jÖ KORF V BAL Nifs Vervolg plaatselijk nieuws Donderdag 1 mei 1980 EENDRACHTBODE 19 SPS 3 gepromoveerd Waardig afscheid S.P.S.. Smerdiek 1 verloor WHS 4 hield kampioen Kogelvangers 3 in de zenuwen. Vosmeer 2 verloor van HSC2. Vosmeer reserves. kolen oud- rb poortvliets Scherpenisse mcobapoldfb Poortvliet Sint— Philipsland W.I.K. wint weer Tholencup biljarten. Jaarvergadering Chr. Besturen Bond haafde zich in de 2e klasse reserve A met 17 punten uit 20 wedstrijden. Tegen Seolto was men gedwongen spe lers van het derde elftal mee te nemen, maar dat bleek een goede versterking. Er was goed voetbal te zien met een iets sterker SPS. De kansen werden echter niet benut, al was L. Hage er met een schot op de lat dichtbij. Seolto scoorde voor rust nog wel, zij het na buitenspel. In de tweede helft was SPS opnieuw sterker. Dat werd uitgedrukt in de ge lijkmaker van L. Hage en het winnende doelpunt van spelmaker Rien Schipper. Zaterdag volgde de laatste wedstrijd bij staartploeg Chrislandia 3. Leider Wim de Graaf kwam met een verrassende opstelling: doelman Rini Anemaet in de spits en laatste Ian Rens Elenbaas op het middenveld. De kleinste SPS-man stond in het doel, dat hij fantastisch verdedig de. Ook spits Anemaet liet zich van de goede kant zien: hij won elk kopduel. Toch wist Chrislandia twee doelpunten te maken. Aangezien SPS maar tien spelers had, stond de geblesseerde Wim de Graaf als vanouds op zijn voorstop per plaats. SPS 3 wordt zaterdagmiddag in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Sta- venisse gehuldigd wegens promotie naar de reserve 3e klas. Ondanks de 4-0 winst tegen Chrislandia 4 verkeerde men na melijk nog tot zaterdagavond in onze kerheid of het overstapje kon worden gemaakt. DVO, dat op gelijke hoogte stond, speelde namelijk later. Toen men vernam dat de Roosendalers met 4-2 van hun stadgenoot Alliance hadden verloren, kon SPS 3 in de kantine een dronk nemen op het succes. Leider van Ast toonde zich tevreden met dit resul taat: een derde plaats en promotie. In de laatste wedstrijd was SPS heer en mees ter. Na een 2-0 ruststand werd het 4-0 door doelpunten van Rien Schipper (3) en Kees van Haaften. Na de 4-3 overwinning op Olympia heeft SPS met een 0-1 zege bij FCH op nieuw een goede prestatie geleverd. Het was een waardig afscheid van de le klas, want titelkandidaat FCH werd met deze SPS-overwinning ontluisterd. De Bra banders begonnen met een flink offen sief, maar de eigen zenuwen en de con sequente mandekking van SPS gaven de thuisclub weinig ruimte. Enkele kansen werden door Bram Hage met allure ge keerd. Naarmate de wedstrijd vorderde, schiep SPS enkele mogelijkheden. De ploeg toonde toen z'n ware gezicht: op drachten uitvoeren en hard werken, el kaar aanwijzingen geven en nooit elkaar afvallen. FCH probeerde met intimidatie de SPS-achterhoede te ontregelen, maar Serien Noordijke en zijn mannen hiel den het hoofd koel. Na de 0-0 ruststand vuurde FCH-trainer Voesenekt zijn mannen stevig aan. De SPS-spelers maakten hun borst nat, maar keeper Hage was in een glansrol, zodat de Bra banders elke kans werd ontnomen. De tegenaanvallen van SPS waren niet van gevaar ontbloot. In de 25e minuut van de tweede helft resulteerde een goede aanval in een doelpunt: Jan Hage maakte een aanval met een schuiver af: 0-1. De FCH-doelman liet tot ontstelte nis van zijn medespelers de bal glippen. Wat de thuisclub ook probeerde, doel punten werden niet gemaakt. Bram Ha ge toonde klasse en groeide uit tot de beste speler van de middag. SPS kan met de wetenschap dat er nog wel degelijk gevoetbald kan worden, in de tweede klas snel het verloren terrein terugwin nen. In de plaats van de uitgestelde wedstrijd tegen Kloetinge speelde Smerdiek vriendschappelijk tegen Rillandia, dat in de vierde klas in de onderste regionen staat. De thuisclub leverde een slechte generale repetitie af voor de belangrijke, laatste competitie-wedstrijd tegen Kloe tinge. Tot aan de rust bleef de stand nog in evenwicht met 1-1, maar het met veel meer inzet spelend Rillandia maakte in de tweede helft royaal doelpunten. Het werd uiteindelijk 2-6. Van de twee Smerdiekse goals was er een van Mart Koopman en de andere een eigen doel punt van Rillandia. Jaap Moerland miste een strafschop en Henne Zwage- maker schoot alleen voor de keeper naast. Voor het laatst optredend in competi tieverband smaakte WHS 4 het genoe gen om kampioenskandidaat Kogel vangers 3 te mogen ontvangen. De gas ten hadden aan 1 punt voldoende om de vlag te mogen hijsen. In zo'n lage onderafdeling kan het dan echter op het eind van de ronden ook nog spannend zijn. In dat opzicht was het zaterdagmiddag het aankijken wel waard. Inderdaad waren de aanvallen van de gasten wat talrijker, had men ook wat meer in de mars, maar de groen-witte defensie, waarbij Ko Geuze voor rust (geblesseerd) en daarna Theo den En gelsman tot hoogte groeiden gaf weinig duimbreed. Henk Guiljam wist van op ruimen, goed gesteund door zijn vleu gelbacks. Daartegenover was men achterin bij Kogelvangers ook mans ge noeg om de wat schaarser WHS prikken te kunnen opvangen. Dat het tot aan de rust 0-0 bleef was voor beide partijen niet onrustbarend en voor het schaarse publiek wel zo aantrekkelijk. Naarmate evenwel de tweede helft vorderde en snelle reacties van de WHS doelman een Willemstadse score belette werden de gasten nerveuzer en daardoor kreeg de thuisclub er wat meer vat op. Zo leek een keer Frank Ketting vrij te kunnen vuren, maar het duurde wat te lang en dat gold ook voor een snelle doorbraak van Jaap Kodde, die echter al zijn reserves had aangesproken en daarom eveneens faalde in de afwerking. Bestuurder Jaap Vroegop moest toch tot het eindsignaal wachten om bloemen voor de kampioen aan te laten rukken. Stel je voor, dat de doorbraak Kodde goed was afgerond, dan waren de bloemen tevergeefs ge weest of men had ze Kodde's vrouw moeten thuisbezorg?n. Vriend en vijand waren broederlijk tevreden met de laat ste puntenverdeling, dat bovendien vol doende was voor het Willemstadse kampioenschap. Vosmeer 2 en HSC 2 hebben donder dagavond de wedstrijd gespeeld die af gelopen zondag wegens een kleine wolkbreuk na een kwartier spelen werd gestaakt na onderling overleg. Het was een bar slechte wedstrijd waarin de Heerlense ploeg na 5 minuten de leiding nam door een misverstand in de Vos meer verdediging af te straffen. De thuisclub was zeker niet de mindere maar verzuimde zijn kansen af te wer ken zodat de thee met de 0-1 achterstand werd gedronken. Na de hervatting kreeg Vosmeer volop de gelegenheid om de stand gelijk te trekken maar de voor hoede was zonder voldoende richting in zijn schoten. Toen vijf minuten voor het einde doelman van Daalen een doorge broken HSC speler onderuit haalde in het strafschopgebied kwam de bal te recht op de stip en werd het 0-2. In de slotfase slaagde Vosmeer er niet meer in om de eer te redden. Vosmeer 3 moest in zijn laatste compe titie wedstrijd de eer laten aan F C Bergen 4. Het werd een korfbalscore van 4-5 waar het in de eerste helft helemaal niet naar uit zag want alhoewel de gas ten 1 keer scoorden in de beginfase kwamen er voor rust geen doelpunten meer bij. In de tweede helft vielen er 8 op rij. Eerst scoorden de Bergenaren hun tweede doelpunt waarna Kees Potappel met een prachtig doelpunt een tegendoelpunt maakte. Hierna volgde weer een Bergs doelpunt waarna Frans Steyns de scha de voor Vosmeer tot 2-3 beperkte. Ver volgens liepen de gasten uit tot 2-5 en leek de thuisclub naar een zware neder laag toe te gaan. Via een doelpunt van Sjaak Mosch en een van Jös Vaders kwam Vosmeer tot 4-5 terug en wanneer Han Geuze wat meer geluk in de afwer king zou hebben gehad dan had er min stens nog een gelijkmaker ingezeten maar vrouwe Fortuna was niet op zijn hand. De Vosmeer dames deden het uitste kend bij hun bezoek aan Oosterhout en boekten een 0-4 overwinning. Anita Goedegebuure opende voor rust de score voor Vosmeer en na de thee zorgde dezelfde speelster voor 2-0 waarna Ankie van Dijk met nog 2 goals de zege op 0-4 wist te bepalen. Vosmeer 2 had in de uitwedstrijd tegen F C Bergen 3 nogal wat jeugdspelers in moeten zetten maar dat verhinderde hen niet om een 1-5 overwinning te behalen. Het was een harde maar mooie wed strijd waarin Vosmeer na 20 minuten de score opende toen Frans Verhees een 1 2 combinatie van de gebroeders Frank en Kees Timmermans afrondde. In de 35e minuut vergrootte Frank Timmermans de voorsprong na een voorzet van Ad van Treyen en Andre Hommel maakte er uit een strafschop wegens hands in de 44e minuut 0-3 van. Na de thee kwam F C Bergen na 5 minuten op 1-3 en begon een offensief dat door goed keeperswerk van Henk van Daalen echter geen ren dement opleverde. Halverwege was het opnieuw Frank Timmermans die de score tot 1-4 opvoerde en in de slotfase was het de voor Harry Havermans inge vallen Theo Polderman die na een solo de eindstand op 1-5 bracht. Met nog twee wedstrijden te spelen trad het seniorenteam van Emergo in het veld tegen H.K.C. Deze wedstrijd moest door Emergo gewonnen worden om niet te degraderen. Door vertraging begon de wedstrijd een half uur later dan gepland. De openingsscore kwam van Toni Klomps, die van korte af stand 1-0 maakte. Hierna zag Dicky v/d Lin den kans om via een doorloopbal 2-0 te sco ren. H.K.C. kreeg op dat moment enkele kansen, maar deze werden echter niet benut. Rini Klomps zag kans, uit een doorloopbal 3-0 aan te laten tekenen. Zo was het gehele verloop van de wedstrijd: Emergo scorend. Voor de rust door Kees en Peter Klomps. Na de rust brachten Ruud Slootweg en Dicky v/d Linden de stand op 7-0. Toen kwam er een moment dat Dicky v/d Linden onrechtmatig werd gehinderd bij het nemen van een door loopbal. Dit betekende een strafworp voor Emergo. Peter Roelse schoot deze over de korf. Een attente Toni Klomps tikte de bal er alsnog in. Een vervelend moment in deze wedstrijd was dat Peter Klomps., door een ongelukkige sprong, door zijn enkel ging. Hij moest het veld verlaten. Direct daarop scoor de H.K.C. het eerste en laatste doelpunt. 8-1 dus. De eindstand werd bepaald door Ben van Hulsel. Hij doorboorde de mand vanaf afstand. Dit was dus een glansrijke overwin ning van Emergo. Hoewel er wel gezegd moet worden dat indien H.K.C. iets meer zijn best had gedaan, de wedstrijd leuker had kunnen verlopen. ,0 ®ar,wi„sum VOSSEMEï* afgetapt. De politie stelde een onder zoek in. Gefeliciteerd Onze vroegere dorpsgenote en wereld bekende wielrenster Keetie van Oos- ten-Hage kreeg dinsdagmorgen op het stadhuis te Goes uit handen van burge meester F.G.A. Huber de versierselen behorende bij het Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau. Een onder scheiding op grond van haar uitzonder lijke sportcarriëre als wielrenster. Be grijpelijk dat er meteen werd gesproken over de pedaalridder Oranje Nassau. Ook van uit haar geboorteplaats en ré- gio gefeliciteerd met het Ridderschap. Beker-viswedstrijd Uitslag van de 2e bekerwedstrijd van H.S.V. de Oosterschelde Vissers op za terdag 26 april. Senioren: 1. A.v.d. Ree 1200 p. 2. J. Lindhout Pzn 560, 3. R. Vermaas 535,4. W. Vermaas 535, 5. A. Hengstmengel 500, 6. W. v. Oudenaarde 450, 7. S. Ba zen 415, 8. A. Kanters 410, 9. J. Bogers 350, 10. G. v. Ham 350. junioren: 1. Theo Hengstmengel 435, 2. Frans Ponse 295, 3. Gertjan v. Ham 225, 4. Sjaak Verkerke 75,5. Remie Lindhout 50. Hard vriendschappelijk Donderdag 24 april was er een vriend schappelijke wedstrijd tussen Söerdiek 4 en de Thoolse Beton Industrie. De scheidsrechter was H.A. Joppe. Met was een iö tegenspraak met het woord vriendschappelijk een harde "wedstrijd. De scheidsrechter moest 10 minuten na rust de aanvoerder van Smerdiek, dhr. C. de Jonge, wegsturen nadat deze een rode kaart kreeg. En 6 minuten voor het einde werd ook de aanvoerder van T.B.I. dhr. J. Zuideweg, die voor het eerst in 17 jaar werd gestraft uit het veld gezonden. De eindstand was 3-6, de ruststand 2-3. Benoeming Sint Maartenshof Mevr. M. Soelen-Bal, die zich hier on langs vestigde, is benoemd tot hoofd verpleging en verzorging in full-time dienstverband van het bejaardenhuis Sint Maartenshof. Zij treedt 1 juni in dienst. Mevr. Soelen, die tevens waar nemend-directrice is, vervult hiermee een nieuwe taak nu er in het bejaarden tehuis steeds meer mensen komen die verpleging nodig hebben. Dit houdt verband met de zwaardere eisen die de indicatiecommissie stelt om in een be jaardentehuis te kunnen komen. Mevr. Soelen, die als verpleegkundige in een ziekenhuis werkte, zal in Sint-Maar- tenshof de verpleegkundige en verzor gende werkzaamheden organiseren en leiden en tevens het in opleiding zijnde personeel begeleiden. Ook het uitvoeren van een aantal beheersmatige en admi nistratieve taken behoort tot haar taak. Rechtzetting. Vroeger werd altijd van een zetduiveltje gesproken, nu is het een computerdui veltje. Niet op elk slakje kan zout wor den gelegd, maar met toelichting op het DPO rapport en later de behandeling daarvan door de middenstand ging het wel tot twee keer toe in zoverre fout, dat er eerst een gedeelte van het Smerdiekse verhaal aan dat van Poortvliet werd toegevoegd en vervolgens het verslag van de behandeling ergens onder het nieuws van Oud-Vossemeer terecht kwam, met excuses en in de veronder stelling dat de belangstellenden dat toch hebben ontdekt en van de inhoud kennis namen. Geslaagd: Te Scheveningen slaagde voor het DI- BEVO-detailhandelsdiploma Han Schot,» waarmee er de bevoegdheid is voor een drijven van een dierenspe ciaalzaak. Voor Sakor. De collecte voor de Sakor bracht op 502,02. Toerclub De Bidon Zondag en maandag werd voorde eerste maal in dit seizoen een rit gefietst over de West Brabantse wegen. Zondagmor gen vertrokken 15 leden voor een tocht via Tholen, Halsteren, Lepelstraat en Sint-Annaland over 46 km. Maandag avond werd door 21 leden 44 km. afge legd via Lepelstraat, Nieuw-Vossemeer en Sint-Annaland. Beide ritten leverden geen problemen op voor de deelnemers omdat de afstanden werden afgelegd in een ontspannend tempo. Het kilometer-klassement ziet er nu als volgt uit, 1. Kees Bazen 237 km., Jacob Franke 237, Leen Menheere 237 Chris Hoek 237, Mas Andriesse 237. 6. Hans v.d. Ree 231 km. Witte Andriesse 231, Adrie de Viet 231 km. In totaal staan 28 leden geklasseerd in het clubklassement. Zondagmorgen zal er een afstand wor den afgelegd van 52 km. die de deelne mers voert via Oud-Vossemeer, Nieuw- Vossemeer, Steenbergen en Moerstra ten. Maandagavond 5 mei wordt er ge start voor een rit via Tholen, Lepelstraat en Nieuw-Vossemeer over 46 km. Bezetting Sassegrave. Veertien van de 64 leerlingen uit de vierde klassen van de L.T,S. hebben donderdagochtend 24 april van onge veer zeven uur tot kwart voor tien de school in de Laban Deurloostraat bezet gehouden. De ramen waren met kranten dichtgeplakt en de deuren extra ver grendeld. Men was binnengekomen door een raam los te maken. Door een ongelukje sneuvelde de ruit later, maar de volgende dag was dat al hersteld door een schilderszoon. Leraren en leerlingen gingen noodgedwongen naar Sint Maartensdijk voor de lessen. Toen di recteur A. Meloen naar het motief van svhvm* maartensdijk de aktie vroeg, kwam men na enig na denken met de wens studievrij te willen hebben. Aangezien nieman zich verder met de "bezetters" bemoeide, bloedde het dood. Alles werd keurig opgeruimd en niets bleek te zijn vernield. De veer tien betrokkenen werden in de leraren vergadering geroepen om alles uit te praten. De initiatiefnemer bleek er niet bij te zijn, want hij mocht van zijn moe der ni£t aan de aktie meedoen. Weer een goede reden voor moederdag. Vrijdag bogen ook alle vierde klassers zich over het eindexamen. Expositie uitgebreid. Naast hetgeen hierover al wordt ver meld in Tholenderwijs kan nog worden meegedeeld, dat de expositie over Anna Frank in het Holland Huis wordt uitge breid met allerlei authentiek materiaal uit de oorlogstijd, zoals strooibiljetten, persoonsbewijzen, insignes, verbods borden enz. voorzover dat in die tijd op Tholen ook betrekking had. De Zeebaars Onder slechte weersomstandigheden, verviste de H.S.V.-De Zeebaars haar 3e bekerwedstrijd, met een redelijke vangst. 1. S. Schot, Tholen 1895, 2. C.M. Zwa- gemaker 1595 3. L.J. de Graaf 1370,4. J. Quist, Anna Jacobapolder 1280, 5. P.J. Hage 1245, 6. M.P. Rijnberg, Oud-Vos- semeer 1215, 7. L. v. Vossen 1180,8. J.K. de Craaf 960, 9. C. Bolier, 885, 10. A. Hoogesteger, Halsteren 865. Pupillen: 1. Jan Vroegop 940, 2. Kees Bogerd, St. Maartensdijk 270, 3. Arjan Rijnberg, Oud-Vossemeer 165. T.C. Zeelands Welvaren Zondagmorgen 27 april gingen 13 leden van de tourclub van start voor een rit van 55 km naar Moerstraten. Ook gin gen er deze morgen twee leden van Tourclub de Hoop mee, omdat er door omstandigheden bij deze club, die mor gen niet gefietst werd. Het was behoor lijk fris en mistig, maar hoe verder men vorderde hoe beter het weer werd. Er was weinig pech, alleen Dick van Splunter had een lekke band. Na negen ritten gaan er 8 leden aan kop van het klassement met 421 km. Voor a.s. zon dag staat er een rit van 60 km naar de Klavervelden op het programma. Men gaat nu weer op dinsdagavond fietsen, zodat de maandag vervalt. Beunhazerij meer de kop in drukken. Toen vorige week donderdagavond in hotel "De Gouden Leeuw" met een tiental bedrijven en de begeleidings commissie van het distributie planolo gisch onderzoek moest worden erkend, dat het consumentendraagvlak tegen over het nogal ruime aanbod niet groot was, viel ook het woord beunhazerij. De bijeenkomst was door plaatselijk voor zitter M. Hage geopend, die toch nog wat teleurgesteld was over de belang stelling van zijn leden. Er druppelde nu en dan toch nog wat binnen. Na een voorafgaande diaserie door het KNOV besprak drs. Van Gijn het dpo rapport en daarvan met name het onderdeel Scherpenisse. De conclusie is al bekend. Een overbewinkeling, een niet econo misch verantwoord ruim aanbod tegen over het geringe draagvlak. Wel een ho ge koopkrachtbinding vanwege de ver scheidenheid in het aanbod. Daarvan is toch in de toekomst enige sanering te verwachten van hen die geen opvolging hebben. Dat zou aanleiding kunnen ge ven tot enige schaalvergroting en bran che-overname door anderen, voorzover die branche nog niet is of dan niet meer zou zijn vertegenwoordigd. De verwachting is ook dat de gemiddel de inkomens nog wat optrekken tot bijna het Nederlandse niveau. Van KNOV zijde werd betoogd, dat die overbewinkeling ook de ondernemer enige beperking oplegt, maar men moet wel inspelen op datgene wat dreigt te verdwijnen, anders kan men van een gemeentebestuur niet langer verwach ten, dat er nog enige bescherming blijft. Dat gemeentebestuur heeft uiteraard ook te maken met de consument. De aanwezigen bleken daartoe wel bereid, maar bekritiseren het nog veel voorko mend verschijnsel van de beunhazerij. Geantwoord werd hierop door mr. de Blij van de Kamer van Koophandel, dat beunhazerij gewoonlijk ook een flinke fiskale aanslag pleegt, zodat er wel maatregelen zijn te verwachten tot een wat verdere indamming. Dat is te meer nodig, zo werd ook van ondernemers zijde opgemerkt, omdat bedrijven, die tijdelijk een overwerkvergunning nodig hebben, haren en snaren moeten bewe gen om daaraan te kunnen komen. Veelal mislukt het echter. Aan de orde kwam eveneens het zgn. para-commer cialisme, de consumptieverkoop via dorpshuizen en kantines buiten de ge vestigde horeca om. De begeleidings commissie was van oordeel, dat dit meer een zaak zal zijn van de horeca-bond, al was men het er over eens, dat er voor schriften zijn om te worden nageleefd en daarop ook controle dient te worden uitgeoefend., Dat ontbreekt ten enen male. In de discussie kwam voorts de vestiging van nieuwe bedrijven en het verband daarmee bij de vaststelling van komplannen. Vanwege de overbewin keling is het advies in principe geen nieuwe vestigingen toe te staan, behou dens van een ter plaatse nog branche vreemd bedrijf. De noodzaak ook van samenwerking na bedrijfsbeëindiging van collega's. In Scherpenisse zag de middenstand o.a. een mogelijkheid tot versterking via meer woningbouw. Zelfs al toont het rapport dat nieuw gevestig- den in het algemeen een lagere koop krachtbinding noteren. Er druppelt echter altijd wel iets. Het ditmaal ook later op de avond aanwezige lid van de begeleidingscommissie wethouder J. Versluijs wees er op, hoe het gemeente bestuur als het ware aan handen en voeten gebonden is aan de provinciale planologie (nota bewoningspatroon) Wel doet men nog minstens wat moge lijk is, maar na halvering van plan d'Ee te Poortvliet en Stoofweg te Sint Anna- land doet de p.p.c. opnieuw moeilijk met plan Dorpsweg Oud-Vossemeer. Niettemin blijft het gemeentelijk streven om Scherpenisse naar de 1500 inwoners te brengen. Het dorp verkeert nog in de gelukkige omstandigheid dat er behoor lijk wat bouwgrondvoorraad is. Uiter aard spreken ook de cijfers van wonin- gaanvrage een rol. Voor de vijfde maal in de dpo ronde werd het marktstand- plaatsen probleem op tafel gegooid. Het was in vier voorafgaande bijeenkomsten al zo uitgediept dat er moeilijk nog iets nieuws over kon worden gezegd. Feit is immers dat na de herindeling alle op Tholen gevestigde middenstanders in één en dezelfde gemeente wonen en daar ook mogen venten of standplaats innemen, uiteraard met voorwaarden van openbare orde en veiligheid, etc. In hoeverre in de toekomst ook het econo misch beding een rol zal gaan spelen, is nog een vraag. Tenslotte was voorzitter Hage van oordeel, dat de totale inhoud van het rapport nog volop reden geeft tot verdere verdieping, zodat de samen spraakfrequentie in het vervolg wat ho ger zal moeten liggen dan tot dusver het geval was. Het onderling overleg kan toch zo nu en dan baanbrekend werk tot gevolg hebben, zonder te pretenderen, dat alle problemen kunnen worden op gelost. Dit laatste zou voor een onder nemer zelfs funest kunnen zijn. Hij zou in slaap vallen. Voorlopig krijgt hij of zij die kans echter nog lang niet. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Jaarvergadering toneelvereniging De toneelvereniging 't Centrum hield haar jaarvergadering in café 't Centrum. Voorzitter G.A. Heijboer heette allen welkom, in het bijzonder regisseur G. Uijtdewilligen. Hij kon meedelen dat er weer vier nieuwe leden waren inge schreven. Na de notulen van de secreta resse G. Quist-v. Tiggele kwamen de jaarverslagen van secretaresse en pen ningmeester. De laatste kon een batig saldo noteren. In de kascommissie wer den L. Poot en M, v. Tiggele-Pleune be noemd. Ook werd besloten twee nieuwe bestuurders aan te trekken, buiten de vereniging. Men besprak het decor dat vernieuwd moest worden en ook de verlichting. Over dit laatste zal met de beheerscommissie overlegd worden. De aftredende secretaresse J. Quist-v. Tig gele werd met algemene stemmen her kozen. Na nog enkele vragen over sub sidie en het aantrekken van een toneel meester sloot de voorzitter de vergade ring. Elke eerste dinsdag van de maand, dus nu dinsdag 6 mei, haalt de Voetbalver eniging S.P.S. oud papier op. Zet U het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Geslaagd. Bij de stichting Sabo te Gouda slaagde Anja Kempeneers op 26 april voor het diploma stenografie. Collecte. Voor de Nationale Kinderbescherming Sakor werd in het dorp 588,— en in de polder/ 113,20 ingezameld. Badminton kampioenen. Het toernooi van de badmintonver. "De Sj uttelaars" leverde het volgende resul taat op. Dames dubbel: 1 Dian Ligtendag - As- trid Fonteijne, 2 Ineke Kik - Gerry Fonteyne-Stek. 3 Anja Jansen - Conny Fonteyne. Heren dubbel: 1 Wim v.d. Burg - Rien Fonteyne, 2 Dick Jansen - Paul Fontey ne 3 Wim Ligtendag - Hans Stijl. Gelukstelegram voor scheidende vorstin. Het gemeentebestuur wilde uiting geven aan zijn grote achting en dankbaarheid voor de wijze waarop koningin Juliana meer dan dertig jaar het koningsambt vervulde. In die bewoordingen werd een telegram gezonden, dat eindigde met: bij de voltooïng en beëindiging van deze taak wenst het gemeentebestuur uwe majesteit volgende telegram vaö uit het gemeentehuis: het gemeentebestuur van Sint Philipsland wenst u met uw echtge noot en kinderen van harte geluk met de aanvaarding van het koningsschap. Met groot vertrouwen ziet het gemeentebe stuur uw komst als koningin tegemoet en wenst u en de uwen Gods zegen toe. Duidelijk voor ieder is wel, dat dit laat ste telegram werd gericht aan koningin Beatrix. Naar ergens waar de handel vrij is. Na een eis van 400,— door de officier van justitie, besloot de economische po- Titierechter te volstaan met een boete van 250,— voor S. van G. uit Anna Jacobapolder. Hij moest voorkomen omdat nij een detailhandel in wand- en vloertegels was begonnen, zonder te be schikken over de vereiste vergunningen. "Dan ga ik maar naar Corsica of naar de Nederlandse Antillen, in elk geval naar een land waar de handel vrij is, want hier zie ik het niet meer zitten zei van G. tegen de politierechter. Hij bleek al ja ren te zijn achtervolgd door de Neder landse wetgeving. Als boer onder de rook van Amsterdam had hij eerst het bedrijf moeten inleve ren voor stadsuitbreiding, daarna had hij het dertien jaar in het vrachtvervoer geprobeerd, maar ook moeten afhaken omdat hij niet over de vereiste papieren beschikte. Vervolgens exploiteerde hij een manege bij Amsterdam, maar kreeg moeilijkheden omdat de paarden over de weg liepen en wat dat betreft had hij mogelijk meer kans gehad het in Anna Jacobapolder wat ongestoorder te doen. Daar begon hij echter in wand- en vloertegels, maar ook dat gaat niet zon der vergunning. Peuterspeelzaal in gevaar? "Ik denk dat zachtjes aan het einde van de peuterspeelzaal Turn Turn in zicht komt gezien het grote tekort in de be groting van 12.960 gulden. Dat zou jammer zijn", zei raadslid J. de Jager woensdagavond in de gemeenteraad. "Inderdaad", vond de burgemeester, maar als 't scheef zit bij Turn Turn, dan horen we 't wel. Dan moet de peuter speelzaal maar aan de bel trekken. Overigens betalen we goed in vergelij king met andere gemeenten. De subsidie is onlangs nog redelijk verhoogd van 3800 naar 4500 gulden", aldus de bur gemeester. De voorgestelde subsidies voor DSVF, Concordia, bejaardensoos, VZOS, Crescendo, Maranatha, man nenkoor, jeugdbrandweer, en de Flip pers werd unaniem zonder enige dis cussie goedgekeurd. De stichting maatschappelijke dienst verlening aan blinde en slechtziende volwassenen kreeg twintig gulden voor verleende hulp in 1979. Vuilcontainer industrieterrein Op het industriegebied komt een con tainer, waar men op bepaalde tijden tegen betaling puin in kan gooien. De burgemeester maakte dat duidelijk op vragen van de SGP-fractie, die nu aan de Nijverheidsweg een vuilnisbelt zag ontstaan. Hij erkende dat het wat uit de hand gelopen was, doordat ongelukki gerwijs voor de uitrit van Wagemaker afval was gestort. Dat berustte op een misverstand. Er blijkt echter behoefte te bestaan aan een terrein, waar men afval dat niet aan de eisen voor de vuilniswa gen voldoet, even kan opsparen. Daar kan men bij een gunstige wind ook snoeitakken e.d. van bomen verbran den. Bovendien kan het terrein benut worden voor het opslaan van puin van verbouwingen e.d. Aan de fa. van Til burg is offerte gevraagd voor een con tainer, waaruit een prijs van 125 gulden kwam voor de plaatsing en.het wegha len. De burgemeester zag met raadslid J. de Jager de gehele afvalverwerking in de toekomst veranderen. Het afval moet in de provincie blijven en daarom zou er een provinciaal vuilverwerkingsbedrijf kunnen ontstaan met recycling (herge bruik van het afvalmateriaal). Fietspad oude trambaan Ondanks dat de dijk vanaf de Stations straat naar de Krabbenkreekdam op Deltahoogte is gebracht, kan er toch een fietspad over de oude trambaan komen. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben dan wel als voorwaarde gesteld, dat de raad accoord gaat met de gelijk vloerse, bajonetaansluiting naar de Phi- lipsdam. De burgemeester zei in de ge meenteraad op vragen van de SGP- fractie, dat g.s. op heroverweging aan gedrongen hebben. B en W gaan daar nu met de standsorganisaties over praten. De provincie is wel accoord gegaan met de compensatiegrond voor de landbou wers die voor aanleg van de aansluiten de weg op de Philipsdam grond moeten missen. Huur per maand betalen De huurverhoging van 6% voor wo ningwetwoningen en van 3-10% voor oudere huizen leverde de gemeenteraad geen hoofdbrekens op. L. den Engels man vond het wel vreemd, dat dokter H. Menger als enige huur per jaar betaalt in plaats van per maand. De burgemeester zei daar ook mee geconfronteerd te zijn, maar dat was blijkbaar traditie. Dat kan wel traditie wezen, maar het is moeilijk om voor 1 man een uitzondering te ma ken, aldus J. de Jager. Raadslid C. den Braber had dit punt ook al eens aan de orde gesteld en A.A. Rijstenbil liet we ten, dat het in zijn wethoudersperiode ook al gebeurd was. De burgemeester begreep, dat de raad ook van dokter Menger maandbetaling van de huur wenst. Den Engelsman merkte verder nog op, dat niets zo duur is dan renovatie van woningen, want het verbeterde pand op de Voorstraat kost bijna 450 gulden aan huur per maand. De raad verhuurde de woning Gladio- lenstraat 23 aan M.C. Reijngoudt, 't Keeten 2 aan districtsopzichter M. La- ban uit Tholen en Beatrixstraat 11 aan S.H. van de Velde. Op verzoek van raadslid De Jager werd het voorstel on de woning Beatrixstraat 7 te verbeteren, in een besloten verga dering behandeld. Het huis, momenteel bewoond door de fam. Burgers, is te klein voor een gezin van vier personen. Verbouw en met name het aanbrengen W.I.K. Oud-Vossemeer heeft voor de tweede achtereenvolgende keer de Tho lencup biljarten gewonnen. Tijdens een feestavond in de Kroon in Tholen vond de prijsuitreiking plaats. 1. W.I.K. 451.44 p2. DOS Scherpenisse 449.73 p3. Kitskoningen Stavenisse 438.95 p 4. De Kroon Tholen 438.69 p 5. De Handel St. Maartensdijk 409.23 p 6. Centrum Poortvliet 376.33 p. De laatste uitslagen: WIK - De Handel 40.43-36.55 J. Van Driel-M.van Hou- weling 7)80-10, C. de Koning N. van' Zetten 2.63-10, A. van Poortvliet -P. van Houdt 10-4.38, A. v.d. Laak - A. van Hulsel 10-6.92, L. Havermansvan Houdt 10-5.25. De Kroon-Centrum 48.75-44.75 A. Geuze -L. Poot 9.06 - 10, P. Pollie - F. Leblanc 10-9.27, A. van Velzen S. de Wit 10-7.67, D. van Zanten - J. Ligtendag 9.69 - 10, R. Cornelisse -C. Lisseveld 10-7.81. DOS- Kitskoningen 45.38 - 45.74 R. Anemaet K. Smits 7.65-10, T. Geuze - A. Moerland 10-9.64, R. Hage K. Smits 10-7.95, A. Slager - R. de Graaf 10-8.15, A. Poot - M. van Oeveren 7.73-10. van een slaapkamer vergt 20.000 gulden. Na het verlaten van de woning door de huidige bewoners, zal het huis gebruikt kunnen worden als een eventuele op- vangmogelijkheid bij verbouwingen of voor noodgevallen. De bouw van de slaapkamer brengt wel een huurverho ging met zich mee. De gemeenteraad keurde het voorstel, na bespreking in een besloten vergadering, goed. Van zwart naar grijs Bruidsparen zullen de burgemeester bij hun huwelijksvoltrekking binnenkort in een nieuwe, grijze toga kunnen aantref fen. De huidige, zwarte toga is namelijk totaal versleten. Het nieuwe kledingstuk kost 1850 gulden, maar de toga zal ook meer gedragen worden dan een bruids japon. WEDVLUCHTEN^^1 De Zwaluw St. Maartensdijk, 20 april, St. Qhislain, 227 duiven, le d 17.19.21 u 909.71 m/min, laatste d 17.49.10 u 734.55 m/min. A. Bijl 1,8,10,34,42,43 D. Muskee 2,11,12,20, 21,24,37,48,52,59,66,75 A. Zwagemaker 26,29,47,57 L. Riedijk 30,39 L. Lindhout 6,16,35, 45,63,65 L. v.d. Berge 7,15,22,25,38,46,51,53,71. J. Scherpenisse 9,32,44,50,58,61,62,72 C. An driesse 17,36'60, ov I. Kwaak 19,55,67,69, P. Bijl 31,64,70 J. Stoutjesdijk 33,40,41,54,68,74 M. Oostdijk 49,76 P. van Beveren 56,73. De Zwaluw St. Maartensdijk, 13 april,. Soig- nies, 216 duiven. J. Scherpenisse 1, 13, 14,40, 61, 70.1. Kwaak 2,4, 18, 26, 29, 30,42, 69, ov. P. Bijl 3, 19,71,. J. Stoutjesdijk 5,9, 10, 15,28,32,44,46,58. A. Zwagemaker 6, 16, 17, 52, 53, 68, 65. D. Muskee 7, 22, 24, 25, 27, 38. C. Andriesse 11, 31,33,43,45,51,55,62,63, A. D. v.d. Ree 8,34, 47,48, L. v.d. Berge 12, 60, 66, 67. Bentschap Knook 21, 39, 50, 57. P. van Beveren 23, 41, 56, 59, A. Bijl 20, 72. J. Heijboer 35, 64.1. Kwaak 29. Comb, van Beveren 37. M. Oostdijk 49, 54. le d 9.15.58 u 1750.94 m/min, Laatste d 10.07.34 u 957.15 m/min. Wedvlucht Strombeek 12-4-1980 Reisduif te Scherpenisse. In concours 273 duiven los 9.00 uur z.o.wind, afst. 72 tot 80 km. le pr. 9-56-29 1403,40 m, laatste pr. 10-3656 75733 m. A. Riedijk 122,30,33,34,42,76,78,81,90, P. Potappel 2,45,49, 67, 82, C. Bolier 3, 5, 23,60, 74, 89, P. Bevelander 4, 9, 10, D. Uijl 6, 7, 20, 54, 69, G. Larooy 8, 11, 84, K. Lisseveld 12, 58, 63, 65, 73, J. op den Brouw 13, 38, A. Moerland 14, 26, 27, 32, 36, 37,43,44,62, 64, 77, 83, A. Hage 15, 19, 70, G. Lindhout 16,25. 28,29,39,4159,72, L. de K. Koolaard 17, 18, 40, 88, A. Scherpenisse 21, 51, 55, 56, J. Moerland 24, 31, 35, 52, 53, 71, 75, 80, M. Goudzwaard 46, 61, P. Noor dijke 47. Iz. Moerland 48, 50, 66, 86, 87, C. van Gorsel 57, P. Suurland 68, 79, 91, D. Menheere 85. Wedvlucht Quievrain 19-4-1980 Reisduif te Scherpenisse. In concours 255 duiven los 9.15 uur noord wester storm. le duif 12-07-00 755,12 m, laatste pr. 14- 08-26 441,09 m. afst. 129 tot 135 km. pr 1 op 3. P. Bevelander 1-2-6-16-28-59. A. Hage 3-71. D. Uijl 4-35-56-57-63. A. Moerland 5-14-25-30-42- 66-76-82. P. Potappel 7-46-47-62-75. G. Larooy 8-23-26-27. Iz. Moerland 9-13-20-34-39-52-85. A. Riedijk 10-50-70. D. Menheere 11-40. C. Bolier 12- 29-32-33-68. K. Lisseveld 15-64-80. C. D. Uijl 17-31-36-77. C. Rijnberg 24. J. Moerland 1- 8-19-21-22-37-49-51-54-60-61-67-78. L. de Koolaard 38-43-69-73-83. G. Lindhout 41-65-79. A. Scherpenisse 44-48. C. van Gor sel 45-53. P. Noordijke 55. J. op den Brouw 58-72-74-81-84. Wedvlucht Quievrain 19-4-1980, Trouwe-Duif te Tholen. In concours 251 duiven los 9.15 uur noord westerstorm afst. 150 km. le pr. 12-00-44 787,50 m, laatste pr. 13-12-05 550,06 m. pr. 1 op 4. P. Laban 1-5-6-33-36. J. Kegge 2-22-37-61 C. v.d. Berg 3-7-9-15-44-59. L. v.d. Klein Jz. 4- 28-35- 39-54. L. Hage 8-53-58. C. Moeliker 10-16-24-31-52-55. M. Moeliker 11-14-29-30-34-41. A. Wagemaker 12-20-46. L. Soomers 13. C. Laban 17-42-43. A. Laban Zn. 18. W. Theunisse Zn. 19. J. Deurloo 21-25-60. M. Laban 23-27-32-38. J. van Dijke (kr) 28-40-45-62. J. de Vries 47-48-50-51. L. v.d. Klein (S) 49. A. Korsman 56-57-63. St. Philipsland vanaf Quievrain, 372 duiven, met Noordwestenwind gelost 9.15 uur. Snelheid eerste duif 801.75 m/m, aankomst 12.10.15. Snelheid laatste duif 573.82 m/m, aankomst 13.16.22. W. Verwijs 1-15-16-20-44 en 66. K. de Frel 2-3-14-27-32-58 en 92. A. Faasse 4-6-11-29-34-65 en 84. Iz. Vermeij 5-10-13- 24-31-47-48-55-59-87 en 93. Jac. Geense 7- 35-39-72-81 -88-89 en 91P. v.d. Made 8 en 45. Vermaas/Verwijs 9-33 en 77. J. v. Oeveren Zn. 12-49 en 67. Adr. Verwijs 17-54-62 en 68. A. Fonteijne 18-20-28. J. Quist 19-22 en 46. K. A. Reijngoudt 21-79-80 en 83. S. M. Quist 23-26 en 60. M. Fonteijne 30 en 78. L. Reijn goudt 36-71-73-76 en 86. J. Walpot 37 en 52. J. Verwijs Zn., 38-53-64 en 82. J. C. Verwijs 40 en 56. G. Walpot 41 en 70. Mevr. Verwijs 42-43 en 57. Joh. Reijngoudt 50 en 63. J. Zuidweg 51 en 69. A. W. Beurkens Zn. 61-74-75. A. P. v.d. Reest 85. W. v. Domme len 90. De Chr. Besturenbond C.N.V. Tholen en Sint Philipsland heeft op 18 april haar jaarvergadering gehouden in De Wimpel te Sint Philipsland. Voorzitter J. Uyl opent met het schriftgedeelte Jesaja: 40 en gebed. Hij heette daarna iedereen hartelijk welkom. Inzonderheid dis trictsbestuurder L. Phernambucq. Daarna volgden de notulen van secreta ris G.A. Heijboer en nog enkele mede delingen over het vaststellen van het programma 1980-1981, de Algemene Vergadering van de Districtsraad op 12 mei in Goes en de Vrouwenbond C.N.V.die van start is gegaan. Daar naast ook de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. De heer Phernam bucq, hield een inleiding over de sociale werkplaatsen in Zeeland, waarbij een goede discussie op gang kwam. Dhr. P. Vis stelde zich na 31 jaar niet meer her kiesbaar als penningmeester. De voor zitter bedankte hem en overhandigde hem een cadeaubon en een mooie plant voor zijn vrouw. Uit de twee kandidaten P. Heijboer en J. Jansens werd de laatste als nieuwe penningmeester gekozen. De heren C. de Reyt en K. v.d. Berg kwa men terug in de kascommissie. Na nog enkele huishoudelijke vragen sloot de voorzitter de vergadering met dankge bed.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 19