EENDRACHTBODE Vrijdag 28 december 1979 Tholen Oud— Vossemeer Radio - T.V. - Wasauto maat - stereo - HiFi - enz. kopen, even bij B00GAART binnenlopen. Firma K. J. Boogaart Sint Annaland PREDIKBEURTEN DAG EN NACHT VISSER 2 Alcoholcontrole Bij een alcoholcontrole in de nacht van zondag op maandag 24 december is aan 1 automobilist een rijverbod opgelegd. Er was overigens weinig verkeer. De politie kon maar een tiental auto's aan houden. Brand bij zinkstukken Wegens gevaar voor een nabij gelegen benzineboot werd donderdag 20 de cember via 0011 alarm geslagen toen stro en rijshout in brand werd gestoken door mensen die bezig waren met het vervaardigen van zinkstukken. De wind was die morgen echter gunstig en de brandweer kon het vuur rustig laten uitbranden. Parkeren in de Hoogstraat De smalle Hoogstraat blijft problemen geven bij het toenemende autoverkeer. Niet alleen op de vrijdagmiddag wan neer bruidsstoeten de straat verstoppen. De politie krijgt ook klachten dat er voor of tegenover uitritten wordt geparkeerd. De betrokken automobilisten werden gewaarschuwd, want het is verboden zo te parkeren dat anderen worden gehin derd. Op dak kleuterschool Ook in de kerstvakantie kunnen som mige kinderen blijkbaar niet zonder de school. Op het dak van de kleuterschool aan het Burg. Wagthoplein waren kin deren aan 't spelen, waardoor de politie moest ingrijpen. Door het spelen kan namelijk het dak beschadigen met alle gevolgen van lekkage e.d. Dat brengt altijd veel kosten met zich mee. In de Kon. Julianastraat moest de politie in grijpen omdat er kinderen aan 't voet ballen waren en dat is te gevaarlijk in deze straat met veel doorgaand verkeer. Kerstavond NCVB De NCVB heeft op 19 december kerst feest gevierd. Mevr. Hameeteman-v.d. Sluis sprak een hartelijk welkomst woord. De liturgie had als thema: "Zo ik niet had geloofd". Dankzij ieders bij drage was het een geslaagde kerstavond. De volgende vergadering is op 16 ja nuari. Dagvaarding nietig De economische politierechter in Mid delburg heeft de dagvaarding tegen K.J.B., met wiens schip ondanks een verbod in de noordelijke Noordzee ka beljauw was gevangen, vernietigd. De officier van justitie, die 2000 gulden boete had geëist, was het hiermee niet eens en tekende appèl aan bij het ge rechtshof in Den Haag. Damclub De Eendracht Vrijdag 28 december kan er gewoon ge damd worden, behalve voor de jeugd. Ook op vrijdag 4 januari 1980, wordt er gedamd. Op die avonden kan men een inhaalpartij spelen. De wedstrijd 's-Gravenpolder 3 - Tholen 2 is uitgesteld en zal nu worden gespeeld op 11 januari in 's-Gravenpolder. Ver der zijn er de wedstrijden Tholen 2 - Middelhamis 1 op 4 januari en Souburg 1 - Tholen 1 op 7 januari. Meer huizen in Buitenzorg In plan Buitenzorg zijn tien bungalows meer geprojecteerd om de grondprijs van woningwetwoningen te drukken. Door een andere indeling en het benut ten van een groenstook kan het bestem mingsplan verdicht worden, zodat er een aanvaardbare huur voor de woningwet woningen uit de bus kan komen. Met het terugbrengen van de oppervlakte groen loopt men in Buitenzorg dan in de pas bij de landelijke normen, want voor de wijziging was er nogal veel groen. "We hebben een vrij leuk, speels plan over gehouden, zonder al te lange straten", zei de burgemeester op een vraag van raadslid J.L. van Gorsel, die waar schuwde om het plan niet te compact te maken. De Commissie Ruimtelijke Or dening had donderdagavond verder geen enkele moeite met de bouw van huizen voor een-en tweepersoons huis houdens aan de Vossemeersepoort, hoek Doelweg en hoek Dalemsestraat. Ook de uitbreiding van de begraafplaats riep geen vragen op. De burgemeester zei, dat het bezwaar van dhr. O. Huis kamp wordt ondervangen door hem bij de uitwerking van het uitbreidingsplan te betrekken. Huur Ten Ankerflats De huur van de 52 Ten Ankerflats, die in oktober nog 497,30 was, gaat per 1 januari omhoog naar 518,60, terwijl die 1 juli 1980 per maand 530,10 zal zijn. Dat blijkt uit de begroting van de stichtinq Verpleeg- en Rusthuizen Zee land. De bedragen voor 4 bejaardenflats stijgen vdn 713,90, via 745,80 naar 761,10. Kerstviering bejaarden De vrouwenraad organiseerde vorige week een kerstviering voor de bejaarden in Hof van Holland. Mevr.Deurloo her dacht in haar openingswoord de overle denen. Mevr.Kegge las het Kerstevan gelie,terwijl o.l.v. BoutSakko enkele jongeren Kerstmuziek ten gehore brachten. Mevr. M.W.Blaas las het kerstverhaal in dialect en mevr. De Jong-van Beelen droeg kerstpoëzie voor. Zij bedankte voorts met een kleine at tentie de dames van de vrouwenraad voor het werk in het afgelopen jaar.Dhr. Kesteloo bracht namens de bejaarden- bond dank voor wat de vrouwenraad telkens weer wil doen. Tenslotte werd staande 'Ere zij God' gezongen. Eenzijdig ongeval Eerste Kerstdag deed zich omstreeks half een een eenzijdig ongeval voor op de Nieuwe Postweg. Een auto, bestuurd door H.A.G. uit Bergen op Zoom, raakte in een slip en kwam via een boom in een sloot terecht. De bestuurder zat be klemd. Daarvoor werd de brandweer uit SintMaartensdijk gealarmeerd, die over de benodigde apparatuur beschikt. Na te zijn bevrijd, bleek dt bestuurder be wusteloos. Hij werd met een mede-in zittende naar het ziekenhuis Lievens- berg vervoerd. Daar bleken de verwon dingen mee te vallen. De auto werd zwaar beschadigd. Autobusondernemer plotseling overleden Op 27 december is plotseling overleden de heer A.C. van de Klundert op de leeftijd van 63 jaar. Arie van de Klun dert volgde zijn vader op in het auto busbedrijf, toen die na een ongeval kwam te overlijden. Naast de lijndienst Sint Annaland - Bergen op Zoom werd in zijn periode vooral het toerrijden uit gebreid. Van de aanvankelijk eendaag se, merendeels schoolreisjes in het bin nenland, werden het meerdaagse reizen ver Europa in. In de periode Arie van de Klundert ontstond eveneens de fusie Thoolse Autobusdiensten, een overeen komst tussen van de Klundert, Krijger en de B.B.A. te Bergen op Zoom. Kort geleden kwam daarin opnieuw veran dering door het uittreden van Krijgers Toers. Voor de één- of meerdaagse reizen werd al vele jaren overwegend in onze streek gebruik gemaakt van de toerservices van de Klundert, die met modern materieel bij de tijd bleef. Via een zoon zal de voortzetting van het bedrijf mogelijk zijn verzekerd. De begrafenis zal op ou dejaarsdag plaatsvinden. Alle bekende merken leverbaar o.a.: PHILIPS - ERRES - SABA - MOULINEX - MARIJNEN - MIELE - ZANUSSI - IGNIS - enz. Erkend Philips - Erres - Saba- dealer. Deskundige aanleg T.V. eri F.M.-antennes. Beleefd aanbevelend: Dorpsweg 39, Oud-Vossemeer, telefoon 01667-580. Voor goede T.V. en wasautoma- tenservice, enz. Advertentie IM Nieuwe leden kerkeraadDhr. A. van Putten uit de Kalisbuurt en Dhr. A. Pollie uit de Weelhoekstraat zijn met grote meerderheid van stemmen geko zen tot respectievelijk ouderling en dia ken van de Hervormde Gemeente. Auto beschadigd Een combi-auto van de firma V. werd beschadigd doordat er, op de voorkant krassen aangebracht waren. Een onder zoek van de politie leverde nog geen aanwijzingen op wie de daders zijn. Geslaagd A. Biesheuvel en F. Ravensteijn slaag den voor het HAVO diploma aan het Roncalli scholengemeenschap te Bergen op Zoom bij het eindexamen derde pe riode. Zes leerlingen namen afscheid van de zondagsschool. Tweede kerstdag was er in de consistorie van de Hervormde kerk de kerstbijeen komst van de zondagsschool. Ouderling A. Geluk van de Geref. Kerk verrichtte de opening, waarna door Rien Droogers de kerstgeschiedenis werd verteld. Een kerstverhaal bracht Carolien Slager en verder was er solozang van Marian Douw. De kinderen zongen vervolgens onder begeleiding aan het orgel door Hanny Droogers-Vogels en de'samen- zang gebeurde onder leiding van de heer A. Ridderhof. Het waren Marian Rog geband, Truida Polderman, Bas Quist, Johan de Jager, Peter van Poortvliet Pzn en Peter van Poortvliet Czn die de zon dagsschool gingen verlaten en als ex traatje "Goed nieuws voor U" in poc- ketvorm kregen. Daarnaast kregen alle kinderen een kerstboekje. Een af scheidswoord en dankgebed sprak ds. van der Heijden. De eerstvolgende zon dagsschool is op 20 januari. KERSTVIERING VROUWENVERENIGINGEN De N.H. Vrouwenvereniging Liefde vindt werk heeft in het verenigingsge bouw haar kerstmiddag gehouden, die druk werd bezocht, daar men ook de bejaarden van de N.H.Kerk had uitge nodigd. Er was een uitgebreid programma met samenzang, die op het orgel begeleid werd door Mevr. Droogers-van Poort vliet. Gedichten, teksten en een predi katie van dominee Th. H. W. v.d. Mey- den. Tussendoor was er koffie met ge bak terwijl aan het slot van de middag nog een aperitiefje werd genuttigd, dat men zich goed liet smaken. Daar de be jaarden die slecht ter been waren met de auto werden opgehaald, kon ook deze groep meedoen aan de Kerstmiddag, wat bijzonder op prijs werd gesteld. De Gereformeerde Vrouwenvereniging Rondom het Woord heeft in de consis torie een Kerst-avond georganiseerd, die door 22 dames werd bezocht en Pre sidente Mevr. M. J. T. Versluys-Sy- brand.X sprak een welkomstwoord waarna een uitgebreid programma be gon met een koffiemaaltijd, veel sa menzang, lezingen, gedichten en een declamatorium. Mevr. Biesheuvel ver telde een kerstverhaal "Vraag of vader eens een keer langs komt", waarin een ontspoorde zoon via het inzien van zijn fouten weer een goede relatie krijgt met zijn stiefvader. Tevens werd een collecte gehouden voor de vluchtelingen van Cambodja die ondanks dat Aij van te voren niet was aangekondigd het mooie bedrag van 92,50 opbracht. Tevens had men voor de bejaarden vanaf 70 jaar die tot de Gereformeerde Kerk be horen en de zieken een kerstverrassing: een bloemetje en eqn boekje "Mijn hart is gerust" van Annie Verdelman. De avond werd door Mevr. Versluys met dankgebed besloten. Donderdag 20 december hebben de Plattelandsvrouwen de Kerstavond in de Vossenkuil gevierd. Het was er erg sfeervol versierd. Naast het voorlezen van het Kerstevangelie, voordrachten en samenzang werd er door de jongeren een kerstspel opgevoerd. Na de koffie kon ieder zijn gang gaan aan het koud-buffet dat die avond we#d aangeboden. De dames hebben op deze manier een gezellig Kerstfeest met elkaar gevierd. De vrouwenbond NKV heeft in Hof vanHolIand kerstfeest gevierd. Presi dente mevr. J. Boogaart-Adams was blij met de grote opkomst. De rijk gevulde kersttafel, aangericht door dhr. en mevr. Van Poortvliet, werd eer aangedaan. Pastoor P.A. van Osta vertelde een aan doenlijk kerstverhaal, dat met grote aandacht werd gevolgd. Men kaartte nog gezellig na om tenslotte traditioneel met soep te besluiten. Kerstviering Scholen Vrijdagmiddag is in de gemeenschaps ruimte de kerstviering gehouden van de School met de Bijbel. Schoolhoofd B. Biesheuvel was blij met de grote op komst van de ouders. Het programma was veelomvattend en alle kinderen werden er op de een of andere wijze in betrokken met voordrachtjes, teksten en zang o.l.v. meester van der Kaa, op het orgel begeleid door Mare Aarnoudse. De echtgenote van meester de Wit, Mevr. de Wit-Blois, vertelde een Kerst verhaal. In de pauze kon men genieten van een traktatie van kerstkrans. Ds. Th. H. W. v.d. Heyden dankte de kinderen en het onderwijzend personeel voor de vele uren oefenen die ze aan deze ge slaagde middag hebben besteed. Hij sloot met dankgebed waarna de kinde ren voor de vakantie nog een leesboekje en een sinaasappel mee naar hqis kre gen. uh ui Y' Vrijdagavond is in de gemeenschaps ruimte de Kerstviering gehouden van de openbare Die Heenetrechtschool. Na samenzang in „komt allen tesamen" met orgelbegeleiding van Rian Quist sprak het schoolhoofd J. D. Vroege een ope ningswoord, waarna een programma begon waaraan alle kinderen deelna men met gedichten en zang van de twee laagste klassen,, een kerstspel van de derde klas: "Hoe Nisse en Nasse een kerstboom haalden". In de pauze werd weer een traditionele chocolademelk en kerstkrans gepresenteerd. Daarna brachten de kinderen van de klassen 4, 5 en 6 de kerstmusical "Een onverwachte Kerst-in" bijgestaan door zes ouders (de dames Saparow, Quist, Ridderhof en Versluys en de heren D. Vaders en J. Lindhout). Er was veel oefening aan vooraf gegaan en dit was merkbaar ge zien de vlotte presentatie. De voorzitter van de oudercommissie, dhr. A. Douw, dankte de kinderen, meespelende ou ders en het onderwijzend personeel voor het vele werk dat ze hebben verricht om deze avond te doen slagen. Met het sa men zingen van „Ere zij God" werd de avond besloten. Kerstzangdienst druk De kerstzangdienst die op Eerste Kerst dag in de N.H.Kerk werd gehouden, mocht zich in een-grote belangstelling verheugen. Na de opening door dhr. A. Geertse, voorzitter van het gemengd zangkoor, zong men in samenzang ge zang 146; 1, 2 en 6 waarna gebed en schriftlezing. Het jongerenkoor „Poly hymnia" trad op o.l.v. Mevr. J. Droog ers- Vogel met solozang van Marjan Douw. Ze zongen: Nu gaat de hemel open, Muzikaal intermezzo van het combo, It came upon the Midnight dear, Nowell en Ding Dong en een 16e eeuws Frans Kerstlied. Na samenzang van j psalm 118: 1 en 14 en de meditatie door ds. van der Heyden was er een optreden van het zangkoor met Immanuel, Jezus onze grote Koning en de Kerstcantate o.l.v. dirigent A. H. Ridderhof en met orgelbegeleiding van Kees Droogers. Aan het slot werd een collecte gehouden voor de beide koren en zong men staan de Ere zij God. Na afloop vond de tra ditionele huldiging plaats van de diri gent en organist van het zangkoor in de consistorie. Voorzitter Geertse reikte hun beiden een enveloppe met inhoud over en dankte hen voor het vele werk dat ze in het afgelopen jaar voor het koor hebben verricht. Mevr. Droogers kreeg bloemen voor de vele uren dat ze haar man in dienst van het koor heeft afgestaan. Kerstviering Meisjesvereniging De Hervormde meisjesvereniging heeft in het verenigingsgebouw de kerstvie ring gehouden, die werd geopend met een welkomstwoord van mevrouw Droogers-Stolk. De oudste meisjes uit de groep droegen de kerstliturgie voor. De kleinste groep droeg gedichten voor en Mevr. Roggeband- Schot vertelde een aandoenlijk Zweeds Kerstverhaal. In de pauze werden de kinderen getrak teerd en het tweede gedeelte bestond uit blokfluitspel en het zingen van nog en kele kerstliederen. Mevr. Roggeband sloot de Kerstviering met een dankge bed. Interkerkelijke Kerstviering Zaterdagavond is in de Sint Willibror- duskerk de gezamenlijke Kerstviering gehouden van dé plaatselijke kerken. Na het openingslied sprak dhr. P. Droogers (Gereformeerde Kerk) een welkomstwoord, waarin hij het accent legde op de vrijheid die men in Neder land heeft om op deze wijze tesamen te - komen in vergelijking met de landen achter het ijzeren gordijn. Hij ging ver volgens voor in gebed, waarna de dames Heydra en van Mierloo de schriftlezin gen verzorgden. Het "Stille Nacht" werd vervolgens in smaenzang gezongen en het R.K. Kerkkoor zong tweestemmig, Komt allen tesamen". Aalmoezenier Even uit Poortvliet verzorgde de predi katie waarin hij de tekst "Vrede op Aarde" vertaalde in onvrede op aarde gezien oorlogen en spanningen die overal aan de orde van de dag zijn. Hij ging er verder op in, dat er op het gebied van de samenwerking tussen de inwo ners van het Eiland Tholen ook nog wel het een en ander kan bijgespijkerd wor den en gaf deze gedachte als kerstthema mee. Het „Ere zij God" werd in samen zang gezongen en het koor zong achter eenvolgens, "Nu daagt het in het oos ten" en „Heel ons leven is bidden". Mevrouw Heydra declameerde uit de bundel van Nel Benschop "Kom Ema nuel" en aalmoezenier Even koos als dankgebed ook een gedicht uit dezelfde bundel, getiteld „Kersttraditie". Aan het slot werd een collecte gehouden voor de christenen achter het ijzeren gordijn. De jaarlijkse Kerstnachtviering in de Sint Willibrorduskerk heeft zich ook dit jaar weer in een grote belangstelling mogen verheugen. De kerk was sfeervol ver sierd kompleet met stal, wat de sfeer van de dienst zeker ten goede is gekomen. Ook de jongerendienst op Eerste Kerst dag werd druk bezocht. Kerstviering Bejaarden In de Vossenkuil hebben de bejaarden o.l.v. de vrouwenraad kerstfeest gevierd. Presidente Mevr. M. J. T. Versluys-Sy- brandy was verheugd over de grote op komst: 60 mensen. Pastoor P. A. van Osta las het Kerstevangelie en P. Droogers (Gereformeerde Kerk) sprak over „Dit zij U een teken". De predika tie werd verzorgd door ds. Th. H. W. v.d. Heyden over het thema "Emanuel". Tussendoor werden verschillende Kerstliederen gezongen die op het orgel werden begeleid door dhr. C. Droogers Czn. Een dameskoortje uit Tholen o.l.v. dhr. K. van Driel zong acht liederen. Er was ook koffie met een kersttraktatie en een aperitiefje voor de kerstmaaltijd, die men alle eer aan deed. In het slotwoord bracht Mevr. Versluys de kerst- en nieuwjaarswensen over van Mevr. Buis- Trompetter die geruime tijd in Oud- Vossemeer heeft gewoond, maar door een beenamputatie niet meer zelfstandig kon wonen en nu bij een dochter wordt verpleegd in Venray. Tot slot van de ge zellige en geslaagde kerstmiddag werd staande het Ere zij God gezongen. Kerstactie de Zwaluw De Postduivenvereniging „de Zwaluw" heeft de bejaarden in het dorp die in of voor 1911 zijn geboren een verrassing bezorgd: een Kerstkrans. Men kon dit doen uit de baten van twee wedvluch ten: Sint Dizier en Noyon. Dat deze vluchten bij de melkers goed in de markt liggen, mag wel blijken uit het feit dat er niet minder dan 180 kerstkransen kon den worden uitgedeeld. Een geste die door de bejaarden op hoge prijs wordt en werd gesteld. Premiere Rederijkers De Rederijkerskamer Eendracht zal vanavond in de Vossenkuil de premiere beleven van het blijspel „Boerenbe drog" een klucht van Emiel Cleas. Re gisseur is voorzitter A. M. van Engelen. De avond die met een bal wordt beslo ten, begint om half acht. Geslaagd rik- en wipconcours Het rik- en wipconcoues dat de ont spanningscommissie van de VV Vos meer zaterdagavond in de kantine orga niseerde, is buitengewoon goed ge slaagd. Dankzij de medewerking van enkele jagers had men een uitgebreide prijzentafel van wild. Diverse andere sponsors hadden nog prijzen beschik baar gesteld. Het was een gezellige en sportieve wedstrijd die bij de rikkers eindigde in een overwinning voor D. Verwijs met 211 punten 2. J. Hommel, 203 pnt., 3. C. van Oeveren 199 pnt., 4. L. Havermans C.zn. 193 pnt., 5. P. Avermans 192 pnt., 6. J. Heyboer, 190 pnt., 7. A. Brusselaars 184 pnt., 9. M. van Hees, 172 pnt., 10. M. van Daalen, 154 pnt. Bij de wippers ging de winst naar L. Ha/ermans, J.zn. met 145 pnt., 2. J. van Daalen, 136 pnt., 3. Mevr. Tholenaar 130 pnt., 4. J. Tholenaar, 130 pnt., 5. M. Tholenaar, 128 pnt., 6. J. van de Klun dert 119 pnt., 7. H. Zwagemaker 119 pnt.,, 8. F. Hommel 118 pnt., 9. B. de Koning 114 pnt., 10. L. Hoek, 112 pnt. Biljarten De Treffers wonnen de return tegen het biljart-team van het bejaardentehuis de Vossemeren in Nieuw-Vossemeer. Het was een spannende ontmoeting waarin de Vossemeren aanvankelijk leek te winnen gezien de 6-2 voorsprong, maar de Treffers herstelden zich en wonnen met 12-10. Kortste partij C. Rens van de Vossemeren, die ook de hoogste serie maakte van 16 caramboles en het beste gemiddelde had met 2.83. De door het bestuur van de Vossemeren beschikbaar gestelde beker voor het team dat in bei-^ de wedstrijden de meeste caramboles had verzameld, was voor de Treffers met 702 caramboles tegenover de Vosseme ren 699. Persoonlijke resultaten: A. Wijnands-J. Burgers 2-0; J. Clarijs-C. Burgers 0-2; P. Dam-J. Geuze 2-0; J. Heyboer-P. Vis 2-0; C. Rens-H. Hom mel 0-2; C. Calrijs-P. de Leeuw'2-0; J. Heyboer- Jac. Etienne 0-2; P. van Til- burg-G. Havermans 0-2; F. de Jong-P. Hommel J.zn. 2-0; J. Heyboer-B. den Hollander 0-2; F. Verdult-J. Burgers 0-2. Gezien de gezellige sportieve sfeer zullen deze ontmoetingen zeker een vervolg krijgen. Nieuwe diaken en kerkvoogd Dhr. H. Bijvank uit de Burg.Baasstraat is door de kerkeraad benoemd als dia ken van de &ervormde Hemeente. Hij volgt Dhr. M.A. Lindhout op, die tot ouderling is gekozen. Dhr. J.M. Vroegop uit de Schoolstraat is benoemd tot kerkvoogd als opvolger van dhr. L. Theunisse, die zijn beroep van schipper weer opneemt. De kerkeraad heeft besloten de moge lijkheid te onderzoeken om de her vormde gemeente in wijken te verdelen. Als eerste wijk zal vanaf 1 januari de Burg.Baasstraat en de Burg. Smithstraat functioneren met dhr. J. Overbeeke als wijkouderling. Bejaardenkerstmiddag. Dinsdag 18 december was er door de Plattelandsvrouwen georganiseerde tra ditionele kerstmiddag voor de bejaar den. In de sfeervol "aangeklede" dorps huiszaal waren een 65 bejaarden aan wezig en als gast ds. Geuze, die ook de kerstmeditatie verzorgde. Eerder had mevrouw Boogaard-Bolier als presiden te van deze afdeling een welkomstwoord gericht en dan inzonderheid tot de be jaarden en de afgevaardigden van de Herv.dameskrans. Ze vond het prettig toch weer zo'n aantal aanwezig te zien voor de gezamenlijke kerstfeestviering. Na de kerstmeditatie vertelde mevrouw Breure-Knook een kerstverhaal en me vrouw Moerland-Smit droeg een ge dicht voor. Gezellig was de gezamen lijke maaltijd die ook weer werd geleid door ds. Geuze. Daarna was er een op treden van het chr. gemengd zangkoor "VZOS" onder leiding van dirigent Bout. Voor een groot deel werd het de generale repetitie van een zaterdag avond daarop gebrachte kerstcantate en 1 ook dit programma-onderdeel vond bij de aanwezige ouderen vooral veel in gang. In haar slotwoord dankte de pre sidente weer iedereen voor de verleende medewerking óm tenslotte allen goede kerstdagen en jaarwisseling toe te wen sen. Mooie kerstzangavond. Met goede belangstelling was er zater dagavond in de H rvormde kerk een ook mooie kerstzangdienst met medewer king van verschillende verenigingen. Na het zingen van ps.98, gebed en Schrift lezing hield ds D. Geuze een korte me ditatie over het kerstgebeuren. Hij ver zorgde later ook de verbindende tekst bij de kerstcantate. Gezamenlijk werd na de overdenking gezang 1 gezongen. Een eerste optreden was er vervolgens voor de blokfluitgroep onder leiding van Lia van den Boogaart. l Van de drie nummers die werden ge bracht was er ook een Frans kerstlied. Het kinderkoor onder leiding van de heer A.P. Kasse met orgelbegeleiding van Katie van Vossen zpng vervolgens: Herders heb je 't wel verstaan en gebo ren is Immanuel. Tijdens de samenzang van ps. 89 werd gecollecteerd. Het ge mengd koor "VZOS" zong onder leiding van dirigent P. Bout met aan het orgel mevr. J. Fase-Goedgebuure:"Er is naar 't woord der vromen van Pretorius en Immanuel van Yme Visser. Een tweede optreden van de blokfluitgroep en ook weer van het kinderkoor. Tenslotte de mooie kerstcante door VZOS "Osanna in Excelsis" van J. Nauta. Na inleidend orgelspel zongen enkele sopranen "Maak u op, wordt verlicht." Een varia tie verder van koor, declamatie, duet en soli en op het eind een prachtig slot met koor plus sopraan en tenor-duet. Een vierde groep die daarna nog optrad wa ren koperblazers, eveneens onder lei ding van de heer Kasse. Zij brachten het stille nacht en een rose, fris ontloken. Na dankzegging tot al die medewerkenden door ds Geuze voor het mooie pro gramma en dankgebed werd nog geza menlijk het Ere zij God gezongen. Geslaagd M.J. van 't Hof is geslaagd voor het HAVO-diploma bij het eindexamen derde periode aan het Roncalli scholen gemeenschap te Bergen op Zoom. Veertien van de zondagsschool Tweede kerstdag-middag werd afscheid genomen van 14 leerlingen van de zon dagsschool. Dat gebeurde aan het slot van een mooie kerstmiddag, die door vele ouders in de Xervormde kerk werd bijgewoond. Daarbij had dsH. Geuze de leiding. Zondagsschoolleider de heer C. van Winkelen vertelde uit Lukas 2 en leids ter Nellie Ampt een kerstverhaal. Er was voorts nog declamatie en zang van leer lingen. De liedjes werden gebracht achtereenvolgens onder leiding van El- ma van der Repe, Els 't Hart, en mej. C. de Rooy. Ouderling M.J. Ampt over handigde aan de 14 scheidende leerlin gen de kinderbijbel van Ingwersen, waarna die veertien zongen ps. 119: 53. De gemeente zong ze daarop staande ps. 134: 3 toe. Alle leerlingen van de zon dagsschool kregen bij de uitgang een zak fruit, noten,enz. plus een kerstboekje. Daartoe was er tevoren door de inwo ners in goede mate bijgedragen. Kerstfeestviering School met de bijbel Donderdag 20 dec. werd de kerstfeest viering van de school met de Bijbel ge houden in de N.H. kerk. Er werd een afwisselend programma aangeboden o.a. deklamatorium, kin derkoor klas 1,2 en 3, kinderkoor klas 4,5 en 6 dat begeleid werd door muzie kinstrumenten, orgelsoli, kerstverhaal, ensemble gevormd door de personeel sleden; dit alles afgewisseld met veel samenzang. De sluiting werd verricht door ds. M.D. Geuze. Vele belangstellenden waren opgeko men om deze kerstbijeenkomst bij te wonen. Er kan teruggezien worden op een mooie avond. De collecte voor de school bracht het mooie bedrag op van 787,- 30 en 31 dec. 1 en 6 jan: THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo. 9.30 (H.D.) en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger ma. 19.00 uur ds. L. Wüllschleger di. 9.30 uur ds. L. Wüllschleger zo. 6 jan. 9.30 uur ds. M. van Campen, Poederoyen 18.30 uur ds. A.A.A. Prosman, Gende- ren GEREF. KERK zo. 10.00 en 17.00 uur ds. N.W. v.d. Hout, Werkendam ma. 19.00 uur ds. J.C. Wijers, Bergen op Zoom di. 10.00 uur dhr. M. Wentzel, Roosen daal 6 jan. 10 en 17 u. ds. A. Moolenaar, Ulvenhout (voorber. H.A.) CHR. GEREF. KERK zo. 10.00 en 18.30 uur leesdienst ma. 14.30 uur ds. P. Beekhuis, Noorde loos zo. 6 jan. 10.00 en 18.30 uur ds. v.d. Weert, Zeist GEREF. GEMEENTE zo. 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst ma. 19.00 uur ds. G. Mouw di. 10.00 uur ds. G. Mouw HERV. GEMEENTE IMMANUEL zo. 10.00 uur dhr. de Jong, Hoogerheide ma. 20.00 uur ds. J.J. Roodsant NED. PROT. BOND ma. 19.30 uur ds. H.N. Bierman, Breda R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis di. 10.00 uur H. Mis za. 5 jan. 19.00 uur H. Mis zo. 6jan. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo. 10.00 en 18.30 uur ds. Th. v.d. Heij den ma. 19.30 uur ds. Th. v.d. Heijden di. 10.00 uur ds. Th. v.d. Heijden zo. 6 jan. 10.00 uur dhr. van Driel, Nieuw-Lekkerland 18.30 uur ds. A.B. Cysouw, St. Philips- land GEREF. KERK zo. 10.00 uur 15.00 uur ds. De Roo, Zwijndrecht ma. 19.30 uur kand. de Ruiter, Tholen zo. 6 jan: 10.00 uur dhr. de Jong, Hoog erheide 15.00 uur ds. van Galen, Bergen op Zoom CHR. GEREF. KERK zo. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst ma. 14.30 uur ds. M.C. Tanis, Sliedrecht di. 10.00 uur leesdienst zo. 6 jan. 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. A. v.d. Weert, Zeist GEREF. GEMEENTE IN NED. zo. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst ma. 18.30 uur leesdienst di. 10.00 uur leesdienst zo. 6 jan. 10.00, 14.30 en 18.30 uur lees dienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis di. 10.00( uur H. Mis za. 5 jan, 19.00 uur H. Mis zo. 6 jan. 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo. 10.00 uur kand. J. van Popering, Ede 18.00 uur ds. M.D. Geuze ma. 19.00 uur ds. M.D. Geuze di. 10.00 uur ds. M.D. Geuze zo. 6 jan. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Blom, Ridderkerk GEREF. GEMEENTE zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma. 19.00 uur leesdienst di. 9.30 uur leesdienst zo. 6 jan. 9.30, 14.00 en 18.00 uur ds. Weststrate, 's Gravenpolder GEREF. GEMEENTE IN NED. zo. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst ma. 19.00 uur leesdienst di. 9.45 uur leesdienst zo. 6 jan. 9.45, 14.15 en 18.15 uur lees dienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo. 10.00 uur ds. W.J. Gorissen 18.00 uur ds. Chr. v.d. Valk, Sirjansland ma. 19.00 uur ds. W.J. Gorissen di. 10.00 uur ds. W.J. Gorissen zo. 6 jan. 10.00 en 18.00 uur ds. W.J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE zo. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkels- hoek 14.00 uur leesdienst ma. 19.00 uur ds. J. Schinkelshoek di. 9.30 uur ds. J. Schinkelshoek zo. 6 jan. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schin kelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE zo. 9.30 uur ds. J.G. van Loon 18.30 uurds. D.J. Budding, Scherpenisse ma. 19.30 uur ds. J.G. van Loon di. 9.30 uur ds. J.G. van Loon zo. 6 jan. 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon HERV. GEMEENTE REHOBOTH- KERK zo. 10.00 en 19.00 uur ds. J.J. Roodsant ma. 18.30 uur ds. J.J. Roodsant zo. 6 jan. 10.00 uur dhr. Maliepaard, Alblasserdam 19.00 uur ds. C. van Os, Waarde OUD GEREF. GEMEENTE zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma. 19.00 uur leesdienst di. 9.30 uur leesdienst zo. 6 jan. 9.30, 14.00 en 18.00 uur lees dienst OUD GER. GEM., 10 jan. 19 u ds. A. v.d. Meer, Rijssen GEREF. GEMEENTE IN NED. zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma. 19.00 uur leesdienst di. 9.30 uur leesdienst zo. 6 jan. 9.30, 14.00 en 18.00 uur lees dienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo. 9.30, 14.30 uur ds. D.J. Budding ma. 19.30 uur ds. D.J. Budding di. 9.30 uur ds. D.J. Budding zo. 6 jan. 9.30 en 14.30 uur ds. K. Veld man, Leerbroek GEREF. GEMEENTE zo. 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst ma. 19.00 uur dhr. Sonneveld, Zoeter- meer di. 9.30 uur leesdienst zo. 6 jan. 9.30 uur ds. Weststrate, 's Gravenpolder 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. M.D. Geuze, St. Annaland 18.00 uur ds. Tj. de Jong, Doornspijk ma. 19.00 uur kand. L.v. Wingerden di. 10.00 uur dhr. N.H. Groen, Herkin- gen zo. 6 jan. 10.00 en 18.00 uur dhr. J. Kot, Nieuw-Lekkerland GEREF. KERK zo. 10.00 uur leesdienst 14.30 uur ds. J.M. Wilschut, Willemstad ma. 19.00 uur leesdienst di. 10.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE zo. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst ma. 19.00 uur leesdienst di. 10.00 uur leesdienst 6 jan. 10 u leesdienst 14.30 u ds. A. Moolenaar, Ulvenhout SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo. 9.30 uur kand. A. van Rijsbergen, Woudenberg 14.30 uur ds. Th. v.d. Heijden, Oud- Vossemeer ma. 19.00 uur ds. A.B. Cysouw di. 19.30 uur ds. A.B. Cysouw zo. 6 jan. 9.30 uur ds. A.B. Cysouw 14.30 uur ds. J. Vis, Andel GEREF. GEMEENTE 1 zo. 9.30 en 18.00 uur leesdienst ma. 16.30 uur ds. G. Mouw di. 9.30 uur leesdienst zo. 6 jan. 9.30 en 18.00 uur student Ta- nis, Sommelsdijk OUD GEREF. GEMEENTE zo. 9.30 en 19.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ma. 19.00 uur ds. L. Gebraad di. 9.30 uur ds. L. Gebraad zo. 6 jan. 9.30 en 19.00 uur ds. L. Geb raad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo. 11.00 ds.W. Stolte, Goes 15.00 uur ds. H. Rooze, Roosendaal ma 17 u ds. CorneliSse, Eek en Wie! di 10 u. ds. v.d. Stoel, Bergen op Zoom WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 1 jan. Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400 5 en 6 jan. Dr. de Looze, Oud-Vosse- meer, tel. 01667-400 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400 5 en 6jan. Dr. Noteboom, St. Annaland, tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. C. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 5 en 6 jan. Dr. Menger, St. Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland Zr. de Rooy, Poortvliet, tel. 01667-453 1, 5 en 6jan. Zr. Schot-Uijl, Tholen, tel. 01660-2620 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. Beeke, Stavenisse, tel. 01663-617 31 dec. en 1 jan. Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549 5 en 6 jan. Zr. de Smit, St. Maartensdijk, tel. 01666-2222 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 9.00-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 28 dec. 14.30 uur Soc. Pscyh. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en buro Levens- en Gezinsvragen, vrijdag 4 jan. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk 15.30 uur Medisch Opvoedk. buro, 16.30 uur Consult buro Alcohol en Drugs v.a. 19.30 uur Consult, buro Alcohol en Drugs en Leger des Heils TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 29 dec. t/m 10 jan. zaterdag 29 12.18- 0.14 zaterdag 30 1.06 - 13.29 maandag 31 2.05-14.26 dinsdag 1 2.50-15.09 woensdag 2 3.34-15.51 donderdag 3 4.18-16.29 vrijdag 4 4.58 -17.09 zaterdag 5 5.36-17.46 zondag 6 6.12-18.25 maandag 7 6.50-19.02 dinsdag 8 7.28 -19.40 woensdag 9 8.01- 20.22 donderdag 10 8.37 - 21.07 woensdag 2 jan. Volle Maan donderdag 10 jan. Laatste Kwartier Slik op Scheldseweg E.S. uit Standdaarbuiten diende bij de politie een klacht in omdat hij door slik op de Scheldseweg was geslipt en daar door paaltjes met schrikdraad omver had gereden. De politie stelde een on derzoek in, maar dat was wat moeilijk omdat S. pas dagen na het ongeluk klaagde. Vervolg op pag. 11 Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2