Programma's Koninginnedag 30april Orgelconcert in Tholen Thoolse raad vindt bouw grond Oud-Vossemeer dringend gewenst Oosterscheldeschool Scherpenisse wint groepsprijs Rode Kruisloop Koninginnedag en Bevrijdingsdag zijn de kantoren van de Rabobank de gehele dag gesloten Rabobank Donderdag 24 april 1980 EENDRACHTBODE 9 Tholen Oud- Vossemeer Sint- Annaland Scherpenisse Sint Maartensdijk MODEBR ILLEN Winkels woensdag 30 april gesloten BOEKENWEEK VAN DER KREEK Bergen op Zoom GRATIS BOEKENWEEKGESCHENK PPD kan ons nog meer vertellen. Schoolbesturen: Wees voorzichtig! Concert van hoog gehalte in de Vossenkuil BOEKENWEEK VAN DER KREEK Bergen op Zoom Ziekenhuisbus wordt beter 1800-1900 gulden voor materiaal Rode Kruis colonneTholen Ouderen Leo Goudzwaard 6e J. Kwaak tiende i modehuis Woensdag 30 april 8.30 uur Wandeltocht Thoolse Wandel Unie. Kampvuur Stadsherstel Tholen. Zaterdag 3 mei 17.30 uur Oriëntatierit over het eiland van Tholense Boys". BLOEMENTABLEAU. Door de leden van diverse Vrouwenorganisaties wordt op de Markt een bloementableau ge maakt, voorstellende het Wapen van fis 30 april 14 u. wielerronde a.b.c-renners Een- drachtrijders, parcours Coentjesweg, Leguitsedijk, Kalisbuurt. 20 u. de Vossenkuil uitreiking lampion nen. 20.30 u. lampionoptocht m.m.v. Oud- Vossemees muziekvereniging. 1 pe, Smalstads mannenkoor, VZOS en de Zwaluw, die 100 duiven zal lossen. 930 u kinderspelen de Kubus, de Rie- burch en 't Hummeltje. 930 u markt, Fancy fair met ballen gooien, rad van avontuur, spijkerbalk, grabbelen, schieten, enveloppespel, mastklimmen, opgeluisterd door een draaiorgel en een wagenspel van de to neelvereniging A.I.O.S. 11.00 u einde kinderspelen met ballon wedstrijd 11.15 u volksdansen bejaardengroep de Zeeuwse Rei en 6e klassers van de Rie- burch. 11.45 u bromfietstrial voor de jeugd van af 16 jr. bromfiets met zijspan beschik baar bij H. van Houdt, markt. 16.45-17.45 u markt gecostumeerde voetbalwedstrijd leden Smerdiek. 18.00-19.30 u optocht met loopgroepen, versierde wagens, fietsen, zeepkist, step, start vanaf de L.T.S. 2030 u Haestinge groot oranjebal ih.m.v. Silly Track, toegang gratis. De inwoners worden verzocht, geen au to's te parkeren in de straten waar de optocht komt. 30 april. 9 u. fietspuzzelrit o.l.v. tourclub De Hoop vanaf het Havenplein. 9.30 u-, volleybal toernooi o.l.v. L'Espe- rance op het sportveld. 16.30 u. oriëntatierit WHS, start en fi nish sportveld. 19.u. ballonnen afhalen bij garage Hommel, Voorstraat. 19.30 u. taptoe Accelerando, Haven plein met ballonwedstrijd Activa. 3 mei 9.30 u rommelmarkt Accelerando naast het postkantoor met rad van avontuur, enveloppen trekken. 11.30 u verkoop bij opbod. Woensdag 30 april 8.— 8.45 uur: Herauten-Proclamatie. 8.45 - 9.30 uur: Opening door het Ned. Herv. Zangen Jeugdkoor, o.l.v. Jan Wesdorp. Aan het orgel Johs. Hage. Een speciaal voor deze gelegenheid samen gesteld programma. Deze zanghulde zal plaats vinden voor het oude gemeente huis, bij slechte weersomstandigheden in "Holland Huis". 9.45 - 10.30 uur: Poppentheater voor de jeugd van beide kleuterscholen en de klassen 1 en 2 van de lagere scholen, in "Holland Huis". 10.45 - 11.30 uur: Hetzelfde programma voor de jeugd van de klassen 3-4-5 en 6. 30 april 730 u proclamatie met herauten. 8.00 u koraalmuziek vanaf de toren. 8.30 u muzikale rondwandeling Euterpe. 8.45 u verzamelen schoolkinderen op schoolpleinen 9.00 u aubade voor het gemeentehuis met burgemeester E. Baerends m.m.v. Euter- Gedipt. Oogmeetkundlg Opticien Steenbergaeatraat 20-22, Tel. 3 42 28 BERGEN OP ZOOM Advertentie 1M Wie een koninginnedineetje wil berei den, een oranjebittertje of een frisdrank voorradig wil hebben, een vlaggetje, een muts of wat dan ook, kan woensdag 30 april niet in de winkels terecht, want op koninginnedag 30 april zijn alle winkels gesloten. Tijdens boekenweek bij contante aankoop voor 17,50 aan boeken: Advertentie IM Op zaterdag 26 april wordt in de serie orgelconcerten 1980, georganiseerd door concertcommissie "Organum", het eerste concert verzorgd door Herman van Vliet uit Bodegraven. Herman van Vliet, die in 1941 werd geboren, studeerde o.m. aan het Utrechts Conservatorium bij Stoffel van Viegen en Cor Kee. Na het behalen van het einddiploma in 1965 volgde nog een cursus interpretatie bij Feike Asma. Als kerk-organist verbonden aan de Ned. Herv. gemeenten van Oudewater en Woerden is hij daarnaast uitgegroeid tot een bekend en veelgevraagd organist, die door diverse platen (zowel solistisch als begeleidend bij koren), alsmede door de diverse radio- en t.v.-concerten (zowel voor de E.O. als voor de N.C.R.V.) bewezen heeft een goede vakman te zijn. Niet onvermeld mag blijven, zijn inzet voor de Nederlandse orgelcompositie. Op verschillende pla ten zijn werken van Nederlandse organisten opgenomen, twee ervan zijn zelfs geheel hieraan gewijd. Ook op zijn concerten worden vaak werken van eigen bodem gespeeld zoals deze avond de prachtige variaties over "Merck toch hoe sterck" van Cor Kee (geb. 1900). Het programma vermeldt verder werken van: Buxtehude (Preludium, Fug en Chaconne in C-dur), van Beethoven (Allegro en Scherzo uit Suite für mechanische Orgel), Mendelssohn-Bartholdy (Andante met variaties), Vierne (Allegro vivace en Pastorale uit Symfonie nr. 1), Grison (Toccata). Tot besluit dan Fantasie over de Avondzang '"k Wil U, o God, mijn dank betalen" van Herman van Vliet met aansluitend samenzang. Zoals gebruikelijk zal ook met samenzang worden geopend. Na afloop van het concert is er gelegenheid grammofoonplaten te kopen van o.m. de concertgever. Het concert begint om 20.00 uur en de kerk is vanaf 19.30 uur open. Ieder is van harte welkom! Herman van Vliet aan het orgel in de Oude Kerk te Amsterdam. 11.- -12.30 uur: Wielerronde met deel name van de eiland tourclubs: "Zee- lands Welvaren" Scherpenisse, "De Bi don" St. Maartensdijk, "De Hoop" St. Annaland, "De Fuik" Tholen. Start en finish Molenweg (C. Bolier). Parcours; Molen -weg-Lente-Platteweg. 30 ronden van 1150 meter. Premies kunnen wor den ingeleverd bij de heer P. Bevelander Langeweg 3 Scherpenisse. en tijdens de ronde bij de jury wagen. 14.- -14.30 Ballonwedstrijd voor de kin deren van de kleuterscholen en lagere scholen. Ballonnen afhalen op de Ra bobank vanaf 13.45 uur. Startschot voor het opstijgen van de ballonnen 14.30 uur voor het oude gemeentehuis. 16.30- 17.30 uur: Gecostumeerd voetbal voor jongens en meisjes maar ook voor vrouwen en mannen, op de pluimpot. Opgave bij Liesbeth Verkerke Laban Deurloostraat 18 Scherpenisse. Tel. 01666-2638. 18.30 - 19.30 uur: Muzikale rondgang met versierde wagens, fietsen, steps, po- ny-en kruiwagens e.d. Beoordeling van de mooiste versiering geschiedt door een onafhankelijke jury. De start vindt plaats vanaf de scholen in de Laban Deurloostraat. Uit organisatorisch oog punt verzoeken wij de deelnemers met grote wagens dit te melden bij het se cretariaat. Een verrassing blijft altijd welkom. 19.30 - 20.30 Uur: Touwtrekken door groepen van 5 personen, op de Pluim pot. Opgave zowel in verenigingsver band als individuelen kan plaats vinden eveneens bij Liesbeth Verkerke of het secretariaat. Inleggeld 5,— per ploeg. Gelet op het succes van vorig jaar ver wachten wij een flinke deelname. De biljartvereniging van "De Gouden Leeuw" zal zijn wisselbeker van vorig jaar verdedigen. 21.— uur: Oranjebal in "Holland Huis" georganiseerd door de jeugdvereniging "Scarpenesse". Zij verwachten daar jong en oud. Toegang vanaf 14 jaar. Te vens zal daar de uitreiking plaatsvinden van de op deze dag gewonnen prijzen door de grote wagens en het touwtrek ken, om 21.30 uur. De prijsuitreiking van de wielerronde zal plaats vinden in café "Zeelands Welvaren" van de heer P. Bevelander Langeweg 3 Scherpenisse, na afloop van de ronde. Willen de bewoners van het parcours Molenweg lente-Platteweg dit vanaf 10.— uur autovrij maken, bij voorbaat dank. Op 30 april a.s. de vlaggen uit!!! Tooit u deze dag met oranje of rood wit en blauw. Het dragen van folkloristische kledij is op deze dag bijzonder gepast. De vaststelling van het bestemmingsplan "Dorpsweg" te Oud-Vossemeer, was voor de sgp woordvoerder, de heer Th. Aarnoudse aanleiding zich af te vragen, wie er nu gelijk had met zijn bewering over bouwgrondvoorraad. De gemeente of de provinciale planologische dienst. De eerste stelt dat er per 1 januari 1980 niet meer ruimte was overgebleven in het jongste bestemmingsplan dan voor zes woningen en 3 bungalows, terwijl daarin' geen plaats meer is voor sociale woningbouw. De PPD daarentegen stelt dat er nog ruimte is voor 25 woningen, zodat men nog wat jaartjes vooruitkan. Aangezien de groeiverwachting tot 1990 maar 100 inwoners is voor deze kern zouden 9 woningen per jaar voldoende zijn, meent de PPD. De heer Aarnoudse zag echter ook, dat het college met gefundeerd cijfermateriaal haar mening staafde en kwam dan ook tot de conclussie dat het bestemmingsplan Dorpsweg zeer noodzakelijk is. Zo dacht ook de gehele raad. Met name de heer W.C. van Kempen (cda) en J.L. van Gorsel (wd) waren het met de conclusie eens van hun collega Aarnoudse. De heer van Kempen vond, dat een gemeentebestuur tijdig dient te zorgen voor bouwgrond voor de wo ningbouw, zeker in de sociale sector. In verschillende kernen zat of zit men daarin toch al krap en als er dan op ii "Dit is de eerste en de laatste keer", zei het VVD-raadslid J.W. Hilbron kort maar krachtig, over het aanschaffen van bureaus, kaartenhaken en meubilair door de school met de Bijbel in Poort vliet, zonder goedkeuringen van de in- spectrice en B en W. Hij vond dat de besturen van de bijzondere scholen op Tholen hierop nog eens gewezen moes ten worden. "Dit is wel agendapunt tien, maar het schoolbestuur in Poortvliet verdient geen tien", zei PvdAraadslid J. de Bres. "Men moet als schoolbestuur wel voorzichtiger zijn, zodat dergelijke verwikkelingen zich niet kunnen voor doen", aldus de Bres. Wethouder J. Versluys antwoordde, dat b en w dat al onomwonden en duidelijk hadden ges teld, maar hij had er geen bezwaar tegen om dat nog eens te doen. Overigens gaf de gemeenteraad nu achteraf wel goed keuring om de reeds aangeschafte ma terialen te betalen. De intieme entourage van de Vossen kuil, bijna tot de laatste plaats gevuld met een aandachtig en dankbaar pu bliek, waaronder Wethouder en me vrouw Versluijs, waren de perfekte sfeer voor een concert j.l. zaterdagavond, ge geven door het Smalstads Mannenkoor en het opera ensemble Belcantorium uit Bergen op Zoom. Het Smalstads Mannenkoor onder lei ding van Jan Wesdorp beet de spits af met 2 k capella nummers, Si Iniquitates Observaveris van S. Wesley en Psalm 26 van Sweelinck. Laatstgenoemd nummer had ook deel uitgemaakt van het be kroonde optreden van het koor in Mid delburg in mmart j.l. Het totale programma bestond uit 24 nummers, merendeels van opera af komst, waarin mannenkoor en opera ensemble elkaar afwisselden. De solisten van De het ensemble werden op de piano begeleid door mevrouw El- sa Hernady van Bueren, terwijl Tom van Gurp de begeleiding van het Smalstads Mannenkoor voor zijn rekening nam. Erg plezierig was het, dat voorafgaand aan elk nummer een korte beschrijving werd gegeven door de dirigenten me vrouw Hernady of Jan Wesdorp. De kwaliteit va de gehele avond was van een hoog gehalte en de kombinatie van koor en ensemble bood een uitstekend muzikaal niveau in een verfrissende af wisseling. Het is te hopen, dat we hef Smalstads Mannenkoor en het Opera ensemble nog vaak zullen kunnen beluisteren en hebben er het entree-geld 5,50 per persoon) graag voor over. Daarvoor werd ook nog gratis koffie in de pauze aangeboden! De voorzitter van het opera ensemble, de heer Teeuwen, benadrukte nogmaal hoe aangenaam de leden van het en semble het vonden samen te werken met het mannenkoor. Het publiek was gul met verdiend applaus en de meeste lof kwam terecht waar zij hoorde: bij me vrouw Hernady, dirigente, pianiste, tekstschrijfster en presentatrice. Voor haar dan ook de bloemen. zeker moment wat kan gebeuren, zit men in de bouwgrondknoei. Zijn fractie toonde zich dan ook ingenomen met vaststelling van plan Dorpsweg. Dat gold eveneens voor de VVD. Woordvoerder Van Gorsel herinnerde er aan bij het bezoek van de commissaris te hebben gesteld, dat Tholen niet moet worden "geconserveerd". Hij consta teerde vervolgens een toch grote PPD invloed in deze provincie. Voor hem was het toch meer een dienst, die kil achter een bureau zat te werken, zonder reke ning te houden met de leefbaarheid van de wat kleinere kernen. Onze taak is het echter alle kernen leefbaar te houden. Het feit dat er zich sinds 1945 vrijwel geen inwonertoename in Oud-Vosse- meer heeft voorgedaan, bewijst dat het dagelijks bestuur gelijk heeft en van een woningbouwverstoring zeker geen spra ke is. Uiteraard moet er vanwege die woningverdunning wel worden ge bouwd. De heer Van Gorsel betreurde het dat de nota bewoningspatroon op die wijze als het ware wordt misbruikt. Hij hoopte dat G.S. er anders over zal denken dan de PPD doet en wenst het provinciaal college daarbij sterkte toe. Voor zijn fractie moet het bestem mingsplan Dorpsweg doorgang vinden. De woordvoerder van de PvdA, de heer P.van Schetsen zei geen grote behoefte te hebben nog diep op het voorstel in te gaan. Het werd uitvoerig besproken in de commissie ruimtelijke ordening en de standpunten zijn duidelijk, ondanks wat PPD gekrakeel. Zijn volledige fractie zal het voorstel opnieuw steunen. Burgemeester E. Baerends dankte de raad voor de unanieme beslissing.Dat sterkt ons ook na de duidelijke weerleg ging van de PPD argumenten. De raadsvoorzitter had het bij bezoek van de commissaris ook nog even aange haald, dat erim Oud-Vossemeer geen sprake was van bevolking8groei en wo ningbouwverstoring. Hij hoopte met de raad op een gunstige uitslag via g.s. Er zijn goede verwachtingen dat de dienstverlening van de ziekenhuisbus met ingang van de nieuwe dienstrege ling wordt verbeterd. Wethouder J. Versluijs heeft dat maandagavond in de gemeenteraad meegedeeld op vragen van raadslid P. van Schetsen (PvdA), De grootste grief van de bezoekers van het A.B.G. en Lievensberg in Bergen op Zoom was, dat de ziekenhuisbus niet goed aansluit op de lijndiensten. In een gesprek met de B.B.A., die de lijndienst Stavenisse/Bergen op Zoom verzorgt, bracht wethouder Versluijs naar voren, of de ziekenhuisbus niet beter ingepast kan worden. De BBA liet weten, dat er plannen wa ren voor een halfuur dienst van Stave- nisse nar Bergen op Zoom, waarvan zo wel de scholieren in de morgenuren als 's middags de ziekenhuisbezoekers zou den kunnen profiteren. Het eindpunt zou zelfs Lievensberg kunnen worden, zodat de ziekenhuisbus op de lijn Sta- venisse 's middags zou vervallen. (Op werkdagen), 's Avonds zou de zieken huis nog wel alle zeven kernen moeten aandoen. "We zijn nogal blij met deze regeling, want dat betekent ook minder kosten", zei burgemeester Baerends. De grootste verrassing bij de derde Rode Kruisloop Tholen was zaterdagmiddag de overwinning van de Oosterscheldeschool uit Scherpenisse bij de groepsprijzen. Pro- centsgewijs had de o.l.s. van hoofdonderwijzer H. Sauer voor de grootste deelname gezorgd, maar men had duchtige concurrentie van de Diaconieschool uit Aagtekerke. Dhr. Nonnekens, oud-onderwijzer aan de CNS in Tholen, had bij zijn vertrek naar Walcheren besloten om de Rode Kruisloop trouw te blijven. Hij eindigde qua deel name zelfs gelijk met de Oosterscheldeschool. Het lot bracht de beslissing en dat wees uit, dat de Eendrachtbode-wisseltrofee van de 3e Rode Kruisloop Tholen tot volgend jaar in de o.l.s. te Scherpenisse staat. Met een duizend deelnemers was de derde Rode Kruisloop weer een succes. De Markt in Tholen bood een levendige aanblik, toen burgemeester E. Baerends om twee uur het startschot loste voor 1 km hard of minder hard lopen. Hon derden kinderen, begeleid door ouders, onderwijzers en helpers van het organi satiecomité lipen via de Molenvlietse- straat en de fraaie route door het Bosje, naar de finish op het eind van de Oude- landsestraat. Wat oudere kinderen werden om half drie door de burgemeester weggescho ten voor de 2 km. Door de drukte bij de start struikelden er enkele kinderen, maar ze werden door de helpers snel weer op de been geholpen. Lachend of huilend, maar in elk geval moe, kwamen ze over de finish. De werkster van de Oosterscheldeschool uit Scherpenisse gaf de kinderen een morele steun door zowel de 1 als de 2 km mee te lopen, waarmee ook zij een aandeel had in de Dokter Padt loste om drie uur het start schot voor de 3 en 6 km., waarbij ook meer geoefende prestatielopers aan de start kwamen. Op deze afstanden was er met name flinke deelname uit Oud- Vossemeer, waarbij verschillende oude re lop?rs een voorbeeld gaven dat vol gend jaar meer navolging verdient. Er waren zelfs vijftigers van de partij. Op de 3 km was H. ter Hart van Olympia Halsteren le in 11.53.5 min., 2e E. Matthijssen van Olympia in 11.55.9 min., 3e Ard Beurskens uit St. Maar tensdijk in 12.11 min. De 6 km was een familie-aangelegen heid van de Roosendaalse gebroeders Bevers. Peter werd le in 21.32.8 min., Dion 2e in 22.13.6 min. Beiden zijn lid van de atletiekvereniging Thor. Derde werd Dick Schoonen uit Lepelstraat in 24.41 min. De lopers hadden zaterdagmiddag met een harde wind te kampen, maar het startschot voor de 10 en 15 km., waar voor respectievelijk 66 en 72 deelnemers waren. De streek was behoorlijk verte genwoordigd. Marien van Prooijen uit ,-Stavenisse leek gezien z'n aanwezigheid ook te gaan starten, maar hij wilde als wedstrijdloper niet aan een prestatie loop meedoen. Mogelijk is hij een vol gende keer wel van de partij, want het comité is vast van plan aan de Rode Kruisloop ook een grote wedstrijd te koppelen. De 10 km. werd gewonnen door Ad Suykerbuyk uit Steenbergen, die 36.06 min. liet afdrukken. Zijn stadgenoot Frans Riteko volgde met 37,55. Derde werd Marcel Paans uit Delft in 39.14 min. De eerste Tholenaar was J. Kwaak uit St. Maartensdijk in 42.16 min., 11. T. de Rijke, Stavenisse 42.20, 31. Kees Schot, Tholen 48.06, 35. van Bermel, Tholen 49.04, 52. B. Hendriks, Poort vliet, 58.00, 53. M. Hendriks, Poortvliet, eveneens 58.00, 54. mevr. Coppoolse uit Tholen (de enige dame op de 10 km.) 59.05, 56. J. Rijstenbil, Poortvliet 61.48, 57. M. Kwaak, Poortvliet 61.48, 58. D. Rook, Poortvliet 62.15. Op de langste afstand, de 15 km, sloegen de Thoolse deelnemers ook geen gek fi guur. De bekende Rinus Jeroense uit Halsteren zat vanaf 't begin vooraan, groepsprijs die later uitgereikt werd door de colonnecommandant van het Rode Kruis Tholen, dokter R. H. Padt uit Poortvliet. De CNS de Regenboog uit Tholen, die vorig jaar eerste was, werd bij de groe pen nu tweede. De School met de Bijbel uit St. Annaland schoof eveneens een plaatsje op: van de tweede naar de derde plaats. Bij de groepen was de verdere uitslag: 4. Olympia Halsteren 5. MLK de Veste Tholen 6. Spado Bergen op Zoom 7. SPS Poortvliet 8. Olympia Tholen 9. School de Zevensprong Bergen op Zoom 10. Trimgroep Tholen 11. Ols ter Tolne Tholen 12. LTS St. Voor alle kinderen was er een sticker en een balpen. De 1 km werd gewonnen door Arno van Dijke van de Regenboog uit Tholen in 4.18.9 min., 2e Angelique Spanier uit Oost Souburg in 4.24.4 min., 3e Kees Bout uit Steenbergen in 4.25.4 min. De 2 km werd gewonnen door Peter Franke in 8.32.4 min., 2e Johan Sturris uit St. Annaland in 8.35 min., 3e Jaap Vinjé uit Scherpenisse in 8.41.9 min. Het hoofd van de Oosterscheldeschool uit Scherpenisse, dhr. H. Sauer, met de Eendrachtbode-wisseltrofee voor de grootste groep bij de derde Rode Kruis loop Tholen. Links dhr. J.J. Nonnekens van de Diaconieschool uit Aagtekerke (Oud-onderwijzer van de CNS Tholen), die gelijk eindigde, maar de groepsprijs door loting misliep. Rechts de comman dant van de Rode Kruiscolonne Tholen, dokter R.H. Padt uit Poortvliet. bleef droog, ondanks de soms dreigende wolken. Voor de vele kijkers was het nogal fris, in tegenstelling tot de zomerse temperaturen die tot en met donderdag voor zeer aangenaam voorjaarsweer zorgden. De koninklijke muziekvereni ging Concordia blies iedereen moed in en zelfs de majorettes trokken zich niets van de kou aan. Ze zorgden daarmee voor een generale.repetitie voor het op treden op 30 april in Amsterdam. De directeur van Philip Morris gqf het ondanks een beenblessure, waarvoor hij binnenkort geopereerd moet worden. Leo Goudzwaard uit St. Philipsland deed het ook goed. De Fliplander werd als streekbewoner volop erkend als de eerste Tholenaar en voor zijn zesde plaats kreeg hij dan ook een speciale beker. De jonge Jan v.d. Reest uit Scherpenisse - B-junior van SPS, liep in 't begin nog samen met veteraan Jan de Leeuw uit Oud-Vossemeer, maar de routinier bleek toch over een langere adem te be schikken. geld en goede raad 0202 De Fliplander Leo Goudzwaard was op de 15 km de beste Tholenaar met een zesde plaats. 1. Frans Burger, Bergen op Zoom, 48,47 min. 2. Rinus Jeroense, Halsteren, 50.03m. 3. Come Haast, Bergen op Zoom, 50.47 m. 6. Leo öoudzwaard, St. Philipsland, 52.31 m. 9. Jan de Leeuw, Oud-Vossemeer, 53.46 m. 20. Jan v.d. Reest, Scherpenisse, 56.05 m. 28. H. v.d. Jagt, Oud-Vossemeer, 58.04 m. 45. J. Oerlemans, Oud-Vossemeer, 62.40 m. Alle deelnemers kregen een medaille met een sticker. De deelnemers op de grotere afstanden kregen via een verlo ting bovendien nog een prijs, beschik baar gesteld door de Thoolse midden stand. Ondanks de grotere deelname aan deze derde Rode Kruisloop Tholen zijn de baten voor de Rode Kruiscolon ne met 1800-1900 gulden minder dan vorig jaar. Hogere onkosten zijn hiervan de oorzaak, maar het comité is toch blij met het goede verloop. Ook de Rode Kruiscolonne, die wel wat kou moest lijden langs het parcours, zal ingenomen zijn met het resultaat. Dankzij het feit dat er zaterdag duizend lopers in bewe ging kwamen, kan het Rode Kruis nieuw materiaal kopen.' nta bosstraat 27 berqen op zoom Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 9