StPhilipsland vindt verkoop woningwet woningen goede zaak JA ARM A RKT S TEENBERGEN Oorlog bracht Zr. Krijger in de wijkverpleging BOUMAN POTTER De Schelde [Niet tevergeefs taeerf twee Alno- keukens zijn 't zelfde Politie en brandweer op de dia. iy 2u£LM'V Donderdag 4 september 1980 36e Jaargang no. 42 Nieuwe weekeinde regeling voor Wijkverpleging Voor baby BABY-HOME Hard werkende Flip landers zijn er heel gelukkig mee Bezwaren Hoorzitting C.N.C. begin oktober Plaatselijk Doorstroming Kanaalschap Drijvende kraan in werkhaven Philipsdam gekanteld Verhuur Ons Dorpshuis Schouderklopje Bintje 17 ct. Kwetsbaar Verenigingen Vrijdag 5 september - zaterdag 6 september 14.00 uur - 22.00 uur 10.00 uur -18.00 uur Kermis op de Kade - Rommelmarkt - Straatorkesten - 130 kramen - en vele attraktiesü! 40 jaar verpleegster waarvan 31 jaar in de wijk Bombardement. St. Annaland. Oud-Vossemeer. Laatste mogelijkheid oranjetentoonstelling in de Meestoof Fliplandse molen wordt heropend. WONING IN RICHT Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet lEendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland ITelefoon 01 665-2752 Telex 54520 i Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 J Abonnement 1 3,50 per halfjaar, per jaar ƒ26,50, per post ƒ33,50 per jaar, losse nummers ƒ0,70. Opgave advertenties voor dinsSag 1 6.00 uur. Advertentieprijs ƒ0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contant inclusief btw. Op rekening ƒ7,50. ^Hoofdredacteur G Heijboer ang niet iedereen was gelukkig en is het waarschijnlijk nog niet, met de toe nemende mondigheid van de burger. Het deed voor sommige behoudende mensen al te progressief aan, dat maar iedereen zich met van alles en nog wat kon bemoeien, terwijl dat vroeger een min of meer heilige wet was van de vooraanstaanden in land, stad of dorp. Daar diende niemand anders zich mee te bemoeien. Tegen alles wat zich als nieuw aandient,komt verzet, zelfs eer tijds tegen het dragen van lange haren. In feite was het weinig anders als in de pruikentijd. De nieuwste bemoeizucht wordt dan heel correct betiteld als in spraak. Welk groot voorstander daarvan ook, zal niet willen verdoezelen, dat inspraak in het algemeen een zekere vertraging mee kan brengen eer het gewenste doel kan worden bereikt. Waar dictatuur heerst, is het een kwestie van een bevel en de uitvoering wordt nog schielijker tot stand gebracht dan de order kan worden verstrekt. De tegenstelling daarvan is dus veelal vertraging. Maar omdat die inspraak nog vrij recent is, werd door menigeen verwacht - ook wel door voorstanders - dat men de in breng wel aan zijn laars zou lappen. Dikwijls kwam dan het voorbeeld van de inspraak van de bevolking bij het wetsontwerp tot herindeling van ge meenten. Het overgrote deel kon tegen stander zijn, maar die herindeling ging toch door, want de rijksoverheid, de na tionale volksvertegenwoordiging beslis te en van de inspraak der lokale bevol king die het volledig aanging, trok men zich hoogstens wat aan voor wat bij komstigheden betreft, maar niet van de hoofdzaak. Maar ook zo'n inspraak moet een groeiproces doormaken, zoals al het nieuwe niet meteen ook beter of soms zelfs nooit beter is. Wie echter bij voorbeeld in dit nummer de verslagen van de Thoolse commissie Ruimtelijke Ordening goed doorneemt, moet toch met ons wel erkennen, dat de inspraak van de bestuurde niet maar als een natte vaatdoek wordt weggegooid. Zo is het oorspronkelijke plan voor uitbreiding van de begraafplaats in Poortvliet op gezag van de inspraak jaren opgescho ven omdat een andere oplossing gevon den is: ophogen van een oud gedeelte. Op hetzelfde gezag wordt een ander be leid gevolgd ten aanzien van de pasto- rietuin en een landbouwschuur in Sta- venisse. Plannen voor afbraak van schuren in de Weststraat te St.Annaland werden doorbroken en na de inspraak van donderdagavond zal blijken aan welke bezwaren van bewoners in de Ooststraat, Schermerspad en Klooster straat nu tegemoet gekomen zal worden. Ten aanzien van plan noord St. Maar tensdijk zouden Gedeputeerde Staten zich vast niet zo zeker hebben gevoeld, als ook niet vele bewoners uit de smal- stad de overstap over de provinciale weg weinig gelukkig hadden gevonden. Nee, lang niet alle inspraak krijgt het volle pond. Niet alles wordt gehonoreerd. Dat kan ook niet, als er algemeen belang tegenover individueel belang moet wor den afgewogen. Maar dat inspraak goe de kanten kan hebben, moet in de nog vrij recente periode dat dit gebruik in burgerde, toch wel als bewezen worden geacht. De straf van een al geëxecuteer de, kan nu eenmaal niet (praktisch) meer worden verlicht. Het Groene Kruis Tholen/St. Philips- land neemt vanaf zes september een proef met een nieuwe regeling voor de diensten van de wijkverpleegkundigen in het weekeinde. Voorheen was onze streek in twee gebieden verdeeld, waarin elk een verpleegster bereikbaar was. Nu is er maar 1 zuster meer bereikbaar voor heel Tholen en St. Philipsland, terwijl een tweede verpleegster beschikbaar is voor het verrichten van werkzaamhe den. Dat gebeurt meestal op zaterdag en zondagmorgen, zodat deze tweede zuster niet meer het gehele weekeinde hoeft thuis te blijven. De wijziging houdt verband met de in voering van een C.A.O. voor het perso neel van het Groene Kruis. Voorheen kregen de verpleegsters geen compen satie voor de weekeinddienst, maar vol gens de C.A.O. is dat nu 2 uur per 24 uur dienst. Wanneer de zuster die bereik baarheidsdienst heeft naar een patiënt is, hoort men dat op het antwoor dapparaat. D.eze maand wordt bekeken of de nieuwe regeling in de praktijk goed werkt. De weekeinddienst duurt van vrijdag avond 18 uur tot maandagmorgen 8 uur. vindt u bij BABY-HOME alles wat uw hartje begeert Een verant woorde baby-uitzet, grappige modieuze schoentjes, baby - kindermeubeltjes, de nieuwste kinder-wandelwaoens, bud-, gy's, kinderstoelen, boxen en naast goedgekeurde autostoelen nu ook baby- kinderspeeltjes. ja, Inkluslef, bij BABY-HOME een vakkundige en vriendelijke begeleiding. Komt u gerust vrijblijvend kijken naar al dat liefs op meer dan 450 m2 bedrijfsruimte. Antwerpsestraat 117 (Plein 13) Bergen op Zoom Advertentie TM "Onze uitgangspunten zijn goed en daarom willen we met de verkoop van woningwetwoningen aan de bewoners doorgaan". Burgemeester G. van den Berg zei dat woensdagavond 27 augustus in de gemeenteraad van St.Philipsland en met die uitspraak was de raad het volkomen eens. Hij voegde er echter ook aan toe, dat de gemeente hiermee wel een uitzondering is in Nederland. "We zijn een van de weinige gemeenten die woningwetwoningen verkopen. De meeste huizen zijn ook bij corporaties ondergebracht en die willen niet verko pen omdat het negatief werkt bij het onderhoud. Dan zijn er hier en daar plukjes wonin gen tussen uit. Op Flipland wilde men een eigen huis en alle opvolgende ge meentebesturen hebben die wens geho noreerd. We zijn er nooit slecht mee ge weest. Er is nog steeds sprake van een even wichtig beeld, want uit alle huurklassen zijn er woningwetwoningen verkocht. Er is ook nooit gespeculeerd. Alleen zijn er later soms bewoners naar een nieuwe, duurdere woning gegaan en dat geeft alleen maar een gunstig beeld. Het gaat om hard werkende, keurige gezinnen, die zelf veel aan huis doen. Er wordt dan gezegd, de woningwetwoningen worden met grote rijkssubsidies gebouwd, die zijn voor de minst draagkrachtigen. Dat is zo en daarom wordt de verkoop ook aan een bepaald inkomen gebonden. Boven modaal mag je geen woningwet woning kopen en een andere voorwaar de is, aatje vijf jaar huurder moet zijn. In de loop der jaren hebben we zo hard werkende Fliplanders kunnen helpen en daar zijn we heel gelukkig mee", aldus de burgemeester. De raad had dat beleid vorig jaar juni al De hoorzitting voor de bevolking met het oog op de vestiging van het com- postbedrijf C.N.C. in de Slabbekoorn- polder bij Tholen is eind septem ber/begin oktober. Oorspronkelijk was aan 23 september gedacht, maar deze informele bijeen komst (wettelijk is er geen verplichting) is nu uitgesteld omdat er op grond van de nieuwe wet algemene bepalingen milieuhygiëne wel een wettelijke hoor zitting moet worden gehouden, die door middel van officiële publicaties (in Tholenderwijs en de Staatscourant) moet worden aangekondigd. Er kan nu met 1 hoorzitting worden volstaan. Plaats en tijd zijn nog niet bekend aan gezien b en w nog zoeken naar een ge schikte accommodatie. Het college vond de Gasthuiskapel onbruikbaar en aan gezien het gemeenschapscentrum nog niet klaar is, was al naar de gymzaal aan de Zoekweg uitgezien. Daar zouden dan wel stoelen gebracht moeten worden. Als er in Tholen geen oplossing te vin den was, zou de hoorzitting in de Vos- senkuil te Oud-Vossemeer gehouden worden. Op die bijeenkomst zijn ook de deskun digen van de landbouwhogeschool in Wageningen aanwezig. Hun rapport over C.N.C. wordt woensdagmiddag 10 september eerst in de stuurgroep bes proken en vervolgens in een informele vergadering van de gemeenteraad. Die zelfde avond wordt het rapport open baar gemaakt. Inderdaad! Want Alno en wij kunnen helemaal rekening houden met: üw wensen, üw budget, üw gezinssamen stelling, uw smaak én uw beschikbare ruimte. Dat vraagt van Alno 'n legio aan mogelijkheden...en die biedt Alno. Dat vraagt van ons jarenlange ervaring in totale keuken-techniek. Die ervaring hebben wij in huis. Bovendien kunnen wij zorgen voor 'n kompleet keukenplan èn verzorgen wij de totale keukeninstallatie inclusief het tegelwerk e.d. bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 in een nota verwoord, maar g.s. van Zeeland hadden daarvoor aan de staatssecretaris van volkshuisvesting een negatief advies uitgebracht. Het provin ciaal bestuur achtte het niet uitgesloten, dat na verloop van tijd onvoldoende woningwetwoningen beschikbaar blij ven voor die bevolkingsgroepen, die op woningwetwoningen zijn aangewezen. G.S. constateerden verder, dat Flipland met de woningbouw de door de provin cie gehanteerde planologische richtcij- fers overschrijdt. Als de verkoop van woningwetwonin gen toch zou doorgaan, dan adviseerden g.s. dat alleen voor de duurdere huizen met een maandhuur van 400 gulden of meer, toe te staan. B en w vonden dat de verkoop niet aan de huurprijs gebonden zou moeten worden, maar aan de plaatselijke om standigheden. Dat geldt met name voor de woningwetwoningen in Anna Jaco- bapolder aan de Sluis. Een gedeelte van deze huizen zijn in de loop der jaren al aan de bewoners verkocht. De koopmo gelijkheid is met name een reden ge weest, dat vooral jonge mensen bereid zijn deze woningen te betrekken en te verbeteren. Het Fliplandse gemeente bestuur acht het uit een oogpunt van leefbaarheid voor het gebied aan de Sluis dan ook van groot belang, dat de (toekomstige) bewoners in de gelegen heid zijn tot aankoop over te gaan. De door g.s. genoemde huur van 400 gulden of meer biedt voor St. Philipsland geen enkel soelaas. Temeer daar er slechts elf woningwetwoningen in die categorie zijn. De burgemeester liet weten, het Fli plandse standpunt met de naoorlogse huizen aan de Sluis als voorbeeld, aan de staatssecretaris kenbaar zou worden gemaakt om de vorig jaar vastgestelde beleidsnota - in tegenstelling tot het ad vies van g.s. - toch positief te laten beoordelen. Ten aanzien van de door g.s. nog ge noemde planologische cijfers zei de burgemeester nog, dat die dan wel eens bijgesteld mogen worden. De drie raadsfracties onderschreven het standpunt van b en w en spraken van een goede zaak. Alleen vroeg dhr. J. de Jager zich af, of de minister de zaak toch niet kan terugdraaien. Hij begreep ook wel het belang van de beschikbaarheid van goedkope woningwetwoningen, maar volgens het cda-raadslid vertrek ken er weinig huurders wanneer ze een maal een huis hebben. Het verplicht stellen van doorstroming naar duurdere woningen noemde De Jager een ver gaande zaak. De opheffing van het Kanaalschap de Eendracht was woensdagavond in de Fliplandse gemeenteraad een hamer stuk. Nadat er voorgaande jaren een stort vloed van woorden over o.a. het jacht havenplan was gevallen, ging de raad nu stilzwijgend met het einde van het Ka naalschap accoord. De door het alge meen bestuur op 10 juni aangenomen beleidsnota van het dagelijks bestuur van het Kanaalschap, werd onderschre ven. De begroting 1981 van het R.P.C.Z. werd goedgekeurd. Het deed Den En gelsman goed, dat aan de druk van de gemeenten gehoor was gegeven door de kostenstijging te beperken. "Je bent niet overgegeven aan de wilde zwijnen, als je als gemeenten maar samen optreedt", zei de raadsvoorzitter. Het jaarverslag en de afrekening 1979 van het werkvoorzieningsschap de Zuidhoek te Zierikzee werd voor ken nisgeving aangenomen. St. Philipsland is inmiddels aangesloten bij de Betho en voor beide schappen moest Flipland to taal 50.000 gulden betalen, waarvan 80% van het rijk terugkomt. Rijstenbil had de vorige vergadering al laten weten, dat de naweeën van de Zuidhoek de gemeente een fors bedrag zouden kosten. De bur- Het was slecht weer in de nacht van vrijdag op zaterdag, toen in de werkha ven van de Philipsdam een schip met de daarop gemonteerde kraan, kapseisde. Schipper Kosten keek zaterdagmorgen raar op, toen hij de situatie aanschouw de. Vrijdagavond was het werk stil ge legd, zodat niemand het ongeluk heeft gezien. De oorzaak is niet bekend. Ver schillende mensen hadden geen vrij weekeinde en zondag al was er een ver vangende kraan aangevoerd, zodat het werk normaal doorgang kon vinden. De schade, die in de vele tonnen loopt, is een aangelegenheid van de verzeke ringsmaatschappij. Het gevaarte weegt zo'n vijftig ton. Door de weersomstan digheden moet de boot de havenkant hebben geraakt, waardoor het onder schip en de kraan kantelde. gemeester merkte nog op, dat al deze schappen tekorten hebben omdat het om een stuk sociaal werk gaat. "De Zuidhoek draaide buitengewoon, goed, maar we zijn er weggegaan toen er nog geen sprake was van een verbinding met Schouwen", zei de raadsvoorzitter. De 21e wijziging van de bezoldigingsveror dening, waarmee de door de minister van van binnlandse zaken per 29 mei aangekondigde salarisverhoging voor de werd doorgevoerd, ontmoette bij de Fliplandse raadsleden geen bezwaren. Het verzoek van het reformatorisch vormingsinstituur Goes om de per 31 juli volgend jaar aflopende huur van Ons Dorpshuis in Anna Jacobapolder met vijf jaar te verlengen, werd door de gemeenteraad positief beoordeeld. Toch ontstond er nog een flinke discussie, toen sgp-fractievoorzitter Den Engels man de notulen van vijfjaar geleden in herinnering bracht. "CDA en PVAB lieten toen veel negatieve geluiden ho ren, maar gelukkig is de positieve toe komstverwachting van de burgemeester uitgekomen. Het vormingsinstituut heeft de afgelopen vier jaar bijzonder goed gedraaid en daarom zijn we blij, dat onze fractie toen ja heeft gezegd. We hadden toen met vier raadsleden de meerderheid en na zo'n besluit zitje dan wel in spanning, maar er bleek werkelijk behoefte aan zo'n instituut. Het is alle maal voorspoedig verlopen en we hopen dat het de volgende vijf jaar ook weer goed gaat. Toch hebben we vraagtekens, want 't gaat de verkeerde kant op als je hoort dat in Engeland de twee miljoen werklozen bereikt zijn. Als het daar re gent, dan krijgen we er hier ook wat van. Daarom is de vraag, of het vormings werk in de toekomst nog wel betaald kan worden. Pluk van een kikker maar eens veren", zei Den Engelsman. De Jager bracht naar voren, dat er vijf jaar nog geen CDA-fractie was in de Fliplandse gemeenteraad, maar een P.C.G. (Prot. Chr. Groepering). Hij noemde de woorden van Den Engels man 'een schouderklopje' van de SGP. "Ik ben blij dat het vormingsinstituut zo goed draait, ben je eerst niet zo enthou siast. Anders kost het veel geld", zei het CDA-raadslid, die overigens de zorgen van de SGP-fractievoorzitter deelde. Rijstenbil zei over de discussie van vijf jaar geleden, dat de PVAB van huis uit zeer voorzichtig is. "De SGP was toen meer ingewijd in de zaak en kon meer vertrouwen in het vormingsinstituut hebben. Ik ben blij dat het positief ver lopen is en ik hoop dat het ook in de toekomst allemaal goed gaat", aldus Rijstenbil. Wethouder L.Walpot herin nerde eraan, dat de PCG-fractievoorzit- ter vijf jaar geleden zelfs besloot om bij de Kroon in beroep te gaan toen de SGP-fractie als raadsmeerderheid be sloot Ons Dorpshuis aan het vormings instituut te verhuren. "Het waren voor tachtig procent politieke motieven van de P.C.G.waarmee de PVAB een groot eind meeging. Als die houding toen ge honoreerd was, dan was Ons Dorpshuis totaal verkrot", zei Walpot. De Jager Veiling St. Annaland 3 september: dore I 16-17, lekkerlander II, bintje 10-17, bonken I 20-21, bonken II 15, drielingen 14, kriel 90, gloria 18, eigenheimer 25 aanvoer 100 ton. St. Maartensdijk 3 september: bintje 12.00-15,90 eigenhei mer 24.90-25.20, aminca 11.50, bonken 6.90-22.50, aanvoer 1750 kisten. vond het te ver gaan om uitspraken van vijf jaar geleden van een raadslid die nu niet meer aanwezig was, ter discussie te stellen. Walpot noemde dat de conse quentie van een openbare functie als het raadslidmaatschap. De burgemeester hield zich bij het he den en zei erg verheugd te zijn over de goede gang van zaken. De vestiging van het vormingsinstituut was een positief punt voor Anna Jacobapolder en ook de kleuterschool kreeg er in Ons Dorpshuis een opknapbeurt door. "We zijn ook erg blij, omdat het om een voorziening gaat voor een kwetsbare groep als werkende jongeren. Het loopt tot nu toe erg goed en ik hoop, dat welk kabinet er ook komt, men geld over blijft hebben voor de vormingsinstituten. Dat is ook ge rechtvaardigd als je ziet wat de univer siteiten kosten. Er is gesproken over werkloosheid en juist dan is het belang rijk om zinvol bezig te zijn waarbij de vormingsinstituten een rol kunnen ver vullen", zei de raadsvoorzitter. Den Engelsman merkte nog op, dat destijds een van de voorwaarden was, dat huur van Ons Dorpshuis door ande ren met het vormingsinstituut verrekend zou worden. "In twee jaar heb ik daar niets van gezien. Gebeurt er dan niets meer in Ons Dorpshuis behalve het vormingswerk en de kleuterschool", zei de sgp-fractievoorzitter. "Ons Dorps huis functioneert voor verschillende ve renigingen en bij diverse gebeurtenissen goed, ook al brengt het dan financieel weinig op. Bij de wisseling van admi nistrateur is de afrekening met het vor mingsinstituut achter gebleven, maar dat komt nog goed", zei de burgemees ter woensdagavond in de Fliplandse ge meenteraad. Advertentie I.M. Na 40 jaar verpleging waarvan 31 jaar in de wijk, neemt zuster J. A. Krijger uit Poortvliet afscheid. Dat gebeurt dan morgenavond in de Vossenkuil, waar ze haar loopbaan na bijna negen jaar in Oud-Vossemeer gewerkt te hebben, besluit. Daarvóór werkte ze 6' jaar in St. Annaland, zodat zr. Krijger met alle weekenddiensten in andere dorpen, een goede bekende is voor vele eilandbewoners. geboeid. Verzorgen blijft ook na pen sionering een taak van de Poortvlietse verpleegster, want thuis zorgt ze voor haar nog krasse, 91-jarige vader. Tussendoor vraagt de oratoriumvereni- ging of de bijbelkring nog aandacht. Morgenavond moet het nog even offi cieel in de Vossenkuil, maar dan breekt voor zuster Krijer de rust aan. De fietsende zuster. Ook de weekend diensten in St. Philipsland, Tholen en Poortvliet bijvoorbeeld, werkte ze per fiets af. Alleen bij minder gunstig weer stond er een auto met chauffeur voor zr. Krijger gereed. Verpleegster vond ze al tijd wel een aardig beroep en daarom pakte de jonge Krijger dat na de lagere school in haar geboorteplaats Poortvliet en een huishoudcursus in Tholen vol goede moed aan. Dr. Tazelaar had het haar wel afgeraden omdat ze te zenuw achtig zou zijn, maar in maart 1940 be gon ze als leerling in het Rotterdamse Diaconessenziekenhuis aan de Wester singel (nu Van Dam Ziekenhuis). Eerst in de keuken, later in de verpleging, 't Waren lange dagen van 's morgens half zeven tot 's avonds half acht met twee vrije uren, als je tenminste geen lessen had. Een keer per zes weken mocht je naar huis. In mei 1940 maakte ze van dichtbij het bombardement door Duitse vliegtuigen mee. De schade bleef beperkt tot de ruiten, maar het ziekenhuis kreeg wel een toevloed van gewonden. Later werd het Diaconessenziekenhuis gevorderd door de Duitsers. Op een ochtend kwam die mededeling en 's middags om vier uur moest het hele gebouw leeg zijn, zij het met opgemaakte bedden.Tijdens de inundatie van Tholen evacueerde de fam Krijger naar Sleewijk, waar in 1944 het hart van Zr. Krijger gewonnen werd voor de wijkverpleging toen ze na een beschieting in Nieuwendijk de wijkver pleegster hielp bij het verzorgen van ge wonden. Ze haalde haar ooievaartje, ging naar de wijkschool in Rotterdam en werd na een stageperiode van vier maanden, de eerste wijkzuster van het Groene Kruis in Roosendaal en Nispen. Ze. Krijger onderbrak vervolgens haar werk voor vijf maanden om in Poortvliet haar moeder te verplegen. In februari 1952 zette ze dat werk voor bij mevr. Geluk in St. Annaland, waarna de toenmalige huisarts dokter H. R. M. J. van Es haar verzocht de wijk over te nemen van de zieke Zr. Waldes. Was er in Roosendaal een consultatiebureau, in St. Annaland werden de baby's aan huis gewogen. Aan die nauwe contacten met de inwoners bewaart Zr. Krijger fijne herinneringen en toen na de ramp het Groene Kruisgebouw kwam, miste ze dat huisbezoek wel. St. Annaland was een drukke wijk met nogal wat oudere mensen. Ze had er ontzettend fijn ge werkt, maar toch had een vacature bij het Oranje Kruis in Haarlem haar aan dacht al langer getrokken. Zo verhuisde ze naar de stad, al was er dan eerst geen woning, 't Werk bleek moeilijker dan op het platteland omdat de mensen niet zo gauw een plaats kon den krijgen in een bejaarden- of ver pleegtehuis. Ze hield het in Haarlem twaalf jaar vol, totdat rugklachten haar dwongen een jaar rust te nemen. Zr. Krijger ging de grenzen over: Zwitserland, Tsjecho Slo wakije en Polen. De laatste twee landen bezocht ze om contacten te leggen voor de H.C.F. Hospital Christian Fellows hip. In december 1971 werd ze gevraagd voor Oud-Vossemeer. Zr. Krijger be sloot daar 1 september op 64-jarige leeftijd haar loopbaan. Over materiaal had ze nooit te klagen, want dankzij de wielerronde was het magazijn van het Groene Kruis in Oud-Vossemeer steeds goed gevuld. Weekenden vakantierege lingen maakten het werk lichter. Vroeger moest je ook meer zelf doen, samen met de dokter. Nu wordt er voor de wijkzuster meer georganiseerd. Ze krijgt te horen wanneer ze een uit het ziekenhuis ontslagen patiënt moet be zoeken of welke bejaarde hulp behoeft. Het contact met de mensen - in de wijk heb je meer tijd voor patiënten dan in het ziekenhuis heeft Zr. Krijger altijd Zaterdag 6 september is er in de midda guren de laatste mogelijkheid voor be zichtiging van de Oranjetentoonstelling en alles wat De Meestoof verder her bergt. Dit keer is er na deze datum ook geen mogelijkheid meer voor groep- saanvragen, omdat de bruikleen artike len terug moeten en daarmee dan vol gende week een begin wordt gemaakt. Zonder nog over de definitieve cijfers te beschikken, mag worden verondersteld, dat deze oranjetentoonstelling goed is bezocht met uiteraard wel een piek na de muntenvondst, maar ook de interesse voor de oranje-expositie bleek goed te zijn. In dat opzicht heeft "De Meestoof' haar bestaan ook dit jaar weer volop gerechtvaardigd. Woensdagavond bracht de gemeente raad van St. Philipsland met de dames een bezoek aan het streekmuseum om ook nog kennis te nemen van de inte ressante Oranje-expositie, ook al waren er onder hen, die persoonlijk al eerder een bezoek aan de Meestoof hadden gebracht. Inspraak niet altijd tevergeefs 0 Ophoging begraafplaats Poort vliet geeft acht jaar ruimte 0 Bredere groengordel kan geluids hinder nieuw dorpshuis St. Anna land verminderen 0 Hardwerkende Fliplanders geluk kig met koop woningwetwoningen 0 Meer ruimte voor woningwetwo ningen in Stavenisse 0 Politie schoot om verkeersonheil te voorkomen 0 Onrust over Oesterdamwegen 0 Zr. Krijger neemt morgen af scheid 0 Directeurswisseling A.B.G. 0 Politie en brandweer op de Thoolse dia 0 Molen St. Philipsland wordt na 110 cm. stijging heropend 0 Duikersvereniging opgericht 0 Boeren teren jaarlijks in 0 Nieuwe supermarkt in St. Phi lipsland 0 Bezwaren tegen éénrichtingsver keer Ooststraat St. Annaland 0 Kandidaatstelling waterschap 0 Laatste kans voor Oranje-exposi tie in de Meestoof 0 Stavenisse bekert verder na winst op Smerdiek 3 en zaterdag begint de competitie 0 DE WERKDAG VAN DE LUIAARD IS ALTIJD 'MOR GEN', ZIJN RUSTDAG AL TIJD 'VANDAAG' 0 Dit nummer bestaat uit 14 pagi na's. Voor de voorlichtingsserie "dit is uw gemeente" zijn er donderdag 28 augus tus ook dia's gemaakt van de Thoolse politie en de vier brandweerkorpsen, 's Middags werden er bij de Thoolse brug, in de Hoogstraat en bij de molen opna men van de politie gemaakt, 's Avonds had gemeentelijk commandant P. A. C. Lindhout een grootscheepse oefening bedacht om de vier korpsen bij elkaar te krijgen. In slooppanden aan de Wilhelmina- straat te St. Maartensdijk werd voor een flinke brand gezorgd, waarna de vier korpsen - die in de garages gereed ston den - uitrukten. Er werd naar de zin van de fotograaf teveel geblust, want hij wilde vlammen zien. Met het oog op de diaserie werd er daarom later nog wat extra vuur ge maakt. Dankzij het stil alarm - dat vol gens Dhr. Lindhout prima werkt - was er weinig publiek, hoewel er nog wel een aantal Smerdienaars op de grote rook ontwikkeling afkwam. Na de brand ging de fotograaf nog naar het gemeentehuis, waar de commissie Ruimtelijke Ordening o.a. plan Kom St. Annaland behandelde, waarvoor nogal wat belanghebbenden aanwezig waren. Korenmolen de Hoop bij de haven van Sint-Philipsland wordt mogelijk op feestelijke wijze heropend wanneer het karwei om de molen bovenop de nieuwe dijk te plaatsen, is geklaard. De ge meenteraad sprak zijn waardering uit voor het werk. Raadslid L. den Engels man zei bijzonder blij te zijn, dat het allemaal zo vlug ging. Hij pleitte ervoor om de molen ook nog een opknapbeurt te geven. Raadslid A. A. Rijstenbil sprak van een knap stuk werk en stelde voor, de molen met het doorknippen van een rood lint te heropenen wanneer die op z'n hogere stand voor de eerste keer zou draaien. Burgemeester G. van den Berg noemde dat geen slechte suggestie. "Er is veel over geschreven en gepraat en de molen zou zelfs in de takels moeten, maar 't kan simpel. We hebben deskun digheid in huis", aldus de Fliplandse burgemeester. Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1