L L L" Hf fl»«rvuirV^is#,MI*ttk """ikoi BESTAAT 3 JAAR 2 halen 1 betalen 1 S,HE"'SSt™ Vervolg plaatselijk nieuws ttf" V^'-y ¥AMTENSDlJK 345. 132,50 Woensdag 14 mei 1980 EENDRACHTBODE 15 UZBRSIERKE ARTtKEUzti J. MELSE - THOLEN v J' ^^34,95 Scherpenisse mm jacoba polder Blauwstraat 62 Steenbergen Tel. 01670-5045 Daarom een leuk gebaar van ons. RIBBROEKEN KATOENENBROEKEN strakke pijp in diverse kleuren van 19 tot 24 mei (zolang de voorraad strekt) Sji 14'! Poortvliet STEMMEN VAN LEZERS Chocolademolen. Rosmolen voor het malen van graan. Rosmolens op boerderijen. Motormaalderij. Aan alle crossers op Tholen en Sint-Philipsland yATrA. Vi_AV IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN Markt 26 - Tel. 0!660-2480 - Telex 74054 MELNOR tuinsproeier 61-W sproeiopp. 220 m2. d.m.v. 15 sproeigaatjes instelbare oppervlakte besproeiing Van stoot vaste niet roes tende materialen van 26,15 v a 11 siuu k tei 18,75 MAC - 110 bladlengte 25 cm. met 30 cc motor en vele ingebouwde I veiligheden. vo 430,00 329,. ETC SNOEISCHAAR 60 635 met teflon messen en handig polsriempje L van 15,00 9,95 Heksenketel 0 18 cm, met hanger Oudhollandse vuurketel, in zwarte kunststof k uitvoering L van 8,50 vo 6,50 Zeer voordelig met 5 messen, messenkooi op kogellagers,instel bare snijhoogte. van 135,00 97,50 Mc Cullogh electr HEGGESCHAAR MAC - 45 3 Eenvoudige uitvoering welke wel geheel aan alle eisen voldoet. Dubbel geisoleerd. met krachtige motor Lvan 187,00 voor162,50 ALKO motormaaier met 3 PK Brigss Stratton motor. Snijbreedte van 48 cm. grote kunststof wielen 1 jaar garantie jao, A vo van 475,00 BOSCH electronic klopboormachine SB 350 E Een prima klopboor machine met 10 mm. boorkop en electro- nisch geregelde snel heid i ieiu van 188,00 WOLF VERTICUTEER HARK UD/S Onmisbaar stuk gereed schap voor effectieve grasgroei.Uw gazon I heeft het nodig. van 50,20 POORTVLIET] Derde tennisbaan en oefenkooi De tennisvereniging Jacoba van Beieren wil een derde tennisbaan en een oefen- kooi, wat 67.400 gulden vergt. Het ont breekt de vereniging aan voldoende fi nanciële middelen om bijvoorbeeld, zoals de tennisvereniging in Tholen heeft gedaan, de'oefenkooi zelf te be kostigen. Wel is men bereid om de vloer (van tegels) door eigen leden te laten leggen. Het verhogen van de huur tot 1000 gulden per baan per seizoen ont moet bij Jacoba van Beieren geen be zwaren. De derde tennisbaan komt achter de voetbalkantine, de oefenkooi naast het tennisgebouw. Toerclub De Bidon Op donderdag 8 mei werd door Ron van der Graaf en Witte Andriesse met succes deelgenomen aan de Pluim van Ossen drecht, een toeristische fietstocht over 170 km. door Zeeland en West-Brabant. Om half tien werd vertrokken vanaf de Legerplaats Ossendrecht in de richting van Zuid-Beveland, waar na 100 km, in Kruiningen werd gerust. Het tweede deel van de rit voerde de deelnemers via Woensdrecht, Bergen op Zoom en Wouwse Plantage, naar Ossendrecht. Onder de 250 deelnemers bevond zich eveneens Ko van der Griek, momenteel werkzaam als sportinstructeur op de Legerplaats Ossendrecht. Na afloop werd een herinnering uitgereikt aan alle fietsers en tevens werd nog een rijst- maaltijd aangeboden. Onder zomerse omstandigheden werden afgelopen weekend clubritten verreden over 40 km. en 48 km. over Tholen en West-Brabflrit, die mede door het gun stige) weer redelijk ,ylqt; werden afge- werk't. Zondagmorgen a.s.'wordt er ge fietst in de richting Nieuw-Vossemeer, Steenbergen, Welberg, Heerle en Berg en op Zoom over ongeveer 60 km. De maandagrit voert de deelnemers via Bergen op Zoom en Lepelstraat over een afstand van 48 km. Op Eerste Pinkster dag zal er door de Bidon een puzzelrit per fiets worden georganiseerd, die in de middaguren zal worden afgewerkt. Op zóndag 29 juni wordt de Mergelland- tocht verreden die voert door de heuvels van Zuid-Limburg. Trottoir Scarpe Eelaan In verband met het gereedkomen van een aantal huizen aan de Scarpe Eelaan in het bestemmingsplan West dient een trottoir aangelegd te worden. Ook is het noodzakelijk dat een gedeelte van een al aangelegd achterpad wordt herstraat. B en W vragen de gemeenteraad geld be schikbaar te stellen voor dit karwei. Omheining Tuttelhoekje De gemeentelijke stortplaats het Tuttel hoekje is van een dure afrastering voor- zien. Wanneer de stortplaats gesloten is, dient men natuurlijk geen vuil over de omheining te gooien. Sluiting op bij zondere dagen staat tevoren altijd in Tholenderwijs aangekondigd. Bij twijfel kan men het gemeentesecretarie bellen. Ontmoetingsdag De Hervormde Vrouwen Groep Bidt en Werkt woonde donderdag 8 mei de provinciale ontmoetingsdag bij in het Scheldekwartier in Vlissingen.'s Mor gens sprak ds. H.M. Strating uit Goes over het jaarthema "Vrede". 's Middags genoten ze van de bekende voordrachtkunstenares Wieke Muiier uit Hilversum, bekend als Ina Vlaande ren in de nieuwe Avro-serie. In haar sa tire maakte ze duidelijk wat het verschil is tussen emancipatie en feminisme. Na veel nieuwe liederen te hebben leren zingen keerden allen blij huiswaarts. Stekken en bloemschikken De afdeling viel op de Provinciale Voorjaarsvergadering in Goes weer goed in de prijzen van de plattelands vrouwen: bloemschikken 1. mevr. Mul ler, 2. mevr. Versluijs. Ook de dames Kok en Beeke eindigden bij de eerste zes. Tapisserie: acht prijzen waarvan twee le en twee 2e prijzen en vier 3e prijzen. Op Koninginnedag werd de in zending voor de optocht, een wagen met kroon en vier köinginnen, beloond met de eerste prijs. Een goed resultaat. Eer der kwamen de leden bijeen om plantjes te stekken o.l.v. mej. Bij de Vaate. Na opening door de vicepresidente, mevr. Kok, werden verschillende stekmetho- des behandeld, zoals bladstek en kop- stek. Hierna gingen de darnes zelf aan de slag met stekjes. Na afloop nam ieder wel vijf nieuwe plantjes mee. Ook wer den onderling stekjes geruild. Mej. Bij de Vaate kreeg een doos bonbons. Wielertourclub Zeelands Welvaren Vijftien leden hebben zondagmorgen 45 km gefietst naar Vrederust via Lepel straat en Nieuw-Vossemeer weer terug. In verband met moederdag werd de rit in onderling overleg ingekort zodat iedereen mooi op tijd thuis was. Daan Opree had een lekke band. Op konin ginnedag kwamen 32 renners in de plaatselijke ronde aan de start, waarvan er 16 de wedstrijd uitreden. De anderen werden door de jury uit cours genomen of stapten zelf af. De vier tourclubs hadden elk twee juryleden geleverd. Dit werkte optimaal, want er waren geen problemen. De jury deed prima werk. De Fuik won met 15 p voor Zeelands Welvaren met 33 p. De Bidon met p en De Hoop met 67 p. Individueel waren de resultaten: 1.5 Toon Aarts (Fuik) 2. Leon Veeke (Fuik), 3. Kees v.d. Berge (Bidon), 4. Kees van Hasselt (Fuik), 5. Adrie v.d. Werf (Z.W.), 6. Joh. Potappel (Bidon), 7. Jan Opree (Z.W.), 8. Kees Geilings (Fuik), 9 Ton van Hasselt (Fuik), 10. Rien Schipper (Z.W.). Voor zondag staat er een rit van 60 km op het programma naar de heen en via Wel berg en Moerstraten over Nieuw-Vosse meer terug. Advertentie IM /- jVv' Gebroken ribben De bromfietser A.M.P. liep enige ge broken ribben op toen hij op het fiet spad ter hoogte van de Koningsweg geen voorrang kreeg van de Belgische automobilist J.M.H.J. Deze wilde vanaf de Poortvlietsedijk de Koningsweg in rijden. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Wielerronde Vrijdag 23 mei wordt de eerste wieler ronde in het dorp gereden voor ama teurs. Het comité heeft een parcours van 1700 meter uitgezet vanaf de Deestraat, Ph. De Goedestraat, Bernhardstraat, Wilhelminastraat, Markt, Langestraat, Molenstraat, Paasdijkweg en Paasdijk- straat. De wielerwedstrijd begint om acht uur. Openbare verkoping Het woonhuis met schuur, erf en tuin aan de Wilhelminastraat 8. groot 2.25 aren, is dinsdagavond tijdens een open bare verkoping in Tolrust door de Ra bobank gekocht voor 80.000 gulden. Voor deze door notaris mr. W. Loof ge leide verkoping was aardig wat belang stelling en er werd ook goed geboden. De opdrachtgever bleef echter de hoog ste met tachtig mille. Ledenvergadering: school met de Bijbel. Donderdag 8 mei hield de school met de Bijbel haar jaarlijkse ledenvergadering. Er was een goede opkomst. Naast de vele ouders waren ook oudere leden aanwezig die van hun belangstelling voor het Christelijk onderwijs blijk ga ven. Voorzitter W. C. van Kempen opent met het lezen van Joh. 15:1-17, waarna hij voorgaatin gebed/ Hij heet allen hartelijk welkom en hoopt op een fijne avond. In zijn openingswoord staat hij stil bij de moeilijkheden van onze tijd: werkloosheid; jeugd die ondanks hun scholing nog niet aan de slag kan; rellen in Amsterdam en bij het gevierde bevrijdingsfeest. Hij wijst op de moge lijkheden die we hebben in deze tijd om aan onze dankbaarheid voor die bevrij ding uiting te geven. Het is zowel voor ons pérsoonlijk en ook als school een opdracht om het door te geven aan onze kinderen. Als ouders laten zien in onze dagelijkse omgang met kinderen, wat het betekent om Christus te mogen ken nen. Secretaris Verheuvel leest de notulen van de vergaderingen op 7 en 17 mei, 1979. Hierdoor kreeg men een goede indruk van alles wat toen behandeld was.Penningmeester, M. Uyl lichtte het financieële jaarverslag 1979 toe. Hij deed dit aan de hand van een stencil waarop alles overzichtelijk stond afge drukt. Er was weer veel werk verzet. De kascommissie had alles bij de controle in orde bevonden. De secretaris liet daarna zijn jaarverslag horen: Er is in 1979 veel gebeurd: één onderwijzeres uitgeluid, vier nieuwe begroet, de kleuterschool ging van start. Het aantal leerlingen van kleuter en la gere school bedraagt respectievelijk 37 en 97, zodat we een totaal van 134 leer lingen hebben. Ook in de school is veel veranderd: de lokalen geschilderd, nieuwe plafonds met nieuwe verlichting, de vloerbedekking is vernieuwd en het gehele meubilair. De leden van de schoolvereniging hebben hiervoor veel werk verzet met liefde en toewijding. De kracht in dit alles is de hechte onderlinge band: de school is een groot gezin waar men zorg draagt voor elkander, dit geeft een fijn gevoel van saamhorigheid en van steun voor en aan elkaar. Het be hoedt ons ook voor negatieve dingen. Want wie heeft als lid van dit grote gezin niet het belang van allen op het oog? De ouderavonden waren ook fijne gebeur tenissen. Ook dit jaar waren we weer school met de Bijbel wat betekent, dat we ons door die Bijbel laten regeren en onszelf daaraan onderworpen weten. Herinnerend aan de troonswisseling van 30 april besloot de secretaris zijn mooi jaarverslag met de woordên: "Zo waar lijk helpe ons God Almachtig". Namens bestuur, leden en het onder wijzend personeel wordt door de voor zitter dank gebracht voor de keurige verslagen. Het onderwijzend personeel werd ook in deze dank betrokken. Veel al ziet men van leerkrachten enkel het werk dat zichtbaar is, het lesgeven in de klas, maar het vele werk achter de schermen zoals het opstellen van een schoolwerkplan, het bijblijven van het geen op onderwijsgebied verandert' en vernieuwt, de ophanden zijnde nieuw bouw van het toegezegde 4e lokaal e.d. is bij velen weinig of niet bekend. Ook uit de vergadering kwamen waar derende woorden voor onderwijzend personeel en bestuur. 'Zoiets geeft de burger moed. al zijn er allen vast van overtuigd dat het in de eerste plaats Gods goedheid en gunst is dat dit alles gedaan kan en mag worden. Dat zo Gods Koninkrijk meer gestalte mag krijgen op deze aarde, aldus de voorzit ter. Na de terugblik kwam het toekomstige aan de beurt. Allereerst de verkiezings- van 2 bestuur leden en voorzitter. De aftredende leden van het bestuur, de heren P. J. Dekker en M. Uyl werden beide met ruime meerderheid herkozen. Ook de voorzit ter werd weer herkozen, zodat het bes tuur voor het lopende jaar weer com pleet is. Van de kascommissie was af tredend de heer van der Kevie. In zijn plaats werd benoemd de heer M. Istha, die nu met het zittende lid de heer W. Otte de kascommissie voor 1981 is. Bij de mededelingen hoorde men het verheugende bericht dat de bouw van een 4e lokaal is toegezegd. Momenteel buigt men zich over een verantwoorde vormgeving van het geheel. Zodra de tekeningen klaar en goedgekeurd zijn kan de procedure voor het aanvragen van een bouwvergunning in gang gezet worden. Wat betreft de studiedagen van het personeel kon men gerust zijn: on danks het feit dat de kinderen wel eens een dag of middag extra vrij zijn, komen ze toch aan het wettelijk vastgestelde aantal vrije uren. Èr wordt niet zomaar vrij gegeven!! De studiedagen zijn vrije dagen van het onderwijzend personeel die zij besteden aan het schoolwerkplan en andere schoolzaken, samen met me dewerkers van het R.P.C.Z.. In de eerst volgende Klepel zal dit nog eens uit de doeken worden gedaan. Zoals gebruikelijk is een van de laatste agendapunten de rondvraag. Deze le vert vaak veel stof tot discussie op. Hoewel het dikwijls zo is dat vele van deze vragen en opmerkingen ook prima opgelost kunnen worden in een gesprek met bestuur en of hoofd der school. De voorzitter sloot deze goede leden vergadering waar iedereen blijk gaf van verbondenheid met en belangstelling voor ons christelijk onderwijs. School leider de heer R. Weyler voor in dank gebed. Verbetering Achterstraat Met de aankoop van de voormalige boerderij Achterstraat 3 van dhr. M.C. de Groen kan tot sloop worden overge gaan om nieuwe woonbebouwing mo gelijk te maken. Het gaat hier om een transactie waarbij voor de eerste keer rekening is gehouden met de mogelijk heden die er voor de verkoper bestaan om bij de bouw van een vervangend bedrijfspand een beroep te doen op de premieregeling van de Wet Investerings Rekening (W.I.R.) Het karakter van de bebouwing in de Achterstraat dient aangepast te worden nu er een nieuwe woonstraat ontstaat door de Achter straat op de Deestraat aan te sluiten. Viswedstrijd Onderlinge competitie zeehengelclub De Makreel1. J.P. Kaashoek 1170 p, 2. K.v.d. Berg 810 p, 3. M. den Engelsman 600 p, 4. J. Burgers 520 p, 5. T. Geuze 425 p, 6. P. Steijn 340 p, 7. W H. de Lindt 270 p, 8. M.J. Geuze 240 p, 9. Abr. Ver wijs Jzn 165 p, 10. M. Koolaard 150 p. Jeugd: 1 Jacob Koolaard 390 p, 2. Rien Geuze 210 p, 3. A.J. van Oeveren 25 p. Geen gele streep Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn niet accoord gegaan met het raadsbe sluit om bij het verenigingsgebouw van de Oud Gereformeerde gemeente in de Voorstraat een parkeerverbod in te voe ren door het aanbrengen van een gele streep. Volgens G.S. is de Voorstraat dermate breed, dat er best auto's voor het verenigingsgebouw kunnen staan. Oefenterrein politiehonden De politiehondenvereniging heeft bij b en w een verzoek ingediend om een oe fenterrein aan te leggen. Momenteel wordt er met de honden bij de werkha- ven aan de Krabbenkreekdam getraind, maar de vereniging wil een eigen terrein met meer mogelijkheden. In opdracht van b en w heeft het Architectenbureau Rothuizen en 't Hooft enkele ideeën op papier gezet, waaruit het college bij het invullen van de wensen voor de begro ting 1981 eventueel zou kunnen kiezen. Bejaarden naar Philipsdam De bejaarden brengen woensdagmid dag 21 mei een bezopk aan de Philips- damwerken. Wanneer er vlakbij huis zo,n kolossaal werk in uitvoering is, wil men zo'n gelegenheid natuurlijk niet voorbij laten gaan. De commissie open bejaardenwerk laat een speciale bus rij den die om 1 uur bij de Wimpel vertrekt en vervolgens via de Sluis en Ons Dorpshuis de hulpbrug naar het wer- keiland overgaat. In de directiekeet van rijkswaterstaat staan maquettes opges teld met foto's en tekeningen, zodat men een duidelijke indruk van de plannen kan krijgen. Bromfietsexamen In het reformatorisch vormingsinstituut in ons dorpshuis is woensdagmiddag het bromfietsexamen van Veilig Verkeer afgenomen. Het ging om de onderdelen verkeersinzicht, bromfietstechniek en praktische oefeningen. Hiervoor is ge durende acht weken onderricht gegeven. Het betrof hier het tweede bromfietsex amen in ons land. Vervolg van pag. 13 Een rosmolen werd echter niet vermeld, wel is er nog sprake van een molenzol der. Het paard dat bij de boedel be hoorde werd gebruikt voor het trekken van een wagen. De grutterswinkel lag links van de voordeur aan de straat. Naast drie duiven in kooien waren er in dit vertrek drie grotbakken, een toog met laden, een balans met drie koperen gewichten 6 maten, een schilderij en een tafel met een koekpot. De inventaris is niet veel veranderd voordat het bedrijf ongeveer 90 jaar later failliet ging. Ary Willemse verkocht de grutterij in 1858 aan zijn zoon Leendert. Hierna.waren meelslijter Marinus Laban van 1904-1924, aannemer Johannes Jacob Geluk en Izak Lindhout eigenaar. De laatste brak de grutterij in 1938 af en bouwde er twee woningen. Het was toen het oudst bekende woonhuis te Tholen. De laat gotische tuitgevel (begin 16de eeuw) met de banden van bergsteen en een onderpui van bergsteen zullen veel Tholenaars zich nog wel herinneren. Door de ontdekking van Amerika leer den de Europeanen de cacao kennen. Na de verovering van Mexico door Fer nandez Cortez in 1528 werd cacao be kend in Spanje. Na geruime tijd een drank der welgestelden te zijn geweest, werd het in de 18de eeuw algemener. De cacaobonen werden toen nog alleen fijngemalen, waardoor een half vloei bare cacaomassa ontstond, die 54 a 55% cacaoboter bevatte. Deze massa werd met suiker, kaneel en vanille tot koekjes verwerkt, die in de huishouding werden gebruikt om er met warme melk een drank van te maken, waarop door het hoge vetgehalte grote vetogen dreven. Eerst in 1828 heeft C.J. van Houten een werkwijze gevonden, waarbij de half- vloeibare massa door een pers van een deel van het vet werd bevrijd en alka lisch werd behandeld om het beter vloeibaar te maken. Of de chocolade molen bij de grutterij aan de Dalemse- straat door een paard werd aangedreven is niet duidelijk. Er bestonden aan het eind van de 18de eeuw ook handmolens met dezelfde produktie als een rosmo len. In de stad is in de 19de eeuw nog een rosmolen gesticht, die vermoedelijk, bij gebrek aan wind, werd gebruikt voor het malen van graan. De molenaar van de enige korenmolen te Tholen. Cornelis Stoutjesdijk kreeg 20 juli 1833 toestem ming een rosmolen op te richten nabij de windkorenmolen. Deze rosmolen is niet lang in gebruik geweest en werd waar schijnlijk overbodig door de stichting terwijl in 't normale bedrijfsleven der gelijke dagen wel doorberekend wor den. Even zo vrolijk moeten we wel op draaien voor de sociale lasten. Wij vechten voor onze rechten, en houden u op de hoogte van de verdere ontwikke lingen. Mevr. v.d. Laak, Zilverstraat 10, Oud-Vossemeer De grutterij in de Dalemsestraat. Het laat gotische gebouw (begin 16de eeuw) werd in 1938 afgebroken, van een tweede windmolen aan de Vlasmarkt in 1848. De rosmolen werd in 1849 gesloopt. Tot slot nog iets over het gebruik van rosmolens op boerderijen. Deze werden gebruikt om graan te dorsen of om melk te karnen in verband met de bereiding van kaas. Met paarden voortbewogen karnmolens waren reeds in de 17de eeuw bekend. De gegevens hierover zijn echter uiterst schaars. De lóseksche en Thoolsche courant van 2 september 1898 maakte toen nog reklame voor dit soort molens, "rosmolens, dorschma- chines, melkontromers, wielen Deere- ploegen" steeds voorradig. Agentuur W.J. Bogaart Poortvliet. Op de Zand- hoeve onder Poortvliet dorste een ros molen tot de Eerste Wereldoorlog het graan. Ir. M.A. Geuze beschrijft deze molen als volgt. Buiten naast de schuur liepen twee paarden en een drijver op een stenen pad rond een spil. Via de trekboom, tandraderen en een lange as werd dan de dorsmachine in de schuur aangedreven. Later werd alleen een snijmachine voor paardenvoer (groene klaver en haverstro) op de as aangeslo ten. Deze rosmolen was tot 1940 in ge bruik. Volledigheidshalve wordt hier nog een graanmaalderij vermeld die alleen met een explosiemotor werkte. Dat het 'stichten van een dergelijk bedrijf rond de laatste eeuwwisseling geen kleinig heid was, blijkt uit de reacties op een in 1906 ingediende Hinderwetaanvrage. Tien personen maakten mondeling en schriftelijk be, zwaar tegen de vestiging van dit bedrijf aan de Verbrandestraat tegenover de Minneputtestraat. Rede nen waren: hinder door lawaai, stank en stuiven, bederf van regenwater (in 1923 werd de waterleiding op Tholen geo pend) en brandgevaar. Het kerkbestuur wees hierbij o.m. op een brand in het "achterom" van de Ned. Herv. Kerk in 1838, waarbij een aantal schuren waren afgebrand. De beide windmolenaars hadden bezwaren in verband met be-- drijfsschade. Desondanks mocht Uyt- dewilligen, handelaar in landbouw werktuigen deze graanmaalderij met twee koppels stenen en een petroleum- motor van ca. 7 pk stichten. Het was de eerste motormaalderij in de stad. Kort hierna, in 1908 bouwde H. Dorst een motormaalderij in en tegen de windmo len "De Hóóp". De maalderij aan de Verbrandestraat werd in 1919 verkocht aan schilder C. van Dullemen. In 1932 werd de weduwe van A. van Tilbeurgh eigenares en in 1970 de gemeente. Laatstgenoemde liet het in slechte staat Verkerende gebouw in het kader van het saneringsplan Verbrandestraat kort hierna afbreken. Voor de motormaal derijen in en bij de windmolens zie al daar. Thans wordt in Tholen geen graan meer gemalen. Parttimers Budelpack Geachte redactie Naar aanleiding van uw verslag in de Eendrachtbode van 8 mei j.l. betreffen de de vergadering over de arbeidstoe stand bij "Budelpack" wilde ik het vol gende onder uw aandacht brengen. Op mijn gespreksbandje stelt dhr. Nieuwkerk dat de contracten geheel vrijwillig getekend zijn. Bij nadere in- formatie's is gebleken, dat verschillende collega's op een bepaald moment het niet eens waren met een contract dat van de oude vorm afweek. Dat deze con tracten alsnog getekend zijn, js onder dreiging van ontslag gebeurd. Over de gesprekken die ik heb gehad over de snipperdagen en betaling daar van wil ik 't volgende toevoegen. Dhr, Nieuwkerk vindt schijnbaar deze kwes tie niet belangrijk genoeg (heeft geen zin om met advocaten en wetswinkels te discussiëren; duidelijk vermeld op ge luidsband) en heeft daarom 't bekende afschuifsysteem gebruikt. De nieuwe bedrijfsleider (in dienst van af 1 april 1980) moet dat maar even op knappen. Met deze man heb ik 2 x een gesprek gehad en ik heb hem zelfs een compromisvoorstel voorgelegd, om de part-timers met 1_ jaar terugwerkende kracht te betalen. Daar waren wij tevre den mee geweest en dan hadden we de zaak verder laten rusten. Maar daar wilde men niets van horen, zodoende hebben we besloten na maandenlang overleg met Wetswinkel en Ombuds man om verdere stappen te onderne men. Wij moeten intussen nog wel onze vrije dagen (zoals 30 april - 5 mei e.a.) missen. Of je nu op een zelf-verbouwde brom mer of op een kanten klarejeugdcrosser rijdt, of u hebt een produktiecrosser, een geschikt motorcrossterrein is er hier in de buurt nog steeds niet. Om B W ervan te doordringen dat een terrein beslist geen overbodige luxe is, stellen we voor met z'n allen op te tre den. Als B W weten hoe groot de groep rijders wel is hier in de regio, kunnen we wellicht wat voor jullie be reiken. Er is door een lid van de welzijnscom- missie op een openbare vergadering te Sint-Annaland aan een aantal jeugd- crossers verteld dat een crossterrein al leen gerealiseerd kan worden als een vereniging zich ervoor wil inzetten en bovendien in eerste instantie de behoef te c.q. het nut ervan aan zou kunnen tonen. De behoefte is er o.i. zeker. Het nut: verkeersveiligheid. Momenteel wordt er in het wilde weg op (verboden) terrein en zelfs op de openbare weg ge reden. Op een afgesloten stuk grond kunnen we de jeugd iets over machine- beheersing, motortechniek en rijtech- niek bijbrengen. Hier hebben ze later in het normale verkeer (brommer of mo tor) zeker profijt van. In iedere woonkern zullen wij een avond, van 7 tot 8 uur, aanwezig zijn om de handtekeningen van de crossers en/of hun ouders te verzamelen en in formatie te geven. Vooral ook ouders die iets willen weten of opmerken zijn wel kom. Met de handtekeningen die we opge haald hebben staan we sterk bij onze onderhandelingen met B W dus het is zeer nuttig om op zo'n avond bij ons langs te wippen U kunt komen op: ma. 19 mei: Sint-Annaland, Café Ha venzicht (Voorstraat 56) di. 20 mei: Poortvliet café 't Centrum (Markt 19) wo. 21 mei: Stavenisse cafetaria (Voor straat 27) do. 22 mei: Scherpenisse Hotel de Gou den Leeuw (Hoge Markt 8) vr. 23 mei: Oud-Vossemeer bar Wim en Marja (Voorstraat 16) di. 27 mei: Sint-Maartensdijk café de Sport (Kaaistraat 5) do. 28 mei: Tholen, Hof van Holland (Kaai 1). Voor we het vergeten, wij zijn M.C. Tikkie Truch en we zijn al enkele jaren aktief. Het sekretariaatadres is Burge meester van Berchemstraat 2 te Tholen. Het bestuur bestaat uit: Voorzitter Thijs Gladdines (Tholen) Sekretaris Adri van Engelen (Tholen) Penningmeester Nico Neef (Sint-Anna land) Voor de bezitters van wegmotoren ver melden we nog de overige clubaktivitei- ten: toerritten, kampeerweekenden, be zoek aan wegraces (o.a. Silverstone-En- geland). Interesse??? Namens het bestuur, A.W. van Engelen, Burg. van Berchem straat 2, Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 15