Ir PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 28 februari 1980 RECLAME vrijdag/zaterdag DE TOEKOMST P. GLADDINES Oud— Vossemeer Sint— Annaland 10 - 50% korting SPORTHUIS DINGEMANS Voor al uw onderhoud en reparatie van uw auto: A. v. Vossen Stavenisse DOKTER VELDMAN op vakantie. Sint Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet DAG EN NACHT VISSER Bejaardenmiddag De Algemene Bond van Ouderen, hoopt haar voorjaarsvergadering te houden op 5 maart a.s. 's middags om 2 uur, in het gebouw van de soos. Naast de gewone huishoudelijke zaken, zal er nog bingo worden gespeeld, waar leuke prijzen mee te winnen zijn. Het is noodzakelijk dat ieder lid op deze middag aanwezig zal zijn. Aan alle leden zal nog een agenda worden toegezonden. Dinsdagmiddag 4 maart zijn de bejaar den uitgenodigd in Poortvliet, om daar in 't Ouwe Raed'uus' een toneelvoor stelling bij te wonen. Door leden van de Z.L.M. en Platte landsvrouwen, zal het stuk "Den Ver gulden Os" ten tonele worden gebracht. Er zal géén speciaal vervoer zijn. Maar de belangstellenden kunnen gebruik maken van de lijndienst welke om 13.55 uit Bergen op Zoom vertrekt. Oliebollen De Zeeuwse Vrouwenraad heeft weer veel plannen gemaakt voor leuke mid dagen met de bejaarden en diverse uit stapjes. Maar, de kas moet eerst aange vuld. Daarom heeft men besloten een oliebollen-aktie te houden. Aan alle in woners wordt meegedeeld, dat zaterdag 8 maart vanaf 10.00 uur in het gebouw van de soos in de Brügstraat deze lek kernij te koop zal zijn. Tevens zal er in hetzelfde gebouw op 22 maart een fan cy-fair gehouden worden. Over deze verkoping volgen nog nadere berichten. Wereldgebedsdag Wereldgebedsdag zal dit jaar worden gehouden op 7 maart. De plaats van sa menkomst is Huize Ten Anker, tijd: 20.00 uur. Turnproeven Olympia Zaterdag 1 maart a.s. worden de jaar lijkse turnproeven tevens clubkam pioenschappen gehouden in het gymlo kaal aan de Zoekweg, 's Morgens om 9.30 uur gaan de meisjes-junioren van start met oefenstof in de klasse Al t/m A4. 's Middags zijn om 13.30 uur de jongens en de heren aan de beurt met oefenstof in de klasse A2, A4, A6 en BI turners. Voor de eerste maal na vele ja ren zijn er weer heren van de partij! Daarna komen de jeugdturnsters, turn sters en dames-huisvrouwen met oefen stof in de klasse van A5, A6, A7 en A8 en Bil damesturnsters. Er zijn in totaal 150 deelnemers en deelneemsters. Kersenvla van 8,25 nu4,95 4 bolussen van 2,60 nu2,— Ook bij uw SR V-melkman P. Kleppe en R. Moerland. DALEMSESTRAAT 11 Alles vers uit eigen bakkerij! Advertentie IM Damclub De Eendracht organiseerde zaterdag een jeugdwedstrijd dammen tussen Goes en Tholen. Dit gebeuren vond plaats in de Gasthuiskapel. Het aantal deelnemers bedroeg 38. Jammer dat de jeugd vanwege plaatsgebrek niet bij el kaar kon zitten. De voorzitter, die ook op 2 plaatsen moest zijn om te openen, drukte hierover ook zijn spijt uit. Orga nisator van dit toumooi was dhr. Rijk uit Lewedorp, jeugdleider dambond Zee land. De Tholenaren lieten zich niet onbe tuigd. Er werden 4 wedstrijden gespeeld, die alle door Tholen op overtuigende wijze gewonnen werden en wel met: 26-12, 27-11,32-6 en 25-13. Aan het eind van de wedstrijden werd door dhr. Rijk de wisselbeker uitgereikt aan de wedstrijdleider P. Nieuwenhui- zen, die samen met Jaap de Rijke en André Boogerd de jeugd begeleidt. Dhr. Rijk zei: "Al degradeert u dan wel in de hoofdklasse, wat u presteert met de jeugd, is zeker hoopvol voor de dam sport op Tholen". N.C.V.B. kwam bijeen Mw. Hameeteman, de presidente, opende 20 februari de vergadering met samenzang, gebed en meditatie. Tijdens het jaarfeest, in april, zal de bestuurswisseling plaatsvinden. De pre sidente en penningmeesteresse nemen afscheid. Hopelijk zullen voordien leden zich alsnog kandidaat willen stellen. De avond werd verzorgd door de rayoncontactvrouw, mw. Nagelkerke. Zij sprak over Samen Leven. Dit is een uitgebreid onderwerp waar deze avond geen concreet antwoord op gegeven zou worden, maar wel werd er samen goed nagedacht over dit onderwerp. Na een inleidend woord werd de vergadering in groepen verdeeld, die allemaal drie vra gen kregen, waar in de groep over ges proken kon worden. Na de groepsdis cussie was er weer een algemene discus sie en werd het geheel getotaliseerd. Een geslaagde avond. Mw. Nagelkerke sloot de vergadering af met gebed. Volgende vergadering is de paasavondbijeen komst op 26 maart a.s. Rijden onder invloed De politie heeft zondag een inwoner aangehouden die ondanks alcoholge bruik toch nog een auto bestuurde. In de Hoogstraat werd in de nacht van zondag op maandag een geparkeerde auto van mevr. J. E. v.d. H.-van D. aan gereden. De achterkant van het voertuig was beschadigd, maar de dader was doorgereden. De politie stelde verder een onderzoek in naar de diefstal van een boiler uit een washokje op het woonwagenkamp. In het pakhuis van vishandel J. Schot op de hoek Grindweg/ Kon. Julianastraat werd een ruit vernield. Het portiek wordt door scholieren veel als bushalte gebruikt, maar dat is nu met een ketting afgesloten. De politie zal hier toezicht op houden. Jaarvergadering Christelijk Gemengd Zangkoor Maandagavond vergaderde het Christe lijk Gemengd Zangkoor. Voorzitter A. Geertse toonde zich tevreden over het afgelopen verenigingsjaar, waarin het koor diverse malen zowel in als buiten het dorp is opgetreden. Uit het jaarver slag van secretaresse J. de Leeuw-Boog- aart bleek onder andere dat het ledental zich heeft gestabiliseerd. Renningmees^ ter A. Jongsma kon een minder opti mistisch jaarverslag brengen daar men zich dit jaar voor grotere kosten ge plaatst zag dan vorige jaren nu men voor repetities gebruik is gaan maken van de Vossenkuil. Om deze situatie in het ko mende jaar het hoofd te kunnen bieden besloot men over te gaan tot een contri butieverhoging van 1,— naar 1,50 per week. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. J. de Leeuw-Boogaart met algemene stemmen voor een nieuwe zittingsperiode van drie jaar herkozen. Bij de bespreking van het komende zo- merprogramma bleek dat er reeds di verse aanvragen voor optredens waren binnengekomen waarbij werd besloten om zoveel mogelijk hieraan gehoor te geven. Het bestuur werd gemachtigd om het definitieve programma samen te stellen. Bij een nabespreking over het voorbije verenigingsjaar merkte dirigent A. Ridderhof op dat de verhuizing naar het Dorpshuis weliswaar financieel duurder is geworden maar dat de zang prestaties van het koor er duidelijk mee zijn vooruitgegaan. 13-Jarige op bromfiets De politie heeft J. C. C. de K. aange houden die op zijn dertiende jaar al op een bromfiets reed. Hij zal nog driejaar moeten wachten, maar het eerste pro- ces-verbaal kreeg de jongen al aan z'n broek. De bromfiets kreeg hij weer terug omdat die verzekerd was. Ook dhr. van T. kreeg een boete, die hij contant betaalde. Zijn hond liep los in de polder met een konijn in de bek. Vermoedelijk was dat een verkeers slachtoffer. Biljarten. De Treffers P. Hommel Jzn. hoogste serie 15 car, H. Hommel kortste partij 22 beurten en beste gem. 2.95. J. Geuze - P. Hommel 2-0, P. de Leeuw - M. Moerland 0-2, L. van Wezel - B. den Hollander 2-0, G. Havermans - H. Hommel 0-2. Voor de beker won B. den Hollander van L. van Wezel, zodat de finale tussen den Hollander en J. Etien- ne gaat. De Treffers houden 7 maart hun feest avond in zaal "t Veer". P. de Leeuw en B. den Hollander organiseren de Vos meercup biljarten. De laatste regelt ook een driebandentoernooi, waaraan deze week in café "t Veer" 24 biljarters zijn begonnen. Daarbij zijn de vier beste van vorig jaar, onder wie winnaar D. Vaders. Kantooruitbreiding en nieuw interieur Rabobank. Heel wat inwoners en genodigden uit de Rabobankwereld hebben donderdag avond tussen 7 en 10 uur kennis kunnen nemen van de vernieuwingen in de Ra bobank aan de Raadhuisstraat. Het bestuur had die instuif-mogelijk- heid geboden om het sfeervolle resultaat van het ontwerp van architect Boelhou wers aan de bevolking te tonen. De in- terieurvemieuwing is ook wel het meest opvallend: een knap staaltje van rustige kleurencombinaties. Tegelijkertijd werd het kantoor ruimer en vond een andere indeling plaats van keuken, kluisruimte en entree. Aan de buitenkant heeft men tevoren nauwelijks kunnen zien dat er zich binnen een zodanige verbetering vol trok. Dat werd het wel, zodat hiervan zowel klant als personeel profiteert. Het bestuur werd er die avond, evenals de mensen die er dagelijks moeten wer ken, dan ook terecht mee gefeliciteerd. Voor het resultaat zorgden aanne mingsbedrijf Ligtendag en Deltatech niek uit St. Philipsland, schildersbedrijf Moerland en zn en Interieurverzorging Pollie en zn. Er wordt veel te hard gereden. Veilig Verkeer actief. Veilig Verkeer gaat meer aan de weg timmeren. Er wordt ingehaakt op lan delijke V.V.N.-acties en verder krijgen de bejaarden, de schoolkinderen en de bromfietsers speciale informatie-bijeen komsten. Dit in samenwerking met de actieve, plaatselijke politiemannen Visser en Arends., die het werk van Veilig Verkeer mede stimuleren. Voorzitter J. W. van Popering toonde zich maandagavond tijdens de jaarver gadering in café L. van Dijke erkentelijk voor de steun van de politie. Zowel hij als se-, cretaris G. Hage wezen op de landelijke actie "bewijs je rijbewijs". Van het èantal verkeersdoden komt dertig procent uit de groep 18-24 jarigen. Oorzaak van de ongelukken zijn: fron tale botsingen (met name tegen vaste voorwerpen, zoals bomen6) en foutief inhalen. Te hard rijden is ook een be langrijke factor, evenals het onjuist ne men van bochten en slippen. De secre taris deed een dringend beroep op de jeugdige weggebruikers om de tijd te nemen. Dat geeft de mogelijkheid om het eigen rijgedrag aan te passen en noodsituaties te vermijden. Op vragen van dhr. v.d. Jagt bevestigde de voorzitter dat er op sommige plaatsen in het dorp ook onvoorstelbaar hard wordt gereden. Wachtmeester Arends zei dat de mensen flink in de portemon nee gepakt moeten worden, want waar schuwen helpt niet. Met de radarwagen wordt regelmatig snelheidscontrole ge houden, maar die wagen is pas 's mor gens om tien uur beschikbaar en moet om vier uur weer weg. Bovendien is die zo opvallend, dat de radarwagen vanaf 500 m. al wordt op gemerkt. De Voorzitter bracht naar voren, hoe iemand in de dertiger jaren 25 gulden boete kreeg voor een verkeersovertre ding. Daarvoor moest men toen twee weken werken. Er waren maandagavond maar 12 van de 240 leden present. Het bestuur is van plan, het vergrijsde ledenbestand te verjongen, zodat men bij de viering van het zilveren jubileum over twee jaar een bloeiende vereniging heeft. Voor de jeugdverkeersproef slaagden in april 43 van de 45 leerlingen van de beide lagere scholen. De bedoeling is, aan de nieuwe proef een fietsencontrole toe te voegen. De verkeersquiz, die op 3 oktober is gepland", wordt ook nieuw leven inge blazen. Behalve de transporten aanne mingsbedrijven, wil het bestuur ook de brandweer en de middenstand inscha kelen. Vorig najaar was de animo voor een verkeerscursus te gering, maar in de herfst moet die nu wel kunnen door gaan. Penningmeester C. J. van Oost meldde een gezonde financiële positie met 859,05 ontvangen en 342,49 uitga ven, waardoor het bezit tot 2.518,22 steeg. De bestuursleden van Popering en van Oost werden herkozen. Tijdens de rondvraag vroeg dhr. A. van Driel aandatht voor het tijdig snoeien van beplanting i.v.m. gevaar voor het verkeer. Dhr. J. A. Fase hield een plei dooi voor een verlichtingscontrole. De aanwezigen waren van het nut over tuigd, want 9 van de 10 lampen staan niet goed, maar de organisatie bleek problemen op te leveren. Volgens de voorzitter was het meerdere keren mis lukt gezien de aanwezigheid van twee plaatselijke garages en onvoldoende animo. Hij wilde 't eilandelijk opzetten en tegen de herfst een algemene controle-actie houden van politie en Veilig Verkeer. Wat de eilandelijke samenwerking be trof, liet de voorzitter weten dat het nog niet gelukt was om een gemeentelijke verkeerscommissie van de grond te krij gen. De pogingen gaan door. Van elke afde ling zouden er 2 leden in de commissie komen, aangevuld met 2 politiemannen, 2 vertegenwoordigers van het gemeen- stebestuur en een lid van het college van b en w. De voorzitter was blij, dat het gemeen tebestuur de afdelingen nu al raadpleegt over bestemmingsplannen en verkeer sproblemen. Dat gebeurde vroeger nooit. LAATSTE WEEK Wegens verhuizing t/m 8 maart 1980 geven wij op al onze artikelen Julianastraat 17 SINT-ANNALAND 01665-2653 t/m 8 maart verkoop Julianastraat, vanaf 14 maart opening Spuistraat 1. Uitgezonderd Adidas Advertentie IM Zakken kunstmest leeg Op het terrein van Cebeco Zuidwest op de haven werden vier zakken met mengmest vernield, waardoor ze leeg liepen. De politie vermoedt'dat'balorige jongens deze vernieling op hun geweten hebben. Nieuwbouw dorpshuis/sportzaal. "Binnen niet al te lange tijd kunnen we concreet en zichtbaar met de plannen voor de sportzaal met een nieuw dorps huis werken. Dan komt er tevens een oplossing voor de bibliotheek". Burge meester E. Baerends zei dat maan dag in Tholen bij het slaan van de officiële paal voor de sporthal aan de Zoekweg. Hij wees erop, dat in St. Annaland een soort gelijke oplossing komt als in Tho len: een combinatie van een binnen sportaccommodatie met een gemeen schapscentrum. Het project "Wij en de ander" "Hoi, hoieen film!" Zo klonk het geroep in alle klassen van de School met de Bijbel op woensdag 20 februari. Deze morgen werd er een be gin gemaakt met het project "Wij en de ander", dat handelde over zending c.q. ontwikkelingshulp. Na de bijbelvertel ling over "Filippus en de kamerling", volgde een film in het verenigingsge bouw van de N.H. kerk. De film, een produktie van het zendingsbureau der Ger. Gem. had de titel: "Zending op Irian Jaya". Anderhalf uur lang kon men hier naar kijken. Na de film werd door enkele leerlingen een bedrag van 300,— overhandigd aan dhr. Polder van het zendingsbureau. Donderdags en vrijdags werd er hard gewerkt tijdens het project. Vrijdags kreeg iedere leerling zijn projectboekje en andere werkstuk ken klaar. Dit leerlingenwerk wordt op de kijkavond (5 maart a.s.) vertoond. Vrijdagmiddag werd het project geza menlijk afgesloten in de gemeenschaps ruimte van de school. Iedere klas liet zien en/of horen d.m.v. liederen, ge-( dichten, tekeningen en spelletjes wat er AUTOBEDRIJF Julianastraat 15 en 23 SINT-ANNALAND Tel. 01665-2758 Advertentie IM zoal gedaan was in de klas tijdens het ?roject. De leerlingen van de School met de Bijbel kunnen terug zien op een paar mooie en leerzame dagen. Tafeltennis Smash '76 Junioren: Jan Keur-Wim Vermaas 21-17, 15-21, 16-21, Leon Hommel-Leo v. Vossen 12-21, 16-21, Hans Quist- Chris Bruijnzeel 2-21, 5-21, Abbie Hommel-Hans Quist 21-9, 21-13, Leo v. Vossen-Abbie Hommel 21-18, 17-21, 21-10, Wim Vermaas-David v. Driel 21-12,21-15. Senioren: Groep 1: Adri Fase-Martin v.d. Klooster 18-21, 21-14, 21-13, Johan Snoep-Rien Goedegebuure 14-21, 21-14, 21-16, Leen Goedegebuure-Kees Vroegop 14-21, 21-15, 21-11, Groep 2: Adrie Vroegop-Leen Coom- ans 21-15, 21-13, Huib v.d. Klooster-Ina Fase 21-10, 18-21, 21-6. De competitiewedstrijd van Smash '76 tegen Markiezaat van afgelopen zater dag werd afgelast. Deze wordt nu aan staande vrijdag om 20.00 uur gespeeld in de gymzaal. Alle tafeltennisliefhebbers zijn welkom. Watersnoodoefening Bij een landelijke watersnoodoefening langs de hele westkust was donderdag ook Stavenisse ingeschakeld. Het ging om het uitproberen van de oude, van na 1953 daterende watersnoodhulpregels, die overigens op bepaalde punten wel zijn aangepast. Volgens een woordvoer der van de Koninklijke Marine is de oefening goed gelukt. Rond de haven stonden acht 'drenkelingen'/ op de dijk, die door een Lyncx helikopter werden gered. Eerst werden twee gewonden af gevoerd naar de Marinekazerne in Vlis- singen en vervolgens nog twee keer drie drenkelingen. De hulp werd cerleend door 22 mariniers uit Rotterdam, die met drie auto's vanaf Bergen op Zoom naar het eiland werden gedirigeerd. Halverwege konden ze echter niet ver der omdat - volgens het oefenprogram ma - de wegen ongaanbaar waren door is van 10 t/m 21 maart Collegae nemen waar. Spreekuur 10 tot 14 maart: 13.00-14.00 uur. 17 tot 21 maart: 13.30-14.30 uur. Advertentie IM Koninginnedag en Bevrijding Koninginnedag 30 april krijgt dit jaar extra aandacht wegens de troonswisse ling, nu Koningin Juliana haar taak overdraagt aan Prinses Beatrix. Ook 5 mei wordt dit keer weer gevierd als Be vrijdingsdag, als herdenking van de Tweede Wereldoorlog. Aangezien een Oranjecomité ontbreekt, wordt iedereen die belangstelling heeft uitgenodigd om maandagavond om acht uur naar het Dorpshuis té komen. Dan wordt gepro beerd een comité te vormen om op Ko ninginnedag of Bevrijdingsdag activi teiten op touw te zetten. Alle belang stellenden zijn welkom. Keersluis 13 keer dicht De keersluis in de havenmond is vorig jaar dertien keer gesloten voor het keren van te hoge waterstanden. Dit is het ge val bij een waterstand van 2.50 m N.A.P. dit vrijwaart overigens niet het onderlopen van het laag liggend haven plateau. De bovenkant van de kade muur ligt op 2.05 N.A.P. Vorig jaar was de waterstand twee keer boven de drie meter: op 6 november 310 en op 18 december 3.08 m N.A.P. Zes keer was er op advies van Rijkswaterstaat be perkte dijkbewaking, maar op eigen in itiatief zorgde het Waterschap nog on geveer tienmaal voor bewaking. Er wordt getekend Van de bouw van het nieuwe dorpshuis is al enige tijd niets meer vernomen, maar maandagmiddag heeft burge meester E. Baerends laten weten, dat er 'naarstig wordt getekend'. Het nieuwe dorpshuis wordt verwezenlijkt door het oude gemeentehuis op de hoek Stoof- dijk/Molendijk te verbouwen en uit te breiden. Gevonden en verloren Gevonden: blauwe autostep op lucht banden, zwarte damesportemonnee met inhoud, bril met verchroomd montuur, herenportemonnee met inhoud, oranje voetbal, armbandje met bloedkralen, groene sjaal, bankbiljet van 10,— rood. zwarte kinderwant, zwart-witte hond, bruine damesfiets, merk Ricardo. Verloren: skai lederen cognac kleurige dameshandschoen, rode sjaal met zwar te stippen en franje, zilveren dameshor loge, merk "Monte" met glad zilveren bandje, contactsleutel van Opelauto, nr. 105, groene heren sportfiets, polshorloge met blauwe wijzerplaat, merk "Plato" met schakelband, een zilveren driehoe kig speldje met drie oude dubbeltjes, bos met 4 sleutels, zilveren kettinkje met leeuw als sterrenbeeld, bruine heren portemonnee met inhoud ziekenfonds- briefje van ouden van dagen, sleutel van geldkistje, bril met bruin montuur, da mesportemonnee met inhoud, foto's en loonstrookje, wieldop van citroën, brui ne herenportemonnee met ritssluiting met inhoud en een paar driekwart groe ne gummilaarzen. Voorts zijn er nog diverse fietsen als ge vonden voorwerpen gestald op het rayonbureau der rijkspolitie aan de Pa rallelweg. EHBO- Oefenavond Maandagavond om acht uur kunnen belangstellenden weer een gezamenlijke oefenavond van de EHBO- verenigin gen in Haestinge meemaken. De toe gang is vrij en iedereen is hartelijk wel kom. Aan de wedstrijd wordt deelgeno men door de EHBO- verenigingen St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Tholen. Bedriegelijke handelingen De politie heeft de Belg W.A.J.M.M. aangehouden die al enige tijd in het dorp verblijft, maar officieel geen inwo ner is. Hij blijkt zich aan valsheid in geschrifte en oplichterij te hebben be zondigd. Onder bedriegelijke handelin gen nam hij bij verschillende banken geld op om een auto dubbel te financie ren. Aangezien klokken en andere voorwerpen bij de verdachte werden aangetroffen, duurt het politie- onder zoek voort in verband met eventuele verduisteringen. Onjuist parkeren Tot wegslepen kan de politie nog niet overgaan, maar er zal wel meer gelet worden op het juist parkeren van ever- tuigen. Er zijn al waarschuwingen uit gedeeld, want het doorgaande verkeer mag niet belemmerd worden. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. .Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Uitbreiding R.W.Z.I. vertraagd. De eerste uitbreidingsfase van de riool waterzuiveringsinstallatie aan de pro- vincialeweg is vertraagd doordat dhr. A. Beeke uit Scherpenisse een bezwaar schrift heeft ingediend bij b en w. Dhr. Beeke heeft in de buurt van de installatie een weiland en zijn vrees is, dat de overlast met de uitbreiding ver hoogd zal worden,. B en w delen die vrees niet. G.S. van Zeeeland buigen zich nu over het bezwaarschrift van dhr. Beeke en moeten de knoop doorhakken. Ze kunnen het Waterschap dan vergun ning geven om volgens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te be ginnen. De gemeenteraad nam eerder al een voorbereidingsbesluit om het bes temmingsplan te herzien. De uitbreiding valt namelijk met een klein stukje naast het reeds goedgekeurde terrein, zodat het bestaande bestemmingsplan Bui tengebied moet worden gewijzigd, de tweede uitbreidingsfase van de R.W.Z.I. omvat een veel groter terrein, maar dat is nog niet aanhangig gemaakt. Jaarvergadering Z.L.M. De Z.L.M. heeft woensdag 20 februari in café P. J. van Houdt de jaarvergade ring gehouden met 31 belangstellenden. Voorzitter D. Vermaas noemde 1979 een bijzonder jaar gezien de zeer lange win ter en de record regenval in het voorjaar. Na die vertraging maakte de zomer veel goed. De opbrengsten waren redelijk. De aardappelprijs is inmiddels gedaald be neden de kostprijs. De fruitteelt kampt niet alleen met veel te lage prijzen maar ook nog eens met grote importen. In de tuinbouw is het prijsniveau eveneens te laag. In de veehouderij blijft het ruw- voer duur. Alles bij elkaar ziet de landbouw de kosten jaarlijks met 6 k 7 procent stijgen. Waar tegenover maar 1 Vi produk- tiestijging. De Brusselse prijsvoorstellen zijn met 2.4 ook niet best, want de gezamenlijke boerenorganisaties in Eu ropa hadden 7.9 gevraagd. Wat kun nen we nu zelf doen om onze inkomen spositie te verbeteren?, vroeg voorzitter Vermaas zich af. Hij gaf mogelijkheden aan: het in optimale conditie houden van de grond met een goede ontwatering en een goede organische stof voorzie ning. Secretaris-penningmeester C. P. Burgers meldde over 1979 een batig saldo. De bestuursleden D. Bazen en C. P. Burgers werden bij acclamatie herkozen. Bedrijfsvoorlichter L. N. Bax uit Tholen sprak daarna over zoet watervoorzie ning. Hij bracht naar voren waarom de plant water nodig heeft, de groei, ver damping, schade door droogte en het toekomstig perspectief met het Zoom meer. Wellicht zal het dan te verwachten la gere peil van het grondwater voor enkele polders een nadeel zijn. 't Was een zeer duidelijk betoog. Dhr. J. de Lange sprak vervolgens over sociale verzekeringen. Hij wees erop, dat de so ciale lasten nu al 46% van het inkomen opslokken. Geprobeerd wordt dit beneden de 50% te houden. Door vergrijzing e.d. kan het echter in de toekomst zo worden, dat een derde van de bevolking moet werken voor tweederde van de Nederlanders.Dhr. de Lange noemde een ziektekostenverze kering voor zelfstandigen een niet te missen voorziening, want de kosten in déze sector rijzen de pan uit. De land bouwer heeft nog een vrije keuze, hoe wel het ziekenfonds maar tot een inko men van 46 mille verzekert. De arbeids ongeschiktheidsverzekering loopt niet zo hard, mede door de medische keuring die men nodig heeft. Bedrijfsverzor- gingsdiensten zijn onmisbaar geworden en daarom worden deze ook gesubsi dieerd,. Dhr. de Lange behandelde ook nog brand- en w.a. verzekeringen, die abso luut niet mogen ontbreken. De voorzit ter dankte beide inleiders en bood ze een kleine attentie aan. Tenslotte vertoonde dhr. de Lange het bekende Z.L.M.- journaal 1979. De bungalow van de P.J.Z. "De Bungalow" is de titel van het to neelstuk, dat de P.J.Z. Tholen/St. Phi lipsland zaterdagavond in Haestinge opvoert tijdens de jaarlijkse feestavond. Het blijspel in drie bedrijven van Toine van Bergen staat onder regie van Ad van Noort. De spejers zijn Betsy Gaakeer, Ko Brooijmans, Kitty Stoutjesdijk, Li- neke Deurloo, Wim Geluk, Toon Brooijmans, Jan Wilde, Ad Geluk en Koos Deurloo. Grimeuse is Tonny Gubbens. Frans Donken regelt de be lichting en de souffleurs Koos Deurloo en Leen Gaakeer treden alleen in noodgevallen op. Iedere belangstellende is welkom. Na het blijspel, dat om half acht begint, is er nog een bal. Ingebroken. In de nacht van zaterdag op zondag moet er omstreeks half twee zijn inge broken in de weekendwoning aan de Veerdijkseweg van dhr. v.d. Reest uit Rotterdam. Er was een ruitje ingeslagen en daardoor kon men binnen komen om een draag bare t.v. en een telefoon mee te nemen. De twee bedden bleken beslapen te zijn. De politie stelde een onderzoek in. Autobanden in brand. Lompenhandelaar S. uit St. Maartens dijk stak zaterdagmiddag omstreeks vier uur wat overtollige autobanden zonder verder gevaar, aan de Veerhoekseweg in brand. Wegens de sterke rookontwikkeling werd de brandweer gewaarschuwd, die wat bluswerk deed. Daardoor werd de rommel dit keer niet opgeruimd. Ergerlijk Er doen zich de laatste tijd in het dorp vervelende dingen voor, die in verband worden gebracht met kerkelijke me ningsverschillen. Als dat het geval zou zijn, zit men er uiteraard volkomen naast, want eventueel verschillende op vattingen zijn in ons democratisch land je gelukkig geoorloofd. Feit is in elk geval dat de politie kennis kreeg van dreigbrieven aan inwoners, 'terwijl er tot vier keer toe ook al een bord op het land van een inwoner werd gestolen. Slechts een advies: laat ieder het gezon de verstand laten zegevieren. Bejaardenmiddag De voor ouderen organiseert dinsdag 4 maart in "'t Ouwe Raedhuus" een bij eenkomst, die wordt verzorgd door le den van de Plattelandsvrouwen. Ieder een vanaf 55 jaar is hartelijk welkom om half drie. De toegang is vrij. Elke eerste dinsdag van de maand, dus nu dinsdag 4 maart a.s. haalt de voetbalve reniging S.P.S. oud papier op. Zet u het j gereed a.u.b. Advertentie IM Ouderavond Chr. kleuterschool. Woensdag 20 febr. heeft de christelijke kleuterschool haar eerste ouderavond gehouden, die druk bezocht werd. Waarnemend voorzitter Verheuvel kon een groot aantal ouders verwelkomen. De oudercommissie en het bestuur wa ren ook mede aanwezig. De heer Ver heuvel opende de avond met schrift%lezing uit Genesis 15 en Psalm 78. De betekenis van Genesis 15, waar sprake is van het Verbond met Abra ham, is ook voor ons nog geldig. Ook wij mogen pleiten op dat verbond voor nu en voor de toekomst. Ook de opdracht uit Psalm 78, het doorgeven en doorver tellen van Gods daden met Israel en ook nu met ons, aan onze kinderen plaatst ons geregeld in gezin en op school voor de verantwoordelijkheid, welke wij hebben tenn opzichte van elkaar. Met name op een christelijke school moet dit uitkomen, aldus de voorzitter. Na het gebed heette hij allen hartelijk welkom. Hij wees op het grote belang dat ouders hebben gekozen voor een christelijke kleuterschool. Na deze opening gaven de leidsters, Mej. v.d. Voet en mej. Stroo eerst een toelichting op het hoofdpunt van de avond: de vertoning van de serie over de dagelijkse bezigheden in de klassen. Bij de onderwijsvernieuwing is ook de kleuterschool mee6 veranderd. De totale ontwikkeling van het kind staat cen traal.Hierop zijn de activiteiten en het bezig zijn van het kind afgestemd. Er wordt gewerkt met 2 klassen, waarin zowel de 4 5 en 6 jarigen bij elkaar zijn. Dit gebeurt omdat men in andere ge meenschapsvormen zoals het gezin ook niet enkel 4 ,5 en 6 jarigen apart vindt, maar juist bij elkaar! Zo kweekt men meer zelfstandigheid en verantwoordelijkheid voor elkaar. De prachtige dia's gaven een leuk en leer zaam beeld van het dagelijks bezig zijn van de kleuters met hun jufs. De dia's waren gemaakt door Mevr. Peeks, die een halve schooldag per week meebe- geleidt. Na de vertoning van de dia's met het begeleidend'praatje van de leidsters was er pauze, waarin ieder het werk in de klassen kon bekijken. De stembrief jes, die ieder thuis ingevuld had, werden ook in de pauze verzameld en de stem men geteld. Hieruit bleek dat er voor de 2 nieuw te kiezen leden van de ouderwerkgroep niemand genoeg stemmen op zich had verzameld. Een 2e en 3e stemming wa ren nodig voordat Mevr. Hofland en Mevr. van Bemden gekozen waren ver klaard. Zij namen hun benoeming aan, Vervolg op pag. 13 Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 2 maart Tholen HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. A. de Reuver. GEREF. KERK 10.00 uur ds. J. Landman, Goes 17.00 uur kand. A. W. W. de Ruiter. CHR. GEREF. KERK 10.00 uur en 18.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE 10.00 uur en 18.30 uur (H. D.) ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst. HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. J. J. Roodsant. NED. PROT. BOND. geen dienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. A. Juffer, Nieuw-Beijer- land 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden. GEREF. KERK 10.00 uur ds. Streefkerk, Middelburg 15.00 uur kand. A. W. W. de Ruiter, Tholen. CHR. GEREF. KERK 10.00 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. J. van Vliet, Vee- nendaal. GEREF. GEMEENTE 9.30 14.00 en 18.00 uur ds. J. van Haaren, Amersfoort. GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. W. J. Gorissen (voorb. H. A. 18.00 uur ds. B. de Jong, Meeuwen OUD. GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon. HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur ds. A. de Bruin, Sliedrecht 19.00 uur ds. J. J. Roodsant. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R. K KERK za. 19.00 uur H. Mis. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE -9.30 en 14.30 uur ds. D. J. Budding. GEREF. GEMEENTE 9.30 14.00 en 18.30 uur leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. Wüllschlegerm, Tholen. GEREF. KERK 10.00 uur kand. A. W. W. de Ruiter, 14.30 uur ds. J. Landman, Goes. GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. C. Evers, Leerbroek 14.30 uur ds. A. B. Cysouw. GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 19.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. W. A. Krijger, Wierden. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en scherpenisse (pat. Dr. Padt). Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400. St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. Dr. v.d. Bel). Dr. v.d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-2400. St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer. Dr. Menger, St.-Philipsland, tel. 01677-500. WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St.-Philipsland. Zr. Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667-476 b.g..g 01662-341. St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse. Zr. de Smit, St. Maartensdijk, tel. 01666-2222: DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spr. u. vr. 18.30 - 19.30 uur. Za. 9.00 - 9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN Vrijdag 29 febr. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur. Medisch Opvoedk. buro en buro Levens- en Gezinsvragen, 16.30 uur. Consult, buro Alcohol en Drugs. ADVIESBUREAU GEHANDICAP TEN Iedere 3de dinsdag van de maand L. van Beveren, Molendijk 18,Stavenisse,tel. 01663-467. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180 - 15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN jVTN LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184 - 14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640 - 40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2e en 4e maandag maand in het gemeentehuis Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660 - 3250, kantooruren 01184 - 69191 HOOGWATERSTANDEN 29 febr. t/m 6 maart vrijdag 29 3.04 zaterdag 1 3.40 zondag 2 4.18 maandag 3 4.55 dinsdag 4 5.28 woensdag 5 5.54 donderdag 6 6.26 zaterdag 1 maart Volle maan. van de te St. buiten - 15.21 - 15.58 - 16.33 - 17.06 - 17.49 - 18.13 - 18.40

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 2