigen neus kunnen ruiken, wat er bij het Limburgse compostbedrijf aan de hand is. "Als u ziet, hoe C.N.C. leeft in Tholen en hoeveel mensen er hier vanavond zijn die voor hun woongebied opkomen, dan geloof ik dat de bewoners best een eigen bijdrage voor de busreis willen geven. Mag ik daar een reactie op misschien?". Waarna er applaus volgde. "We nemen de zaak heel serieus en willen het positief blijven benaderen", aldus mevr. Provoost. Dhr. De Jong uit Nieuw-Vossemeer zei dat inwoners van De Heen al eens per bus naar het Provinciehuis in Den Bosch waren geweest om meer woningbouw te bepleiten, wat met veertig huizen resultaat had." Laat de gemeente ook hiervoor geld beschikbaar stellen, want de mensen kunnen zo'n busreis veel beter zelf organiseren", zei dhr. De Jong. Burgemeester E. Baerends zei direct ja tegen de suggestie. "Dan kunnen we zinniger en reëeler met elkaar praten dan er vanavond is gebeurd. Heel wat mensen zijn er al geweest, maar dan wordt er gezegd: je-hebt net een goede dag gehad. Allemaal gaan wordt een te kostbare zaak. Je moet het een beetje bij het normale houden. Zoiets is ooknog nooit gebeurd, maar ik wil het wel bespreken in b en w. Ik kan nu vanavond niet zeggen: accoord, want ik heb wel veel te vertellen, maar niet alles", zei de burgemeester. Er waren daarna al suggesties-te horen om 1 inwoner per straat te nemen, zodat er wel animo voor leek te bestaan. ingesteld of er Thoolse mensen bij het compostbedrijf willen werken. Is niet het gevaar aanwezig, dat er werknemers van buitenaf moeten worden aange trokken? Is toekomstige mechanisatie van het produktieproces geen gevaar voor de werkgelegenheid bij C.N.C.?", aldus Venekamp. Directeur Drs. J. A. E. Peijnenborg noemde het 'een zinloze onderneming' om een enquête te houden wie er bij C.N.C. in Tholen zou willen werken. Zoiets werkt niet. In Limburg hebben wij een aparte C.A.O. afgesloten met de industriebond F.N.V. en die ziet in het geheel niet, dat er op Tholen geen interesse zou zijn. Wij hebben in Ottersum ook al een tiental medewerkers die al 12!6 jaar in dienst zijn. Wat de mechanisatie betreft, die is al tot zo'n hoogte gestegen, dat bepaalde arbeid er alleen aangenamer door kan worden, maar niet minder, met de me chanisatie zitten we voor ons gevoel duidelijk aan de top" zei Peijnenborg. Directeur Dokman van het arbeidsbu reau Zierikzee, die C.N.C. in Ottersum had bezocht, was inmiddels vertrokken, maar de burgemeester liet weten, dat Dokman niet verwacht dat er in Tholen problemen zullen zijn. "In Limburg is de voorziening in vaca tures geen probleem en er zijn daar ook geen buitenlandse werknemers". Venekamp wilde verder weten, hoe het transport werd verzorgd. Heeft C.N.C. een eigen transportbedrijf Krijgen Thoolse ondernemingen een kans? Peijnenborg bevestigde dat laat ste. "In elk geval zullen er chauffeurs uit deze omgeving aangetrokken worden. We hebben een 100% deelneming in de transportonderneming Amco, maar die verzorgt maar voor 25% het vervoer van paardenmest zei de C.N.C.-directeur. Venekamp informeerde ook naar het stroverbruik. Volgens Peijnenborg maakt het tran sport het stro duur. "Daarom zitten we hier in Tholen gunstig en onze vestiging zal de stroprijs voor de Thoolse boer omhoog jagen", aldus Peijnenborg. Ve- Vervolg op pag. Doekje voor bloeden helpt ook. 0 Thoolse raad deed O.G.B. verho ging kelderen. 0 De belangstelling voor de C.N.C. hoorzitting. 0 Vooral het geur-rapport werd ge kraakt. 0 Tholen krijgt 99, Sint Maartens dijk 43 woningen. 0 Thoolse houding inrichting Oos- terschelde voorzichtiger. 0 Minder geld voor straten op Tho len niet verantwoord. 0 Dorpshuizen Stavenisse en Sint Annaland staan er nog niet. 0 Molenaarsgilde weer versterkt. 0 Verkeerscirculatieplan voor Tho len. 0 Sint Philipsland bouwt twee nieu we scholen. 0 De prik ging er uit. 0 De beantwoording van b. en w. in Thoolse begrotingsbehandeling. 0 Verder in dit nummer nog te veel om op te noemen. 0 C.N.C. PROBLEMATIEK: HET HEMD IS NADER DAN DE ROK. 0 Dit nummer bestaat uit 18 pagi na's. Wethouder van financiën C. J. Moer land had tegen alle bezuinigingsvoor stellen nee gezegd. Het schrappen van 100.000 gulden reserve openbare wer ken en 50.000 gulden reserve subsidie regeling karakteristieke gebouwen (voorstel PvdA) lost niets op, want vol gend jaar heb je dat weer voor een in vestering nodig, zei Moerland. Hij had ook 'geweldig grote moeite' met bezui nigingsvoorstellen van het CDA tot een bedrag van 58 mille. Hij raadde het af om de aankoop van een afstandsmeter van 29.000 gulden te schrappen, de post foto's gemeentewerken met 5000 gulden te verlagen, 19.000 te korten op ver nieuwing van meubilair in het gemeen tehuis en de post gemeente geneesheer met 5000 gulden te verlagen. In een laat stadium kwam de VVD met het voorstel de post onvoorzien met 44.800 gulden te verlagen om de OGB- verhoging te voorkomen. In zijn alge mene beschouwingen had VVD-fractie- voorzitter M. van Damme een verlaging van 20 mille op de post onvoorzien en een korting van 30 mille op de post her bestrating het "meest vooV de hand lig gend" genoemd. Wethouder L. J. Koopman en de SG P-fractie verzetten zich echter fel tegen aantasting van de post .herbestrating. Toen deed de VVD het voorstel.om alles van de post on voorzien te halen. Het CDA, dat zijn eigen voorstellen in rook zag opgaan, vond het idee van de VVD bespreek baar, evenals de SGP. Na een schorsing bleek de SGP toch aan het voorstel van b. en w. vast te houden, terwijl de PvdA ten langen leste het VVD-voorstel ook maar steunde toen de eigen bezuinigin gen met dertien stemmen tegen waren afgevoerd. Na de beantwoording van de algemene beschouwingen door wethouder Moer land was de VVD niet tevreden gesteld. "Als je ziet, wat we ook vorige jaren uit de post onvoorzien hebben kunnen doen, dan blijven er vraagtekens of die belastingverhoging nodig is. Voor de VVD is de 3% OGB-verhoging in deze tijd een moeilijke zaak, want de Thoolse begroting is toch vrij gunstig", aldus van Damme. PvdA-raadslid J. de Bres herinnerde aan de discussie in de commissie financiën en de kop in de E.B. boven het verslag van die vergadering: raadsleden draaien om belastingverhoging heen. "Ik draai de er niet omheen, ik was er nog niet uit. Bijl wist wel bepaalde posten om te schrappen, maar die heb ik nog niet ge hoord. Ik ben zeer benieuwd", zei de Bres. "De truccendoos van het CDA moet nog open", merkte van Damme op- De Bres constateerde, dat b. en w. over de gehele linie nee hadden verkocht. "Het is toch helemaal geen probleem om bepaalde potjes en bepaalde reser veringen achterwege te laten. Een ton op de reserve openbare werken minder, betekent dat er nog 1% miljoen over is. Op centraal niveau wordt zodanig gere guleerd, dat ook de zwakste groepen in de samenleving moeten gaan inleveren. Als je dan de inkomenspositie van de Thoolse bevolking ziet - die is altijd nog aan de lage kant - dan is het sociaal niet juist om de belasting te verhogen", aldus De Bres, die de financiën een heet hangijzer noemde. Hij stelde nog voor de post gemeente-geneesheer van tien mille te verlagen tot vier mille omdat gegeven zou zijn. "Voor ons hoeft de belastingverhoging ook niet, maar dan moet je geen reser veringen uitstellen. Dat is zand in de ogen strooien. Als er bezuinigd moet worden, dan moet ieder inleveren: niet alleen openbare werken en karakteris tieke gebouwen, maar ook de sport - die vergt grote offers -, het sociaal-cultureel werk en de dorpshuizen", zei SGP- raadslid M. Dijke. Van Damme: "dus je wilt de laatste muur van het gemeen schapscentrum niet zetten". De Bres: "dus Dijke wil op alle fronten bezuini gen, ook op de salarissen". Moerland: "dat kan niet, dat weetje ook wel". Dijke merkte nog op, dat openbare werken al 128. 000 gulden had moeten inleveren en verder wilde zijn fractie beslist niet gaan. "Het verlossende woord moet blijkbaar van ons komen, maar de truccendoos is niet zo groot", zei CDA-raadslid W. L. Bijl. "In de commissie financiën is al gezegd, dat we moeite hadden met de O.G.B. een ver hoging is niet verantwoord, aldus Bijl, die vervolgens zijn al genoemde bezui nigingsvoorstellen deed tot een bedrag van 58 mille. Na een schorsing kwamen b. en w. in tweede instantie aan bod. Moerland wees erop, dat ieder jaar de uitgaven hoger zijn. Hij vond dat Van Damme wat gemakkelijk over een meerjaren begroting gesproken had, alsof die op Vervolg op pag. Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen TEL 01670-63385 Adri C Broekhuis een begrip voor kwaliteit en service 'n Keuken kopen betekent 'n hele investering. Dat vraagt vertrouwen in 'n keukenmerk en 'n keukenadres hebben. Alno is 'n internationaal vermaarde topkeuken. Dat kan geen keukenverkoper zonder blozen ontkennen. Dat wij, keukenkenners bij uitstek, uw vertrouwen dubbel-en-dwars waard zijn kan u erg arogant in de oren klinken. Neem echter 's een proef op de som als u adviezen gaat inwinnen. Ons advies is vrijblijvend, dus... bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1