Rust,wat kan het behagelijk zijn' Gymzaal Poortvliet kost 93 mille meer Met gedecentraliseerd welzijnsbeleid toch weer druk van hogere organen Rabobank 9 Thoolse raad ingenomen met verdere renovatie Markt. Algemene vergadering van de Rabobank te Sint Annaland Donderdag 24 april 1980 EENDRACHTBODE 13 SGP-raadslid Aarnoudse tegen commissaris Boertien Meer ligplaatsen Voorzichtig Grove aantasting Door lang uitblijven goedkeuring en fundering DE ZAAK WAAR VAKWERK EEN BEGRIP IS Extra afschrijving Vervroegd Meer subsidie Onr. goedbelasting Ruilbeurs miniatuurauto's Thoolse raad heeft kritiek op betutteling van bovenaf Geen continuïteit. FOTO SEGERS Naar de kroning Veel of weinig J. v.d. Heuvel toegelaten in de raad "Wij willen graag de zo gewaardeerde rust op Tholen - die ons lief is - voor zover ze nog aanwezig is, behouden. Wij geloven ook dat een groot deel van onze Thoolse bevolking dit wenst. Rust, wat kan het behagelijk zijn. Dat geldt dan voor de stedeling die ze zoekt, maar ook voor ons, die ze wil behouden. Wij vragen ons af, of dat nog te vinden is in plaatsen rondom het Veerse Meer en Schouwen Duiveland". Die filosofie gaf SGP-fractievoorzitter Th. Aarnoudse woensdagmiddag door aan de commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, bij zijn werkbezoek aan de gemeente Tholen. Aarnoudse en WD-raadslid J.L. van Gorsel spraken in de raadszaal van het gemeentehuis te St. Maartensdijk over ontwikkelingen rond de Oosterschelde en met name de recreatie. "De SGP- fractie is beslist niet voor ongebreidelde uitbreidimg van jachthavens, natte en droge recreatie. Dat houdt niet in, dat wij geen begrip kunnen opbrengen voor de stedelingen, die het gewoel van de drukke stad gaarne willen ontvluchten. Voornamelijk geldt het bezwaar van onze fractie - en uiteraard ook van een groot deel van de bevolking - voor re creatieve ontwikkelingen op Gods dag. Laten wij het maar eerlijk stellen: of het nu recreatie te water of te land is, het brengt veel verkeersdrukte mee. In het hoogseizoen staan er files' De rust, ja de ware rust - wat eigenlijk Gods dag bete kent - is dan ver te zoekn. Daarom heb ben wij geen behoefte aan ongebreidel de uitbreiding van recreatie. In ver schillende nota's komt hetzelfde stand punt naar voren: uitsluitend recreatie- vormen ontwikkelen die rust en milieu niet aantasten. Dat zou wel eens kunnen betekenen, weinig of geen uitbreiding. Weliswaar kan uitbreiding van deze za ken enige impuls voor de middenstand zijn, maar wij menen dat dit niet tegen de genoemde bezwaren opweegt. Als er gesproken wordt over geen aantating van de natuurfuncties, vinden wij dat een goede zaak. Deze moeten waar mo gelijk zelfs geoptimaliseerd worden", aldus SGP-fractievoorzitter Aarnoudse. Van Gorsel gaf de commissaris een heel andere boodschap mee. "De verken ningsnota van de stuurgroep Ooster schelde roept vragen op", zei het VVD- raadslid. "De recreatie komt nauwelijks aan bod. 't Gaat alleen om de ecologi sche waarde. Wij willen echter geen Oosterschelde voor een select gezel schap, maar voor een breed publiek. Een kleinschalige jachthavenontwikke- ling in Tholen is daarom op z'n plaats, evenals uitbreiding van de jachthavens St.Annaland en Stavenisse met elk 100 boten. Vervolgens zijn er mogelijkheden voor een jachthaven bij Gorishoek en voor ontwikkeling van de verblijfsre- creatie. Oud-Vossemeer en Nieuw-Vos- semeer moesten hun jachthaventjes missen, maar helaas lag de door rijks waterstaat toegezegde compensatieha ven op het grondgebied van St. Philips- land", aldus Van Gorsel. Hij noemde het door de stuurgroep aangegeven maximum van 1500 nieuwe ligplaatsen in de Oosterschelde 'onwe zenlijk'. "Het zou onrechtvaardig zijn als Tholen met zijn kleinschalige havens uit de boot zou vallen", zei het VVD- raadslid. "Weet met de natuur te werken", zo bracht Vair Gorsel tenslotte naar voren. "Conserveer de gemeente niet, maar laat ze leven. Ik hoop dat u over tien jaar een prachti ge Oosterschelde aantreft met aan de oevers een Thoolse gemeenschap waar pit in zit", zei de liberaal. Dhr. Boertien meende dat Van Gorsel toch alleen voor de VVD-fractie ges proken had en niet namens de Thoolse raad. Hij gaf de actiegroepen 'alle gelijk van de wereld' om gezien de dure op lossing voor de Oosterschelde-afsluiting, niet allerlei recreatieve ontwikkelingen toe te laten. 't Zijn altijd botsende be langen, dus moeten we een zo voorzich tig mogelijk beleid voeren. Keuze voor het alternatief 2 van de stuurgroep (o.a. maximaal 1500 nieuwe ligplaatsen) be tekent dat andere punten ondergeschikt zijn", aldus dr. Boertien, die benadrukte dat de 1500 ligplaatsen all-in zijn. (in uitvoering zijnde plannen inbegrepen) PvdA-fractievoorzitter P. van Schetsen nam eveneens afstand van de woorden van raadslid Van Gorsel. "Een klein schalige ontwikkeling zoals Tholen en uitbreiding van de jachthaven St. An- naland past in ons beleid, maar een nieuwe jachthaven bij Gorishoek heb ben we ver voor ons uitgeschoven", zei Van Schetsen. Burgemeester E. Baerends liet weten, dat in de Thoolse gemeenteraad bin nenkort de kaarten geschud worden over de plannen voor inrichting van de Oosterschelde. Van Gorsel maakte zich zorgen, of het gemeentelijk standpunt wel voldoende aan zijn trekken zou komen. "Als ge meenten gedwongen kunnen worden om medewerking aan plannen te geven op het gebied van de ruimtelijke orde ning, zou dat een grove aantasting van de gemeentelijke autonomie zijn", zei het VVD-raadslid. Hij stipte evenals Aarnoudse pok het grote belang van de zoetwatervoorzie ning voor de landbouw aan. De SGP- fractievoorzitter zei verder, warme voorstander te zijn van alle reserverin gen ten behoeve van de visserij. "De belangen van de beroepsvissers moeten, voor zover mogelijk, gewaarborgd wor den", zei Aarnoudse. Hij sprak ook nog over de Oesterdam. "De toekomstige weg over de Oesterdam kan voor Tholen een betere bereikbaarheid betekenen; maar anderzijds zijn er och o,ok weer twijfels over een drukker verkeer naar Schouwen-Duiveland, enz. Verder wordt in een der vele nota's onomwon den verklaard, dat de openstelling van de sluizen in de Oesterdam sterk beperkt moet worden. Het is duidelijk, dat dit feit voor een goed functioneren van de beroepsvisserij sterk de aandacht ver dient. Hetzelfde geldt voor de jachtha ven in Tholen, al spreekt dit laatste onze fractie dan niet zo aan. Wij beseffen dan ook goed dat, wil de haven van Tholen goed functioneren, zij een goede passa gemogelijkheid zal moeten hebben", al dus Aarnoudse' Hij wees er overigens nog op, dat er ten aanzien van de Oosterschelde nog veel onzekerheden zijn. Niet in het minst wat betreft de veiligheid bij eventuele stormvloeden. Dr. Boertien sprak de hoop uit, dat hij bij zijn volgende werkbezoek, Tholen geheel over Zeeuwsch grondgebied zou kunnen bereiken, via de Oesterdam. "Dat zou een grote vreugde zijn", aldus de commissaris der koningin in Zeeland, woensdagmiddag in het gemeentehuis te St. Maartensdijk tijdens een informele vergadering van de Thoolse gemeente raad. ■De commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, had woensdagmiddag bij zijn bezoek aan Tholen een aantal fervente jeugdige supporters. Ze waren er al bij zijn aankomst in St. Maartensdijk en ze misten evenmin zijn vertrek. Zonder handtekening lieten ze de commissaris echter niet gaan en op het glimmende kofferdeksel van de provinciale statie-auto voldeed dr. Boertien aan die wens. Burgemeester E. Baerends slaat het allemaal met genoegen gade. Hij had de commissaris en de ook in de raadszaal aanwezige Smerdiekse jongens al aan het lachen gekregen met een smakelijk verhaal over zijn schooljaren, toen de inspecteur op bezoek kwam. "Jullie hadden nooit gedacht nog een mopje van de burgemeester te horen", liet de dhr' Boertien de jeugdige belangstellenden weten. De burgemeester bood de commissaris nog een presentje aan: een geschenkdoos met produkten van Thoolse bedrijven. De nieuwe gymzaal aan de burgemeet in Poortvliet heeft 93.000 gulden meer ge kost dan geraamd was. Dit werd dins dagavond duidelijk in de Raadscommis sie Financien, die verschillende wijzigin gen van de begroting 1979 behandelde. PvdA-raadslid J. de Bres zette een vraagteken bij de forse verhoging Wet houder C.J. Moerland verklaarde dat de meerkosten bij B en W ook een beetje verward overgekomen waren. Behalve een prijsverhoging van de bouwkosten was er een tegenvaller doordat een lan gere paalfundering nodig bleek te zijn. Chef. Financien C. Meertens deelde mee, dat het hier om de grootste meer kosten ging van alle projecten die de gemeente realiseerde. In verband met het lang uitblijven van de goedkeuring Advertentie IM zat er een jaar tussen de raadsbeslissing met beschikbaar stelling van het krediet en de goedkeuring. Verder had wel standstoezicht bezwaar tegen het dak, zodat ook hier meerkosten uit voortk wamen. Aangezien de begrotingswijziging niet op alle dagen bij de stukken ter inzage hadden gelegen, konden niet alle com missieleden hun licht over deze cijfers laten schijnen. Bij de tegenvallers was ook de verbouwing van de drogerij Scherpenisse voor huisvesting van ge meentewerken, die 63 mille meer vergde dan was begroot. In verband met later uitgevoerde wer ken toonde 1979 een overschot van 723.000 gulden aan kapitaalslasten, dat B en W wilden aanwenden voor ver vroegde en extra afschrijvingen. Voor VVD-raadslid M. van Damme was dat een indicatie dat het met de rekening 1979 wel goed zat. Dhr. Meertens liet weten, dat de gemeente door het beleg gen van het liquiditeitsoverschot tegen de hoge termijnsente ook nogal wat had kunnen verdienen. Van Damme vond dat een pluimpje waard. Dhr. Meertens benadrukte, dat de gemeente verplicht is om voor kapitaalswerken de lasten ge durende een vol jaar te ramen, zoals bij de sporthal in Tholen in 1979 en 1980 is gebeurd, hoewel het werk dit jaar pas begonnen is. De Commissie kon instemmen met de voorgestelde tien extra afschrijvingen: Gemeentehuis 150.000 gulden, sportvis sershaven Stavenisse 60.000, sport hal/gemeenschapscentrum Tholen 135.000 gulden. Dhr. Meertens zei des gevraagd, dat de kosten voor het ge meentehuis ruim beneden de raming zitten, al is nog niet alles betaald: 1 ter mijn van de lift en een muur. Verder zijn de luidsprekers nog niet overal aange bracht. Ten aanzien van de haven Stavenisse herinnerde van Damme er nog eens aan, dat de verhoging van de liggelden over trokken was. Het deed hem goed dat de extra af schrijving nu ten goede van de liggelden kwam. Er werden ook een aantal posten ver vroegd afgeschreven, waaronder 101.000 gulden voor structuur- en bes temmingsplannen. Het betrof hier voornamelijk het structuurplan met deelnota's, dat 350.000 gulden heeft ge kost. "Toen het klaar was, is er weinig mee gebeurd", merkte wethouder Moerland nog op Straatverlichting van voor de herinde ling werd met 100.000 gulden vervroegd afgeschreven, toren St. Maartensdijk 14.000, reconstructie markt Tholen 91.000, raamkozijneno.l.s. Poortvliet 18.000' gymnastieklokaal Oud- Vosse- meer 47.000, restauratie Annavosdijkse- weg 2, St. Annaland 7000 gulden. De Commissie vond het een goede zaak om de subsidie van de bijdrageregeling karakteristieke gebouwen te verhogen van 5000 naar maximum 6500 gulden. Drie jaar geleden was de 5000 gulden vastgesteld, nadat de subsidie eerst 4000 gulden was. Op basis van de indexcijfers kwam de subsidie nu op 6500 gulden uit. Van Damme vroeg of de subsidie toch niet als onderhandelingsobject gebruikt is, want hij had toch wel eens dingen gezien, die precies naar de maximale subsidie toegerekend waren. CDA-raadslid W.L. Bijl geloofde, dat van Damme met die veronderstelling wel eens gelijk kon hebben, maar wet houder Moerland wilde dat toch niet bevestigen. De onroerend goedbelasting kwam ook nog even ter sprake. Van Damme vond het wel erg laat, dat de OG B-aanslagen 1979 pas in maart van dit jaar bij dé Tholenaars in de bus kwamen. Het eer ste kwartaal was bijna verstreken. Dhr. Meertens antwoordde, dat de gegevens voor 1 november al waren aangeleverd bij de belastingdienst in Apeldoorn, maar door een storing in de computer is er nogal vertraging ontstaan. Desge vraagd zei hij nog, dat er over 1978 nog twee beroepszaken over de O.G.B. lo pen bij het gerechtshof. Zaterdag 26 april wordt in Ons Dorps huis te Kruiningen vanaf half elf voor de derde keer een internationale ruilbeurs georganiseerd voor miniatuurauto's. Er komen namelijk ook veel Belgen, Fran sen en Engelsen. Behalve geruild, wordt er ook veel ge kocht en verkocht. Vooral oude model len zijn erg in trek. Als men veel auto's te ruilen of te verkopen heeft, kan men een tafel reserveren. De verzamelaars ver bouwen en schilderen ook. Er zijn zowel vrachtwagens als personenauto's: Daf, Scania, Mercedes, Bérliet, enz. van de merken Tekno, Lion Car, Siku, Dinky Toys, Nacoral, Solido, Wiking en Kibri. "De regering wil het welzijnsbeleid decentraliseren, dus in handen geven van mensen, die rechtstreeks en dagelijks belang hebben bij wat er voor hun welzijn gebeurt of zou moeten gebeuren. Deze voornemens stemmen niet overeen met de "betutteling" van bovenaf, die men in het welzijnsbeleid van rijk en provincie kan opmerken". Dit zei vorige week woensdag mevrouw N.M.J. Boissevain - van Riet (PvdA), toen tijdens het bezoek van de commissaris der koningin, dr. C. Boertien bij de informele raadsvergadering het welzijnsbeleid aan de orde werd gesteld. Mevrouw Boissevain gaf daarbij een tweetal voorbeelden. Zij merkte op, dat de provincie wordt betutteld door de staatssecretaris van C.R.M. omdat in el ke provincie een vrouwen-emancipatie bureau moet komen. Men zal er geld voor krijgen, maar als men zo'n bureau niet nodig vindt, mag dat geld niet voor provinciaal of gemeentelijk emancipa tiewerk worden be5teed. Een tweede voorbeeld van mevrouw Boissevain sloeg op provincie en ge meente. De Stichting Cultuurspreiding Zeeland wil voor het welzijnsbeleid re giomanagers instellen, die het eerste jaar weliswaar voor 80% door de provincie worden betaald, maar geleidelijk aan meer voor gemeenterekening komen. Past zo'n regio-manager wel bij of in gemeentelijke welzijnsplannen? Zo niet, dan moet de gemeenteraad kosten vote ren voor een van bovenaf opgelegde welzijnsvoorziening. Die betutteling vond de PvdA woordvoerster in lijn rechte strijd met de welzijnsdoelstelling: terug naar de mensen zelf. Ze had voor ze deze kritische noten plaatste een opsomming gegeven van de vrij snelle ontwikkeling van het wel zijnsbeleid op Tholen in nieuwe vorm, nadat februari 1979 de gemeenteraad had beslist over procedure, omvang, status en samenstelling welzijnscom- missie. Intussen zijn twee ronden in spraak achter de rug en is men doende aan de vierde en laatste fase van de planningsprocedure, de vaststelling van het plan 1981 - 1984 door de gemeente raad. De PvdA fractie, zo werd ook verwoord door mevr. Boissevain hoopt dat er voor welzijnswerk altijd vrijwilligers zullen blijven, maar is toch van oordeel, dat daarmee de continuïteit van veel sociaal culturele aktiviteiten in gevaar kan ko men. Zij meende dat de gemeente niet die aktiviteiten moet stimuleren, die hoofdzakelijk op basis van vrijwilligers werk plaatsvinden als niet van over heidswege financiële middelen beschik baar zijn om die aktiviteiten ook ber oepsmatig te ondersteunen. De CDA woordvoerder W.C. van Kem pen haakte er even op in. Hij wees er op, hoe er na 17 hoorzittingen en 3 bewo- nersbrieven over het welzijnsbeleid heel wat wensen op tafel liggen. Van de 9 werksoorten die de sociaal culturele sector omvatten sprongen bij die hoorzittingen jeugdwerk en vorming verenigingskader er toch weluit. Hij was overigens van oordeel, dat nog heel veel en heel vaak een beroep op vrijwilligerswerk gedaan zal moeten worden omdat beroepsmatig ondersteu nen van het gehele scala financieel niet te realiseren valt. Vandaar dat kader training ook een zo belangrijke zaak is. Ook wethouder Versluijs was van oor deel, dat het vrijwilligerswerk een grote bijdrage zal (moeten) leveren, gezien ook het feit van wat voor komende 4 jaar aan de hand van de begroting 1981 be schikbaar zal zijn. Wel is er de hoop, dat er een jeugdcoördinator zal komen om dat onderdeel in elk geval beroepsmatig te kunnen stimuleren. Voor vijftig pro cent van de wensen zal al meer dan het beschikbare budget nodig zijn. Van wat er nu al is zal de dienstverlening 721 /2 JAAR GETROUWD Twaalf en een half jaar geleden traden wij in het huwelijk. Het was een dag om nooit te ver geten te meer nu wij na twaalf en een half jaar onze foto-reportage weer eens ter hand nemen ge maakt door Bergen op Zoom dan komen er steeds weer herinneringen los die je al was vergeten. Maar foto's zijn blijvende herinneringen. Advertentie IM Mevr. C.P. den Haan-van der Meer uit de Burg. Smithstraat in Sint Annaland vertegenwoordigt met haar man de ge meente Tholen bij de kroningsplechtig heid op 30 april in Amsterdam. Mevr. den Haan, 11 september 1948 geboren, reageerde op een oproep in Tholender- wijs, maar aangezien er nog twee aan meldingen waren, moest er geloot wor den. In St. Philipsland was er evenmin veel belangstelling om naar de Dam te gaan. Hier zijn mevr. K. van Dijke-Stouten en dhr. S.W. Wagemaker de gelukkigen. Ook de Koninklijke Muziekvereniging Concordia uit Tholen is 30 april op de Dam in Amsterdam aanwezig met de harmonie, drumband en het majoret- tenpeloton om de feestelijkheden op te luisteren. De gemeentebesturen mogen verder enkele inwoners afvaardigen naar herdenkingsplechtigheden in het kader van de 35-jarige bevrijding. In St. Philipsland was er geen enkele aanmel ding, terwijl in Tholen alleen voor 6 juni (Eindhoven) een afvaardiging bekend was: broer en zus Gerrie Buys uit Tho len. Voor 5 mei (Den Haag) had zich nog niemand opgegeven. minstens hetzelfde moeten blijven. Overigens was het ook voor de wethou der van culturele zaken eenonbegrijpe- lijke zaak, zoals door mevrouw Boisse vain gesteld, dat de post voor de regio manager dwingend zou worden opge legd. Dr. Boertien wees er op, dat hij was ge komen om aan te horen en eventueel te rapporteren aan g.s. De hele kwestie van de rijksbijdragere geling leek hem nog wat onzeker te zijn. Een professionele inzet zal steeds met geld gepaard gaan. De commissaris toonde zich wel benieuwd naar de op komst bij de hoorzittingen. De heer C. Dijke (SGP) stelde dat het er 181 van de 18.000 zijn geweest en dat is dus niet om over te roepen. De heer van Kempen interumpeerde dat daaronder wel heel wat verenigingsbestuurders waren, die een belangrijk grotere groep vertegen woordigen dan uit het aantal opgeko- menen valt af te leiden. Dat werd even eens benadrukt door mevrouw Boisse vain, die de opkomst, de belangstelling daarom lang niet slecht vond. Dr. Boer tien verzekerde dat hij de onrust over de regio-manager zou rapporteren. Ten slotte vond ook de burgemeester dat men van bovenaf opleggen, zoals vaak te gemakkelijk gebeurt. Het PvdA raadslid J. de Bres meende anderszijds dat men soms heel gelukkig kan zijn, dat bepaalde steunfuncties van hogerhand mogelijk blijven, zodat het allemaal wel van twee kanten moet worden bekeken. In zijn welkomstwoord had burgemees ter E. Baerends gesteld, hoe op Tholen al verschillende malen de Commissaris der Koninging en mevrouw Boertien kon worden begroet. Het lijkt ook dichterbij te komen, dat we u in de toekomst kun nen verwelkomen, terwijl u tevoren niet meer over 'vreemde' grond heeft moeten rijden. Dit dan met het oog op de ko mende Oesterdam. Dr. Boertien antwoordde tevoren een verrukkelijke tocht te hebben gemaakt met bezoek aan alle Thoolse kernen. Hij meende met het oog op de jeugd, die mede de publieke tribune bevolkte, dat men op Tholen geen zorgen hoefde te maken over toekomstige gemeentebes tuurders. De adspiranten zijn er nu al. Na de officieuze raadsvergadering werd in het Thoolse stadhuis de lunch ge bruikt. Dhr. J. v.d. Heuvel is maandagavond toegelaten als lid van de Thoolse ge meenteraad. In de VVD-fractie volgt hij J.W. Hilbron op, die zijn laatste verga dering bijwoonde. De burgemeester liet weten, dat er in een speciale bijeen komst nog afscheid genomen zal wor den. De geloofsbrieven van Dhr. v.d. Heuvel werden onderzocht door de raadsleden Th. Aarnoudse (SGP), P. van Schet- sen(PVDA) en J.W. Hilbron (VVD). "Alles was prima in orde". We stellen voor Dhr. v.d. Heuvel als raadslid toe te laten", verklaarde Aarnoudse na het onderzoek. De burgemeester wenste de op de publieke tribune aanwezige VVD-volksvertegenwoordiger veel ge luk. Secretaris T.C. Benou en chef van Fi nancien C. Meertens werden respectie velijk als bestuurslid en plaatsvervanger van de Zeeuwse bestuursschool geko zen. Door een misverstand bij drie raadsleden kreeg Dhr. Benou 13 en Dhr. Meertens 16 stemmen. In het voorstel werd namelijk alleen Meertens bij name genoemd' terwijl dhr. Benou als 'de Se cretaris' was aangeduid. Aangezien SGP-raadslid C.A, Rijnberg ontbrak, waren er maar 16 stemmen. Met name de Thoolse raadsleden mevrouw J.M. Deurloo - van Broekhoven (kvp) en de heer J. Hilbron (wd) - sgp raadslid C.A. Rijnberg was uitstedig blekenmaandag- avond ingenomen te zijn met een verdere renovatie van de zuidkant Markt nu een gedeelte van de vml. ulo de nieuwe tandartspraktijk zal worden. De heer Hilbron (nog voorzitter stadsherstel) vroeg meteen aandacht voor een oude gevelsteen in het gebouw. Hij hoopte dat ze in elk geval bewaard zou blijven en indien de toekomstige eigenaar het wil opnieuw in de gevel gaat prijken. Wethouder L.J. Koopman kreeg bij het voorstel tot verkoop van de voormalige ulo en aangrenzing eerst het woord, omdat hij moest meedelen, dat er in het plan nog een kleine wijziging moest worden aangebracht. Dat was een uit vloeisel van eerder aangegane verplich tingen met de buurman aan de rechter zijde, die een recht op een kavelgedeelte had voor garage-bouw. Die toezegging werd destijds al gedaan, toen drukkerij Dieleman verbouwde en een uitgang kreeg naar de Venkelstraat, maar daar voor de Marktbewoner het recht op ga ragekavel' Voor de te verkopen opper vlakte maakt dat vrijwel niets uit, zei de wethouder van onroerende zaken. Me vrouw Deurloo meende aanvankelijk dat er nog een klink in de kabel was gekomen door eenvan deadviseur ont vangen brief, waaruit nog wat voorbe houd was te lezen' De burgemeester antwoordde evenwel, dat dit voorbe houd de beslissing van de raad betrof. Mevrouw Deurloo wilde graag alle ob stakels wegwuiven, omdat ze met de andere raadsleden ingenomen was, dat er opnieuw een stukje Marktbouw kan worden gerenoveerd. De raadsvoorzitter verzekerde, dat men aandacht zal schenken voor de gevelsteen, waarop de heer Hilbron attendeerde. VVD woordvoerder M. van Damme hoopte maar, dat het geen steen des aanstoots zou worden, zoals destijds te Oud-Vossemeer. Ook hij was blij met dit voorstel, evenals met de vestiging van een tandarts. Wel had hij nog de vraag of de oude gymzaal tot eind 1981 moet worden gebruikt en pas begin 1982 zal worden afgebroken, terwijl de sporthal toch wel eerder klaar kan zijn. De voor zitter zei voor dit laatste nog steeds op 15 oktober te hopen, maar wat ruimte is altijd gewenst. Ook de burgemeester vond het een goede zaak, dat met deze renovatie tegelijkertijd een tweede tandarts op Tholen komt werken, waar voor zeker paats zal zijn. Verder had niemand moeite met dit voorstel tot verbouw van gebouwen. Hierdoor roept de Coöperatieve Raiffeisen-Boerenleenbank "Sint Apnaland" W.A. haar leden op tot het bijwonen van de algemene vergadering die gehouden wordt op vrijdag 2 mei 1980 om 20.00 uur in de zaal van de heer L. van Dijke, Hoenderweg 29 te Sint Annaland. Verkorte agenda 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Opening Aanwijzing secretaris en stemopnemers Notulen vorige vergadering Aanwijzing leden, belast met voorlopige vaststelling notulen Balans en winst- en verliesrekening 1979 (en 6a) Bestuursverkiezing (en 7a) Verkiezing Raad van Toezicht Mededelingen Rondvraag Sluiting De volledige agenda, alsmede de jaarrekening over 1979 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor van dé bank voor de leden der inzage. Het Bestuur, A.A. Geluk, voorzitter A.C. Breurs, secretaris m Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 13