KORF BAL Smerdiek 2 toont klasse tegen jeugdig Thol.Boys 2 voetbal! uit slagen mm Atletiek Vervolg plaatselijk nieuws Ik VOETBAL PROGRAMMA Vrijdag 28 december 1979 EENDRACHTBODE 11 Eigen Goal Schitterend MODEBR ILLEN WHS speelde vriendschappelijk met De Meeuwen. Feesten en voetballen gaat ook bij Smerdiek niet. Vosmeer bekert verder SC Stavenisse besloot 1979 met verlies. WHS 4 leek bevroren Sint- Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint Philipsland Zaterdag 5 januari uur WHS-NOAD (beker-Severs) 14.00 Smerdiek-Wemeldinge (beker-Stoop) 14.00 BVC 2-Smerdiek 3 12.30 SPS 2-BWR 2 (Kot) 14.30 NOAD 3-Chrislandia 4 (Verdaasd) 12.30 Dinteloord 5-SPS 4 (v. Ooosterh.) 12.30 Vosmeer-Tholense Boys 14.30 Tholense Boys 2-Vosmeer 2 14.30 Zaterdag 29 december uur WHS-Vosmeer 14.30 Vosmeer 2-WHS 2 14.30 Woensdag 2 januari Odio-Vosmeer 2e kl. A: Amemuiden-Piershil 2-1 3e kl. B: Zaamslag-Serooskerke 1-3, Kapel- le-Bruse Boys 1-1, Krabbendijke-Yerseke 3-0 4e kl. B: SKNWK-Nieuwland 1-2, Tern. Boys-Rillandia 0-0 Res. 3e kl. B: Thol. Boys 2-Smerdiek 2 1-2, Tem. Boys 2-Kloetinge 2 3-2 4e kl. G: Divo-Nw. Borgvliet 3-0 le kl. Afd.: VVC-Stavenisse 2-1 Res. le kl.: Olympia 2-Good Luck 3 0-2 Res. 3e kl. A: WC 3-VVC 4 2-3 4e kl. B: Thol. Boys 5-Kogelvangers 4 5-3 Maandag 7 januari programma St. Maartensdijk: 20 u Amigos 1 heren-Sic Pugno 5 (Vanweesenbeeck), 21 u Veronica 1 heren-Meilust 1 (C. Stevens) Bergen op Zoom: 19 u Block 2-Veronica 2 (W. Fonteine), Meilust 3-Amigos 3 heren (J. van Aert), 19 u Meilust 1-Veronica 1 dames (L. Franken) Steenbergen: 21.15 u Amigos 1 dames-Berk 2 (J. Groenhout) Halsteren: 19 u Veronica 2 dames-Olympus 4 (M. Koenraadt) s? Voltreffers Al-Emergo Al De asp. van Emergo komen nog steeds veel ervaring en techniek te kort, ook de inzet is bij sommige spelers ver te zoeken, wat toch jam mer is voor de andere spelers, die wel alles op alles zetten. Voltreffers scoorde er lustig op los en zo keek Emergo al gauw tegen een behoorlijke achterstand aan van 6-0. Addi de Jonge en Peter Franke zagen nog wel kans om te scoren, maar deze twee doelpunten konden Emergo niet veel helpen. Voltreffers liep ook nog verder uit, tot een eindstand van 11-2. Emergo 2-Kieviten 2 Hoewel Emergo 2 erg goed speelde, ze waren praktisch de hele eerste helft in de aanval, kwam er maar geen doelpunt uit. Er werd erg vlot en goed gecombineerd, dat afgewisseld werd met afstandschoten en doorloopballen, die ook weer allemaal werden afgevangen onder de paal. Hoewel de verdediging goed verdedigde moest men toch toezien dat er een afstandschot inging. Er stond bij Emergo, in het verdedigingsvak, een nieuwe heer. Leen Potappel, die zijn eerste wedstrijd speelde, wat hij er goed van af bracht. De 0-1 stand bleef tot de rust. In de tweede helft bleef de pech Emergo achtervolgen. Geen één schot van Emergo wilde de korf doorboren. De Kieviten hadden meer geluk en scoorde in de tweede helft nog vier doelpunten. Zo kwam de eindstand.op 0-5. Zwijndrecht 2-Emergo 1 Emergo 1 moest nog steeds zonder Dicky v/d Linden spelen, dat toch wel een gemis is, daar ze altijd wel zorgt voor één of twee doelpun- Wanneer je inzet beloond wordt als zaterdag tegen Tholense Boys 2, dan kan de koploper van de reserve 3e klas B in het district Zuid I - Smerdiek 2 - ook in 1980 tegen een stootje. De blauwe reserves vormen een karaktervolle ploeg, die tot grootse prestaties komt. In de derby tegen Tholense Boys werd een 1-0 achterstand omgezet in een 1-2 overwinning. Veel vreugde dus bij het al wat oudere team van Kees van den Hoek, die met een magnifiek doelpunt van Wim Vroe- gop de teleurgestelde, jeugdige Thoolse formatie passeerde. De Thoolse coach Piet Schot kon de nederlaag maar moeilijk verwerken. Hij trapte boos de bal weg en mopperde: "Je moet gaan werken als je voor staat en niet pas wanneer je een achterstand hebt". Wout van As had de thuisclub halver wege de eerste helft op 1-0 gebracht. Dat was een goede uitgangspositie, maar hoewel de Tholenaren meer in de aanval waren dan Smerdiek, kwamen er geen kansen uit. De gasten kwamen bijna nog op gelijke hoogte, toen Chris Koopman op de lat kopte. Zo verstreek een wat gelijkopgaande eerste helft met Kees v.d. Hoek wegens de kou in zwarte ma- jo's. Na rust begon Smerdiek te drukken met een serie vrije trappen. Chris Koopman kopte net naast en een vrije trap van Johan van Houdt werd door iedereen, keeper Ben v.d. Aarssen incluis, gemist. Gelukkig voor Tholense Boys ging de bal naast. De snelle Wout van As deed aan de an dere kant enkele vergeefse pogingen om de voorsprong van de Tholenaren te verhogen, maar zonder resultaat. Huib Knuist maakte bij Smerdiek plaats voor Leen van Driel om op de rechter vleugel wat snelheid te brengen. Hoewel dat direkt niet veel succes had raakte linksback Toon Jansen wel van de kook. Toen in de 18e minuut de weer uitste kende Piet van Dalen een pas gaf aan Jaap op den Brouw werd zijn voorzet door Jansen in eigen doel geschoten, nadat aanvoerder Henk Boxhoorn ver zuimd had om weg te werken; 1-1. Tholense Boys gooide twee reserves in de strijd'. Kees Wilsing voor Paul Deur- loo en Andries Lindenberg voor Bert Geuze. Het haalde niet veel uit, want Smerdiek bleef sterker. Wim Vroegop kon op links een paar keer gevaarlijk tot aan de doellijn doorgaan. Hij beleefde na een halfuur tenslotte de vreugde om het winnende doelpunt te scoren. Na een verkeerde vrij'e trap van Boxhoorn verloor Piet Deurloo de bal aan Vroe gop, die doorging en van twintig meter diagonaal de voor zijn doel staande keeper v.d. Aarssen onder de lat verras te: 1-2. Een zeldzaam, schitterend doel punt, zo erkenden de Thoolsi suppor ters ruiterlijk. Tholense Boys vocht terug, maar Smer- ■adlpl. Oogmeethundlg Opticien Gedipt. [Steenbergseatraat 20-22, Tel. 3 42 28 BERGEN OP ZOOM ten. Maar toch had Emergo er een klein beetje moed op, om uit deze wedstrijd één of twee punten te slepen. Dit liep echter heel anders. De eerste helft verliep redelijk goed. Er waren wel kansen om te schieten, maar deze raakten op een enkele na, de korf niet eens. Zo kwam de stand voor rust op 2-0 voor Zwijndrecht. In de tweede helft hoopte Emergo op meer geluk, wat wel eniqszins ge beurde, want Ruud Slootweg en Elsa v. Haalften doorboorden de korf, wat dus de eer van Emergo redde. Zwijndrecht scoorde wel regelmatig en bracht de eindstand op 8-2. Het was geen al te best gespeelde wedstrijd van Emergo, met een beetje meer overzicht en inzet, had Emergo het wel iets verder kunnen brengen. diek hield met kunst en vliegwerk het doel schoon. Een schot van Kees Wil sing werd van de lijn gehaald en in de spannende slotfase waren de gasten ze ker fortuinlijk, dat de Thoolse gelijk maker niet meer op het scorebord kwam. Smerdiek 2 pakte de punten en werd koploper. Smerdiek 2 14 7 4 3 18 27-17 Arnemuiden 2 14 6 6 2 18 16-10 Tern.Boys 2 14 7 3 4 17 27-15 WIK 2 147 3 4 17 26-21 Tholense B. 2 14 6 4 4 16 23-20 Zwaluwe 2 12 5 4 3 14 19-21 WHS 2 13 6 2 5 14 27-16 Nieuwdorp 2 13 5 4 4 14 16-14 Dinteloord 2 12 5 2 5 12 17-15 AZVV 2 14 3 4 7 10 15-25 Kloetinge 2 14 3 3 8 9 17-28 SSC 3 14 1 1 12 3 13-41 De nog weinig rooskleurige positie van De Meeuwen uit de Walcherse con treien op de ranglijst van de derde klas KNVB, werd op de kille zaterdagmid dag voor kerst bevestigd in de vriend schappelijke partij te Sint Annaland. Geen schaduw meer van het eens zo roemruchte elftal. Voor de thuisclub de mogelijkheid om wat frivool te dartelen met de tegenstander en het tot dusver in de competitie nog wat geknakte moraal wat op te vijzelen. Nico Hage, die al liet blijken er niet meer tegen op te kunnen, was toeschouwer. Het overwicht aan snelheid was voor WHS tegen deze partner voldoende on enerzijds zelf nauwelijks in gevaar te komen en an derzijds weliswaar zich niet zo veel meer kansen te scheppen als menige compe titiewedstrijd ook laat zien, maar dan nu wel tijd te nemen, te hebben en te krij gen om ook goed af te ronden. Via de vleugelspitsen Dick Visser, Jan burgers en opkomer Bram Rijnberg werd de eindstand bepaald op 5-1. Met rust was het 2-0. Terwijl vorige week een verslag ontbrak van een competitie-wedstrijd, bereikte ons thans gelukkig wel een weergave van de vriendschappelijke partij, die Smerdiek zaterdag in het ook koude Wolphaartsdijk speelde. Toch, zo wordt ons gemeld, waren ondanks die koude de meeste spelers nog niet goed wakker, omdat men de avond tevoren van de partij was op het huwelijksfeest van Henny Zwagemaker en Joke Polder man. Zelfs Henny was van de partij en dat wil wat zeggen. Maar wel waren er ook nog twee ge blesseerden, nl. Rien Vroegop en Mart Koopman. Toch had Smerdiek de eerste helft al een gewonnen wedstrijd kunnen spelen, als de kansen waren benut. Na zo'n feestavond was het zelfs nog een goede, ook wel vinnige start met goede combinaties. Opgelegde kansen waren er voor Wim Scherpenisse en Jan d^ Viet, maar het schot was niet zuiver. Wolfaartsdijk kreeg eigenlijk maar één goede kans in die eerste 45 minuten, toen Jan Guiljam een voorzet verkeerd beoordeelde. Een tegenstander rekende daar echter niet op en Chris van Hemert kon nog hoekschop koppen. Het bleef 0-0. Na de thee waren nog maar 5 mi nuten gepseeld, toen een thuisclub-aan val verkeerd werd beoordeeld door Henny Zwagemaker, geen wonder na zo'n trouwdag, het betekende wel 1-0 voor Wolfaartsdijk. Smerdiek trapte af en gelijk kreeg Jan de Viet de kans voor de gelijkmaker, maar zijn schot werd gestopt. Nog even later kreeg Wol faartsdijk een strafschop aangeboden an een sierlijke val, maar die werd niet be nut. Weer vijf minuten later was het wel raak door een eigen doelpunt van Hen ny Zwagemaker, een 2-0 achterstand tegen de verhouding in. Smerdiek kreeg toch weer een paar redelijke kansen en uit één daarvan redde Wim Scherpenis se de eer: 2-1. Vijf minuten voor het einde leek zelfs de gelijkmaker te komen, toen Sjaak Moerland vanaf de middenlijn alleen op de doelman afstevende. Mogelijk was Sjaak toch nog wat aan het ffest, want zijn schot ging niet richting doel, maar richting kantine. Zo werd het na 6 wed strijden ongeslagen te zijn een kleine nederlaag voor de blauwen, nu dan echter in een vriendschappelijke partij. Eerst feesten en dan voetballen is niet zo eenvoudig. Ostelling: J. Guiljam, H. Zwagemaker, A. van Hemert, Rien Koopman, C. van Hemert, W. Vroegop, S. Moerland, W. Scherpenisse, J. Moerland, J. de Viet en S. van Vossen. Vosmeer heeft zich in de bekeruitwed strijd tegen het Souburgse RCS van de goede kant laten zien door een 0-2 overwinning te behalen. Het was een zware wedstrijd voor beide teams door dat er constant een lichte, druilerige re gen neerdaalde op het RCS-veld dat, naarmate de wedstrijd vorderde, steeds slechter bespeelbaar werd. Hierdoor verloren de spelers dikwijls de vettige bal, zodat er van een werkelijke topper geen sprake kon zijn. Vosmeer speelde vanuit een gesloten verdediging maar was in de aanval dikwijls gevaarlijker dan de Souburgse voorwaartsen. Na een half uur spelen nam Vosmeer de leiding toen Jan Duine op rechts een corner nam en Rien Vaders hard kon inschie ten. Aan de andere kant bleek doelman Sjaak Hommel goed in vorm. Hij maakte enkele fraaie schoten onschade lijk. Kort na rust had hij echter Vrouwe Fortuna duidelijk op zijn hand, want een afstandsschot ging tegen de lat. Het spelpeil van de tweede helft was aan zienlijk beter en Vosmeer kreeg een licht veldoverwicht, dat een kwartier voor het einde resulteerde in èen tweede doel punt. Wim Heyboer prikte een vrije trap ineens over de muur in de bovenhoek. RCS miste de overtuiging om aan een slotoffensief te beginnen en Vosmeer leek moeiteloos naar 3-0 te gaan toen Hans Vaders de Souburgse verdediging te vlug af was, maar onderuit werd ge haald. De strafschop werd door Kees Timmermans echter tegen de paal ge schoten. Kort voor tijd had ook Michiel de Looze geen geluk toen hij uit een voorzet van Hans Vaders tegen de paal kopte, zodat de eindstand 0-2 bleef. Voor de competitie heeft Vosmeer zijn achterstand op Divo inmiddels tot 6 punten zien uitgroeien daar de Dinte- loorders de inhaalwedstrijd tegen Borg vliet omzetten in een 3-0 zege en daar door met nog 9 wedstrijden te spelen een goede uitgangspositie hebben ingeno men om na Nieuwjaar de titel binnen te halen. Vosmeer kan zich gaan opmaken voor de strijd om het reservekampioen schap. Op een in de eerste helft zeker veel te hard speelveld in Halsteren en in de tweede helft met veel glibberigheid, waardoor men ook nauwelijks kon voetballen, is SC Stavenisse tegen WC net ten onder gegaan. Er gebeurde die eerste helft heel weinig, want het kon ook moeilijk en daarom was het meer een partij op het midden veld, dan met waar dan ook doelrijpe kansen. Ongeveer 10 minuten na rust kreeg Stavenisse een vrije trap te nemen van ongeveer 15 meter voor het WC doel. Rien Klippel belastte zich daarmee en het was ook raak ook: 0-1. Veel spectaculairs was ook daarna niet te zien, maar wel kwam WC 20 minuten voor het einde aan de gelijkmaker. Die ontstond bij een WC aanval over rechts. Het leer kwam voor doel en kee per Rien Smits kon wel wegtikken, maar onvoldoende, zodat de bal voor de voe ten van een VVC-aanvaller kwam: 1-1. Erger was nog, toen 4 minuten later uit een scrimage de thuisclub de zege naar zich toetrok: 2-1. Er kwamen voor Sta venisse nog wel een paar kansjes op de gelijkmaker, maar het was deze middag allemaal te moeilijk en daarmee een wat teleurstellend besluit van 1979 voor een elftal dat het dit jaar overigens goed deed. teloord 4, leek de thuisclub zich veel verder onder nul te voelen. Slechts en kele groen-witten deden wat moeite om de in de kopgroep verkerende tegen stander nu en dan de voet dwars te zet ten. Voor het loopwerk was er ëen vol doende aan de kant van aanvoerder The Gunners 12 18 44-10 Kogelvangers 12 19 17- 7 FCH 13 17 24-15 DSE 12 14 27-19 Stavenisse 13 14 45-26 WC 13 14 17- 9 Olympia 13 14 23-17 FSV 13 13 BWR 12 12 21-19 DVO 12 9 22-15 SPS 13 6 15-28 Internos 12 0 3-94 Met een temperatuur rond het vriespunt in de competitiewedstrijd WHS 4 - Din- Rinus Jeroense heeft bij een halve ma rathon van de K.M.A. en Sprint uit Breda in het Mastbos een persoonlijk record gevestigd met een tijd van 1.10.13 u. Een verbetering van 62 seconden. Deze tijd was goed voor een tweede plaats achter De Koster uit Velon die 47 seconden minder nodig had maar ruim 1 minuut sneller dan Rom Janssen van Sprint, die derde werd. Zondag schreef Jeroense ook de tweede clubcross van het Halsterse Olympia op zijn naam met een tijd van 11.53 min. over de 4 km. Tweede en eerste veteraan w4rd Jan de Leeuw in 12.44. Ko Havermans uit Oud-Vossemeer legde beslag op de 14e plaats in een nieuw persoonlijk record van 15.43. Er waren 26 deelnemers. I mj? ■"■■S •alOUD- éf&i r"u7\ .MHfcUOU' S'U! g|wsst»AttR g|| Poo»m/fr\f| Mamtensduk 5^ \J^ ANNA WC0BAP0L0FB Nieuwe diaken Dhr. A. Zwerus is bij enkele kandidaat stelling door de kerkeraad tot diaken benoemd van de Hervormde Gemeente. Ouderling W. van Prooijen en diaken J. Potappel werden herkozen. Rioolwaterzuiveringsinstallatie De uitbreiding van de rioolwaterzuive ringsinstallatie aan de Provincialeweg was donderdagavond in de Commissie Ruimtelijke Ordening een hamerstuk. De vier fractievertegenwoordigers advi seerden b en w door te gaan met de procedure. Een andere oplossing is in redelijkheid niet denkbaar, stelde het college naar aanleiding van bezwaren van dhr. A.L.G. van Doorn. Verplaat sing van de installatie vergt een miljoe ninvestering, die door de burgers volle dig betaald zou moeten worden. Er zijn voldoende mogelijkheden om de hinder tot reeële proporties terug te brengen. Daarom is de uitbreiding alleszins aan vaardbaar, vonden zowel b en w als de commissie. Nieuwbouw Wilhelminastraat Na afbraak van de huizen aan de Zuidsingel en de Wilhelminastraat kan er in twee woonlagen, tot een goot- hoogte van zes meter, teruggebouwd worden. De eerst wegbestemde woning van dhr. van Houdt, kan gezien de re delijk goede kwaliteit, blijven staan. De Commissie Ruimtelijke Ordening" van de gemeenteraad ging donderdagavond accoord met die uitgangspunten, zodat nu verder kan worden gewerkt aan dit bestemmingsplan. Ook dit jaar worden er op oudejaarsdag weer OLIEBOLLEN gebakken door de Oosterscheldevissers afd. jeugd op de Markt in St.-Maartens- dijk van 10 tot 4 uur. Advertentie IM Jeugddagen Donderdag 3 en vrijdag 4 januari wor den er weer jeugddagen gehouden in de voormalige kletfterschool aan de Radda Barnenstraat. De laatste dagen van de kerstvakantie kunnen zo nog erg gezellig en leerzaam worden doorgebracht. De activiteiten zijn gepland tussen tien en drie uur. Lunchpakketten meenemen; voor drinken wordt gezorgd. Alle kin deren vanaf vijf jaar zijn van harte wel kom. Er valt van alles te beleven: knut selen, creatief bezig zijn, allerlei spellet jes, quiz en volksdansen. Voor verdere inlichtingen belle men 2903. Kerstfeest meisjesclub De meisjesclub Eben Haezer heeft woensdag 19 december in gebouw Cal- vijn kerstfeest gevierd. Na het zingen van 'komt allen tesamen' ging mevr. Gebraad voor in gebed, waarna mevr. Hoek de kerstgeschiedenis vertelde. Na het zingen van 'stille nacht' droeg Mir jam Aarnoudse het gedicht van Jozef en Maria voor en Jacoba Knuist het gedicht 'kerstfeest'. Mevr. Moerland nam de vrije vertelling voor haar rekening. Na het zingen van ps. 32:3 droeg Marleen Oudesluijs het gedicht 'advent' voor. Na de pauze met chocolademelk met koek werden dia's vertoond door mevr. Hoek. Anja van Hemert droeg het gedicht 'Emanuel' voor. Na het zingen van 'Ere zij God' eindigde mevr. Gebraad met dankgebed. Lian Gebraad zorgde voor de orgelbegeleiding. Bij het naar huis gaan kreeg iedereen een zakje fruit en een kaart rpet een tekst. Spelmiddag De sportvereniging NAKS en daarvan met name de korfbalvereniging Emergo organiseert vrijdagmiddag, vandaag, van twee tot vijf uur een spelmiddag voor de jeugd van 8 t/m 15 jaar in de oude kleuterschool aan de Radda Bar nenstraat. Kerkeraad herkozen De diakenen A. Quist en L.B. Jansse zijn herkozen, terwijl voor de ouderlingen W.J. van Hemert en D. Mol ontheffing werd gevraagd aan de provinciale kerk vergadering Zeeland van de N.H. Kerk. Welkom in Haestinge In verband met de uitbreidingen en verbouwingen houdt de stichting ge meenschap open dagen in Haestinge. Belangstellenden zijn van harte welkom om de activiteiten van verschillende verenigingen bij te wonen. Vandaag, vrijdag: 10-12 u schooljeugd 10-12 jaar, 13.30-18.00 u dames-tennis wedstrijd, 14-16 u plattelandsvrouwen met creatief bezig zijn, 19.00-20.30 u voetbal jeugd, 20.30-22.00 u recreatie volleybal, 20-23 u disco jeugd. Zaterdag 29 december: 11-13 u karate Zuid-Nederlandse breekwedstrijden, 15-17 u volleybal heren, 17-19 u tennis, 20-23 u dansen Foxtrott. Oosterscheldevissers Uitslag boutwedstrijd van h.s.v. De Oosterscheldevissers op 15 december. 1. Theo Hengstmengel jr 545 vangstpun- ten. 2. Jan v.d. Ree 280 p. 3. A. Hengst mengel 270 p. 4. W. Hoogkamer 170 p. 5. P. Bazen 105 p. 6. R. Vermaas 100 p. 7. C. Hartog 100 p. 8. L. Ponse 50 p. 9. B. Bogers 50 p. 10. Frans Jansen 25 p. Drukke Nachtmis Het Oud-Vossemeerse chr. gem. Aang- koor is op kerstavond opgetreden in Haestinge ter opluistering van de Nachtmis die door aalmoezenier Even uit Poortvliet werd opgedragen. Men zong o.l.v. dirigent A.H. Ridderhof en met orgelbegeleiding van Kees Droog- ers: Imma&uel, de Kerstcantate en Je zus, onze grote Koning. Met name het tweede nummer had het koor veel studie gekost. Vanaf september heeft men hierop de repetities afgestemd, maar het resultaat was hoorbaar: een mooie uit voering van het door G. Jellesma ge componeerde lied. In samenzang werd gezongen Nu zijt wellecome. Stille Nacht en De herdertjes lagen bij nachte. Aalmoezenier Even ging in zijn predi katie dieper in op het Kerstgebeuren. Hij raadde de aanwezigen aan, open te staan voor het licht in de wereld zoals een zonnebloem het zonlicht volgt om naar niets van zijn stralingen verloren te laten gaan. Na afloop werd onder het genot van koffie en een broodje nog wat nagekaart. De dienst werd druk bezocht. Duivententoonsteiling De Reisduif houdt zaterdag 5 januari in het Hol land Huis een duivententoonsteiling, waarbij alle belangstellenden hartelijk welkom zijn. Ter ondersteuning van de verenigingskas draait het rad van avon tuur met vele waardevolle prijzen. Zilveren vrouwenvereniging De vrouwenvereniging bestaat 25 jaar. Verschillende dames zijn vanaf het be gin lid, maar de trouwe leden zouden het best op prijs stellen wanneer er jong bloed tot de vereniging zou toetreden. De jubileumviering is woensdagavond 9 januari om half acht in het verenigings gebouw van de Geref.Gemeente. Kerstfeest de Blokkendoos De kleuters van de Blokkendoos hebben donderdagmiddag 20 december samen met de juf en enkele ouders kerststukjes gemaakt. Ze vonden het prachtig, 's Avonds werd het kerstfeest gevierd rond de kerstboom. Alle tafeltjes waren ver sierd met de zelfgemaakte kerststukjes Er werden enkele dia's van het vorige kerstfeest vertoond. Onder het zingen van liedjes en het smullen van oliebollen en chocolademelk was het een heerlijk samenzijn voor de kleuters. Om zeven uur konden de ouders hun kinderen weer ophalen om thuis naar de beleve nissen van hun kind te luisteren. Zij zullen het niet vergeten. Scarpenesse De jeugdvereniging Scarpenesse heeft op 17 december in het clubgebouw een ringvergadering gehouden van de jeugdverenigingen van het eiland Tho- len. Hierbij was ook het C.J.V. aanwe zig. Op 21 december is er kerstfeest gevierd met een gezellig diner. Op 27 december organiseerde Scarpe nesse een filmavond in het Holland Huis met een lachfilm van Louis de Funes. Zeelands Welvaren Zaterdagavond 22 december namen ne gen leden van de tourclub deel aan rol lerwedstrijden te Heerle ten bate van de gehandicaptensportvereniging Blauw Wit uit Roosendaal. De klasseringen Henk Giljam, voor het van achteren nu en dan nog pogen tot een aanval te ko men had ook Frank Ketting een plus, terwijl linkerspits Wim Bazen nog het best met het leer overweg kon. De gasten daarentegen weerden zich wel alle elf, kregen aanvankelijk een paar gelukkige doelpunten, maar bleken vervolgens ook zeer schotvaardig te zijn en goed overweg te kunnen met de open kansen. 1-6 was het eind resultaat, waarvan de WHS-doelman Ko Geuze niet zo veel kan worden verweten, laat staan een rustige leidende arbiter Bolier uit Poortvliet. Voor deze WHS-benen, ge middeld toch nog vrij jong, zal de tem peratuur verder boven nul moeten lig gen of een motivatie aanwezig zijn, zoals kortgeleden nog het geval was tegen SPS. Len den Ouden redde voor de groen- witten de eer. Dinteloord 4 Kogelvangers 3 S.P.S. 3 D.V.O. Vrederust 3 Alliance 2 W.H.S. 4 Chrislandia 4 F.S.V. 3 N.O.A.D. 3 Rozenoord 3 12 21 50-15 12 20 43-14 11 17 35-12 10 16 33-16 10 11 19-18 11 11 29-22 12 11 20-31 10 8 26-36 11 5 14-38 10 0 8-34 11 0 18-59 waren als volgt 8e Kees Jansens 45.2 12e Adrie v.d.Werf en Rien Schipper met 47.6, 14e Kees de Graaf 47.9, 16e Jan Opree 48.8, 17e Dick van Splunter 49.3. Ook was er deze avond een klasse voor nietactieve fietsers. Deze moesten 2 x 400 m rijden. Uitslag 6e Piet Jansens 39, 7e Martin de Haan 40. Bij de dames behaalde Tineke v.d.Werf een 3e plaats. Tevens stelde Zeelands Welvaren een fraaie beker beschikbaar voor het goede doel. De eerstvolgende rolleravond is 26 januari te Wouw. Schietwedstrijd Er waren 59 deelnemers voor de 12 m k.k.g. schietwedstrijd van Prinses Julia na. Klasse H C.Andriesse 99-49, A.v.d.Reest 99-47, J.v.d.Klooster jr 98-46, A.J.Menheere 97-44, M.Bolier Azn. 96-46, L .Kloet 95-42, J.Menheere 92 45. Klasse A D.Bruijnzeel 98-48, T.H.Jan sen 98-47, Jac.v.d.Klooster. 97-48, A.Po tappel 97-47, M.J. de Groen 95-47, C.K.Dekker 93-45, A. Goudzwaard 92-45. Klasse B J.van Tiggele 98-47, C.Quist 98-46, L. Hage 98-46, C.Potappel 98-45, J.Poot 96-47, M. van Rijn 96-45, M.D.A.Geuze 95-45, J. Praat 94-46, A.Willemse 94-45, J.J.Keur 94-44, J.L.Goedegebuure 94-43, C. van Haaf- ten 93-45, Joh.de Graaf 93-44, P.van Dijke 93-41, W.Anthonisse 92-42, M. Bolier Pzn 92-37. Klasse C W.Becker 98-39, A.Knuist 97-47, M. van Oudenaarde 96-47, J.M. van Tiggele 96-44, A. Slager 95-47, J. Overbeeke 95-42, P.Priem 94-43, N.Rij- stenbil 93-46, A.D.Goedegebuure 93-43, W.v.d.Ree 92-45, Rooyakkers 92-44, R. Priem 92-44, P. van Rijen 92-43, A.W.Keur 92-37, Mevr. Jansen 91-44, M.Potappel 91-42, L.Bijnagte 91-42, J.M. de Groen 91-38, A. Ras 90-44, R.Land 90-39, Th.Hoek 89-42, A. de Graaf 89-41, W.J.Potappel 88-41, G.Oudesluijs 87-38, A. Smits 86-40, M.Suurland 83-36, J.Antes 81-39, H.Poot 80-29, J.Uijtdewilligen 75-37. yClf o, 7 I U-s i 'yi Ouderling weggestemd Dhr. J. Overbeeke, die herkiesbaar was als ouderling van de hervormde ge meente, is vrijdagavond door de opge komen stemgerechtigden weggestemd. Zijn tegenkandidaat W.M. van Tiggele uit de Bernhardstraat kreeg 116 stem men. De ook herkiesbare ouderling S.W. Quist werd wel herkozen met 129 stemmen. Zijn tegenkandidaat was P. Heijboer. In de vacature van diaken J. Hage werd'M.C. v.d. Graaf gekozen met 131 stemmen. Zijn tegenkandidaat was J. Potter. Kerstfeest NCVB De NCVB heeft woensdag 19 december kerstfeest gevierd. Er was een brood maaltijd en een kerstliturgie 'Geef ons Uw vrede in het hart en liefde voor al len'. Mevr. Witkamp-Schalkwijk uit Hoogerheide zal op 15 januari voor de NCVB het boek 'De danseres zonder benen' bespreken. Kerstviering Plattelandsvrouwen, Donderdag 20 december hielden de plattelandsvrouwen hun jaarlijkse kerstviering in de zaal van mej. M. de Jonge. Na een welkomswoord door de presidente mevr. K. Hoek- van Dijke, werd de avond begonnen met de kaar senceremonie door de dames D. Quist, E. van Dijke en J. Quist. De kinderen Mariët v.d. Slikke, Simone Abrams, Marleen Uyl, Leen v.d. Kevie en Anne ke van Vossen zongen het kaarsenlied. Rianne Bolier, Jacq van Nieuwenhuy- zen, Diana v.d. Male, Corné v.d. Male, Piet v.d. Slikke, André Visser, Daan Goense, Martijn van Bale veorden het "Ellie's Kerstboom" op. Een kinder koortje met blokfluit begeleiding van Majo de Bruin zongen enkele liedjes. Na de pauze las mevr. Goense een verhaal en droeg mevr. v.d. Kevie een gedicht voor, en werd er gezongen met begelei ding van Marlien van Kempen dwars fluit. Alle medewerkenden werd een bloemstukje overhandigd. De avond werd besloten met het zingen van "Ere zij God" Nieuwjaarstoernooi badminton De badmintonvereniging de Sjuttelaars houdt vrijdagavond 4 januari in de Wimpel een nieuwjaarstoernooi. Alle belangstellenden zijn van harte welkom van zeven tot twee uur. Vervolg op pag. 14

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 11