V akbond moet knokken voor bestaansrecht VERMAAT Jan Overeenkam kriebels Verlenging sluitingsuur Horeca vergt meer tijd Halve ton baggerwerk haven Sint Annaland PAK EVEN UW ZAKBOEKJE DAMES, HEREN EN PRUIKEN SALONS Nu nog onderdak voor Scouting Tholen... Donderdag 13 maart 1980 EENDRACHTBODE 9 Landelijk voorzitter C. Schelling van voedingsbond F.N. V. Bevordering ambtenaren Ophokplicht postduiven Geen perspectief In de modder Koninginnedag en Bevrijdingsfeest. Gemeenterekening 1977 Open dag O.EIsemanschool Maat pruiken Mode pruiken Kinder pruikjes Heren haarwerk KAPSALON Gr. Markt 31, Bergen op Zoom. Tel. 01640-34324. Voorjaarsvoordeel: tijdelijk 20% korting op HEREN REGENJASSEN (waaronder enkele Gabardines) OPEN DAG" De Oesterschelp TAALPRAAT JE MODEBR ILLEN "Niemand had durven dromen, dat de vakbond opnieuw een knokpartij voor zijn bestaansrecht zou moeten leveren. Toch lijkt het erop, dat we met elkaar een gevecht moeten leveren om de vakbond in stand te houden. Levend te houden en kracht te geven, 't Wordt er in 't parlement naar gemaakt dat we als vakbond van uur tot uur bezig moeten zijn om te kunnen functioneren. We vinden een liederlijk brutaal parlement tegenover ons, dat onze rechten voor een deel wil afnemen, zodat we niet meer functioneren. De vakbeweging kan en mag dat niet nemen". Dhr. C. Schelling uit Klaaswaal, de landelijk voorzitter van de voedingsbond F.N.V., zei dat vrijdag avond in Heestinge bij de viering van het zestigjarig bestaan van de voedingsbond F.N.V. Sint-Maartensdijk. Hij sprak aan het einde van een week met FNV-acties tegen het regeringsbe leid en aanneming van de loonwet in de tweede en eerste kamer. Voorzitter Schelling wees de uitspraak van minis ter-president vaii Agt, dat de FNV-ac ties zouden ingaan tegen de rechtsorde van de hand. "De premier mag dan wel drie keer roepen dat de rechtsorde in Zeventien ambtenaren van de gemeente Tholen zijn bevorderd en volgens de loonmaatregel is dat een van de uitzon deringen, dat er toch een salarisverho ging mag worden betaald. Hoofdcom mies zijn geworden: F.W. Keur(finan- ciën) uit Stavenisse, C. van Gorp (on derwijs) uit Tholen en F.A.P.M. Bakx (voorlichting/interne zaken) uit St. Maartensdijk. Commies A werden J.J. Kloet (Finan ciën) uit St. Maartensdijk, mevr. M.J.P. Henskens-Brekelmans en G.D. Roeland (Volkshuisvesting) uit St. Annaland. Adjunct-commies A.B.J. van Olffen (fi nanciën) uit Tholen en A.M.J. Lebeau (soc. zaken) uit Tholen. Commies werden J.M. van der Maas (alg. zaken) uit Poortvliet en J.H. de Kok (Welzijnszaken) uit St. Philipsland. Hoofdschrijver werd mevr. H.J. van de Ree-de Graaf (interne zaken) uit St. Maartensdijk. Schrijver - A werden L. den Braber uit Stavenisse, F.L. Huijbrechts (Ruimte lijke Ordening) uit Bergen op Zoom en G.J. van Vossen-Boogaart uit Oud-Vos- semeer. P.J. van de Repe uit St. Annaland (in terne zaken) werd schrijver. Bij de dienst gemeentelijke ontwikkeling xerd M.W. Snoep uit Tholen technisch ambtenaar I en L.M. Andriesse uit Scherpenisse op zichter B. B en W namen verder vier nieuwe per soneelsleden aan: de dames J.E. Wes- dorp en J.C.M. van der Zande als ty piste in tijdelijke dienst, mej. E.M. van Tilburg als schrijver in tijdelijke dienst en dhr. A.G.J. Derking als opzichter B in tijdelijke dienst. Eervol ontslag kregen dhr. A. Deurloo als ambtenaar C in vaste dienst en mevr. P. Stoffels als commies, dhr. L.J. de Graaf als commies - A in vaste dienst en mevr. R.D.H. Waesdorp- Van den Berge als typiste-A 'in vaste dienst. v - l Ter voorkoming vai voorkoming van door postduiven aan te richten schade aan land- en tuin- bouwgewassen heeft er overleg plaats gevonden tussen de Zuid-Nederlandse Bond van Postduivenhouders, de Ne derlandse Bond van Zaterdagvliegers, de contactingenieur Fauna-beheer van het Ministerie van Landbouw en Visse rij, de Faunacommissie van de Konink lijke Nederlandse Jagersvereniging, de Wildschadecommissie en de Geweste lijke Raad van het Landbouwschap. Het resultaat van dit overleg is dat van 31 maart t/m 10 mei 1980 in Zeeland de postduiven door de postduivenhouders iedere dag zullen worden opgehokt van 9.00 uur tot 19.00 uur. De postduiven mogen wel deelnemen aan wedstrijdvluchten. Gelet op het bovenstaande is inmiddels aan de ge meentebesturen verzocht de ophokpe- riode vast te stellen over genoemde pe riode. Postduiven die zich tijdens deze periode tussen 9.00 en 19.00 uur toch op het veld bevinden lopen een grote kans ten offer te vallen aan maatregelen die noodzakelijkerwijs getroffen zullen worden ter bestrijding van wilde en ver wilderde duiven. In het belang van de postduivenhouders en van de landbouwers dringen de postduivenhouders-organisaties en de Gewestelijke Raad van het Landbouw schap voor Zeeland er met klem op aan zich strikt aan bovengenoemde afspraak te houden. gevaar is, ondanks dat hij van huis uit in de rechten zit, heeft hij nog nooit goed nagetrokken wat de rechtsorde betekend heeft. De premier zou iets meer van de geschiedenis van de landarbeiders moe ten weten. Geen parlementaire demo cratie met de mond en uit het boekje belijden, niet alleen een rechtsorde op papier, maar in de werkelijkheid. Daar heeft de premier waarschijnlijk nog nooit van gehoord", aldus Dhr. Schel ling, die herinnerde aan de recente her denking van de februaristaking uit de tweede wereldoorlog in Amsterdam. "De vakbeweging moet bezig blijven, want dit regeringsbeleid biedt geen en kel perspectief voor werknemers. Het is voortreffelijk staaltje van samenwerking tussen regering, werkgeversorganisaties en de meerderheid van het parlement, 't Lijkt erop, dat Van Veen, Van Agt en Lubbers elk weekend bij elkaar zitten om plannen te smeden voor de komende week. Valt het u ook altijd op, dat de mensen die op de tv. aankondigen dat de man of vrouw van 22.000 gulden een pas op de plaats moeten maken, zelf een eentje voor dat bedrag hebben staan. Als het nu binnen het bedrijfsleven fout gaat, kan men de vakbeweging daarvan niet de schuld geven. Een meer fatsoen lijke vakbeweging dan in Nederland kennen we niet in de wereld. Mij is het wel het wel eens te netjes, te beleefd", aldus dhr. Schelling. De landelijk voorzitter zei verder, dat de landarbeiders zestig jaar geleden uit de modder werden getrokken om geza menlijk iets te bereiken. Hij wilde de arbeiders nu niet opnieuw in de modder onderdompelen. Dhr. Schelling noemde het oneerlijk van ongeorganiseerden om kritiek te hebben op de vakbeweging, terwijl men wel van de door de bond bereikte resultaten in het loonzakje profiteert. Op deze jubileumavond ont brak de felicitatie van de landelijk voorzitter niet, zowel voor de afdeling als geheel als voor oprichter J. Hengst- mengel. "Het komt zelden voor, dat er een oprichter bij zestigjarig jubileum aanwezig is", zei Dhr. Schelling. De voorbereidingen voor verlenging van het sluitingsuur van Thoolse horecabe drijven vergen meer tijd dan burge meester E. Baerends verwacht en de ho recaondernemers gehoopt hadden. Dat bleek maandagavond op een ledenver gadering van horeca Tholen in café "Handel en Scheepvaart" te Stavenisse. Voorzitter A. J. Slager was niettemin blij, dat de burgemeester gekomen was, ondanks de ontevreden gezichten van de achttien aanwezigen. De burgemeester zei met een compleet pakket naar de gemeenteraad te willen komen en niet met tijdelijke oplossingen. Daarin kon de horeca zich wel vinden, ook al was het verzoek om de café's het gehele jaar tot 1 uur (nu 23.45 uur) open te mogen houden, dan al een jaar geleden inge diend. De adviezen van verschillende instanties, vergden meer tijd dan de bur gemeester verwacht had maar in april zal de gemeenteraad toch wel een voor stel kunnen verwachten,. Een kritische kijk op nieuwe vestigingen ten aanzien van geluidsoverlast e.d. hoort daarbij. Met een dMcibelmeter zal ook het ge luid van be-, staande bars worden ge controleerd. De burgemeester bracht ook naar voren, dat panden met half steens muren zich niet lenen voor harde muziek. De horeca-ondernemers vroe gen maandagavond collectief ontheffing voor de feestelijkheden op 30 april en 5 mei. De burgemeester stelde ook de vraag, welke ondernemers het gehele jaar tot 1 uur 's nachts open wilden zijn en dat was iedereen. De horeca had er bezwaar tegen om voor de collectieve drie maanden verlenging tot 1 uur ge durende de zomer, tachtig gulden leges te moeten betalen. Dhr. Kalishoek uit Stavenisse werd als nieuw lid toegelaten waarna nog werd nagepraat over de gezamenlijke busreis naar de horeca vakbeurs in Amsterdam. "Een geslaagde actie die voor herhaling vatbaar is". Dat is de mening van de groepscomman dant van de rijkspoli tie Tholen, adjudant A.W. van Zweden, naar aanleiding van de grote verkeers controle bij Scherpenisse. Woensdag middag 5 maart werden tussen drie en zes uur onder de watertoren 37 proces verbaal geschreven na 200 motorvoer tuigen en 10 bromfietsen te hebben ge controleerd. Bij de dienst motorrijtuig belasting, die met twee man aanwezig was, wordt nog nagezien of voor twaalf auto's met een gasinstallatie wel vol doende belasting betaald was. De rijks inspectie schreef zes processen-verbaal uit op grond van het rijtijdenbesluit en de wet autovervoer personen. De Thoolse politie en de verkeersgroep Middelburg maakten 27 P.V.'s wegens Nadat in 1976 het nodige baggerwerk in de haven van Sint Annaland werd ver richt, heeft weer een zodanige aanslib bing plaatsgevonden, dat het opnieuw nodig is de haven te verdiepen. Geschat wordt dat er ruim 10.000 m3 slib uitge haald moet worden, waarvoor 50.000,— is geraamd. Aannemingsbe drijf J. Van Der Vlies uit Sliedrecht schreef voor een billijke prijs in. Het baggerplan gaat er van uit, dat de specie wordt gestort bij de "Kleine Nol". Dat is vrij dicht bij de havenmond, maar terugvloeiïng van de baggerspecie naar de haven wordt nauwelijks verwacht. Een verderop gelegen stortplaats in fi nancieel onaantrekkelijk. Maandag middag beslist de raad of men het ge vraagde krediet beschikbaar zal stellen. In de begroting 1980 was al een bedrag van 6,— per leerling geraamd voor koninginnedag en bevrijdingsfeest. Nu er evenwel troonswisseling zal plaats vinden, wil de meerderheid van het col lege voor de plaatselijke Oranjevereni gingen of andere comité's, die zich met de organisatie van festiviteiten belasten een basisbedrag te geven van 500,— per kern en nog 0,20 per inwoner. Daardoor moet de post volksfeesten worden verhoogd met 7.350,— De minderheid van het college bestaat uit wethouder L. J. Koopman, die wel voor de bijdrage aan leerlingen is, maar vindt dat ieder het volksfeest zelf maar moet bekostigen. De commissie van financiën onderzocht de gemeenterekening en die van het woningbedrijf over 1977. De raad wordt geadviseerd die rekening voorlopig vast te stellen en om aan te tonen, dat het een omvangrijk bedrijf betreft hier toch maar wat cijfers. Op de gewone dienst van de gemeenterekening staat een be drag van 56.809.495,83 ontvangsten, 56.517.117,05 uitgaven, batig slot 292.378,78. ontvangsten uitgaven batig slot Op woensdag 19 maart houdt de O. El- semanschool te Bergen op Zoom Open Dag. De school is open van 14.00-16.00 uur en van 19.00-20.30 uur. De Open Dag staat in het teken van de zelfwerk zaamheid. Dat betekent, dat de jonge bezoeksters in groepjes worden ingedeeld en actief aan het programma gaan deelnemen. Op die manier kan men een meer dan globale indruk van het huishoudonder- wijs krijgen. Voor deze, van het normale patroon af wijkende opzet is gekozen omdat de O. Elsemanschool iets te vieren heeft. Op 19 maart wordt het nieuwe huis- houdkundelokaal in gebruik genomen. Hoewel de O. Elsemanschool in een vrij nieuw gebouw is gehuisvest, voldeed het huishoudkundelokaal niet meer aan de didactische eisen die nu aan zo'n lokaal gesteld mogen worden. Van het Ministerie werd toestemming verkregen het lokaal opnieuw in te rich ten. Deze vernieuwing zal op de Open Dag zijn beslag hebben gekregen. Bes tuur en personeel zijn bijzonder blij met deze nieuwe aanwinst. Vandaar dat voor een enigszins andere opzet voor de Open Dag werd gekozen. THOLEN vr. 14 maart: 21.00 uur Hof van Holland, Joop Hendriks Quartet Mark Town Syncopators. za. 22 maart: 14.00 uur bejaardensoos, Fancy Fair. Sint Maartensdijk. Za. 29 maart: 20.00 uur Haestinge, mu- ziekver. Concordia, Tholen, Jeugdkoor Polyhymnia, OudVossemeer en Smal- stads Mannenkoor o.l.v. Daan Manne ke. Sint Annaland. wo. 19 maart: Ledenverg. Chr. School za. 22 maart: 20.00 uur Dorpshuis, dansavond I Grote voorraad van bekende merken o.a. Pierre Balmain en Free Worio. Kijk in onze aangepaste etalage. Als het mogelijk is maak dan 'n afspraak, dan kunnen wij u met meer aandacht helpen in onze aparte behandel ruimte. Levering aan huis, tehuizen en via ziekenfonds. Advertentie IM di. 25 maart: ledenverg. Chr. Kleuter school. Oud Vossemeer. za. 15 maart: 19.30 uur De Vossenkuil, ruiteravond. vr. 21 maart: 20.00 uur De Vossenkuil, toneelstuk VVVosmeer, "Foetsie Froet- sie". za. 22 maart: 20.00 uur De Vossenkuil, gezinsavond PJZ en plattelandsvrou wen. Bergen op Zoom Markiezenhof: tentoonstelling merklap pen tot 14 april: Kermis in het Markiezen hof. zo. 16 maart: 12.00 uur Hofzaal, koffie concert door Gerard van Blerk (piano) zo. 23 maart: 17.00 uur Hofzaal, sherry concert door het Nieuw Rotterdams Kamerorkest. Di. 25 en do. 27 maart: 20.00 uur bij eenkomst vrienden van het Markiezen hof. De Botte Hommel. za. 15 maart: filmweekend: Wender. 19.30 uur Die Angst des Tormanss beim Elfmeter. 22.00 uur Falsche Bewegung. zo. 16 maart: 14.00 uur lm Lauf der Zeit. 20.30 uur Faustrecht der Freiheit-Fass- binder. vr. 21 maart: 21.00 uur Riense Malee. di. 25 maart: 20.30 uur Les Petites fu gues,Film vr. 28 maart: 21.00 uur Sweet D'Buster. vr. 21 maart: Folk club Lamsoor, Canny Fettle, Engels duo t/m 23 maart: Stichting Etcetera, Paul Versteeg, tekeningen-schilderijen. Roxy. Spetters 16 j. do. 20 uur, vr za 18.45 21.15 u, zo 16, 18.45, 21.15 u, ma, di, wo 20 u. Geslachtsrijpe meisjes 18 j, vr za 23.30 u. De avonturen van Hammetje a.l. za, zo, wo, 14 u. Luxor. Twee missionarissen a.l. do 20 u, vr 21.15 u, za 18.45 21.15 u, zo 14, 16, 18.45 u, ma, di, wo 20 u. Een schat van een hoertje 18 j vr za 23.30 u, za 21.15 u zo 21.15 u. Kapitaaldienst 90.557.652,61, 87.306.640,53 3.251.012,08. In de slotwijzigingen werden de reser veringen ten laste van de gewone dienst geraamd tot een bedrag van 1.964.000,— De reserves van openba re werken, dorpshuizen en sportvoor- zieningen werd met elk een ton ver hoogd. Kremerstraat 11-13 BERGEN OP ZOOM Atfverteptie IM Donderdag 6 maart wapperde de vlag voor de L.H.N.O. school "De Oester schelp" te Tholen. Dit is zo langzamer hand een traditioneel gebeuren bij de jaarlijkse "open dag". Ongeveer 80 leerlingen van de 6e klas sen van het basisonderwijs, samen met veel ouders waren te gast. Na een kort welkomstwoord en een toelichting op deze dag door de direktrice mevrouw J. Provoost, gingen de 6e klassers per groep begeleid door leerlingen van de 3e klas, naar de lokalen. Ieder volgde 4 lessen van 20 minuten. Wanneer de bel ging wisselde men van lokaal. De docenten gingen enthousiast van start, leerlingen en ouders volgden dit voorbeeld. Er was gezorgd voor voldoende, afwis seling in het rooster. Zo volgde ieder minstens één les uit de expressievakken, theorie- en praktische vakken. In de hal kon men een tentoonstelling van ge maakte werkstukken bekijken uit de vakken handenarbeid en textiele werk vormen. Na een door leerlingen van de 4e klassen gemaakte en rondéebrachte traktatie, gingen de 6e klassers voorzien van een voor deze dag speciale editie van de schoolkrant, een "mini oester" huiswaarts. De medewerkers van "De Oesterschelp" kunnen terugzien op een geslaagde dag. Volgens mijn goede vriendin Kee - en die had het weer van haar moeder, die het op haar beurt van haar moeder had, enz. - valt voor Pasen niet veel van een goede grondstructuur te verwachten. Of het nu een vroege of late Pasen is, doet er niet toe. Maar die Pasen was dan vroeger de zogenaamde streefdatum voor het landbouwbegin. Nu had de moeder van mijn goede vriendin, evenmin als haar moeder en daar weer de oma van, nooit gehoord van aardappelen onder plastic. Die kunnen namelijk al, zoals dit jaar toch ook als uitzondering werd gemeld, half februari de grond in. Niettemin mag worden erkend, dat bij het plattelandsmensdom de kriebels zich vermenigvuldigen naarmate Pasen in 't vizier komt. Niet alleen bij mijn nog steeds akker- en tuinbouwende vriend Kees, maar evenzeer bij zijn echtgenote en mijn goede vriendin Kee. Beiden kriebels, want zo nu en dan stijgt de zon hoger en de poes is zelfs al uitgeraasd. Wie het niet voelt, kan het zien. Schuchter weliswaar, maar zichtbaar: de lente komt. Jammer, dat we juist nu Andriessen verloren. Vooral omdat er in februari toch weer negen mooie dagen zijn geweest. Dat beleefde ook die overgrootmoeder van mijn huidige vriendin Kee. De zon doet al wat. Daar kan een nachtvorst of een stormpje of een regendepressie, geen fluit aan afdoen. De kunstmest ligt er hier en da6ar al, de Brabantse mest en het gier al eerder. Het hele spul gaat weer beginnen. Kee heeft de merels al gehoord. Er zijn zelfs meikevers gesignaleerd. Vraag me niet precies waar. Ik dacht dat die niet meer bestonden. Vroeger wel: muldertje, muldertje, tel je geld, zong ik dan. Wat dit allemaal betekent: winter, zomer, herfst, en ook lente.... ze komen. Staking of geen staking, ontevredenheid of tevredenheid, ziekte of gezondheid, honger of overvloed. Die lente komt. Het is bijna het enige waarover we niets, maar dan ook niets hebben te zeggen. Wellicht is het daarom een onbesmette zaak: die lente. Ik zag een opa met een kleinkind gaan, wat milde lucht was over 't veld gekomen, er floot een vogel, ergens in de bomen, en op een brugje bleven z'even staan. Het water lag als zilver in het licht, waarlangs ontelbare zonneglanzen schoten, een wonderwereld door het groen omsloten met aan het eind een prachtig vergezicht toen gingen ze een heel smal wegje in, wat zonneplekken speelden langs de sporen en plots'ling werd iets wondermoois geboren, dat was toch echteen nieuw begin. Een groot, groen veld, je ziet het nog niet veel en op dat veld, een feestelijk gebeuren, de crocusjes, in allerhande kleuren, met diepe tinten, zuiver paars en geel. Dan wordt het lente in een volle tooi. De oude man wees langs de wijde landen het kleine meisje klapte in haar handen, haar oogjes straalden, o, wat is dat mooi. Ga maar weer aan het werk boeren, burgers en buitenlui, dan valt er ook weer te genieten van wat er aan moois komt. Niet zeuren, maar kleuren, geen woorden, maar daden en alle grieperigen en ouderen, hou er de moed maar in. De lente komt, verzekert uw bloedeigen Jan Overeenkam. P.s. met lentegroeten van Kee, die haar eerste kast al schoon heeft. Wijzen op Het werkwoord "wijzen op" is een ta melijk veel voorkomend, saai cliché, dat vooral in verslagen teveel wordt ge bruikt en dat, terwijl onze taal tal van andere veel betere werkwoorden kent, die ter afwisseling kunnen dienen. We noemen slechts: opperen, opmerken, de aandacht vestigen op, de nadruk leggen op, van oordeel zijn; stuk voor stuk te verkiezen boven het wijzen met de wijs vinger. "De burgemeester weees erop, dat de fractieleider ongelijk had". Waar wijst hij nu eigenlijk op? "Daar ligt uw onge lijkheid en daar wijs ik op". "De wet houder wijst op de verbeterde woning wetwoningen. Jammer genoeg zijn die niet in de raadzaal aanwezig. Hier past de zegswijze: wijzen is niet netjes. Wel goed in zinnen als: Zijn onzekerheid wees op schuldgevoelens. De politiea gent wees op de gladde banddie de slip veroorzaakt had. Het kompas wijst de weg op zee. In plaats van "wijzen op" treedt als concurrent naar voren brengen" op, maar dat is weinig beter, omdat er niets wordt gebracht. Examen - diploma Soms leest men: de kandidaat slaagde voor het Mavo- diploma. Hoewel dit in de spreektaal wel begrijpelijk is ver dient "de kandidaat slaagde voor het Mavo - examen" de voorkeur. Of: :"hij behaalde het Mavo-diploma". Een diploma is een schriftelijk bewijs voor een met goed gevolg afge-. legd examen. Men slaagd voor een examen en men behaalt een diploma. In feite. Veel mensen zijn huiverig iets op de man af te zeggen of te schrijven. Een van de uitdrukkingen die daar blijk van ge ven is "in feite", dat inderdaad, in wer kelijkheid! betekent. Het wordt nogal eens gebruikt in de eufemistische bete kenis van "eigenlijk". Het wordt dan juist een verdoezeling van de feiten. Zonder toevoeging van in feite is de zin veel direkter. Dikwijls is het overbodig. "De Europese Commissie was in feite te laat met zijn aktie, maar de gevolgen vielen mee". Overbodig. Het te laat zijn wordt vergoelijkt. "Hij had in feite ge lijk, maar men sloeg zijn waarschuwing in de wind". "Een onderwerp dat in feite de hele bevolking moet verontrus ten is het klandestien storten van huis vuil.". Beter zonder "in feite". Deze overbodigheid geldt ook voor"het feit dat". "Het feit dat hij liegt is een trieste zaak". Beter: dat hij liegt is een trieste zaak. "Het is een feit, dat Geels zich ontwik kelt tot een goede aanvalsleider". Naar het Frans: c'est un fait. Beter: het staat vast dat enz., of Geels ontwikkelt zich enz. Richten. Hoewel enigszins verwaterd, is er ver schil tussen richten aan en richten tot. Bij richten aan dient een rechtspersoon te volgen. "Hij richtte zijn verzoek aan het secretariaat van de vereniging". "Sollicitaties te richten aan het bestuur van de stichting". In beide gevallen is richten tot te verwerpen. Men richt zich tot een natuurlijk persoon. gladde banden, technische gebreken en het ontbreken van een rijbewijs. Op de rollenbank werd duidelijk, dat vier bromfietsen een groter vermogen had den dan een halve kg. watt. Er was ook speciale apparatuur om het geluid van bromfietsen te meten. Totaal was een twintigtal controleurs aanwezig, 't Was de allereerste keer dat er op zo'n schaal op Tholen een verkeerscontrole plaats vond. Het ging met name om technische gebreken en om autopapieren. Op de provincialeweg werden de voertuigen via de Langeweg naar het terrein van gemeentewerken verwezen (de voorma lige groenvoederdrogerij). Ook vracht wagencombinaties en autobussen moes ten eraan geloven. Een auto wilde zich aan de controle onttrekken door vanaf de provincialeweg de Engelaarsdijk op te rijden. Een motoragent zette direct de achtervolging in en bij controle bleek, dat de personenauto een gasinstallatie had waarvoor mogelijk geen belasting was betaald. Vele kinderen uit Scherpe nisse genoten op de vrije woensdagmid dag van de grote drukte onder de wa tertoren. De politie was ook een en al vriendelijkheid en ging gemakkelijk door de knieën voor o.a. een automobi liste uit Stavenisse, zoals de foto laat Gedlpl. Oogmeetkundlg Opticien Steenbergseatraat 20-22, Tel. 3,42 26 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM Tijdens de bijeenkomst van 10 maart j.l. in de kantine van de Fa. de Waal werden er 'voor Scouting Tholen spijkers met koppen geslagen. De aanwezigen stel den uit hun midden een groepsbestuur samen en de verschillende speleenheden kregen zo hun leiders, resp. leidsters. Bij de start van het groepsbestuur zal men eerst de funkties gaan verdelen. Hierna kan men overleg plegen met o.a. het ge meentebestuur. B en W. waren zo be reidwillig een startsubsidie te verlenen voor de financiële behoeften rond de oprichting. Maar nu heeft men de ge meente verder nodig voor onderdak voor Scouting. Van verschillende zijden werden reeds suggesties gedaan, waaro ver men zal gaan praten. Ook de verdere mogelijkheden voor steunfondeen, sub sidies en eventuele sponsöring zal het groepsbestuur onderzoeken. Met de watersportvereniging de Kogge gaat men overleggen, omdat de jeugdgroep van de vereniging de Zeeverkenners van Scouting zal gaan vormen. Scouting wil in een aantal kernen tegelijk van start gaan. De streefdatum is beslist na de grote schoolvakantie. Maar naast ac commodatie, is ook de aanwezigheid van deskundige leiding een eerste ve reiste. Die leiding is er wel voor Tholen en Sint Maartensdijk maar niet voor Oud-Vossemeer en Poortvliet. In Tho len starten de groepen: Kabouters, Welpen, Zeeverkenners en Padvind- sters. In St. Maartensdijk de Verkenners. Voor Oud-Vossemeer is er dus onderdak voor de daar te beginnen groep Kabou ters, maar geen leiding. Zo ook in Poortvliet. Wel kinderen voor de Wel pen, maar geen leiders. Alle speleenhe den op Tholen zullen onder één noemer vallen, d.w.z. 1 groep, met 1 groepsbes tuur en in 1 stichting. contactper soon is mevr. Edith Le Due- Alleijn, Stoofstraat 3 Tholen tel 01660 - 2174 deqene, die alle inlichtingen kan ver strekken. Op 16 april zal op een nader aan te geven plaats de volgende verga dering plaats hebben. Uiteraard zijn personen die alsnog toe willen treden tot Scouting, van harte welkom. Na afloop van de vergadering werd door de kers verse teams gesproken over de speleen- heid waarvoor zij zich volledig gaan in zetten. Natuurlijk klinkt Scouting Tho len goed, maar mochten er suggesties zijn voor een leuke naam, die betrekking heeft op een bepaald belangrijk iets of iemand voor Tholen, dan klinkt zo'n naam meer betrokken. Zo heeft Vlissin- gen zijn Michiel de Ruytergroep, Goes zijn Jac. Valcke-groep, enz. Dus, weet iemand een mooie naam, die naar Edith Le Due!

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 9