I mu& W<r Vervolg plaatselijk nieuws BOEKENWEEK VAN DER KREEK Donderdag 24 april 1980 EENDRACHTBODE 19 Sint Annaland SPS 4 gepromoveerd Promoveert SPS 3? Vosmeer 2 gestaakt Stavenisse Sint- Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint— Philipsland 2e zege Nap Hage VOL LEY BAL Circus in Tholen Zaterdag open dag Philipsdam ^;V\ OUD- r-jTA .hhM^s° S"" MOSSEMEER gg P00ff7VL/jEr\ \s\^AH 'V "v Ma*"TENSD,JK ANftA JAC0BAP0LDF» mer van Koophandel veronderstelde dat hetzij via eigen initiatief of in samen werking met anderen ter plaatse nog best voor een aantal middenstanders mogelijkheden liggen. In dat opzicht zag hij de ontwikkeling van het bedrijfs leven ook hier nog wel met enig ver trouwen tegemoet. Voorts werd gespro ken over de kosten van bedrijfsadvise ring, er was ook de toezegging dat voor iedere gegadigde een samengevat rap portje beschikbaar kan komen, er was de suggestie dat toch wel voorzichtig naar een zekere schaalvergroting gestreefd dient te worden, waarbij men er in het algemeen van moet uitgaan, dat het voeren van 1 branche toch wel een 50 m2. vergt en de aansporing tot een ver dere samenwerking als organisatie. Op merkingen kwamen er voorts over kan tines en dorpshuizen met de daardoor concurrerende invloed voor de horeca en de noodzaak ook in die sector tot overleg. Voorzitter P. C. de Wilde, die de leiding had, concludeerde onder dank voor de toelichting en vragen- beantwoording, dat er zowel voor bes tuur als gehele vereniging nog wel de noodzaak na deze avond overbleef tot een verdere studie van rapport en on derlinge gedachtenwisseling over de mogelijkheden. Weer ree gedood Van het geringe aantal herten dat Tho- len rijk is, in een tweede slachtoffer ge vallen. Donderdagmiddag werd in de Langeweg door dhr. de Wit een nog le vende, hoogdrachtige ree aangetroffen, die vijf minuten later was bezweken. Het kreupele dier had geen uiterlijke ver wondingen. Uitstapje De Zonnebloem De Zonnebloem ging dinsdag 15 april met 28 mensen inclusief helpsters en chauffeurs, naar Leysdream in Roosen daal voor het bijwonen van de opnamen van het Tros-t.v. programma "Op volle toeren". De show was boeiend en enkele mensen waren vrijdagavond vaak op de buis te zien omdat ze helemaal vooraan zaten. Een extra plezierige belevenis dus. Zeven vrijwilligers stelden voor het vervoer hun auto beschikbaar. Wielerronde 30 april De Eendrachtrijders houden 30 april a.s. hun openingswedstrijd van het wieier- seizoen '80. Zij hebben van de gemeente weer de beschikking gekregen over het prachtige parkoers met.start en finish in de Coentjesweg ter hoogte van de Gebr. Verhees, vervolgens Leguitsedijk en de Kalisbuurt. Er wordt in 3 categoriën ge reden C-, B- en A-coureurs. C-renners moeten voorinschrijven en wel onder tel. 875 omdat dit een beschermde groep is voor beginners en al wat ouderen en mensen met weinig of geen wedstrijder varing. A-renners tot 34 jaar en B- renners v.a. 34 jaar kunnen inschrijven op de dag van de wedstrijd bij Café Wim Marja in de Voorstraat. De Een drachtrijders hebben weer de volle me dewerking van de middenstand en het bedrijfsleven. Bovendien hopen zij op Bergen op Zoom Advertentie IM een Oranjezon. Ze verwacht een leuke wielermiddag. Oud papier De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft zaterdag 5700 kilo oud papier op gehaald voor zijn instrumentenfonds. Biljarten In de strijd om de Vosmeer-cup biljarten heeft koploper De Poedelaars een zware 9-2 nederlaag geleden tegen K.O.T. J. Schetters 16 beurten kortste partij en C. Wessels 44 caramboles hoogste serie. C. Wssels-A. Heyboer 2-0, J. Schetters-P. Timmermans 2-0, T. Schot-M. Sterk 2-0, J. van Daalen-L. Klippel 0-2, D. Pol- derman-J. van Gorsel 2-0. In de andere wedstrijd verloor De Tref fers met 2-9 tegen W.I.K. Kortste partij M. van Poortvliet 23 beurten, beste ge middelde H. Hommel 2.46. H. Hom- mel-L. Havermans C.zn. 2-0, J. Bur- gers-M. Vercammen 0-2, G. Haver- mans-C. de Koning 0-2, C. Burgers-W. Aarnoudse 0-2, J. Geuze-M. van Poort vliet 0-2. Aan kop gaat nog steeds de Poedelaars met 18 punten uit drie wed strijden, 2 K.O.T. 14'ó uit 2 w., 3. W.I.K. 13 uit 2 w., 4. De Treffers ll'/i uit 3 w., 5. Nooit Gedacht 9 uit 2 w. Programma: W.I.K.-De Poedelaars en K.O.T.-Nooit Gedacht. De Treffers is vrij. Eerste uitvoering kinderkoor Zaterdag 26 april a.s. om 19.30 uur hoopt het kinderkoor haar eerste uit voering te geven in de Ned. Herv. kerk. Het kinderkoor werd vorig jaar opge richt op initiatief van enkele kerkeraad- sleden uit de Ned. Herv. kezk. Vanaf de oprichting zijn er kinderen van verschil lende gezindten lid geworden en dat was precies wat de initiatiefnemers hadden gehoopt. Na lange tijd van intensief re peteren heeft men een repertoire opge bouwd, waaruit een verantwoord pro gramma is samen te stellen. Behalve de kinderzang is een blokfluitgroep te be luisteren. Mark Aarnoudse, de vaste or ganist van het kinderkoor, zal enkele orgelsoli ten gehore brengen, terwijl er bovendien nog samenzang op het pro gramma staat. Het belooft daarom een zeer afwisse lende avond te worden. De leiding hoopt op een grote belangstelling. De toegang voor deze avond is vrij. Er zal echter een collecte gehouden worden ter bestrijding van de onkosten. Oud-Radslid C. Ridderhof overleden In het ziekenhuis Lievensberg is dins dagavond op 74-jarige leeftijd dhr. C. Ridderhof overleden. Hij kreeg na de bevrijding bij de eerste raadsverkiezing in 1945 zitting in de gemeenteraad voor de arbeiders- en middenstandspartij. Daaz bezette hij de tweede zetel naast die van zijn partijgenoot F.J. Stols. De raadsperiode van dhr. Ridderhof duur de tot 1962. In dat jaar had dhr. Stols bedankt en kwam dhr. P.I. den Haan als tijdelijk opvolger de tweede zetel bezet ten. Deze kon maar twee openbare raadsvergaderingen meemaken, want toen waren er verkiezingen, waarbij SPS 4 is dankzij een 1-1 gelijkspel tegen Thol. Boys 6 gepromoveerd naar de re serve 3e klas. De Tholenaren dachten hun eveneens in deze 4e klas B uitko mende vijfde team met dit gelijkspel geholpen te hebben, maar Thol. Boys vergooide de toch al geringe promotie kans door in Willemstad bij Kogelvan gers 4 met 3-1 te verliezen. Zaterdag a.s. zal blijken of SPS 3, dat nu met DVO 3 de derde plaats deelt, kan promoveren naar de reserve 3e klas. De SPS'ers spelen tegen Chrislandia en moeten gezien de verschillen op de ranglijst zeker kunnen winnen, terwijl DVO tegen stadgenoot Alliance voor een moeilijker opgave staat. SPS heeft nu met 58 doelpunten tegen DVO 49 een beter doelgemiddelde, maar daarop zal men het vast niet laten aankomen. Zo werd naaste concurrent DVO ook afge lopen zaterdag al in de eerste helft overklast met een 0-4 voorsprong dank zij goals van Rien Hage (2), Rien Schipper en Kees van Haaften. In de derde minuut was het al raak. SPS toonde een prima inzet en zorgde daar mee voor een mooie eerste helft. DVO, dat een verdedigende ploeg had ver wacht, werd volkomen verrast. In de tweede helft ging SPS teveel verdedi gend voetbal spelen en ook de conditie sprak een woordje mee. Daardoor kon de thuisclub nog voor twee tegentreffers zorgen, maar de SPS-overwinning kwam niet in gevaar: 2-4. Vosmeer 2 speelde welgeteld twintig minuten tegen HSC 2 toen men in on derling overleg besloot om de wedstrijd te staken wegens een kleine wolkbreuk boven het sportpark de Vossenberg, dat een vertoeven daarop heel onplezierig maakte. Achteraf bleek dit wat te voor barig, want het weer klaarde naderhand ■toch nog redelijk op, maar gedane be slissingen nemen geen keer. De wed strijd zal vanavond worden overges peeld. De stand was op het moment van staken nog 0-0. Vosmeer 3 kon in de uitwedstrijd tegen Cluzona 3 niet verhinderen dat de Wouwse ploeg de titel greep in de derde klas afdeling Noord Brabant. Het werd een 3-1 nederlaag waarbij de thuisclub een 2-0 voorsprong nam die door een doelpunt van Jos Vaders kort voor rust tot 1-2 werd teruggebracht. Na de thee viel Vosmeer veelvuldig aan, maar Ger- rie Schot had pech toen een schot van hem buiten bereik van de Wouwse doelman tegen de lat kwam. Toen kort daarop de thuisclub een derde doelpunt maakte, was het met de Vosmeer weer stand gedaan en konden de Brabanders zich voor de viering van het kampioen schap gaan opmaken. Vosmeer 5 ging op bezoek bij Halsteren 8 en wist de stand tot de rust dubbel- blank te houden. De bebeslissing in deze wedstrijd viel een kwartier in de tweede helft, toen eerst Vosmeer door Sjaak Hommel A.zn. op 0-1 kwam, maar Hal steren in dezelfde minuut weer gelijk maakte. Het Vosmeer antwoord viel kort erop via een solo van Adrie van der Zande, die via onderkant lat zijn ploeg op voorsprong en - na naderhand bleek - op volle winst schoot. Het Vosmeer da meselftal ging op bezoek bij de Borgvliet dames in het kader van een nederlaag- toernooi. In de eerste speelhelft slaag den beide ploegen er niet in om de score te openen maar na de thee nam de thuisclub na tien minuten spelen een 1-0 voorsprong. Het heeft er lange tijd naar uitgezien dat deze stand ook op het bord zou blijven maar in de laatste seconden wist Helma Goedegebuure de gelijkma ker te scoren. Bij het nemen van de ver plichte strafschoppen wisten Helma en Anita Goedegebuure en Mieke van de Klundert het net wel en Connie van der Laak en Ankie van Dijk het net niet te vinden. voor het eerst de P.v.d.A. met een lijst uitkwam, aangevoerd door dhr. Stols. Met twee zetels had deze partij zich me teen een plaats in de raad verworven en dat ging ten koste van de twee zetels van de arbeiders- en middenstandspartij. De heren Ridderhof en Den Haan keerden niet meer terug in de gemeenteraad. Tegelijkertijd kreeg wel het CHU-lid J.J. Mosselman zitting in de raad. Gedurende zeventien jaar diende dhr. Ridderhof dus de gemeenschap als raadslid. Tevens was hij voorzitter van de raad van toezicht van de Coöperatie ve Kolenvereniging. Na eerst landar beid te hebben verricht, werd dhr. Rid derhof bode voor de vereniging Zieken- huisverpleging. Die functie vervulde hij vele jaren. De begrafenis zal zaterdag plaatsvinden. DE RIJDENDE NOTENBAR Elke donderdagmiddag op het Havenplein. Advertentie IM Collecte De collecte voor de Nederlandse Hart stichting heeft 1.911,75 opgebracht, waarvoor alle medewerkenden hartelijk worden bedankt. Smash verspeelde titel. Door een gelijkspel (5-5) heeft de tafel tennisvereniging Smash het kampioen schap aan Markiezaat 3 moeten overla ten. Men had met 7-3 moeten winnen om de titel binnen te halen. Er was nog een kansje aanwezig om een 6-4 zege te boeken. In de laatste set moest Wim Slager namelijk tegen de beste Bergse speler. Hij verloor de eerste set met 21-16, maar de tweede won Slager Ver rassend met 15-21. De derde set was bijzonder spannend, maar dat was voor Wim teveel. De Bergenaar won met 26-24. Theo Heijboer moest alle partijen uit handen geven. Johan Snoep won alle drie sets en Wim Slager 1. Het dubbel Snoep/Slager zorgde eveneens voor een overwinning. De competitie is nu afge lopen met een tweede plaats voor Smash. Geslaagde modeshow Met wat concurrentie van de Arabische prinses op het t v. scherm was er woens dagavond in het Dorpshuis toch goede belangstelling voor de modeshow van de fa. Pleune, in samenwerking met kapsa lon De Jonge en sporthuis Dingemans. Getoond werd, dat er in dames-heren en kinderkleding voor het gehele gezin veel moois in het eigen dorp te koop is, zowel in de goedkopere als duurdere klasse. De kleding was mooi, de kapsels leuk en modisch en de schoenen goed passend bij de creaties van de manne quins Mevr. Pleune-v.d. Hoek, die de mode show van een toelichting voorzag, bracht naar voren, dat men met de keuze bij de plaatselijke winkels "mooi van top tot teen kan worden, "t was een ge slaagde avond. Achterstand de Schutse De burgemeester vertrouwt erop, dat men in het bejaardencentrum De Schutse verdere activiteiten ontplooit om de achterstand in de administratie weg te werken. Hij zei dat maandag avond in de gemeenteraad op vragen van raadslid J..de Bres. Deze wees erop, dat het centraal bureau voor verificatie en financiële adviezen de administratie over dit lopende eerste halfjaar niet had kunnen controleren in verband met achterstand in de grootboekadministra tie. Raadslid de Bres vond, dat b en w daar wat achterheen moesten zitten omdat het tweede kwartaal inmiddels al be gonnen is,. De burgemeester zei dezelf de mening toegedaan te zijn. Nog geen sloop Terwijl de panden aan de Tonhuisstraat door slopersbedrijf J. A. Jeroense en zo nen inmiddels geslecht zijn, staat op de Molendijk nog het pas aangekochte huis van dhr. M. de Graaf. Nu dit raadsbe sluit door Gedeputeerde Staten was goedgekeurd informeerde raadslid P. van Schetsen of er spoedig tot sloop zou worden overgegaan. Wethouder L. J. Koopman antwoordde, dat eerst op het gebied van de Ruimtelijke Ordening nog het een en ander te regelen valt. Voorlopig zal het pand niet gesloopt worden. Zeer voorzichtig gezegd, kan de woning mogelijk tijdelijk verhuurd worden, al dus wethouder Koopman. Fietstocht 30 april Op 30 april wordt voor alle kinderen van de lagere scholen een fietstocht georga niseerd door tourclub de Hoop. Leden van de tourclub zorgen voor de begelei ding. De start is om negen uur vanaf het Havenplein. De kinderen worden ver deeld in kleine groepen en bij de finish wacht een versnapering en een herinne ring. Ook ouders en familieleden zijn hierbij van harte welkom. Zelfs de storm van zondagmorgen kon zeven enthou siaste fietsers er niet van weerhouden toch de fiets te pakken voor de weke lijkse rit. Onder zeer zware omstandigheden werd toch nog 40 km afgelegd. Slechts een man moest uitvallen omdat het hem te veel werd, maar vergeleken met het aantal uitvallers in de klassieker Luik- Bastena6ken-Luik (waar slechts 21 van de-174 renners de finish haalden) was dit geen schande. Onderweg was er nog een valpartij wegens de harde rukwinden, maar de ongelukkige kwam met de schrik vrij. In het clublokaal werd onder het genot van een warme bak koffie nog even nagepraat over de ontberingen tij dens deze gedenkwaardige rit. Cor Rijnberg bood sponsor Wim Rijnberg een club foto aan op poster formaat als dank voor de wekelijkse gastvrijheid en andere diensten aan tourclub de Hoop bewezen. Schoonmaken waterleiding De W.M.Z. is inmiddels begonnen met het schoonmaken van het buizennet. De bewoners van de straten waar op een bepaalde dag gewerkt wordt, krijgen persoonlijk bericht van de W.M.Z. aan gezien omliggende straten last van bruin water kunnen krijgen, dient men voor alle zekerheid een kleine voorraad schoon water bij de hand te hebben. Koffiebar Youth for Christ Youth for Christ Tholen, een klein stukje van de landelijke, interkerkelijke organisatie uit Driebergen, organiseert zaterdagavond om acht uur in het Dorpshuis een koffiebar. Youth for Christ, die geheel los wil staan van elke vorm van kerk, maar door het brengen van het evangelie onder de jeugd wel een brug naar de kerken wil. zijn, pro beert o.a. met een koffiebar haar doel te bereiken. In Tholen is dat al een paar keer gebeurd, maar nu voor de eerste keer in Stavenisse. De toegang is gratis. Er wordt een film vertoond: A Stranger in my Forest. Wie meer wil weten, is van harte welkom. A.s. dinsdag wordt voor de Zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Collecte De collecte voor de Nederlandse Hart stichting heeft 1.012,02 opgebracht, waarvoor allen hartelijk dank. Plattelandsvrouwen Antiek is een magisch woord. Daarom was dhr. Jilleba uit Middelburg uitge nodigd om de Plattelandsvrouwen over antiek te vertellen. Elke tijd heeft z'n eigen stijl. Toen de mensen romantisch waren, was ook de stijl romantisch en dat is zo door de eeuwenheen. Deze tijd is hard en strak, zo ook de stijl van nu. Er wordt vaak gezegd, als iets 100 jaar oud is, is het antiek, maar daarom is iets nog niet waardevol. Wat uit de 19e eeuw is, munt niet uit door grote waarde. Wan neer er van aardewerk of porselein stukjes zijn of er barstjes in zitten, is de waarde direkt een derde minder, dhr. Jilleba had enkele kandelaars meege bracht en liet de aanwezigen raden, welke antiek was. Ook tinnen borden en vijzels werden zo gekeurd. Daarbij kwam wel aan het licht, dat men niet zo maar een antiekkenner is. Het is oppas sen bij het kopen. Dat zal men toch wel doen, gezien de hoge prijzen. Dhr. Jille ba noemde er wat. Enkele dames had den wat voorwerpen meegebracht, die door dhr. Jilleba werden besproken en op waarde werden geschat. Er waren mee- en tegenvallers. Dankzij de gezel lige verteltrant van dhr. Jilleba was het een prettige avond, die voor herhaling vatbaar is. Het is weer Boekenweek Maandag a.s. 28 april (in plaats van af gelopen maandag, zoals vorige week werd aangekondigd) zijn er in de Bi bliotheek activiteiten ter gelegenheid van de Boekenweek, 's Avonds van zes tot acht uur zijn aanwezig: Mevr. van Veenendaal, die zeer goed thuis is op handwerkgebied, dhr. Jasperse, die veel weet van schelpen, gesteenten en mine ralen (vooral van het eiland). Verder is er nog een kantkloster .Naast boeken over deze onderwerpen is er tot en met 9 mei een tentoonstelling van boeken over de Tweede Wereldoorlog. Aankoop panden Op vragen van raadslid M. van Damme heeft wethouder L. J. Koopman maan dagavond in de gemeenteraad meege deeld, dat de aankoop van de huizen in de Wilhelminastraat en de Zuidsingel van Stoutjesdijk en Mevr. Franke nu vermoedelijk rond zit. G.S. van Zeeland hadden hun goedkeuring opgeschort, maar na vele telefoontjes en overleg met Middelburg, zou er deze week een gun stig advies voor goedkeuring volgen, al dus dhr. Koopman. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Route optocht Koninginnedag Start: Schoolplein L.T.S., Parallelweg, Zuidsingel, Haven, Kaaistraat, Markt, Bloemenlaan, Hogeweg, W. Churchill- straat, A. Schweitzerstraat, Bloemen laan, W. Boothstraat, Jacoba van Beie- renstraat, Oosterscheldestraat, West- vest, Haven/Keethil, Kaaistraat en einde markt. Optocht start om 18.00 uur en de prijs uitreiking is om ca. 19.30 uur op het marktplein. Afscheid voorzitter C. Poot van Middenstandsvereniging. Na de d.p.o. behandeling maakte de plaatselijke middenstandsvereniging er een lange zakelijke bijeenkomst van, want in aansluiting daarop werd nog een ledenvergadering gehouden voor af werking van huishoudelijke zaken. Uit de opsomming van uitgaven en inkom sten door penningmeester P. Groffen bleek, dat er een dikke duizend gulden in kas zit. Overigens moet de contributie 1979 nog worden geind. Men kan dan op een 1800,— komen. De winkelweek leverde een record omzet van 341.137,— op. Niettemin bleek de ra ming hiervan vrij nauwkeurig, want er resteerde daarvan een batig slado van 75,— Voor bestuur en aktiviteiten- commissie weieen goede zaak, omdat zo'n begroting nooit eenvoudig is en van zovelerlei factoren afhankelijk. Volgens woordvoerder J. de Rijke van de con trolecommissie waren alle bescheiden in orde. In die financiële commissiekwam dhr. H. van Houdt de plaats innemen van de heer P. Potter. Als nieuwe leden werden toegelaten de heren P. v.d. Houd en C. Bazen. Bij de bestuursverkiezing werd de herkiesbare P. Groffen weer benoemd, maar moest voor de voorzitter C. Poot, die zich om gezondheidsrede nen terugtrok een nieuw bestuurslid worden gekozen. Voorgedragen werden mevrouw Van Houdt- Slootmaker en dhr. S. Verjaal. Het werd een nek-aan- nek race, die nog juist in het voordeel .van een dame in het bestuur nd. In de eerstvolgende bestuursvergadering wor den de functies verdeeld. Het bestuur werd gemachtigd komend najaar opnieuw een winkelweek te or ganiseren. Vooral zijn er echter ook middenstandsaktiviteiten op koningin nedag, hoewel hieraan een wat emotio nele discussie voorging. Het meedoen aan aktiviteiten, zoals optocht, versie ring, enz. is vooö een middenstander te midden van zovele andere beslomme ringen niet eenvoudig. Wel kreeg het ieders goedkeuring aan het oranjeco mité een bijdrage te geven van 500,— voor kinderprijzen. Overigens kunnen middenstanders individueel of in groepsverband zich melden voor allerlei taken op de feestdag. De drie dames, die zich bijzonder voor de organisatie van de vorige winkelweek inzetten werden in de bloemetjes gezet. In dat aktivitei- tencomité wenste ook mevrouw Poot zich terug te trekken en in haar plaats kwam mevr. Morelli. Naast haar bes tuurslidmaatschap zal mevr. Van HOudt nog een jaar meedoen in de ak- tiviteitencommissie, evenals mevr. Wie laard-Schot. Nadat nog enkele punten tijdens de rondvraag zijn aangesneden, richt vice voorzitter Slager zich met enkele af scheidswoorden tot de heer C. Poot. Hij herinnerde hierbij aan het vele werk, dat de scheidende voorzitter voor de plaatselijke ondernemers en de organi satie had willen doen, waarvoor een dankwoord zeker op zijn plaats was. In zijn wederwoord zei de heer Poot te hebben gepoogd naar beste weten het goede voor de vereniging te zoeken. Daarbij moeten gemaakte fouten en een soms wat driftig optreden dan maar worden vergeten. Het werd voor mij ook een vriendenkring met vaak ook wel meningsverschillen, maar een toch altijd goede onderlinge verstandhouding. Het gezamenlijke front maken op alle ge bied stond me steeds voor ogen en dat dit nodig is, konden we deze avond ook vernemen via behandeling van het d.p.o. rapport. Een nog hechtere sa menwerking is voor de toekomst nood zaak, zei de heer Poot, die tenslotte iedereen dank bracht voor de medewer king in voorgaande jaren en op deze voor hem laatste ledenvergadering als voorzitter. DE RIJDENDE NOTENBAR Elke dinsdagmiddag op de Haven. Advertentie IM Toerclub De de Bidon Tijdens de eerste maandagavond-rit op 14 april werd een record aantal leden begroet, want maar liefst 26 fietsers hadden zich aangemeld voor een rit over 35 km. Voor de aanvang werd door fo tograaf Cor Poot een groeFsfoto ge maakt vóór het clublokaal in de Kaai straat. Zondagmorgen 20 april werd on danks de dreigende weersgesteldheid toch gestart. Om half tien werd vertrok ken in de richting Scherpenisse, maar regen en wind waren van dien aard dat slechts een afstand werd afgelegd van 6 km. Gevolg was dat de 10 deelnemers vrij spoedig terug waren in het clublo kaal, waar nog enige tijd werd nagepraat over deze unieke rit in april. Maandag avond 21 april werd door 17 leden een afstand afgelegd van 41 km. over het eiland Tholen, die ondanks de felle wind voêr de fietsers geen problemen ople verde. Zondag en maandag a.s. worden er ritten verreden via Tholen, Halsteren, Lepelstraat en Sint-Annaland over 48 km. Op woensdag 30 april gaat de Bidon deelnenen aan de wielerronde voor trimmers in Scherpenisse, die zal wor den georganiseerd door toerclub Zee- lands Welvaren. Start en finish zijn in de Molenweg en er moet een afstand afge legd worden van 34 km. Ondertussen is de toerclub begonnen met een balpennen-aktie. Ter onder steuning van de wielersport kan een ieder een pen kopen met de tekst Toer club de Bidon, Clublokaal café de Sport. De netto opbrengst van deze aktie komt ten goede aan de clubkas. Collecte De collecte voor de Hartstichting heeft 1.333,35 opgebracht, waarvoor col lectanten en gevers hartelijk dank. Bedankt Ds. A. Moerkerken uit Nieuw Beijer- land heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. Geslaagd Onze oud-dorpsgenoot L. P. J. Hage Pzn., slaagde in het Openbaar Slacht huis te Amersfoort voor Keurmeester van vee en vlees. NCVB en vakantie Mevr. Hagen uit Vlissingen heeft voor de NCVB in 't Ouwe Raed'uus het een en ander laten zien en verteld over de Zeeuwse vakantieweken voor zieken en gehandicapten. Door middel van dia's kon men nader bekijken, hoe een ge deelte van de Zeeuwse Collecte wordt besteed. Mevr. Elenbaas, de presidente, kondigde aan, dat op 20 mei dhr. Broekhuis uit Steenbergen over sieraden zal spreken. Het jaarlijkse reisje is op 12 juni. Openstelling Postagentschap De openstelling van het nieuwe Posta gentschap bij de Fa. Oudesluijs aan de Markt is voortaan op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag: 9-12.30 en 13.30- 17.30 uur en woensdag van 9-12.30 uur. Woensdagmiddag is het postagentschap dus evenals de winkels gesloten. DE RIJDENDE NOTENBAR Elke vrijdagmorgen aan de Smidsstraat. Advertentie IM Almarkt geopend. In de Molenstraat is het vorig weekend een drukte van belang geworden. Dat begon al midweeks, toen er woensdag avond open huis was van de nieuwe Al- markt. Nieuw in een overigens al bes taande supermarkt, maar dan in ander verband. Op ondernemersgebied is de firma Bouman-Potter, eertijds firma Potter een naam, die al zoveel jaren wordt verenigd met het aanbod van een voorzieningenpakket dat er mocht zijn. Dat werd er de jaren door zeker niet minder op. Na het aanvankelijk kruide niers-winkeltje, de galanterie, de textiel, kwam woninginrichting, speelgoed, su permarkt. Met name op het levensmid- delengebied is er een zo onafgebroken golfstroom, dat er telkens weer moet worden aangepast. Aangepast aan sorti ment, aangepast ook aan prijsbepaling. Nog recent immers wees het dpo rapport uit, dat ondanks toch wel behoorlijke voorzieningen, al zijn er ter plaatse wel tientallen winkeltjes verdwenen, de koopkrachtbinding in Poortvliet eigen lijk laag is in vergelijking met andere kernen en ongeveer op gelijke hoogte met Tholen-stad, waar de zuigkracht Bergen op Zoom uiteraard het zwaarst weegt. Wil men zo'n koopkrachtaf vloeiing indammen, dan moet zoveel mogelijk worden gezocht naar een voor het consumentendraagvlak zo groot mogelijke keuze en toch ook enigermate prijsconcurrentie. Dit laatste althans niet in een te groot verschil met wat el ders wordt aangeboden. In korte tijd werd daartoe ter plaatse wat men zou kunnen noemen, de vraag gedekt. Nog niet zoveel maanden geleden vestigde zich een Spar-supermarkt, zei het op wat kleiner schaal en sinds vorige week woensdag is er dan in het winkelbedrijf Bouman-Potter de Allmarkt met de nieuwe bedrijfsleider Frans Donken. De ruimte in het perceel was van dien aard, dat het niet zo moeilijk was een grote oppervlakte voor de levensmiddelen sector te creeëren. Alleen moest daar voor het gedeelte wat geheel tot de wo ninginrichting behoorde verhuizen. Zo kwam er een foodruimte van 250 m2 en daarbij nog een nonfood gedeelte van 150 m2. Een winkel van 400 m2 is er wel één, die iri onze regio meetelt. In zeer korte tijd onderging de ruimte een knappe gedaanteverwisseling, waardoor het niet alleen een zeer modem en aan bod werd, maar ook een aantrekkelijk interieur. Voor de Poortvlietse consu ment inderdaad te kust en te keur en tijdens het open huis en de eerste ver koopdagen waren er menige andere re gio-bewoners, die kwamen kijken en kopen. Het- zou voor d&e plaats inte ressant zijn over een half jaar weer eens een onderzoek in te stellen onder de consumenten naar de koopkrachtbin ding. Zeker is, dat de firma Bouman- Potter een goede slag deed in de posi tieve richting daarvan. Collecte De collecte voor de Nederlandse Hart stichting heeft 936,48 opgebracht waarvan 220,30 uit Anna Jacobapol- der en 714,18 uit St. Philipsland. Ge vers en collectanten hartelijk dank. Hondenwedstrijd Johan Geense heeft met zijn driejarige bouvier Linda, nog steeds zijn eerste hond, met 88 punten een zesde prijs ge wonnen bij de wedstrijden voor jonge politiehonden te Wolphaartsdijk. Er waren twaalf deelnemers. Hij hoopt volgende maand bij de keuring het cer tificaat P.H. 1 te behalen, zodat Linda dan een echte politiehond wordt. De politiehondenvereniging De Schaer- pe Bliek zal op Koninginnedag voor het eerst optreden op de "Lange Wei" bij landbouwer van Dijke aan de Zuiddijk. Remise kampioenskandidaat A. Verwijs jr., die een grote kans op het kampioenschap van D.S.V.F. heeft, moest een punt inleveren aan R. Ver maas. Deze schiet in het eindspel nog tekort, maar Vermaas wordt in de toe komst toch een goede dammer. A. Ver wijs sr. pakte een punt van J. v.d. Velde. In de kopgroep wordt het steeds span nender: 1. Joppe 19 gespeeld 29 punten; 2. J. v.d. Velde 10-27; 3. A. Verwijs jr. 14-21. Uitslagen: L. ten Hove-R. Vermaas 2-0, J. den Braber-P. v.d. Velde 1-1, W. Mol-J. Joppe 0-2, A. Verwijs sr.-J. v.d. Velde 1-1, A. Verwijsjr.-R. Vermaas 1-1, J. den Braber-J. Noorthoek 2-0, L. ten Hove-P. Reijngoudt 0-2. J. v.d. Velde kwam in de bekerfinale door Z'n broer L. v.d. Velde met 2-0 te verslaan. Bejaarden en Guatemala De bejaarden kregen gistermiddag in De Wimpel dia's te zien over het zen- dings- en ontwikkelingswerk in Guate mala. De stichting Woord en Daad, die ook op de scholen al goed bekend is, bracht ook artikelen uit dat Midden- i Amerikaanse land mee. De commissie Open Bejaardenwerk is van plan op 21 mei een speciale bus naar het werkeiland van de Philipsdam te la ten rijden. Nap Hage uit St. Maartensdijk neeft die seizoen bij de junioren zijn tweede wie- Ierzege geboekt. Na eerst in Bergen op Zoom zich in de schijnwerpers te heb ben gereden) was hij nu in de Wouwse Plantage de sterkste. Eerder was Hage in Oud Gastel 12e. De Veronica 1 dames hebben hun laatste competitiewedstrijd tegen Meilust 1 uit Berg en op Zoom verloren. Veronica gaing slecht van start en Meilust profiteerde goed: 6-15. In de tweede set ging het bij de Smerdiekse da mes iets beter,. Er werd goed geserveerd en Meilust kwam niet aan bod: 15-7. In de derde set waren de rollen weer omgedraaid^. Veronica was kansloos: 7-15. Een 1-2 neder laag dus, maar de vijfde plaats in de ein dringschikking betekende toch promotie naar de eerste klas. Het derde heren team van Amigos leverde maandagavond een zeer goede prestatie door van het ongeslagen block 3 met 2-1 te winnen. Amigos begon overigens zwak en keek steeds tegen een kleine achterstand aan. Een time out bracht bij de stand 8-10 verandering in het spelbeeld. Amigos trok fel van leer en spoedig nam Amigos een voorsprong. Hard werkend trok men de set naar zich toe: 15-12. In de tweede set draaide het niet al te best bij Amigos. Bij een achterstand van 13-8 begon men echter keihard te werken. Met name de verdediging speelde zeer goed. Dat bleek echter niet voldoende te zijn, want Block won met 12-15. In de derde set liet Amigos al snel blijken, dat men er zin in had. Peter Uytdewilligen ser veerde in een vlot tempo naar 5-0 en de voorsprong werd eenvoudig uitgebreidt tot een 15-5 overwinning. Een mooie prestatie van Peter ter Uytdewilligen, Nico Klippel, Pim Koedood, Frank Hommel, Come de Koning, Conny Boogaart en Piet Bevelander. De leiding concludeerde, dat het derde team veelbelovend talent telt, maar om wat te kunnen bereiken moet men wel keihard trai nen. De dames van Amigos 1 beleefden als 2e klas team een erg leuk en boeiend bekera- vontuur tegen het in de promotieklas uitko mende Hirundo uit Roosendaal. Het was geen makkie, maar Amigos speelde erg goed tegen een matig Hirundo. De eerste set ging wat onwennig, zodat het Roosendaalse team met 15-6 won,. In de tweede set kreeg Amigos snel vat op het spel en Hirundo kwam er niet aan te pas. Door een goede aanval van Jean- net Pollie, Ina de Kunder en Christel de Graaf en een flitsende verdediging van Anja de Wit, Jannie Oostdijk, Mariette Boonman, Marleen Havermans en Trudy Hage, liep Amigos snel weg naar 3-9. Hierna kwam Hi rundo terug via een tweetal time outs tot 9-9, maar Amigos gaf zich niet gewonnen. Op nieuw werd een 9-12 voorsprong afgedwon gen. Het sterke en ervaren Hirundo knokte terug en won met 15-13, zodat Amigos met 2-0 verloor. Dames Amigos 2 wonnen hun laatste com petitiewedstrijd met 3-0 van Olympus 3. Dankzij goed aanvallend en verdedigend spel werden de setstanden 15-9, 15-7 en 15-6 be reikt. Helma en Ineke Goedegebuure, Ria Mees, Ankie van Dijke, Anja Hommel en Annelie van Treijen kwamen hierdoor op een eervolle tweede plaats. Programma 28 april Bergen op Zoom: 20 u Veronica 1 h. - Block 1 (W.K. V.D. Meent), 19 u Amigos 3d. - Vero nica 2 d. (Mw. J. Kapitein). Vanuit heel Zeeland waren op zaterdag 19 april de zwemverenigingen al vroeg in Zierikzee present voor een sportdag. Ook de Thoolse zwemvereniging was goed vertegenwoordigd met drie ploe gen. Voor de Eendracht begon de dag met een spelencircuit in het zwembad. Elk spel duurde ongeveer vier minuten zo dat er voldoende afwisseling voor iedereen was. Hierna ging men te voet naar het crea tief centrum in de "stad waar iedere deelnemer een masker mocht maken naar geheel eigen inzicht. In de sporthal was ook een spelencircuit uitgezet en gelukkig waren de spelletjes zo gekozen dat alle kinderen, ook de jongste, gemakkelijk aan alles mee kon den doen. Tot besluit was er een speur tochtje door de oude stad Zierikzee met allerlei opdrachten. De tocht eindigde op de Zierikzese toren en met bussen werd iedereen weer teruggebracht naar de sporthal. Al met al een zeer geslaagde dag waaraan iedereen met genoegen te rugdenkt en het moet mogelijk zijn iets dergelijks, zij het op wat bescheidener schaal, in Tholen te organiseren. Vrijdag 2 mei zal het nieuwe Nederlands Holiday zijn tenten opslaan in de nieuwbouwwijk Buitenzorg in Tholen. Het circus blijft slechts 1 dag In Tholen, maar geeft wel twee voorstellingen: 16.15 en 20.00 uur. Op het programma staat o.a. muzikale clowns, vliegende trapeze, jongleur op Arabische vol bloeds, komische cascadeurs, viervoudi ge anitpode^onberijdbare ezels, parterre acrobaten, vier Indische olifanten, ko mische piramidebouwers, vijftien pan ters, trampolinespringers, in de matinee Conny Vink en het circusorkest o.l.v. Henk van Hoven. Zaterdag a.s. wordt van negen tot vier uur een open dag gehouden op de Phi lipsdam. Het werkeiland van de Phi lipsdam is bereikbaar via een werkbrug bij Anna Jacobapolder. In de informa tiezaal van de centrale directiekeet is een expositie, foldermateriaal, een diaserie en films. Er wordt uitgebreide informa tie gegeven over de compartinente- ringswerken ten behoeve van de storm vloedkering in de Oosterschelde. Tevens is er gelegenheid voor een bezoek aan de gereedgekomen of in uitvoering zijnde waterbouwkundige werken. Medewer kers van rijkswaterstaat geven daarbij uitleg. Het werkeiland met een aansluitend damvak van de Philipsdam is al gereed. In uitvoering zijn een bouwput voor een doorlaatmiddel in de Grevelingendam, duwvaartsluizen, een jachtensluis en havendammen met een bufferbekken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 19