DROGISTERIJ-PARFUMERIE „C0R0NAE" adverteren doet verkopen Bijl of Bal Disc* Heir#" DISCODANSEN Boek van de Maand Wat is er nog ekonomischer dan Vi gewone Opel? Autopalace Steenbergen b.v. e 20% OP t/m 31 mei f22,50. voor betaalbare prilzenü Verkrijgbaar bij: u Occasions met Gouden Garantie. EERLQKDUURTT LANGST. KOM MAAR KJJKENBQ: 40 jaar Modehuis Rita DJ Jan Jop IUw OPEL-GM dealer: Afvloeiingsregeling onderwijspersoneel Huur drukken met bijdrage van gemeente 18 EENDRACHTBODE Donderdag 1 mei 1980 sf Zuivelstraat 35 - Tel. 33464 - Bergen op Zoom 0) 9 Q) G ft 0) Kijkt u uit naar 'n eerlijke occasion? Met gouden garantie. Kom dan naar onze Gouden Koetsen Show. Want 'n maand lang heeft u volop keus uit occasions n tj1 \T 71 TV f1 van verschillen- JKJEillI I*.1J .LiJ. de merken. Stuk voor stuk gebruik te, maar eerlijke auto's. Kijkt u maar: Alle occasions zijn I op 85 punten gekontroleerd. Vakantieveilig dus. Occasions boven ƒ4.000,- krijgen onze eerlijke Gouden Garantie. En die geldt - afhankelijk van de km-stand - 3 tot 6 maanden in binnen- én buitenland. Goed idee, vindt u niet, zo vlak voor de vakantie? Plus dat u ook nog gedurende 14 dagen het recht van omruil heeft. Lees de Gouden Garantie voorwaar den maar. Nog 'n goed idee: kom gewoon even kijken op onze show. Wij houden graag de deur voor u open. Kunt u op uw gemak alle auto's bekijken. En 'n proefrit maken als u dat wilt. Zonder enige verplichting natuurlijk. Bijl, Molenstraat 8,4695 CK Sint-Maartensdijk, Tel. 01666-2370. Bal, Eendrachtsweg 13, 4691 EK Tholen, Tel. 01660-2440. Subdealer voor Tholen. ^modehuis Daarom de volgende jubileum-korting Mantels Blazers Regenmantels Speciale aanbiedingen in japonnen. Voor iedere klant een leuke attentie. Geopend iedere Zaterdag van 19.00 tot 01.00 uur en Zondag van 16.00 tot 24.00 uur m.m.v. met zijn Snierkel - show in onze ondergrondse discotheek. Graag tot ziens in "Disco Metro" Hoogte 11, Nieuw-Vossemeer. „Dat kan ons niet gebeuren..." is een ander verhaal van de bezettingstijd. Over Nederlanders die tot nu toe de geschiedenis boeken niet haalden. Rijkelijk voorzien van uniek documentatiemateriaal. Daarna f 10- duurder. daf kan ons melgebettmi... Bij: Boek- en kantoorboekhandel G. HEIJBOER Ring 66 SINT ANNALAND tel. 01665-2375 Bodendag in St. Maartensdijk Pr. Reinierstraat 14, 4651 RZ Steenbergen, tel. 01670 - 6 50 50. Privé: G. Bastiaanse, tel. 01670 - 6 43 55. i- n TE KOOP: RENAULT 12 TS 4-drs. met| gasinstallatie, kleur bruin, bouwjaar 1978. Te bevragen tel. 01666-2361 Schworm japon in een zomers dessin. Licht en gemakkelijk te onderhouden. Zijden - jersey. Verfijnde garnering langs hals, schouders en manchet door verwerking van het contrast dessin. Kleuren bleu, lila en wit. Maten 40-46 289. - •WH WH N u GOUDEN KOETSEN SHOW MET GOUDEN GARANTIE VAN 3 T/M10 MEI. DE KANDELAAR voor al uw Kremerstraat 4, Bergen op Zoom Tel. 3 30 68. In 't Vierkantje. Wij verzorgen al uw opdrachten in eigen atelier! nta Bergen op Zoom - 01 640-351 70 Bosstraat 27 At Zolang de voorraad strekt De Thoolse gemeenteraad heeft een af vloeiingsregeling voor het kleuter- en lager onderwijs vastgesteld nu door da ling van het leerlingental personeel ont slagen moet worden. Onderwijzers en kleuterleidster met de minste diensttijd komen het eerst voor ontslag in aan merking. Man en vrouw zijn gelijkges teld. Wel of geen kostwinner zijn' mag volgens een nieuwe wet van 1 maart 1980 geen rol meer spelen bij de beoor deling. PvdA-raadslid J. de Bres noemde de af vloeiing altijd een hele nare zaak. "hierbij pseln vaak oneigenlijke facto ren een rol die met objectieve normen weinig van doen hebben. Enige morele druk van schoolbesturen, de gemeente of mede-onderwijzend personeel is niet op z'n plaats", aldus de Bres, die nog enkele suggesties deed voor afvloeiing van een schoolhoofd en bepaling van de diensttijd. W.C. van Kempen (CDA) noemde de regeling een heel goede zaak. "Je moet dit tevoren met objectieve normen re gelen voordat re problemen komen", zei van Kempen. J.W. Hilbron (VVD) miste in de verordening de inbreng van de oudercommissies als in het belang van de school, van de rangorde bij ontslag zou moeten worden afgeweken. Wethouder J. Versluijs had er geen be zwaar tegen om die bepaling aan de ve rordening toe te voegen. Hij wees er overigens op, dat de schoolraad (waarin de oudercommissies vertegenwoordigd zijn) over net voorstel gehoord was. Persoonlijk had hij ook geen bezwaar tegen afvloeiing van een schoolhoofd op vrijwillige basis, maar de burgemeester wilde dat eerst nog nader onderzoeken. Volgens Wethouder Versluijs getuigt de afvloeiingsregeling van objectieve nor men en niet van willekeur. PvdA-fractievoorzitter P. van Schetsen heeft maandagavond in de Thoolse ge meenteraad de suggestie gedaan om met gemeetnelijke bijdragen de huur van woningweten bejaardenwoningen te drukken. Hij verwees hierbij naar de gemeente Goes, waar per woning 3000 gulden uit de reserve van het grondbe drijf was gehaald om een aanvaardbare huur te krijgen. Van' Schetsen zei dat in de Venkelstraat in Tholen en aan de kerkring te Poortvliet eigenlijk hetzelfde gebeurd was, zij het dat de 5000 gulden per huis toen uit de pot subsidie karak teristieke gebouwen kwam. Een 5000 gulden per bejaardenwoning scheelt mogelijk wel een tientje of drie per maand in de huur. Hou dit daarom ste vig in gedachten, zei de PvdA-fractie voorzitter. Hij was bang dat met de huur van ruim 400 gulden voor woningwet en bejaarden woningen het doel voorbij geschoten wordt. Raadslid van Schetsen signaleerde ten aanzien van de stagne rende grondverkoop en woningbouw over 'uitermate ernstige gevallen'. Burgemeester Baerends wees erop, dat er huursubsidies zijn om aan de door van Schetsen gesignaleerde problemen tegemoet te komen. "Maar ik geef toe, hoe lager je de huur kunt houden, hoe beter. Alleen is het toch moeilijk uit de algemene middelen geld bij te passen. U heeft uw ei in elk geval gelegd. We kunnen er altijd op terug komen", aldus de Burgemeester. Volgens zijn informa tie ging het in Goes om een stadsver nieuwingsproject waarbij de subsidie van het rijk onvoldoende bleek. Toen heeft de gemeente bijgepast. De bodenkring Zeeland had zaterdag het gemeentehuis te St. Maartensdijk uitgekozen voor de jaarlijkse bijeen komst. Het gezelschap werd ontvangen door burgemeester E. Baerends, die wees op de- plichtsbetrachting van de gemeentebode. De meegekomen echt genotes werden niet vergeten, want van mevr. Baerends kregen ze allemaal een Orchidee, De gasten werden vervolgens rondgeleid in het gemeentehuis, waarbij voorlichtingsambtenaar P. Bakx een toelichting gaf. De gemeenteboden ble ken zeer geïnteresseerd te zijn, zodat de rondgang wel twee uur duurde. Voor zitter P.C. van Zweeden uit Kapelle had zich aan de hand van Tholenderwijs en enkele folders al wat in de gastgemeente verdiept. Hij vond Tholen een oase van rust en wees als tegenstelling op Mid delburg, waar de gemeenteboden thuis moesten blijven wegens de demonstratie tegen kernenergie. De bodenkring deed verder het streek museum de Meestoof in St. Annaland aan, waarna op camping v. d. Sanden bij Stavenisse de maaltijd werd genuttigd, 't Was ook een beetje feest wegens het eerste lustrum. Dure dagen als deze vragen om passende maatregelen. Vandaar dat wij u met enige nadruk opmerkzaam willen maken op de kombinatie van Opel en L.P.G. Zoals u zonder twijfel bekend is; staat Opel te boek als een zéér ekonomische auto. En L.P.G. als een zéér ekonomische brandstof. Kunt u zich indenken hoe treffend zuinig het samengaan van deze twee is? Rest u nog de vraag: Hoe rijdt een Opel op L.P.G.? Het antwoord: Voortreffelijk! Uit eigen ondervinding weten wij dat Opel-motoren zonder voorbehoud zeer geschikt zijn voor L.P.G. Het is dezelfde ervaring die ons capabel maakt uw installatie perfekt in te bouwen. Bovendien blijft dan de volle garantie van een jaar op uw nieuwe Opel gehand haafd. Zoekt u dus een goed adres voor Opel met L.P.G., dan bent u bij ons van harte welkom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 18