MASTER verwan en drol c ETEU1CHTKAN0N H0 - 89 palm 6.45 V U? G \<j N. J. G. JANSEN Zeeuws jeugdorkest hoogtepunt van muziekschoolavond DEZE WEEK!!! ,011100011 Pindarotsjes Hollands Glorie Bisquit ic Tarwebolletjes 4 betalen Appelcarées Komkommers, -»c Runderworst OQ Snijworst Madagascar- Snijbloemen FA. F.C. DE VALK KOTTERSTRAAT 61 THOLEN 8 EENDRACHTBODE Donderdag 12 juni 1980 KJ tocelvlam^^Le^ Nu met Mi J STOOP Vouwcaravans - Camping Windsurfing SUPERMARKT 1 melk en puur van 1.98 voor X #OJ JAMIN! 260 gram van 1.50 voor X s^J Uit onze bakkerij! Vrijdag en zaterdag! 5 halen Uit onze bakkerij! Vrijdag en zaterdag! 4 stuks voor Groente en fruit! Maandag, dinsdag en woensdag! 2 stuks I Maandag, dinsdag en woensdag! VERSE fijn gekruid - 500 gram 4® jrO 100 gram FLORAL! Donderdag 12, vrijdag 13 en zaterdag 14 juni! FLORAL! boeket SUPERMARKT HAGE VADERDAG AANBIEDINGEN COEN MOERLAND Voor een feestelijk gedekte tafel Serviezen Glas en Kristal mmm Ab/Zè A/Mun hJr/je re/c//s/r, 4 AP Zöcfiii Dr.Boertien te gast in St.Maartensdijk Gracieus Grammofoonplaat. Peuterspeelzalen Wat ring-historie. Meningsverschillen werden geen conflicten. Beduusd. Het felgele Master heteluchtkanon. U kent 'm wel. Veel gevraagd als mobiele warmtebron, als ontdooier en als droger. Een interessant produkt dat zuinigheid en praktisch vernuft koppelt aan een lage prijs en een hoog rendement. Nu met standaard ingebouwde fotocelvlambeveijiging. Voor een veilig gebruik zonder toezicht wanneer u maar wenst. Het Master heteluchtkanon is graag gezien in de industrie, in bouw- en montagehallen, kalvermesterij, pluimveeteelt, varkensfokkerij, opslagruimten, scheepsbouw, winkels, schu ren en hobby-broeikassen en voor het drogen van gras en graan. Voordelen: zuinig in gebruik capaciteit van 30.000-430.000 KJ/h lage aanschaffingsprijs brandt op petroleum fotocel- vlambeveiliging standaard thermostaatbediening mogelijk. Dokumentatie en demonstratie bij HANDELSONDERNEMING tholenseweg 4, telefoon 01641 - 37 50 4661 PB halsteren CARAVAN VOORTENTEN uit voorraad lever baar, anders binnen 14 dagen LA BOHEME EUROPLI vast dak, vaste wan den, opvouwbaar te leveren in 3 series en 8 modellen INTERSPORT bungalowtenten huttenten, nylon, ka toen en superlichtge wicht totaal 30 modellen SLAAPZAKKEN dacron, hollofil, po lyester en donsvulling OPBLAAS BOTEN, OPBLAAS- KANO'S dubbele luchtkamers, dus beveiligd Parallelweg 109 - Bergen op Zoom Tel. 01640-3 37 04 (naast Houth. v.d. Watering) Maandags gehele dag gesloten V 43 SPORTVISSERS OPGELET! INRUIL KOOPJES: Speed/visboot 4.25 m, met trailer 950.- Speedboot 3.50 m, met trailer 1250.- Verder bieden wij aan: visboten, kajuitboten, kajuitkruisers, open zeilboten, kajuitzeiljachten, zowel nieuw als gebruikt. In opdracht: Stalen motorjacht met Peugeot diesel 40.000.- Coronet 8 m, met 200 pk benzine 37.500.-n VRAAG NIET HOE HET KAN! Strandhengel, 3-delig, 3.90 m lang, van bekend merk 89.50 Boothengel 2.40 m lang, 2-delig 22.50 WATERSPORT Poststr. 50, Stavenisse, tel. 01663-371 ZEEHENGEL 3.90 m69,75 ZEEHENGEL 4.20 m79,75 ZEEHENGEL 2.80 m32,50 ZEEMOLEN Mitchel 39675,- VISKOFFERvan 98,75 voor 50,- Blauwvoorhoofd Amazone PAPEGAAI met grote nieuwe kooi475,— 7 paartjes VOLIÈREVOGELS100,- VLOOIENBANDEN hond of kat6,50 TUIN- en BLOEMZADEN20% korting Geldig tot 15 juni of zolang voorradig. Voorstraat 26 Tel. 01665-2597 SINT ANNALAND sinds 1694 Kortemeestraat 9-13 Bergen op Zoom Tel. (01640) 3 33 52 (In 't Vierkantje) y Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Zeeuwse Muziekschool werd er op woensdag 4 juni een uitvoering gege ven in Haestinge te St.Maartensdijk. Onder de gasten bevonden zich burge meester Baerends met echtgenote en de commissaris van de koningin van Zee land, dr.C. Boertien met echtgenote. Het programma was voor deze gelegen heid anders van opzet dan voorgaande jaren. Nu kwamen niet alle leerlingen aan bod, maar van elk instrument t.w. orgel, piano, gitaar, blokfluit en akkor- deon was er één afgevaardigde om dit jubileum luister bij te zetten. Zo speelde Bram Bout een miniature van F. Peters. Enige variatie in de ver schillende registers was het geheel zeker nog meer ten goede gekomen. Marco van Dijk bespeelde de gitaar met een stuk van F. Sor. Daarna volgde een blokfuitgroep met Chris Nieuwenhuize, Silvia Imandt en Andrè Kousemaeker die drie oud-Hollandse liederen ten ge hore brachten. Het geheel kwam muzi kaal en zuiver over. Als voorlaatste voor de pauze speelde Martin Fondse een al legretto van Latour op de piano. Zelf verzekerd bracht hij het tot een goed einde. Tot slot kwam het accordeonor kest onder leiding van dhr. Schroevers op het toneel, die twee zeer verschillen de stukken ten gehore brachten. Ten eerste de Kindersymfonie van Hay dn en ten tweede Die Kunst der Fuge van J.S. Bach. Beide stukken waren zeer het aanhoren waard. Onder luid applaus werd het eerste gedeelte afgesloten. Na de pauze trad het Zeeuws Jeugdor kest op met als eerste nummer het con cert voor 2 altviolen, strijkorkest en bas so continuo van G.PH.Telemann met als solisten Annette Bergman en Marian van Keulen. Het was duidelijk waarneembaar dat het orkest al enige uitvoeringen achter de rug had. De twee solisten kweten zich goed van hun taak. Ze speelden gracieus en met een opvallende mooie toon. Iets geheel anders was de uitvoering van de 8e Slavische Dans van Dvorak. Een leuk vlot stuk, waarmee dit orkest wei nig moeite had, zodat ze dit tot een cor recte uitvoering hiervan brachten. Tot slot werd er een uitvoering gegeven van de volksliederenfantasje "Harba lorifa" voor kinderkoor en jeugdsymfonieor- kest. Het kinderkoor bestond uit 2e klas AM V-leerlingen aangevuld met andere leerlingen van de^Zeeuwse Muziek school. Dit stuk was een lust voor het oor. Onder goede leiding werden 6 oud- Hollandse liederen gezongen. Terecht werd hiervoor langdurig geapplaudi- seerd. In september zal er een granmofoon- plaat verschijnen waarop deze liederen te beluisteren zullen zijn, waarvan de opnamen 's morgens m Vlissingen wa ren gemaakt. In zijn dankwoord be dankte dhr,. Kousemaker de dirigent Ru Sevenhuysen en feliciteerde hem met dit orkest dat onder zijn leiding zeker nog een goede toekomst heeft. Verder sprak hij de hoop uit, dat t.z.t. ook enige leer lingen van de afdeling Tholen de weg naar het Zeeuws Jeugdorkest zullen vinden. De inschrijvingen voor het volgend cur susjaar zijn in volle gang. Bij voldoende aanmeldingen voor dwarsfluit en viool kan eventueel voor een leerkracht wor den gezorgd. Wie de munten nog wil zien van de goudvondst achter het gemeentehuis in St. Maartensdijk moet snel zijn, want volgende week zijn ze niet meer aanwe zig in het streekmuseum de Meestoof te Sint-Annaland' Tot zaterdag a.s' zijn de negen munten (van elke soort 1) er nog wel met het potje, waarin dhr. Bijl uit Scherpenisse de 387- gouden dukaten e.d. aantrof. Dit onderdeel van de Oranje-expositie bleek een extra stimu lans te- zijn voor het museumbezoek. In de eerste week van de opening, na pinksteren, waren er maar liefst 475 be zoekers. Ook de daarop volgende weken was er veel belangstelling, zodat het er naar uitziet, dat deze tentoonstelling een record aantal bezoekers zal trekken. De Oranje-expositie duurt nog tot en met 6 september. De Meestoof is geopend van dinsdag tot en met zaterdag, s' middags van drie tot vijf uur' De gemeenten Tholen en St. Philipsland hebben momenteel vijf peuterspeelza len en één in oprichting. Deze peuter speelzalen vormen samen een regio binnen de provincie Zeeland. De regio heeft tot doel, het zoeken naar een ge zamenlijk beleid en het organiseren van cursussen ten behoeve van de leidsters, hulpmoeders en bestuursleden. Op de peuterspeelzalen in de regio Tholen en St. Philipsland zijn de peuters van alle gezinten van harte welkom. Belangstellenden kunnen gerust eens komen kijken, als ze van tevoren maar even bellen. Tholen: Fabeltuin Mevr. Dietvorst. Burg. v. Berchemstr. 17 Tholen 01660- 2829. St. Philipsland: Turn Turn, N. G. de Ja ger Sluisweg 17, Anna Jacobapolder 01677-334. Oud-Vossemeer: De Pluus, E. v. Maan- en Molenstraat 28, Oud-Vossemeer 01667-634. St. Maartensdijk: 't Hummeltje A. Hage Hogeweg 30 St. Maartensdijk 2179. St. Annaland: Ollekebolleke C. v. Be- zouwen, Burg. Baasstraat 32. St. Anna land 01665-2988. Scherpenisse: C. Koppenhol. Scaldis- straat 7, Scherpenisse 01666-2259. Vervolg van pag. 1 Als voorzitter van de Deltakring haalde de heer Elenbaas met name herinnerin gen op uit de vml. Rabobankkring Tho len en Sint Philipsland. Hij had daartoe oude notulenboeken kunnen raadple gen. Daaruit was hem gebleken, hoe in Tholen de eerste Rabobank van de regio werd opgericht in 1908, Stavenisse volg de als tweede in 1910, Sint Annaland 1913, Sint Maartensdijk en Sint Philips land in 1914, Poortvliet en Scherpenisse in 1916. Daarna werd 28 december 1921 de ring Tholen en Sint Philipsland ge sticht met als eerste voorzitter A. J. Dorst uit Stavenisse, vervolgens A. L. Hage uit Sint Maartensdijk met als secretarissen achtereenvolgens M. P. Tazelaar uit Stavenisse en A. D. Goedegebuure uit Sint Annaland. In 1953 kwam Sint Phi lipsland erbij: in mei 1958 werd de heer Kloet bestuurslid van deze ring en was daarvan tot 1973 voorzitter. Een posi tieve samenwerking was er in al die ja ren, al bleef er menigmaal wel een ver schil in het rentebeleid bestaan. Als laatste voorzitter van de vm. kring Tho len en Sint Philipsland en als huidige Deltakringvoorzitter bracht de heer Elenbaas dank aan dhr. Kloet voor de inzet in al die jaren. Namens de Delta- kring waren er voor mevr. Kloet bloe men en namens de vml. Thoolse kring twee boekwerken voor dhr. Kloet. Directeur Tack kon spreken over een 9 jarige samenwerking met de scheidende voorzitter, die inmiddels al ere-voorzit- ter is. Zeker is dat het gehele personeel u de koninklijke onderscheiding van harte gunt, zei de directeur, die de heer Kloet een open en eerlijk en vooral daarom innemend mens noemde. Hij had res pect voor zijn leiding op vergaderingen, al duurde het zijns inziens soms wat te lang. Meningsverschillen werden nim mer conflicten en dat zocht dhr. Tack vooral in de soepelheid van de heer Kloet. Het aan u geschonken vertrouwen was voor onze bank een weldaad. Een af spraak negeren is er nooit bij geweest en het belang van het personeel stond heel goed in het vaandel Kloet, verzekerde de directeur, die zich ook nog tot de nieuwe voorzitter Van Beveren richtte. De verhouding kan anders worden, maar goed kan het ook best gaan, was het vertrouwen van de directeur in de voorzitterswisseling. Hij hoopte tenslotte dat de ere-voorzit- ter nog lang van het Rabogebeuren Sint Maartensdijk getuige zou moge zijn. Ook de nieuwe voorzitter de heer Van Beveren uit Stavenisse haalde nog wat bankhistorie voor de dag. Hij greep daartoe een halve eeuw terug, toen de huidige Rabobank-erevoorzitter op de zware Harley(motor) lang de zeewering van Stavenisse koerste om Zeeuwse schonen te bewonderen en daar ont stond, zo scherste de nieuwe voorzitter voor de heer Kloet het begin van de eerste fusie (huwelijk) in zijn leven. Er volgden er meer, maar dan op wat za kelijker terrein. De verkiezing van dhr. Kloet gebeurde met 48 van de 61 stem gerechtigden. In die tijd bestond het be stuur uit G. J. de Wilde, Chr. Hoek en dus G. D. Kloet. De complete periode Kloet schetste de voorzitter in vier fasen en wel die tussen 1914 en 1920, vervolgens die van de cri sistijd, daarna de enorme groei na de tweede wereldoorlog en tenslotte de ze ventigerjaren als het hoogtepunt van de periode Kloet. Die periode begon in 1962 met een balanstotaal van 4.8 miljoen en eindigde dit jaar dan met 81.1 miljoen. Dank voor het vele. U wilde uw bank niet zien als een sier heester, maar als een vruchtboom voor de samenleving, zei de heer Van Beve ren. Namens de bank Sint Maartensdijk bood hij mevrouw Kloet een prachtig bloemstuk aan en voor beiden een fraai antieke staande houten klok. Toen het me niet lukte afscheid te ne men op de laatste ledenvergadering, wist ik dat er meer in de lucht hing, zo begon de ere-voorzitter zijn dankwoord. Wat echter nu allemaal gebeurde, maakt me beduusd. Vooral dat zo mooie geschenk. Hij wist de organisatie van zo'n afscheid echter wel in goede handen bij de heer Elenbaas. Hij dankte vervolgens alle sprekers afzonderlijk, inzonderheid ook b. en w. voor aanwezigheid en uitreiking van de koninklijke onderscheiding. Daarbij vond hij het prettig, dat het contact tussen gemeentebestuur en bank de laatste jaren aanmerkelijk gróter werd. Vroeger bleven bestuurders wel zitten tot in hun 80ste jaar en het moeten terugtreden is op zichzelf niet zo plezie rig, maar doorstroming is toch de juiste weg. Het verheugde de heer Kloet dat het regio-kantoor zo dichtbij kwam (Bergen op Zoom) en had nog een hele rij van namen en organisaties, waarvan bloem stukken waren ontvangen. Samenvat tend dankte dhr. Kloet mede namens zijn vrouw iedereen voor de aanwezig heid op deze afscheidsbijeenkomst, de vriendelijke woorden en ook de vele mooie cadeaus. Daarna was er de persoonlijke felicitatie van de aanwezigen, gevolgd door een openbare receptie, waarbij ook nog me nig inwoner persoonlijk afscheid kwam nemen van de heer en mevrouw Kloet.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 8