Agenda Statenvergaderi ng Beslissing over 2e sportveld St.Philipsland in het najaar J. de Jager trapt de bal keihard terug ZEEUWSE STATEN Nieuwe wet op 1 mei in werking IN BEROEP Gouden glans op loopbaan zr. Engelvaart in Ten Anker 9 mei COMMISSIES Bestuurlijke organisatie Niet alleen in Sint Maartensdijk bedrijfsterreinen. Donderdag 1 mei 1980 PROVINCIE ZEELAND, SINT PIETERSTRAAT 42, MIDDELBURG (01 1 80) 27351 TST 249 Deze week - donderdag 1 mei om precies te zijn - treedt de wet openbaarheid van bestuur in werking. In beginsel kan vanaf deze datum iedereen informatie krijgen over documenten die de overheid in haar bezit heeft. De wet schrijft bovendien voor dat de overheid uit ei gen beweging voorlichting moet geven over haar acti viteiten. PROVINCIAL GRIFFIE Provinciale regeling simp! Verzoek NOAD gunstig ontvangen door CDA en P VA B Ook trapveldje Tegenvallers Bezuinigen Niet goedkoper Inzet. Adeldom. Voel mee. Kritiek op afwezigheid aanleiding tot felle discussie Beneden peil Geen vuiligheid Niet verstandig ABDIJ PROVINCIALE INFORMATIERUBRIEK REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING IEÜWS De wet is van toepassing op het rijk, de provincies en gemeenten. Waterschap pen vallen er - voorlopig - buiten. Artikel 1 van de wet luidt: "Een verzoek om informatie, gericht tot een over heidsorgaan wordt ingewilligd tenzij daartegen bezwaar bestaat op een van de in artikel 4 genoemde gronden". In formatie wordt namelijk niet gegeven als de veiligheid van de staat in het ge ding is, als het gaat om bedrijfs- en fa bricagegegevens, economische en fi nanciële belangen van de overheid, be scherming van de privacy, enzovoorts. Een weigering is ook mogelijk als wordt gevraagd om gegevens die nog in be werking zijn of die een onvolledig beeld van de situatie zouden geven. Over per soonlijke opvattingen van politici en ambtenaren worden ook geen medede lingen gedaan. De oplettende lezer zal nu meteen zeggen dat de nieuwe openbaar- heidswet niet veel voorstelt. Iemand kan altijd worden afgewimpeld met het argument: "U vraagt om iets wat nog in bewerking is". Of: "De infor matie die u vraagt heeft betrekking op een persoonlijke beleidsopvatting en daar wordt geen voorlichting over ge geven". In de discussie, zowel binnen als buiten het parlement, is veel over deze vrij vage uitzonderingsregel gezegd. Het is een feit dat veel informatie op deze manier zou kunnen worden geweigerd, althans in eerste instantie. Weigeren van een verzoek moet name lijk schriftelijk gebeuren, onder opgaaf *my>m —5 3ÖR* -V-s— 0* -mm- w x Recht op informatie van redenen. En tegen zo n beschikking van de overheid is beroep mogelijk vol gens de wet AROB (Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen). De kwestie wordt dan behandeld door een speciale afdeling rechtspraak van de Raad van State. Het zit er in dat na enkele jaren werken met de nieuwe wet, via uitspraken van de Raad van State, duidelijker wordt wat de overheid de burger wel en niet mag weigeren. De gemeenten en provincies mogen zelf maatregelen treffen voor het uitvoeren van de wet. (Zonder dat overigens de principes van de wet kunnen worden aangetast.) Ze kunnen een regeling ma ken hoe er in de praktijk moet worden gehandeld als er iemand aan het loket verschijnt en zegt: "Ik wil die en die stukken hebben De provincies hebben samen een rege ling ontworpen, die door de afzonder lijke provincies kan worden bekrach tigd. Als alle provincies dat doen, is er dus over het hele land sprake van een gelijkluidende provinciale regeling voor de openbaarheid. In Zeeland wordt de zaak waarschijnlijk op 13 juni a.s. in provinciale staten behandeld. Volgens de ontwerp-regeling kan een verzoek om informatie zowel mondeling als schriftelijk worden gedaan. Op dit verzoek moet zo spoedig mogelijk, maar in elk geval binnen dertig dagen worden beslist. Een informatieverzoek aan de provincie hoeft niet tot een centraal adres te wor den gericht. Er wordt van uit gegaan dat elke ambtenaar de verlangde informatie kan verstrekken over zaken waar hij mee bezig is. Wel is het zo dat het bureau voorlich ting, dat al jarenlang informatie ver strekt over het doen en laten van het provinciaal bestuur, veel met de uitvoe ring van de regeling te maken heeft. Wie informatie van de provincie wil hebben, maar niet weet waar hij zijn moet, kan daarom het beste contact op nemen met het bureau voorlichting. Het adres staat bovenaan deze pagina.IHi Provinciale staten vergaderen op vrijdag 9 mei, tien uur, in de statenzaal. Abdij 1 1 in Middelburg. Na de ingekomen stukken en medede lingen behandelen de staten onder meer de volgende punten. Reconstructie van de weg Zeeland- brug-Rijksweg 18 Gedeputeerde staten stellen voor ak koord te gaan met het plan voor de eer ste fase voor verbetering van de weg op Schouwen-Duiveland en een voorberei dingskrediet beschikbaar te stellen van ƒ600.000,— voor het opmaken van een plan voor verbetering van de hele weg. Gs schrijven in hun voorstel, dat dit traject in de Midden-Zeelandroute het enige deel is, dat niet als autoweg kan worden aangemerkt. Er zijn veel aansluitingen van andere wegen, lang zaam verkeer kan er niet geweerd wor den, er zijn nogal wat bochten en er gebeuren vrij veel ongelukken. De ver betering in de eerste fase houdt in, dat de weg verbreed wordt, dat enkele aan sluitingen vervallen en andere beter in gepast, terwijl langs het stuk tussen aansluiting Gouweveersezeedijk en aansluiting Julianastraat een parallel weg wordt aangelegd. Het plan, waarvoor nu ƒ600.000,— gevraagd wordt, zal betrekking hebben op de hele weg en dus ook het gedeelte bij De Val. Wijziging Zeeuwse waterschapsreg lementen De wijziging maakt het mogelijk dat vrouwen gekozen kunnen worden in de waterschapsbesturen en dat zij hun stem kunnen uitbrengen bij verkiezin gen. Tot nu toe was het zo, dat hiervoor alleen de man in aanmerking kwam. Gs stellen de staten verder voor de stichting samenwerkingsverband voor slechthorende en spraakgebrekkige kinderen in Zeeland geen subsidie te verlenen voor de school in Goes. Zij vinden dat hier geen taak voor de pro vincie is weggelegd, omdat het gaat om individuele hulpverlening. De gemeen ten van herkomst van de kinderen zou den daarom subsidie moeten geven. De statencommissie voor sociale zaken vindt, dat als de gemeenten dit niet doen, de provincie voor één keer een bijdrage zou kunnen verlenen. Subsidie in tekort onderzoek sport- technisch kader Het provinciaal opbouworgaan stichting Zeeland krijgt een subsidie van bijna ƒ25.000,— in de tekorten van een on derzoek naar deskundige leiding op sportgebied, mits de staten hiermee op 9 mei instemmen. Vaststelling doelstellingen streekplan Midden-Zeeland Na de bevolking van Midden-Zeeland MWf mm zijn nu de staten aan de beurt hun me ning te geven over de uitgangspunten die gebruikt moeten worden bij de her ziening van de ruimtelijke indeling van deze regio's. Als de staten zich hierover uitgesproken hebben kan het plan ver der uitgewerkt worden, waarbij de in woners weer betrokken zullen worden. Inrichting Oosterschelde Gs stellen voor in de periode dat nog geen totaalplan bestaat voor de Ooster schelde van het rijk, de gemeenten en de provincies, uitgegaan moet worden van beleidsalternatief 2. Dit houdt in, dat natuurbehoud voorop staat, dat ruimte voor de visserij gewaarborgd wordt, dat maximaal 1 500 nieuwe lig plaatsen im jachthavens gemaakt mo gen worden en dat verdere voorzienin gen op recreatief gebied achterwege blijven. De staten wordt ook gevraagd ƒ182.000,beschikbaar te stellen voor de uitgave van een gedenkboek voor het honderdjarig bestaan van pro vinciale waterstaat. Aanvankelijk zou in deze vergadering het subsidieverzoek van de stichting Zeeuws coördinatieorgaan voor na tuur-, landschaps- en milieubescher ming behandeld worden, maar deze zaak is aangehouden tot een later tijdstip. Zoals altijd is de vergadering openbaar Op dinsdag 6 mei houdt de tweede ka mer uit gedeputeerde staten zitting voor de behandeling van twee beroepschrif ten op grond van de algemene bij standswet. De eerste zitting is om half elf en de tweede om elf uur. Ook op 6 mei, maar dan om half twaalf is er een zitting van de eerste kamer uit gs, die het beroepschrift behandelt van garage Heijboer in Breskens tegen het niet in behandeling nemen van een aanvraag tot wijziging van een taxi-ver gunning door de gemeente Oostburg. De tweede kalmer uit gs komt ook op dinsdag 1 3 mei bijeen voor de behan deling van vier beroepschriften op basis van de algemene bijstandswet. De zit tingen worden gehouden om tien uur, half elf, elf uur en half twaalf. De behandeling van alle zaken is in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Zij zijn alle voor het publiek toegankelijk, Op 8 mei komt de commissie voor de bestuurlijke organisatie bijeen om half elf 's morgens. Aan de orde komen twee ontwerpen van wetten, namelijk van de politie wet en de rampenwet en de ontwerp- regeling passieve openbaarheid van bestuur. Aan dit laatste punt is een apart artikel in deze rubriek gewijd. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Direct na aanvang krijgt het publiek gelegenheid over de agendapunten te De te verbeteren weg bij de Zeelandbrug "Er zijn uitgewerkte plannen voor de aanleg van een tweede sportveld. Bij de begrotingsbehandeling in het najaar kunnen we daar een beslissing over ne men". Burgemeester G. van den Berg maakte dat woensdagavond duidelijk in de gemeenteraad van St. Philipsland na vragen van de raadsleden J. de Jager (CDA) en A.A.Rijstenbil (PVAB). Beiden reageerden op een verzoek van de voetbalvereniging NOAD aan de ge meenteraad om een tweede sportveld aan te leggen. De vereniging had bij de begroting 1980 wel een keurig uitge werkt vijfjarenplan van b en w gezien, maar er was helaas geen uitvoering aan gegeven. NOAD twijfelde er niet aan, of ook in de gemeenteraad was er onvrede over de ligging van het huidige sportveld naast de begraafplaats. Verder heeft de voetbalvereniging met een nog steeds stijgend ledental- na dertien jaar zijn le vensvatbaarheid wel aangetoond. In een aantrekkelijk groeiende woongemeente mag een voorziening voor de voetbal sport niet ontbreken, zeker niet voor de jeugd. Het huidige veld wordt door het aantal elftallen overbelast, zodat er re gelmatig afgelastingen voorkomen om het veld enigszins te sparen. Vooral bij slechte weersomstandigheden. Er zijn nu al leden, die niet kunnen voetballen omdat er geen plaats is. Een ledenstop vindt NOAD niet in het belang van het voortbestaan van een vereniging. Daar om worden er twee sportvelden ge vraagd, waarvan eventueel 1 veld als speel-trainingsveld gebruikt kan wor den. Het gehele sportcomplex zou dan verplaatst moeten worden, maar volgens een tekening van NOAD zou dat ten opzichte van het huidige veld maar 2000 m2 meer betekenen. "Als het enigszins kan, moeten we het sportveld verplaatsen, want vrijwel iedereen vindt de huidige ligging naast de begraafplaats niet ideaal", aldus De Jager. Hij wees er verder op, dat boven dien NOAD uit z'n jasje gegroeid is: van 109 leden in 1978, via 125 vorigjaar naar 135 leden nu. Ook is er behoefte aan een trapveldje. Het CDA-raadslid pleitte ervoor om nu al planologische maatre gelen te treffen gezien de lange voorbe reiding voor een verplaatsing. Rijstenbil vond het niet goed van b en w, de brief van NOAD voor kennisgeving aan te nemen, zoals het college had voorges teld. "Ten opzichte van een goed lopen de vereniging moeten we dat serieus be kijken en de aanleg van een tweede sportveld - met het aangeven van de dekkingsmiddelen - in de begroting op nemen. Dan weet de vereniging waar men aan toe is, zodat men niet met een kluitje in het riet wordt gestuurd. We moeten NOAD niet op sleeptouw hou den, maar goed gefundeerd - eventueel met het aangeven van noodzakelijke belastingverhogingen - met een voorstel komen. Ik zie vol verwachting de be groting 1981 tegemoet", zei het PVAB- raadslid. De burgemeester herinnerde aan het vijfjarenplan van vorig jaar, waarvoor de Grontmij de gegevens ver strekte. Hij vondN het zinvol die cijfers aan te passen en tevens te bekijken of er DACW-subsidiemogelijkheden waren. De burgemeester vond het treffen van planologische maatregelen op dit mo ment moeilijk omdat nog geen beslissing genomen was, waar de sportvelden moeten komen, al hadden b en w hier dan al gedachten over. De SGP ging niet in op het verzoek van NOAD, maar bij de vaststelling van de slotwijziging van de begroting 1977 liet fractievoorzitter L. den Engelsman zich niet optimistisch uit. "Als er veel tegen vallers komen en ik hoor het pleidooi voor een tweede sportveld, dan zitten we met belastingverhogingen", aldus den Engelsman. Het overschot op de reke ning 1977 bleek namelijk maar 45 in plaats van 75.000 gulden te zijn. Hoewel Rijstenbil dat jammer vond, was hij aan de andere kant blij, dat de aankondiging van 'doffe ellende' door zijn fractie, nu uitkwam. De optimistische geluiden van Den Engelsman toen, ten spijt. De bur gemeester vond dat er met 45 mille nog niet zo slecht geboerd was. "Ik wou dat we elk jaar zo'n overschot hadden", zei de raadsvoorzitter. De raadsleden Den Engelsman, De Jager en Rijstenbil wer den in de commissie van onderzoek be noemd voor de rekening 1977. De begroting 1980 was goedgekeurd daor g.s. van Zeeland. Er was echter een opmerking bij, dat geen rekening ge houden was met een salarisverhoging voor het gemeentepersoneel van 3 V4, maar 2 xh%. Volgens Den Engelsman zou men met 20 mille meer rekening moeten houden, maar dan zou de sala- rispost in de kleine gemeente St. Phi lipsland wel twee miljoen gulden be dragen en daaraan twijfelde hij toch wel. De burgemeester meende, dat de 20 mille niet voor 1, maar voor 3 'A% stond. Overigens gaf hij toe, dat de lagere overheden dratisch moeten bezuinigen. Momenteel worden alle salarisverho gingen voor gemeentepersoneel nog ge dekt door een hogere uitkering van het rijk, maar of dat zo zal blijven. Bekend is al, dat gemeenten die mensen in de VUT (vrijwillige uittreding) hebben, een deel van de kosten zelf moeten betalen. Ge zien die onzekerheid, deed St. Philips land er nog niet aan mee. De raad had geen bezwaar tegen toetre ding van Bruinisse tot de intergemeen telijke sociale dienst Schouwen-Duive- land/St. Philipsland. Bru moet 35.000 gulden entreegeld betalen. Rijstenbil vond het maar goed dat zo'n voorwaar de ingebouwd was, want nu de dienst goed loopt, doet Bru mee. De Fliplandse raad meende dat de dienst nu misschien goedkoper zou worden, Wethouder A.Kosten zei, dat de kosten over meer gemeenten omgeslagen worden, zodat het op langere termijn mogelijk voorde liger zal zijn. Door de toetreding van Bru is de arbeidsreserve bij de dienst echter wel op en die mededeling voedde de twijfel bij de raad, dat de sociale dienst er ondanks de toetreding van Bruinisse niet goedkoper op zal worden. Vervolg van pag. 1 Op l april 1955 werd Zr. Engelvaart di rectrice van Ten Anker. Vooral in de eerste periode, kort na de watersnoo dramp van 1953, is ze bijzonder ver dienstelijk geweest in de hulp aan wa tersnoodslachtoffers. In het bejaarden tehuis zette Zr. Engelvaart zich per soonlijk in voor de bewoners. Tot aan het moment dat zij een hartinfarct kreeg maakte zij lanlge werktijden en veelal zeer onregelmatig. Als er 's nachts of in het weekend bij een van de bewoners problemen voordeden, vond Zr. Engel vaart het vanzelfsprekend dat zij voor een oplossing zorgde. Ze gaf leiding aan 39 personeelsleden, maar buiten haar werk deed ze nog meer. Op zeer jeugdi ge leeftijd was zij van 1938 tot 1945 op richtster en stimulator van de korfbal vereniging De Eendracht. Zij organi seert vanaf 1967 de contacten voor de reumabestrijding en is bovendien actief voor individuele hulp aan reumapatiën ten. Van 1962 tot 1974 hielp zij jaarlijks de rondrit organiseren voor de religieuze zusters in de ziekenhuizen van de regio Bergen op Zoom. In 1969 was zij op richtster van de Zonnebloem, een orga nisatie voor het welzijn van langdurig zieken, waarvan ze tot 1976 bestuurslid was. In 1955 tot 1969 was Zr. Engelvaart lid van een toneelvereninging in Tholen. Vanaf 1971 tot heden lid van de huis commissie voor bejaardenoorden op Tholen van de stichting verpleeg- en rusthuizen Zeelantty van 1973 tot 1978 lid van de opnamecommissie voor be jaardenoorden op Thoolen en tenslotte vanaf de oprichting in 1973 tot heden lid van de servicevereniging Soroptimisten te Bergen op Zoom. Directeur Almekinders wenste Zr. En gelvaart bijzonder geluk met de ko ninklijke onderscheiding. Hij prees haar grote persoonlijke inzet. Uw aandacht was primair gericht op de minder bedeelden: zieken en bejaar den. Het was opvallend, zoveel belang stelling u had voor anderen. U had een warm kloppend hart voor de medemens, terwijl u nogal geplaagd werd door reu ma en problemen kreeg met het hart. Bij uw leidinggevende capaciteiten ging het vooral om het goede voorbeeld. Daar moest u het echt van hebben. Wat was u ook verontwaardigd over de ontwikke lingen rond de verpleegafdeling, hoe er toen met Ten Anker gespeeld werd. Dezer dagen gaan we daarover weer een spannende discussie tegemdet in Den Haag. Met een stortvloed van woorden verzette u zich altijd tegen formele re gels en een zakelijke benadering. Uw persoonlijke inzet getuigt van adeldom, dat vandaag onderstreept is met blin kend goud", zei dhr. Almekinders. Hij Bood Zr. Engelvaart een draagmedaille aan en een geschenkbon. "Hier sta ik met een mond vol tanden", zei de oud-directrice, die ogen tekort kwam voor alle bekenden. "Van de be woners, het personeel en de oud-mede werksters heb ik onlangs al een kroon om mijn werk ontvangen'. Dat ik nu vandaag nog een koninklijke kroon krijg, doet mij bijzonder goed. Wilt u dat tegen Mare Majesteit, van wie ik zeer veel houd, zeggen?", zei Zr. Engelvaart tot de burgemeester. "Ik voel een klein beetje met haar ptee. Ik kan goed begrijpen wat het is om af scheid te nemen", zei de oud-directrice van Ten Anker, die niet wist, dat ieder een zo verschrikkelijk liegen kon over deze bijzondere huldiging. De nieuwe directrice borduurde daarop voort. "Het is nu tijd om vrolijk te zijn na alle plechtige woorden. Leve de leut in Tholen", zei Mevr. Koole, waarna ze koffie met feestelijk gebak liet aanruk ken. Zo werd het al vroeg gezellig in de ecreatiezaal van Ten Anker. Bij het voorstel tot aankoop van grond van de domeinen ten behoeve van meer voorradige industriegrond te Sint Maartensdijk, wees de heer J. L. van Gorsel (VVD) er maandagavond in de raadsvergadering op, dat het voorstel nogal doortikt. Er is nog een industrie- grondvoorraad van 3 hectare, terwijl dit voorstel aangeeft om er weer 1.86 hec tare bij te kopen. Bij dit raadslid riep de passage in het pre-advies, dat industrie- en bedrijfsvestiginngen in Sint Maar tensdijk geconcentreerd dienen te wor den toch wat vraagtekens op. Er is in dit opzicht toch ook een beleid voor de an dere kernen, zo meende de V.V.D. ver tegenwoordiger. De raadsvoorzitter antwoordde, dat het een beslissing van de raad zelf is geweest om industrieën in Sint Maartensdijk te concentreren. Daarnaast is er voor andere kernen wel de mogelijkheid om plaatselijke bedrij ven in de kernen te verplaatsen naar aangewezen bedrijfsterreinen, maar eerste industrieaanvragen van buitenaf worden toch naar de beschikbare grond in Sint Maartensdijk verwezen. Als dan zo 'n gegadigde toch voorkeur geeft voor een andere kern, zal dat niet worden tegengehouden. Dat is met name al in Tholen gebeurd, zo zei de raadsvoorzit- ter, die er nog aan toe wilde voegen, dat dus de soepelheid blijft. Het PvdA raadslid L. Kloet informeerde wat voorlopig met de aan te kopen grond in Sint Maartensdijk gaat gebeu ren. Wethouder L. Koopman ant woordde dat de grond in gebruik is ge geven aan de voormalige pachter, zij het dan onder bepaalde voorwaarden, dat snelle afstand noodzakelijk kan zijn. De heer van Schetsen hoopte dat de CP commissie Ruimtelijke Ordening in elk geval op de hoogte zou blijven, als b en w plannen hebben voor naderen uit werking van de aan te kopen industrie- grond. Overigens was er bij geen van de fracties bezwaar om tot die aankoop te besluiten CDA-raadslid J. de Jager heeft fel van zich afgebeten na de kritiek van SGP-fractie- voorzitter L.den Engelsman op zijn afwezigheid bij een bespreking met aannemer Plomp over het plan Steintjeskreek Anna Jacobapolder. "De pot, verwijt de ketel dat ie zwart ziet. Den Engelsman was het niet om de bal te doen, maar om de man", zei de Jager. Hij kwam woensdagavond aan het begin van de Fliplandse raadsvergadering bovendien nog in frontale botsing met burgemeester G. van den Berg, van wie hij het onhoffelijk vond, dat de reden van zijn afwezigheid niet genoemd was. Het lag voor de hand, dat het CDA- raadslid naar aanleiding van de notulen zou reageren op de woorden van Den Engelsman in de maart-raadsvergade ring, toen De Jager niet aanwezig was. De SGP-fractievoorzitter had toen graag een verslag gehoord van het CDA-raadslid van de bespreking over de woningbouw in Steintjeskreek omdat De Jager tevoren sterk op dit punt had aangedrongen en ook alle gegevens van b en w had gevraagd. Het CDAraadslid- die dus die maartvergadering niet mee maakte- had echter evenmin als Den Engelsman die bespreking met Plomp bijgewoond. De Jager had sterk de in druk, dat de SGP-fractievoorzitter hem in 't zonnetje wilde zetten en dat het hem helemaal niet om plan Steintjeskreek was gegaan. "Er zijn in de maart-raadsvergadering een aantal opmerkingen gemaakt, die ik niet 1-2-3- in dank afneem", zei het CDA-raadslid. "Ik moest geen verslag geven van die ambtelijke vergadering, maar de voorzitter of de secretaris. Naar mijn idee vertrouwde Den Engelsman de weergave van b en w niet, maar blijkbaar had hij zelf geen belangstelling omdat hij de bespreking niet bijwoonde. De discussie in maart was ver beneden peil, temeer wanneer iemand niet aan wezig is en zich daardoor niet kan ver dedigen. Dit is een fraai staaltje van wat niet past in bestuurlijk Nederland", al dus De Jager. Den Engelsman zei de bespreking niet meegemaakt te hebben omdat hij in Bergen op Zoom bij de dokter zat. Om een zo objectief mogelijk verslag te krij gen, had hij graag de zienswijze van De Jager gehoord. "Er zitten geen achter gronden en geen vuiligheid achter, maar je kunt ervan denken watje wilt", zei het SGP-raadslid. De burgemeester bracht naar voren, dat het geen ambtelijke werkgroep was, maar een gesprek met aannemer Plomp over plan Steintjes kreek omdat De Jager geen vertrouwen had in de toezeggingen van b en w. "We hebben toen bijzonder veel werk ge maakt van het samenstellen van een map met gegevens over Steintjeskreek. Daarvoor is ver in het archief terug ge grepen. De Jager kwam echter niet kij ken, ondanks dat hij een telefoontje kreeg. De ambtenaren zeiden toen: be scherm ons voortaan tegen al te grote vrijmoedigheid van raadsleden, want er wordt niet eens belangstelling getoond. De Jager was ook bij een andere bes preking met DHV afwezig. Drie kwar tier tevoren belde hij af. Ik trek een le gaal excuus nooit in twijfel, maar u liet het afweten. Ook toen de map met ge gevens op het gemeentehuis gereed lag, waarover u gebeld bent. Dan moet je geen afspraken maken", vond de bur gemeester,. "Ik was met redenen omkleed afwezig bij de bespreking met Plomp", hield De Jager vol. Er ontstond daarna een woordenspel over de notulen, waarbij het CDA-raadslid de burgemeester uit daagde om bepaalde zinsneden aan te wijzen. De sfeer werd steeds meer ge prikkeld en de voorzitter voelde zich niet verplicht om dingen in de notulen te gaan aanwijzen. Woedend nam hij de hamer en sloeg af: discussie gesloten. Toch ging het nog even door. De Jager zei te weigeren om in te gaan op dingen die na een raadsvergadering besproken waren. De burgemeester noemde het CDA-raadslid 'een niet zo correcte bes tuurder'. "U hebt netjes een telefoontje gekregen dat de stukken gereed lagen, maar u hebt er netjes niet op gereageerd. Dat is slordig", zei de raadsvoorzitter. De Jager vond het niet verstandig om dergelijke discussies te houden. Ook de burgemeester wilde de zaak afkappen, maar hij liet nog wel weten, dat hij cor rect had gehandeld. "Ik wil geen ver wijten zonder redenen omkleed", zei de Fliplandse burgemeester. X

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 7