li GELUK min* fit 1*1* Vervolg plaatselijk nieuws &/CH 1ESSER IW: I «J? STm",SSEC' u? PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 6 december 1979 SwBSBtt» f§ ««Uksou* Tholen RECLAME vrijdag/zaterdag DE TOEKOMST P. GLADDINES 57 Oud— Vossemeer Vrijdag 14 december Stadhuis Tholen Aanvang 20.00 uur AVONDKONSERT: JORGE ORAISON (GITAAR) Sint— Annaland Stave nisse Sint- Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet DAG EN NACHT VISSER 5^ - ANNA WCOBAPOLDFP Examen randschijfdiploma Vrijdag 23 november werd in de Gast huiskapel aan 16 deelnemers het dam- randschijfdiploma afgenomen. Het exa men vond plaats onder toezicht van de Koninklijke Nederlandse Dambond, in samenwerking met het bestuur van de damclub "De Eendracht". Het was de eerste keer in de geschiedenis van het provinciaal damgebeuren dat dit in Zeeland plaatsvond. Een woord van hulde is zeker op zijn plaats aan het adres van de damclub, in het bijzonder wedstrijdleider Nieuwenhuizen, die sa men met J. de Rijke Jr. en A. Boogerd Jr. de cursisten begeleidde. Hopenlijk heeft dit gebeuren, hier en in overig Zeeland een gunstig vervolg. Hieronder volgen de namen van de ge slaagden: 1. Ronnie Quist; 2. André Kousemaker; 3. Conny Stobbelaar; 4. Siem Laban; 5. Leen Beth; 6. Bennie Kegge; 7. Carolien Hoogstrate; 8. Peter Luten; 9. Jan Moerland; 10. Marcel Verspuij; 11. Corina Jansen; 12. Mar leen Kegge; 13. Mare Almekinders; 14. Johan Heisevelt; 15. Hetty Gakeer; 16. Lijntje Nagtegaal. Allen gefeliciteerd. Vrijdag 30 november 1979 werd het Randschijfdiploma door voorzitter Boogerd uitgereikt. Ook hij sprak bij zijn felicitatie de wens uit, dat dit ge beuren op de damsport van gunstige in vloed zou zijn. Tholen 11 - Zierikzee 1; 5-15, vrijdag 30-11-79. 1 1. J. van der Velde - A. Saman 0-2; 2. J. van Zielst - C.L. Boot 0-2; 3. A. van Akkeren - J. de Jonge 1-1; 4. A. Schot - M. de Wild 0-2; 5. J. de Rijke sr. - J. Huijgens 1-16. J. de Rijke jr. - S. Douw 1-1; 7. R. Quist - M. van der Wielen 0-2; 8. Ch. van Splunter - J. de Wild 0-2; 8 en 9 1-1. Op donderdag 6-11-79 speelt het tweede tiental een uitwedstrijd tegen Bergen op Zoom 1. 5 slagroomsoezen van 6,50 nu .4,95 1 appeltaart van 3,95 nu2,49 5 beschuitbollen van 2,00 nu.1,49 Profiteer mee! Ook bii uw SRV-melkman P. Kleppe en R. Moerland. V an uw echte warme bakker DALEMSESTRAAT 11 Advertentie IM Sinterklaasviering Ook op de bejaardensociëteit, werd, zij het een paar dagen te vroeg, de verjaar dag van de goede Sint opgewekt gevierd. Er was een quiz, waarbij bleek dat het niet eenvoudig is om de eigen plaats goed te kennen. De bingo-winnaars gingen met aardige prijsjes naar huis. Er was voor ieder lid een traktatie en een echt cadeau. Bovendien verrastte een plaatselijk banketbakker de aanwezigen met heer lijke bolussen. Het was een geslaagde middag, die ver zorgd werd door het soosbestuur en de plaatselijke Vrouwenraad. Voor de generale repetitie De plaatselijke Vrouwenraad maakt be kend dat op woensdag 12 december de bejaarden uitgenodigd worden de gene rale repetitie van de Vossemeerse to neelvereniging "St. Josèph" bij te wo nen. Men kan zich nog opgeven voor de speciale bus bij de dames Van de plaat selijke Vrouwenraad in het gebouw van de soos, vrijdag- en maandagmiddag 10 december. N.C.V.B. en deV.A.M.: Mw. J.P. Deurloo-v.d. Velde opende 28 november j.l. de vergadering met gebed, zang en meditatie. Sprekers op deze avond was de heer Swinkels van de af deling Public Relations en Publiciteit van vde V.A.M. Met dia's vertelde hij over de stedelijke afvalstoffen. Ter sprake kwamen: A. Het stortingsproces, B. Het recycling-proces, C. Het com- posteringsproces. A. Het storten De ruim 400 nog bes taande vuilnisbelten moeten zo spoedig mogelijk verdwijnen. Tegenwoordig wordt het vuil gestort en tegelijkèrtijd met een laagje grond bedekt. Hierdoor ontstaan er voor het oog zeer schone vuilnisbelten. Deze schone vuilnisbelten worden vaak weer gebruikt voor recrea tiegebieden. B. Recycling: Dit is het proces dat nodig is om de oorspronkelijke grondstoffen weer te herwinnen. C. Compostering: Het geselecteerde huisvuil wordt gestort en bevochtigd. Na 8 maanden in de massa omgezet in compost. Tijdens dit proces wordt de massa regelmatig met tussenpozen bes proeid en omgezet. De temperatuur kan dan in de massa oplopen tot 70 80 graden C. De reeds getoonde dia's werden tenslot te samengevat in een film. Na de dis cussie sloot de presidente de vergadering met gebed en zang. De komende bij eenkomst is de Kerstviering op 19 de cember a.s.; aanvang 19.00 uur. Leden en gasten die zich nog niet opgegeven hebben voor deze avond, kunnen dit doen tot 10 december 1979 bij een van de bestuursleden. Postkantoor zaterdag open Raadslid mevr. N. M. J. Boissevain-van Riet heeft er in de welzijnscommissie voor gepleit om de postkantoren op het eiland een keer per maand op zaterdag te openen om o.a. vuilniszakken te kun nen kopen. Mensen die een hele week werken, hebben daar nu problemen mee. Het enige postkantoor op Tholen dat elke zaterdagmorgen van negen tot tien uur geopend is, is dat an St. Annaland, waar ook kentekenbewijzen deel III verkrijgbaar zijn. Telefooncel Haven Er schijnen nu toch wat meer kans te komen op een telefooncel bij de vlucht- haven aan het Schelde- Rijnkanaal. Raadsleden en de Schippersvereniging Schuttevaer hebben hierom al herhaal delijk gevraagd, maar het bleef steeds zonder resultaat. Op vragen van Ka merleden heeft Minister Tuynman nu echter laten weten, dat er bij de vlucht- haven toch een telefooncel komt. Rijverbod Bij een alcoholcontrole tijdens het week einde werd aan 1 autobestuurder een rijverbod opgelegd. Parkeerklachten Uit de Kotter- en Venkelstraat is er geklaagd over hinder van geparkeerde auto's. Met name is dat tijdens het weekeinde bij de Supermarkt in de Kotterstraat het geval. Auto's worden dan maar neergezet voor garages of an dere uitritten. Uiteraard is dat niet toe gestaan. De politie gaat hierop strenger toezien. In de Venkelstraat geldt een parkeerverbod voor beide kanten, maar niettemin doen er zich opstoppingen voor en hebben bewoners overlast. Ook daaraan zal de politie aandacht schen ken, zoals er in het algemeen meer con trole zal komen op het wel of niet goed parkeren. Dat geldt ook voor het te hard rijden binnen de bebouwde kommen, met na me uit de Kon. Julianastraat komen hierover klachten. Zelfs de bussen zou den te hard rijden. De Kon. Juliana straat, die veel zijstraten links en rechts heeft, kent geen voorrangskruising. Juist om de snelheid op de kruispunten te beperken. De politie toont nu geen cle mentie meer. Materiële schade Materiële schade was er dinsdag op de Ten Ankerweg bij een botsing tussen twee auto's. Van L. reed met zijn wagen weg vanaf één parkeerplaats, waarvan de achteropkomende van D. zo schrok, dat hij tegen de auto van dhr. van L. botste. Controle Huisvuil Voor de tweede keer controleerde de politie de vuilnisophaaldienst. Opnieuw werden er verschillende overtredingen geconstateerd ten aanzien van de ma nier waarop inwoners hun vuilnis aan boden. Ieder kan er van op de hoogte zijn, dat alles wat in een gemeentelijke huisvuilzak kan, daarin ook terecht moet komen. Ten aanzien van grofvuil (bomen, struiken, huisraad) zijn er voorschriften omtrent afmeting en bun deling. De politie is van plan de controle te herhalen en bij overtreding te beboe ten. Verkoop grond- Bij de kadastrale inmeting van door de gemeente aan derden verkochte bouw grond in Dalempolder bleek, dat ge deelten van een vroegere landbouw- dreef nog eigendom van het Waterschap waren. De grond is bouwrijp gemaakt tot aan de dijksloot langs de Molen- vlietsedijk, met inbegrip van de oprit tegen het viaduct over de nieuwe Post weg. Het Waterschap heeft besloten de 610 m2 grond voor vijf gulden per vier kante meter alsnog aan de Gemeente te verkopen. Aan dhr. J. C. Wesdorp werd 18 m ge dempte sloot verkocht aan de Postweg voor totaal vijftig gulden. Markt 7 Tholen tel. 2575 Advertentie IM Sinterklaas bejaarden Zestig bejaarden genoten in het dorps huis van de door de vrouwenraad geor ganiseerde sinterklaasmiddag. Dhr. A.M. van Engelen vertoonde een film van een reis naar het Gardameer en Joegoslavië. Hij bleek ook een enthou siast verteller te zijn en met de prachtige natuuropnamen viel er veel te genieten voor de bejaarden. Ook een film over de geboorte en de groei van een pony bleek bijzonder in teressant te zijn. In de pauze was er niet alleen koffie, maar ook een chocolade letter. Mevr. M.J.T. Versluijs-Sybrandy I bood Dhr. van Engelen een enveloppe met inhoud aan om nieuwe opnames mede te financieren, zodat de bejaarden in de toekomst weer van mooie films zouden kunnen genieten. Winkelactie succesvol Mevr. C. Havermans uit de Vierwin- denstraat heeft de hoofdprijs gewonnen van de succesvolle St. Nicolaasactie van de middenstandsvereniging. Zij kan met de kerstdagen een 61-delig servies op tafel zetten, wat altijd wel van pas komt. De voorzitter van het Oranjecomité, pastoor A. Vermeulen, verrichtte zater dagavond in "De Vossenkuil" de eind- trekking. St. Nicolaas was hierbij be hulpzaam. Naast de acht hoofdprijzen waren er nog dertig waardebonnen voor diepvrieskippen en kerstkransen. De winkeliers waren tevreden, want de om zet was met circa 52.000 bonnen a vijf gulden hoger dan vorig jaar. Geslaagd Op het muziekconcours F.K.M. behaal de Anton van Gaans van Semper Cres cendo met kleine trom in de ere-afdeling een le prijs met lof van de jury. Geslaagd voor costumière: José Heij- boer, Ria den Hollander-Boon, Anja de Wit en Ria de Wit-Dam. Tailleuse: Joke Ammerlaan-Brouwers, Dina Bosters-Keijl, Rina Bosters-Her- mus, Conny Bogaard, Ria Jochems-de Wit, Jo de Jong-van de Broek en Lien Wijmans-Slokkers. De plastic huisvuilzak De huisvuilophaaldienst zal worden ge wijzigd. De vuilnisemmers mogen niet meer worden gebruikt. Alleen mag huisvuil worden meegegeven in plastic zakken (Komo-keur), en wel per gezin maximaal 8 zakken per week. Het grof vuil wordt maandelijks gratis opge haald. Lag het in de bedoeling deze re geling per 1 januari 1980 in te voeren, om technische redenen wordt deze maatregel per 15 december aanstaande van kracht. De eerste ophaaldienst in uitsluitend plastic zakken (Komo-keur) geschiedt per 18 december a.s. Veilig Verkeer Direct na Nieuwjaar start er weer een verkeerscodecursus, indien er genoeg belangstelling bestaat. De verkeerscur- sus is niet alleen aan te bevelen voor diegene dïe bezig is met het halen van een rijbewijs, doch ook alle autobezitters kunnen Nun verkeerskennis. weer eens opfrissen. Er zijn de laatste tijd heel wat wijzigingen gekomen in de verkeersre gels. Opgave bij de rijkspolitie, Simon Luijmesstraat 14, tel. 2616. 25 Jaar kraamverzorgster Zaterdag 8 december wordt het heuge lijk feit gevierd, dat mej. Jo Weterings, 25 jaar in dienst is als kraamverzorgster. Er vindt in de bejaardensoos op die dag een receptie plaats van 4 uur tot 5 uur. Het zal zuster Jo Weterings zeker niet aan belangstelling ontbreken. Bij haast alle geboorten de laatste 25 jaar in het dorp was zuster Jo de hulp voor moeder en kind. Zij is daarbij een bekendheid geworden, die men graag in het gezin zag'. Haar inzet en plichtbetrachting wordt door iedereen gewaardeerd. Sinterklaas ingehaald Zaterdagmiddag heeft Sint Nicolaas zijn officiële intocht gemaakt. De Sint arri veerde per auto Omder de Molen waar hij werd toegesproken door dhr. G. Timmermans van de ijsclub de Een dracht die'samen met de muziekvereni ging en de winkeliersvereniging deze middag hadden georganiseerd. Na een muzikaal welkom nam de Sint plaats in een rijtuig dat door dhr. C.P. van Bavel mooi was opgepoetst, waarna men on der de vrolijke klanken van het korps naar de Vossenkuil ging. In totaal 240 kinderen genoten van het samenzijn met Sint Nicolaas, die voor allem een attr actie had. Een aantal lachfilms deed de rest om er een onvergetelijke middag van te maken, zodat de organisatoren beslist met tevredenheid op dit initiatief kunnen terugzien. Daan Vaders wint driebanden-tournooi D. Vaders heeft het open driebanden tournooi gewonnen in zaal 't Veer. In de halve finale had hij gewonnen van P. Hommel Jaczn. en L. Havermans van C. Timmermans Czn. Kortste partij Vaders 31 beurten voor 15 caramboles en beste gemiddelde 0.48, hoogste serie Haver mans Czn. 5 caramboles. In de finale versloeg Vaders Havermans in 32 beur ten voor 20 caramboles beste gemiddel de 0.63, hoogste serie Havermans, 4 ca ramboles. In de strijd om de derde en vierde plaats won Hommel van Tim mermans. Na afloop reikte wedstrijd leider B. den Hollander de door J. Bui tenhuis geschonken bekers uit. Hij feli citeerde de winnaar met zijn sterk ges peelde finale en toonde veel waardering voor de sportieve wijze waarop het tournooi is afgewerkt. Namens de spe lers bood dhr. Hommel de wedstrijd leider bloemem en een drankje in feest- verpakking aan, als dank voor de vele uren die hij heeft opgeofferd om dit tournooi doorgang te kunnen laten vin den. Hij sprak de hoop uit dat men ook volgend jaar weer een dergelijk tournooi zal orgamiseren waarbij Den Hollander en sponsor Buitemhuis alvast hun me dewerking toezegde. Een gezellig sa menzijn sloot de avond af. De Treffers: Den Hollander kortste partij 22 beurten en Hommel hoogste serie 16 caramboles en beste gemiddelde 2.73. P. Vis-J. Burgers 0-2, P. Hommel- C. Burgers 2-0, J. Etienne-H. Hommel 0-2, J. Geuze-L. van Wezel 0-2, J. Etienne-B. den Hollander 0-2. De Poedelaars: Buitenhuis hoogste serie 18 caramboles em beste gemiddelde 2.857, kortste partij J. Smit 23 beurten. J. van Gorsel-M. Pippimg 2-0 J. Konings- J. Buitenhuis 2-0 J. Smit-P. van Gastel 2-0, P. Timmermans-M. Sterk 0-2, A. Heyboer-P. van Gastel 0-2. Ouderavond de Pluus De peuterspeelzaal "De Pluus" heeft in zaal Saparow ouderavond gehouden. Het eerste gedeelte van de avond werd gevuld met een film van de peuters. Aan de hand hiervan werd in de koffiepauze een geamimeerde discussie gevoerd. Hierbij werd alvast gesuggereerd, dat men binnenkort verlegen zit om bes tuursleden daar mutaties in het vooruit zicht zijn. Het tweede gedeelte van de avond werd verzorgd door het Medisch f Opvoedkundig Bureau uit Middelburg Uitgevoerd worden werken van o.a. Marais, Albeniz, Villa-Lobos en Carlevaro. Kaarten 8,50; leden 7,50; CJP/Pas 65 5,00 voor leden vanaf van daag voor met-leden vanaf morgen tijdens kantooruren af te halen ofte bestellen bij H. Nieuwenhuis, Markt 28, Tholen, tel. (01660) 2363 en indien nog voorradig op de avond v.h. konsert verkrijgbaar a/h stadhuis. Advertentie IM die een rollenspel brachten waarmee ze veel succes en een warm applaus oog sten. Tafeltennis Piet Ridderhof heeft in Oudenbosch een achtkamp in de F klasse gewonnen. De bij T.S.C. in Steenbergen uitkomende Vossemeerder hield hieraan een fraaie beker over. Verkoping De verkoop van de boeken der R.K. Bi? bliotheek is definitief afgesloten. De opbrengst was 437,85. Deze gelden zullen worden aangewend ter verzor ging van de altaarbloemen in de Sint Willibrorduskerk. Feestavond Onder de Molen De enige nog overgebleven buurtvere niging uit de periode vlak na de bevrij ding (toen ze als paddestoelen uit de grond kwamen) Onder de Molen, heeft vrijdagavond in café De Hoop zijn jaar lijkse feestavond gehouden. Voorzitter G. Uijtdewilligen was blij dat ook ere voorzitter M. van Dienst en echtgenote weer aanwezig waren, wat hij met een bloemetje honoreerde. Hierna gaf hij de avond in handen van de toneelgroep, die o.l.v. regiseur T. Schot met veel verve het blijspel "De Snoek" van Anke Wil- donck voor het voetlicht bracht. Het stuk speelde zich af in het pension van een alleenstaande hospita (Jenny Istha- van Meer) die met het oog op de ko mende zomerdrukte een tweetal mede werkers aantrekt: huisknecht De Snoek (Maris Istha) en een dienstertje (Nel van Dijke-Potappel). Er is dan al*een gast (Kees Vroegop) aanwezig, die door zijn rijke vader behoorlijk in de watten wordt gelegd. Ten tonele verschijnt ook een welgestelde Duitser (Teun Schot), met zijn dochter (Bets Havermans-Oer- lemans). Het rijke zoontje blijkt een minnares te hebben (Adrie Schot-van Dienst) maar de Snoek doet geen moeite om dit voor de hospita verborgen te houden. Aan het slot van het stuk vraagt de nu directeur geworden zoon, die de amoreuze benaderingen van zijn meisje alsook van de Duitse schone ter zijde heeft geschoven, het geslaagde dien stertje ten huwelijk. Als de Snoek in het nauw komt om door de mand te vallen als weldoener neemt hij op staande voet ontslag en gaat hij weer zijn eigen vrij- gezellenweg. De spelers kregen een langdurige ovatie, die ook gedeeld werd door souffleur Leo Havermans, die door de grote rolvastheid van de meespelern den niet in actie hoefde te komen. Uit handen van de vocjrzitter ontvingen al len een bloemetje, jaarna een gezellig bal tot in de kleine uurtjes de geslaagde feestavond besloot. Ook de bejaarden hebben van het spel van Onder de Mo len kunnen genieten daar ze te gast wa ren bij de laatste repetitie. Bij monde van Mevr. M.J.T. Versluys-Sybrandy betuigden ze hun dank voor de gastvrij heid en gezellige avond. Winkelweek voor de bakker De winkelactie van de Middenstands- vereniging "Activa" was in letterlijke betekenis van het woord "voor de bak ker". Tot grote verrassing van de vele aanwezigen in het volle dorpshuis, viel' namelijk zaterdagavond zowel de eerste als de tweede prijs op Rianne van Ben- degom, de dochter van de enige bakker die aan de winkelweek meedeed. De trekking werd verricht door de wethou der van middenstandszaken, Dhr. J. Versluijs. De nummers met de prijzen werden apart van de enveloppen ge trokken, maar ondanks dat kwam toch de grote verrassing uit de bus. Nadat er eerst een vijftien van de totaal 42 prijzen bekend waren, kwam de le prijs tevoor schijn. Een twintigtal prijzen later volg de de 2e (een aquarium), maar toen la gen de centen al op de grond. Voor de hoofdprijs, een echt biljet van duizend gulden, moest namelijk een cent ingele verd worden. M.M. den Engelsman uit de Pelleweg was ook zo gelukkig om twee prijzen te winnen: de 3e (een film camera) en de 6e (een horloge). Simon Snoep uit de Tienhoven won een rubberboot (4e), Juulke Sturris uit de WEststraat een schrijfmachine (5e), Theo den Engelsman uit de Schoolstraat een dertigdelig glasservies (7e), J. den Engelsman uit de Kloosterstraat een set pannen (8e), Gerard Quaak van de Ja- vadijk een elektrische boor (9e), op nieuw Jan den Engelsman uit de Kloos terstraat een krantenbak (10e), C. Heij- boer van de Nieuwstraat een gebakstel (1 le) en J.H. van Dijke uit de Juliana straat een set dopsleutels (12e prijs). De omzet van deze winkelactie alg beneden het niveau van vorig jaar, maar er waren ook minder deelnemende winkeliers. Zaterdag vogeltentoonstelling "Vogelvreugd" toont zaterdagmiddag en avond in het dorpshuis maar liefst 350 vogels op de tentoonstelling. Alle inwoners zijn welkom. Men kan ook prijwinnaars bewonderen," want de vo gels worden door een aantal juryleden gekeurd. Morgenmiddag zijn de bejaarden uitge nodigd om een kijkje te nemen. Maandag 10 december haalt de I lijke Fanfare Accelerando oud papier op. Zet U het klaar a.u.b.? Advertentie IM Schaap op rijbaan gedood Automobilist H. ontmoette onverwacht op de Provinciale weg naar Sint-Maar tensdijk drie schapen op de rijbaan. Hij zag geen' kans om de dieren nog te ont wijken, zodat een botsing onvermijde lijk was. Een schaap werd gedood en de twee anderen raakten gewond. De auto was aan de voorkant flink beschadigd, evenals een portier. Intocht Sinterklaas Vorige week ontstond bij een deel van de Middenstanders het plan - hoewel wat laat - alsnog de Sint uit te nodigen voor een bezoek en met succes. Zater dagmiddag arriveerde hij in de haven en de kinderen waren in grote getale aan wezig, vergezeld van ouderen. Uit een geluidsinstallatie, die op een auto van de fa. de Rijke was gemonteerd, kwamen vrolijke Sinterklaasliedjes en tegen twee uur was het eindelijk zover. De boot met Sint en twee zwarte pieten voer de haven binnen. Ondanks de hoge waterstand verliep de ontscheping vrij vlot, mede door hulp van een binnenschipper, die enkele planken beschikbaar stelde. Dhr. M. Hoek verwelkomde de Sint en infor meerde naar de reis. De Sint vertelde nogal wat last te hebben gehad van de hoge waterstand, waardoor zijn boot de Zeelandbrug niet kon passeren. Geluk kig lag daar het jacht van dhr. J.v.d. Sande, die zo bereidwillig was de Sint met zijn gevolg mee te nemen. Over het zingen van de kinderen was de Sint niet tevreden, zodat daar het komende jaar op de scholen extra aandacht aan kon worden geschonken. Te paard ging het vervolgens via de Voorstraat en de Poststraat, onder begeleiding van de politie en de geluidswagen, naar het dorpshuis. Daar kregen de kinderen een verfrissing en een versnapering. Hoewel onverwacht, was het toch zeker een ge slaagd bezoek van de goedheiligman, wat zeker in de toekomst voor herhaling vatbaar is. Jachtrecht Het Waterschap heeft besloten het jachtrecht voor 1.55.80 ha bouwland aan de Oudelandsedijk te verlengen voor zes jaar. Dhr. D. Suurland moet nu echter 25 gulden per jaar betalen in plaats van 5 gulden. Dhr. J. van Dalen uit Nu- mansdorp had het jachtrecht op 7.19.24 ha zeedijk en sloot voor 7.19per jaar. Ook dit is voor zes jaar verlengd tegen het nu geldende minimum tarief van 25 gulden. Het waterschap verkocht aan de gemeente nog 350 m2 grond voor reali sering van plan Poststraat. Hoewel het om bouwgrond ging, berekende het Waterschap maar 1 gulden per vierkan te meter omdat de sloot waarom het ging, nog gedempt moet worden. Grond brengen kost ook geld, zei dijkgraaf I.C. Hage. Been gebroken De 51-jarige I. de Vos is maandagmid dag met een gebroken been naar Lie- vensberg overgebracht. Tijdens werk zaamheden voor aannemer van Oord bij de dijkversterkingen in de polder .Nieuw Annex kwam dhr. de Vos met zijn been onder een waterkist (stalen plaat) te recht. Een onderbeenbreuk was het ge volg. Dokter Veldman verleende eerste hulp, waarna in het ziekenhuis operatief moest worden ingegrepen. Slapende B.V. failliet De regenkledingindustrie Aardith B.V. aan de Sportlaan is door de Middel burgse rechtbank in staat van faillisse ment verklaard op verzoek van een le verancier die nog een paar duizend gul den tegoed had. Volgens curator mr. G. Nijland zal het faillissement echter op geheven worden wegens gebrek aan ba ten. Aardith was namelijk een slapende B.V., die vorig jaar april eigenlijk al ter ziele is gegaan. Het was een onderne ming met part-time thuisnaaisters en twee directeuren en sinds vorig jaar juni was er niemand meer in dienst. Volgens de curator zijn er geen gebouwen meer, alleen wat tweede hands spullen die moeilijk verkoopbaar zijn. Goede winkelactie De St. Nicolaasactie van de Midden standsvereniging Smalstad is geheel naar wens verlopen. Zaterdagavond kon in het volle Haestinge duizend gulden worden overgedragen aan zuster de Smit voor de aanschaf van artikelen voor het Groene Kruis. Burgemeester E. Baerends verrichtte de trekking. De hoofdprijs, een mooie klok, was voor dhr. C. Menheere van de Parallelweg. De hoofdprijs van de jeugdtrekking, een; platenspeler, was voor Anita van Haaf- ten uit de Jac. van Beierenstraat. De or ganisatoren waren tevreden, want de omzet was meer dan vorig jaar. Gewond naar Lievensberg De 31-jarige J. F. S. uit Stavenisse en een meerijdende vijfjarige jongen zijn zon dagmiddag met verwondingen naar het ziekenhuis Lievensberg overgebracht na een eenzijdig ongeval ter hoogte van de L.T.S.. Het ongeluk gebeurde tegen vier uur door nog onbekende oorzaak. De stationcar belandde langs de Provincia- leweg in de sloot en botste tegen een rioolput, waardoor de klap nog harder aankwam. Beide inzittenden hadden hoofdletsel, ze zaten zodanig in de auto 1 beklemd, dat de brandweer hen moest bevrijden. Van de auto was weinig meer heel. Jachtrecht De Algemene Vergadering van het Wa terschap Tholen heeft besloten, het jachtrecht van 2.31.95 ha waterlopen, perceelsinritten en weg voor totaal 25 gulden per jaar te verhuren aan dhr. W. M. Geluk uit Scherpenisse. De percelen liggen binnen of grenzen aan zijn jacht gebied in de polders Oudeland en Slab- becoom. De Kon. Jagersvereniging Tholen/St. Philipsland gaf een positief advies. Dhr. Geluk heeft bij het Provinciaal Bestuur jachtrecht gevraagd voor 1.72.10 ha en bij de gemeente voor 81.45 are. Met deze toewijzingen komt dhr. Geluk aan een totale oppervlakte van een kleine 5 ha., ruim voldoende voor een positieve beoordeling van zijn jachtrechten op een aaneensluitend jachtgebied, zo vond het Waterschap. Verkoop sloten Het Waterschap heeft aan dhr. A. W. Quaak aan de Veerdijkseweg 430 m2 sloot verkocht voor vijftig cent per vier kante meter of totaal 215 gulden. De gedempte waterloop heeft geen water staatkundige functie meer. Overigens bleek de demping al in 1968 te hebben plaats gevonden, maar bij een routine-onderzoek kwam dit boven wa ter. Aan dhr. A. C. J. M. Mulders uit Roos endaal werd 200 m2 sloot vijftig cent verkocht in de polder Oudeland. Winkelweek reuze succes De St. Nicolaasactie van de Midden standsvereniging Samen Sterk is uitste kend aangeslagen bij de inwoners. Men is dubbel en dwars aan het benodigde geld gekomen voor een rolstoel ten be hoeve van het Groene Kruis. Bestuurs lid W.J. Potappel was zaterdagavond zeer verheugd in de Gouden Leeuw een tegoedbon van minstens 1500 gulden in ontvangst te kunnen nemen. Tevoren was de eindtrekking op de Hoge Markt verricht. Hiervoor was grote belangstel ling, met name ook voor het wegen van de dames van de deelnemende winke liers. Hun totaalgewicht was namelijk de inzet voor het winnen van een half var ken. Flip Jasperse van het Anna van Buurenplein was het dichtst bij de 1265. kg. De hoofdprijs, waardebonnen voor vijfhonderd gulden, ging naar mevr. v.d. Werf-Koopman uit de Wilhelmina- straat. De hoofdprijs van de jeugdtrek king op woensdag, een stereo platen speler, was voor Annemarie Hage uit het Kleine Loo. De hoofdprijs bij de eerste trekking op zaterdag 22 november ging naar Witte Andriesse uit de Spuidam- straat, die 250 gulden kan besteden. De kooplust was goed, zodat de Midden standsvereniging dankzij de inwoners op een succesvolle actie kunnen terug zien met een grotere omzet dan vorig jaar. Verpachting Karreveld Het Waterschap heeft besloten 3.31.60 ha Karreveld voor 320 gulden per ha te verpachten aan de fa. P. Menheere en Zn. voor de tijd van zes jaar. De vorige pachter, dhr. J.J. Quaak, wilde in ver band met zijn leeftijd en om gezond heidsredenen zijn bedrijf beëindigen. Hoofdingelande J.A. Klompe wierp tij dens de algemene vergadering, donder dagmiddag in het Holland Huis de vraag op, of de grond niet beter verkocht kon worden. Het Karreveld is toch niet zinvol voor het Waterschap. Dijkgraaf J.C. Hage antwoordde dat het bestuur deze zaak goed overwogen had, maar men gaf toch de voorkeur aan pacht omdat dat ook nog rendement oplevert. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen In oktober kwamen de leden bijeen om glasmozaiëk te maken o.l.v. dhr. Claes. De dames waren een hele tijd gezellig bezig en na afloop ging iedereen naar huis met een fraai mozaiëk. Op 19 no vember werd de gemeenteraadsverga dering bezocht. Dit werd een interes sante avond want het omstreden plan Noord St. Maartensdijk was aan de orde op. 17 November waren de leden te gast bij Poortvliet voor een avond van de Friese Vlag 30 November bezochten enkele leden de avond in St. Philipsland waar de humoristische schrijver Toon Kortooms uit de doeken deed waarom hij dit werk deed. Op 11 december a.s. half tien kerststukjes maken in het Hol land Huis. Laatste viswedstrijd Zaterdag 1 dec. verviste de H.S.V. De Zeebaars, haar laatste wedstrijd van het seizoen, de traditionele boutwedstrijd, met een goede vangst. 1. P.J. Hage, Scherpenisse 1955 pnt. 2. A. Munter, Scherpenisse 1410, 3. D. Ti- chem, Scherpenisse 1365, 4. Mevr. J.K. de Graaf, Scherpenisse, 1250, 5. A. Deurloo, St. Maartensdijk 1220,6. F. ten Bosch, Rotterdam 1170, 7. KJ. de Graaf, Scherpenisse 1160, 8. J.W. Scheeve, Raamdonksveer 1065, 9. S. Brooshoofd, Gorkum 985, 10. C. Ti- chem, St. Maartensdijk 965. zondag 9 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 18.30 uur ds. L. Wüllschleger GEREF. KERK 10.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter 17.00 uur ds. H.J. Swierts, Maassluis CHR. GEREF. KERK 10 uur leesdienst 18.30 uur ds. B. de Graaf, Zierikzee GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. J.J. Roodsant R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden (voorb. H.A.) GEREF. KERK 10.00 en 14.00 uur dhr. Lodder, Rotter dam CHR. GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. B. de Graaf, öie- rikzee 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 uur. ds. J. Blom, Ridderkerk 18.00 uur ds. M.D. Geuze GEREF. GEMEENTE do. 6 dtc. 19.30 uur ds. Schreuder, Goes 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst do 13 dec. 19.30 u ds. Hoogeland, Krabbendijke GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u ds. W.J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst di. 11 dec. 19.30 uur ds. J. Schinkelshoek, Bijbellezing SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE vr. 7 dec.: 15.00 uur ds. J.G. van Loon (huw. bev.) 9.30 14.30 uur ds. J.G. van Loon HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur ds. Karreman, Rijswijk 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. D.J. Budding 14.30 uur ds. C. den Boer, Woudenberg f GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 18.00 uur kand. Wijnhorst, Vlaardingen GEREF. KERK J 10.00 uur ds., H.J. Swierts, Maassluis (vóorb. H.A.) 14.30 uur kand. A.W.W. de Ruiter GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 14.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 19.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. W. Haverkamp, Nijkerk (voorb. H.A.) \*i Zonder licht P.S. kreeg een boete omdat hij zonder achterlicht op een bromfiets reed, wat in deze donkere tijd erg gevaarlijk kan zijn. Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400. St-Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Noteboom, St. Annaland, tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St. Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland Zr. Schot-Uijl, Tholen, tel. 01660-2620 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. Beeke, Stavenisse, tel. 01663-617 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr. u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN Vrijdag 7 dec. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatschapp. Werk, 15.30 uur Medisch Opvoedk. buro, 16.30 uur Consult, buro Alcohol en Drugs v.a. 19.30 uur. Consult, buro Alcohol en Drugs en Leger des Heils TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191. Advertentie IM HOOGWATERSTANDEN 7 l/m 13 dec. vrijdag 7 5.58-18.17 zaterdag 8 6.34-18.55 zondag 9 7.12-19.34 maandag 10 7.51-20.18 dinsdag 11 8.37-21.08 woensdag 12 9.29-22.09 donderdag 13 10.44-23.21 dinsdag 11 december Laatste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2