WHS krijgt nog kansje Kampioen Vosmeer 4 won ook laatste partij f) TEN NIS VOETBAL raipl UIT SLAGEN fey/(tfer^-|^miiUder Donderdag 1 mei 1980 EENDRACHTBODE 17 i modehuis MODEBR ILLEN Stavenisse beste in toernooi B-junioren Daardoor kwamen er nieuwe mogelijkheden voor nog eens Piet Fase en Theo Moerland. Vosmeer besloot met Tholense boys ging de boot in bij Nieuwland. winst. Smerdiek 2 verloor beslissingswedstrijd. 18 jarige Rien Smits voorkwam erger in Willemstad. NOAD verloor van titelkandidaat NOAD 2 goed Tholense Boys 3 gefeliciteerd Smerdiek 3 met de hakken toch in de 1ste klas reserve. WHS 3 rondde plezierig af: 1-1. SC Stavenisse 2 scoorde vier maal tot besluit. Redelijk seizoen SPS 2 Zaterdag 3 mei uur Smerdiek-Kloetinge (v. Straten) 15.00 SKNWK-Thol. Boys (Gabriels) 14.30 Smerdiek 2-Krabbendijke 2 (vr) 15.00 Smerdiek 4-Stavenisse 3 (vr) 13.00 Stavenisse 2-Smerdiek 3 (vr) 14.00 De wedstrijden van Smerdiek en Thol. Boys zijn vorige week door de KNVB uitgesteld om andere clubs eerst op een gelijk aantal wed strijden te laten komen. Onder voorbehoud vermelden we deze twee wedstrijden nu op nieuw in het programma. nta bosstraat 27 berqen op 200m Advertentie 1M 2e klas A landelijk: Neo '25 - WHS 0 - 4, Hoek - SSC'55 0 - 1, Roda Boys - AZVV 1 - 1, De Zwervers - NSW 0 -3, Oranje Wit - Piershil 4 - 1, SSS - SH0 2- 1. 3e klas B Zuid: Krabbendijke - Bruse Boys 2-3, Kapelle - Serooskerke 5 - 0, Zaamslag - Yerseke (n.o.) 4e klas B: Nieuwland - Tholense Boys 1 - 0. 4e klas G: NSV - Vosmeer 1-3, RSV - Borgvliet 1 - 2, De Schutters - Divo 0-0, Roosendaal - Kruisland 0-0, Steenbergen - Oudmolen 4 - 0, Meto - Hoeven 1 - 2. Res. 3e klas B: Nieuwdorp 2 - Smerdiek 2:3-0, Dinteloord 2 - Kloetinge II 1 - 4. 1ste klasse afd: FCH - SPS ,0-1, DSE - Internos 5-0, The Gunners - BWR 3 - 2, Olympia - DVO 1 - 2, WC - FSV 3-2, Kogelvangers - SC Stavenisse 3 - 1 (Kogelvangers kampioen), lste kl. reserve: Smerdiek 3 - BVC II: 2 - 1 2e klas: Noad '67 - FC Vesting Boys 1 - 3 (Ves ting Boys kampioen). 2e klas reserve: WHS 3 - WC 2:1-1, The Gunners 2 - Tholense Boys III, Chrislandia 3 -SPS II: 3e kl. reserve A: Stavenisse 2 - WC IV: 4 - 0, FSV 2 - Noad II: Tholense Boys IV - Klun- dert IV: 1-3. Tholense Boys 4 - F.C. Roze- noord 5-2. 4e kl. A: WHS - KogelVangeös II; 0 - 0 (Kogelvangers kampioen), SPS 3 - Chrislan dia IV:, Noad 3 Vrederust III: 4e kl B: Stavenisse 3 - Kogelvangers III: 2 - 0 Smerdiek 4 - Dinteloord V: 4 - 1, SPS 4 - Dinteloord VI: Dinteloord 6 Tholense Boys VI: 2 - 3, Tholense Boys 5 WC V: 2-6. Bergen 3 - Vosmeer 2: 1 - 5, Vosmeer 3 Berg en 4: 4 - 5, Vosmeer 4 - Steenbergen 7: Oos terhout - Vosmeer dames: 0-0. Junioren en Pupillen Smerdiek C - NVS c 2 - 1, NVS C 2 - Smer diek C 2 3 - 4, Smerdiek pup. D 2 - Cluzona D 2:0-2. Tholense boys E 1 - Smerdiek E 111 - 9, Smerdiek f - Vosmeer f 0 - 5 Noad e - Vosmeer E 4 - 0. Gadipi. Oogmwtkundlg Opticien Gedipl. Oogmeatkundlg Opticien Steenbergsestraat 20-22, Tel. 3 42 28 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM Halfweg de competitie de balans opmakend kan het le dames-team van t.v. Eegedima de tweede helft met vertrouwen tegemoet zien. Er bestaat zelfs een vrij grote kans dat dit team poule-winnaar wordt. Tegen Kapelle (uit) werd gelijk gespeeld met 3-3 tegen Sint-Annaland (uit) werd gewon nen met 6-0 en ook het team uit Kruiningen moest het afleggen met 4-2. Belangrijk en beslissend voor het kampioenschap is de ont moeting met Kapelle thuis. Enkele uitslagen van de afgelopen zondag gespeelde tenniswedstrijden. Eegedima I speelde uit tegen St. Annaland uitslag 5-1 in voordeel van Eegedima, Zij wonnen beide dubbel wedstrijden zeer overtuigend. Helaas moest voor hun een enkele wedstrijd worden prijsgegeven. Eegedima II speelde thuis en ontving Olympia uit Bergen op Zoom. Hier ging de beroemde club met de punten naar huis uitslag 5-1 voor Olympia. Hier werden de enkelspelen verloren em een dubbelspel. Een dubbelspel werd gewonnen in een toch spannende wedstrijd. In Oud-Vossemeer is zaterdag 26 april een tournooi gehouden voor B-junioren, waaraan ook werd meegedaan door het C-selectieteam% van de kring Bergen op Zoom. H ierin speelden o.a. J. v.d. Klundert en L. Polderman van Vos meer, F. Wiens en S. Kwaak van Smer diek, J. Schot en J. Groeneweg van Tholense Boys en M. Hage van SPS. Leiders van dit team waren D. Soomers en J. Heijboer. De voorzitter van de jeugdcommissie van Vosmeer, dhr. Jac. Verhees, kon de eerste prijs uitreiken aan Borgvliet. De C-selectie werd tweede, Moe derde. Stavenisse was met een vierde prijs de beste Thoolse club. 5. SPS 6. Steenber gen 7. Vosmeer 8. Halsteren. Uitslagen poule A: Moe-Vosmeer 2-1, SPS-c selectie 1-1, Vosmeer-SPS 0-1, Selectie-Moc 1-0, SPS-Moc 0-1, Selec tie-Vosmeer 3-1. Poule b: Borgvliet-Steenbergen 1-0, Halsteren-Stavenisse 0-0, Steenbergen- Halsteren 1-0, Stavenisse-Borgvliet 1-1, Halsteren-Borgvliet 0-1, Stavenisse- Steenbergen 1-0. Eindwedstrijden: selectie-Borgvliet 0-0 (Naf strafschoppen 4-5), Moc-Stavenis- se 0-0 (5-4), SPS-Steenbergen 4-4 (5-4), Vosmeer-Halsteren 1-0. Het is al eerder voorgekomen in de zesjarige tweede klasse periode van WHS, dat een slotfase moest meewerken om zich te kunnen handhaven. In zo'n slotfase kunnen een paar factoren het elftal, dat in wezen zelf niet in staat bleek zich te handhaven, hetzij verder in de vernieling drukken, hetzij er bovenop helpen. Met beide kanten van het sportgebeuren hebben de groen-witten te maken. Dat hangt immers af, van wat er nog moet worden gespeeld. Als het Sint Anna- landse topteam alleen nog maar tegen standers zou ontmoeten als het Sprangse Neo, zoals afgelopen zaterdag dan was het zeer waarechijnlijk een goed eindre sultaat. Elftallen immers, die in de slot fase de middenmoot vormen wagen er geen been meer aan. Zodra een tegen stander maar ietwat minder gemoti veerd is, heeft WHS nog voldoende in de mars om de wil op te leggen. Echter, zo gemakkelijk is die slotfase niet. Men moet nog respectievelijk thuis en uit spelen tegen de ook in ontstellend de gradatiegevaar verkerende Roda Boys en De Zwervers. Dat zijn er al twee, waarbij men op de tenen zal moeten staan, hoewel het niet bepaald de sterk ste tegenstanders zijn, maar wel elftallen die tenslotte ook vreemde sprongen kunnen maken. Een derde wedstrijd, weer thuis, is tegen SHO en hiervoor kan hetzelfde gelden als zaterdag tegen Neo. Dan tenslotte of al wat eerder uit tegen AZVV. Heeft Axel zich in die tussentijd nog niet veilig weten te spelen, dan zal ook dat nog een fikse dobber zijn. Dit alles neemt niet weg, dat er tegen Neo de kans werd gegrepen, die nog over is om althans tot aan het slot te blijven mee- roeien in de degradatie-branding. Dat betekent wel een nog spannend slot, hoewel het bij de week kan en ook zal veranderen. De stand leert wel, dat in middels WHS toch op gelijke hoogte kwam met Hoek, die thuis toch wel zwaar in de vernieling is gegaan tegen het enorm goedspelend SSC. Ode de Zwervers kwam zaterdag geen stap ver der, maar dat was te verwachten, omdat NSW toch nog een theoretisch titel- kansje overhoudt. Bij elkaar genomen kan alleen het feit, dat WHS weliswaar kampend met een produktiviteit kwaaltje, toch vaak tegen de koplopers toonde technisch gelijk waardig te zijn een pré betekenen. Er zal daarbij immers ook een voldoende gemotiveerd zijn mede-factor worden. Die motivatie was er in Sprang Capelle zaterdag zeker wel. Vanaf de aftrap een fel jagend WHS met aanvankelijk ook elke zelfs kleine schietkans benuttend om er meteen wat uit te halen. Het duurde weliswaar nog even, eer prak tisch resultaat te zien kwam, maar na een kwartier was de weer van de partij zijnde Jan Burgers zijn tegenstander te snel af, flitste naar buiten ,trok vervol gens strak terug naar de mee opstor mende Piet Fase, die raak schoot: 0-1. Toen openbaarde zich een fase, die men in deze competitie nog niet zo vaak bij de groen-witten zag. Inplaats van terug te vallen in de behoudendheid, werd er nog een aanvallend schepje opgegooid. Een nieuwe aanval leverde vervolgens wel sucses op. Theo Moerland kreeg het leer van zijn defensie, zond direct door naar Nico Hage, die de vrijstaande Jan Burgers bediende, want dat ging Neo te snel en daardoor ging men in de fout. Burgers rondde goed af en het was 0-2. Nog een derde keer was het Neo doel in groot gevaar toen uit een hoekschop Iman van de Repe net over het houtwerk kopte. In die fase zat er bij de thuisclub vrijwel geen overtuiging in het spel en kreeg WHS de kans verder afstand te nemen, maar dat kwam er niet meer van voor de rust. Toen bleek echter, dat zoiets met twee doelpunten verschil nog onrust kan brengen, want na de thee zakte WHS wel terug. De thuisclub kwam sterker opzetten, maar WHS hield het achterin wel gesloten en zelden moest als sluit stuk doelman Wim Fase er aan te pas komen. Toch had één doelpunt het stramien weer wel drastisch kunnen veranderen. Na een kwartier werden de uitvallen van WHS toch weer gevaarlijker en het was vooral Rien Fase, die zich geducht weerde als voorstopper. De beslissing was er wel, toen Nico Hage van zich deed spreken door alles wat Neo was in de luren te leggen en zonder mankeren het net trof: 0-3. Nu speelden de groen- witten een gewonnen partij en dat was ook aan alles te zien. Bram Rijnberg bijvoorbeeld werkte zich na lange tijd weer op tot grote hoogte en het was al leen dat' de Neo doelman Hans Heij uitgroeide tot een klasse-keeper, waar door de afstand niet veel groter werd. Die afstand werd nog wel groter, toen Nico Hage het leer kreeg aangegeven van Theo Moerland. Hage passeerde een Neo verdediger buitenom, trok dan kaarsrecht naar de met alle zeilen bijge zette WHS aanvoerder en op dat mo ment werd het mooiste doelpunt uit de fraaiste aanval tot stand gebracht door Moerland: 0-4. Nog een wapenfeit van Jan Burgers, die rakelings over knalde, maar het was al eerder ruim voldoende. De grootste WHS zege in deze competitie was ge boekt. Zonder die winst zou het ook al een bekeken zaak zijn geweest, nu blij ven de strohalmen nog buigzaam. SSS NSW Piershill NEO'25 Arnemuiden SHO Oranje wit SSC'55 AZVV Roda Boys De Zwervers Hoek WHS 21 14 20 9 20 10 21 7 20 20 20 20 21 21 20 20 20 tieronde zou komen. Hetzij de welis waar nog wat veraf liggende, maar toen niet geheel onbereikbare titel, in elk ge val dan toch wel een machtig grote kans op de tweede promotieplaats. Het liep ook lekker en dan sta je wat stomver baasd, dat er dan plotseling een neder laag komt, waarvan je zegt, hoe bestaat dat nu. Dat is echter het voetballen bij uitstek. Immers ook wij hebben de plank mis geslagen, omdat er ook vanuit de; ze kant een even goeden verwachting was als bij het merendeel van de supporters. Vrijwel alleen spelers en bestuurders behielden de nodige reserve. Na de ne derlaag tegen Nieuwland afgelopen za terdag kan nog nauwelijks van een reëele kans worden gesproken. Alles in deze afdeling moet nog 1 wedstrijd spe len. Van de vijf gegadigden voor de twee promotieplaatsen is er al één vergeven, want Klundert is in elk geval zeker van promotie, omdat alleen Temeuzense boys ook nog 27 punten kan halen, dan die laatste partij wel moet winnen en Klundert zijn laatste verliezen. Nummer 3, Nieuwdorp staat op 26 punten, kan dus de 28 halen en stel dat boys gelijk speelt een beslissingswedstrijd uit het vuur slepen voor de tweede promotie plaats. Als vierde houden we dan Tho lense boys en Nieuwland over. Met elk 25 punten. Een gelijkspel is voor deze twee al on voldoende, ook al zouden de twee boven hen geplaatsten verliezen of niet meer dan een gelijkspel halen. Ook echter bij de volle winst is zowel Tholense boys als Nieuwdorp geheel afhankelijk van Ter- neuzense Boys en Nieuwdorp. Het ge hele verhaal kan worden teruggebracht tot de simpele conclusie, dat men het niet meer in eigen hand heeft. Dat heeft het ene doelpuntje in Nieuwland beslist, al liet men ook tevoren wel eens meer een steekje liggen. Zaterdag was het voor beide partijen belangrijk om uit de ingelaste wedstrijd wat weg te slepen. Bij winst had Thol nse boys de promotie kans weer wel in eigen hand gehouden. Men had dan immers met 27 punten een evengrote finalekans als Temeuzense boys. Het werd dan ook een nerveuze bedoening, al was de eerste 10 minuten niet onaantrekkelijk. Daarbij zelfs een wat sterker Tholense Boys. Toen echter Piet de Koster de bal ver speelde, profiteerde Nieuwland direct via Henk de Nood: 1-0 Er kwam voor de gasten nog meer tegenslag, want Jaap Schot moest na ongeveer een kwartier het veld ruimen wegens een opgelopen blessure. Daar voor kwam Piet Geuze in het veld. De thuisclub kreeg al spoedig de gelegen heid de voorsprong te verhogen, toen een speler binnen het strafschopgebied werd gevloerd, maar de Nieuwlandse aanvaller zag zijn te aarzelend genomen inzet door een goed reagerende Jos Geene gestopt. Duidelijk was, dat Nieuwland er ook geen fluit van kon om er produktiviteit uit te halen. Daarente gen beschikt dit team wel over een hechte defensie. De 1-0 achterstand was in feite dus voor een aanvallend vaardi ger Tholense Boys niet onoverkomelijk, al wilde iedereen de defensieve kracht van de thuisclub erkennen. Na de thee speelden de gasten inderdaad nog meer op de aanval, maar terwijl hun doelrijpe kansen daarbij miniem bleven, waren er wel ruimten voor de thuisclub. Alleen kon die daarvan niet profiteren, vooral ook omdat Jos Geene een goede sluit post was. Er kwamen nog wel enkele schoten op het Nieuwland doel van o.a. Piet Geuze, maar het net trilde niet. In die tweede helft werd Lindenberg nog gewisseld voor Johan van Stee, maar er kwam geen verandering in de voor de Tholense boys wat hatelijke nul. Dat prikkelde het team ook tot minder geoorloofde daden en inmengingen. De niet zo coulante arbite-' schreef druk, zodat zelfs Piet de Koster, maar ook Jansen, Baaij en Jan van de Vlies in het boekje kwamen. Uiteraard weer niet bevorderlijk om aan dit gebeuren een prettige herinnering over te houden. Wie de stand ziet kan het niet overdre ven vinden, de promotiesituatie voor Tholense boys als vrij hopeloos te kwa lificeren. Klundert 21 11 7 3 29 36-17 Tem. Boys 21 10 7 42731-18 Nieuwdorp 21 11 4 6 26 34-21 Tholense Boys 21 9 7 5 25 28-22. Nieuwland 21 9 7 5 25 17-15 Wemeldinge 21 7 8 6 22 28-22 SKNWK 21 5 10 6 20 27-34 Wolfaartsdijk 21 6 7 8 19 24-26 Chrislandia 21 6 6 9 18 19-28 Sluis 21 5 5 11 15 22-35 Seolto 21 3 8 10 14 20-32 Rillandia 21 3 6 12 12 15-32 5 30 44-22 3 26 37-22 5 25 33-22 5 23 22-24 4 7 22 25 7 20 28-20 6 20 26-30 8 19 16-20 7 18 21-31 8 17 23-33 6 16 17-24 11 14 26-34 9 14 22-36. Een competitiewedstrijd of 5 6 terug leek het er voor Tholense Boys allemaal nog zo fleurig uit te zien, dat iedere supporter toch wel goede hoop mocht koesteren, dat er wat uit deze competi Door verschillende omstandigheden trad Vosmeer voor zijn laatste competi tiepartij in Nispen aan met verschillende jeugdspelers. Dat waren met name Ad Verhees, Jan Willem Slager en Rien Tolenaar in de basis, terwijl de dug-out ook Wim Douw eventueel nog kon aan leveren. Er werd fris van de lever be gonnen met weer eens een originele linksbuiten in Ad Verhees. Verschillen de combinaties oogden heel leuk. In de 26ste minuut kwam er een voorzet van Michiel de Looze bij Hans Vaders, die van dichtbij scoorde: 0-1. Beide partijen lieten elkaar rustig en daarom goed voetballen. Vosmeer zorgde daarbij voor de meest gevaarlijke situaties en doelman Hommel kreeg belangrijk minder werk dan zijn Nispense collega. In de 38ste minuut een corner van Jan Duine op het hoofd van Hans Vaders naar Jan Willem Slager, maar die miste. Direct daarop een aanval van NSV op een moment dat de dekking bij de gas ten werd verwaarloosd en Leo Helle- mons kon via de paal ongehinderd sco ren: 1-1. In de 43ste minuut werd Mi chiel de Looze in het strafschopgebied onderuit gehaald en Sjaak Istha scoorde uit de toegekende penalty: 1-2. Dat was een extra duwtje voor de jongeren onder de Vosmeerse formatie, die er een ex- Van de in totaal 12 Vosmeer-elf- tallen heeft dit seizoen alleen Se nioren 4 de titel weten te verove ren. Dat gebeurde, zoals reeds vorige week vermeld tegen naaste concurrent Cluzona 5 met een 1-2 winst. Zondag wist men in de laatste wedstrijd tegen Steenber gen 6 een 3-2 zege uit het vuur te slepen. De gasten bleken overi gens niet bereid tot een cadeautje, want ze namen al spoedig een 0-1 voorsprong na een misverstand in de Vosmeerse defensie. Nog voor rust kon Toni Lindhout echter de partijen weer op gelijke hoogte brengen. Steenbergen kopte nog op de lat en Vosmeer kreeg een goede kans door Rien Hommel Fzn, die zijn kopbal uit een voor zet van Toni Lindhout juist naast zag gaan. Na de thee nam de thuisclub de leiding door Adri Ligtendag, maar een kwartier voor het einde was Steenbergen weer op gelijke hoogte. Aan het slotoffensief van Vosmeer nam ook Daan Vaders deel, die de keeperstrui met Hans Buitenhuis had verwisseld. Hij had geen ge luk bij een vallende kopbal zo'n 4 minuten voor het einde. 45 se conden voor de wedstrijd was af gelopen trok Vosmeer de over winning toch nog naar zich toe. Leen Moerland wist uit een scrimmage in te tikken: 3-2. Na de douche ging het elftal met da mes naar café Buitenhuis voor de kampioensfuif en het etentje. De gemiddelde leeftijd van de kam pioenen in dit uiterst gezellige recreatie-elftal is 35 jaar, maar dat is geen beletsel om nog met vreugde de voetbalsport te beoe fenen. Proficiat! Men ziet op de voorste rij van links naar recht topscoifcrer Toni Lindhout, Adrie Ligtendag, doelman Daan Vaders, Jan Geuze en aanvoerder Rien Hommel Fzn., Staande van links naar rechts Rien Wessels, Hans Buitenhuis, Wim Quaak, Leen Moerland, Wim de Leeuw, Jan Capelle en reserve de jeugd speler Koos Capelle om het op vader en zoon te houden. traatje opgooiden. In de 44ste minuut een prachtige voorzet van Ad Verhees, maar de doelman kon nog wegtippen. Het bleef zo tot aan de thee. Daarna een verder aandringend Vosmeer en bij een voorzet van Michiel de Looze in de 4e minuut kopte Hans Vaders rakelings over. Goed aandringen van Jan Willem Slager betekende een nieuwe Vosmeerse aanval, waarbij Jan Duine in schietpo sitie kwam. Die gaf toch maar door naar Hans Vaders, maar zijn reactie bleef uit. In de 10e minuut wel een goede pass van Hans Vaders op Michiel de Looze, die niet aarzelde: 1-3. Vosmeer bleef het beste van het spel houden en combi neerde er lustig op los. Het leek of men wat wilde goedmaken tegenover de supporters, omdat men tegen Roosen daal en Steenbergen zo ver beneden peil had gevoetbald. Meer echter nog mocht het goede op rekening van de jongere invallers worden geschreven. Voorzet ten van o.a. Frans Havermans en Jan Duine misten op een haar na het blonde hoofd van de aanvalsspits, die overigens heel wat bewegingsvrijheid kreeg in de ze laat6 ste partij. Halfweg de tweede helft werd Rien Tolenaar gewisseld voor Wim Douw, die hiermee de eerste schreden zette in de Vosmeerse topfor- matie. In de 33ste minuut een pracht schot van Michiel de Looze tegen de kruising en via de handen van de doel man corner. Even later kwam Hans Vaders alleen voor doel, maar hij schoot over. Een kans voor Jan Duine ging door treuzelen de mist in. Al met al toch een positieve partij en goed slot van de competitie door deze met 1-3 gewonnen wedstrijd. Niettemin is wel duidelijk, dat men niet zo maar promoveert, want met aanvan kelijk goede papieren heeft Vosmeer het ook dit jaar opgegeven. Dat is temeer moeilijk als er maar van 1 promotie plaats sprake is. Er zijn dan altijd uit springers, die het Vosmeer bij herhaling beletten dat trapje te beklimmen, dat er in feite moest inzitten. Dat streven zal men in elk geval nog een ronde moeten uitstellen. Wie weet hoe het dan weer loopt. Dit is dan de eindstand. DIVO 22 14 8 0 36 41-11 Steenbergen 22 11 7 4 29 33-19 Roosendaal 22 9 9 4 27 41-24 RSV 22 8 10 4 26 46-31 Vosmeer 22 8 7 7 23 42-34 Borgvliet 22 7 5 10 19 35-44 Oudemolen 22 6 7 9 19 26-37 Schutters 22 7 4 11 1# 24-33 Hoeven 22 5 8 9 18 23-35 NSV 22 5 8 9 18 37-54 SC Kruisland 22 5 6 11 16 25-41 METO 22 5 5 12 15 27-36. Snerdiek 2 heeft na enkele jaren met Tholense Boys 2 in derbysfeer te hebben gevoetbald, afgehaakt voor de vijfde promotieplaats. Die derby zal dus op nieuw zoals ook dit jaar gaan tegen WNS 2. In de tegen Nieuwdorp ge speelde beslissingswedstrijd om die vijf de promotieplaats op het neutrale ter rein van Rillandia ging Smerdiek 2 ook voor de tweede achtereenvolgende maal onderuit. Vorige week was dat tegen kampioen Tholense Boys ook een ver diende zaak, maar ditmaal was de zo zeer geflatteerde 3-0 Nieuwdorp zege geheel tegen de verhouding in van het vertoonde veldspel. Vanaf de aftrap dicteerde Smerdiek de wedstrijd en in de tweede minuut al trof een kopbal van Wip Vroegop het houtwerk. Dat geluk van een vroege treffer zat er dan welis waar niet, in, maar alles wees er toch op, dat Smerdiek het heft geheel in handen had. Het leek slechts een kwestie van tijd. Er werden combinaties op de mat geto verd die een lust waren om naar te kij ken en het overwicht van de blauwen groeide met de minuut. Alleen de af werking zou nog moeten komen, al was men dan enkele malen zeer dicht bij een doelpunt. Naarmate zo'n veldoverwicht langer duurt is er altijd weer het gevaar dat aan de andere zijde onverwacht een doelpunt valt. Zo was het ook in Rilland. Uit een van de schaarse Nieuwdorp aanvallen was het na een half uur spelen ook meteen raak. De oorzaak was aan vankelijk een door Huib Knuist ver keerd uitverdedigde bal, toen hij het leer precies voor de voet van de Nieuwdorp- se aanvallersleider kopte. Die aarzelde geen momenten: 1-0. Smerdiek gooide er nog een schepje op en nog niets leek er in de weg te zijn. Dick Weggemans schoot rakelings naast en ook Jaap op den Brouw knalde ter nauwernood langs de verkeerde kant van de paal. Twee minuten voor rust ging Smerdiek 2 echter de boot in. De arbiter gaf een vrije trap op de rand van de zestien meterlijn, toen Piet van Dalen aanmerkingen maakte. Al eerder was gebleken, dat de fluitist de partij niet aanvoelde. Nu bood hij Nieuwdorp de kans tot 2-0 uit te lopen, wat ook prompt gebeurde. Na de thee bleef er nog wel een fel strij dend Smerdiek, dat Jan Leemrijze in de ploeg had gebracht voor Joh. van Houdt, maar het overleg van voor de thee was er toch uit. De stormlopen zet ten geen zoden aan de dijk. Om alles op alles te zetten maakte Dick Weggemans nog plaats voor Jan de Viet, maar steeds weer zat er een Nieuwdorps been tussen. Bovendien een uitblinkende doelman. Na 20 minuten kwam er een aanvanke lijk onschuldig lijkende aanval van Nieuwdorp. Een voorzet en het leer viel voor de voet van Rien Joppe, die zijn makkers de genadeslag onbewust en ongewild toedeelde door in eigen doel te trappen: 3-0. Het zat er niet meer in. Smerdiek 2 moet het opnieuw in de 3e klas blijven proberen, al zijn er volgend seizoen waarschijnlijk geen 5 promotie- plaatsen te verdelen. Wel jammer en te leurstellend voor een elftal, dat bijna de gehele competitie aan de leiding of in de kopgroep zat. Na de uitstekende eerste helft is het na de winterstop echter mis gegaan, behalve dan tegen Arnemuiden 2. Terwijl men aanvankelijk zo gemak kelijk scoorde stokte dat steeds meer. Ook zonder die promotie was het een plezierig voetbalseizoen voor de blauwe reserves. Men zit uiteraard ook met een vijftal spelers boven de 35 jaar en dat kan niet blijven doorgaan. Een grote plus was ook, dat Smerdiek 2 het gehele seizoen door geen enkele waarschuwing heeft opgelopen. Zonder een promotie is dat toch een felicitatie waard. Smerdiek 2 speelde zaterdag met C. Lindhout in het doel, P. van Malen M. Joppe, H. Brink man, Dick Weggemans, Kees v,d. Hoek, H. Knuist, Wim Vroegop, J. op den Brouw en Chr. Koopman. Wisselspelers waren J. Leemrijze, Jan de Viet en C. Zwagemaker. De eindstand. Tholense Boys 2 22 12 6 4 30 40-22 Arnemuiden 2 22 10 8 4 28 29-18 Tem. Boys 2 22 10 7 5 27 38-22 Zwaluwe 2 22 9 8 5 26 34-35 Smerdiek 2 22-10 5 7 25 36-30 Nieuwdorp 2 22 8 9 5 25 27-18 WHS 2 22 10 4 8 24 45-27 WIK 2 22 7 7 8 21 33-36 Dinteloord 2 22 7 5 10 19 26-36 Kloetingen 2 22 5 7 10 17 30-31 AZVV 2 22 3 8 11 14 20-38 SSC 3 22 2 4 16 8 21-56. Na een paar schorsingen en een paar blessures, was het een flink gehavend eerste team van Stavenisse dat in Wil lemstad moest opnemen tegen een zeer gemotiveerde thuisclub. Die had im mers nog een punt nodig voor de titel en daarvoor wilde men wel het een en an der doen. Dat gebeurde ook en zo zat SC Stavenisse al snel in de vernieling, zon der een mogelijkheid te hebben veel te rug te doen. De thuisclub liep uit tot 3-0 en het is vooral te danken aan de 18 jarige invaller keeper Rien Smits dat een groter nederlaag werd voorkomen. Eerst toen bij de thuisclub het kampioenschap onherroepelijk was, mocht Stavenisse de eer redden, wat ook prompt gebeurde: 3-1. Ook voor Stavenisse is daarmee het competitieseizoen voorbij NOAD heeft onder het oog van de nieuwe trainer Adrie Noordijke uit Kerkwerve de thuiswedstrijd tegen ti telkandidaat Vesting Boys verloren. De Fliplanders gaven het overigens niet cadeau, maar de Brabanders waren de betere ploeg. In de beginfase gingen de bezoekers in de aanval en daarbij schie pen ze goede scoringskansen. De NO AD-verdedigers hadden de grootste moeite met de gevaarlijke, snelle vleu gelspitsen, maar door fantastische red dingen van keeper Wim Ligtendag'viel er geen doelpunt. NOAD ontdeed zich van de druk en kreeg kansen om de score te openen, maar na een half uur maakte Vesting Boys een goal uit een èiet gevaarlijk lijkende aanval. Na een misverstand tussen enkele ver dedigers keek NOAD tegen een 0-1 achterstand aan. In de tweede helft was het een aantrekkelijk duel voor de tal rijke supporters. De meegekomen Bredanaars lieten zich duidelijk horen en binnen een halfuur was het 0-3 voor de gasten. In de 85e minuut kon de thuisclub pas wat terug doen, toen Sam Everaers de bal terug trok van de achterlijn naar de vrijstaan de Jan Zuidweg: 1-3. Men kon goed merken dat NOAD 2 De geroutineerden haalden het. In Breda was tegen The Gunners 3 de titel inzet van de 2e klas re serve. Beide elftallen waren al gepromoveerd, maar nu moest worden uitgemaakt, wie de sterk ste was en zich kampioen mocht noemen. De gasten hadden daar bij het voordeel aan één punt voldoende te hebben. De Bredase formatie daarentegen moest persé winnen voor de vlag. Het werd geen al te beste, wel een spannende, in de tweede helft ook een te harde wedstrijd, die niet voldoende in de hand werd gehouden. Het merendeel van de kansen voor de thee sloeg door naar Thoolse zijde, maar men kwam niet tot scoren. DaarenteQen de thuisclub wel via een uitgelokte strafschop. Een aanvaller trapte naar de bal, kwam in aanraking met de schoen van Nico van Houdt en liet zich onder een snerpende gil vakkundig neer- dreunen. De arbiter stootte toen ook maar een schrille fluitkreet en de bal kwam op de stip: 1-0. In de rust werd bij Tholen gewisseld en achteraf een schier onbetaal bare. Wout de Graaf kwam bin nen de lijnen voor Piet Quist en na 10 minuten wilde de arbiter de gasten blijkbaar een cadeautje teruggeven, want men kreeg niet terecht een hoekschop te nemen. Het leer kwam scherp voor en via onderkant lat kopte Wout de Graaf in. Vanaf dat moment werd het erg onvriendelijk en een The Gunner middenvelder ver dween in het arbitrale boekje. Een verdediger maakte het zo bont, dat zijn eigen aanvoerder hem liet wisselen. Het bleef spannend tot het einde, maar aan het ene doelpunt had Tholense Boys voldoende en zo werd het kampioen, waarmee gefeliciteerd en de foto kan nog komen. tegen FSV zijn laatste wedstrijd speelde. Beide ploegen speelden ontspannen en zeer sportief. De Fliplanders hadden duidelijk een van hun betere wedstrij den. In de eerste helft kregen ze de grootste kansen, maar inzetten van Cenny Tichem en André van Westen werden van de doellijn gered. Toch scoorde FSV eerst na slecht verdedigen van NOAD: 1-0. Voor rust konden de Brabanders zelfs nog uitlopen tot 2-0. In de tweede helft had het aanvallend spel van NOAD direct resultaat: Jaap v.d. Kleijn verkleinde de achterstand tot 2-1. Vlak daarop bracht Kees Kooy de ploe gen op gelijke hoogte: 2-2. NOAD nam toen gas terug, waardoor FSV opnieuw een voorsprong nam: 3-2. Ver in de tweede helft kregen de Fli planders nog een goede kans. Wim Geense omspeelde de buitenspelval en ging alleen door: eindstand 3-3. Gezien het veldspel een goede verhouding. Op eigen terrein en voor eigen publiek/ spéelde Smerdiek 3 zaterdag een be langrijke wedstrijd in de lste klasse re serve. Immers met BVC en Good Luck 3 sond men op een gedeelde laatste plaats. Nu stonden Smerdiek en BVC tegen over elkaar en de thuisclub kon alleen maar genoegen nemen met een over winning. In de eerste helft was de thuis club het sterkst aan de bal. De ope ningscore werd rond de 20ste minuut een feit. Koos van de Hoek schoot hard in de richting van het doel. Een BVC verdediger veranderde het leer van richting en zo verdween de bal in de linkerbovenhoek. Smerdiek leidde met 1-0. Koos van de Hoek bleek later nog een verrassing in zijn trucdoos te heb ben. Enige tijd na het doelpunt was het Cor van de Hoek die via een mooie solo de stand met een harde schuiver een prettiger aanzien gaf: 2-0. In de rust werd de taktiek druk besproken, maar toen men begon waren de rollen omge draaid. De gasten beseften terdege, dat iets aan de 2-0 achterstand gedaan moest worden om het degradatiespook beeld te ontlopen. Na 20 minuten werd dan ook de achterstand tot 2-1 verkl eind. De BVC inspanning werd beloond. Uit een mooi indraaiende hoekschop was het Koos van de Hoek die de bal ongelukkig raakte en daardoor voor de gasten mocht scoren, wat uitaard niet zijn bedoeling was. In de laatste fase kreeg Smerdiek nog tweemaal een kans om te doelpunten, maar Hans Lindljout is in, dat opzicht de grootste pechvogel door altijd rakelings naast of over te knallen. De mogelijkheid om toen de wedstrijd al te beslissen werd dus niet benut. Vijf minuten voor het einde was Piet Bazen, die een mooie kans liet lig gen. Na een solo passeerde hij enkele verdedigers en de keeper incluis, maar toen hij voor het lege doel stond, gaf hij zo'n rollertje dat de doelman nog kans kreeg te herstellen. Oorzaak? Piet Bazen zei dat hij op het moment van het schot kramp kreeg. Maar de voor Smerdiek 3 reddende eindstand bleef op het score bord. Zowel de groen-witte thuisclüb als het Halsterse VYC hadden geen enkel be lang meer bij groot vuurwerk in de laat ste competitiewedstrijd. Daarom maak te men er aan beide kanten ook een plezierige voetbalmiddag van, al had WHS 3 dan weinig overschot. Dat was reden, dat ook leider Joop Vroegop in de eerste helft nog zijn par: tijtje kon meeblazen op het middenveld en daaraan kon hij ook nog een goede herinnering overhouden. De tegenpartij speelde nu en dan ook wel vaardig, maar zette evenmin alles op haren en snaren om aan een voorsprong te komen. De vaardigheid leek bij de thuisclub wat groter, de snelheid domineerde veelal bij de gasten. Vakkundig doelmanswerk hield die eerste helft de nul in stand, ook al kreeg met name de nieuwe WHS spits Leen Goedegebuure goede mogelijkhe den. Hij was overigens vaak aan de bal, maar het resultaat kwam er nog niet uit. Na de thee was het toch uit één van de WHS aanvallen, dat een treffer werd gescoord, nadat het leer eerst tegen de paal had gebeukt. Verdere mogelijkhe den liet men liggen, tenslotte ook nog een vaardige Wim Stoutjesdijk, die ech ter op het beslissende moment niet vol doende het evenwicht terug had om het net te vinden. Tevoren had WC na een paar keer op links al gevaarlijk te zijn geweest op het moment dat Rien den Engelsman niet aanwezig was, de niet onverdiende gelijkmaker gescoord. Beide partijen waren daarmee wel on geveer tevreden, al werd door Martin van der Klooster ook het houtwerk nog getroffen. Afgelopen voor wat di4 sei zoen betreft. In de laatste competitiewedstrijd had de Halsterse tegenstander tegen een SC Stavenisse 2 maar weinig in te brengen. Vooral voor de thee was er een veel sterker thuiselub en men kwam al snel op voorsprong door een doelpunt van Adriaan Moerland. Er kwamen ook daarna kansen te over, maar er was voor Stavenisse 2 toch een strafschop nodig om de voorsprong in die eerste helft uit te bouwen. Rien Klippel voltrok het vonnis: 2-0. In de tweede helft druppel de het niet meer, maar regende het kan sen voor de plaatselijke reserves. Zeld zaam werden de mogelijkheden evenwel benut. De 4-0 eindstand is dan in feite ook maar een schamele aftekening van de dubbele cijfers die er zonder veel moeite te halen waren. Goalgetters in die tweede helft waren Dies Potappel en Rien Klippel. De 4-0 Stavenisse zege betekende tegelijkertijd degradatie van SSC 4. SPS 2 heeft met twee wedstrijden (don derdag 1-2 winst bij Seolto en zaterdag 2-0 verlies bij Chrislandia 3) de compe titie afgesloten. Leider Wim de Graaf spreekt van een goed einde van een re delijk verlopen seizoen. SPS 2 hand- Vervolg op pag. 19

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 17