Kees de Rijke naar wereldtitel Ploegen in Nieuw Zeeland Zondagsrust in discussie bij aanleg boothelling 'Uit op Tholen' vervangt Z.V.U. W. Heijboer 25 jaar de post van Stavenisse I HOPMANS Donderdag 1 mei 1980 EENDRACHTBODE 11 De beginvoor moet rechtstrak en schoon zijn Gewoon. wmsm ,mm m Moeilijk Spanning. Interessant. Voordelen. Sterk. Fliplandse raad accoord met 4 tegen 3 stemmen FOTO SEGERS Programma met Bassie en Adriaan, Jan Blaaser, Emmy Verhey en popgroep VERLOVINGSRINGEN STIJLKOKKEN horloger BERGEN op ZOOM SCZ-werkgroep. Niveau. Doublures. Programma. Stroopwafels. Gevaar Vergunning Enorme druk Dure dam Als straks de zomer begint zult u zich prettig voelen in 'n mantel van UW SPECIAALZAAK Dienende taak. Zal de Thoolse ploeger Kees de Rijke de eerste wereldkampioen zijn die de nieu we koningin Beatrix ontvangt? Prins Claus weet er in geval wat van, want tij dens de eerste wereldkampioenschappen van Kees de Rijke in 1977 had hij een gesprek van tien minuten met de sterkste ploeger. Aan een huldiging denkt Kees de Rijke nu nog niet. "Op de hoogste tree van de ladder kun je alleen maar vallen", zegt hij nuchter. Samen met zijn vrouw Ineke maakt hij de lange reis naar Nieuw Zeeland, waar op vrijdag 16 en zaterdag 17 mei de 27e oenschappen ploegen worden gehou den. Op de heenweg blijven ze een paar dagen in Singapore, op de terugweg wordt Bangkok aangedaan. Als tweede Nederlander gaat de nationaal kam pioen bij de wentelploegen. Jan Bom uit Biddinghuieen, mee. Ze worden bege leid door coach Ruilof van Putte uit Dirksland. Kees de Rijke heeft zijn ploeg al per boot vooruit gestuurd. In 1967 begon hij met ploegen en sinds dien was hij - op een keer na- altild kampioen van Tholen. "In het begin is die Thoolse titel al heel mooi, maar alles begint gewoon te worden", zegt de Rijke. Hij werd zeven keer provinciaal kampioen en veroverde vier keer de na tionale titel: twee keer bij de wentel- en twee keer bij de rondgaande ploegen. Het wereldkampioenschap is er alleen in de categorie rondgaande ploegen. In 1968 behaalde de Tholenaar zijn eerste nationale titel bij de wentelploegen. Hij schakelde toen over op rondgaande ploeg. Het duurde toen tot 1976 voordat opnieuw bij de wentelploegen het Ne derlands kampioenschap werd vero verd. In 1977 kwam Kees de Rijke een honderMte punt tekort voor de titel, zo dat hij niet naar de wereldkampioen schappen in Duitsland kon. In 1978 lukte het wel bij de rondgaande ploegen, evenals vorig jaar. In 1977 kon de Tho lenaar in eigen land zijn eerste wereld- Kees de Rijke met zijn vrouw Ineke, die het Thoolse landschap drie weken inrui len tegen Nieuw Zeeland, waar de Wereldkampioenschappen ploegen wor den gehouden. kampioenschappen meemaken. Meteen .füirüJ'i1-!'!;wmateriaal7 streng. Mentaal is het wereldkampioen schap dan ook net zo zwaar als licha melijk. Bij aankomst zit je al in span ning: welk veld loot je en hoe is mijn zelfgemaakte wedstrijdploeg (een kar wei van 2Vt maand) kwam hij als broekje tussen de grote mannen. Een 14e prijs was het resultaat. Vorig jaar verdedigde de Rijke in Noord Ierland de nationale eer. Hij dacht een goede kans te hebben, en de vijfde plaats op de eerste wed strijddag was daarvan het bewijs. De tweede dag kwam echter met enorm veel tegenslag, zodat hij in de twintig eindig de. Kees de Rijke gaat nu naar zijn der de wereldkampioenschappen. Dat zou den tevens zijn laatste zijn, als de regle menten niet onlangs waren gewijzigd, waarbij vier keer als maximum werd vastgesteld. Er is dus nog een mogelijkheid in 1981 de republiek Ierland, ln 1982-Australië of in 1983 Rhodesie. De wentelploeg is veel meer ingebur gerd en op zijn eigen landbouwbedrijf werkt Kees de Rijke daar ook mee. Rondgaande ploegen zijn veel moei lijker. Dat is meer kunstwerk met veel meten. De Engelsen zijn er al jaren mee bezig. Elk weekend zijn er daar wel wedstrijden. Kees de Rijke was een paar keer in En geland op uitnodiging van de fabriek van zijn Ransomes ploeg. Eind februari kon hij er nog een week ploegen, maar sinds die tijd heeft hij niet meer kunnen trainen. Bij de gemeente heeft hij nog geprobeerd een stuk grasland te gebrui ken, maar dat is niet gelukt. De sterke Oostenrijkers zitten daarentegen al in een oefenkamp. Toch probeert Kees de Rijke zich niet te laten ondersneeuwen in Nieuw Zeeland. Hij heeft in Engeland lekker kunnen oefenen en een belang rijk voordeel is, dat hij met zijn eigen ploeg kan werken. De tractor is wel vreemd, maar van maandag tot en met donderdag krijgt ieder eerst gelegenheid om te oefenen. Uit Nederland gaat er ook een service man mee om eventuele storingen te verhelpen. "Je bent constant aan verbe teringen bezig", vertelt de Thoolse ploeger. De Nederlandse ploegers arriveren in Aukland op het noordelijk eiland, waarna ze met een binnenlandse vlucht naar de 300.000 inwoners tellende stad Christchurch op het zuidelijk eiland gaan. Een 4 km daar vandaan ligt Lin coln, waar de deelnemers aan het wereldkampioenschap overnachten. Het wedstrijdterrein ligt vlakbij de uni versiteit. In Nieuw Zeeland is het momenteel na jaar. Op de eerste wedstrijddag moet er stoppelland geploegd worden met een snede van j35 graden. Op de tweede dag grasland met een snede van 145 graden. De diepte speelt een belangrijke rol. De norm is 18 cm: erboven en eronder levert strafpunten op. De beginvoor moet recht, strak en schoon zijn. Wat de aanstorting betreft, dienen de sneden allemaal hetzelfde te zijn. Ei mag geen gras bovenop liggen. Je mag ook nergens met je handen en voeten aankomen, anders volgt onherroepelijk diskwalificatie. De internationale jury is Je moet in topconditie zijn en tevens je dag hebben. In de goed gevulde prijzenkast van Kees de Rijke heeft elke medaille z'n verhaal, want nationaal en zeker internationale wedstrijden leveren leuke en interes sante ontmoetingen op. 't Gaat er offi cieel toe, want aan het begin van de wereldkampioenschappen hijsen de deelnemers uit negentien landen de na tionale vlag. Elke dag is er ook wel een of andere ontvangst van een autoriteit uit het gastland. Na het ploegen blijven1 de deelnemers ook nog altijd gezellig bij elkaar Voor en tijdens de wedstrijden kan dat niet, watje moet op tijd naar bed en niet teveel drinken. Je moet jezelf een beetje fit houden en zorgen datje uitge slapen bent om V/2 uur wedstrijd te kunnen volmaken, zegt Kees de Rijke. Het is voor hem een gemakkelijke tijd om de boerderij "Nattenbek:' drie we ken achter te laten. Alles is ingezaaid en vader de Rijke zorgt er wel voor, dat er op tijd gesproeid wordt. Het bouwplan is wel iets gewijzigd met het oog op de wereldkampioenschappen. "Als de financiële mogelijkheden beter waren, zou het wedstrijdploegen beter uit de verf komen", meent Kees de Rijke. Sommige landen zijn in een paar jaar wel sterk opgekomen zoals België, Spanje en Tsjechoslowakije. De natio naal kampioen van onze zuiderburen is overigens geen boer, maar busconduc teur. Tussen de landbouwers bestaan er overigens ook grote verschillen want Kees de Rijke ontmoette vorig jaar een Tsjech, die 40.000 ha beboerde. De Nederlandse titelhouder vindt, dat het wedstrijdploegen ook zeker prak tisch nut heeft. Ploegen is immers de eerste bewerking voor de teelt van een bepaalde vrucht. Goed ploegen biedt zeker voordelen. Het goed onderploe- gen van grasland bijvoorbeeld, spaart sproeikosten. Voor jonge boeren zijn de resultaten van Kees de Rijke zeker een stimulans om ook aan wedstrijden mee te doen. Hij merkt het al bij provinciale wedstrijden, waar de Thoolse deelne mers fanatieker zijn dan uit andere Zeeuwse regio's. Kees de Rijke voelt zich net zo sterk als vorig jaar, maar je trekker kan stil vallen wat in Noor-Ierland een paar keer ge beurde) en er kunnen bouten los gaan. 't Kan dus mee en tegenzitten, maar voorlopig heeft de Thoolse ploeger alle vertrouwen in het ploegavontuur in het verre Nieuw Zeelênd."Ieder gokt op zo'n reis", zegt Kees de Rijke, ook al moet hij die dan grotendeels zelf bekos tigen. De sponsors zorgen voor het ma teriaal en de service en dat is al een goede ondergrond voor de hopelijk be ste beginvoor van de wereld van de Thoolse ploeger Kees de Rijke. De zondagsrust kwam woensdagavond 23 april in discussie in de gemeenteraad van Sint-Philipsland bij de aanleg van een helling voor het te water laten van roeiboten van eigen inwoners. De helling wordt zondags afgesloten, maar de SGP-fractie had niet het vertrouwen, dat dit systeem waterdicht is. "Naar eer en geweten hebben we met de huidige wetenschap een goede regeling ontworpen, maar het is triest in deze wereld, je kunt niet alle zekerheid geven", zei burgemeester G. van d Berg. CDA en PVAB stemden voor, de SGP-fractie tegen. In de vorige vergadering stelde de ge meenteraad geld beschikbaar voor het heien van een aantal palen in de haven om de eigen inwoners gelegenheid te bieden om hun roeiboten te voorzien van een vaste ligplaats. Mcmenteel lig gen er op de slikken clandestien wat bootjes, maar die moeten verdwijnen. Om de roeiboten goed in het water te laten glijden, is een helling nodig. Het ingenieursbureau Witteveen en Bos kwam met een plan, dat 6608 gulden kost, inclusief btw. Bij afschrijving in vijftien jaar is er een jaarlijkse last van 1101 gulden. Om ongewenste ontwikke lingen tegen te gaan, wordt de dam af gesloten volgens artikel 461 van het Wetboek van Strafrecht. Dit artikel ver biedt de toegang voor onbevoegden. Het gebruik van de helling wordt gekoppeld aan de uit tegeven ligplaatsen voor roeiboten. Dit zal via een privaatrechte lijke overeenkomst met de belangheb benden geregeld worden. Tevens wor den hiervoor een aantal regels ontwor- 25 JAAR GETROUWD 25 jaar geleden traden wij in het' huwelijk. Een lange tijd geleden. En toch blijven bepaalde dingen steeds bij je, te meer nu wij onze foto-reportage reeds 25 jaar geleden gemaakt door Bergen op Zoom ter hand te 1 nemen beleef je zo'n dag weer ,e opnieuw. Foto's zijn blijvende s herinneringen. Advertentie IM Onder de nieuwe naam 'Uit op Tholen' brengt de voormalige ZVU-werkgroep in het seizoen 1980/1981 elf programma's, waarvoor b en w in principe 22.000 gulden subsidie hebben toegezegd. Verder worden de nu goed lopende cursussen Engels, Frans en middenstand vervolgd, terwijl er tevens plannen zijn om voor de Marok kaanse en Surinaamse bevolkingsgroep op Tholen een cursus Nederlands te geven. Voorts bestaat de mogelijkheid dat Tholen, met een filmcabine in het nieuwe ge- neenschapscentrum aan de Zoekweg, gaat needraaien in het filmcircuit Zeeland. Keuze uit 500 modellen v.a265.— p.paar Graveren klaar terwijl u wacht. Grote kollektie Gratis folders. GROTE MARKT 33 TEL.01640-34229 Advertenties I.M. "We kunnen het in onze geografische aFgeronde gemeente prachtig zelf rege len", zei secretaris H. Venekamp don derdagavond tot de elf aanwezigen in 't Ouwe Raed-'uus te Poorliet. Daamee gaf hij aan, dat het niet nodig is, onder de vlag van de Zeeuwse Volks Universi teit (ZVU) te blijven. De band met de ZVU is historisch gegroeid. De toenma lige Thoolse burgemeester J.E. van Boeijen riep zo'n veertien jaar geleden wat mensen bijeen vóór het organiseren van culturele evenementen en dat ge beurde in Zeeland via de ZVU. Dat werd echter een wat beladen naam. "Volks klinkt erg laag en universiteit erg hoog en dat leidde tot fricties. De naam legde soms een bepaalde drempel", al dus dhr. Venekp. Ook om een tweede reden vond hij het niet meer zinvol om met de ZVU verder te gaan. Het ZVU-kantoor wordt in de toekomst niet meer gesubsidieerd door de provincie, zodat de ZVU dan zelfs nadelig gaat werken voor Tholen. Voor een cursus zou dan bijvoorbeeld 100 gulden in plaats van nu 80 gulden voor 20 lessen moeten worden gevraagd, maar Tholen heeft niets aan het ZVU- bureau. Integendeel, van de ledenadmi nistratie klopt niet veel, zo had secretaris Venekamp weer ervaren bij het uit schrijven van de uitnodigingen6 voor deze ledenvergadering. v De leden gingen ermee akkoord, dat de band met de ZVU verbroken wordt. Tegelijkertijd vindt men onderdak bij de Stichting Cultuurspreiding Zeeland (SCZ), die het apparaat heeft om arties ten en gezelschappen te contracteren. De SCZ zorgt voor de reclame en krijgt de entreegelden, na aftrek van onkosten. 'Uit op Tholen' hoeft niets te betalen. "De SCZ biedt uitsluitend voordelen en daarom moeten we de ZVU-werkgroep ombouwen tot een SCZ-werkgroep", aldus dhr. Venekamp. De cursussen worden helemaal in eigen beheer voortgezet, zoals al jaren ge beurt. Momenteel zijn er vijf groepen Engels, 1 Frans, 1 middenstand en 1 Nederlands. Van de deelnemers zijn er maar twee lid van de ZVU. Bij de cul turele evenementen was het enige voor deel van het lidmaatschap, dat men 1 dag eerder kaarten kon reserveren plus een korting van 1 gulden. Om de band met de bevolking te verstevigen, wil 'Uit op Tholen' nu veel meer 'vrienden van Tholen' zien te krijgen voor bijvoor beeld een tientje per jaar. De SCZ biedt vele mogelijkheden, maar volgens dhr. Venekamp kunnen be paalde programma's beter via andere wegen bekeken of beluisterd worden dan via Uit op Tholen'. De Mounties bijvoorbeeld zijn dikwijls op de t.v. te zien en kosten bovendien veel geld. Zo'n programma zou via een personeelsver eniging of een stichting als Haestinge wel kunnen komen. Het culturele pro gramma van 'Uit op Tholen' moet van een bepaald niveau zijn, maar niet hoogdravend. Koren zoals het Urker mannenkoor kunnen via de beheers commissies van de dorpshuizen optre den, aldus dhr. Venekamp. Hij bracht verder naa, dat de helft van de leden uit Tholenstad komt en de overigen uit de rest van het eiland en St.Philipsland. Vanuit Tholen is de voormalige ZVU het eiland opgegroeid met iets meer evenementen in Oud-Vossemeer dan in de overige dorpen omdat daar de beste accomodatie is, zei de secretaris. Hij pleitte erv.oor om de zaal een hoofdrol te laten spelen bij de plaatsbepaling van een evenement. Dhr. J.P.B. Zuurdeeg had onoverkomelijke bezwaren om re gelmatig het eiland in te rijden voor culturele programma's. Hij wees erop dat er veel leden uit Tholen komen en datzelfde geldt voor het bezoek op de ledenvergadering (8 Tholen, 2 Scherpe- nisse, 1 St.Philipsland). Ook uit het oogpunt van energiebesparing vond dhr. Zuurdeeg het beter om het grote aantal Thoolse bezoekers van ZVU- programma's niet naar de dorpen te la ten rijden. Hij bleek daarin overigens alleen te staan. De meerderheid was het met dhr, Venekamp eens, dat je 't ten opzichte van de subsidiërende gemeente niet kunt maken om alleen in Tholen culturele evenementen te De afstand speelt geen rol. Als men het programma de moeite waard vindt, rijdt men wel een eindje. Dat blijkt ook uit de Thoolse lidmaatschappen van de Kring Roosen daal. Voordat het nieuwe programma werd besproken, blikte penningmeester H,. Nieuwenhuis nog even terug op het voorbije seizoen. Quadro Hotteter- re(kamermuziek) trok in Tholen 30 be talende beziekers, Urbanus van Anus in St.Annaland 204, cabaret Yvo de Wijs in Oud-Vossemeer 103, gitarist Jorge Oraison in Tholen 20, Jazz in Tholen 35, de Dick voor Mekaarshow in St. Maar tensdijk 450, Peter Faber solotoneel) in Oud-Vossemeer 84, Abbie de Quant(f- luitist) in Tholen 36, Smalstads Man nenkoor/ Polyhymnia/Concordia in St. Maartensdijk 72, en Willem Vermande- re in Scherpenisse 60 bezoekers. De on der auspiciën van de beheerscommissies georganiseerde evenementen staan hier buiten. Secretaris Venekamp merkte nog op, dat bijna niets winstgevend was. Alle programma's zijn afhankelijk van subsidie. Gezien alle kosten en moeite, werd er sterk voor gepleit om doublures te voorkomen. Zo was er naast het pro gramma met het Smalstads Concordia nog een zangavond in Tholen en St. Philipsland, wat niet in het belang van de zangliefhebbers en de organisatoren is. Aangezien er niet zoveel culturele evenementen zijn, mo'eten doublures zeker voorkomen worden. Verschillende leden drongen er op aan via de VVV of het gemeente secretarie voor een goede coördinatie te zorgen. Besloten werd, b en w om medewerking te vragen. Dhr. Venekamp wees erop, dat het program ma 1980/1981 van 'Uit op Tholen' in elk geval tijdig bekend is, zodat iedereen daar alvast rekening mee kan houden. Vervolgens werd het door de werkgroep opgestelde wensprogramma besproken, zonder dat er al data konden worden genoemd. Wel werd de plaats en de dag aangegeven. Na enkele aanvullende in formaties namen de aanwezigen het voorstel in grote lijnen over. Met het kinderprogramma Bassie en Adriaan in St.Maartensdijk had men geen moeite, als het geluid tenminste minder was dan bij de Dik voor Mekaarshow. Eveneens op zaterdag komt het cabaret NAR in Poortvliet. Karei Linsen(voormalig lid van toneelgroep de Appel) komt op vrijdag 30 januari met solotoneel: 'On der het Melkwoud'. Gezien de tijdige reservering was hiervoor al een datum vastgelegd. The Amazing Stroopwafels(zang) ko men op een donderdag in Oud-Vosse- meer, evenals het klein Pantomimet heater, waarbij ook een tentoonstelling hoort. Willem Nijland uit Tiel treedt met het zeer muzikale kleinkunstpro- gramma 'tekens van leven' op een vrij dagavond in St.Annaland op. Het beste korps van het muziekconcours in Ker- krade komt naar St.Maartensdijk(zater- dag). Jan Blaaser(cabaret) treedt op een vrijdagavond in Scherpenisse op. De leden konden twee uitvoeringen met klassieke muziek kiezen. Dit gebemrt op donderdagavond in Tholen. De beken de violiste Emmy Verhey en het duo met de voorheen in Tholen woonachtige Sjabbe van Silfhout hadden de voorkeur boven Christiaan Bor, Anner Bijlsma, het Baroktrio en het trio Paul Verhey. Het door de werkgroep geplande jazz- programma(Dutch Swing College of Louis van Dijk) werd niet overgenomen gezien de geringe belangstelling voor eerdere jazzoptredens en de opleving van popconcerten. Nu enkele Thoolse jongeren afgelopen vrijdag het initiatief namen voor een hardrock-concert be sloot men in overleg met hen een pop programma samen te stellen, dat gezien de ruimte op vrijdagavond in Haestinge te St.Maartensdijk zou kunnen worden gehouden. Experimenteel concert met dirigent Daan Manneke in Haestinge kwam ook nog even ter sprake. De meerderheid vond dat programma een flinke tegenvaller, mede gezien de reac ties van uitvoerenden en aanwezigen. Mevr.S.Bout-Sakko liet zich daardoor niet van de wijs brengen. Ze meende dat een aantal muziekliefhebbers toch ge noten had en pleitte voor een tweede optreden van Daan Manneke met een kamerkoor dat oude muziek uitvoert. Mevr. Bout miste 'wat experimenteels' in het programma en zag teveel geves tigde namen die veel geld kosten. Dhr. Venekamp vond, dat het zangprogram ma door de beheerscommissies georga niseerd zou kunnen worden. Hij wees er verder op dat met bijvoorbeeld Willem Nijland toch een nieuw, nog onbekend talent een kans gegeven wordt. Ook kwam nog ter sprake om via de be heerscommissie Oud-Vossemeer in de Vossenkuil de groep Pride of Texas te laten optreden. De begroting zag er als volgt uit: Bassie en Adriaan 3650 gulden, NAR 1850, Karei Linsen 2000, Stroopwafels 350, Pantomime 1250, Willem Nijland 1000, muziekkorps 1300 Jan Blaaser 4500, Emmy Verhey en duo Sjabbe van Silf hout 2500, popconcert 2000, onvoorzien 1600 gulden bij een subsidie van de ge meente Tholen van totaal 22.000 gulden. pen. De gemeenteraad zal te zijner tijd een voorstel krijgen voor wijziging van de Algemene Politieverordening (APV). Mocht de APV niet voldoende moge lijkheden bieden om 'wildgroei' de voorkomen, dan overwegen b en w hiervoor een havenreglement te ont werpen. De kosten voor een goede af sluiting van de dam met de boothelling bedragen circa 1000 gulden. Het meerderheidsvoorstel van b en w werd niet onderschreven door wethou der L. Walpot. "De boothelling is een voorziening, waarbij de zondagsrust in hoge mate gevaar loopt. Ik kan niet met het voorstel accoord gaan omdat ik de haalbaarheid van een goede, waterdich te regeling niet aanwezig acht. Mogelijk zijn er nog alternatieven te bespreken voor de eigen inwoners, zoals een mast met een giek of een rollenbaantje om een flinke roeiboot met mankracht in het water te helpen. Dat is niet kosten verhogend, gemakkelijk te beheren, mobiel en demontabel. Is er dan nie mand in de raad, die de zondagsrust zo ter harte gaat, dat hij goede maatregelen wil?", zo vroeg wethouder Walpot zich af. De burgemeester wilde daar wel op in- gaan: "We zijn tegen wildgroei en we zouden daarmee ook de grootste pro blemen krijgen van de provincie, het waterschap en milieu-instanties. Onze eigen mensen krijgen echter straks lega le ligplaatsen in de haven en voor de bootjes is ook een helling nodig. De dam wordt zondags afgesloten en bij de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten hebben we uitdrukkelijk laten nazien, dat de Zondagswet hierop niet van toe passing is. Kamerleden kunnen er ook geen vragen over stellen (dit is onlangs wel gebeurd met betrekking tot het wei geren van planologische medewerking voor aanleg van de jachthaven van het Kanaalschap). Het college geeft ver gunningen uit met voorwaarden, zodat men op zondag geen rechten kan doen gelden. Schuttevaer beheert de helling, want een havenmeester zou veel te duur zijn. Twee keer per week, bijvoorbeeld op zaterdagmorgen en zaterdagavond kan men van de helling gebruik maken. We willen de dure dam pok niet laten ver nielen", aldus de burgemeester. J. de Jager (CDA) bracht naar voren, dat geen enkel raadslid de bedoeling had om de zondagsrust in de waagschaal te stellen of wildgroei mogelijk te maken. Hij vond het voorstel van b en w een goede regeling. "Je moet dit niet bagatelliseren", zei wethouder Walpot. "In de achterliggen de jaren is er enorme druk op St. Phi lipsland uitgeoefend. Met medewerking van de PCG en de PVAB was de zon dagsrust al lang de nek omgedraaid en hadden we al volop in de recreatie ge zeten, als de SGP geen meerderheid had gehad ten tijde van de jachthavenkwes tie. Kamerleden hebben nu vragen ge steld over onze kleine gemeente met betrekking tot het weigeren van die jachthaven. De druk uit de Randstad op onze regio zal na aanleg van de Philips- dam toenemen, want er komt een be hoorlijke provinciale weg over", aldus Walpot. Het zwakke van de door de meerderheid van b en w ontworpen regeling noemde hij het punt, dat die nauwelijks te hand haven is. "Als er ergens willekeur kan optreden, dan is het wel bij een privaa trechtelijke regeling van een publie krechtelijk lichaam. Een helling is niet zoals een giek een tijdelijke zaak, als het fout gaat. Een giek haal je dan weg, maar in een helling zou je dan wel dy namiet moeten inbouwen. De helling valt ook nog binnen het werkgebied van het Kanaalschap de Eendracht en daar heb ik helemaal geen hoge pet van op. Niemand gelooft dat die dure voorzie ning alleen voor de Fliplanders is. Het kan allemaal twintig procent goedko per", zei wethouder Walpot. SGP-fractievoorzitter L. den Engelsman vond het ook een dure dam voor 25 bo ten, die per jaar één keer in en uit het water moeten, 't Is zelfs ontzettend duur en als men dan ook nog liggeld moet betalen. Niemand wil toch k la minuut zijn boot uit het water halen. Ik voel er niet veel voor om iets extra's te doen voor de aannemer, aldus Den Engéls- man. Ook A.A. Rijstenbil (PVAB) vond het een groot bedrag, maar hij had verno men dat de bootjes op de slikken weg moeten, zodat er toch een oplossing dient te komen. Hij zou het triest vinden als er helemaal geen mogelijkheden zouden zijn voor de liefhebbers van (vis)bootjes. Wethouder A. Kosten liet weten, dat de zaak door b en w zeer zorgvuldig be handeld was. De alternatieven van col lega Walpot achtte hij beslist niet goed koper. "Een giek - die stevig moet zijn - heb je niet voor 6500 gulden en de rol- lenbaan heeft als nadeel, het dure on derhoud wegens het zoute water", zei Kosten. CDA (2) PVAB (2) steunden het meer derheidsvoorstel van b en w, de drie SGP'ers stemden tegen, zodat de boot helling er komt. Kremerstraat 11-13 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM Tijdens een gezellige bijeenkomst in een vol dorpshuis is maandagavond de lof- trompet geblazen voor postbesteller W. Heijboer, die de inwoners van Stavenisse al 25 jaar dagelijks van hun brieven, an- sichtkaarten en belastingaanslagen voorziet. De jubilaris kreeg heel wat ca deaus en het zilveren PTT-insigne. Dhr. Heijboer wilde het zilveren ambts jubileum eerst in stilte voorbij laten gaan, maar daar zou je later spijt van hebben, zei dhr. J. H. Weijts, chef expe ditie van het postkantoor Bergen op Zoom. Hij verving directeur J. C. Ha- verhoek, die met vakantie was. Dhr. Heijboer werkte tot aan de ramp in de landbouw en was tijdens de oorlogsjaren gedurende vier jaar knecht bij kapper G. de Rijke. Op 25 april 1955 kwam hij bij de PTT als hulpbesteller, lokale kracht en telefonist. Mej. M. Bastiaanse was kantoorhoudster - dat is ze nu nog - en dhr. A. J. op den Brouw zijn leermeester. Dhr. Heijboer doorliep de normale ran gen in de bestelsector. De inwoners moesten het een tijdje zonder hem doen, toen zijn rikketik even van streek raakte, maar ze kregen hun oude, vertrouwde besteller weer terug. 25 jaar is gemakkelijk praten, zei Dhr. Weijts, maar met enkele honderden brieven per dag betekent dat toch een paar miljoen poststukken met lief en leed, gelukwensen en rouwbeklag. Voor dag en dauw zijn de bestellers al in dienst. Dat is prachtig als het mooi weer is, maar ook bij slecht weer, regen en gladheid moeten de postbestellers op pad. Bij de PTT zijn er een groot aantal mooie functies en besteller is er daar een van. Hij heeft een dienende taak. Dat moet hem niet tot een last zijn. Van dit werk hebben er twee plezier: degenen die de dienst bewijst en degene die de dienst ontvangt. U hebt dan ook een mooi beroep gekozen, dat u met veel ambitie, inzet en heel veel verantwoor delijkheid uitmuntend hebt gedaan. Het was een beroep waarin u zich kon uitleven. Gedurende 25 jaar hebt u dit werk met ve 1 nauwgezetheidvolbracht Daarom zijn we blij vanavond onze waardering tot uiting te kunnen bren gen. De samenwerking met de kantoor houdster was voortreffelijk en mede na mens haar en de inwoners van Stave nisse zeg ik u hartelijk dank, aldus dhr. Weijts, die een gratificatie overhandig de, het zilveren PTT-insigne opspeldde en mevr. Heijboer een bloemstuk aan bood. Mevr. Struik blikte in dichtvorm terug op de zilveren PTT-loopbaan van Dhr. Heijboer met allerlei leuke voorvallen op het kantoor van Merie Bastiaanse. Ze wenste de 53jarige postbesteller van Stavenisse nog vele gezonde jaren toe tot aan zijn pensioen. De receptie werd bij gewoond door verschillende collega's van Dhr. Heijboer, enkele kantoorhou ders en vervangers en vele familieleden. L

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 11