Plaatselijk nieuws -line fr/CHmSER SP0RTHUIS DINGEMANS GELUK Tho,en 1 Kersenvla voor 7.- 10 Cadetjes voor 3.- PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 12 juni 1980 Tholen Oud- Vossemeer BEN EVEN WEG NAAR BAKKERIJ ZWEGERS REKLAME Sint— Annaland WAT VOOR VADERDAG? Spuistraat 1 (naast Mikro) Stavenisse Sint Maartensdijk Sint— Philipsland DAG EN NACHT VISSER ^nouo- Wi SINT- ^JVOSStMttR POOITVtJEfVw W** V^/ MAARTENSDIJK V#7- WCOBAPOLDEB i OUD- 43% i vOSStMttR ^;y| POORTVLIET '^Öy Verkoop gedempte sloten. Het waterschap heeft aan Dhr. A. D. Jeroense 30 m2 gedempte sloot verkocht achter zijn woning aan de Oudelandse- dijk. De prijs is vijftig gulden. Aan dhr. K. Geluk werden twee perce len gedempte sloot verkocht in de polder Oud Strijen .'t Ging om 170 en 390 m2 voor totaal 280 gulden. TRICOTAGE - Markt 7 Tel .2575 Advertentie 1M Feestavond Damclub De Eendracht. Voor het eerst hield damclub de Een dracht vrijdag 6 juni in de Wingerd een feestavond voor haar leden met echtge notes en verloofden en de jeugdleden met hun ouders. De feestcommissie, be staande uit de leden A. van Akkeren, J.de Rijke jr. en R. Nagtegaal en niet te vergeten hun resp. echtgenotes, hadden eer van hun werk. In zijn openings woord dankte voorzitter W.A. Boogerd iedereen die aktief met de damsport be zig is, maar ook degenen die op de achtergrond medewerking verlenen en ook heel belangrijk zijn. Verder ging hij nog in op de functie van het school- dammerv. Natuurlijk zal niet iedereen die aan schooldammen doet een dam mer in hart en nieren worden. Maar wellicht blijven er toch jongens en meisjes gewonnen voor deze sportieve vrijetijdsbesteding. Verder hoopte dhr. Boogerd dat, nu Tholen aan het stedenspel mee gaat doen, dat wellicht ook de damsport daarbij betrokken kan worden. Het verdere programma bestond uit de prijsuitreiking over het afgelopen sei zoen. Jeugd: le prijs groep B: Geert Alme- kinders, 2e prijs Siem Lgban, 3e Corina JansCn. 3e prijs Groep' A: André Kou semaker, 2e prijs Connie Stobbelaar kampioen jeugd: Jan Moerland, Senio ren topspeler Piet v.d. Velde, le prijs groep B: A. Schot, 2e prijs B. van Maanen, 3e prijs J. de Rijke sr., kam- pioengroep A wisselbeker: P.v.d. Velde, 2e: P. Nieuwenhuijzen, 3e: A. Slager. Met het bingospel werd enthousiast meegespeeld. Er waren leuke prijzen. Ook de damquiz, waarvoor een extra woord van waardering op zijn plaats is, had natuurlijk de volle belangstelling. De damclub kan terugzien op een ge zellige avond, die zeker voor herhaling vatbaar is. Chris van Splunter kreeg een plakette wegens 10 jaar trouw lidmaat schap. Wisselprijs voor de beste speler van het jaar was voor B. van Maanen. Alle overige leden kregen erelinten zaterdag drumbandfestival. Koninklijke Muziekvereniging Concor dia bestaat al sinds 22 september 1884. Maar het is pas (of weer al?) 25 jaar geleden dat de drumband van de ver eniging mee ging repeteren. Ter gele genheid van dit feit organiseert de mu ziekvereniging zaterdag 14 juni a.s. een drumbandfestival. Drumbands en ma jorettes zullen op de Markt en op het terrein aan de Doelweg voor het publiek optreden. Programma Markt: 15.30 uur drumband en majorettes van de Concordia. 15.50 uur drumband Ac celerando St. Annaland. 16.10 uur drumband Euterpe St.Maartensdijk. 19.00 drumband Concordia St. Philips- land. 16.30 uur tamboerkorps St.Cecilia Zegge. Uitgevoerd worden o.a. de num mers die dit tamboerkorps heeft uitge voerd op de nationale drumbandkam- pioenschappemn 25 mei te Haarlem. 16.50 uur tamboerkorps met mini- en majoretten Oranje uit Wouw. 19.30 uur tamboer- en trompetterkorps met majo retten Odiles-Rapid Bergen op Zoom. 20.00 uur tamboer- en showkorps Rust- Roest uit Zierikzee. I Kinderwagen tegen bus. Toen mevr. M. M. d. S. bij de kruising naar het Industrieterrein opeens de weg overstak met de kinderwagen, kon de autobusbestuurder L. D. uit Oud-Vos- semeer niet meer tijdig tot stilstand ko men. Hij kwam met de' bus richting Grindweg gereden. De kinderwagen werd geraakt en het kind werd voor de zekerheid ter observatie naar Lievens- berg vervoerd. Het schijnt verder alle maal nog wel mee te vallen. Het groen Ligt het aan de naderende schoolva kanties dat er al een uitgelaten stem ming is onder de jeugd of is'het een afreageren na repetities, rapporten of wat dan ook. Feit is dat de politie weer in toenemende mate klachten bereikten uit de gehele gemeente over vernielingen aan bomen en struiken. Juist nu alles er zo mooi voorstaat, mag ook het kleine groen binnen de kom worden beschermd. Het is immers zoveel vlugger vernield dan gegroeid. Bovendien, wat koopje daarvoor? Rijden onder invloeu In de nacht van zondag op maandag controleerde de politie weer op het rij den onder invloed van alcohol. Tegen 1 automobilist werd proces-verbaal opge maakt. Verder kreeg 1 automobilist een proces-verbaal wegen technische gebre ken. Acht bestuurders kregen een waarschu wing omdat zij het rij- of kentekenbewijs vergeten waren. Zaterdag clubkampioenschap Zaterdag a.s. wordt op de sportvelden aan de Zoekweg het jaarlijkse clubkam pioenschap van Tholense Boys gehou den. Van 10.45 tot 17.30 uur strijden de elftallen om de wisselbeker. Om 1 uur treden de dames aan en om half vijf is er een mini-voetbalwedstrijd. Het geheel wordt omlijst met een barbeque, die om twaalf uur begint. Iedereen is welkom. Veilingvereniging de Eendracht opgeheven Op 22 december 1975 werd het besluit genomen tot liquidatie van de .Veiling vereniging de Eendracht. Er kwamen steeds grotere eenheden die concurre rend werkten en de kleine veilingver eniging kreeg teveel onkosten. Omdat de Thoolse fustcombinatie wel goed liep, werden in 1967 eerst nog pogingen ondernomen tot grotere samenwerking. Helaas mislukte dat. Thans wordt er vooral te St.Annaland en te Bergen op Zoom geveild. Wat het fruit betreft, dat wordt tegenwoordig bijna allemaal op stam verkocht. Dinsdagavond waren op de slot-alge- mène vergadering van de 67 belang hebbenden (dus financieel betrokke nen) er 11 aanwezig in zaal Hof van Holland. De voorzitter van de liquida tie-commissie, dhr. M.C.J. Kosten, opende de vergadering met een korte toespraak en gaf samen met de secretaris H.A. Breker een kort overzicht van de aktiviteiten die zich na december 1975 hadden afgespeeld. Op 26 april 1977 werden de gebouwen verkocht. Er was een voordelig saldo en de leden kregen over de omzet van de laatste 3 jaar 1,25% uitgekeerd. Op deze laatste vergadering bleek dat daar nog 0,10% bijkwam. Tot grote tevredenheid van de leden was er zodoende toch nog een voordelig saldo, de uitkering was totaal 1,35%. Het restant van het batig saldo werd met goedkeuring van de aanwezigen voor een goed doel bestemd: het Nadat er rondvraag gehcuden was, be sloot voorzitter Kosten de vergadering, en was de Veilingvereniging de Een dracht ter ziele. Verhuur jachtrecht. Dhr. A. J. van der Linde heeft voor zes jaar het jachtrecht gehuurd op 1.39.10 ha wegen en waterlopen in de Van Haaftenpolder en aan de zeedijk. De prijs is twee gulden per ha met een mi nimum van 25 gulden per jaar. Het waterschap heeft over deze verhuur eerst advies ingewonnen van de Ko ninklijke Jagersvereniging afdeling Tholen/St. Philipsland, die geen be zwaren had. Uw brood en banketbakker heeft deze week in de vrijdag en zaterdag open 750 gr. Zilverstr. 5 - tel. 01667-407 Advertentie I.M Zaterdag kermis. Zaterdag 14 juni wordt weer de jaarlijk se kermis gehouden. Er zijn diverse aanvragen voor staanplaatsen binnen gekomen, zodat het weer een gezellige drukte kan worden. Tevens zal er in de vier plaatselijke cafê's dansmuziek wor den gegeven, zodat oud en jong aan hun trekken kunnen komen. Valpartij Eendrachtrijders Zaterdagmiddag is op het parcours Coentjesweg, Vogelzangsedijk en Kalis- buurt weer een wielerwedstrijd voor trimmers gehouden. Deze werd ontsierd door een vrij ernstige valpartij in de wedstrijd van de B rijders die bij het uitkomen van de bocht Kalis- buurt/Coentjesweg ontstond toen mid den in het peloton een renner met zijn trapper het wegdek raakte en onderuit ging waardoor de rest van de coureurs e& overheen duikelde. Een drietal ren ners moest met verwondingen de strijd staken,. De Plaatselijke coureur Herman Veen was er het slechts aan toe. Hij werd door de Rode Kruis E.H.B.O. post doorgezonden naar dokter Padt in Poortvliet, hetgeen door bestuurslid Gerrit van Dijke werd gedaan, die met name een verwonding aan de hand met een aantal hechtingen moest dichten en diverse schaafwonden aan benen en ar men moest behandelen. Doorverwijzing naar ziekenhuis Lievensberg was niet noodzakelijk, zodat het achteraf toch allemaal nogal is meegevallen. De spits van de wedstrijden, die van deskundig commentaar werden voorzien door de voorzitter van het wielércomitê G.P.A. uit de Willigen, werd door 40 C-rijders afgebeten zij lieten het op een massas purt aankomen, die werd gewonnen door Maarteze uit Bergen op Zoom voor Vereist uit Putte. Bij de 25 B-rijders ontsnapten halverwege Stols uit Halste ren en Hendriks uit Ossendrecht, die hun voorsprong handhaafden. Een moedige achtervolgingspoging leverde Hans van Dijke uit Tholen, die ondanks een mankement aan zijn fiets toch uit de greep van het peloton wist te blijven, een derde plaats op. De sprint van de achtervolgers werd gewonnen door de Weyer met 35 renners uit Goirle voor Aarts uit Halsteren. De wedstrijd in de A-categorie werd gekenmerkt door een ontsnappingspoging van een 3 tal cou-. reurs waarvan Robby Meiere uit Krab- bendijke de grote animator was maar waarin Koert Bastianen uit Bergen op Zoom heel sterk reed. Twee ronden voor het einde reed Meyer lek en kwam het tot een hergroepering. Het draaide uit op een massasprint, die werd gewonnen door Van Korput uit Ossendrecht voor Gruysweegs uit Putte. Na afloop van de door in totaal 100 renners gereden wed strijd, werden in clublokaal Saparow de prijzen uitgereikt. De Treffers beste biljarters De Treffers van caf6 't Veer zijn club kampioen geworden en winnaar van de Vosmeercup, samen met K.O.T. gingen ze met een gelijk aantal punten de finale inK.O.T. ging op bezoek bij WIK. de tweevoudige winnaar van de Tholencup en de Treffers speelden thuis tegen Nooit Gedacht. KOT bracht zijn eerste partij tot winst 2-0 terwijl de Treffers de eerste wedstrijd verloren: 0-2. Hierna verloor KOT de tweede partij en won de Treffers zodat het 2-2 werd. Vervolgens een gelijkopgaande score van 2-4 en 2-6 zodat de laatste partij de beslissing moest brengen. KOT verloor, de Tref fers wonnen. Wedstrijdleider de Leeuw feliciteerde de winnaars en reikte de Vosmeercup uit. Nadat alle winnende spelers bloemen hadden ontvangen, werd de avond met een gezellig samen zijn beslofen. De Treffers -Nooit Ge dacht: 9-2, J. Geuze-Th v.d' Logt 0-2 H.Hommel- van Hees 2-0 J. Etiene-Wim Saparow 2-0 B, den Hollander D. van Dam 2-0 G. Havermans- C. Boogaart 2-0 WIK - KOT 4-7: W.Kokke-I Schot 0-2 J. van Driel-D Polderman 2-0 A. van Poortvliet- J. van Daalen 0-2 M' Ver- camme- M. Goudzwaard 0-2 L. Haver mans C.zn. - J. Schetters 2-0. Eindstand IDe Treffer^ 5416 p., 2. KOT 52 16 p„ 3. WIK 44 p„ 4' De Poedelaars 36 p., 5. Nooit Gedacht 33 p. Hoogste, serie tournooi C. Wessels 44 caramboles, kortste partij J. Schetters 16 beurten, beiden van KOT: grootste zege Treffers 11-0. Alle verenigingeh waren vol lof over het werk van wedstrijdleider De Leeuw, die naast woorden van waarde ring ook een presentje kreeg voor het vele werk dat dit 10 weken durende tournooi van hem had gevergd. de Tafeltennis Smash '76 heeft vrijdagavond vriendschappelijke wedstrijd tegen een team van de Rijkswaterstaat uit Bergen op Zoom met 4-6 verloren' De geplande ontmoeting tegen Nieuw Lekkerland kon zaterdagmiddag niet doorgaan om dat de Zuid-Hollanders op het laatste moment verhinderd waren' Sint Annaland tel. 01665-2653 Advertentie IM Reis naar Volendam Met 46 personen, waaronder 2 gasten uit de afd. Plattelandsvrouwen was er dins dag een reis van de bejaardensocieteit naar Volendam Societeitsvoorzitter J. Moerland was verhinderd, zodat be stuurslid J. Gunter het programma voor die dag nader toelichtte. Voor wat het bezienswaardige verder betrof was de voorlichting in goede handen van chauffeur A. van Driel. Na een koffie pauze in De Kocg ging het rechtstreeks naar Volendam. Daar werden de benen gestrekt en de souveniraanbiedingen bekeken of gekocht. Vanuit Volendam werd overgevaren naar Marken en in Monnikendam stond de bus weer klaar na een plezierige vaartocht met goed weer. Retour naar Amsterdam werd en in de hoofdstad ook de bezienswaardig heden vanuit de bus bekeken om daarna door te rijden naar Montfoort voor het diner. Binnendoor ging het vervolgens naar de laatste stopplaats, de Raayberg te Bergen op Zoom. Een plezierige tocht met veel onderlinge gezelligheid bete kende voor allen een geslaagde reis. Voor de zending der Ger. Gemeente te Sint Annaland hopen wij op dinsdag 17 juni weer oud papier op te halen 's avonds om half 7. Zet U het weer gereed! Bij voorbaat dank. Advertentie I.M. Verbetering wegen. Het waterschap is van plan de Oude- landseweg met de daarop aansluitende gedeelten van de Molendijk en de F. M. Boogaardweg te verbreden. Binnenkort zal met dit werk worden begonnen, na dat het zwaar transport voor de dijkver sterkingen voorbij is. Het karwei wordt volledig door eigen personeel van het waterschap uitgevoerd. De verbetering gebeurt in het kader van de W.U.W.-re geling: wet uitkering wegen. Demping sloot Camping Quaak. In het kader van de partieele dijkver sterkingen aan de Zeedijk van de Oud Kempenshofstedepolder wordt 760 m2 sloot bij camping D. J. Quaak aan de Keetenweg gedempt. De sloot vormde de scheiding tussen twee percelen van dhr. Quaak. Hij heeft het waterschap nu verzocht om de ge dempte sloot te kunnen kopen om zijn percelen te kunnen samenvoegen. Daarmee krijgt dhr. Quaak tevens com pensatie voor de aan de dijkversterkin gen afgestane gronden. De sjoot heeft geen waterstaatkundige functie meer. De drainage van de aanliggende gron den wordt opgevangen door middel van betonputjes en omgeleid door het leggen van een nieuwe drain naar een andere waterloop. De algemene vergadering van het waterschap besloot vrijdagmid dag het slootgedeelte voor 760 gulden te verkopen. Uitstapje bejaarden Woensdag 4 juni had het bejaarden- commité weer het jaarlijks uitstapje van de bejaarden uit Stavenisse georgani seerd. Ditmaal ging de reis naar het Sa faripark Park Beekse Bergen. 49 Perso nen vertrokken 's morgens om 8.00 uur met één van de prachtige bussen van Krijger Tours vanaf de Voorstraat. Het weer was erg mooi en niet te warm. Via Bergen op Zoom ging de trip allereerst door de mooie Wouwse Plantage naar Motel Gilze-Rijen, waar het eerste bakje koffie werd gedronken. Vervolgens reed men naar het Safari Park, waar de aap jes al op de bezoekers zaten te wachten. Na een rit door dit 'interessante park werd het zachtjes aan tijd voor de spe ciale Brabantse koffietafel die in Hotel Restaurant "Brabant" te Hilvarenbeek op de reizigers stond te wachten. Hierna werd de reis vervolgd via Reusel-He- rentals naar Antwerpen waar in A La Coupe Glacé op de Keijzerlei een kopje koffie werd gedronken. Vandaar werd de rit voortgezet naar Hoogerheide, waar om 19.00 uur in Hotel "William" het diner was besteld. Ook dit diner werd alle eer aangedaan. Om ongeveer half tien 's avonds arriveerde het gezel schap voldaan na een prachtige dag weer op de Voorstraat te Stavenisse. De heer W.D. van Prooijen dankte namens alle deelnemers het comité voor deze zeer geslaagde reis en zeker voor het vele werk dat de voorbereiding voor zo een trip met zich meebrengt. Kat bracht schrik en schade De vrachtwagenbestuurder M. uit Oos terhout, die dinsdagmorgen rond 8 uur op de Oudelandsedijk reed tussen Sta venisse en Sint Annaland, zag voor hem plotseling een kat oversteken. Hij wilde het diertje sparen, maar het gevolg was voor hem een sfip, dat zijn wageh in de linker- en vervolgens in de rechterberm van de weg bracht, waar de vrachtwagen kantelde en de dijk afging. Voor de be stuurder liep het goed af, maar de vrachtwagen was geheel vernield. Correspondentschap In tegenstelling tot andere berichten, is dhr. B. Vanoudenaarde, Schoolstraat 33, tel 335, nog steeds correspondent van de Eendrachtbode. Graag blijft hij zoveel mogelijk op de hoogte van de activi tei- ten van verenigingen enz. Met veel ge noegen blijft hij het correspondentschap voortzetten. Project kleuterschool Benjamin. Kleine kinderhanden werkten voor vriendjes in verre landen. Onder dit motto werd het project 'kopen en ver kopen' door de kleuters van Benjamin afgesloten. Enkele weken hadden ze flink hun best gedaan en woensdag avond kwamen de ouders de resultaten bezichtigen. Het zag er gezellig uit. maar .daar bleef het niet bij. Donderdagmid dag gingen opnieuw de deuren open en werden de verschillende kleuterwerkjes te koop aangeboden. Om het betalen voor de kleuters gemakkelijker te ma ken, kon men aan de ingang bij de bank zegels kopen. De vier kleuters van de bank konden dit haast niet bijhouden. Er was volop keuze en er bleef niet veel over. Onder de parasol kon men bij een gezellig praatje genieten van koffie, li monade, cake en eierkoeken. Door de zeer vele belangstellenden werd daarvan druk gebruik gemaakt. De kleuters konden dan ook met vreugde terugzien op een fijne en leerzame middag. Dat het een groot succes was, bleek ook wel uit de opbrengst: 554,15. Na aftrek van de onkosten wordt het nettobedrag tijdens de afscheidsavond van de leer lingen die de kleuterschool verlaten, overgedragen aan de voorzitter van de stichting Reformatorische Hulpactie Woord en Daad, ds. D.J. Budding. Woensdagavond was er ook grote be langstelling voor de tentoonstelling over de tweede wereldoorlog in de Juliana van Stolbergschool. Hier zal men 1 juli weer oud papier inzamelen. TOERCLUB "DE BIDON" De dagtocht die afgelopen zondag werd verreden is mede dooz de grote deelna me en het gunstige weer een succes ge worden. Om negen uur vertrokken 17 fietsers vanaf het clublokaal in gezel schap van volger M. Bogers in de rich ting van Anna-Jacobapolder. Van hier uit werd via de veerboot de oversteek gemaakt naar Zijpe en dit gelijktijdig met T.C. "Zeelands Welvaren" uit Scherpenisse. Daarna werd op Schou- wen-Duiveland het grootste deel van de tocht verreden en via Bruinisse, Drei- schor en Brouwershaven werd de eerste rustplaats bereikt in de buurt van Scha- rendijke, waar tot dan toe Jan v.d. Reest reeds twee maal had lek gereden. Via het zuidelijk deel van Schouwen werd er naar Zierikzee gefietst waar rond 1 uur de warme maaltijd werd gebruikt. Langs de zeedijken van Ouwerkerk werd het laatste deel van de tocht afgewerkt, zo dat alle deelnemers na 130 km. fietsen het clublokaal bereikten, waar vanaf vier uur nog enige tijd werd nagepraat over deze geslaagde fietstocht. Maan dagavond werd tijdens regenachtig weer door 13 leden van een afstand afgelegd van 34 km over het eiland Tholen. Na 17 clubritten gaan Kees Bazen, Jacob Franke en Leen Menheere aan de lei ding van het klassement met elk 789 af gelegde kilometers; Hans van de Ree en Witte Andriesse volgen op korte afstand met 783 km. Aanstaand weekend wordt er op vaderdag (zondag) 45 km. gefietst en op maandagavond ongeveer 47 km. Verder zal op zondag 29 juni de Mer gelland-tocht worden verreden in Zuid- Limburg met start en finish in Stein. NAKS sportdag Uitslagen NAKS-dag afd. Veronica '74. het volleybaltoernooi werd zaterdag on der bijzonder goede weersomstandighe den gespeeld. Aan het toernooi werd deelgenomen door 31 teams, die in 6 verschillende klassen om de hoogste eer vochten. Heren le klasse: 1. Apollo '72 (Stam persgat); 2. Tobec B. op Zoom); 3. Ver onica '74; Heren 3e klasse: 1. VoVer- Di(Dinteloord); 2. Diomedon (Steen bergen); 3. Veronica 2; 4. Thovo; 5. Veronica 3. Dames 2e klasse: 1. Voor waarts (Axel); 2. Diomedon; 3. P.J.Z. afd. Tholen; 4. S. Pugno4 (B. op Zoom); 5. Veronica 1; 6. T.O.G. (Wouw); 7. Ar- gos (Roosendaal); 8. VoVerDi. Dames 3e kl. 1. Olympus '69 (Halsteren); 2. Thovo 1; 3. Apollo '72; 4. Diomedon 3; 5. Block '70 (B. op Zoom). Dames re creatief: 1. Amigas (O-Vossemeer); 2. T.O.S. (N-Vossemeer); 3. Thovo 2; 4. A.P.Z. (B. op Zoom); 5. Avio Fokker (Woensdrecht); 6. l'Espererance (St.Annaland); Heren recreatief: 1. Avio Fokker (Woensdrecht); 2. T.O.S.3. A.P.Z.4. l'Esperance. Kampioen jodelen Izak Lindhout werd tijdens zijn vakantie in het Zwitserse Wildhaus kampioen jo delen met 236 punten, proficiat Oosterscheldevissers. Uitslag 2e jeugdwedstrijd gevist op 17 mei. 1. Arie Jansen 309 cm vis 100 pnt. 2. Giorgio Morelli 285 cm. 98 p. 3. Peter Poot 272 cm. 96p. 4. Mario Hartog 263 cm. 94 p. 5. Henk Hartog 257 cm. 92 p. Uitslag 3e wedstrijd gevist op 7 juni. 1. Theo Hengstmengel 334 cm. vis 100 p. 2. Remi Lindhout 325 cQ. 98 p. 3. Giorgio Morelli 304 cm. 96 p. 4. Wim Moerland 275 cm. 94 p. 5. Henk Hartog 269 cm. 92 P- Stand na 3 wedstrijden. 1. Theo Hengstmengel 282 p. 2. Wim Moerland 266 p. 3. Bram v.d. Male 258 p. 3. Diana Hengstmengel 258 p. 5. Mario Hartog 256 p. 5. Giorgio Morelli 256 p. Tourclub op 140 km' Vijftien leden van de T.C. Zeelands Welvaren maakten zondagmorgen een rit over 140 km. Om kwart voor tien ging het met de pont over bij Anna Jacoba- polder -met steeds minder gunstige weersomstandigheden vanaf de Zeeland Brug weerd het toch weer beter. Bij 's Gravenpolder werd voor het eerst ge stopt voor de koffie' Vandaar via Hoe- dekenskerke naar Rilland. Adrie Houke had ondertussen een lekke band ver werkt en ook voor Rien Schipper was er pech. In Ossendrecht was de laatste stopplaats' Bij Hoogerheide vond men het nog vroeg genoeg om nog een keer tegen de Rijzende Weg in Woensdrecht te rijden' Vervolgens in stevig tempo huiswaarts met aankomst omstreeks half vier' Nu staat een 70 km. Oprit vaq on geveer het programma naar de Wouwse Plantage. Rioolpersleiding Het Waterschap heeft een persleiding aangelegd naar de rioolwaterauive- ringsinstallatie te St.Maartensdijk. De algemene vergadering van het Water schap besloot vrijdagmiddag een over eenkomst aan te gaan met zes grondei genaren om de leiding in een 2 m brede grondstrook instand te kunnen houden. De vergoeding is twee gulden per meter. Voor jhr. A.P.H.J. Mollerus ging het om 25 m, I.F.F. Nederland 115 m, A.H.M. Langejan 134 m, P.C.J.M. Mulders 415 m, P. Jagt 18 m en A.W. Quaak 135 m. Erfpacht recreatiegrond. Dhr. A.C. Rozendaal heeft vorig jaar voor.uitbreiding van zijn cafe-restaurant annex woning 195 m m2 van het opge hoogde buitendijks terrein aan de Go- rishoeksedijk in beslag genomen. Het Waterschap toonde zich bereid de grond in erfpacht uit te geven tegen twee gul den per m2. De erfpachtscanon is afge leid van de verkeers- of wel de recrea tieve waarde van de grond, nader ge schat op 40 gulden per m2. Hoofdinge- lande A.C. Breure vroeg zich af, waarom de grond in erfpacht uitgegeven werd in plaats van die te verkopen. Dijkgraaf I.C. Hage zei dat het om de zeewering ging en dan is er nooit sprake van ver koop. Hij was al verbaasd geweest, dat dhr. Rozendaal zo vlot goedkeuring had gekregen voor de bij de zeewering. Op de agenda stond ook de erfpacht suitgifte van gronden ten bate van cam ping De Zeester aan dhr. J. Versluijs. De dijkgraaf deejde mee, dat dit punt pas in de najaarsvergadering behandeld zou worden. Hij vond het jammer dat men niet tot overeenstemming had kunnen komen. Nieuwbouw assurantiekantoor. Assurantiekantoor J. W. van Dijke heeft donderdag de fraaie nieuwbouw aan de Burgemeet 25 in gebruik gfenomen met een open huis. Talrijke relatie? kwamen de kantoorruimte met de naastgelegen woning bewonderen. Het ontwerp is zo- zondag 15 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger danig, dat het kantoor in deze nieuwe woonwijk niet uit de toon valt. Vanaf de buitenkant ziet men twee huizen, maar binnen blijkt, dat een woning een royale kantoorruimte vormt. Een extra feeste lijk tintje was, dat belangstellenden ook de hand konden drukken van oprichter en vader J. H. van Dijke, die zich na ruim dertig jaar assurantie-bemiddeling uit het bedrijf terugtrok. Van Dijke senior hing na de oorlog zijn klauwhamer op en was timmerman af. Hij pakte z'n aktetas en ging op pad voor het afsluiten van verzekeringen, 't Ging toen nog maar om premies van enkele kwartjes. Na enkele moeilijke beginja ren kreeg Van Dijke senior vaste voet aan de grond en nu kon zijn zoon een bloeiend assurantiekantoor voortzetten. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Zeventien boven de norm. De snelheidscontrole door de Rijkspoli tie, maandagmiddag zowel op de Paas- dijkweg als de Stoofweg uitgevoerd, le verde 17 autobestuurders procec verbaal op voor het overschrijden van de maxi mum snelheid. Zes anderen kregen een waarschuwing,omdat rij- of kenteken bewijs was vergeten. Geen voorrang. Op de kruising Wilhelmina, Burg. van Oeveren, Pr. Bernhard en Julianastraat ontstond een aanrijding tussen twee au to's, toen mevr. V. van Bvr. geen voor rang verleende aan bestuurder P.H.J. v.d. E., eveneens alhier. Er was aanzienlijke materiële schade, maar geen persoonlijke ongelukken. PLATTELANDSVROUWEN Dinsdag 3 juni maakten de Plattelands vrouwen van Poortvliet en Scherpenisse hun jaarlijkse reisje, ditmaal georgani seerd door Poortvliet. Om acht uur werd vertrokken richting België, met een eer ste koffiestop in Zandhoven. Daarna ging men naar Lier, waar de Zimmerto- ren met 't beroemde Zimmeruurwerk werd bezocht. Na een pannekoeken- maal werd nog een rondrit gemaakt en werd in Antwerpen 't Museum Ridder Smidt van Gelder bekeken. Een prach tige collectie porselein, schilderijen en meubelen waren te zien. In Woens drecht werd tot slot het diner gebruikt. Rond tien uur was men na een zeeï ge slaagde dag weer thuis. In mei verzorgde mevr. Bout-Sakke uit Tholen nog een avond met als onder- .werp "Muziek door de Eeuwen". De primitieve muziek tot de computer mu ziek, werd beluisterd. Door haar en thousiaste uitleg werd 't een interessante avond. Als dank werd haar een cadeau bon overhandigd. Een avond bowlen stond ook nog op het programma. Ook de heren waren van de partij. Voor de hoogst aantal gescoorde punten werden bij de dames mevr. Hoek en bij de heren dhr. Visser een attentie aangeboden. Het seizoen wordt 28 juni besloten met een fietstocht naar Tholen en een be zoek aan de Betho. Botsing met 4 auto's. Zondagmiddag deedó zich aan het veer Anna Jacobapolder een botsing voor, waarbij 4 auto's waren betrokken. L. I. uit Bergen op Zoom raakte de macht over het stuur kwijt, toen hij zich bij de op de veerboot wachtenden moest aansluiten. Dat betekende materiële schade aan de auto's van A. J. L. uit Tholen, J. S. T. uit Sint Annaland en J. D. uit Roosendaal. Bejaardenreis. Maandag 23 juni staat er een bejaar denreis op het programma naar Leende bij Eindhoven. Daar wordt een bezoek gebracht aan Marie Cecile Moerdijk, die in een gerestaureerde boerderij woont.Ongetwijfeld zal het daar gezellig zijn, evenals bij de daaropvolgende Brabantse koffietafel. Verder wordt een kasteel bezocht, waarna een rondrit volgt naar Breda, waar omstreeks zes uur de warme maaltijd wacht. Belang stellenden kunnen zich voor 20 juni op geven bij mevr. E. v.d. Vlies-van Dijke, Wilhelminastraat 30, tel. 336. Braderie geslaagd. Met prima weersomstandigheden en veel belangstelling is de braderie in de Voorstraat zaterdag volop geslaagd. Verschillende bedrijven en verenigingen boekten goede resultaten. Alleen waren er teveel verlotingen, wat de spoeling dun maakt. Coördinatie vooraf zou der gelijke doublures kunnen voorkomen. In plaats van verlotingen zouden er dan andere attracties gebracht kunnen wor den. De jeugd vermaakte zich op het luchtkussen en 's avonds was er nog poppenkast. Toen maakte ook de mu ziekvereniging Concordia een rond- n, waarna Smalstads blaaskapel in oorstraat optrad. De Voorstraat was gezellig vol. Ook uit de regio kwamen er nogal wat belangstellenden een kijkje nemen. De hoofdprijzen bij de verloting van het Rode Kruis gingen naar B Wagemaker, A. 'Beurkens, mej. M. Neele, het varken van Quick Step naar St. Nuijens, de pop in klederdracht naar mevr. S. Reijn- goudt-Ligtendag en de danserespop naar Rianne Boudeling. De hoofdprijs Noad '67, een prachtige stereo set, was voor A. Kosten, de fiets voor Jo Quist en de keukenhulp voor mevr. Vroegop-Clarisse. De hoofdprijs Vervolg op pag. 11 GEREF. KERK 10.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter 17.00 uur ds. T.B. van Houten, Aalsmeer CHR.GEREF.KERK 10.00 en 18.30 uur ds. M. de Jong, Drie bergen GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV.GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. Gras, Dordrecht R.K.KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G.J. Voortman, Halfweg GEREF.KERK 10.00 uur dhr. A. de Jong, Hoogerheide 15.00 uur ds. Wilschut, Willemstad CHR.GEREF.KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. N. de Jong, Driebergen GEREF.GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K.KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D.Geuze GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst do. 19 juni 19.30 uur ds. Hoogerland GEREF.GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u ds. G. Frederikse, Hoornaar. OU D.GEREF.GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon (H.D.) HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 (H.A.) en 19.00 uur ds. J.J. Rood- sant OUD. GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF.GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K.KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. Tj. de Jong GEREF.KERK 10.00 uur ds. T.B. van Houten, Aalsmeer 14.30 uur kand. A.W.W. de Ruiter GEREF.GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. A.B. Cysouw 14.30 uur ds. P. Vermaat, Veenendaal GEREF.GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. D. Hakkenberg OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 19.00 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF.KERK 10.00 uur ds. N. Cornelisse, Eek en Wiel 15.00 uur ds. J. Hofstra, Gapinge. ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2542 St. Annaland, Stavenisse<St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat.Dr. v.d. Bel) Dr, Noteboom, St-Annaland, tel. 01665-2400 St.Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vos^emeer, tel 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland Zr. Vriens, Oud-Vossemeer, tel. 01667775 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel.01666 - 2596, spr. u.vr. 18.30 - 19.30 uur. za. 9.00 - 9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 13 juni 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Raad Kinderbescherming 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en Sticht, hulpverl. bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap, 16.30 uur buro Levens- en Gezinsvragen. ADVIESBUREAU GEHANDICAP TEN Iedere 3de dinsdag van de maand L. van Beveren, Molendijk 18, Stavenisse, tel. 01663-467 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc.nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231Middelburg, tel 01184 - 14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660 - 3250, buiten kantooruren 01184 - 69191 HOOGWATERSTANDEN 13 t/m 19 juni vrijdag 13 4.48- 17.12 zaterdag 14 5.36 - 17.55 zondag 15 6.20- 18.40 maandag 16 7.01 - 19.22 dinsdag 17 7.41 - 20.03 woensdag 18 8.23 - 20.41 donderdag 19 9.07 - 21.25 Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 2