Sint-Philipsland DELTA TECHNIEK B.V Sint-Philipsland 250 gulden boete voor onverzekerd autorijden Vervolg plaatselijk nieuws CLARA VAN KUIK Fam. VAN OEVEREN Vishandel VERMEIJ KRAMER'S Woninginrichting Fam. M. v. d. BERG-VERSTRATE S°0SSE»EM A Homm «MSrEWOU* "Ik sla politie liever dood" t 14 EENDRACHTBODE Vrijdag 28 december 1979 Technisch Installatiebureau GELUKKIG NIEUWJAAR LIGTENDAG B.V. NED. RODE KRUIS GELUKKIG NIEUWJAAR L. KEMPENEERS ZOON Kapsalon Kramers Schoenhandel en Drogisterij wenst alle klanten en vrienden een gelukkig 1980 toe. Voorstraat 18 en 24 C. M. NEELE &ZOON FAM. L. WALPOT-QUIST GARAGE WOLSE wenst familie, vrienden en klanten een voorspoedig nieuwjaar Zuiddijk 16 Sint Philipsland Fam L. J. den Braber - Neele SLAGERIJ BOSMAN Kapsalon A. M. Everaers Wenst u een gelukkig nieuwjaar. De Fractie van de Staatkundig Gereformeerde Partij te Sint Philipsland wenst alle inwoners EEN GEZEGEND NIEUWJAAR TOE voorspoedig nieuwjaar toegewenst door DRAINAGEBEDRIJF FIRMA REIJNGOUDT EN ZONEN Postbus 23 Sint-Philipsland Thoolse kantonrechter: erg laakbaar m "Wnt<n\ A '.si*1"™ (Sv |k ANNA JACOBAPOLDFB Drank in cafetaria Met buks gejaagd Staan Goed inlichten Gewaarschuwd Schietvereniging Geen deel 3 j I Nijverheidsweg 2 Aannemingsbedrijf GELUKKIG NIEUWJAAR Wilhelminastraat 4 afd. St. Philipsland - Anna Jacobapolder St. Philipsland 3 mei Concordia in nieuwe uniformen. Sint-Philipsland zingt graag en goed, zei burgemeester G. van den Berg bij het jubileumconcert van VZOS, maar voor de muziekvereniging Concordia is minder animo. De fanfare zou in 1980 best versterking kunnen gebruiken, nadat men op Koninginnedag een steuntje in de rug kreeg met nieuwe uniformen. Dat werd financieel mogelijk dankzij de medewerking van het gemeentebestuur. Groente, Fruit en Bloemen wenst familie, vrienden en klanten een gelukkig nieuwjaar toe Voorstraat 4Sint Philipsland wenst iedereen een gelukkig 1980 toe. Voor eigentijdse kapsels. Voorstraat 30 Sint Philipsland 01677-306 wenst familie, klanten en bekenden een voorspoedig nieuwjaar toe Zuiddijk 12 Sint Philipsland Voorstraat 42 "DE KLEINE WINST" GELUKKIG NIEUWJAAR Sint Philipsland wenst familie, vrienden en klanten een gelukkig nieuwjaar toe Stationsstraat 11 Sint Philipsland wenst familie, vrienden bekenden EEN GELUKKIG NIEUWJAAR Schoolstraat 50 SINT-PHILIPSLAND wenst allen een gelukkig nieuwjaar Voorstraat 17 wenst familie, vrienden en klanten EEN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR wenst bekenden en klanten een gelukkig nieuwjaar toe Voorstraat 30 Achterstraat 17 Sint Philipsland GELUKKIG NIEUWJAAR Emmastraat 6 Sint Philipsland 250 Gulden boete en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden (de eis van vier maanden) met een proeftijd van twee jaar, was de uitspraak van de Thoolse kantonrechter tegen C.J.A.K. uit St. Maartensdijk, die onverzekerd in een auto had gereden. "Dat is erg laak baar en daarom wordt dit sterk en krachtig aangepakt", zei mr. W.F. Van Solinge vrijdagmiddag in het Thoolse stadhuis. In de nacht van vrijdag op zaterdag 23 juni was K. in de niet verzekerde auto van zijn vader in Scherpenisse bij een ongeluk betrokken geraakt. Wegens ge brek aan bewijs, werd van eventuele strafbare feiten bij dit ongeluk geen verder werk gemaakt, 't Ging alleen om het onverzekerd rijden. Volgens K. zou de auto weggenomen zijn toen hij op bed lag, waarna hij aangifte van diefstal had gedaan. De kantonrechter las echter uit het proces-verbaal voor, dat een broer van K. had verklaard dat C.J. A.K. wel degelijk achter het stuur had geze ten. De zaak bleef beperkt tot de 250 gulden boete voor het onverzekerd rij den. H.W. uit St. Annaland had in zijn keu ken een paar aangebroken flessen drank (Jonge, Ricard, Bessenjenever) staan, die vanuit het cafetaria direct bereik baar waren. Dat mag volgens de wet niet en men is daar erg streng op, zei de kantonrechter. W. zei al twintig jaar fri tes te bakken, maar nog nooit een bor reltje te hebben verkocht". "De flessen stonden in de koelkast voor eigen ge bruik, maar ze hebben alles meegeno men. Inmiddels heb ik 'de flessen weer terug'. Drank heb ik nooit verkocht, wel bier. Daarvoor wilde ik geen 1,25 re kenen en toen heeft de horecavergade- ring de politie op mij afgestuurd", aldus W. Er mag geen sterke drank in ruimtes waar het publiek bij kan, zei de kanton rechter. De Officier van Justitie hoopte dat W. dat heel goed in z'n oren knoop te, want anders zou z'n vergunning in gevaar komen. De schikking van 200 gulden vond mr. Hage niet onredelijk en daarom eiste hij dat bedrag. De kanton rechter ging hoger. "U moet weten dat het niet mag, drank vlakbij een cafeta ria. Dat neem ik u kwalijk", zei mr. van Solinge, die de straf bepaalde op 250 gulden, waarvan 150 gulden voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. 't Zal niet meer voorkomen, zei W., die met een straf voor schoolverzuim totaal 250 gulden moest neertellen, 't Is jam mer van het geld, maar eerlijk gezegd hebt u het ernaar gemaakt", zei de kan tonrechter. M.P.G. uit Oud-Vossemeer had drie overtredingen op zijn geweten. Hij had op 25 januari met een onverpakt geweer over de openbare weg gelopen, zonder jachtakte gejaagd en zonder vergunning op een perceel van dhr. v.d. Linde ge jaagd. De buks was van een vriend van G. en inmiddels was het geweer terug geven. Volgens G. zou hij wel toestem ming gekregen hebben om op het per ceel van dhr. v.d. Linde te jagen, maar volgens het proces-verbaal had v.d. Linde tegenover de politie verklaard dat hij als rechthebbende het jachtrecht aan niemand gegeven had. De kantonrech ter vond het loffelijk dat G. zich niet in de kroeg gaat vervelen, maar dit mag toch ook niet. Als we dit toestaan, zijn er straks duizend mensen aan 't schieten op Tholen, zei mr. van Solinge. De Officier van Justitie vroeg drie boetes van elk 75 gulden. Een dure jachtpartij, conclu deerde de kantonrechter. Eerlijk gezegd, is die eis niet hoog, want jachtzaken worden zwaar aangerekend. U bent heel erg fout geweest. De boete die de Offi cier eist is zeer redelijk. Ik had meer op m'n lijstje staan, maar ik houd het ook bij 3 x 75 gulden boete, aldus de kan tonrechter. Een opvallende zaak was die van A.B. uit Scherpenisse, die artikel 20 van het rijtijdenbesluit had overtreden (geen ta chograaf)- Ook S. uit Poortvliet moest daarvoor terecht staan, maar die kwam niet opdagen. Iedereen in het Thoolse stadhuis mocht aan de tafel van de kan tonrechter gaan zitten, maar B. wenste daarvan geen gebruik te maken. "Ik sta voor het gerecht", zei B., die een buiging naar de kantonrechter maakte en daar na verschillende passen achteruit deed. Hij sprak voortdurend over 'edelacht bare' en probeerde met verhalen over de rechtbank Middelburg en meegenomen documentatie voor verwarring te zor gen. "U bent nu al vijf minuten aan 't praten en hebt nog geen woord over de zaak zelf gezegd", liet de kantonrechter kortaf weten. B. had met een vrachtwa gen (leeg gewicht 3150 kg, laadvermo gen 3250 kg) zonder tachograaf gereden. Hij rijdt er voor veevervoer maar vier uur per week mee. Toen hij een jaar geleden werd aangehouden omdat z'n werkboekje niet ingevuld was, zei de politie niets van de tachograaf. Volgens B. wordt er veel over ontheffing ge schreven. Een vrachtwagen van voor 1975 hoeft geen tachograaf te hebben: Het is plezierig dat u goed gedocumen teerd bent, maar u moet u goed laten inlichten, zei de kantonrechter. Vracht wagens van voor 1975 hoeven geen E-, maar wel een N-tachograaf te hebben. Als u vrijstelling had gevraagd, had u die misschien gekregen, maar u moet het wel aanvragen, zei mr. Van Solinge. Dat had B in Den Haag gedaan, maar de desbetreffende ambtenaar was die dag niet goed gemutst, zodat er geen ont heffing werd gegeven. De kantonrechter las vervolgens een door B meegenomen tijdschrift voor, waaruit bleek, dat de ontheffingsformulieren bij de vervoer sorganisatie gereed liggen, 't Is toch hoogst verwarrend, vond B., van de twee agenten die hem aanhielden, zei de ou dere dat geen tachograaf nodig was. Daar heb ik geen boodschap aan, zei de kantonrechter. Met wat agenten zeggen heb ik betrekkelijk weinig te maken. Ik heb met de wet te maken, zei mr. Van Solinge. Ik zou niet weten hoe ik B. de zaak nog duidelijker zou moeten maken, zei de Officier van Justitie. De schikking van 150 gulden heeft hij niet betaald. Om meer zekerheid voor de toekomst te hebben, wil ik er wat drang achter zetten en 300 gulden boete vragen waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Dat is erg hoog, zei B., die" toch om ontheffing gevraagd had, maar nul op rekest had gekregen. Een tacho graaf kost 1500 gulden en dat zou zonde zijn van het geld omdat hij de vracht wagen nog maar 1 of 2 jaar zal gebrui ken. Wellicht komt er geen andere voor in de plaats. De kantonrechter: 't Komt mij voor u dat u voor ontheffing in aan merking komt, maar u moet beroeps halve weten waaraan u moet voldoen. U bent strafbaar en tevens bent u nu goed gewaarschuwd, aldus mr. Van Solinge, die de straf bepaalde op 150 gulden boete. i J. v.d. K. uit St. Annaland had eigenlijk niet verwacht dat hij vrijdagmiddag weer voor de Thoolse kantonrechter zou staan, nadat een vorige keer de dag vaarding nieó was verklaard, 't Ging over de munitie van de schietvereniging Prinses Juliana, die bij de Jonge in Middelburg 10.000 patronen had ge kocht, waarvan er 7000 bij voorzitter v.d. K. werden aangetroffen en 2850 bij W.J.P. in Scherpenisse, de laatste kon wegens huwelijk van zijn zoon niet aan wezig zijn. V. d. K. bracht naar voren, dat het onduidelijk is hoeveel patronen de schietvereniging mag hebben. De wet spreekt van geen aantal, maar alleeh over een deugdelijke opbergruimte. De gemeente zei echter 2000. Intussen is de hinderwetprocedure bijna rond. De kluis moet nog gebouwd worden, maar zodra die klaar is, krijgt de vereniging de munitie wel terug. De kantonrechter zei niet te weten, hoe de gemeente aan het aantal van 2000 komt. De Officier van Justitie vond het toch terecht dat v.d. K. een proces-verbaal had gekregen, want de munitie vormde een gevaar voor de omgeving. Hij eiste 200 gulden boete en teruggave van de munitie zodra de De jonge C.A.P.H. uit St. Maar tensdijk kwam vrijdagmiddag voor niets naar het kantongerecht in Tholen. Hij had wel een dag vaarding gekregen omdat hij zonder licht op een fiets had ge reden en bovendien een valse naam aan de politie had opgege ven. Zijn moeder had echter de boete van 85 gulden inmiddels betaald. H. eiste dat geld terug omdat hij het onzin vond voor zulke kleine zaken. De kanton rechter dacht er niet over om de zaak te behandelen. Hij volstond met het voorlezen van een regel uit het proces-verbaal, waarbij H. gezegd had dat hij politieman Krijger liever dood sloeg dan morgen te gaan betalen. H. werd boos en en verdween, de deur met een harde klap dicht slaand. Vol gens artikel 435 van het Wetboek van Strafrecht kan hij, die door het bevoegd gezag naar zijn naam gevraagd, een valse naam op geeft, worden gestraft met een geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. bergruimte klaar is. De kantonrechter oordeelde, dat goede trouw aanwezig was, maar het aantal patronen was te veel gezien de bergruimte. Hij gaf 150 gulden boete, geheel voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar gezien de maatregelen die v.d. K. getroffen had. De voorzitter van de schietvereni ging vond dat daarmee de zaak naar te vredenheid opgelost was. Zes verdachten hadden geen kenteken bewijs deel 3 op de voorruit van hun auto, wat 100 gulden boete kan beteke nen. Twee hadden de moeite genomen voor het kantongerecht Tholen te ver schijnen en zij kregen lagere boetes. Ten eerste mevr. A.E.B. uit Tholen. Toen de auto naar de garage was geweest, werd deel 3 vergeten. Nadat ze een briefje van de politie vond, toonde haar man de volgende dag deel 3. Ik ben fout ge weest, maar waarom krijg je nog een boete van 50 gulden thuis als je deel 3 aan de politie hebt laten zien?, vroeg mevr. B. zich af. Iets wat u achteraf goed maakt, herstelt de fout niet. Als je iets steelt en het later terugbrengt, heb je toch gestolen. Het tonen van deel 3 aan de politie is er alleen voor om de politie te overtuigen en werk te besparen, zei de kantonrechter. De Officier cohcludeer- de dat de zaak formeel niet in orde was, maar gezien het verweer van de ver dachte wilde hij zijn eis beperken tot 40 gulden. Dat wilde mevr. B. wel betalen en de rechter nam de eis over, hoewel hij 't zonde van het geld vond. F.S. uit Tholen had ook geen deel 3. Hij had er een vrije dag voor genomen om deel 3 te halen, het kentekenbewijs aan de politie laten zien, maar toch een boete gekre gen. S. vond dat merkwaardig. De kan tonrechter herhaalde dat de fout daar mee niet was goedgemaakt, maar de eis van de Officier van 100 gulden, ver laagde hij toch tot 50 gulden omdat S. nu weer een halve dag had vrij genomen Bloed hard nodig Enkele flessen van bepaalde bloedgroe pen bleken zo hard nodig te zijn, dat ze vrijdagavond direct na afname in de Druiventros naar de bloedtransfusie dienst van het Rode Kruis in Amster dam gebracht moesten worden. Dit on derstreept nog eens te meer, de harde' noodzaak van deze donoravonden. Het is daarom spijtig, dat evenals vorig jaar december er nu weer 40 dornors minder waren dan bij de juni-afname. Het Rode Kruis kon 156 flessen bloed meenemen en daarvoor dank aan donors en mede werkers van het afdelingsbestuur van het Rode Kruis. Eerste geslaagden schoolzwemmen Diane Reijngoudt en Jerry Wagemaker van de O.L.S. de Luyster waren zaterdag in het zwembad van de camping Fami- lyland te Hoogerheide de eerste ge slaagden van het schoolzwemmen. Bei den behaalden een A-diploma. De kin deren legden samen met 75 leerlingen van het sportcentrum Anton Linskens, die hun opleiding hadden genoten in het zwembad te Steenbergen, met goed ge volg examen af. Met niet minder dan 15 jeugdige deelnemers was St. Philipsland goed vertegenwoordigd. A-diploma: Glen Moerland, Abra Neele, Miranda Noorthoek, Annelies van Oeveren, Marjet, Mark en Roel Reijngoudt, Stannie v.d. Velde, Anita en Marian Verwijs. Met het B-diploma gingen op gewekt naar huis: Ria v.d. Berg, Kees Reijngoudt en Arjan Verwijs. Kerstzangavonden In de Wimpel zijn twee kerstzanguit voeringen gegeven. Eerst dinsdagavond 18 december m.m.v. VZOS en het jeugdkoor Scherpenisse o.l.v. J. Wes- dorp, Marja Verwijs solo, de organisten J. Hage uit Scherpenisse en C. Lemson uit Stavenisse en pianist P. Baartmans uit Steenbergen. Er was bijzonder veel belangstelling. Burgemeester G. v.d. Berg herdacht in zijn openingswoord oprichter J. Neele, die bij de vorige uit voering VZOS nog dirigeerde, maar on langs overleed. Hij heeft veel voor de zangvereniging betekend. Het optreden van de koren werd afgewisseld met sa menzang. 'Ere zij God' besloot het pro gramma. Bij de uitgang was er een goede collecte. Donderdagavond 20 december voor het kantongerecht. Mevr. A.J. de B. uit Tholen moest terecht staan wegens een autoongeluk, terwijl haarauto bovendien niet verzekerd was. De ge dupeerde mevr. Deurloo was wel ver schenen, maar op verzoek van mevr. B. (die met een kaakabces naar het zieken huis was) werd de zaak uitgesteld. Het kantongerecht Tholen heeft dus al wat op de lijst staan voor de volgende zitting. was er in het dorpshuis een kerstuitvoe ring m.m.v. de muziekvereniging Con cordia o.l.v. C. Rombouts, de zangver enigingen Maranatha o.l.v. C. den Bra- ber en Crescendo o.l.v. L.M. van Dijke en organist S. Everaers. De belangstelling was minder dan dins dag, aangezien tegelijkertijd de chr. school kerstfeest vierde. Wethouder L. Walpot nam de opening en sluiting voor zijn rekening, terwijl ds. A.B. Cysouw de meditatie hield. Het optreden van de muziekvereniging en de koren werd af gewisseld met samenzang. 'Ere zij God' vormde ook hier het besluit, waarna er nog een deurcollecte was. Kerstviering scholen De kerstviering op de scholen begon dinsdagavond op de chr. kleuterschool, in ongedwongen, gezellige sfeer. Het speellokaal was bijna te klein, zoveel belangstelling was er van de ouders. Juf den Boer vertelde het kerstverhaal. De volgende avond was deze taak in Anna Jacobapolder toebedeeld aan juf Dek ker. Hierbij waren ook grootouders aanwezig. Op beide avonden werden door de kleuters versjes opgezegd en gezongen. Op de chr. school werd don derdag de kerstavond geopend met sa menzang van ps. 89:1, waarna ds. L. Gebraad een openingswoord sprak. Meester H. Geluk verwoordde het kerstgebeuren. Onder zijn leiding zong het kinderkoor 'Van knop tot bloem' enkele psalmen. Na de sluiting door ou derling Hoek kregen de kinderen bij het verlaten van de kerk een boekje met tractatie. Zowel op de O.L.S. de Luyster als de chr. school Anna Jacobapolder werd het kerstfeest vrijdag gevierd met een etentje op school. Na de brood maaltijd op de school van meester Ron- ner werd een film vertoond van het hu welijk van juf de Kok afgelopen zomer. Op Eerste Kerstdag werkten de leerlin gen mee aan een kerstzangdienst in de Geref. Kerk. In de O.L.S. bestond het menu uit soep en een koude schotel, waarna nog een toneelstukje werd op gevoerd. Informatie-avond welzijn Donderdag 3 januari begint het ge meentebestuur vol energie aan de wel zijnsplanning, die in het nieuwe jaar zijn beslag moet krijgen wegens de decen tralisatie van rijkstaken naar de ge meente. Het gaat daarbij met name om sociaal-cultureel werk. De peuterspeel zaal valt eronder, jeugdwerk, speelter reinen, zangverenigingen, enz. Het ge meentebestuur werkt bij de welzijns planning samen met de gemeenten op Schouwen-Duiveland, die hiervoor pas afgestudeerde socioloog Gert Groenleer uit Colijnsplaat aangetrokken hebben. Hij is gewetensbezwaarde militaire dienst en oefent zijn welzijnstaak als vervangende dienstplicht uit voor een tijdvak van achttien maanden. De ge meente betaalt 56 cent per inwoner, ex clusief reiskosten. In de begeleidings commissie zitten o.a. wethouder A. Kosten en ambtenaar R.J. v.d. Have. Donderdag 3 januari is er 's avonds om half acht een informatie-avond in het gemeentehuis, die in de loop van het jaar gevolgd wordt door inventarisatie van de activiteiten en het peilen van de behoeften. Sociale zorg stijgt sterk. De kosten van sociale zorg worden in 1980 door de intergemeentelijke sociale dienst voor Flipland 861.869 ulden. Het grootste deel gaat naar de mensen raamd op in de bejaardenoorden: 307.134 gulden tegenover 181.689 op de begroting 1979 en 31.486,98 als wer kelijke last in 1976. Burgerlijke stand Loop der bevolking november 1979 geboorten: Adriana Johanna Maria, dochter van A. Kosten en L.A.M. Baaiemans. Andries Franciscus Stefan, zoon van J.M. Fontijne en C.M. Sebregts. Jannetje Maria, dochter van P. Huijser en A. den Hartigh., Johnny, zoon van B. Hermansen en P.G. Kommers. overlijden: C. Tichem, 81 jaar., M.I. Hage, 72 jaar., B. de Baat, 58 jaar, A.P. van Oudenaar de, 67 jaar. huwelijken: M. van der Giesen en E.C. Noorthoek., J.J. Hendrikse en P.E. Rijstenbil., A.G. Vroegop en D.M. Moerland Auto in de sloot Of P.M. van O. uit Roosendaal zondag avond omstreeks kwart voor elf achter of over een haas reed was niet te achterha len, maar zijn auto kwam'na een slip wel in de sloot langs de zeedijk bij Anna Jacobapolder. De bestuurder had geen letsel en garage Struyk uit Stavenisse bracht de vernielde auto met de takel wagen weer op de weg en vervolgens naar Roosendaal. Kerstkampioen J.v.d. Velde Na ongeveer een halve competitie is J. v.d. Velde lijstaanvoerder. J. v.d. Velde won 7 maal, verloor 1 maal (van J. Jop- pe) en speelde 2 maal remise. Voor de bekerronde speelde A. Verwijs jr. voor de 2e maal remise tegen J. v.d. Velde, dat betekent dat ze nu gaan snel- dammen. (ieder 10 min. tijd.). Huishoudelijke competitie: P. v.d. Vel de - J. Noorthoek 0-2; L. v.d. Velde - J. v.d. Velde 0-2; W. Mol - P. Reijngoudt 0-2; L.T. Hove - J. d. Braber 0-2; J. Joppe - J. Suurlant 2-0; R. Vermaas - P. v.d. Velde 1-1; J. Joppe - J.d. Braber 1-1; P. Reijngoudt - L. v.d. Velde 0-2; R. Vermaas - A. Verwijs sr. 0-2; L. v.d. Velde - J. Joppe 1-1; J. Noorthoek - J. Suurlant 0-2; P. v.d. Velde - J. d. Braber 2-0. Tussenstand: 1. J. v.d. Velde 10 wedstrd. 16 pnt., 2. L. v.d. Velde 11 wedstr. 14 pnt., 3. A. Verwijs sr. 10 wedstr. 13 pnt., 4. J. Joppe 9 wedstr. 12 pnt., 5. J. Suur lant 11 wedstrd. 11 pnt., 6. J.d. Braber 8 wedstr. 10 pnt., 7. P.v.d. Velde 8 wedstr. 9 pnt., 8. J. Noorthoek 10 wedstr. 7 pnt., 9. A. Verwijs jr. 5 wedstr. 6 pnt., 10. P. Reijngoudt 7 wedstr. 5 pnt., 11. L.T. 'Hove 6 wedstr. 4 pnt., 12. R. Vermaas 9 wedstr. 3 pnt., 13. W. Mol 8 wedstr. 2 pnt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 14