Tarieven zwembaden, gymlokalen en sportvelden stijgen met 3,5% (D Dik Voormekaar show BOUMAN POTTER Gewonden vaker naar E.H.B.O.ers verwijzen? De Schelde Schelde is niet voor niets Alno-dealer! Donderdag 17 januari 1980 36e Jaargang no. 9 Bijbenen Moeilijk SUPERBENZINE Han Schot OVERDEKT ZWEMBAD IN SINT MAARTENSDIJK VINDT ZEEUWSE SPORTRAAD. Reduktie voor die buiten de zwembadkern wonen. Gymaccommodatie en sportvelden. Lid\fereniging Goud-en Zilversmeden Accommodatie niet vergelijkbaar. Tennisvelden aparte zaak. Parkeerterrein Sint Annaland. Vloer heet hangijzer WONINGINRICHTING Molenstraat Poortvliet Neenou wordt ie mooi Stabiele zijligging Zangkoor Dankbaar Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland. waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement ƒ13,50 per halfjaar, per jaar ƒ26,50, per post ƒ33,50 per jaar, losse nummers ƒ0,70. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs ƒ0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contant inclusief btw. Op rekening ƒ7,50. Hoofdredacteur G. Heijboer. Op de studiedag van de vereniging voor bedrijfsontwikkeling, ZLM en het con sulentschap voor akkerbouw en vee houderij in Haestinge bleek, dat het ook in deze sector niet gemakkelijk is alles bij' te benen en toch staande te blijven. De ontwikkeling ook op dit terrein brengt de kleinere ondernemer in een telkens weer moeilijke situatie of stelt die voor onoverkomelijke problemen. Dat kan enerzijds activeren en tot een nieuwe aanpak dwingen, maar het is toch veelal maar voor een enkeling weggelegd zich in de nieuwe situatie te kunnen handhaven. Men ziet ook in de landbouw als het ware een doorlopende opschuiving. Het akkerbouwbedrijf kan niet meer volstaan met uitsluitend ak- kerbouwprodukten zoals granen, late aardappel en bieten. Er zijn hier en daar op die bedrijven nogal wat uien bijge komen en ook vroege aardappelen. Dat betekent een verdwijnend debiet voor de kleinere landbouwondernemer, die zich enkele jaren via de ui en de vroege aardappelen weer voor een deel kon handhaven, hoewel er ook tientallen zijn verdwenen. Er is weer al een volgende opschuiving, want die akkerbouw moet voor een redelijk inkomen zijn heil gaan zoeken in het telen van veredelde pro- dukten. De grove groenten dus of ge deeltelijk uitkomst zoeken in mestvee, varkens of kippen. De kleinere onder nemer zou dan ook weer een verdere veredelingspoging moeten gaan doen en komt dan al dicht bij de bloementeelt of glascultuur. Maar ondertussen brokkelt er telkens wat af, zoals het afnemend aantal bedrijven op de studiedag duide lijk maakte. Daarbij komt dan een tel kens weer veranderende materiaalin vesteringen, die in de vaak te korte tijd van het doelmatig gebruik te zwaar drukt op het toch al zo stevig kosten- pakket. Bij elkaar alles niet zo'n opti mistisch landbouw-tableau. Nog wel het lichtpuntje, om daarmee in de land- bouw-rustperiode te besluiten, dat er voor een aantal energieke, zich in het beroep vastbijtende, vakkennis bezit tende jongeren toch altijd wel een bes taan zal blijven. Ze zullen wel blijvend met moeilijkheden hebben te kampen. Maar welke ondernemer niet? In de Commissie Sportzaken is maan dag vanuit Stavenisse een wens gelan ceerd om een oplossing te vinden waar door verder van centrale voorzieningen wonende Tholenaren een bepaalde fa ciliteit kan worden verstrekt. Hetzij via een reductie op de tarieven, een tege moetkoming in de vervoerskosten of wat dan ook. Dat is het probleempje wel. Tegen een buitenbewoner (een boer) wordt vaak gezegd, dat hij naast de voordelen van die vrijheid en schoon heid van lucht en ruimte ook nadelen voor lief moet nemen. Dat kan nog eni germate te verkopen zijn' zoals een plattelander niet moet eisen, dat de schouwburg naast zijn deur te vinden is, maar ook weet dat bij de stedeling de ruimte ontbreekt. Hoe echter is het op Tholen te verkopen, dat men als Tholenaar of inwoner van St. Maartensdijk wel alle centrale voor ziening-voordelen mag genieten tegen over de inwoners van Stavenisse, die geen enkel extra voordeel boven zijn el ders wonende medeburger kan opnoe men. Inderdaad een groot probleem waarover iedereen, zo hield de commis sievoorzitter zijn leden voor ogen, maar eens ernstig moet nadenken. Een com pensatie door spreiding van centrale voorzieningen in de gemeente kreeg misschien nog wat gehoor bij het eigen gemeentebestuur, maar zeker niet bij nuchtere adviseurs buiten de gemeente. Vandaar dat een Zeeuwse Sportraad begrijpelijk weer een centraal punt zoekt voor een overdekt zwembad. Maar of daarmee dan de ongelijkheid wordt geëffend is een tweede vraag. Wellicht denkt men er zo over, dat beter een aantal mensen daarvan kan profite ren dan niemand. In Stavenisse is vorig jaar op de hoorzitting van de Welzijns- commissie inderdaad een heel moeilijk probleem aan de orde gesteld. Geen centrale voorzieningen, maar dan toch voor dezelfde burger in dezelfde ge meente wel een andere tegemoetko ming. Een Salomo die er uitkomt. Sta venisse kan hoop putten uit het door b en w aangekondigde welzijnsbeleid: 1. Bijzondere aandacht moet besteed wor den aan achterstandssituaties 2. Wij achten het noodzakelijk dat bijzondere aandacht besteed wordt aan de sprei ding van activiteiten in onze gemeente. door de grote omzet blijven wij 5 ct. per liter korting geven. Wpctvpct S4 SINT-MAARTENSDIJK Advertentie! De Zeeuwse sportraad adviseert een overdekt zwembad aan te leggen in Sint Maar tensdijk. Dat bleek uit de woorden van de voorzitter van de commissie sportzaken, wethouder C.J.Moerland tijdens een bijeekomst van deze commissie maandagavond in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk. Van de overigens reeds in 1978 door de sportraad uitgebrachte zwembadnota werden verder nog geen mededelingen gedaan, maar wel een exemplaar ter bestudering overhandigd aan de commissieleden. Die kregen trouwens meer te doen, want er kwam tariefsverhoging aan de orde voor de gemeentelijke sportvoorzieningen, de aanleg van een parkeera gelegenheid op het Sint AnnalMds WHS terrein en de stand van de zaken voor wat het Thoolse sport hal-gemeenschapscentrum aan de Zoekweg betreft. De eerste uitvoeringsaktiviteiten (bouwketen, uitzetten, enz) kunnen over een goede maand al zichtbaar worden. Voor deze bijeenkomst was mevr. Slootweg verhinderd en de heer Hilbron had voor het eerst de plaats van de heer M.Van Damme ingenomen. Van de op de publieke tribune twee aanwezige luisteraars (pvl. commissielid L.A. Kloet en de echtgenote van commissielid J.L. van der Linden") wenste niemand ge bruik te maken van het al meteen door voorzitter Moerland aangeboden spreekrecht. Als eerste kwam ter advisering aan de orde het voorstel van b en w om een verhoging van 3 'A% voor 19H0 door te voeren van de zwembadtarieven. Er zit vanwege betere accommodatie nog een kwartje verschil tussen de tarieven van "De Spetter" en "Haestinge". Het lid Hilbron herinnerde er aan, hoe op de hoorzitting van de welzijnscommissie vanuit Stavenisse was aangedrongen om aan zwemliefhebbers van buiten de woonkernen, waarin zich het zwembad bevindt reductie te verstrekken. Het zijn gelijkwaardige burgers van de gemeen te, maar ze wonen nu eenmaal verder van centrale voorzieningen af. De heer Hilbron informeerde of b en w zich daarover al nader hadden beraden. De voorzitter antwoordde, dat nog geen uitvoering is gegeven aan de wensen die op tafel zijn gekomen tijdens de rond gang van de welzijnscommissie. T.z.t. zullen die wensen bij b en w wel aan de orde komen. Zonder vooruit te lopen op de studie daarvan, vroeg weth.Moerland zich af of er uitzonderingen gemaakt moeten worden en dan nog op welke wijze. Commissielid H.Dijkslag (voet balfederatie) wijst er op, dat zich in de toekomst soortgelijke wensen zullen voordoen voor wat het Thoolse sport- halgebruik treft. De voorzitter zegt, dat b en w nog geen uitspraak hebben ge daan. Het lid C.v.d. Berge (tennisverte- genwoordiger) is van oordeel, dat hierbij ook vervoerskosten of vervoerstijd be trokken kan worden en het vraagstuk zich daarom niet beperkt tot het tarief maar ook uitdtbrei tot het vervoer, Me vrouw J.M.Deurloovan Broekhoven oppert dat eventueel gedacht zou kun nen worden aan een vervoersbijdrage. De voorzitter meent, dat het toch altijd weer verwerkt zal moeten worden in het tarief (skaartje), daar het anders zeker een te grote beslommering zou zijn. De heer Hilbron herhaalt dit probleem slechts aan de orde te hebben gesteld omdat het o.a. een wens vanuit Stave nisse was. Daarbij heeft men dan van doen met belangstellenden, die waar schijnlijk om het zwemmen beoefenen en dan dient men aan zo'n groep geres- seerden niet zo aar v orbij te gaan. De voorzitter verzekert dat b en w er dan ook beslist wel een uitspraak over zullen doen. Overigens kan de commissie una niem aan b en w adviseren de voorge stelde 3 lA% verhoging door te zetten. Hetzelfde stijgingspercentage hebben b en w in het hoofd voor de gymlokalen en sportvelden. De nieuwe tarieven kon men al eerder in Tholenderwijs ontdek ken. Mevrouw Deurloo wil weten, waarom de verhoging voor de sporthal in Sint Annaland veel hoger ligt dan voor de andere gymlokalen. De voorzit ter antwoordt, dat de tarieven daar bij overname (in (in 1971) op zo'n laag peil waren, dat ze sterk opgetrokken moes ten worde, om een niet te groot onder scheid te krijgen. Daarover is nogal een robbertje "gevochten". In overleg even wel met de dorpsgemeenschap Sint An naland is men vervolgens gekomen tot een jaarlijkse verhoging van 500,— om al te grote schokken te vermijden. Uiteraard zal bij ingebruikneming van de nieuwe sportzaal een geheel ander tarief gelden. De huidige jaarlijkse ver hoging loopt al vanaf 1972. Het lid Th.Aarnoudse vraagt zich af of een zo sterke verhoging geen conflict met de minister kan veroorzaken, die verhogin gen toch ook wel beperkt zal willen zien. De voorzitter herhaalt dat de Sint An- Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen TEL. 01670-63385 Adn C Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie IM nalandse verhoging al jaren zo wordt toegepast. Het Tid J.P.Smulders (gym-vertegen- woordiger) wilde best aannemen, dat die afspraak is gemaakt, maar de accom modatie te Sint Annaland is onvoorstel baar slecht en daarom onvergelijkbaar met die van de andere gymzalen op Tholen. Die meerdere 500,— zullen de verenigingen toch weer moeten op brengen en dan is het bedrag zeker niet in evenredigheid met de kwaliteit, want de accommodatie voldoet aan geen en kele eis. Aangezien de zaal overwegend door de gymnastiekvereniging ter plaat se wordt gebruikt, draait die weer op voor de meeste verhoogde kosten. Ter wijl je bij gebruik van zo'n zaal wel geld zou moeten toekrijgen. De voorzitter wijst er op, dat verlichting en verwar ming toch overal nodig zijn. De heer Hilbron wilde nog weten of de verhuur via de dorpsgemeenschap loopt, maar de voorzitter antwoordt dat het een rechtstreekse verhuur door de gemeente betreft. De heer Van der Linden (korf bal-vertegenwoordiger) wijst er op. dat de verenigingen niet alleen te maken krijgen met deze 3 lA% lastenverzwaring, maar dat ook het geval is met alle andere kosten, zoals voor materialen, enz. Hij informeert of de gemeentelijke subsidie nu ook met 3 'A% stijgt. De voorzitter zegt dat het 50 van 3 'A% zal zijn. Het lid A.C.L.Brooijmans (ruitersport) ziet geen onredelijkheid in de Sint Anna- landse sporthaltarieven. Mevrouw Deurloo informeert of klachten verwar ming gymzaal Scherpenisse al zijn ver holpen. De directeur g.o. de heer Guyt zegt dat het niet aan de installatie ligt, maar een voortijdig terugdraaien van de thermostaat, waardoor het dan voor op volgende groepen te koud is. Na deze discussie blijkt de commissie ook ak koord te kunnen gaan met de te verho gen tarieven voor gymzalen. Bij de tariefsverhoging sportvelden in formeert dhr.Smulders of een niet voet balvereniging, die een keer van een sportveld gebruik wil maken zich tot de betreffende vereniging of tot de ge meente moet richten. Ambtenaar J. van der Vlies zegt hierop: rechtstreeks tot de gemeente, uiteraard na informatie aan de voetbalvereniging. De heer H.Dijk slag miste in dit voorstel de tennisver enigingen. De heer v.d.Vlies zegt dat die inderdaad een afzonderlijke regeling hebben, verband houdend met vaste kern en het aantal leden. De voorzitter wijst er op, dat tennisers in het algemeen veel meer zelf aan hun banen doen, dan andere buitensporters, omdat het ook noodzakelijk is. We zijn er daarom nog niet geheel uit, welke regeling er voor de tennisbanen moet komen en welke ver hoging er nu inzit. De heer Van der Linden vindt dat de tariefsverhoging de korfbalvereniging van Sint Maartens dijk zeker niet zal passen, nu er nog geen voldoende accommodatie is. Daardoor moet men een kwart wedstrijden in het seizoen missen. De voorzitter wijst er op dat hard gedokterd wordt 6c aan een verbeterde accommodatie. De korfbal Alno heeft als internationaal keukenmerk een grote naam te verliezen. Daarom is Alno kieskeurig met haar verkoopadressen. Daarom is De Schelde niet zopraar 'n keukenadres. De Schelde is Alno-dealer: dat is een dubbele garantie voor u bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 heeft ook kleinere oppervlakten nodig dan bij voetbal, ze gebruikt het terrein maar een half jaar en betaalt daarom ook de helft. Dat nu vond het lid Van der Linden te veel in verhouding tot de accommodatie. Maar hij moet er zich nog enige tijd bij neer leggen. Aan de commissie wordt meegedeeld, dat het bestuur van WHS haar eigen voorstel t.a.v. trainingsveld en parkeer terrein heeft ingetrokken en zich kan verenigen met het b en w plan. In plaats van het huidige trainingsveld komt er een parkeergelegenheid, waardoor nog slechts een klein deel van dit trainings veld overblijft en een aansluitend ge deelte nieuw moet worden aangelegd. De heer Dijkslag informeert of de werkzaamheden elkaar zullen overlap pen zodat WHS het in die overgang wat moeilijker zal hebben. De heer Dijkslag begrijpt dat de vereinging dat bekend is en daarmee akkoord ging, wat de voor zitter bevestigend beantwoordde. De heer Dijkslag informeert nog of het trainingsveld dan ook straks aan KNVB voorwaarden voldoet en of reeds be staande lichtmasten voor gemeentere kening worden verplaatst. Ook daarop krijgt hij een bevestigend antwoord. Verder gaat de commissie ook hiermee akkoord. Stand van zaken sporthal-ge- meenschapscen tru m Voorzitter Moerland herinnert er ver volgens aan, hoe de sportcommissie in haar juni-vergadering ophield, toen men was toegekomen aan de door verschil lende belanghebbende partijen geuite wensen en verlangens voor wat het ont werp sporthal-gemeenschapscentrum Zoekweg Tholen betreft. De heer Guyt kon nu meedelen, dat aan alle opmer kingen en wensen van de Nederlandse Sportfederatie, van brandweer, bouw kundige inspectie, enz. kon worden vol daan en dus via aangebrachte wijzigin gen in het plan zijn gehonoreerd. Er ko men bijvoorbeeld 4 inplaats van 2 toi letten voor minder invaliden. De ruimte voor de gymtoestellen wordt vergroot en de zaalverdeling wordt op verzoek van het ministerie van onderwijs 'A kleine en Vi grote zaal. Bij het cultureel centrum (gemeenschapshuis) zijn zelfs wat in grijpende wijzigingen aangebracht. Nu twee kleedruimten en een vast podium aan de overzijde zaal van het eerste ontwerp. Keuken en magazijn ook wat groter en van buiten af bereikbaar of aanvoerbaar met auto. De ruimte-ver- deling voor de verenigingen is ook wat anders gemaakt en het jeugdhonk krijgt een afzonderlijke toegang en extra bui tenverlichting. Er is een buffer tussen jeugdhonk en grote vergaderzaal, die als berging kan worden gebruikt. Deze toe lichting en nog meer informatie gaf dhr. Guyt staande de vergadering. Tijdens de discussie bleek het vloerma teriaal een vrij heet hangijzer. Slechts moeilijk konden commissieleden wor den overtuigd, dat materiaal voor een multi-functionele vloer ook goed voor sportgebruik kan zijn. De heer Dijkslag wist dat de NSF niet kapot is van multi functioneel gebruik. De praktijk leert, dat een sporthal zo'n jaar of anderhalf na ingebruikneming vol zit, zodat er vrijwel geen mogelijkheid meer over blijft voor andersoortig gebruik. Moeten we daaraan vloerkwaliteit opofferen. De heer Guyt was er van overtuigd, dat het geen offer hoeft te zijn. De voorzitter bracht in 't midden, dat men na bouw van zo'n voorziening bijvoorbeeld de ouderavond van Ter Tolne toch niet meer naar Haestinge kan sturen. De heer Dijkslag meende dat er de wens was het gemeenschapscentrum tot een 200 personen te vergroten en als de heer Guyt dan zegt, dat alle wensen gehono reerd konden worden, dan zal het vrij wel niet meer nodig zijn van een sport halruimte gebruik te maken. Een twee- of meerdelig gebruik heeft tot dusver zelden plezier opgeleverd. De heer Van der Linden vindt het een moeilijk pro bleem zonder advies deskundigen. De heer Dijkslag ziet het als belangrijk welk vertrekpunt men in dit opzicht heeft of geheel naar de sport- of pogen meerdere partijen te bevredigen. De voorzitter herinnert er aan hoe in b en w is bepleit en de raad ook is toegezegd dat het een goede vloer zou worden, maar toch voor meerdere gebruik geschikt. De heer Van de Berge vindt dat er altijd van een multi-functionele sportvloer wordt ge sproken, terwijl het gebruik zich niet tot de sport beperkt. Men zal toch moeten weten, wat er zoal in kan gaan gebeuren, ook welke sporten. De voorzitter zegt, dat er een vloer in komt, die het N.S.F. voorschrijft. De heer Hilbron informeert of in de werkplaats ook gymapparatuur wordt gereviseerd, maar de voorzitter zegt dat dit toch meer specialistisch werk is. Voorts vernam de heer Hilbron, dat er ruimte is voor de of een bejaarden- soos. Betekent dat geen rekening wordt gehouden met de wensen van de oude ren om binnen de wallen te blijven. Dit laatste is zeker het geval, antwoordt de voorzitter, maar er kan een tweede soos komen van ouderen buiten de wallen of de ruimte kan gebruikt worden als bij voorbeeld peuterspeelzaal of wat dan ook. Het gaat er maar om dat er ruimte is als wat gevraagd wordt. Mevrouw Vervolg op pag. 17 Advertentie 1M 1 I I I1[ Advertentie IM Akkerbouw-aanpassing niet een voudig 0 Het moeilijke probleem bij cen trale voorzieningen 0 Isolatie Thoolse gymzalen brengt energiebesparing 0 Sportcommissie accoord met ver hoogde tarieven 0 Aanpassing voor sporthal Zoek weg 0 EHBO'ers oefenden weer uiterst serieus V.O.S.-cursussen ontplooiing voor verdere Welzijnswensen ond?rbrengen bij bestaande verenigingen 0 Studiedag aanpassing akkerbouw 0 Tuinders bespraken ook proble- Jan Overeenkam.... Russisch 0 WHS miste kansen en werd in harde grond geboord 0 BALANSOPRUIMING: EEN VROUW SPREEKT TOT JE HART, ALS ZE JE HOOFD OP HOL WIL BRENGEN 0 Dit nummer bestaat uit 22 pagi na's "Het verwijzen van gewonden naar E.H.B.O.ers in de buurt of E.H.B.O.- posten zou vaker moeten gebeuren,dat zien we nu nog te weinig" Dokter J.M.van der Bel uit Sint-Maartensdijk zei dat dinsdagavond in het dorpshuis te St.Annaland op de gezamenlijke oefen avond van de vier Thoolse E.H.B.O.-ve- renigingen. Er waren zeventig belang stellenden. Bij een van de vier oefeningen die dins dagavond met medewerking van de Lo- tusgroep werden gedemon streerd, ver wees een voorbijganger twee gewonde verhuizers in elk geval direct naar de E.H.B.O. Hij had de dokter namelijk zien wegrijden voor een bevalling en hij wist dat de E.H.B.O. in het dorpshuis bijeen was. De Z.V.U. Tholen heeft vele kinderen moeten teleurstellen, want de Dik Voormekaar show was al in 1 morgen uitverkocht. Zaterdag zullen 450 be langstellenden in Haestinge te Sint- Maartensdijk de verrichtingen volgen van Ome Joop, meneer de Groot, Bep, Toos, Harry Nak en Liesje en Dik Voormekaar. De teksten en ideeën voor deze vrolijke kinder-theatershow zijn van A d V van Duin. Het programma geniet van radio en t.v. al grote bekendheid. Zaterdag zijn er goocheltrucs te zien, een quiz met sketches en liedjes, enz. De kinderen en de ouderen zullen er zeker veel plezier aan beleven. Het programma begint om half drie. Tijdens de voorverkoop bleek er niet alleen belangstelling van Tholen te zijn, met name ook uit de Bloemen- laan Sint-Maartensdijk, maar ook uit Halsteren, Bergen op Zoom, Roosen daal en Krabbendijke. HoeWel de zaal nu uitverkocht is, komt de Z.V.U. er door de lage toegangsprijs van drie gul den nog niet uit. Subsidie van gemeente en provincie zorgen ervoor, dat dit jeugdprogramma toch kan doorgaan. Toen een van de E.H.B.O.-helpsters de dokter belde, kreeg zij dan ook het ant woordapparaat. 'De verhuizers' ges peeld door de Lotus-leden Gom- mert,Heijboer en Rien v.d. Jagt, hadden een snijwond in de onderarm en een diepe wond in de handpalm.Zij werden uitstekend behandeld door twee help sters en 1 E.H.B.O.-helper uit Stavenis se. E.H.B.O.'ers uit St.Maartensdijk, Tho len en St. Annaland traden tijdens de andere oefeningen op. Een uit de hand gelopen stoeipartij van een pas getrouwd paar bezorgde drie E.H.B.O.-helpsters uit Tholen de nodige hoofdbrekens. De vrouw was bewuste loos en had een buil op haar hoofd, de man had een gebroken pols. De artsen A.C.J. Noteboom en J.M.van der Bel benadrukten het belang van de stabiele zijligging voor de bewusteloze. Lang ongelukkig liggen, is niet goed. Mondinspectie en het verwijderen van knellende voorwerpen vormen een on derdeel ëan de stabiele zijligging, die men door veel oefenen pas onder de knie krijgt. Gezien het belang van dit onderdeel gaf E.H.B.O.-kaderinstruc teur Piet Snoep uit St. Annaland een demonstratie van de stabiele zijligging. Kortsluiting in een droogkap bezorgde een vrouw met krulspelden in het haar le en 2e graads brandwonden aan het hoofd.Oppassen voor het opengaan van de blaren,het voorkomen van infectie en afspoelen met schoon,koud water was hier de juiste behandeling. De Lotus-leden maken altijd veel werk van de oefeningen. Dat was ook dins dagavond het geval, ondanks dat de groep alle zeilen moest bijzetten omdat er op nog twee plaatsen in Zeeland werd opgetreden. Bij de laatste oefening was er een zang koortje, waarvan drie dames in lange japon, volgens de laatste mode in 't paars,en twee heren in zwarte broek, wit overhemd en zelfs met een strikje.De overgang van het Zeeuwse volkslied naar 'af en toe gaan pa en moe met ons naar de speeltuin' was in de warme zaal voor een vrouw in verwachting teveel. Ze viel met haar man en zorgde voor veel consternatie. Drie E.H.B.O.-help sters verbonden de hand en enkel van de vrouw en het hoofd van de man. Uit de oefeningen bleek, dat degene die paniek zaait na ongelukken moeilijk aan ban den te leggen is. De Lotus-leden wisten dat prima uit te beelden. Voorzitter T.J.Heijboer van de E.H.B.O.-afdeling St. Annaland zei dat voor deze eerste keer in 1980 bewust eenvoudige letsels in de oefeningen wa ren opgenomen. Hij was heel blij met zoveel belangstelling, ondanks het schaatsweer. Voorzitter Heijboer toonde zich ook dankbaar voor de aanwezig heid van de twee artsen die niet alleen op cursusavonden komen, maar ook bij deze gezamenlijke oefenavonden de ve reniging met adviezen terzijde willen staan. Op 12 februari is de volgende gezamen lijke oefenavond van de vier Thoolse E.H.B.O.-verenigingen met dan hope lijk een betere geluidsinstallatie. Nu alle vier de verenigingen op het ogenblik E.H.B.O.-cursussen hebben, zal er ook 12 februari zeker veel belangstellingzijn

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1