Plaatselijk nieuws Gaas BEKAERT PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 27 maart 1980 Tholen TUINAANLEG- EN ONDERHOUD C.J. v.d. Berge Tuincentrum Eiland Tholen Ó1665-2117 Oud Vossemeer Sint— Annaland Tuincentrum Eiland Tholen 01665-2117 Tuincentrum Eiland Tholen 01665-2117 DAG EN NACHT VISSER i v SINT- ^°0SSlWttR p00BTVL/Er\^^A\^"^^ MAARTENSDIJK MM mcobapolder Zangavond Rehobothkerk. Zaterdag houdt de Chr. Gem. Zang Vereniging Crescendo, om half acht een zangavond in de Rehobothkerk. Voorts verlenen hun medewerking "Met Hart en Stem", gemengd koor te Slik kerveer, "Rehoboth" Mannenkoor, "Jubilate Deo" kinderkoor en "Van knop tot bloem" jeugdkoor. In het mooie programma is er natuurlijk ook gelegenheid voor samenzang. Groentenwinkel kreeg te veel concurrentie. De 55 jarige Mevr. Tichem-van der Jagt, die een kwart eeuw een groenten-en fruitwinkel exploiteerde ging de deuren sluiten. Eigenlijk is het voor haar meer een moeten, omdat het bedrijf niet (neer rendabel is. Dat komt meer voor in onze tijd en dat kan dan beroerd zijn voor betrokkenen, maar het is niet altijd nieuws. Bij navraag onzerzijds bleek echter, dat deze opheffing zeker niet het gevolg is van er geen plezier meer in hebben. Integendeel, Mevr. Tichem, (sinds enkele jaren weduwe) had er na het verlies van haar man heel wat verzet mee en ze beijverde zich om een goed produkt aan te bieden. In de groenten- en fruithandel met in versheid afne mende produkten, zit altijd nogal wat risico, wat door een behoorlijke omzet kan worden gecompenseerd. Mevr. Ti chem zei ons trouwens dat het nooit haar bedoeling was, er rijk van te worden, maar naast het verzet er nog wel wat aan over te willen houden. Dat lukte de jaren door uitstekend, tot de laatste tijd in haar woonplaats een zodanige concurrentie ontstond en ver kooppunten van deze artikelen voor kwamen, dat het met name het laatste kwartaal anders uit ging zien. Zodanig dat het al weken verlies opleverde. In Tholen is er als gespecialiseerde groen ten-en fruitwinkel ook de familie Aal- brechtse in de nabije omgeving. Voor beiden liep het aardig, waarbij laatstge noemde nog het ruggesteuntje heeft in de buurtgemeente nog wat aan de vrouw te kunnen brengen. Er kwam eerst wat concurrentie via een groentenen fruitafdeling bij de Spar en omdat elke heg wat wind schuilt, scheelde dat wel wat, maar het was niet onoverkomelijk. Uiteraard kwam er een wat steviger tik bij opening van de su permarkt in de Dalempolder maar na 3n eerste terugloop bleek pok dat nog^ overkomen voor de groentewinkel Van Mevr. Tichem in de Dalemstraat naast de slagerij. De concurrentiedrup- pel is echter gaan overlopen, toen er ook een standplaatsvergunning werd gege ven van een groenten en fruithandel van elders, die wekelijks voor al die ge noemde verkoop punten wat afroomt. Bovenstaande wil zeker geen klacht be tekenen van Mevr. Tichem. Integendeel, zij benaderde ons slechts voor opgave van een advertentie, waarin de sluiting werd aangekondigd. Zelf meenden we echter dit eens extra te moeten signaleren, omdat het verlies van een gespecialiseerd bedrijf in het algemeen een consument niet ten goede komt. Men mag er best wat zuinig op zijn, als dat mogelijk is. Bovendien ac centueert het, dat ^^standplaatsen-of marktverkoop de gevestigde midden stand behoorlijk klappen kan of moet incasseren. Een stjfpdplaatsenverkoop met gewoonlijk veel minder vaste kosten dan een definitieve vestiging. Een pro bleem dat niet eenvoudig oplosbaar is, maar wel de vraag of naast de moeilijk heden voor de middenstand zelf, ook de consument op den duur toch niet het gelag zal betalen vanwege een verder verdwijnend dagelijks voorzieningen pakket. Ongetwijfeld zullen er ook klanten van Mevr. Tichem zijn, die deze sluiting be treuren. Ruim gesorteerd in gewassen grind tegels van 5,— tot 7,— in 14 kleuren. Spoorbiels 2.70 m voor35,— Oesterstraat 20 THOLEN Tel. tijdelijk 2547 Advertentie IM Geslaagd Elly v.d. Boom slaagde aan de Rijksu niversiteit te Leiden voor het Doctoraal Examen Duitse taal en Letterkunde. Ine Beukelaar 2e op Indoor Twente Oud-Tholenaar Ine Beukelaar, thans wonend in Lepelstraat, is zaterdag met het paard Rebel als tweede geëindigd in een springconcours tijdens Indoor Twente. Hij eindigde in 55,2 sec. hetgeen slechts ééntiende langzamer was dan winnaar Albert Voorn met Tomme de Pin. Fancy-Fair Bejaarden Zaterdag 22 maart was er in het gebouw van de bejaardensoos verkoping van ar tikelen die door de leden gemaakt wer den. Verder was er de trekking van de* verkochte loten, en het lag in de bedoe ling 's avonds een rad van avontuur te laten draaien. De opkomst was echter zo gering, dat het bestuur van de Vrou wenraad die deze fancy-fair organiseer de, besloot van verdere activiteiten af te zien. Het bestuur liet echter weten zeer teleurgesteld te zijn in de opkomst, om dat uit deze gelden toch de uitstapjes en excursies betaald kunnen worden. Piet Prins op Eben-Haëzerschool. Dinsdag 18 maart was een bijzondere dag voor de leerlingen en ouders van de Eben-Haëzerschool. Ze kregen bezoek van de bekende kinderboekenschrijver Piet Prins (P. Jongeling.). 's Middags vertelde hij voor de klassen 3, 4, 5 en 6 over zijn werk en zijn leven;o.a. tijdens de Tweede Wereldoorlog. Piet Prins beantwoordde vele vragen en sommige kinderen maakten van de ge legenheid gebruik om de handtekening van de schrijver te laten plaatsen in zijn eigen boeken, 's Avonds was het ouder avond in de goed gevulde zaal van de Rehobothkerk. Na het openingswoord van Ds. Mouw werd Dhr. Jongeling in geleid door de voorzitter P. Duinkerke. Het onderwerp was: Het christelijke jeugdboek. In een boeiend betoog be handelde hij eerst de geschiedenis van het kind-en jeugdboek. Het christelijke kinderboek was vooral opgekomen door W. G. van der Hulst. Het kinderboek is erg belangrijk voor de taalontwikkeling, het geven van informatie, het tegemoet komen aan de fantasie en de identifica tie. De schrijver waarschuwde voor de moderne kinderboeken, die niet meer normbevestigend zijn. Na de pauze bleek dat er aandachtióg en intensief geluisterd was. door de vele schriftelijke vragen die uit het publiek gesteld waren. Deze vragen werden door Dhr. Jongeling op zeer deskundige wijze kort en bondig behandeld. Al met al kan er teruggezien worden op een zeer geslaagde middag en avond. Tjen vissersschepen. De vissersvloot bestaat nog uit 10 sche pen: 8 kotters en 2 mosselschepen. Dit blijkt uit het jaarverslag 1979 van Zcvi- bel, de vereniging tot bevordering der Zeeuwse visserijbelangen. Het mossel seizoen is over het algemeen voor de kwekers een financieel goed jaar ge weest met een gemiddelde prijs van 51 gulden per m. ton tegenover vorig sei zoen 39 gulden. De aanvoer was echter minder. De export naar Frankrijk daal de opnieuw met 30%. Zevibel vindt voor een optimaal behoud van de schelpdie- rencuitures en de kinderkamerfunctie in de Oosterschelde, de grootste doorlaat- opening in de pijlerdam noodzakelijk. De besommingen in de platvisserij wa ren bevredigend, maar in de garnalen visserij was het maar tot 1 oktober rede lijk. Toen liepen de prijzen flink terug. is nu telefonisch aangesloten on der nummer Advertentie 1M De Regenboog in halve finale. Woensdag 19 maart werden de Zeeuwse kampioenschappen dammen voor 5- tallen van basisscholen gehouden in het dorpshuis te 's Gravenpolder. Er werd gespeeld in 2 poules van 4 scholen. Het team van de christelijke nationale school "De Regenboog" (Michiel Fondse, Pe ter Luten, Hettie Gaakeer, Ulrich Bohr, Jeane Bohr en de reserves Jolanda v.d. Male en Johan ter Beek) kwam uit in poule 1. Uitslagen De Regenboog - Theo Thijs- senschool Vlissingen 8-2, Isidorusschool Lewedorp - De Regenboog 3-7, De Re genboog - O.L.S. Kloetinge 10-0. In de kruisfinale speelde De Regenboog tegen de Bellefleur uit Goes. Na een spannende strijd won de Regenboog met 6-4. De Sprong uit Koudekerke werd in de finale verslagen. De prijzen die bestonden uit een plaquette voor de leerlingen van het winnende team en een beker voor de school, werden uitge reikt door de voorzitter van de Zeeuwse Dambond: Hr. A. Kammeraad. De lei ding in 's Gravenpolder was in handen van de jeugdleider van de Zeeuwse Dambond Hr. C. Rijk. damclub "Een dracht" was Hr. W. A. Boogerd getuige van dit heuglijk feit.Het team zal via de damclub nog een training ontvangen 0.a. in het spelen met een wedstrijdklok en de notatie. De Regenboog is nu namelijk doorge drongen tot de halve finale voor het kampioenschap van Nederland, op za terdag 10 mei te Tilburg. De winnaar hiervan komt met 3 andere halve-fina- listen in de finale in Nagele (NOP) op 7 juni a.s. Deelname aan de eilandelijke én aan de Zeeuwse kampioenschappen werd mo gelijk door een bijdrage van de Rabo bank. Damclub "De Eendracht" De jeugd krijgt opnieuw een beurt met nog een aantal uitslagen: 1. A. Kousemaker-M. Verspuy 2-0,2. R. Nieuwenhuizen-J. Nieuwkoop 0-2, 3. J. Schmidt-B. Kegge 0-2, 4. P. Luten-L. Nagtegaal 2-0, 5. J. Bohr-H. Gaakeer 0-2, 6. L. Beth-C. Stobbelaar 0-2, 7. C. v.d. Reydt-J. Moerland 0-2, 8. U. Bohr- M. Moerland 2-0, 9. L. Nagtegaal-C. Stobbelaar 0-2, 10. C. Almekinders-J. Schmidt 2-0, 11. J. Moerland-C. Jansen 1-1, 12. M. Moerland-J. Heuseveldt 1-1, 13. B. Kegge-U. Bohr 2-0, 14. L. Beth-R. Nieuwenhuizen 2-0, 15. P. Luten-A. Kousemaker 0-2, 16. J. Bohr-H. Gakeer 1-1, 17. S. Laban-M. Almekinders 0-2, 18. J. Nieuwkoop-C. v.d. Reydt 2-0, 19. J. Moerland-R. Nieuwenhuizen 2-0, 20. P. Luten-H. Gakeer 2-0, 21. A. Kouse- maker-J. Schmidt 2-0, 22. U. Bohr-H. Gakeer 2-0, 23. J. Heusevelt-L. Nagte gaal 0-2,24. C. Stobbelaar-S. Laban 2-0, 25. C. Jansen-B. Kegge 0-2, 26. J. Bohr- M. Moerland 2-0, 27. M. Almekinders- M. Verspuy 2-0, 28. G. Almekinders-L. Beth 0-2, 29. J. Nieuwkoop-M. Alme kinders 0-2, 30. U. Bohr-P. Luten 0-2, 31. C. v.d. Reydt-A. Kousemaker 0-2, 32. R. Nieuwenhuizen-C. Stobbelaar 0-2, 33. C. Jansen-S. Laban 0-2, 34. C. Jansen-S. Laban 0-2, 35. J. Bohr-J. Heuseveldt 2-0, 36. J. Schmidt-L. Beth 0-2. 37. G. Almekinders-B. Kegge 2-0, 38. S. Laban-J. Nieuwkoop 0-2, 39. C. v.d. Reydt-B. Kegge 1-1, 40. C. Jansen- L. Beth 0-2, 41. J. Bohr-P. Luten 2-0,42. U. Bohr-C. Stobbelaar 0-2, 43. M. Moerland-H. Gakeer 0-2, 44. J. Ter- beek-J. Heusevelt 2-0, 45. M. Almekin- ders-A. Kousemaker 0-2, 46. G. Alme- kinders-J. Moerland 0-2. Gevonden en verloren: Op het groepsbureau der rijkspolitie Hofstraat 4 zijn inlichtingen te verkrij gen omtrent: Gevonden: een wieldop van een auto merk Opel, een kinderhorloge, een sier halsketting, een donkergroene heren fiets merk Mercury, een damesshawl, een linkerwant, een donkerbruine da mesportemonnee met inhoud, 4 sleutels aan hanger, een bruine das, een witte want, een rode kinderdas, een rood/b ruine jachthond, een witte bal, 5 sleutels aan hanger, een groene herenfiets merk Sprint, een zilveren armband Stefan, een damesfiets bruin merk Super Sport, een bruine knipbeurs, een witte porte monnee met inhoud, een parkiet, een grijze kater, een zwarte damesfiets merk Batavus. Verloren zijn: een sleutel, een bruine bril, een bruine kinderportemonnee, autosleutels merk Renault, een groene herenfiets, een bruine herenhand schoen, een kinderhorloge, autosleutels merk Simca, een zwarte want, een auto wieldop merk Mercedes, bos met diver se sleutels, étui met sleutels, een groene herenfiets, een gouden ring met steent jes, een zilveren armband, een spatlap van een Kreidler, een donkerbruine portemonnee met inhoud, twee lederen bruine handschoenen, een kinderhorlo ge, een gouden armband Sandra, een gouden broche, een gouden tientje, een schoenveter met 4 sleutels, een zwarte herenfiets merk Polaris, een kinder gymschoen blauw/geel, een tas met in houd, een dameshorloge, een Duitse herder, een houten step, een rode kin derportemonnee met inhoud, een groe ne portemonnee met inhoud, een rode hanger met 5 sleutels, een herenhorloge, een huissleutel, een sleutel met ring, een zilveren armband Marga, een bruine portemonnee met inhoud. Boete voor klap Eigen rechten is dhr. M. komen te staan op 300 gulden boete. Oorzaak» daarvan was de dronken P. v.d. H. uit Bergen op Zoom, die bij de aangifte van diefstal van een bromfiets, een nijptang naar een politieman gooide omdat hij vond niet snel genoeg geholpen te worden. Tevo ren had van der H. al een fiets kapot getrapt. De nijptang trof echter niet de politieman, maar de voet van mevr. M. Toen van der H. door twee politieman nen werd vastgehouden zag dhr. H. kans om van der H. een klap in zijn gezicht te geven. Bij verstek kreeg dhr. M. een boete van 300 gulden en van der H. een boete van 750 gulden waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van jwee jaar. Bereikbaarheid postkantoor De CDA-fractie in de gemeenteraad heeft b en w schriftelijke vragen gesteld over de slechte bereikbaarheid van het poStkantoSr." Mëf name voor minder* validen is het kantoor op de hoek Hoogstraat/Visstraat moeilijk toegan kelijk. Het CDA vroeg daar verbetering in te brengen of de bouw van het nieuwe postkantoor aan de Dalemses- traat/Doelweg te bespoedigen. Loos alarm De vrijwillige brandweer rukte maan dagmiddag omstreeks kwart voor vijf voor niets uit na alarmering via de sirene op de N.H. Kerk. Er bleek echter sprake te zijn van loos alarm. Door een mecha nisch defect was de sirene ten onrechte in werking gesteld. Schade aan tennisbanen De tennisvereniging Eegedima of de gemeente heeft een schadepost van zo'n 1200 gulden door beschadiging van de banen. Jongeren hebben vorige week met een fiets over de zachte deklaag ge reden en met stokken de witte lijnen losgetrokken. Been gebroken De fietser B.J.H. liep dinsdag een on derbeenbreuk op toen hij door de auto bestuurder W.M. uit Ridderkerk werd geschept. Beiden kwamen uit de Kerk straat en reden de Molenvlietsestraat in. Na de bocht genomen te hebben, ging de scholier plotseling naar links, waar door een botsing ontstond. De fietser werd naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht. Er was ook materiële schade. J.B. verleende op de kruising Lely-/Ringsweg in Bergen op Zoom geen voorrang aan R.C, uit Halsteren, waardoor zware materiële schade ont stond, maar geen persoonlijke ongeluk ken. De politie hield zaterdagavond twee bromfietsers aan, die door alcoholge bruik de autoweg hadden genomen in- plaats van het fietspad. Na de blaas-, volgde ook de bloedproef en proces verbaal. Bazar vastenactie Morgenavond om half zeven begint in de St. Anthoniusschool een bazar in het kader van de vastenactie. De opbrengst is bestemd voor hulp aan Nicaragua. Leerkrachten en leerlingen zorgen o.a. voor een grabbelton, een loterij, ballen gooien en bonen raden. Tevens is er van alles te koop. Iedereen is welkom en rond half negen hoopt men uitverkocht te zijn. Nieuwe voorzitter Mevr. A. van M er-Pero is de nieuwe voorzitster van de vrouwenbond NKV. Onder applaus van de vele leden nam zij tijdens de jaarvergadering in Hof van Holland die functie aan. Mevr. van Meer is de opvolgster van mevr. J. Boogaart-Adams die 23 april naar Ca nada emigreert. Als nieuwe secretaresse werd mevr. van Galen gekozen. In de inwerkperiode kan zij nog op steun van haar voorgangster mevr. Kleiss rekenen. Op 11 april wordt extra aandacht ge schonken aan het vierde lustrum. In mei vindt de jaarlijkse reis plaats. Met een spelletje bingo werd de geanimeerde vergadering besloten. FA. A. DEURLD0 ZN. F.D. Rooseveltstraat 6 OUD-VOSSEMEER §1 Tel. 01667-301 I® Advertentie IM Gezinsavond ZLM/Plattelandsvrouwen Er was grote belangstelling voor de ge zinsavond die de Z.L.M. en de Platte landsvrouwen zaterdag in de Vossenkuil organiseerden. Z.L.M.-voorzitter J. van Gorsel toonde zich tevreden over de goede opkomst en gaf de avond daarna in handen van een cabaretgroep van de Plattelands Jongeren Gemeenschap 'Zuid Tholen en Sint Philipsland die met een op algemene zaken afgestemd pro gramma de aanwezigen goed aan hun trekken liet komen. Een van de hoogte punten was een lied over het Thoolse land vertolkt door Jacky van den Hoek en Petra Hoek, waarmee grote indruk werd gemaakt. Tussendoor was er een geslaagde verloting. Aan het slot bood Dhr. Gorsel de P.J.Z. leden onder een verdiend applaus bloe men aan. Hiernp vormde een gezellig samenzijn een waardig slot van deze ge slaagde avond. Hans Vaders wint driebandentournooi. Hans Vaders is winnaar geworden van het voorjaarsdriebandentournooi door in de finale zijn broer Daan te verslaan. Het tournooi werd op initiatief van Hans Buitenhuis gehouden in café 't Veer. In de kwartfinale had Hans Vaders ge wonnen van Dick Vaders, Daan Vaders van L. Havermans Czn., L. van Driel van M. Vaders en H. van Daalen van P. Verwijs. In de halve finale won Vaders van L. van Driel en Daan Vaders van H. van Daalen. In de strijd om de derde en vierde plaats eindigde L. van Driel voor H. van Daalen. Na afloop van de druk bezochte finale reikte J. Buitenhuis de bekers uit. Hij feliciteerde zowel win naars als verliezers met de geleverde prestaties en dankte de 25 deelnemers voor hun sportieve strijd. De beker voor de kortste partij met het beste gemid delde (0,62) ging naar P. Hommel Jaczn., terwijl J.-yan Driel met 5 caram- 'boles de bekér vt>6r de hoogsfe" serié voor zich opeiste. Wedstrijdleider B. den Hollander, die het hele tournooi in goe de banen had geleid, kreeg als blijk van waardering tenslotte een drankje in feestverpakking en bloemen. De Tref fers: G. Havermans 16 caramboles hoogste serie, J. Etienne kortste partij 14 beurten en beste gemiddelde 3,50. C. Burgers - P. De Leeuw 0-2; P. de Leeuw - P. Hommel Jzn. 0-2; P. Hommel Jzn. - P. Vis 2-0; G. Havermans - J. Burgers 0-2; P. Hommel Jzn. - M. Moerland 2-0, J. Geuze - H. Hommel 2-0 G. Haver mans - B. den Hollander 2-0. Geslaagde feestavond v.v. Vosmeer De v.v. Vosmeer kan op een geslaagde feestavond-terugzien. Deze werd vrijdag in een uitverkocht dorpshuis 'De Vos senkuil' geopend door voorzitter P. Hommel Jaczn. die zich in zijn wel komstwoord tevreden toonde over het feit dat binnen de eigen vereniging een toneelgroep bereid was een dergelijke avond te willen opvrolijken. Hij had veel waardering voor de leden die vele uurt jes in de voorbereiding van dit stuk hadden gestoken. Hierna gaf hij de avond in handen van de spelers die on der regie van Han van Daalen en Jos Hommel het blijspel 'Toetsie Froetsie' van James Breamelij en Frank Drost opvoerden. In het stuk heeft het echt paar, Van Berkel (Marius Istha en Nel Potappel-v. Dijke) een onoplosbaar meningsverschil over de vakantiebe stemming, hij wil naar Noorwegen en zij naar Italië. Dit eindigt ermee dat de man op stap gaat en stomdronken thuiskomt. De beide dochters Anneke (Ellie Ver aart) en Lenie (Bets Havermans-Derle- mans() zijn er de volgende morgen ge tuige van dat hun vader door een vrouw wordt opgebeld aan wie hij beloofd heeft nog dezelfde dag met haar naar het stadhuis te gaan. Een en ander wordt nog ingewikkelder als blijkt dat ook de zoon Lex (Ad Schoep) nachtelijke avonturen heeft gehad. Intussen besluit moeder alleen naar Italië te gaan, doch in overspannen toestand met de auto wegrijdend schept ze een voorbijgang ster die de woning wordt binnengedra gen en tot schrik van de man -Toetsie Froetsie (Marjan Verhees) blijkt te zijn, de vrouw die hij in een dronken bui een huwelijk heeft beloofd. Inmiddels is ook ene heer IJzerman (Johan van Meer) gearriveerd met de kleren van zoon Lex, die hij op de slaapkamer van zijn doch ter heeft gevonden. Deze IJzerman ver dwijnt echter spoorslags bij het zien van Toetsie Froetsie. Deze laatste stelt zoon Lex, die medicijnen studeert, voor een medisch raadsel, omdat er geen enkele verwonding zichtbaar is en hij conclu deert daarom dat ze een shock heeft op gelopen. Hij neemt zijn kans waar en haalt zijn meisje (Alie VadersPoot), die verpleegster is, in huis om de patiënt te verzorgen. Tot overmaat van ramp keert plotseling moeder terug, die na te zijn doorgereden na een aanrijding met een sportwagen, met de auto tegen een lan taarnpaal haar Italiaanse reis heeft moeten beëindigen. Dan verschijnt ook de broer van Toetsie Froetsie ten tonele (Rien Tholenaar) die door chantage probeert geld los te krijgen van Van Berkel. Dit heerschap is zelf ook gewond door een aanrijding, maar wat hij niet weet is, dat moeder Van Berkel de dader is. IJzerman keert nog eens terug om zijn dochter te bewegen met hem mee tè gaan en daarbij blijkt plotseling dat hij een oude schoolkameraad is van Van Berkel. Als hij verneemt dat deze ge chanteerd wordt, vertelt hij zelf ook al eerder op deze wijze met Toetsie Froet sie in contact te zijn gekomen. Er wordt besloten dat Van Berkel zal ingaan op zijn belofte om met Toetsie Froetsie te trouwen, maar deze valt dan door de mand als blijkt dat ze met haar "broer" getrouwd is en dat ze samen al eerder op deze wijze geld hebben binnengehaald. Het tweetal neemt de kuierlatten en even dreigt opnieuw onenigheid over de vakantiebestemming, maar IJzerman lost de zaak op door allen een 14 daags verblijf in Scheveningen aan te bieden. Men besluit alvast een feestje vooruit te vieren, waarbij de butler (Rien Oost- dijk) zich van zijn beste kant laat zien. Alle spelers en speelsters kregen applaus en bloemen van een dankbare voorzitter Hommel en ook de regisseurs, de de corbouwers Leen Moerland en Jan Duine, grimeuse Ria Moerland-Pipping en belichtingstechnicus Ad van Treijen werden niet vergeten. De decorverfraai ing werd verzorgd door bloemenhandel De Patrijzenhof. In de pauze was er een verloting met 150 prijzen. De avond werd besloten met een bal tot in de kleine uurtjes. Jaarvergadering Bijenteeltvereniging Maandag 24 maart hield de Vereniging tot bevordering der bijenteelt in Neder land, afd. "Tholen", haar jaarvergade ring in Café van Dijke. Het openings woord was van voorzitter H. Breker uit Tholen. Bij de ingekomen stukken was er een verzoek van de afd. Zuid-Beve land om enkele voorstellen voor de al gemene vergadering te Wageningen te steunen. Daarop werd positief gerea geerd. Door het aftreden van dhr. W. van Popering als bestuurslid werd met algemene stemmen dhr. M. de Groen te Poortvliet gekozen. Bij het verslag door secretaris P. Koopman te Sint Maar tensdijk over het seizoen 1979 was men het er wel mee eens dat de gemiddelde temperatuur nogal aan de lage kant ge weest was, zodat er te weinig honing binnenkwam. De contributie werd op nieuw vastgesteld. Na een vraag of deze voor eventuele nieuwe leden niet te hoog was, deelde de voorzitter mede dat er voor de plaatselijke afdeling weinig overblijft. Hetgeen afgedragen wordt aan het hoofdbestuur is in hoofdzaak voor het maandblad. Bij de gedachtenwisseling over rasver betering kon dhr. Koopman staven op enkele jaren ervaring, wat als resultaat opleverde, dat dit ras (camica) niet steeklustig is en toch een goede volk sontwikkeling en honkigopbrengst heeft." Ook de bijenziekten werden be sproken waarvan men in deze omgeving nog geen last heeft, terwijl in andere ge bieden deze ziekten ernstige vormen aannemen. Na nog enkele punten uit de rondvraag behandeld te hebben, sloot de voorzitter de vergadering. is nu telefonisch aangesloten on der nummer Advertentie IM Ongeslagen kampioen Chris Bruijnzeel lijkt in de junioren competitie van de tafeltennisvereniging Smash 76 ongeslagen kampioen te wor den. Hij won ook nu weer vrij gemak kelijk met 21-8 en 21-12 van David van Driel. De op de tweede plaats staande Ad van 't Hof verloor verrassend met 21-14, 19-21 en nogmaals 19-21 van Ronald Smit, die tot dan de derde plaats bezette. In een daarna gespeelde in haalwedstrijd ging Ronald echter ten onder tegen David van Driel (19-21, 17-21), zodat hij derde bleef. Peter van Schetsen - Leo van Vossen 19-21, 12-21 Leon Hommel-Hans Quist 21-13, 17-21, 21-14, Andre Quaak-Abbie Hommel 6-21, 4-21 David van Driel-Hans Quist 21-6, 21-6 Abbie Hommel-Jan Keur 19-21, 17-21 Leon Hommel-André Quaak 21-4, 21-8. Senioren: Rien Goedegebuure-Adri Fase 21-18, 21-15. Over drie jaar geen kleuterschool meer. Als men komende jaren niet doorlopend over de bodem van de onderwijsspaar- pot schraapt, blijft er in 1983 geen kleu terschool meer over. Terwijl ook de le den van de chr. Kleuterschool al zo vaak hebben gehoord of gelezen over de on- derwijsintegratie, bleek het op de 30ste ledenvergadering aanwezige kleine ge tal toch wat perplex te staan, dat ten eerste dit het geval zal zijn en ten tweede dat het in feite al zo dichtbij is. Voorzit ter J. Leune wond er echter geen doekjes om. In zijn openingswoord had hij er al op gezinspeeld, dat zijn vereniging toch zeer waarschijnlijk het 35 jarig bestaan niet zal vieren en bij de rondvraag kwam dat nogmaals in discussie., als in 1983 de wet op het basisonderwijs van kracht wordt betekent dit een verdwijning van alle kleuterscholen. De vanaf het vierde jaar leerplichtigen worden dan immers allemaal in de basisschool onderge bracht. Een kleuterschoolstichting houdt dan op te bestaan. Bij alles wat hieraan in voorgaande jaren al aan in formatie is verstrekt, bleek deze realiteit het merendeel van de kleine groep aan wezigen töch nog wat rauw op de maag te vallen. Ter plaatse is men immers al zovele jaren vertrouwd met een aan vankelijke bewaar-later een echte kleu terschool, die het voor vrijwel de gehele bevolking goed doet. Beter nog zelfs dan in de beginjaren, toen voorstanders van THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger GEREF. KERK 10.00 en 17.00 uur ds. C.M. v.d. Loo, Sliedrecht (H.A. en dankz.) CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst do. 3 april 19.00 uur ds. H.C. v.d. Ent, Dordrecht (bev. ambtsdragers) is nu telefonisch aangesloten on der nummer Advertentie IM het openbaar onderwijs in alle vrijheid meenden, dat hun kind daar niet thuis hoorde. In dat opzicht kwam er de laat ste jaren als het ware een vrijwillige in tegratie. Nu die vrijwillige eenheid ech ter tot stand kwam, wordt van over heidswege als het ware een splitsing op gelegd. Kleutervoorzitter Leune bleef er oprecht onder en zei, dat straks inder daad de ouders die voor het openbaar onderwijs kiezen hun kinderen daar op hun 4e jaar zullen plaatsen en de voor standers van het bijzonder onderwijs op de chr. school. Dan heeft het bestaans recht van een chr. kleuterschoolstichting ook opgehouden. Bij nadere informatie was er wel de mededeling, dat er bin nenkort hieromtrent zal worden over legd met het bestuur van de chr. school, maar dit kan aan de hiervoor geschetste situatie over 3 jaar niet zo veel verande ren. Wel moest de heer Leune nog het vraagteken plaatsen, hoe dat allemaal gerealiseerd kan en gaat worden met de wolken van bijvoorbeeld een bestek 81 op de achtergrond. Maar het is wel goed om er in alle realiteit rekening mee te houden. Het onderwerp vormde het voornaamste discussiepunt op een le denvergadering, die overigens van een leien dakje liep. Er was opening met het zingen van ps. 75:1, het lezen van Mat heus 27, gebed en een toelichting op het gelezen schriftgedeelte. De voorzitter maakte melding van nogal wat verhin derden, waarónder Ds. Geuze en de hoofdleidster mej. De Rooij wegens ziekte. Zoals gewoonlijk dus maar een kleine club van een 12 tal stemgerech tigden. Bij toch een ledental van ruim 160. In dat openingswoord werd het plotseling overlijden en het werk her dacht van oud-bestuurslid A.A. van Luijk. Met de huidige voorzitter en de heer van Luijk heeft zelfs een 24 jarige samenwerking bestaan. De overledene was een van de oprichters van de chr. kleuterschoolstichting. Deelname is er aan het experiment funderend onder wijs, waarvan naar buiten overigens nog niet veel kan worden waargenomen. De kleuterschool staat er in financieel op zicht gezond voor, dankzij de bedragen die voor openbaar kleuterschool uitge trokken moeteg worden. De heer Leune was van oordeel, dat die gezonde-positie als zelfstandige gemeente niet gehaald had kunnen worden. Nu zijn immers de bijdragen op die basis vastgesteld. Met wel een tijdelijke werkonderbreking na een ongeval door de hoofdleidster was men toch het al weer bijna voorbije schooljaar zonder grote kleerscheuren door gekomen, voor de medewerking bracht de voorzitter het personeel, de medebestuursleden, schoonhoudster en tuinman: evenals de ouders dank. Met 90 kleuters heeft men een groot aantal leerlingen, maar staan er toch weer snel op de wachtlijst. Met wat schipperen is er een mogelijkheid tot in totaal 96 leerlingen te gaan, maar gezien de ge- boortepiek verwachtte de voorzitter dat men volgend jaar januari weer al toe is aan een wachtlijst. Er komt immers een grote lichting op, terwijl er maar 26 doorschuiven naar de basisschool. In het jaarverslag kwam naar voren, dat er en kele goede voorzieningen aangebracht konden worden in de administratieve sector en ook voor wat het onderhoud van het gebouw betreft. Grote sprongen wenst het bestuur met het oog op 1983 niet meer te maken. De rekening 1979 toonde een batig saldo van 23 mille en in de begroting 1980 was nog een bedrag voor onvoorziene uitgaven opgenomen van 1800 gulden op een totaal van 193.100,als bestuurslid werd de heer A.A. van Luijk jr. met algemene stem men herbenoemd. De voorzitter deelde voorts mee, hoe uit de verenigingskas 700,— werd bijgedragen voor een huisje t.g.v. een lepralijder, voorts dat wegens huwelijk juffrouw Ebster na dit school jaar als leidster afzwaait en in haar plaats juffrouw De Wilde uit Oud-Vos- semeer zal worden benoemd, na een al vertrouwende periode van stage lopen' en invallen. De rondvraag handelde zoals reeds gesteld over de onderwijsin- tegratie. Besloten werd met ps. 84:6 en dankzegging door de voorzitter. A.J.Duijzer erelid chr.school Na een 21-jarige bestuursperiode is se cretaris A.J. Duijzer woensdagavond bij zijn afscheid van de School met de Bij bel op voorstel van dhr.P. van 't Hof benoemd tot erelid wegens zijn ver diensten voor de chr.school Zijn op volger werd na een nek-aan-nek-race H.Jopse jr., die bij de tweede stemming 12 stemmen kreeg tegenover A.Dake (lid van de commissie van toezicht) 11. Bij de eerste stemming hadden beiden 11 stemmen en W.Scherpenisse (even eens lid van de commissie van toezicht) 1 stem. Na raadpleging van het huis houdelijk reglement en enige discussie over het begrip volstrekte meerderheid, werd het bij de tweede stemming gela ten. Dhr.Jopse zei het bestuurswerk graag te willen doen. Bestuurslid J.P. van Dijke werd met 22 stemmen (1 blanco) herkozen. Ook voor de opvolger van J.Hage Jaczn. in de commissie van toezicht waren twee stemmingen nodig. Kandidaten moesten kinderen op school hebben en lid van de ger.gem. of de ger.gem. in Ned. zijn. Aan die voor waarden voldeden van de aanwezigen alleen J. Quist, K.A. Heijboer en D. Vervolg op pag. 15 GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur eerw. heer de Jong, Hooger- heide R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden (voorb. H.A.) GEREF. KERK 10.00 uur ds. A.v.d. Stoel, Bergen op Zoom (H.A.) 15.00 uur ds. Wilschut, Willemstad CHR. GEREF. KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst do. 3 april, 19.00 uur ds. M.C. Tanis, Sliedrecht (Goede Vrijdagdienst) GEREF. GEMEENTE fN NED 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. M.D. Geuze (openb. belij denis) 18.00 uur ds. M.D. Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur ds. A. Vergunst, Veen GEREF. GEMEENTE IN NED. do. 27 mrt. 19.30 uur ds. A. v. Stralen zo. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. W.J. Gorissen (H.D.) OUD. GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00, en 18.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 en 19.00 uur ds. J.J. Roodsant (bev. lidmaten) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur kand. Teeuw, Lekker- kerk GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. Tj. de Jong GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. A.Moolenaar, Ulvenhout (H.A. en dankz.) GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. M.v.d. Linden, Dirksland 14.30 uur ds. A. Cysouw, Lexmond GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 19.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter, Tholen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. Dr. Padt). Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. Dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr: Menger, St. Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland Zr: Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667-476 b.g.g. 01662-341. St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse. Zr. de Smit, St. Maartensdijk, tel. 01666-2222. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr. u. vr. 18.30-19.30 uur. za. 9.00-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 28 maart 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en buro Levens- en Gezinsvragen. ADVIESBUREAU GEHANDICAP TEN Iedere 3de dinsdag van de maand L. van Beveren, Molendijk 18, Stavenisse, tel. 01663-467. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Oplanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 28 maart t/m 3 april vrijdag 28 1.50-14.12 zaterdag 29 2.42-14.57 zondag 30 3.18-15.33 maandag 31 3.51-16.08 dinsdag 1 4.28-16.41 woensdag 2 5.06-17.15 donderdag 3 5.33-17.49 maandag 31 maart Volle Maan Voor storingen in uw installaties, zowel eléetra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 2