I bbllo Smerdiek aan de top met kleedaccomodatie/kantine THOOLSE MiDDENBTANtt HOUDT ZICH STAANDE DOOR NEVENINKOMSTEN S BOUMAN POTTER (D De Schelde ^i^TV Donderdag 10 april 1980 36e Jaargang no. 21 ZE El>^ De D.P.O. Troonrede Twee klokken cadeau bij feestelijke opening door erevoorzitter Hage Grootte Probleem Gezelligheid Praatpunt 3 Clubs in 3e klas niet Voortreffelijk 65-jarig bruidspaar in Scherpenisse. Z.V.U. finale in Holland Huis Uitbreidingen of nieuwe vestigingen beperken. Lid\ereniging Goud-en Zilversmeden Al 600 voor-inschrijvingen Rode Kruisloop. Standplaatsen vormen bedreiging Samenwerking WONINGINRICHTI NG - 7 Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet É|ji||iiiilË||||| 3 april in Amsterdam voor 'stenen en 'dakpannen is De Schelde hèt adres! Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 3,50 per halfjaar, per jaar ƒ26,50, per post ƒ33,50 per jaar, losse nummers ƒ0,70. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs ƒ0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contant inclusief btw. Op rekening ƒ7,50. .Hoofdredacteur G. Heijboer. Onze hooggeachte volksvertegenwoor diger en tegelijk rode wethouder zei eens loslippig, dat aan het Thoolse- en Sint Philiplandse bedrijfsleven veel te veel aandacht wordt geschonken. Voor dit nummer kan hij daarin volkomen gelijk hebben, als hij destijds de krant bedoel de. Intussen is er immers mede door zijn fractie een bedrag op tafel gelegd voor een onderzoek op Tholen, waar je u tegen kunt zeggen. Al duurde de uit komst daarvan anderhalf jaar te lang. De fractie van die geachte wethouder kon dat in zoverre volledig verantwoor den, omdat hij dat onderzoek niet alleen de ondernemer (de op winst beluste) maar evengoed de consument de werk nemer, de loontrekker werd betrokken. Dat zijn ook veel kiezers van zijn partij. Het is slechts een inleiding om aan te tonen, dat het onderzoek, uitgaande van de Thoolse middenstandsfederatie, niet alleen het fiat van alle politieke verte genwoordigingen kreeg in het gemeen tebestuur maar vooral benadrukkend dat alle geledingen hierbij waren be trokken. Dat kwam ook tot uitdrukking in de nu verschenen rapportage. Ener zijds de betrokkenheid, ook de wensen van de consument, anderzijds de uit komsten en toekomstige mogelijkheden van de ondernemer. Bij alle teleurstel ling inzake de geplande oplevering door het CIMK, kan niet worden ontkend dat het resultaat enerzijds wel verwachte feiten bevestigd, maar anderszijds toch ook in de beleidsadvisering duidelijk richting gevend is. We ontkomen niet aan de indruk, dat de overheid daarom trent wat minder enthousiast is en er vooral ambtelijk nogal wat reserves zijn. Voor wat een algemene indruk van de rapportage zelf betreft, zou gesteld kun nen worden, dat het er nog niet zo ver schrikkelijk uitziet met dat Thoolse on dernemersschap, als soms wordt gesug gereerd en gedacht. Als een boer op houdt te klagen, bestaat hij niet meer, is een wat aangevulde, maar bekende uit drukking en dat zou ook vt>or de mid denstander - omdat zij of hij nu eenmaal ook ondernemer is - kunnen gelden. War echter als hoofdfactor bekend was, maar door het rapport wordt onder streept is, dat de verscheidenheid van het aangeboden pakket ten behoeve van de Thoolse consument alleen maar mo gelijk is bij de gratie van de nevenin komsten. De textielhandelaar kan de VVD kiezer zeker niet bevredigen met een bontmantelkeuze, zomin als de PvdA- kiezeres volledig aan haar Thoolse trekken kan komen als het om een elegant damesschoentje gaat. In dat opzicht weten ook de ondernemers maar al te goed, dat er een Bergen op Zoom, een Roosendaal, een Steenbergen in di recte omgeving is. Toch blijft er ook voor buitenstaanders, zoals voor CIMK rapporteurs een nog bèen vèrwonde- ringswaardig voorzieningenpakket op Tholen over. Iets wat ook nog wordt ge waardeerd door de consument. Vooral in dagelijkse behoeften, maar ook nog wel in wat dan geleerd de non-food- sector heet, is er meer aanbod, dan bui tenstaanders hier durfden verwachten (meubels, geluids- en projectartikelen, boekhandel en vanzelfsprekend (zo dicht bij het water) visspecialisatie. Men kan loze woorden gebruiken, dat een middenstand onmisbaar is voor leef baarheid, maar als tegelijkertijd wordt gepropageerd, dat scholen beter cen traal via het RIB kunnen kopen, graafje wel een steen weg uit een fundament. De Thoolse ondernemer en daarnaast allen die daarvoor een beleid willen voeren of er bij zijn betrokken, zal moeten toege ven, dat deze rapportage duidelijk maakt, dat de consument weliswaar graag eens over de Eendracht wipt, maar in het algemeen toch wel bereid is te erkennen, dat het gemak van in de buurt te kunnen voorzien, niet moet ontaarden in een te gemakkelijk aan die eigen plaatselijke mogelijkheid voorbij te lo pen. Bovendien is het nieuwtje van het grootwinkelbedrijf er al lang af. Vroeger kon een schoolreis zelfs attraktief zijn, wanneer men een Beijenkorf bezocht, maar nu is er veelal tabak van groot schaligheid en daarmee tegelijkertijd onpersoonlijkheid. Er is nu eenmaal communicatie als zowel de dorpse mid denstander en de dorpse consument de avond tevoren beiden het eigen majo- rettenkorps op de voet hebben gevolgd. Men kan er zakelijk om lachen, maar indien beiden al verkopend en kopend betreuren, dat de buurvrouw in het zie kenhuis moest worden opgenomen le vert dat menselijke trekjes, op die met een veelkeuze in het pakket nooit ge compenseerd kunnen worden. Daarom blijft onze conclusie, ook met dit d.p.o. rapport in de hand, dat een gemeen schap in het algemeen elkaar nodig heeft, dat een kleine gemeenschap als op Tholen elkaar nog meer nodig heeft. Men kan als middenstander van mening zijn, dat die consument toch de een of andere dag bij hem terecht moet en dan zit hij fout, men kan als consument van oordeel zijn geen enkele ondernemers buurman nodig te hebben, maar zodra het ijzelt, kan hij niet in de auto. Het d.p.o.- rapport leert daarom, wat we al wisten: laat de ondernemer nooit insla pen en laat de consument nooit denken zijn plaatsgenoot overboord te moeten zetten. Het gemeenschapsschip samen besturen en beleven zal levensvreugde vergroten. aandacht besteed aan de jeugd en daar mee zijn we op de goede weg", zei ere voorzitter Hage, die een klok aanbood om zoals hij de horeca het geweten te laten spreken. Vervolgens ging hij naar de biertap om met behulp van bes tuurslid-kantinebeheerder A.Kloet een mooie schuimkraag zien te krijgen op het officiële pilsje. "Het gemis aan zo'n accommodatie hebben we erg gevoeld, maar nu is het een enorme genoegdoening om deze prachtige clubvoorziening te kunnen openen". De voorzitter van de voetbalvereniginM Smerdiek, dhr J.KIoet zei dat maandagmiddag in de royale kantine, die voor de volle 120 m2 gevuld was met gasten. "Een voetbalvereniging zonder kantine kan financieel niet meer draaien", zei KNVB- vertegenwoordiger mr.L. Haverman en de woordvoerder van de Thoolse voetbalfederatie onderstreepte dat nog eens. Een aantal vrijwilligers offerde veel vrije tijd op om het fraaie resultaat te bereiken. Voor die noeste werkers stelde voorzitter Kloet dan ook een feestavond in 't vooruitzicht. Dhr. Kloet had de grootste bewondering voor deze steunpilaren. "Er wordt al veel gevraagd om een vereniging draai ende te houden en een tendens van deze tijd is, dat het moeilijk is om vrijwilligers te krijgen. Daarom was deze bouw or ganisatorisch en financieel een extra belasting. Ik ben dan ook trots op de bouwers, bedrijven en gemeente voor hun onontbeerlijke steun", aldus de voorzitter. Dhr. Kloet bracht naar voren, hoe Smerdiek als laatste Thoolse voetbalve reniging een kleedaccommodatie met kantine kreeg. "We hebben enorm veel moeilijkheden gehad om dit gebouw hier te krijgen. De gemeente was het niet eens met de grootte, maar van de zus terverenigingen hadden we geleerd, dat de kantine groot moest worden. We zijn blij, dat we ons plan doorgezet hebben. De korfbalvereniging Emergo, die met Smerdiek de kleedaccommodatie moest delen, heeft een duidelijke medestoot in de juiste richting gegeven", zei de Smerdiek-voorzitter. Hij vond het erg jammer dat het gemeentebestuur niet vertegenwoordigd was, hoewel hij er begrip voor had, dat gemeentebestuur ders pasen reserveren voor gezin en fa milie. Een andere datum was echter moeilijk te vinden gezien de competitie,. Dhr. Kloet was echter blij met de toe zegging van het gemeentebestuur om een kijkje in de nieuwe accommodatie te komen nemen. De voorzitter Prees de steeds ijverig zwoegende secretaris I.C. Moerland, die enorm veel werk aan dit bouwproject had verricht en de gasten een historische terugblik gaf. De verhuizing van het be tonnen gebouwtje bij de veiling naar Haestinge was een hele verbetering ge zien de douches, verwarming, ruime kleedlokalen en betere velden. Jaren hadden we een goede accommodatie, zeker vergeleken bij onze zustervereni gingen. Er ontstond echter een enorm ruimtegebrek door de komst van zwem mers en korfballers. Scheidsrechters en bebestuurders konden niet optimaal ontvangen worden en de twee klee81o- kalen waren te weinig. Een aanvraag om een houten gebu%gebouw werd door b en w in 1976 afgewezen. In 1977 begon nen de besprekingen over nieuwbouw. De gemeente adviseerde de kantine twee keer zo klein te maken gezien de kosten, maar Smerdiek trok lering uit de ervaringen bij andere voetbalverenigin gen. Toch was de dienst gemeentelijke ontwikkeling zeer behulpzaam bij het maken van tekeningen en in maart 1978 volgde de bouwvergunning. De ge meente bouwde zelf de bestuurskamer met berging en twee kleedlokalen. De vereniging moest zelf voor twee kleed lokalen en de kantine zorgen. Einde zo mer 1978 werd daarmee begonnen. In het begin met enkele vrijwilligers, maar later met twee Engelse metselaars. Nog voor de bouwvakantie 1979 wordt met de kantine begonnen en half oktober was deze met behulp van de Britten on derdak. Laten we hopen, dat we niet meer hoeven te verhuizen en dat deze nieuwe, fijne accommodatie zal bijdra gen tot verhoging van het spelpeil en de gezelligheid binnen de vereniging, aldus secretaris Moerland. Ere-voorzitter Hage, die begrepen had dat hij bij gebrek aan beter door de openingshandeling was gevraagd (Jaap Groenewege had hem daarvoor overi gens op de jaarvergadering al voorge dragen), voelde zich toch zeer vereerd. "Ik heb deze accommodatie financieel eigenlijk nooit zien zitten. Daarom te meer heb ik ontzaggelijke bewondering voor bestuur en bouwers. Onze club is nog hardstikke levendig en deze kantine zal daarbij als een goed praatpunt fun geren. Er is in een aparte hoek ook veel Bij de oTfïciele opening van de kleedaccommodatie/kantine van Smerdiek is gezinspeeld op het uitkomen van drie eilandclubs in de derde klas. Daarvoor zou WHS moeten degraderen, Smer diek derde klasser blijven en 'Tholense boys promoveren. "Voor de competitie zou dat met zoveel Thoolse derbies zeker in- terressant zijn. Het zal de publie ke belangstelling en de omzet van de kantines enorm verbeteren", zei KNVB-vertegenwoordiger mr.L.Haverman maandagmid dag bij het bereiken van de Smerdiekse mijlpaal. "Drie Thoolse clubs in een afdeling zou niet gek zijn, maar ik hoop niet, dat wij dan als eerste moeten af haken", zei Tholense boys-voor zitter De Laater. Hij spóorde Smerdiek overigens aan om de laatste kansen te grijpen. Dhr. de Laater vermoedde ook, dat maandagmiddag de gedachten van enkele Smerdiek-bestuursle- den wel in Zoutelande bij mede- degradatie-kandidaat de meeu wen zouden zijn. "Als het daar tenminste geen buitje geregend heeft", zei dhr. Laater onder ap plaus, waarmee hij het opopval- lend grote aantal afgelastingen van de meeuwen aangaf. de vereniging. Dankzij deze voortreffe lijke accommodatie zal de sportiviteit, de communicatie en ook de voetbal- technische resultaten verbeteren. Het enige wat nog ontbreekt, is een tele foonaansluiting. Aangezien deze voor ziening is bereikt door vrijwilligers van de vereniging die veel vrije tijd hebben opgeofferd, belangeloos, stelt de KNVB op deze feestelijke dag een klok be- Vervolg op pag. 7 KNVB- vertegenwoordiger Mr.L, Ha verman hoopte dat Smerdiek met de kantine iets zou bereiken wat het al jaren nastreefde: contacten leggen voor de groei en bloei van de vereniging. "U hebt een hele goede kantine, ja een ac commodatie die klinkt als een klok. De bar is het middelpunt van deze kantine en die is zo groot, dat er wel 50-60 man kunnen staan. En voetballers willen juist aan de bar staan. Daarom zal deze bar de klok wel doen tikken. De kantine zal ook een stimulans zijn voor de sfeer in Izak Quaak (8b() en Cornelia Jacoba Beeke (86) uit Scherpenisse hebben dinsdag in hun woning aan de platteweg het 65-jarig huwlijkfeest gevierd. On danks dat er geen ruchtbaarheid aan gegeven was, kreeg het echtpaar Quaak toch verschillende cadeaus als bloemen,, zeep, eau de cologne en een grote fruit mand van het gemeentebestuur van Tholen. Na het middagdutje kwam burgemeester E. Baerends met zijn echtgenote het krasse bruidspaar nog persoonlijk feliceteren. De gezondheid van het bejaarde echtpaar is nog goed, al zijn er ouderdomsgebreken zoals doof heid, Mevr. Quaak zit ook al zes jaar op een stoel, maar de bruidegom fietst ondanks wat stijve spieren nog naar de kerk en de soos. Een inwonende zoon en een naast wonende kleindochter geven het 65- jarig bruidspaar de nodige verzorging. Dinsdagvoormiddag nam het echtpaar Quaak de felicitaties in ontvangst van de buren en woensdag tracteerde de 65- jarige bruidegom de bezoekers van de soos. Zo ging dit bijzondere huwelijksjubi leum toch niet ongemerkt voorbij. De ZVU besluit het programma 1979/1980 vrijdagavond 18 april om acht uur in het Holland Huis te Scherpenisse met een optreden van de Vlaamse trou badour Willem Vermandere. De zan ger-beeldhouwer werd in 1940 in het Belgische Lauwe geboren, tegen de grens met Frankrijk. Elf huizen, een kerkje en een school plus twee winkels. In zo'n dorp werkt Willem Vermandere. Het bleef niet bij beeldhouwen in zijn atelier. De behoefte groeide aan contact met mensen, naar podium, naar muziek. Als 'bard' begon de loopbaan van Ver mandere eigenlijk op het humorfestival in Heist in 1968, waar hij de eerste prijs won. Sindsdien is hij niet meer weg te denken uit het Vlaamse land. Waar Willem komt. wret hij met weinig mid delen zijn tcc'.i ^i} Jers \iren achtereen te boeien. Met zijn muzikanten Johan Vandenberghe en Guido Desimpelaere vertelt.hij nu al weer jarenlang over zijn geboortestreek. Van Willem Verman dere kwamen vijf platen uit, o.a. liedjes van de Westhoek, Langs de schreve en met mijn simpel lied. Een belangrijk kenmerk van de winkel op het eiland Tholen is de aanwezigheid van veel kleine vestigingen. Deze kunnen blijven voortbestaan doordat er van nevenin komsten sprake is. Dat maakt het ook mogelijk een ruim assortiment aan te bieden, wat weer resulteert in een hoge koopkrachtbinding van de inwoners van het eigen winkelapparaat. Bij de voedings- en genotmiddelen bevestigen onderstaande cijfers die koopkrachtbinding. In Sint Annaland koopt 91% van de totale bevolking die goederen ter plaatse, in Scherpenisse 85%, in Stavenisse 84%, Sint Maartensdijk 80%, in Oud-Vossemeer 76%, in Tholen 75% en in Poortvliet is dat cijfer het laagste met 67%. Een paar factoren zijn daarbij van belang. Ten eerste naarmate stedelijke koopcentra dichterbij liggen, wordt de plaatselijke koopkrachtbinding geringer en in de tweede plaats blijkt winkeldiversiteit de consument meer te bevredigen, dan in één winkel voor vrijwel alles terecht te kunnen, maar daarbij ook uitsluitend aan die ene winkel ter plaatse gebonden is. Deze cijfers en gegevens zijn ontleend aan het deze week aangeboden CIMK- rapport na het in 1977 uitgevoerde en in 1979 bijgestelde distributie planologisch onderzoek onder detailhandel en con sument. Bij de hieraan vastgekoppelde beleidsadvisering door het CIMK wordt gesuggereerd de volgende doelstellingen na te streven: a. een zo groot mogelijke koopkracht binding van de inwoners aan het eigen winkelapparaat te handhaven of nog te, verbeteren waar mogelijk, b. een kwalitatief zo hoog mogelijk voorzieningen niveau, c. het tegengaan van overbewinkeling, d. het respecteren van het bestaansrecht van gevestigde ondernemers. Gezien de overbewinkeling in de meeste kernen, wordt een zekere regulering van de detailhandel door middel van bes temmingsplannen noodzakelijk geacht. Juwelier horloger opticien Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen TEL. 01670-63385 Adn C Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie IM Het gemeentebestuur kan via het beleid op de ruimtelijke ordening in dit opzicht wat remmend werken om te grote uit schieters te voorkomen. Een handvat daartoe is onder meer bij vaststelling van komplannen de winkelconcentra tiegebieden vast te leggen. Om toch een zo groot mogelijke flexibiliteit in de bestemmingsplannen over te houden voor bestaande detailhandelszaken zou de bepaling opgenomen kunnen wor den, dat uitbreiding tot van het winke loppervlak zonder meer wordt toeges- Voor de derde Rode Kruisloop op 19 april in Tholen zijn al zeshonderd deel» nemers ingeschreven. De ervaring van de organisatoren is, dat de helft van de lopers op de dag zelf inschrijft. Daarom wordt op dik duizend deelnemers gere kend. Vorig jaar waren er totaal zeven honderd deelnemers. Bij het organisatiecommite loopt alles naar wens. Men heeft zelfs al toezeggingen gekre gen voor volgend jaar. De Rode Kruis loop Tholen heeft vier afstanden: 14 u 1 km, 14.30 u 2 km, 15 u 3-6km en 16 u 10-15 km. Voor de grootste groep (procentsgewijs) bij de derde Rode Kruisloop Tholen wordt de Eendrachtbode-wisselbeker beschikbaar gesteld. taan (uiteraard wel met inachtneming van bouwvoorschriften en vergunning), terwijl voor grotere uitbreidingen een, andere procedure moet worden gevolgd. Nieuwe detailhandelsvestigingen bin nen de concentratiegebieden alleen toe staan, indien zij gewenst en verantwoord zijn, bijvoorbeeld omdat die branche niet (meer) ter plaatse aanwezig is. De maatstaf voor beoordeling van aanvra gen moet zijn of de bestaande distribu tieve voorzieningenstructuur niet ver stoord wordt. Zo'n bepaling grenst aan wat vroeger in de vestigingswet was op genomen, het zgn, behoefte-element. Voor een beter overzicht en ook omdat het voor de consument aantrekkelijker is, evenals voor verbetering van de ruimtelijke structuur zijn of worden, zoals hiervoor opgemerkt concentratie gebieden voor detailhandel en horeca in de kernen aangewezen. Het gemeente bestuur zou wat meer aandacht kunnen besteden aan de sfeer in de winkelcon centratiegebieden (Loopstraat) en vol doende parkeergelegenheid in de on- middelijke nabijheid. Bij deze beleidsadvisering wordt ook geattendeerd op de noodzaak om selec tief te werk te gaan bij het afgeven van standplaatsenvergunningen. Alleen in dien zij een aanvullende functie hebben op de aanwezige detailhandel mogen deze bedrijven toegestaan worden, an ders vormen zij een bedreiging voor het gevestigde winkelapparaat, zo wordt in het CIMK rapport gesteld. Hoewel de winkels op Tholen, met uitzondering tot dusver van Tholen-stad, nog een grote greep op de bestedingen van de plaatse lijke consumenten hebben (de al gesig naleerde koopkrachtbinding) is er in toenemende mate concurrentie vanuit Bergen op Zoom, Halsteren en Steen bergen. Het feit dat de economische uitkomst voor de winkeliers op Tholen in de meeste gevallen (neveninkomsten buiten beschouwing gelaten) niet gun stig is, belemmert ook grote investerin gen. Naarmate de omzet van een zaak hoger is, wordt het ook gemakkelijker meer verkoopbevorderende uitgaven te doen. Reclame te maken. Gezien de in richting en kleinschaligheid zijn ook de kosten voor de Thoolse winkeliers min der hoog. Veelal zullen de prijzen wat hoger liggen, maar daartegenover staat dat de consument wel wat extra wil be talen voor het voordeel de winkels op loopafstand te hebben en wegens de persoonlijke service. Voor wat het laat ste betreft is er een positieve waardering van consumentenzijde en dat is een sterke troef in handen van de onderne mers op Tholen. In opzicht dient men alert te blijven, zo suggeert het rapport. Gesuggereerd wordt eveneens dat een hechte samenwerking van de onderne mers noodzakelijk is. Er dienen afspra ken gemaakt te worden over de te voe ren assortimenten. Dubbele braches moeten zoveel mogelijk vermeden wor den, terwijl anderszijds een zo volledig mogelijk branchepatroon moet worden aangeboden om niet onnodig koop kracht te verliezen. Verder gemeen schappelijke akties om de klant aan het eigen winkelapparaat te binden. Boven dien kunnen door samenwerking be paalde lasten worden gedragen. Aanbe volen wordt bedrijfdoorlichting vestin- gingsplaatsonderzoeken, investerings begrotingen, omzetprognoses en dee- ladviezen voor bijv. administratie, as sortiment, uitbreiding bedrijfsaktivitei- ten, enz. m Advertentie IM Consument en winkelier samen doen 0 Het resultaat na onderzoek bij koper en verkoper 0 Gemeentebestuur wil ondernemer niet inklemmen 0 Middenstand houdt zich staande door neveninkomsten 0 In Poortvliet wil 60% meer win kelvariatie 0 In St. Maartensdijk 35% ontevre den over winkelgebeuren 0 Thoolse winkelier lijdt onder zuigkracht Bergen op Zoom 0 16% Oud-Vossemeerse kopers spant zich in voor behoud mid denstand van 0 Advies van CIMK: Voorzichtig met nieuwe, grootschalige vesti gingen 0 Smerdiek kreeg een kleedaccom modatie-kantine van heb ik jouw daar 0 Concordia naar Amsterdam 0 Haalt Rode Kruisloop de duizend 0 65-jarig bruidspaar 0 Dinsdag een zilveren directrice De rechterhand tuchtigt het kind, maar de linker drukt het aan het hart. Dit nummer bestaat uit.16 pagi na's De Koninklijke muziekvereniging Con cordia uit Tholen vertegenwoordigt 30 april de Provincie Zeeland bij de Kro ningsplechtigheid in Amsterdam. Die eervolle uitnodiging ontving Con cordia vrijdag van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Muziekgezel schappen, waarbij de Thoolse vereni ging is aangesloten. Op een ijlings be legde bestuursvergadering, waarbij ook de dirigent en de instru?teur aanwezig waren, werd besloten op dit verzoek in te gaan. Coördinator van het optreden van de totaal twintig korpsen is Peet van Bruggen van de Johan Willem Friso ka pel uit Assen. Concordia moet met de harmonie, drumband en majorettes om elf uur op de dam zijn. Daarnaast is er nog een rondgang. Met twee bussen zal Concordia naar Amsterdam reizen om de Kroningsplechtigheid extra luister bij te zetten. Het eigen geplande programma op 30 april komt daarmee te vervallen. Con cordia zou 's morgens de wandeltocht van de Thoolse Wandel Unie muzikaal begeleiden en 's avonds bij de optocht in Scherpenisse aanwezig zijn. Voor dit laatste evenement probeert de bond nu een ander Thools muziekkorps te krij gen. Als bouwmaterialenhandel heeft De Schelde een optimaal brede kollektie stenen en dak pannen in huis. In allerlei soorten en variëteiten. In vele, vele prijsklassen. De Schelde hoeft dus nooit 'nee' te verkopen, ledereen kan altijd een goede keuze doen... rekeninghoudend met zijn wensen, zijn beschikbare budget en het beoogde bouw en/of renovatieobjekt. Bij' De Schelde profiteert u boven dien van scherpe prijzen en 'n deskundig (gratis) advies. bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1