Smerdiekse vakbond streed óOjaarvoor menswaardig bestaan BOUMAN POTTER •?x§> iiüi imiii iilii lil® iiiliüiiiilll ÜI ktaa IHÜIfliBi WillemvanDijke zit niet te springen omV.U.T. regeling */S~> -ty5S" Donderdag 13 maart 1980 36e Jaargang no. 17 Uitrukken Ringbijeenkomst Hervormde Jeugd Hulde voor oprichter J. Hengstmengel van jubilerende voedingsbond F.N. V. Ondergewaardeerd. Dank verschuldigd. WONINGINRICHT Molenstraat Poortvliet Bijzonder trots. Rode rozen. Mooie, oude dag. De eerstkomende maanden zal duidelijk worden of het ge meentebestuur van Tholen een nieuwe lijst met handtekenin gen kan verwachten voor de Stichting van een Chr. Lagere School van de Geref. Gem. in Ned. en de oud Geref. Gem. in Stavenisse. Het op 28 januari ingediende verzoek is door het bestuur bij brief van 3 maart ingetrokken. Kortere weg Serieus Lid "Vereniging Goud-en Zilversmeden Koninklijk zilver na 40 jaar werk op Noordhoeve in Sint Phililpsland Van mankracht naar de p.k.'s. disjockey Wim en Marja Niet verkregen, maar verdiend. Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement ƒ13,50 per halfjaar, per jaar ƒ26,50, per post ƒ33,50 per jaar, losse nummers f0,70. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs ƒ0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contant inclusief btw. Op rekening ƒ7,50. Hoofdredacteur G. Heijboer. Het is meer uit overlevering dan uit de huidige praktijk, dat we het begin van de vootjaarsarbeid nog vereenzelvigen met de landbouw. In die sector zal er straks met de inzaai inderdaad een extra aan pak zijn, maar dat houdt niet tegelijker tijd in, dat er dan meteen zoals dat vroeger het geval was - voor honderden handen werk is. Integendeel, enkele tientallen trekkers met aanhangers en dan evenzovele bestuurders van die ge mechaniseerde paardenkrachten, ma ken de dienst uit. Je kunt er nog goed aan doen kinderen extra te waarschu wen voor toenemend verkeer, ook waarschuwen niet op landbouwwerk tuigen of trekkers te klimmen, maar er hoort niet meer bij, dat de armoe voor talloze arbeidersgezinnen door die vooijaarsaanpak is verdwenen. Nog de zer dagen hoorden we dat in de toch weidse Oude Polder te St. Philipsland een agrarisch medewerker overbleef. De situatie is danig veranderd. Fabrieken en havens, aannemingsbedrijven en woningbouwers slorpen het arbeidspo tentieel voor een groot gedeelte op. Dat neemt niet weg, dat in ons gebied die voorjaarslandbouwaanpak blijft aan spreken. Ook al wegens het nieuwe leven in de natuur. Het is in deze tijd, dat we toch weer eens werden geconfron teerd met arbeidsvreugde en arbeids- vrede. Een schier evengrote tegenstel ling in deze tijd van weer ongekende arbeidsonrust als de midwinter van de midlente verschilt. Met overal tot sta kingen aangeporde massa's, die als het ware de vloek al over het land uitroepen, zonder dat nog een boterham minder is gesmeerd, kom je in die welvaartswoes tijn van ontevredenheid een oase tegen met een werknemer die 40 jaar lang be hoorlijk de handen uit de mouwen stak, maar zich zo met het bedrijf weet te ve reenzelvigen, dat voldoening en tevre denheid van het gezicht straalde. Vol doening omdat elk jaar opnieuw voor ogen kwam, dat het werken resultaat opleverde. Tevredenheid omdat de be loning daarvan niet te wensen overliet. Men kan tegenwerpen dat waarschijn lijk de wensen te gering zijn bij zo ie mand, maar wie wil beweren, dat geluk met weelde te koop is, heeft het ook mis. Loon verzoent de arbeid. Maar nimmer aflatende eisen, neemt elke voldoening en zeker elke tevredenheid weg. Het is onzin naar oude tijden met kreerende arbeidersgezinnen terug te verlangen. Het is wel onzin, dat een minder meer of zelfs een tikkeltje minder, behalve mis schien voor de laagst betaalden, meteen de grootste armoede zou ontketenen. Nederland is een land geworden van gekrakeel. Elke uitspraak geeft aanlei ding tot tegenspraak. Daarmee menen we dan de zaak te redden, terwijl we ons gezamenlijk verder in de misere dom pelen. Misschien is het voorbeeld van de enige, overgebleven werknemer in de Oude Polder te St. Phililpsland met zijn arbeidsvreugde en arbeidsvrede, al 40 jaar lang, reden om zijn gelukkig lot te willen delen. Dat zal moeilijk door sta ken worden bereikt. Veeleer door een frisse, nieuwe aanpak. Met de mogelijk heid dat we daardoor de veel minder bedeelden, met name de werklozen, nog wel kunnen toesteken wat ze nodig heb ben. Anders zullen, maar wij vrezen, zij het eerst de dupe worden. Met dan toch weer de komende uitruktijd voor de landbouw: veel arbeidsvreugde en ar beidsvrede toegewenst. Zeventig jongeren van de Ring Zeeland van de Herv. Ger. Jeugdbond kwamen zaterdag in het verenigingsgebouw te Sirjansland bijeen rond het thema 'Je hova's getuigen en een getuigende ge meente'. De jongeren kwamen uit Sta- venisse, St. Maartensdijk, St. Annan- land, Tholen, Amemuiden, Yerseke en Sirjansland. Hugo de Ketterij uit Ame muiden opende de bijeenkomst om een uur met schriftlezing en gebed. Ds. Stroeve uit H.I. Ambacht sprak vervol gens over Jehova's getuigen, waarna een uitvoerige bespreking volgde. Na de ge zellige broodmaaltijd, verzorgd door de J.V. Sirjansland, organiseerde de j.v. St. Annaland een grappige quiz. 's Avonds was er een bijbelstudie o.l.v. ds. Chr. v.d. Valk over een getuigende gemeente n.a.v. 2 Koningen 7: 9a "toen zeide de een tot de ander, wij doen niet recht, deze dat is een dag van goede boodschap en wij zwijgen stil". In groepen werd over dit onderwerp gediscussieerd o.l.v. Dhr. B. Baijense uit Tholen. Om half negen werd deze goede bijeen komst afgesloten. Van 18 tot 20 oktober wordt er een weekend gehouden in de Koebel te Burgh over het thema "per soonlijk bijbellezen, gebed en stille tijd". Ds. W. J. Gorissen uit Stavenisse heeft in principe zijn mederwerking toegezegd. "Er was echt moed voor nodig om zestig jaar geleden een vakbond op te richten. Je moest hard werken en je mocht niks zeggen. Jap Hengstmengel kon z'n mond echter moeilijk houden. Hij liet zich niet kapot maken, noch door de boeren, noch door de ellende van die tijd". De uit Scherpenisse afkomstige en nu in Ovezande' woonachtige journalist Kees Slager zei dat vrijdagavond in Haestinge te St. Maartensdijk bij de viering van het zestigjarig bestaan van de voedingsbond F.N.V. Dhr. Hengstmengel werd daarbij als enige nog in leven zijnde oprichter, extra in 't zonnetje gezet. Hij is een van de zes Thoolse landarbeiders die in een boek voorkomen, dat Kees Slager geschreven heeft over landarbeiders in Zeeland en op de ZuidHoilandse eilanden. De voorzitter van de jubilerende afde ling, dhr. D. C. Kaashoek, herinnerde eraan, hoe op 10 maart 1920 in het café' van Kees Hage de Algemene Neder landse Landarbeiders Bond werd opge richt: de eerste afdeling op Tholen en zelfs in Zeeland. Het bestuur bestond uit A. P. Bout, Andr. de Graaf, Nathan de Viet, Kees Rijn en Kees Zwagemaker. Het doel was, samen een beter bestaan opbouwen, want de omstandigheden waren toen bijzonder slecht: erg lange werktijden, bijzonder zwaar werk en een miserabele beloning. Uurlonen van 15 tot 20 cent waren gewoon, als men ten minste werk had. Was men werkloos, dan kon 'men steun trekken: 7,20 per week gedurende zeven weken of men kreeg eerst zoveel wachtweken, als men teveel had verdiend. Om daarin verbe tering te brengen is een zware strijd gestreden door de pioniers .We lazen het onlangs nog in de rubriek "Gouden Flitsen" in de Eendrachtbode, dat de beide landarbeidersbonden vijftig jaar geleden om verhoging van de steun vroegen, maar b. en w. vonden het niet nodig,. De leden van toen verslapten echter niet en begrepen dat eendracht macht is. Vaak hebben deze mensen geen werk kunnen krijgen, want ze waren rooien. Velen zochten elders werk, wat ook meestal beter werd betaald. Na de oor log werd de bond heropgericht en streed men weer voor dezelfde idealen. Men kreeg alleen een andere naam: A.N.A.B. Nog steeds was die landarbei der ondergewaardeerd, al was het wat beter. Het werk was nog zwaar en in de winter dikwijls erg krap. De afdeling groeide en bereikte zijn hoogste ledental van 196. Na de februariramp van 1953 gingen vele landarbeiders naar de dijkwerken en en de herverkaveling. Daarvoor wa ren er al velen naar Walcheren en Schouwen geweest: in de D.U.W. 's winters. Ook door de mechanisatie werden velen uit de landbouw gestoten en zo ontstond de pendel. De landarbeiders werden ge waardeerde krachten in de Rotterdamse havens en bij de plantsoenendienst. Er kwam een L.T.S., zodat de jongeren een ander vak konden leren. D8e A.N.A.B. verloor daardoor veel leden aan andere bonden. Het oude ideaal van de achturige werkdag kwam in zicht en ook de beloning werd beter. De landar beider van toen is nu een specialist, die met dure machines werkt en een mens waardig bestaan heeft. Laten we niet vergeten, dat dit bereikt is door de strijd van de mensen die zestig jaar geleden onze afdeling hebben op- -u Advertentie IM gericht. We zijn hen daarvoor bijzonder veel dank verschuldigd. We zijn nu geen A.N.A.B. meer, maar voedingsbond .Vele bedrijfstakken zijn nu bij elkaar gekomen, maar nog steeds geldt dat zelfde doel belangenbehartiging van de leden. Dat wordt door deze regering erg moeilijk gemaakt. Deze regering is met hetzelfde enthousiasme met de vakbeweging bezig als onze oprichters, alleen met dit verschil, dat de regering de vakbeweging wil afbreken. Daarom ongeorganiseerden: blijf niet langer parasiteren op je kameraden, die soms zestig jaar contributie hebben be taald, aldus voorzitter Kaashoek. Hij ging vervolgens over tot de huldiging van de enige nog in leven zijnde oprich ter van de zestigjarige afdeling, de 82- jarige J. Hengstmengel, die samen met zijn vrouw in een versierde, gemakke lijke stoel zat om deze jubileumavond Wethouder C. J. Moerland heeft vrijdagavond de jubilerende voe dingsbond F.N.V. Sint-Maar tensdijk namens het gemeente bestuur van Tholen zestig roden rozen aangeboden. Ik ga als rooie wethouder niet naar een rode bond met gele chrysanten", zei wethouder Moerland, zelf nog steeds lid van de voedingsbond F.N.V. daarom voelM de hij zich ook in een bekende omgeving. De wethouder verontschuldigde de burgemeester ,die een andere bijeenkomst bezocht, en felici teerde de enige vakbond op Tho len die het zestigjarig bestaan be reikt heeft, met dit bijzondere ju bileum. Voorzitter D. C. Kaas hoek maakte met grote voldoe ning melding van de aanwezig heid van een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur. "Dit is de eerste keer dat er een wethou der op een jubileum van onze af deling is. Wij stellen dit bijzonder op prijs:", zei dhr. Kaashoek, die bloemen meegaf voor mevr. Moerland, die haar man de afge lopen week nog geen enkele avond thuis had. mee te maken. De jubilaris, die zich nog erg vinnig toonde, werkte veertien jaar op het landbouwbedrijf van de fam. v.d. Vaate. Verder nog op de Reygersburch van de fam. Hage en in de "Witte Juun" bij Langejan. Voorzitter Kaashoek zei bijzonder trots te zijn op dhr. Hengstmengel. "U hebt de erbarmelijk slechte tijd meegemaakt met 7.20 steun. U ging 58 jaar geleden in de haven werken en verdiende 40 gul den per week, maar toch kwam u zonder schoenen thuis. De contributie van een kwartje per week werd betaald, ook als u geen werk had. Je hart trok naar de landbouw, waarin je ook de langste tijd gewerkt hebt. Twintig jaar geleden hebt u nog wel in een fabriek gewerkt, maar daar stonk het te hard en u ging niet meer terug. U kreeg geen W.W., maar de bond zorgde, dat het in orde kwam. Ook mevr. Hengstmengel heeft veel in de landbouw gewerkt en ze heeft de boer ook nog wel eens een verhaaltje verteld. Al werkende hebben jullie toch een ei- Het bestuur van de jubilerende afdeling St. Maartensdijk van de voedingsbond F.N.V. met oprichter J. Hengstmengel en zijn echtgenote in een versierde stoel op de voorgrond. Staande v.l.n.r. secre taris-penningmeester L. Kloet, districts bestuurder P. Kenter, J. de Graaf, voor zitter D.C. Kaashoek. W. Koopman en D. van Gorsei. Het zestigjarig bestaan werd vrijdagavond in Haestinge gevierd in aanwezigheid van de landelijke voor zitter van de voedingsbond FNV, dhr. C. Schelling. gen huis gehad en daar 47 jaar gewoond. Nu zit u in een bejaardenwoning en ge niet van een mooie, oude dag. U volgt nog steeds alles, wat met de bond te maken heeft. U bent er ook van over tuigd, dat wat u nu hebt, door de strijd van die zestiger jaren is bereikt. U zult het dan ook niet eens zijn met wat vorige week in een verslag in de E.B. stond, dat deze tijd een vloek is voor de mensen. Vervolg op pag. 5 B en w delen dat mee aan de Thoolse gemeenteraad, die tijdens de vergade ring van maandagmiddag a.s. een be slissing zou nemen over het voorstel van b en w om het verzoek af te wijzen. Zoals al eerder gemeld, kwam de Chr. School Stavenisse maar aan 45 leerlingen, ter wijl er 60 nodig waren. Het schoolbestuur heeft het verzoek in getrokken omdat een afwijzing van de gemeenteraad werd verwacht en een beroepszaak bij G.S. van Zeeland en de Kroon driejaar zou vergen. "We weten niet of de ouders zoveel geduld hebben en daarom proberen we langs een an dere, kortere weg mogelijkheden te zoe ken om onze school te kunnen stichten, We zijn pas begonnen om de ouders weer de bereidheid te vragen om hun kinderen voor augustus 1981 of augustus 1982 naar de nieuwe school te laten gaan", zei ons secretaris M.J. de Rijke. Hij liet verder weten, dat de plannen voor het stichten van de nieuwe school nog steeds serieus worden bekeken. "We zijn blij dat b en w ons in hun voorstel zo uitgebreid ingelicht hebben. Gepro beerd wordt in de nieuwe aanvraag aan die bezwaren tegemoet te komen. We hebben er al met diverse mensen over beraadslaagd. Op de nieuwe handteke ningenlijst zullen weer andere mensen komen. Ouders van zesde klassers zullen afvallen, maar zij die nu nog geen kin deren op de lagere school hebben, zullen erbij komen. We doen wat we kunnen en gaan rustig met ons onderzoek verder. We willen geen onnodige opschudding. Mocht het niet gaan, dan bloedt het voorlopig dood, maar de schoolstichting blijft bestaan", aldus secretaris De Rijke. Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen TEL 01670-63385 Adri C Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service •X*1,X'y:X:XyX'X'X,X,X'Xi ■ittü Uitrukken maar jongens en meis jes, mannen en vrouwen 0 Met geweldige verkeerscontrole 0 Met een voorlopig afzien van een chr. school in Stavenisse 0 Met een open dag L.T.S. 0 Met een Ringbijeenkomst Her vormde Jeugd o Met verlenging van het horeca- sluitingsuur Met bevordering en een weer ho gere salariëring van onze bloedei gen, zeer gewaardeerde ambtena ren o Met arbeidsvreugde van een ge decoreerde boerenknecht in St. Philipsland Met een Smerdiekse vakbond die de diamanten griffel kreeg voor een rechtvaardige inzet ten be hoeve van een menswaardig bes taan. o Met een Welzijnscommissie die zelfs in de lente nog acht in spraakavonden wil houden 0 Met 500 gulden boete als je een scheidsrechter op z'n neus tikt 0 Met Jan Overeenkam en met Kees en Kee, die lentekriebels voelen 0 Met wat matiging voor de mu ziekkorpsen-subsidie 0 Met zendamateurs en volksdan sers Met sportdepressies en sport prestaties 0 Met toch vast....die lenteglimlach 0 Uitstel is afstel, want door de straat van straks komt men bij het huis van nooit 0 Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's Advertentie IM De in september 60 jarige W. van Dijke uit Sint Philipsland ziet helemaal niet reikhalzend uit naar het moment van pensioenering, noch minder staat hij te springen om van de onze tijd befaamde regeling, die een vóór de 65 jarige leeftijd uittreding uit een dienstverband mogelijk maakt, gebruik te maken. Daarom kwam burgemeester G. van den Berg zaterdagavond in Dorpshuis De Wimpel bij uitreiking van een konink lijke onderscheiding dan ook terecht tot de conclusie, dat temidden van zovele arbeidsonrust in den lande er niet overal een tegenstelling is tussen werkgever en werknemer. Men kan in het werk ook beiden een gemeenschappelijk belang zien. Dat is zeker het geval tussen boer N.L. de Oude en zijn enig overgebleven werknemer W. van Dijke. Eerstgenoemde nam het woord werknemer trouwens niet in zijn mond. Hier geldt volop het juiste woord medewerker, stelde de heer De Oude, die dan ook haast maakte om voor de heer Van Dijke een koninklijke onderscheiding aan te vragen. Het resultaat was zaterdagavond in De Wimpel de volgens alle daar aanwe zigen volop verdiende zilveren medaille van de Orde van Oranje Nassau voor Willem van Dijke. "Jaöne, mens je ziet 'r hoed uut". Dit soort begroetingswoorden klonken za terdagavond in De Wimpel, toen de ge nodigden daar arriveerden om de hul diging bij te wonen van hun medewer ker, familielid of dorpsgenoot W. van Dijke vanwege zijn 40 jarig dienstver band bij de familie De Oude op de boerderij de Noordhoeve. Het tekende de goede sfeer van de gezellige, vooral ongedwongen bijeenkomst met een duidelijk warme vriendschap voor de jubilaris en echtgenote. Het welkomst woord van de heer N.L. De Oude was dan weliswaar op een meer officiële toon van die begroeting van "Jaóne", maar dat deed geen afbreuk aan de sfeer van de gezellige, vooral ongedwongen bijeenkomst met een duidelijk warme vriendschap voor de jubilaris en echtge note. De organisator van de avond bek lemtoonde het welkom op de bijeen komst ter ere van de fam. van Dijke en kon zich daarbij inzonderheid richten tot het voltallig college van b en w, de vertegenwoordigers van de ZLM-afde- ling de heer A.G.M. Wisse en A.K. Guiljam, tot CNV vertegenwoordiger A.Kosten en voorts tot menige oudge diende van de Noordhoeve. Burgemeester van den Berg erkende dat het meer en meer een uniek gebeuren wordt een veertigjarig dienstverband aan te treffen en dan vooral in de land bouw. De drommen landarbeiders en landarbeidsters van weleer, zijn immers tot enkelingen gereduceerd. In 40 jaar heeft ook de heer Van Dijke een gewel dige ontwikkeling in die sector meege maakt. Hij herinnerde er aan hoe op de jongste ZLM kringvergadering te Oud- Vossemeer werd gesteld, dat thans die zgn, goede oude tijd zo wordt geideali- Met spoed ervaren gevraagd voor zaterdagavond. Bar - Discotheek OUD-VOSSEMEER TEL, 01667-649 Advertentie IM Dhr. W. van Dijke glundert na de ont vangen koninklijke onderscheiding we gens een veertigjarig dienstverband bij de fam. de Oude op de Noordhoeve in St. Philipsland. Geheel links de eerste werkgeefster, oma de Oude en in 't mid den mevr. van Dijke. seerd,v maar dan wordt vergeten, dat er onder barre en boze omstandigheden gewerkt moest worden. Met grote ar moe. Goed was in vergelijking met thans mogelijk de tevredenheid onder de mensen, maar dat het toen altijd goed was, kan men zeker niet zeggen. Hij toonde diep respect voor hen, die de zo snelle ontwikkeling, ook in de landbouw kunnen overnemen. Van handkracht werd het mechanisatie, van spierinzet naar technische vaardigheid. Willem van Dijke heeft zich daarin op juiste wijze kunnen en willen aanpassen. Een medewerker met volop mede-verant woordelijkheid. Een meedenker in het bedrijf, waar ook hij voor staat. Geen werker omdat het moet, maar er met huid en haar bij betrokken zijn. De heer de Oude kon er veel aan overlaten, of dat nu de vijf ;werkdage" waren of op zaterdag. Een medewerker in de beste zin van het woord. Nu is er dan op deze zaterdagavond dit gezellig familiesa- menzijn. Als dagelijks bestuur van de gemeente zijn we daarbij compleet aan wezig, omdat we ook met een bijzondere en mooie opdracht naar hier zijn geko men. Veelal komen verzoeken om in aanmerking te komen voor een konink lijke onderscheiding van de aanvragers op het laatste moment, maar in dit geval was alles tijdig aan de gang. De burge meester wees er vervolgens op, hoe men bij koninklijke onderscheidingen nog steeds zit met rangen en standen, hoe veel daarop ook is gedokterd en aange zien dhr. Van Dijke geen andere maat schappelijke functies vervulde, was het niet zo eenvoudig daarvoor in aanmer king te komen. Met te meer vreugde kan ik daarom thans meedelen, dat H.M. de Koningin, Willem van Dijke de zilveren medaille van de Orde van Oranje Nas sau heeft toegekend. Bij het opspelden zei de burgemeester tot besluit, hoe ei" op dit koninlijk ereteken de woorden staan: God zij met ons. Hij wist, hoe deze woorden voor de familie Van Dijke veel betekenis hebben en hoopte dat ze voor beiden bewaarheid zouden worden. In zijn felicitatie merkte de heer De Oude op, hoe in de volksmond wordt gesteld, dat iemand een koninklijke on derscheiding verkreeg. Hier mag wor den gesteld: echt verdiend. Voorjaar 1940 kwam de heer Van Dijke bij onze familie werken en nadat de Noordhoeve nog anderhalf jaar was verpacht aan de fam. Van Schelven kwam spreker uit het Schouwse land naar Sint Philipsland. Toen in de oorlog door een verdwaalde vliegtuigkogel de schuur in de Oude Polder afbrandde was er een grote te leurstelling, zoals die er ook was tijdens het rampjaar, toen de boerderij tussen 1 februari en december 1953 moest wor den verlaten. In 1955 stond er een nieu we schuur en vierde mechanisatie hoog tij. Voor die tijd was er immers zoveel handwerk met heel wat meer 'werk krachten dan nu het geval is. De heer De Oude herinnerde aan de tijd van het bieten rooien met de hand, maar van wege het bewaren der zgn koppen ook een tweemaal kappen van de biet, eerst voor het loof, dan voor de kop, dat alles is door de machines overgenomen en daarmee is men weer afhankelijker ge worden van het weer. Denk maar aan najaar 1974. Van Dijke bleek bereid van de paarden naar de trekker over te stappen. Een veelzijdig man, vond de heer De Oude, die met zijn tijd meeging en met volle inzet. Eerst goed, dan is het pas goed, was het thema bij Van Dijke. Hij werkte op het bedrijf alsof het van hem was. Het was hem een eer als het er alles goed bijlag. Met liefde en plicht sbetrachting. Dat brengt veel respect. We kunnen ons moeilijk voorstellen, hoe we het zonder Van Dijke moeten doen, erkende de heer De Oude, want Van Dijke stelde altijd zelf voor over te werken of op zaterdag terug te komen. Vaak werd er niet eens over gepraat. Hij kwam. Hetzelfde kon worden gezegd van de hier ook aanwezige Izak Hage, die 16 jaar op de Noordhoeve werkte en zonodig nog wel eens komt aanvullen. Met zo'n verhouding is het uiteraard voor allen een prettig en niet alleen maar een moeten werken. Van Dijke is niet alleen meewerker, ook meelever en we hebben altijd goed oor voor zijn ad vies, gedachtig zijn devies: grondig en goed. Daarbij als het ware een manusje van alles, ook wat de doe-hetzelf-kar- weitjes betreft tot eerste hulp bij onge lukken toe. Niemand haalt uit de moes tuin wat Van Dijke er uit weet te slepen. Dankbaar was de heer De Oude de ju bilaris en zijn echtgenote eveneens voor Vervolg op pag. 5

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1