B. en w. willen Thoolse belastingen verhogen 500 gulden huur voor 116 woningwetwoningen Voor vijfde keer nationaal kampioen BCXIMAN POTTER (D De Schelde Kleedlokaal P.J.Z. kan na aangedragen ideeën gevarieerd winterprogramma organiseren De Schelde is niet voor niets Alno-dealer! Donderdag 16 oktober 1980 36e Jaargang no. 48 Kees de Rijke won in Klazienaveen rondgaand ploegen Thoolse PvdA tegen kernenergie Lid\fereniging Goud-en Zilveremeden 22 punten ingelopen Voor baby BABY-HOME 26 oktober teevee uitzending Drie inbraken in dezelfde nacht Kleine groepen woningen bouwen steeds moeilijker. Ernstig bezwaar tegen bevriezing Oosterscheldegebied _wdninginricht NG Jl Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Thoolse kinderen op de plaat Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland. waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 J Abonnement 13,50 per halfjaar, per jaar ƒ26,50, per post ƒ33,50 per jaar, losse nummers ƒ0,70. Opgave advertenties voor dinsBag 16.00 uur. Advertentieprijs ƒ0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contant inclusief btw. Op rekening ƒ7,50. Hoofdredacteur G. Heijboer Een kleedlokaal voor een tennisvereni ging telt in belangrijkheid nauwelijks mee in vergelijking met de Thoolse mil joenennota 1981. Uiteraard is de belan grijkheid voor de betrokken sporters zelf honderd procent. De psychologische gevoléen van het uitstel door b en w zijn ook vele procenten hoger dan de waarde van het gebouw op zich. Waarom hebben raadsfracties eigenlijk zoveel aandacht geschonken aan het niet tegelijkertij met de.aanleg van twee tennisbanen bouwen van een kleedlo kaal. Onder meer omdat het niet van vandaag of gisteren komt. Tennisbanen en kleedgelegenheid staan in de begro ting 1980, die vorig jaar om deze tijd zijn beslag kreeg. Maar het allereerste be zuinigingsslachtoffer van b en w is uit gerekend de tennisvereniging Oud-Vos- semeer. Het moet voor de leden van die club niet onoverkomelijk zijn een jaartje te wachten, als de gemeentekas de uit gave niet toestaat. Daar gaat het ons en wellicht ook de tennisclub niet om. Dat echter die bezuiniging alsnog mogelijk is, komt omdat de beloofde accommo datie niet tijdig tot stand kwam. Toen er van gemeentelijke bezuiniging nog geen sprake was. Zelfs ook dat zou geen reden zijn geweest voor de raad om daarover zo te morren als maandagmiddag ge beurde. De gemeenteraad voelde zich echter 'genomen' dat werken die niet in de be groting 1980 stonden, waren voor ge gaan. Het CDA gebruikte die forse taal, terwijl de VVD ook bij herhaling de vinger bij deze zaak legde. Raadslid J.v.d. Heuvel had er in de sportcommis- sie al geen doekjes omgewonden en zijn fractievoorzitter M. Van Damme on derstreepte tijdens de algemene be schouwingen nog eens, dat op geen en kele lijst voorkomende werken als uit- breidin van de sportzaal Haestinge en aanleg van de derde tennisbaan in St. Maartensdijk tussentijds werden uitge voerd, terwijl b en w verbetering van de kleedgelegenheid voor het zwembad (een onhoudbare situatie volgens de VVD) naar de toekomst verschuiven. Daarbij kwam nog, dat bij de behande ling van de derde tennisbaan in de raad voor b en w werd gezegd dat dit werk wel in de begroting 1980 stond. Later bleek dat op een misverstand te berus ten, maar het geld kwam er wel voor deze accommodatie. Aan de behoefte moet niet worden getwijfeld. Alleen was er voor de raad de schrille tegenstelling, dat wat al wel een jaar geleden als pro gramma was goedgekeurd geen door gang kan vinden, terwijl een tussentijds karwei even rond de vinger wordt ge draaid. Uitbreiding van de sportzaal Haestinge was in een mum van tijd be keken, terwijl Stavenisse al een paar jaar wacht op een dorpshuis en St. Annaland op een goede gymaccommodatie. Het nut van de sportzaaluitbreiding in Haestinge moet voor de binnensport ook worden betwijfeld. Alleen een bui tensport als tennis profiteert ervan. In Oud-Vossemeer wordt de tennisvereni- gin een beetje in de hoek gezet, meende Van Damme. Het excuus van b en w voor de onjuiste mededeling dat de der de tennisbaan in St. Maartensdijk op de begroting 1980 stond, klonk ook maar hol, want het college blijft halstarrig nee zeggen, zodat het kleedlokaal niet in de begroting 1981 staat. Het gaa't niet zo zeer om de belangrijkheid van deze zaak, maar ook het beleid wat hier om heen door b en w is gevoerd. Het ene dat niet was toegezegd kan, het andere dat werd beloofd, wordt niet (op tijd dus volgens afspraak) nagekomen. Dat was terecht De Kriebel bij de raad, die zich overigens bij de situatie neerlegde. Ondanks bezwaren van raadsfracties B. en w. Tholen handhaven hun voorstellen om de belastingen en tarieven te verho gen, ondanks de negatieve geluiden van de commissie financiën. Uit de algemene beschouwingen van de vier raadsfracties blijkt duidelijker dat men geen verhoging wil maar liever posten wil schrappen. Het college zegt de 117.000 gulden belasting en tarievenverhoging nodig te hebben om de kapitaalwerken te kunnen uitvoeren. Het opschuiven naar een volgend jaar biedt geen perspectief, aangezien dan weer andere dringende zaken niet te realiseren zullen zijn, aldus b. en w. De onroerend goedbelasting (ogb) dient met 3% verhoogd te worden, dat is de helft van de over het algemeen redelijk geachte verhoging van 6%, aldus b. en w. het college is altijd voorstander geweest van een lichte, trendmatige verhoging, waardoor de financiële positie gezond blijft. Meevallers en tegenvallers zullen elkaar steeds ver in evenwicht houden, menen b. en w., die het tarief ogb per 3000 gulden onroerend goed van 8,55 op 8,80 willen brengen. Dat betekent 44.800 gulden meer. Een pakje van 20 huisvuilzakken gaat 21,50 in plaats van 19,50 kosten, wanneer de raad dit voorstel van b. en w. goedkeurt. Een container gaat 441,50 in plaats van 401,50 per jaar kosten. Dit is een verhoging van 10% die de gemeenteraad voor vier jaar heeft af gesproken. B. en w. vinden het redelijk, dat driekwart van de kosten van de rei nigingsdienst door de vervuilers betaald worden. Verhoging van de reinigingsrechten (Ook voor het Tuttelhoekje) levert per jaar 40 mille extra op. Het rioolrecht wordt verhoogd tot 11,20 per 75 m3 waterverbruik en minder, wat 9800 gul den meer oplevert. De hondenbelasting gaat 1 gulden omhoog (35 i.p.v. 34 en 24 voor elke volgende hond), wat 1200 gulden opbrengt. Stijging van de begraafrechten brengt 2000 gulden op, secretarieleges 1600, le ges bouwvergunningen 2800, jachthaf ven St. Annaland 9000, zwembaden 3100 en huur dorpshuizen 2700 gulden. Maandagavond a.s. neemt de Thoolse raad een beslissing over dit belasting pakket. 58 kleine huizen met maandhuur van 350 gulden De Stichting Beter Wonen wil 116 wo ningwetwoningen bouwen in de zeven Thoolse woonkernen, waarbij de maxi male huur gemiddeld op 500 gulden per maand is geraamd. In Tholen en St. Maartensdijk wil men nog 58 huizen voor alleenstaanden en bejaarden bou wen, waarvoor de huur 350 gulden zal bedragen. De financiering gebeurt door het rijk, waarvoor zoals gebruikelijk de bemidde ling van de gemeenteraad wordt ge vraagd. Maandagmiddag 20 oktober a.s. valt daarvoor het raadsbesluit. Voor een snelle afwikkeling van de sub sidie-aanvraag wordt het. raadsbesluit dit keer vroeger gevraagd dan voorheen. Van de 116 woningwetwoningen wor den er 12 uitgevoerd in houtskeletbouw. Ze krijgen allemaal drie slaapkamers op de eerste verdieping en een zol der/bergruimte op de tweede verdie ping. Daarnaast wil Beter Wonen nog 17 houtskelet woningen met vier slaapka mers in de premie A-sector bouwen voor de verkoop aan minder draagkrachti- gen. Deze premie A-woningen vervan gen de beschutte-sfeer-huizen, die vorig Wel een uitzondering op de regel om voor een vijfde keer nationaal kampioen ploegen, te worden. Kees de Rijke uit Tholen speelde het klaar, ditmaal in Klazienaveen-Noord bij Emma tegen de Oostelijke grens. Het betekent ook het voor de vierde maal kunnen deelnemen aan de wereldkampioenschappen. Dat zal volgend jaar om deze tijd zijn in Ierland. De heer De Rijke zou dan graag eigen materiaal meenemen. Hij heeft de tijd zich daarover nog te bezinnen. Ook zo'n vierde deelname aan wereldkampioen schappen is een uitzondering. Zij die een keer zijn geweest, geloven het dan verder wel. Zijn gewoonlijk ook wat bang voor een nationale afgang nadat die hoge sport van de ploegenladder is beklommen. De Rijke trekt zich daar niets van aan. Hij doet het om de sport. Om de spanning die er toch telkens weer van een wedstrijddeelname uitgaat. Immers, ook bij het ploegen is elke wedstrijd er een op zichzelf. Weersom standigheden, de te ploegen percelen, de concentratie, het mee- of tegenzitten, het komt er ook allemaal aan te pas. In Klazienaveen lag De Rijke de eerste dag zelfs 11 punten achter op zijn grootste concurrent. Dat prikkelde wel om zaterdag gemoti veerd en geconcentreerd op de trekker te zitten. De einduitslag van de jury was dat hij die tweede dag zelfs 11 punten loskwam op nummer twee. Een winst die dag van 22 punten. Zo werd Kees de Rijke opnieuw nationaal kampioen rondgaand ploegen. Bravo: In tegenstelling met het zuidwesten bleef het vorig weekend in het Oosten van ons land beide dagen in elk geval tot de avond droog. Wel was er zaterdag veel wind. Samen met Me Matthe van Tilburch uit Oud-Vossemeer vormde de Rijke de Zeeuwse vertegenwoordiging. Zeeland was dus wat karig bedeeld en de vertegenwoordiging van het gewest bleef een zuiver Thoolse aangelegen heid. De nog jeugdige profploeger uit Oud-Vossemeer kon na de eerste dag al niet tot het gewenste puntental komen om nog reële kans op de nationale titel te kunnen maken. Maar een goede er- De PvdA-fractie in de Thoolse gemeen teraad heeft zich maandagmiddag ver rassend tegen de bouw van een afvalop- slaggebouw bij de kerncentrale in Bors- sele uitgesproken. De grote meerderheid van de PvdA-statenleden, onder wie dhr. H. Venekamp uit Tholen, stemden namelijk wel met de bouw in. Daaren tegen was D'66 en een zevental socialis ten tegen. Daarbij was ook drs. E.C. Boissevain uit Tholen, behalve statenlid ook voorzitter van de Thoolse PvdA. Fractievoorzitter P. Van Schetsen zei maandagmiddag, dat hij die minderheid van zeven wilde volgen, hoewel J. De Bres het moeilijk vond om een stand punt te bepalen, zonder stukken bestu deerd te hebben. De discussie ontstond omdat CDA- raadslid W.L. Bijl als Thools vertegen woordiger in de aandeelhoudersverga dering van de PZEM wilde weten, hoe de raad over de afvalopslag dacht. Nie mand behalve Bijl en de burgemeester (die in de raad van bestuur van de PZEM zit) had echter volledige infor matie over deze zaak. De fracties beslo ten toen maar af te gaan op de mening n hun partijgenoten in de Zeeuwse Staten. VVD, SGP en CDA hadden geen moeite met de bouw. Toch wilde CDA-fractie- voorzitter W.C. Van Kempen dit nog wel achteraf bespreken. De burgemees ter zegde dat toe in de commissie bes tuurlijke aangelegenheden. Hij wees erop, dat het vaker voorkomt dat ge meentelijke vertegenwoordigers over belangrijke, principele zaken een oor deel moeten geven, zonder dat de raad geraadpleegd is. Bij Borssele gaat het om een investering van 4.7 miljoen gulden. Het opslaggebouw is bestemd voor laag- en middelactief vast radioactief afval in geconditioneerde vorm. De huidige op slagcapaciteit is slechts voldoende voor enkele maanden. Met het nieuwe ge bouw is er voldoende ruimte voor 8000 ton, wat overeenkomt met de produktie voor circa negen jaar. Het afval gaat nu nog uit heel Nederland naak Petten om 1 keer per jaar in de Atlantische Oceaan gestort te worden. Gezien de toenemen de acties tegen de stortingen, zal er vol gens de PZEM van deze manier moeten worden afgezien. Met het vinden van een andere methode om zich van dit af val te ontdoen, zullen echter enkele ja ren gemoeid zijn. Daarom is het opslag gebouw nodig. De PZEM wil verder de hoofdcondensor in de Kerncentrale vervangen omdat die door zout water aangetast is. Dit vergt een investering van 33 miljoen gulden. ,r-\ Juwelier horloger opticien Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen TEL. 01670-63385 Adri C Broekhuis een beprio voor kwaliteit en service Advertentie IM varing was het ook voor hem. Kees de Rijke mag het dan wel voor de vierde keer op dat wereldniveau gaan probe ren. Dat zal ook de laatste maal zijn, want de voorschriften staat een meerde re deelname dan vier keer niet toe. Ook in dat opzicht heeft de Rijke dus het maximale bereikt. Overigens ging de eerste dag in Klazienaveen niet zo van een leien dakje. Er bleef op het eind in elk geval fikse cocurrentie over met een voorsprong van elf punten. Die vrijdag was het ploegen op bieten- land. Daarbij is het vooral zaak goed de diepte te beheersen. Voor zichzelf meende de Rijke geen slechte beurt te hebben gemaakt. Dat was het ook niet, maar die avond bleek het toch niet vol doende te zijn, want na de jurybeoorde ling stond hij op de tweede plaats en zijn concurrent zat 11 punten los. Die vrijdagavond wist De Rijke dus al, dat er de tweede dag meer moest ge beuren, wilde hij Ierland bereiken. Die zaterdag was het een stoppelveld en dat ligt de Rijke wel. Hij trof het bovendien, dat hij tegelijkertijd kon optreden met zijn grootste tegenvoeter. Aan een ook sterke deelnemer kun je je niet alleen optrekken, maar ook al bezig zijnde, vergelijken. De start bleek voor de Rijke al meteen puntenwinst op te leveren, want de beginvoor werd uistekend ge maakt en daarmee kwam hij al meteen op gelijke hoogte in punten als zijn meest serieuze mededinger. Het liep za terdag verder uitstekend en toen ten slotte de aanwezige televisieploeg de 'Schinwerper' geheel op de Rijke richtte, begreep die wel zo ongeveer dat hij in vindt u Mj BABY-HOME alles wat uw hartje begeert. Een verant woorde baby-uitzet, grappige modieuze schoentjes, baby - kindermeubeltjes, de nieuwste kinder-wandelwagens, bua-. gy's, kinderstoelen, boxen en naast goedgekeurde autostoelen nu ook baby- kinderspeeltjes. ia, Inkluslaf, bij BABY-HOME een vakkundige en vriendelijke begeleiding. Komt u gerust vrijblijvend kijken naar al dat liefs op meer dan 450 m2 bedrijfsruimte. Antwerpsestraat 117 (Plein 13) Advertentie IM puntental boven zijn conurrent was uit gekomen. Dat was inderdaad het geval. Met elf punten meer dan nummer twee werd hij nationaal kampioen. Het resultaat in Klazienaveen betekent dat deelname aan de wereldkampioen schappen voor Kees ut Rijke opnieuw zekerheid werd. Voor die deelname rest hem overigens nog een vol jaar. Dan hoopt h(j samen met een Limburger de Nederlandse vertegenwoordiging te vormen. Als het maar even kan neem ik het eigen materiaal mee. zo heeft de Thoolse ploeger bij uitstek al voor zich zelf uitgemaakt. Vooraf komen er wel een paar weken training aan te pas. Maar ook dat ligt nog in 't verschiet. Na de teevee opnamen in Klazienaveen zullen 26 oktober de nationale ploeg- kampioenschappen 'argrarisch nieuws'. Wellicht valt dat tevoren nog exact te melden. In de nacht van woensdag op donderdag 9 oktober zijn op Tholen drie inbraken gepleegd. De vorm toonde een zodanige gelijkenis, dat de politie vermoedt, met dezelfde persoon of personen van doen te hebben. Alleen weet men nog niet wie. Er werd ingebroken in de groente en fruithandel van J. Hage aan de Weststraat te St. Annaland. De buit was niet groot: slechts een klein geldbedrag. Zoekwerk van de daders, die door het forceren van een deur binnenkwam(en), betekende nog wel, dat hier en daar wat overhoop was gehaald. Meer succes werd geboekt in cafe. L. van Dijke aan de Hoenderweg, eveneens te St. Anna land. Ook hier was men langs de achterzijde binnengedrongen. De buit was niet alleen een geldbedrag van on geveer 1500 gulden, maar daarnaast ook een drietal gouden sierraden van niet geringe waarde. Bij elkaar loopt de schade flink in de papieren. De dader(s) had(den) stoelen bij de deuren geplaatst, zodat men niet onverhoeds gestoord kon worden. Ze werden helemaal niet opge merkt, want dhr. Hage was niet thuis en de fam. van Dijke heeft niets gehoord. Dat was ook niet het geval in cafe Tol- rust te Poortvliet, dat diezelfde nacht ook nog werd bezocht. Weer was via de achterkant binnengedrongen, maar de buit was met een 100 gulden uit een vernielde fruitautomaat niet bijzonder groot. De groepsrecherche van de Rijkspolitie Tholen en het district Mid delburg stelde een buurt- en plaatselijk onderzoek in. Tot dusver leidde dat niet tot resultaat. Mochten er omwonenden van de drie percelen of eventueel voor bijgangers zijn, die 's nachts iets ver dacht gehoord of gezien hebben, dan wil de politie dat graag vernemen (01660-3750). Discretie is verzekerd. jaar met zoveel succes op Tholen zijn gebouwd. Totaal dus 116 17 133 woningen, waarvan er 59 in Tholen komen, 25 St. Maartensdijk, 12 St. Annaland, 16 Oud-Vossemeer, 7 Poortvliet, 4 Stave nisse, 10 Scherpenisse. De 58 kleine huizen worden in twee bouwlagen gerealiseerd. Ze beschikken beneden over een woonkamer, keuken en een 1-persoons slaapkamer en boven over een woonkamer, keuken, een 1- persoons en een 2-persoons slaapkamer als 'woonvertrekken'. Hiervan komen er 40 in Tholen (plan Buitenzorg) en 18 in St. Maartensdijk (Korte Vest/Ds. de Bresstraat). Toen maandagmiddag in de raad het b. en w. voorstel aan de orde kwam om de bouwplannen voor 1980 t/m 1983 vast te stellen volgens een bij dat voorstel ge voegde verdeling, constateerde het PvdA lid L. A. Kloet dat de cijfers niet overeenkomen met die in de begro- tingsbrief. De SGP woordvoerder Th. Aarnoudse verzocht uitleg waarom deze lijn wordt gevolgd. Wethouder Moerland ant woordde dat b. en w. 80 en 81 toch al hadden gebundeld voor wat de toewij zing betreft. De bedoeling van de wo ningcorporatie die bouwt is om ze door te verkopen. Dat durven we voor Tholen tot en met 1981 wel aan. PvdA woord voerder P. van Schetsen vroeg zich af of daarvoor wel moed nodig is. Eveneens of het nodig is om de premiewoningen te verkopen, waarbij het er toch weer om gaat voor welke mensen ze worden bes temd. Daarop kon wethouder Moerland me teen antwoorden dat het in dit geval gaat om de laagst betaalden, zonder dat daarbij een exacte grens naar boven of beneden wordt gelegd. De heer van Schetsen zag toch wel wat bezwaren zit ten tegen de premie A woningen. Wet houder Moerland reageerde met te stel len, dat het gemeentebestuur geen ma kelaar is en met het propageren van De Thoolse gemeenteraad bepaalt maandagmiddag een standpunt over de inrichting van de Oosterschelde, nadat er eerder al uitvoerig over is gesproken in de uimtelijke Ordening en Redrijfs- leven. B maken ernstig bezwaar tegen een bevriezing van de huidige situatie en een belemmering van de, ook klein schalige, ontwikkeling van de recreatie op Tholen. "Voor een gebied als Tholen, geheel temidde van het Oosterschelde gebied gelegen en voor zijn ontwikke ling daarop grotendeels aangewezen, kan onmogelijk aanvaard worden, dat niet adequaat zou kunnen worden in gespeeld op de mogelijkheden, die de Oosterschelde nu of in de toekomst biedt of zal bieden. Er moet plaats zijn voor de realisering van de in de jacht havennotitie en de nota verblijfsrecrea- tie voorkomende kleinschalige ontwik kelingen. Ten aanzien van de enkele grootschalige ontwikkelingen, die in de jachthavennotitie voorkomen, is ook de gemeenteraad van menin dat die niet tot uitvoering kunnen komen, tenzij zij in pasbaar zijn in het beleid voor de Oos terschelde. De SGP-fractie heeft het voorbehoud gemaakt, dat geen mede werking kan worden verleend aan ont- wikkelinge waartegen deze partij prin cipele bezwaren heeft. Wij vertrouwen, dat de stuurgroep begrip zal tonen voor de bijzondere plaats die de gemeente Tholen temidden van het Oosterschel degebied inneemt. Daarbij gaan wij er van uit, dat aandacht zal worden ge schonken aan de rëdelijke wens van het gemeentebestuur om de gemeente Tho len deel te doen hebben ten behoeve van de eigen inwoners en de toeristen, aan de recreatie ontwikkeling van het tot deze gemeente behorende Oosterschel degebied", aldus b en w in een ont- werpbrief aan de stuurgroep Ooster schelde, waarover de gemeenteraad maandagmiddag een beslissing neemt. Advertentie IM verkoop niet zo hard van stapel hoeft te lopen. VVD raadslid J. L. Gorsel wenste geen strijd te gaan voeren om op de een of andere kern een woning meer of minder óe gaan bepleiten. Maar voor 1983 had hij toch wel de opmerkingen dat er van de 68 woningwetwoningen maar 22 A en A premiewoningen tegenover staan. Kun je ter zijner tijd altijd nog wat schuiven, want omstan digheden kunnen een flexibel beleid in deze nod'g maken. Er moet heen en weer wat ruimte zijn. Ik denk zo vervolgde de heer Van Gorsel, dat de heer Van Schetsen premiewonin gen wil gaan verhuren. Is het voorwaar de dat de premiewoningen verkocht moeten worden. De VVD is in het alge meen geporteerd voor eigen woningbe- zit. In dat opzicht mogen ook woning wetwoningen best verkocht worden met de nodige restricties. De raadvoorzitter antwoordde dat het niet persé nodig is de premie A woningen te verkopen, maar gezien de premie is dat wel het streven. Lukt dat niet, dan kan aan verhuur worden gedacht, maar in dat opzicht is de minister tot dusver niet duidelijk. Het is op dit moment ook nog wat minder essentieel. Hij verzekerde de heer Van Gorsel, dat enige flexibiliteit mogelijk is en was blij te horen dat de raad begrip heeft voor het feit dat ook b. en w niet alles tevoren kunnen plannen. Steeds moeilijker wordt het wel om kleinere groepjes woningen te bouwen. Wethou der Koopman voegde er aan toe, dat er toch ook nog premiewoningen gebouwd worden, waarbij de gemeente positieve aannemers zeker niet voor de voet wil lopen. In sommige kernen worden als nog initiatieven genomen. Na de dis cussie kon de raad toch w?l meegaan met de door het coilege voorgestelde bouwverdeling tot 1983. Kleedlokaal-moraal 0 Gemeentelijke subsidies deden welzijnscommissie duizelen 0 B en W willen Thoolse belastin gen toch verhogen 0 Komende woninghuur op 500 gul den Bezwaar tegen terschelde bevriezing Oos- Werkloosheid gaat stijgen 0 Thoolse werkgelegenheid ligt ge voelig 0 PvdA tegen kernenergie 0 Raad wil kleedlokaal bij tennis velden Oud-Vossemeer 0 Nu goedgekeurd bestemmings plan kom Stavenisse 0 In wegverbreding naar Tuttel hoekje flinke gemeentelijke bij drage 0 Thoolse wd wil meer verschei denheid in huurwoningen 0 CDA vindt dat economische si tuatie belet dat nog alles kan op Tholen 0 PvdA wil op openbare werken be zuinigen 0 SGP acht strengere controle op sociale voorzieningen gewenst 0 Kees de Rijke voor vijfde keer na tionaal ploegkampioen 0 Smerdiek liet bekervervolg schie ten 0 DE GOEDKOOPSTE BOUW LIJKT EEN LUCHTKASTEEL TE ZIJN, MAAR HET KOMT VAAK DUUR TE STAAN; Dit nummer bestaat uit 20 pagi na's Op de ledenvergadering van de PJZ Tholen in 'De Gouden Leeuw' te Scherpenisse werden vrijdagavond heel wat ideeën aangedragen voor het ko mend winterprogramma. Om die geva rieerde suggesties te bereiken waren te voren discussiegroepjes gevormd. Men kreeg zo'n half uur de tijd om zich over opkomende ideeën te beraden. De uit slag was een gevarieerde inbreng met suggesties als een pech-onderweg cur sus, dropping, filmschouwburgbezoek, ploeginstruktieavond, gespreksavond over hoe men staat tegenover de gehan dicapte, A.N.W. avond, Rijkspolitie en notaris vragen voor inleiding, bezoek landbouwtentoonstelling, meedoen M.A.C.-rit, voortzetting dansles of volksdansen, creatieve middag of avond, enz. Het bestuur kan nu wel vooruit om er iets van te maken. Er was een goede opkomst, toen Ko Brooijmans de ledenvergadering open de. Ingekomen was een brief van de Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Sint Maartensdijk omtrent het adspirant lid maatschap. Een mededeling, dat een Provinciaal P.J.Z. krantje een keer of 8 De leerlingen van de Zeeuwse Muziek school mogen trots zijn op het feit dat zij hun medewerking verleenden aan de L.P. "Harba Lorifa" die ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Zeeuwse Muziekschool gemaakt werd. De plaat, waarvan het eerste exemplaar woensdag 8 oktober aan Zeelands commissaris dr. C. Boertien te Middelburg werd uitge reikt, kreeg een zeer goede recensie. Maar vooral het gedeelte waaraan de leerlingen van de klassen algemene mu zikale vorming uit o.a. Tholen mee werkten, werd een hoogtepunt op de plaat genoemd. Het is een uitvoering van "Harba Lori fa" van de Brabantse componist Antoon Maessen, een fantasie over volksliede ren voor éénstemmig koor en symfonie orkest. Het wordt uitgevoerd door de schoolkinderen, begeleid door het Zeeuws Jeugdorkest. Het geheel stond o.l.v. Ru Sevenhuysen. Het is een frisse, indrukwekkende en soms zelfs ontroe rende uitvoering. Er is evenwicht ge schapen tussen het koor van (soms even wat minder zuivere) kinderstemmen en het orkest. Dhr. G.W. Bergman, directeur van de Zeeuwse Muziekschool, noemt de plaat "het visitekaartje van de Zeeuwse Mu ziekschool". Deze plaat met hoogtepunten van de instrumentale en vocale prestaties van leerlingen van Zeeuwse Muziekschool kan (helaas) slechts gekocht worden bij vestigingen van de 'Zeeuwse Muziek school'. In Tholen is dat bij: Dhr. J.F. Kouse maker, Burg. van Berchemstraat 11. per jaar zal uitkomen, waarbij ook re- daktionele medewerking van Thoolse zijde werd gevraagd. Ook was er een vakature in de Vormingscommissie. De PJZ boerde beter dan de agrarische uitkomsten dit jaar lijken te worden. Dat was vooral te danken aan het schuur- feest resultaat, dat een record batig saldo opleverde. Een winst zelfs over dit boekjaar van 4976,88. Wel had het Zwitsers bezoek de afdeling dik 1500,— gekost. Niettemin kon Pen- ningmeesteresse Anja Punt van een rooskleurige uitkomst mededeling doen. In een volgende financiële contröle commissie kregen zitting Henk Note- boom en Marcel de Wilde. Over afgelopen aktiviteiten kwam zowel kritiek als lof naar voren. Bepaalde ak tiviteiten, met name vormingswerk, ble ken matig bezocht. Benadrukt werd dat de PJZ doelstelling blijft: vorming, geestelijke- en lichamelijke ontspan ning. Voor komende maanden is in elk geval vastgelegd een uitwisseling met jonge ren uit de Noordoostpolder op 18 en 19 oktober, 25 oktober start bowlingcom petitie, 3 of 10 jan. Zeskamp te Schoon- dijke, 21 febr. Grote avond in Haestinge. Uit het jaarverslag bleek dat in 1980 de landelijke sportdag in de Flevopolder plaatsvond. In 1981 zal dat het geval zijn in de nieuwe sporthal te Tholen. Alno heeft als internationaal befaamd keukenmerk haar naam hoog te houden... De Schelde boogt op 'n goede reputatie van zestig jaar... Daarom zeiden Alno en De Schelde 'ja' tegen elkaar. Daarom is De Schelde niet zomaar 'n keukenzaak. Daarom vindt u bij De Schelde uiterst vakbekwame adviseurs in totale Keukentechniek. Daarom laten zo véél mensen zich adviseren door De Schelde! bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel (01640) 36910

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1