êendrachtbode im jeuwjaars wensen 1980^drachibode Nieuwjaarswensch van den Courantier, bij d'ingangh van 't Jaer onses Heeren MCMLXXX Sierlijk naar de tachtiger jaren DE WAAL'S BANKET B.V. We wensen onze medewerkers, maar ook alle lezers een voorspoedig 1980 EDISONWEG - THOLEN Het Jaer spoedt naer syn eynd, en sien wy agterom dan bood ons de Courant maer weynigh stof tot Vreugde Vier Jaergetyden, leerden wy, heeft yeder Jaer waervan de Lente steeds het Schepsel 't meest verheugde Die Lente bleef maer uyt, de Zoomer eveneens Pas in de Herfst droeg men voor 't eerst weer Zoomerkleeren Aen gladheyt, sneeuw en Ys cwam nyemant yets te kort maer een Elfstedentogt dorst tog geen Mensch risqueren Wel schonk ons in dit jaar byzonder veel Pleyzier dat nobel Volks-vermaeck, dat eedel Sport ghebeuren wat op en rond het Veldt getoond werd aen Ghewelt en puur Vandalendom, dat cwam in geure' en kleuren des Maendaghs in de Krant, En voorts nog veelderley moord, roof end' overval, wij leeren daeraen wennen er gong gheen Dag voorby oft was wel ergens raeck Wie zou 't beschaaft en Vreedigh Neerlandt nog herkennen? Oock in het daaglyckx Werck was Strijd, het Weesensmerck zoo meenigh Loonslaaf die van Honger schier crepeerde die staeckte d'Arrebeyd, kroop uyt syn schaam'le Hut en balden d'Yzren Vuyst, omdat hy méér begheerde. Voor veelen was geen Werck, dat was een groot Schandael voor veelen was wél Werck, maar gheen die op cwam daeghen de Onderneemer moest op allerley Manier en dickwerf tevergeefsch, om Arbeytskragten vraegen; Dat is een vreemd gheval, daer comt een Mensch nyet uyt de Heeren in Den Haegh die konden 't nyet verklaeren Gy laast in Uw Courant, zaagt op de Blauwe Buys met handen in het Hair, de veele redenaeren De een zey 'et gaet goedt, de ander zey 't gaet slegt wie weet by dat lawijt nog wie hy moet ghelooven? en kreeg tog het Gevoel dat agter 't Rook gordyn men yvrig beezigh was om ons een Kool te stooven. Voorts werd van menigh een, voor 't oog van al't Publyck, de Doopceel raauw geligt. Onthullingen, schandaelen aen d'orde van den Dagh en yeder vroegh zich af, wie men een volgent mael by de Neck op sou haelen. En waegde men een Bliek oover de grens vant Landt, dan trock men ylings en bedugt de Kop naer binnen. Wat in de Naem van Regt en Vryheydt werd misdaen hoe wasset moogelyck, hoe con een Mensch 't versinnen? 'tsyn vryheydtsstryders hier en patriotten daer en gijselingh en sluyp-moordt in schier alle Landen opdat de Weereld worden sou een Paradys, streed elck voor 't Ideaal met rood bebloede Handen. Maer.. goed Nieuws is gheen Nieuws: Die goede braave Man die syn Beminde thee brengt op haer Leegersteede, komt nooyt in de Courant, maer neemt hy in de plaets van zulck een Liefdes-dranck moordzugtig 't Broodt-mes meede dan comt hy in 'et Nieuws, en nog wel Boovenaen! Soo moet Ghy dat maer sien. Er syn veel Naerigheeden er is soo veel Ghewelt, er wordt soo veel gheleeden. Maer al wat Goed en Schoon is en de Moeyte waerd eylacie! 't Is geen Nieuws en 't wordt U dus ghespaert Want 't is slegts alledaegs... soo mooge Godt U geeven veel Vreugde en Gheluck in 't alledaegsche Leeven! Lodewcyk van Schooten De achterkant van het uitge breide en verbouwde gemeen tehuis in Sint-Maartensdijk symboliseert bij de aanstaande jaarwisseling de overgang van oud naar nieuw. Een historisch bouwwerk bleef functioneel, maar voor de eisen van deze tijd was ook nieuwbouw nood zakelijk. Oud en Nieuw vor men samen een goede verbin ding voor de toekomst. Fabrikante van DE MEEST GEVRAAGDE BOKKEPOOTJES EIM VELE ANDERE HEERLIJKE BANKETARTIKELEN TEL. 01660-2754 - TELEX. 54344 Simone van Duivcndijk en Houria Tsouli uit Tholen vormden een van de trek pleisters van de talentenjacht op de Thoolse dagen 1979. De jury had maar 48 punten over voor de buikdans, maar het publiek floot de jeugdige artiesten terug, zodat ze drie keer optraden. In fraaie stijl toonde het hackneypaard van dhr. C.P. van Bavel uit Oud-Vosse- meer zijn kunnen op de Thoolse dagen 1979. Paarden hebben op het Pluimpot- terrein in Scherpenisse al verschillende jaren vele belangstellenden kunnen be koren. Steeds meer kinderen gaan pony rijden en in 1980 wordt er mogelijk een manege geopend bij Oud-Vossemeet.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 13