Scholieren bouwen vijf huizen in Guatemala SGP tegen subsidie feest li _L BOUMAN POTTER Smalstads Mannenkoor hoogste puntental en wisselbeker VC/'Vi Donderdag 20 maart 1980 36e Jaargang no. 18 7/ 6 /2o0' \Aï ZEEt-f^ Draaitol Actie chr. scholen voor Woord en Daad brengt 7700 gulden op Bijna alle chr. lagere scholen van Tholen en St. Philipsland waren vrijdagavond in Haestinge te St. Maartensdijk aanwezig om de Stichting Reformatorische hulpactie Woord en Daad 7700 gulden aan te bieden. Dhr. I. 't Lam nam het geld graag in ontvangst voor de bouw van vijf huizen in het door een aard beving getroffen Guatemala. Hij hield ook een warm pleidooi voor de financiële adoptie van kinderen in ontwikkelingslan den voor 35 gulden per maand. Dhr. 't Lam verwachtte, dat in mei het 10.000ste adoptiekind van Woord en Daad kan worden ingeschreven. Bewogenheid Dienende taak Meisjeskooi Steen der hulp Adoptie Stavenisse Wel accoord met bedrag per leerling Impuls Dodenherdenking 1450 gulden Wandkleed 50 Mensen verdacht van steun-fraude. WONINGINRICHTir -J| i PI JG Molenstraat Poortvliet De beste op het Zeeuws Zangers Manifest te Middel burg. Het viel tegen. Natuurkamp. Bijna eerste prijs. Een overschot van vier. Smalstads mannenkoor ...de topper. CAROLINE ROAD-SHOW WIM EN MARJA Lid\èreniging Goud-en Zilversmeden XP7 XT x 'CAA. O v s X Or Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement ƒ13,50 per halfjaar, per jaar ƒ26,50, per post ƒ33,50 per jaar, losse nummers ƒ0,70. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6.00 uur. Advertentieprijs ƒ0,27 plus btw per i mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contant inclusief btw. Op rekening ƒ7,50. [Hoofdredacteur G. Heijboer. Niemand die zo regionaal denkt als onze volksvertegenwoordigers. Dat is niet ongerijmd, de afgelegde eeden of belof ten vergen inspanning voor een alge meen gemeentebelang. Onze Thoolse raadsleden zijn daarom doorluchtige voorvechters voor aller belangen. Moe ten of pogen daardoor echter met een draaitol te werken. Dat bleek bij de be noeming van de uitgebreide beheers commissie voor, wat werd genoemd, de centrale sporthalvoorziening met daar naast het plaatselijk gemeenschapscen trum of zoals dat beter klinkt: dorpshuis. Met het treffen van centrale voorzienin gen blijft een gemeentebestuur altijd in de knoop zitten. Dat moet niet eens een verwijt zijn, want als opzet is het lof waardig. Het houdt alleen geen steek. Hoe kun je nu een inwoner van Stave- nisse als het ware dictatoriaal gezag ge ven over een Smerdieks zwembad en Poortvliet laten domineren over de Spetter in Tholen. Blijf maar met beide benen, al is het in je zwembroek, op de grond staan. Dan is die Spetter voorna melijk en terecht een Thoolse aangele genheid, dan is het zwembad Haestinge vooral van belang voor de zwemmers uit de Smalstad. Je kunt zelfs geen reisver- goeding geven aan wat er in de van der Lek-de Clerq woont. Toch telkens wanhopige pogingen van raadsleden. De V.V.D.— fractie met name gordde het geweer om voor de Thoolse sporthal een eilandelijke inbreng te bewerken. Wat lofwaardig, maar ook wat een naïef streven. Voor de Tholenaren blijft het toch vooral de niet onverdiende sporthal en voor de inwoners uit Oud-Vossemeer of waar verder dan ook in dezelfde ge meente, eenals het nodig is. Mis schien dat een voorbeeld in dit verband op zijn plaats is. Na de ramp van 1953 maakten gewaardeerde hulpverleners uit den lande het mogelijk, dat er in het eilandelijk centrum een Holland huis tot stand kwam. Niet in de eerste plaats om plaatselijke behoeften te gerieven, maar om het als een centrale samenkomst aan te merken. Van het Holland huis is als zodanig vrijwel niets overgebleven. Hoogstens een nog wat kwijnend plaatselijk be staan met daar bovenop nog een paar accommodaties o.a. van de kerken,. Wat wel gebeurde, is een zodanige uitbrei ding van Haestinge, dat men daar te koop en te hoop loopt voor eilandelijke recepties, jubilea, samenkomsten. Het Holland huis werd zo goed als morsdood getrapt. Eilandelijke voorzieningen zien alleen gekozen gemeentevertegenwoordigers, maar de burger - tegelijkertijd de kiezer - kijkt naar wat bij hem in de buurt staat. Vanzelfsprekend gaan er straks vereni gingen van buiten Tholen gebruik ma ken van de sporthal. Daarmee is het echter nog geen eilandelijke aangele genheid. Als men na bijna tien jaar nog niet tot de conclusie kwam, dat alleen wat zich in de eigen kern voltrektdomineert, dan zou als het ware een wethouder Versluijs en een raadslid Hilbron wel kunnen op hoepelen. Maar daardoor zou er niets veranderen. Tholen mag best zijn eigen plaatselijke sporthal- en gemeenschapscentrum-be heerders hebben. Met een draaitol weet je immers nooit of ze ooit wel eens een bepaalde richting kiest. "Voor de kinderen met de lege maag, deden wij dit allemaal graag", zei Jan van Oudenaarde van de school met de Bijbel uit Poortvliet tijdens de voor dracht, waarmee het bedrag werd over handigd. Alle scholen hadden heel wat werk gemaakt van deze actie. Niet alleen om het geld binnen te krijgen via de verkoop van kaarten en stenen of via een kijkdoos, maar met name ook van de presentatie tijdens de slotavond, vrijdag in Haestinge. "Ik ben er helemaal stil van", zei de voorzitter van het comité Tholen/St. Philipsland van Woord en Daad, ds. D.J. Budding uit Scherpenisse. "We zijn de kinderen heel erg dankbaar voor het geweldige bedrag, dat in zo'n korte tijd bij elkaar is gebracht. Dat we hiermee nog in lengte van jaren mogen door gaan. Ook de wijze van aanbieding was prachtig", aldus de voorzitter. Hij had de bijeenkomst na samenzang geopend met het lezen van het bijbel verhaal over de barmhartige Samaritaan en gebed. Ds. Budding wees erop, dat we door de aönde in een wereld leven die in nood is. "God geve dat er iets van in nerlijke bewogenheid in ons hart mag zijn, zodat we niet met een grote boog om onze naaste heen lopen. Die inner lijke bewogenheid kan er echter alleen zijn, als ons hart door de Heere Jezus aangeraakt is. Als we iets van die grote Christus mogen verstaan, dan zullen de vruchten niet uitblijven. Ook voor de verre naaste niet", aldus ds. Budding. De voorzitter van de hoofdenkring wan de chr. scholen, dhr. R. Weijler uit Poortvliet, benadrukte, dat er voor de actie Woord en Daad veel samen ge daan was. "De kinderen hebben zich uitgesloofd, samen met hun juf en meester. Er is vrije tijd aan besteed en ze zijn creatief bezig geweest. Juist als chr. scholen konden we hierin één zijn, want we zijn opvoedingsscholen en daarom hebben we een dienende taak. Nu voor de kinderen in Guatemala, straks voor anderen. Het is fijn om kinderen te zien glunderen en ook de donkere ogen van de kinderen in Guatemala kunnen heerlijk stralen. Daarom ïs het een fees telijke avond", aldus dhr. Weijler. De Chr. school uit St. Philipsland kwam als eerste aan de beurt om het geld van de kaartenactie te overhandigen. Marrie de Haan maakte het bedrag bekend: duizend gulden. Daarna zong een meis jeskoor o.l.v. meester Geluk vier num mers met solozang van Marrie de Haan en Jeanine Breeman. Vervolgens kwam de school met de Bijbel uit Oud-Vosse- meer aan bod in de persoon van mevr. H. v.d. Heyden. Zij bracht de groeten over van de kinderen en de meesters, want ze hadden vrijdag juist ouder avond. Daar moesten de kinderen blok fluit spelen, maar voor die tijd hadden ze gelukkig wel aan de actie meegedaan. We hebben niet zoveel als St. Philips land - dat was ontzaggelijk veel -maar onze kinderen hoorden ook vaak neen aan de deur omdat er in Oud-Vossemeer veel Rooms Katholieken wonen, die een eigen stichting hebben. Gelukkig zijn de kinderen toch doorgegaan en hebben ze 300 gulden bijeen gekregen, zei mevr. v.d. Heyden. De leerlingen van de Eben Haezer- school uit Tholen sloegen alle records. De jongens en meisjes hadden een spandoek gemaakt met de tekst Teder draagt z'n steentje bij'. Daar bleef het niet bij, want ze hadden van die steentjes een maquette gebouwd van een dorp in de tropen. Een prachtig werkstuk, maar voor Woord en Daad was er ook nog 2546,17. Acht kinderen maakten dit met een affiche bekend, waarbi! het gulden teken onder hilariteit als laatste werd getoond. Eben Haezer, de naam van de Thoolse school, betekent Steen der Hulpe. Uit Tholen had ook de M.L.K. de Veste zich ingezet voor Woord en Daad. Meester Geluk vertel de, dat De Veste sinds enkele maanden een kind had geadopteerd en nu wilde hij ook niet achterblijven: hij overhan digde dhr. 't Lam 150 gulden, die hier mee bijzonder verrast was. De school met De Bijbel uit Poortvliet zorgde voor 906 gulden. Diana v.d. Male vertelde bovendien, dat de leerlingen twee kinderen gaan adopteren. Hiervoor brengen ze elke maand een gulden mee. De jongens en meisjes uit Poortvliet zongen ook nog enkele liedjes o.l.v. meester Walhout. Van de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse kwa men alle leerlingen aan bod, zij het soms maar met een ?aar woorden. Ze maak ten bekend, dat er in Guatemala koffie en bananen worden verbouwd. De Chr. Kleuterschool uit Scherpenisse had met een kijkdoos 422 gulden bij elkaar weten te krijgen, zo maakte dhr. G.J. van Steenis bekend. De Juliana van Stolbergschool uit St. De Thoolse gemeenteraad is maandag middag unaniem accoord gegaan met het beschikbaar stellen van zes gulden per leerling voor de viering van koninginne dag 30 april en bevrijdingsdag 5 mei. De SGP-fractie stemde tegen een bijdrage van 500 gulden per kern en 20 cent per inwoner aan de oranjecomite's voor het organiseren van volksfeesten. Totaal zullen deze festiviteiten de gemeente Tholen 7350 gulden gaan kosten. "We hebben nooit enige moeite gehad met het bedrag per leerling, maar wel met de subsidiëring van volksfeesten. Laat men dat zoals vroeger doen: met lijsten rondgaan. Dan geven de inwo ners spontaan". Aldus SGPfractievoor- zitter Aarnoudse. Mevr. J.M. Deurloo- van Broekhoven (CDA) daarentegen vroeg om een verdubbeling van de 20 cent per inwoner. Zij vond het door b en w voorgesteld bedrag aan de lage kant omdat het dubel feest is: De laatste of ficiële viering van de verjaardag van Koningin Juliana en de kroning van Prinses Beatrix. VVD-fractievoorzitter M. Van Damme vond het een goede ge dachte dat de overheid impulsen geeft. "De subsidie is een steun in de rug van de comité's. Er is sprake van een goede verhouding, ook ten aanzien van de kleine kernen. Als de subsidie voor sommige comité's niet ruim genoeg is, dan kan een beroep op de burgers wor den gedaan", aldus Van Damme. Zijn fractiegenoot J.L. Van Gorsel vond de 20 cent aan de krappe kant, maar hij legde er zich bij neer. Wethouder van financiën C.J. Moerland liet de beantwoording aan collega J. Versluijs over. De burgemeester ver klaarde die terughoudendheid met de opmerking dat Moerland in het college eigenlijk achter de zienswijze van Mevr. Deurloo stond. Wethouder Versluijs vond de 500 gulden per kern en 20 cent per inwoner voldoende. Met Van Dam me zag hij dat duidelijk als een impuls en niet als een kostendekkende bijdrage. Ten opzichte van de subsidie bij het 25- jarig regeringsjubileum van Koningin Juliana is de gemeentelijke bijdrage met zeven keer 5 0/0 verhoogd, aldus wet houder Versluijs. Aarnoudse vroeg nog aandacht voor het feit, dat de dodenherdenking van 4 mei dit jaar op zondag valt. Bij het luiden van de klokken om kwart voor acht kunnen er nog een aantal kerken niet uit zijn. Burgemeester E. Baerends ant woordde, dat de landelijke regels ten aanzien van de dodenherdenking nog niet binnen waren. Die wilde hij eerst afwachten. Pv.d.A-fractievoorzitter P. Van Schetsen hechtte er bijzonder veel waarde aan om de algemene regels ook voor Tholen in acht te nemen. "Wat kun je nu juist beter op zondag doen dan de dodenherdenking. Ik zie geen probleem. In het verleden hebben we wel eens van de landelijke regeling afgeweken toen 4 mei ook op zondag viel,maar laten we dat nu niet doen", vond Van Schetsen. Voor mevr. Deurloo was het een van zelfsprekende zaak dat de dodenher denking op 4 mei werd gehouden, ook al valt die op zondag. Zo ook voor Van Damme: "zondag is een dag van bezin ning, dus zie ik geen probleem". Maartensdijk begon met blokfluitspel van enkele leerlingen en orgelspel van dhr. Hoek. Ais Oranjegezinde school hadden vier kinderen een rood-wit-blau- we muts op om het resultaat bekend te maken. Frans Stouten en Barbara Schot kondigden het aan. Jan Kees Koopman reed een kruiwagen met een doos op het podium waaruit Rianne Dorst kwam met 504 gulden. Dertien leerlingen van de O.L.S. De Schalm uit Stavenisse zorg den o.l.v. Mevr. M. C. de Ruiter met een mooie voordracht in Woord en Tekst voor een verrassing met f 531,75. De school met de Bijbel uit St. Annaland o.l.v. meester van Veldhuizen sloot de rij met informatie over het driedaagse pro ject 'Wij en de ander', waarbij wat meer duidelijk werd over het wonen, het eten en het onderwijs in Guatemala. Ze over handigden tenslotte 400 gulden. Dhr. Weijler vond de 7700 éulden een applaus van de ouderen voor de jonge ren waard. In de pauze kregen de kin deren een ijsje. De ouderen konden in tussen koffie drinken en handgemaakte gebruiksartikelen uit ontwikkelingslan den kopen. Na samenzang van ps. 146:3 kwam dhr. 't Lam aan het woord over Guatemala, wat met een flink aantal dia's werd verduidelijkt. Na de aardbe ving in februari 1976, waarbij binnen 1 minuut 23.000 mensen om het leven kwamen, werden 850.000 mensen dak loos. Ze leven nu in erbarmelijke om standigheden in hutjes van papier, hout en plastic. Woord en Daad wil voor 400 gezinnen een stenen huis bouwen, dat kost 1450 gulden. Men zegt wel eens dat Tholen moeilijk in actie te krijgen is, maar dat 't anders kan, is vanavond wel gebleken, zei dhr. 't Lam. "Woord en Daad is bijzonder blij met dit resultaat. We hopen dat jul lie de arme kinderen na deze bijeen komst niet vergeten, want het kind heeft onze blijvende aandacht nodig', zei het bestuurslid. Hij benadrukte ook nog eens de adoptie om voor 35 gulden per maand kinderen eten, kleding en chr. onderwijs te kunnen geven. Momenteel zijn er 9200 kinderen via Woord en Daad geadopteerd. Dhr. 't Lam was de leiding van de scholen dankbaar voor alle inspanningen. Met name ook met de samenwerking van de chr. scholen op Tholen en St. Philipsland was hij erg blij. Het bestuurslid van Woord en Daad kondigde aan, dat elke school een wandkleed uit Guatemala krijgt als he rinnering aan deze succesvolle actie. Zuster de Gier, die voor Woord en Daad in dat Spaans sprekende land in Mid- den-Amerika werkt, zal de scholen ook nog bedanken voor de financiële steun, die de mensen in Guatemala zo hard nodig hebben. Dhr. 't Lam besloot de bijeenkomst in Haestinge met gebed. Bij de uitgang was er nog een collecte voor de ouderen, terwijl alle kinderen een fluit uit Guatemala kregen. Met een snerpend fluitconcert werd deze actie van Woord en Daad uitgeluid. De leerlingen van de Eben Haezerschool uit Tholen droegen een flink steentje bij aan de geslaagde actie van de Stichting Reformatische hulpachtie Woord en Daad op Tholen en Sint Philipsland ten behoeve van hulp aan Guatemala. Van de 7700 gulden nam de Ebenhaezerschool 2.546,17 voor zijn rekening. De leerlingen toonden vrijdagavond in Haestinge hun werkstuk van een dorp in de tropen, ook steentje voor steentje bij elkaar gebracht. De Rijkspolitie te water heeft in samen werking met de groep Tholen een on derzoek ingesteld naar steunfraude: bij verdienen terwijl men een uitkering krijgt, zonder dat voor de belasting e.d. op te geven. Voor de actie waren heel wat voorbe reidingen getroffen. Het resultaat was, dat een vijftigtal zagerspitters de in komsten uit dit werk niet opgaven, ter wijl ze in het kader van de wet op de werkeloosheid, arbeidsongeschikt -heid i Advertentie IM of bijstand een uitkering genoten. In zo'n geval moet men opgeven of er uit andere hoofde inkomsten zijn. Zou het om een zakcentje zijn gegaan, dan was het zeker niet tot de actie van de politie gekomen. In deze gevallen liggen de verzwegen inkomsten echter niet zelden tussen de 25.000 en 50.000 gulden. Maandag werden veertien inwoners van Tholen en Sint-Philipsland, enkele uit andere delen van Oostelijk Zeeland en inwoners van West-Brabantaangehou den. Zij waren bezig met het spitten van zagers in de omgeving van Tholen- St.Philipsland. Volgens berekeningen zou van de ongeveer vijftig aangehou den mensen de een een wat groter "ne- ven-inkomen!"hebben dan de ander, maar ze kwamen allemaal wel boven Jan Modaal uit. Twee van de maandag aangehouden veertien mensen werden na een eerste ondervraging direct in vrijheid gesteld. Voor de anderen duurt het onderzoek voort. Zij zijn in verze kerde bewaring gesteld. 01 Warme maaltijdvoorziening doet het prima Wereld vol merlid wrevel, zei SGP-ka- Inspanning voor verpleegafdeling Ten Anker 0 Er zijn nu todh minder werklozen 0 Poortvliet heeft weer eigen predi kant 0 Stevige Beheerscommissie voor Sporthal/Gemeenschapscentrum Tholen Scholieren Guatemala bouwen huizen in Ook de Vossemeren rijk bezit 0 Flipland houdt het op Brabantse ziekenhuizen 0 Vast oefenen voor de Rode Kruis- loop 0 Volksfeesten moeten inwoners zelf betalen, vindt SGP 0 Een vis (restaurant) zonder lawaai onder boetebeding 0 Zangsuccessen in Middelburg. 0 Jubilerende FNV-afdeling en Stemmen van Lezers 0 Volharding is niet het beginnen, maar het doorzetten 0 Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's Op het zaterdag door de Zeeuwse Zangersbond "Zang Veredelt" georganiseerde traditionele zangconcours heeft het Smalstadse Mannenkoor onder leiding van J. Wesdorp wel de meeste lauweren geoogst van de uit onze regio daaraan deelnemende koren. Men kwam weer uit in de superieure afdeling A en behaalde het hoogste aantal concourspunten van deze dag bij de koren, namelijk 249, wat niet alleen een eerste prijs betekende, maar ook de concours wisselbeker. Een aparte felicitatie waard van al wat in onze streek deze cultuur kan waarderen. Daarnaast was er ook een eerste prijs voor het Gereformeerd Gemengd Zangkoor "Canticum" uit Tholen, die onder leiding van Iz. Riedijk uitkwam in de afdeling Uitmuntendheid A en 228 punten veroverde. VZOS te Sint Maartensdijk had onder leiding van eveneens Iz. Riedijk twee punten te weinig voor een eerste prijs, want het koor kwam aan 222 punten, terwijl het er 224 moeten zijn. Dat was ook in de afdeling Uitmuntendheid. Daarin kwam ook VZOS uit Sint Philipsland uit. Dit koor lag wat verder beneden de eerste prijsnorm. Men haalde onder leiding van Jan Wesdorp 217 punten, dat is dan een stevige tweede prijs. In de Middelburgse concert- en gehoor zaal was er zaterdag een ongekend grote belangstelling voor het jaarlijks zang concours, waaraan een 800 zangeressen en zangers deelnamen. Beoordeling vond plaats door Herman Engels uit Mechelen eri Hans Smout uit Bergen op Zoom. Begonnen wordt dan altijd met de laagste klassering, dat is de 3e afde ling, maar de koren uit onze regio staan in de veel hogere klassen tot zelfs in de superieure afdeling toe, zoals het Smal stads mannenkoor. Ter afwisseling en buiten een beoordeling zongen onze be kende solisten Rinus van Gorsel en Han Wesdorp uit "De Parelvissers" van Bi- zet. Het applaus kregen ze wel. De twee gemengde koren die uitkwa men in de afdeling Uitmuntendheid waren beide uit onze streek V.Z.O.S. uit respectievelijk Sint Maartensdijk en Sint Philipsland. Voor het Sint Philipslandse koor viel de jury uitkomst eigenlijk wat tegen, omdat ook het publiek van oordeel was dat er goed tot zeer goed was gezongen. Het Bergse jurylid had in dit geval een wat strengere beoordeling dan zijn collega uit België, die over de verschillende ru brieken zodanig noteerde, dat men ei genlijk wel in de eerste prijs zat, indien de cijferhoogte van de collega ongeveer op hetzelfde niveau zat. Dat was echter niet het geval. Zo had bijvoorbeeld En gels voor het onderdeel samenzang voor het vrije nummer een 9 toegekend en Smout kwam daarvoor niet hoger dan een zeven. Hij vond het verschil bij forte te groot. Toch waren er heel wat meer positieve dan negatieve opmerkingen aan toege voegd, zoals een goede keuze en keurige presentatie. In het algemeen waarde volle elementen. Houdt die staande. Het koor is een voor Zeeland levend cultuurbezit was ook de De regio Zeeland van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (I.V.M.) houdt zaterdag a.s. van elf tot vijf uur een natuurkamp in het natuurgebied de Pluimpot bij St. Maartensdijk. Het I.V.N. zou nog graag deelnemers van Tholen en Sint Philipsland hebben. Jongens en meisjes van 15 t/m 23 jaar die belangstelling hebben, kunnen tot en met vrijdagavond contact opnemen met Ad Schoutens, Achterstraat 26, Nieuw- Vossemeer, tel.01676-2598. conclusie van Engels, die er aan toe voegde: blijf doorgaan, bravoo voor koor en dirigent. In dit kader waren de 217 punten inderdaad wat teleurstel lend. Zong het Fliplandse V.Z.O.S. onder lei ding van Jan Wesdorp, dat van Sint Maartensdijk stond in dezelfde afdeling onder leiding van Izaak Riedijk. Dit koor kwam maar 2 punten tekort voor een eerste prijs. Toch was het zo'n beste start, want bij het onderdeel zuiverheid, tekende jurylid Engels aan dat het aan vankelijk onzuiver was en noteerde een 6 voor het eerste nummer en zijn collega een 7. Men schoot in puntental omhoog bij de uitspraakbeoordeling, die voortreffelijk werd genoemd en een 9 opleverde met nog wel het nootje van het ene jurylid, dat er nog iets minder zwaarwichtigheid aan te pas moet komen. Ook voor het onderdeel opvatting werd een 9 uitge deeld, zodat moet worden geconclu deerd, dat de eerste prijs alleen maar niet werd gehaald, omdat het begin wat onzuiver was. De algemene indruk was uitstekend en werd zo verwoord: zeer fijne prestatie, vorderingen over de ge hele lijn. U moet dit gezonde koorleven met goede literatuur in ere houden voor de volgende generaties. Bravo voor diri gent, die een beroepsadvies in praktijk weet te brengen. Het verschil tussen de juryleden was niet groot, want Smout kwam tot 110 en Engels tot 112 punten, maar juist wel 2 te weinig voor die eerste prijs. Jammer, maar niet getreurd van wege zo een algemene beoordeling. We komen toe aan de eerste prijswin naars en daartoe behoren het eveneens onder leiding van Izaak Riedijk staande geref. zangkoor uit Tholen "Canticum". Ook dit koor in de afdeling Uitmun tendheid. Het verplichte nummer "Villanella alia Napolitana van Donatgi" was gelijk aan dat van V.Z.O.S. - SintPhilipsland. De gemiddelden lagen van beide juryleden op een 8, voor alle rubrieken een vrij regelmatige beoordeling. Extra waarde ring was er voor klankgehalte en nuan cering. Met 228..punten zat men er 4 boven de noodzakelijke 224 voor een eerste prijs. Een zeer mooie prestatie schreef Engels advies inzake literatuur schijnt vruchtbaar te werken. Houdt vol, want dit is een rijk muzikaal bezit met een positieve bezieling van dirigent. Het eerste werk voor dit onder leiding van Jan Wesdorp opererend mannen koor was een 'sonnet' van R. Bartelink en het tweede werk psalm 26. Bij jurylid Engels tellen we voor nuancering en sa menzang een 10, de rest negens, bij Smout zijn de negens eveneens talrijk: 249 punten in totaal de hoogste score en de wisselbeker. De aantekeningen geven geringe varfiatie, want het gaat tussen prima en voortreffelijk. Engels voegt er nog aan toe: een mooie koor klank. Gave manier van zingen en ge voelvolle en stijlvolle vertolking. Bouw verder aan dit fijne ensemble onder lei ding van een waardevol koorleider. Daar hoeven dan leken niet zoveel meet aan toe te voegen, dan nogmaals een proficiat. Overigens is het wel zo, het zelfde geldt trouwens een muziekkorps dat naarmate men hoger op die koor ladder stijgt dé concoursnummers op zich voor het publiek in het algemeen wat minder aantrekkelijk in het gehoor liggen. Gewoon wat moeilijker zijn te vatten. Dat neemt niet weg, dat liefheb bers beide concoursnummers kunnen horen, omdat het Smalstads Mannen koor zaterdag 29 maart in Haestinge optreedt en 19 april in de Vossenkuil. Bovendien hebben ze meer in de mars dan deze zo uitstekend beoordeelde concoursnummers. Samengevat toch uitstekende resultaten op dit Zeeuwse concours van de koren uit onze regio. Zaterdag 22 maart D.J. Ton v.d. Velden D.J. Bambino-Viasco BAR-DISCOTHEEK OUD-VOSSEMEER Advertentie IM Juwelier horloger opticien Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen TEL. 01670-63385 Adn C Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1