Zr. Engelvaart, 't was geweldig! Nieuwe tandarts in Tholen (D BOUMAN POTTER Smidsklokje leeft weer De Schelde Vertel ons maar uw keuken wensen! biüua^ yJUojr) Donderdag 17 april 1980 36e Jaargang no. 22 Verdeling Bloemenhulde en veel waardering voor directrice Ten Anker Dienstbaar In voormalige u.l.o. op de Markt Enkele kandidaten Met glans een 10 Fijne jaren Z.V.U. wil samenspraak. Andere opzet. WON INGlN RICHT Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Minitueus kaswet Tholen/Flipland 1048 ha Zaterdag 3e Rode Kruisloop. Subsidies 27 MC en volksdansen Wegverbetering duurder door olie Lid\ereniging Goud-en Zilversmeden Nieuw raadslid J. v.d. Heuvel Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 3,50 per halfjaar, per jaar ƒ26,50, per post ƒ33,50 per jaar, losse nummers ƒ0,70. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6 .00 uur. Advertentieprijs ƒ0,27 plus btw per i mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contant inclusief btw. Op rekening ƒ7,50. Jfooïdredacteur G. Heijboer. Als er wat te halen valt, blijven er wei nigen achter. Zo is de jeugd er als de kippen bij, wanneer iets gratis wordt aangeboden. Ouderen waren veelal in hetzelfde schuitje. Organisaties die iets hebben weg te geven, zouden zichzelf eerder nadeel doen dan reclame maken, als bij een weggeefpresentje niet ieder aan zijn trekken kan komen. Naarmate er van overheidswege meer bijdragen kwamen voor verenigingen, is men enerzijds geneigd zo'n pot onuitputtelijk te achten en anderzijds is er niets men selijks vreemd, dan ook grif te willen profiteren. Vandaar dat de eilandelijke muziekkorpsen hun stekels overeind staken, toen in het ontwerp-welzijnsplan werd geschreven over een rechtvaardi ger subsidieverdeling. Die nieuwe rege ling kwam maandagavond in Poortvliet ter sprake. Daar viel de nogal scherpe uitdrukking, dat het er op lijkt of straks de muziekkorpsen een jeugdcoördinator moeten gaan betalen. Met andere woorden: vermindering van muziek- subsidie zou een potje kunnen vormen voor benoeming van een jeugdcoördi nator. Zo is het niet. De welzijnscom- missie kwam tot de conclusie dat de Somno (dat is overkoepelende organi satie voor bepaling van de gewenste subsidienormen voor muziekverenigin gen) in 1978 wat uit de band sprong in vergelijking met 1977. Lag de verhoging overal zoongeveer op 3 V4%, bij de Som no werden bedragen aangereikt die van 400 naar 800 gulden sprongen. Inder daad maar op een bepaald onderdeel van de gehele bijdrage. Die sprong achtte de welzijnscommissie, afgezien van wel of geen jeugdcoördinator, te groot. Men wenste ongeveer de 3 lA% aan te houden, ook voor muziekkorp sen. Hoe men het ook wil noemen, maar inleveren/ doet niemand graag. Anders zou het huidige kabinet ook niet op het slappe koord balanceren. Daarom valt de teleurstelling van de muziekvereni gingen, die niet de minste zijn in zelf werkzaamheid, best te begrijpen. Maar in oprechte overtuiging werd van andere zijde aangetoond, dat de voorgestelde nieuwe regeling toch billijk is. Hoezeer men ook aan de kant van de muziek korpsen wil staan - en dat willen er heel veel in onze regio het kan niet worden ontkend, dat tegenover het totaal ver enigingsleven die nieuwe regeling niet onbillijk is. Temeer niet, omdat er bij en voor de muziekkorpsen wel de gunstige, ook goede en gewenste uitzondering is, dat men geen subsidie op het tekort krijgt' maar gewoon subsidie. In de we tenschap dat met name muziekkorpsen nogal wat te reserveren en te investeren hebben. Die uitzondering is de muzi kanten, die niet alleen een eigen hobby beoefenen, maar ook gemeenschaps vreugde bieden, graag gegund. Ook wij werden door de welzijnscommissie overtuigd. Aan billijkheid van die op stelling valt weinig af te dingen. "Kinders, je hebt me dikwijls grijze haren bezorgd, maar je maakt het nu allemaal goed. Bedankt, bedankt". Zuster J.M. Engelvaart uit Tholen, de zilveren directrice van Ten Anker, werd dinsdagmiddag in de recreatiezaal van het Thoolse bejaarden tehuis overstelpt met bloemen, filmbenodigheden en waarderende woorden. De grote verrassing vond ze echter het optreden van een veertigtal oud-personeelsleden, die op wijze van 'geen dier'bre plek voor ons op aard' hun vroegere directrice een zanghulde brachten. Mevr. Elenbaas-Krijger uit Poortvliet had stad en land moeten afzoeken om de 'oude garde' bij elkaar te krijgen, maar ze oogstte veel waardering met dit initiatief. "Ik merk het nu dat dit tehuis een echt tehuis is geweest voor jong en oud", zei zuster Engelvaart. Donderdag 10 april was voor haar ei genlijk de grote dag, de jubileumviering met de 'eigen mensen'. Toch kwam de zilveren directrice ook dinsdagmiddag onder de indruk van alle warme be langstelling voor haar inzet ten behoeve van de Thoolse bejaarden. De recrea tiezaal was ook wel bijzonder feestelijk versierd met bloemstukken, die een in woner uit Tholen om niet had gemaakt. Het personeel had een rode anjer op het witte uniform en voor Ten Anker, hing de eerder op de middag onthulde vlag (een zwart anker op een blauwe onder grond) fier in top. "Als die vlag voor Ten Anker wappert, dan is er wat te doen in het Thoolse bejaardentehuis", zei de nieuwe directrice, mevr.Koole. Dat was dinsdagmiddag beslist het geval. De directeur van de stichting verpleegen rusthuizen Zeeland dhr.M.L. Almekin- ders, bracht naar voren, hoe mevr. En gelvaart op 1 april 1955 haar werk zaamheden begon. Ten Anker is door bijzondere omstandigheden ontstaan. De ramp van 1953 was zeker een stimu lans en met hulp uit het buitenland, van het rijk en de provincie ontstond dit Thools bejaardentehuis. Het bestuur was bijzonder gelukkig, dat men zuster Engelvaart uit het gemeentehuis in Dordrecht kon halen. Ze wist niet hele maal waaraan ze begon, maar het verle nen van zorg stond op de voorgrond, 't Was soms te gek en je hing zelfs aan de goot om te schilderen. Hoe lang houdt ze dat vol, vroegen we ons als bestuur wel eens af. Vandaag is het feestelijke en grote dag voor jou, maar ook voor de bewoners. We zijn bijzonder blij dat we je in onze kring hebben. Met voldoening kunnen we op de afgelopen 25 jaar terug zien. Je was niet de directrice die hoog troonde, maar je was onder het perso neel. Je hart klopte steeds voor de be woners. Grote bewondering hebben we voor de manier waarop jij en je familie de problemen hebt opgevangen. Jullie waren allemaal bij Ten Anker betrok ken. Het dienstbaar zijn is gewoon bij je ingeboren, 't Ging altijd om de mede- Dhr. G J. Roefs uit Bergen op Zoom wil van de gemeente het voormalige ulo-gebouw aan de Markt kopen voor vestiging van een tandartsenpraktijk. B en W juichen dit plan toe. "Het voorzieningenpakket op Tholen wint hiermee aan kwaliteit en sa menstelling", aldus het college in een voorstel aan de gemeenteraad, die maandag avond een beslissing neemt. De vergaande staat, van verval van een gedeelte van de bebouwing aan de Markt in Tholen is een onderwerp van aanhoudende zorg van b en w. Temeer nu deze bebouwing in het centrum van het historisch stadje ligt en dit negatief element in schril contrast staat met de omringende karakteristieke en monu mentale bebouwing. Het voormalige ulo-gebouw viel nog meer uit de toon door de aantrekkelijke verbetering van een aantal pandjes: een paar huizen en een winkel. Het ulo-gebouw leek pas afgebroken te kunnen na gereedkoming van de sporthal aan de Zoekweg in ver band met de aangrenzende gynzaal aan de Venkelstraat. Een nader onderzoek Wij hebben een aandachtig oor voor al uw individuele keuken-wensen... Die inven tariseren wij nauwkeurig en toetsen ze aan onze jarenlange ervaring. Het resultaat: een kompleet, uiterst doordacht keukenplan dat past in uw budget. Zegt u dan 'ja' tegen ons plan dan zorgen wij voor een perfekte plaatsing van uw keuken. Bedrijfsklaar. Dus inclusief de aansluitingen van gas, elektra en water. Desge wenst inclusief het tegelwerk. bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 leerde echter, dat men niet tot eind 1981/ begin 1982 hoefde te wachten, maar dat het heel goed mogelijk is om afhankelijk van de gymzaal de ulo ver vroegd te verbeteren. B en W voerden daarop met een aantal aspirant-kopers besprekingen in perio dieke samenspraak met de raadscom missie onroerende zaken. Nadat enkele kandidaten hun plannen annuleerden, is contact gelegd met dhr. Roefs, die het voornemen heeft zich als tandarts in Tholen te vestigen. Na enig beraad werd een voorkeur uitgesproken voor de stadskern. Verschillende locaties zijn de revue gepasseerd en mede op aandrang van b en w heeft tandarts Roefs zich beraden over een vestiging aan de Markt.Tot voldoening van het college werd dezer dagen overeenstemming be reikt over verkoop van het ulo-gebouw met toebehoren. Het schetsplan van dhr. Roefs werd al door de welstandscom missie aanvaard. B en W menen dat met de uitvoering van dit plan de Markt opnieuw een passende functie in het historisch stadje zal ver vullen. Het plan zal volgens het college voorts een relatief belangrijke bijdrage leveren aan de instandhouding en de leefbaarheid van Tholen. De raadscom missie onroerende zaken kan zich met de verkoop geheel verenigen. Om de bouw van een garage mogelijk te maken, wil de gemeente aan de Venkelstraat nog grond ruilen met de eigenaar van de naast het ulo-gebouw gelegen bar 't An ker, dhr. W. Rijnberg uit St. Annaland. mens. Op een uitstekende manier heb je dat tot gelding gebracht. Namens het bestuur heb ik de gebruikelijke enve loppe bij me, maar als er een het ver diend heeft dan ben jij het wel", aldus directeur Almekinders. Namens het di- rectieberaad had hij ook nog een enve loppe. "Je zorgde altijd voor de vrolijke noot, maar je zei ook waarop het stond. Je smoorde de duvel nooit op je hart", zei de SVRZ-directeur. Namens het SVRZ-bestuur sprak dhr.C.J. Moerland uit Stavenisse. Hij bracht naar voren, hoe zuster Jenny En gelvaart een kwart eeuw verzorging en liefde had gegeven aan de Thoolse be jaarden. "Ons aller waardering voor de wijze waarop je dat hebt gedaan. Het bestuur is je daar zeer erkentelijk voor. Tot voor tien jaar geleden was Ten An ker een eigen stichting, maar daarna kwam het bejaardentehuis bij de SVRZ. We hebben je leren kennen als een hardwerkend personeelslid. U stond al tijd voor iedereen gereed, maar u vroeg even veel inzet van uw personeel en dat gaf wel eens spanningen. Daarnaast kreeg u als zware taak nog de nieuw- en verbouw. 'T Was in die periode erg veel improviseren, maar ook toen hebt u met glans een 10 gehaald. In de bouwcom missie was Zr. Engelvaart de directeur. Je kon er niet gemakkelijk omheen, want ze had inbreng, in het belang van haar mensen. Dit werk gaf u in 25 jaar veel moeilijkheden, maar ook veel vro lijkheid. Het bestuur is ook erg dank baar voor de gastvrijheid in dit tehuis, want u verzorgde bezoekers van Ten Anker altijd goed", aldus dhr. Moer land, die een statief voor een filmcamera en een haspel met verlengsnoer over handigde. Als wethouder vertegen woordigde hij tevens het gemeentebe stuur in de plaats van de zieke burge meester Baerends. "Hartelijk gefelici teerd met dit zilveren jubileum en ook hartelijk dank voor alles wat u met name voor de oudere inwoners hebt gedaan. U hebt een arbeidzaam leven gehad en uw steentje zeker bijgedragen aan het ge meenschapsleven", zei wethouder Moerland, die namens het gemeentebe stuur een bloemenhulde bracht. Namens 'de meiden en de mannen' - De werkgroep Tholen van de Zeeuwse Volks Universiteit (ZVU) wil een sa menspraak met de Thoolse bevolking over de activiteiten in het seizoen 1980/1981. Hiervoor is gelegenheid op donderdagavond 24 april om acht uur in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet, waar ook niet-leden welkom zijn'op de jaar vergadering. "Op verschillende inspraakavonden van de Welzijnscommissie zijn onze werk zaamheden ter sprake gebracht, hoewel niet altijd met evenveel kennis van za ken. Het lijkt ons goed nog eens duidelijk onze doelstellingen en werkwijze uiteen te zetten. Ook voor belangstellende niet-leden", aldus de ZVU-werkgroep. De werkgroep heeft plannen om de ZVU Tholen om te zetten in een andere vereniging met soortgelijke doelstellin gen. Donderdagavond worden de daar aan ten grondslag liggende gedachten ontvouwd en na inbreng van de leden kunnen er verdere stappen gedaan wor den. Het concept-programma 1980-1981 zal ook besproken worden om met in spraak van leden en belangstellenden naar de stichting cultuurspreiding Zee land te sturen. De ZVU-werkgroep Tholen bestaat momenteel uit voorzitter E. Baerends, secretaris H. Venekamp, penningmees ter H. Nieuwenhuis, Mevr. G. van El- sacker-Brand, mevr. P. Hage-Jansens, mevr. Hilbron-Martinot en dhr. J. van den Reydt. Behalve mevr. Hage (Scher- penisse) allen uit Tholen. Zuster J.M. Engelvaart, 25 jaar directri- ce van Ten Anker, met een honderdjarige bewoonster van het Thoolse bejaarden tehuis. zoals zr. Engelvaart haar personeel altijd noemde - bood mevr. De Korte een plakboek aan over de 25-jarige Ten An ker-periode van mevr. Engelvaart". "25 jaar directrice, dat wil nogal wat zeg gen", zei mevr. De Korte, die aan de hand van het alfabet een aantal karak tertrekken van de jubilaresse noemde: engelengeduld, humor zag ze overal in, filmen was haar grote hobby, overwerk gaf ze nooit op, sokken van jaegerwol speelden e n grote rol, vakantie in verre landen trok haar bijzonder aan, maar zr. Engelvaart was ook vreselijk zuinig. Er kwam geen klusjesman aan te pas. Heel veel dank voor alle fijne jaren, zo be sloot mevr. De Korte, waarna ze enkele cadeaus op film gebit aanbood. De laatste spreker was mevr.M.J.T. Ver- sluijs- Sybrandy namens de huiscom missie van Ten Anker. "Ik sta voorhon derd procent achter de vanmiddag uit gesproken waarderende woorden, want je zilveren periode bij Ten Anker was inderdaad geweldig. Ik heb 't vanaf het begin meegemaakt, dus heb ik recht van spreken. Hartelijk gefeliciteerd met deze mijlpaal en nog vele jaren in gezondheid toegewenst", aldus mevr. Versluijs, die een spade aanbood. Zuster Engelvaart sprak tenslotte een dankwoord, terwijl er inmiddels al een lange rij met recep- tiegangers was opgesteld. Ze uitte met name haar grote dankbaarheid voor mevr. De Korte die vorig jaar tijdens haar ziekte bijsprong en ervoor zorgde, dat alles gemakkelijk verliep. Allemaal bedankt, zo besloot zuster Engelvaart, die gedurende 25 jaar onlosmakelijk een begrip vormde met Ten Anker. Om ge zondheidsredenen moest ze het kalmer aandoen, maar iedereen zal de zilveren directrice graag die rust gunnM na zo veel inzet De Koninklijke muziekver eniging Concordia bracht dinsdagavond graag een serenade voor zuster Engel vaart. Vanmiddag officiële ingebruikname in OudVossemeer Vandaag donderdag 17 april zal de 15e eeuwse Nieuwe Kerk te Amsterdam na een restauratie periode van 21 jaar feestelijk in gebruik worden genomen. Op dezelfde hopen Tholen de voltooiing der restauratie van het 18e Eeuwse "Smidsklokje" in Oud-Vossemeer in het pand van de Firma Vos en Zonen Raadhuisstraat 15 na een restauratieperiode van 8 maanden met een officiële bijeenkomst feestelijk te vieren. Vele genodigden zullen zowel in Amsterdam als in Oud- Vossemeer getuigewat zijn van "Vakmanschap en Meesterschap" op een gigantisch grote en op een uiterst kleine schaal vermag te bereiken. Advertentie IM Mevr. J.E. Zeldert- Domas uit Wasse naar is bij de restauratie in Oud- Vosse meer betrokken geweest als schakel tus sen eigenaar en Monumentenzorg,. Op 28 april 1978, nu bijna twee jaar geleden, werd bij hoge uitzondering de subsidie verleend tot de restauratie van dit pand dat daartoe eerst nog op de Monumen tenlijst moest worden geplaatst. Een der oorzaken waardoor het daarin gemon teerde uur-speelwerkje niet meer aan de gang te krijgen was, bleek het verzakken van het gebouwtje te zijn door een te lichte fundering. Pas na deze datum kon eigenaar J.J.Vos in aktie komen om de uitvoering en begeleiding der werk zaamheden op basis van de reeds aan wezige kostenberekening te regelen. Dit heeft een jaar gekost en, op 3 april 1979 vond de eerste bespreking plaats met de dienst gemeentelijke ontwikkeling Tho len, nadat deze door b en w bevoegd was de restauratie samen met Monumen tenzorg te begeleiden. Besloten werd dat het metsel timmer en schilderwerk aan een aannemer D. Vaders en P. Hommel zou worden opgedragen, dat het lood gieters het smeed- en C.V. werk door de eigenaar zelf zou worden uitgevoerd en dat aan een vriend Dhr. Landheer uit Wessepe van de familie Zelders zou worden gevraagd het ingewikkelde uur en speelwerk te repareren en daarmee alle bewegende delen en poppen weer op gang te brengen. De Oost- en zijgevel van het pand moesten geheel gesloopt en opnieuw opgebouwd worden in de oude stijl..Het houtwerk bleek eveneens vernieuwd te moeten worden en vanzelfsprekend al het schilderwerk met weerbestendige materialen Met eindeloos geduld, grote technische kennis en veel toewijding voor dit minitieuze karwei is het "Smidsklokje" weer tot leven gebracht en zullen de toeschouwers kunnen zien (en horen) dat de grote klokkenluider de hele uren weer op de nu 200 jaar oude bel slaat, dat het smidje achter het deurtje de halve uren op een kleine bel slaat nadat dit deurtje geopend is, dat de ruitertjes weer vrolijk rondrijden, dat de scharenslijper zijn steen weer laat draaien, dat het molentje weer draait en dat de trompetter met zijn lange pand- jesjes de hele dag weer heen en weer loopt voor het schildwachtershuisje. En wie heeft dit allemaal bedacht en ge maakt? De "eenvoudige" dorpssmid Jo- hannis Verkerke. Tussen 1780 en 1786 moet hij eraan bezig zijn geweest want in de rand van de grote klok staat: C.Bak ker Rotterdam Ao 1780 en de smeedij zeren cijfers 8 en 6 die als muurankers fungeren geven het jaar aan waarin het klaar kwam. Hij vond het blijkbaar niet nodig de 1 en 7 er nog vóór te zetten hetgeen nu wèl is gebeurd. Sedertdien zijn er nog twee horlogemakers aan het uurwerk bezig geweest, wanneer het weer eens door verwaarlozing was vast gelopen: in 1927 was dat dhr. Dekker uit Stavenisse en in 1961 Dhr. Voets uit Tholen. Maar nu het hele huis steviger is gefundeerd hoopt men van harte dat na alles wat er nu weer aan verbeterd is, daar voorlopig niets anders meer aan gedaan hoeft te worden dan alleen maar.... elke morgen en elke avond de zware gewichten van het uurwerk op trekken dat wel! Zo zal dan binnenkort het werk dat Verkerke met veel fantasie en vakmanschap 200 jaar begon, met vereende krachten en nieuw vakman schap weer in ere zijn hersteld. Het Schelde-Rijnkanaal is een van de oorzaken dat de grens tussen de provin cies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid- Holland is herzien. St. Philipsland krijgt 932 ha van Steenbergen, 13 ha van Nieuw-Vossemeer en 100 ha. van Oost- flakkee. Tholen krijgt er 86 ha bij van Halsteren en 39 ha. van Nieuw-Vosse- meer, maar deze Brabantse gemeenten krijgen respectievelijk 20 en 102 ha. Thoolse grond terug. Is de Thoolse winst maar 3 ha, St. Philipsland wordt 1045 ha. groter, zij het dat hier veel water bij is. Zaterdamiddag om twee uur zal op de Markt in Tholen door burgemeester Baerends het startschot worden gege ven, voor wat zo langzamerhand een grote eilandhappening lijkt te gaan worden: De Rode Kruisloop Tholen, die dit jaar voor de derde keer in successie zal worden georganiseerd. Dit sportieve evenement is in toene mende mate in de belangstelling komen te staan en de organisatoren verwachten dan ook, dat deze keer het inschrijver saantal de 1000 zal passeren. Ook deze keer hoopt de afdeling Tholen van het Rode Kruis uit de baten van dit gebeu ren weer een financiële bijdrage te mo gen ontvangen. Als colonnecomman dant van de afdeling Tholen van het Rode Kruis wil ik daarom graag op deze wijze nog eens aandacht vestigen op dit sportief evenement, waaraan door jong en oud in elk gewenst tempo kan worden deelgenomen, in de hoop dat dit de in schrijving nog een laatste extra stimu lans zal geven. Temeer, daar aanmelding op de start-- plaats ook nog mogelijk is vanaf 1 uur voor aanvang. De afstanden waarvoor men kan inschrijven zijn: 1,2,3,6,10,15 km. Naast de winnaars ontvangen alle an dere deelnemers na afloop nog een he rinnering aan deze derde Rode Kruis loop die, als het weer meewerkt, een groot succes lijkt te gaan worden. R. H. Padt. Colonnecommandant Rode Kruis Tho len. Aanstaande zaterdag zal in Tholen we derom een Rode Kruisloop worden ge houden en wel de derde in successie. Uit de grote deelname aan en de be langstelling voor de beide voorgaande lopen heeft het comité de energie en het vertrouwen geput om dit groots evene ment opnieuw te organiseren. Een com pliment voor de inzet van de organisa toren is zeer zeker op zijn plaats. Met de wandeltocht wordt niet alleen een sportief doel nagestreefd' maar als ge volg daarvan ontvangt de Rode Kruis organisatie de ondersteuning die zij verdient. Het welslagen van de derde Rode Kruisloop hangt niet alleen samen met goede weersomstandigheden, maar ook met de bereidheid van h ;j publiek om in te spelen op het georganiseerde evene ment. Ik heb er alle vertrouwen in, gelet op het enthousiasme van voorgaande jaren, dat dit gebeurt. Ik wens dan ook naast de organisatie alle deelnemende scholen en verenigingen alsook de individuele lopers veel succes toe. De Burgemeester van Tholen, E. Baerends. De positieve adviezen van de Welzijns commissie kunnen de eilandelijke volksdansgroep "Dodi Dodi" en de ve reniging Communicatie Amateurs Tho len en omstreken (C.A.T.E.O.) wat b en w betreft, subsidie krijgen. De gemeen teraad neemt maandagavond een be slissing. De meerderheid van b en w (wethouder L.J. Koopman en de SGP-fractie heb ben een andere mening) vindt volks dansen een zinvolle vrijetijdsbesteding. Daarom wordt voorgesteld "Dodi Do di" 1261 gulden subsidie te geven: ba sisbedrag 360 gulden, leidsterskosten (30%) 540 gulden, contributiebijdrage (20%) 180 gulden en bijdrage zaalhuur (50%)J 180,50. Bij de 27 MC vereniging CATEO gaat het om een startsubsidie van 280 gulden. Dit zijn de kosten van de notaris en de inschrijfkosten bij de Kamer van Koop handel. CATEO verwacht namelijk een hoog ledental en daaruit voortvloeiende contributies. Voortdurende pzijsstijgingen van aar- dolieprodukten (bitumen) zijn er de oorzaak van, dat verbetering van wegen ook steeds meer geld vergt. Zo hadden b en w in de begroting een bedrag ge raamd voor vier weggedeelten, maar daarvoor vraagt het college nu extra geld van de gemeenteraad. Hetgaat om verbetering van de weg Poortvliet/St. Annaland: het gedeelte vanaf de Bitterhoekseweg tot aan de oprit Noorddijk en het gedeelte vanaf de Schapenweg tot aan de Provinciale Weg. Verder de Veilingweg St. Annaland vanaf de Langeweg tot de oprit Oude Zeedijk. Tenslotte de weg Poort- vliet/Oud-Vossemeer: Kadijk en ge deelte Hogeweg tot oprit Moerdijk. Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen TEL. 01670-63385 Adn C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Billijke potverdeiing 0 Jannie Engelvaart, de zilveren Ten Anker directrice 0 Nieuwe Thoolse tandarts gaat marktpand restaureren 0 Zaterdag 3e Rodekruisloop 0 Plan Dorpsweg Oud-Vossemeer 0 Vandaag staat het Smidsklokje in gloednieuw middelpunt 0 Verenigingen bespraken subsidie regeling 0 Commissie O.W. sprakeloos over havenverbetering Tholen 0 Bedrijfseconomisch zwak, maar met veel winkelaanbod heeft Scherpenisse hoge koopkracht binding 0 St. Annaiandse middenstand: eerst hand in eigen boezem 0 Stavenisse houdt vooral door lan gere busafstand kopers vast 0 Schilderen van Jan Schut in Gasthuiskapel 0 Schildersprijs voor inwoonster Oud-Vossemeer 0 Drie topelftalien op slappe koord van degradatie of promotie 0 Blijmoedigheid kost niet veel, men heeft er slechts wat goede wil voor nodig. 0 Dit nummer bestaat uit.16.pagi- na's. Advertentie IM De Thoolse gemeenteraad beslist maandagavond over de toelating van dhr. J. van den Heuvel uit Tholen, die in de WD-fractie zijn stadgenoot J.W. Hilbron gaat opvolgen. Brugemeester E. Baerends zal een commissie van drie raadsleden benoemen die de geloofs brieven van dhr. v.d. Heuvel zal onder zoeken. In de mei-vergadering kan het nieuwe VVD-raadslid zijn werk begin nen na het afleggen van de zuiverings- en ambtseed. De Thoolse vertegenwoordiger en zijn plaatsvervanger in het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke regeling de bestuursschool Zeeland zijn periodiek aftredend, maar b en w stellen de heren T.C. Benou en C. Meertens weer her kiesbaar. De uitkerings- en pensioenverordening wethouders dient gewijzigd te worden, zodat er een mogelijkheid komt om de uitkering van een wethouder die het ambt korte tijd heeft vervuld, te beper ken. Verder wordt de kortingsregeling veranderd: verrekening van inkomsten uit arbeid of bedrijf. Onder meer komt de vaste vergoeding als raadslid nu ook voor korting op de uitkering in aanmer king. Andere wijzigingen zijn: aan spraak op volledige kindertoelage naast uitkeriiig, geen invaliditeitspensioen maar wel uitbreiding van het recht op invaliditeitsuitkering, percentage op bouw pensioen wordt 3,5% per jaar ge durende de eerste vier jaar van de diensttijd en daarna 1,75% met in totaal een maximum van 70%, het weduwen- pensioen bedraagt .5/7 gedeelte van het wethouderspensioen. De uitkeringspe riode telt voor de helft (naar rato van 0,875%) mee voor de pensioenopbouw. Bij invaliditeit van 55% of meer gedu rende de uitkeringsperiode, tellen de uitkeringsperiode en de voortgezette uitkeringsperiode volledig (1,75%) mee voor de pensioenopbouw. De uitkeringsperiode telt niet mee voor de pensioenopbouw als gedurende de uitkeringsperiode een (ander) over- heidspensioen wordt opgebouwd, voor zover het bedrag van de uitkering we gens korting van inkomsten nihil is en voor zover belanghebbende dat ver zoekt. De gemeenteraad behandelt ver der een wijziging van de rechtspositie regeling voor ambtenaren (wachtgeld, uitkering en VUT) en een afvloeiingsre geling voor het kleuter- en lager onder wijs. Dit is noodzakelijk geworden nu door daling van het leerlingental ged wongen ontslagen moeten vallen onder het onderwijzend personeel. B en w maken geen onderscheid tussen man en vrouw, kostwinner en niet-kostwinner, maar wel tussen een schoolhoofd of een gewoon onderwijzer/leidster. Dit tegen de zin van de ABOP: Alg. Bond van Onderwijzend Personeel.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1