GOUDEN FLITSEN mcR wmmtS Mmmnm Plaatselijk nieuws \3^~' *NIW WCOBflPOLDF» PAK EVEN UW ZAKBOEKJE 2 EENDRACHTBODE Donderdag 29 november 1979 gKswtt» If M""TE"SI1"" PREDIKBEURTEN U< 11 Tholen RECLAME vrijdag/zaterdag DE TOEKOMST P. GLADDINES Oud— Vossemeer Radio - T.V. - Wasauto maat - stereo - HiFi - enz. kopen, even bij B00GAART binnenlopen. Firma K. J. Boogaart Sint— Annaland Stavenisse Sint- Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint Philipsland i vol— 1 LEY— ïflr BAL DAG EN NACHT VISSER I r itóP" I SINT- a »*>öy Intocht St. Nicolaas 'n Fijn winterzonnetje zorgde er voor dat St. Nicolaas en zijn gevolg het afge lopen zaterdag niet te koud hadden toen ze met de versierde vissersboot Th. 16 aan de Contre d' Escarpe aankwamen! Het water was nog niet hoog genoeg om van boord te stappen. Voor de zwarte Pieten was dat eigenlijk geen probleem, maar de goede Sint was 'n beetje te oud voor zo'n klimpartij. De rijkspolitie te water was paraat om het hele gezelschap van de versierde boot over te nemen en met de RP 30 aan wal te brengen! Toch moest er nog eert trapje neergelaten worden, zodat iedereen veilig en zonder natte voeten/de Thoolse bodem kon be treden. Na veilig de wal te hebben be reikt, stapte Sint en de hoofd-Piet in 'n open koets en met muziek van de Ko ninklijke Muziekvereniging Concordia ging 't gezelschap naar de Markt, waar St. Nicolaas werd verwelkomd door burgemeester E. Baerends. Veel kinde ren hadden tekeningen en gedichten gemaakt voor St. Nicolaas en er waren 10 cadeautjes voor de mooiste tekenin gen en de beste gedichten! Sint Nicolaas riep de Piet die de cadeautjes bij had, maar..die was verdwenen. Na veel "Piet" geroep kwam op 't dak van de fam. P. Deurloo de zwarte Piet te voor schijn. Hij wou zelf niet naar beneden komen maar zou er voor zorgen dat de cadeautjes kwamen. Tot grote verras sing van veel kleuters kwamen de pakjes een voor een langs 'n gespannen koord naar beneden, waarna de namen werden afgeroepen en de gelukkige winnaars bij Sint hun pakje mochten komen pakje terug, maar alles kwam veilig beneden. Na met de muziek nog een rondgang te hebben gemaakt zijn Sint en de Pieten weer vertrokken om volgende week te rug te komen voor bezoeken aan de verschillende scholen. Sint is nog verge ten te zeggen dat alle tekeningen mee gaan naar Spanje en dat hij 5 dec. die kinderen ook niet zal vergeten. Mede dank zij de medewerking van de fam. Deurloo en de prima geluidsinstallatie van de firma Quist is het 'n geslaagde middag geworden, die door honderden inwoners werd meebeleefd. 5 appelcarees van 4,75 nu3,50 Rond rozijnenbrood van 2,25 nu 1,89 Overheerlijke spijsstaaf van 2,75 slechts1,89 Profiteer mee! Ook bij uw SRV-melkman P. Kleppe en R. Moerland. Van uw echte warme bakker DALEMSESTRAAT 11 Damclub de Eendracht In de onderlinge competitie wordt weer een harde strijd geleverd, zowel in de A. als in de B. groep. Het is een ware veld slag met verrassingen, maar dan wel in sportieve zin. 1. H. Böhr - C. van Dijke 2-0; 2. S. Schot - R. Nagtegaal 1-1; 3. J.A. van Akkeren - C. van Splunter 2-0; 4. J. Moerland - A. Slager 0-2; 5. G. Brasser - P.C. van der Velde 0-2; 6. Van Maanen - J. de Rijke jr. 2-0; 7. W.A. Boogerd - J. de Rijke sr. 1-1; 8. A. Schot - J. Nagteéaal 0-2; 9. P.C. van der Velde - P. Nieuwenhuizen 2-0; 10. J. van der Velde - A. Boogerd 2-0; 11. A. Slager - R. Nagtegaal 2-0; 12. L. van Dijke - J. Moerland 2-0; 13. J. Nagtegaal - J. van Zielst 1-1; 14. J. de Rijke sr. - C. van Dijke 2-0; 15. H. Böhr - J. van der Velde 0-2; 16. Van Maanen - R. Nagtegaal 2-0; 17. A. van Akkeren - J. Nagtegaal 0-2; 18. A. Schot - J. van Zielst 1-1. 19. S. Schot - T. Quist 2-0,; 20.1. Lindhout - C. van Splunter 2-0; 21. A. Boogerd - L. van Dijke 2-0,; 22. R. Nagtegaal - C. van Dijke 0-2; 23. G. Brasser - C. Droogers 1-1; 24. P.C. van der Velde - H. Böhr 2-0; 25. J. de Rijke jr. - P. Nieuwenhui zen 0-2; 26. C. van Dijke - A. Slager 0-2; 27. J. de Rijke sr. G. Brasser 1-128. J.A. van Akkeren - P.C. van der Velde 1-1; 29. C. Droogers - P. Nieuwenhuizen 0-2; 30. S. Schot - I. Lindhout 1-1; 31. J. van Zielst - 1. Lindhout 1-1; 32. J. van der Velde - S. Schot 0-2; 33. C. van Splunter - A. Schot 0-2; 0-2; 34. A. van Akkeren - J.A. van Akkeren 0-2; 35. H. Böhr - W.A. Boogerd 2-0; 36. J. Moerland - J. de Rijke jr. 0-2; 37. C. van Splunter - A. van Akkeren 0-2. 38. A. Schot - A. van Akkeren 0-2; 39. A. Boogerd - P.C. van der Velde 0-2.40. L. van Dijke - H. Böhr - 1-1; 41. J.A. van Akkeren - R. Quist 2-0; 42. P. Nieuwenhuizen - J. van Zielst 2-0; 43. S. Schot - J.A. van Akkeren 0-2; 4. A. Boogerd R. Quist 2-0; 45. H. Böhr - J. de Rijke jr. 1-1; 46. J. Moerland - J. de Rijke sr. 2-0; 47. W.A. Boogerd - A. van Akkeren 0-2; 48. A. Schot - J. de Rijke sr. 2-0; A. Boogerd - C. Droogers 2-0; R. Nagtegaal - J. van der Velde 0-2; C. van Splunter - J. Moerland: 0-2. Vrijdagavond werd van een aantal jeugdspelers in de Gasthuiskapel het examen randschijfdiploma afgenomen. De officiële uitslag wordt a.s. vrijdag avond te 19.00 uur, in de Gasthuiskapel bekend gemaakt en aan geslaagden wordt dan het diploma uitgereikt. Eierstruif en Sinterklaas Bij het plezier over de intocht van Sin terklaas was er zaterdag toch ook een minder prettige ervaring. Twee jongens, de dertienjarige I.R. en de vijftienjarige J.M. weken af van het traditioneel strooien met peperbollen en gebruikte eieren. Bij een meisje was het goed raak. Ze kreeg de eierstruif midden in haar gezicht en over haar kleren. De politie kon de daders later op het matje roepen. Ze moeten de reiniging van de kleren betalen. De schrik neemt het meisje dan nog voor eigen rekening. Diefstallen meteen opgelost Drie jongens uit Halstéren zijn aange houden nadat ze zondagmorgen uit vier geparkeerde auto's hadden gestolen en uit een parlevinkersvaartuig. De auto's stonden in de Oudelandsestraat en -poort, de Dalemse- en de Plantage straat. In de loop van zondag was het al bekeken, nadat wat rijbewijzen en an dere papieren waren teruggevonden. De 16-jarige J.G., S.S. (17) en T.K. (17), al len uit Halsteren bekenden de diefstal len te hebben gepleegd. Een cassettere corder en een paar portofoons konden weer naar de rechtmatige eigenaren te rug. Uit de watergang aan de Veerweg werd een fuik van J.W. gestolen, maar de dader werd nog niet aangehouden. Loos alarm Het kan zijn dat nog heel wat inwoners niet weten waarom maandagavond rond half acht de sirene loeide. Nou, dat bleek loos alarm te zijn. Een technisch defect was de oorzaak. Bowling P. Jh. Z. De P.J.Z. Tholen/St. Philipsland heeft de twee eerste van de totaal vier wed strijden van de bowlingcompetitie afge werkt. Drie uitslagen tellen voor het al gemeen klassement. De eerste keer wa ren er twintig deelnemers die op twee banen ieder vijftien beurten speelden. Bij de heren won Koos Deurloo met 165 punten, 2. John Potappel 152 p., 3. Boudewijn Kooijman 150 p, dames 1. Carlies Suurland-Punt 144 p., 2. Carina Stoel 124 p., 3. Lineke Deurloo 107 p. Tweede ronde heren 1. Louis Goorden 217 p., 2. Boudewijn Kooijman 191 p., 3. John Potappel 158 p., Dames 1. Carlies Suurland 144 p., 2. Mariet Hage 133 p., 3. Carina Stoel 128 p. Op Nieuwjaarsdag is de volgende wedstrijd. Klopjacht stieren De Halsterse politie verzocht vrijdag om assistentie van Thoolse collega's toen bij Lepelstraat een auto met twee stieren inde sloot was gekanteld. De stieren braken door de schrik los, waarna er heel wat mensen voor nodig waren om de dieren na een klopjacht weer in een wei te krijgen. Een uur later moest de politie op de Veerdijkse weg een kudde schapen, die zonder herder op de rij baan liepen, in een zei zien te krijgen, dat lukte na verwoede inspanningen. Informatie over medicijnen Apotheker de Raat uit Halsteren heeft de plattelandsvrouwen op 20 november het een en ander verteld over medicij nen. Hij lichtte dat toe met dia's, waarna er gelegenheid was om vragen te stellen, 't Was een interessante bijeenkomst en de plattelandsvrouwen zijn in elk geval weer wat wijzer geworden over het ge bruik van medicijnen. Alle bekende merken leverbaar o.a.: PHILIPS - ÈRRES - SABA - MOULINEX - MARIJNEN - MIELE - ZANUSSI - IGNIS - enz. Erkend Philips - Erres - Saba- dealer. Deskundige aanleg T.V. en F.M.-antennes. Beleefd aanbevelend: Dorpsweg 39, Oud-Vossemeer, telefoon 01667-580. Voor goede T.V. en wasautoma- tenservice, enz. Advertentie IM Intocht Sinterklaas Zaterdagmiddag om twee uur wordt Sinterklaas ingehaald. Vanuit de Mo lenstraat maakt hij een rondrit naar de Vossenkuil, waar de muziek- en Mid denstandsvereniging en de ijsclub de kinderen op wat lekkers en een film tracteren. In het dorpshuis is ook de eindtrekking van de winkelactie, waar van afgelopen zaterdag de eerste 28 prijzen werden getrokken. Er zijn goede verwachtingen voor eejj positief resul taat. Duivensucces Postduivenhouder A. van Daalen heeft op een viertallen show in het vlakbij de Duitse grens gelegen Eshorn een derde plaats behaald op de internationale ten toonstelling. Er werden 206 viertallen ingezet. Vrouwenbond NKV Vrouwenbond van het NKV is een avondje uit geweest in Bergen op Zoom. Dit begon met een Chinees etentje, dat de dames zich goed lieten smaken. Het tweede gedeelte van de avond vulde men met een bezoek aan het bowling centrum Luxor waar men elkaar be- kampte, zonder de gezelligheid uit het oog te verliezen. De 27 dames waren het er na afloop zeker over eens, dat men een genoegelijke avond had beleefd. Driebanden-tournooi Driebanden tournooi kwart-finale: Hommel kortste partij 19 beurten, ge middelde 0.79, hoogste serie Timmer mans 6 caramboles, D. Polderman-L. Havermans C.zn. 0-2 J. Vaders-C. Tim mermans G.zn 0-2, D. Vaders-L. van Driel 2-0, P. Hommel-C. Burgers 2-0. De finale wordt a.s. zaterdagavond in café 't Veer gehouden. De Treffers: Geuze kortste partij 21 beurten en beste gemiddelde 2.71, hoogste serie Hommel 13 caramboles, L. van Wezel-P. Vis 0-2, H. Homme-J. Geuze 0-1, P. de Leeuw- C. Burgers 0-2. Krijt op Tijd: Wessels hoogste serie 48 caramboles en beste gemiddelde 4.65, kortste partij Schot 17 beurten, Goudzwaard-F. Hommel J.zn. 2-0. W. de Leeuw-J. Po tappel 0-2, C.Wessels-J. Schetters 2-0 A. van Daalen-M. Voormeulen 0-2, A. Aarnoudse-H. Istha 2-0 P. Moerland-A. Douw 2-0 A. Hommel F.zn. -D. Polder man 0-2 J. Rijstenbil-M. Goudzwaard 0-2 G. Schot-R. Mosch 0-2 J. van Daal- en-J. Kruf 1-1 D. Vaders-A. Goud zwaard 2-0 F. Hommel br.zn.-T. Schot 0-2. De Poedelaars: Kortste partij Van Gastel 16 beurten, ''Pipping hoogste serie 18 caramboles en beste gemiddelde 3.75, J. Konings-J. van Gorsel 0-2 P. van Gastel-J. Buitenhuis 2-0 M. Pipping-P. van Gastel 0-2 M. Sterk-J. Plandsoen 2-0 W. Bevelander-J. Smit 0-2. Oudercommrssie peuterspeelzaal De peuterspeelzaal in de Bierensstraat is een succes. De twee groepen hebben steeds met het maximum aantal van elk vijftien peuters gedraaid. De wachtlijst is opgelost, omdat per 1 december een aantal kinderen naar de kleuterschool gaat. Er kunnen dus weer nieuwe peu ters opgegeven worden. De kinderen hebben veel plezier van het gekregen speelgoed. Het is nu mogelijk om nieu we dingen te kopen, want de subsidie is binnen. Ook is er een oudercommissie opgericht, die bestaat uit Adrie Keur, Diny van Vossen-Goedegebuure, Ria Holstein-Fase en Hanny Kloet-Fase. Jeugd kon plezier niet op Sinterklaas en zijn knechten werden za terdag in het dorpshuis niet moe om kleine handen te drukken en tractaties uit te delen. Reeds om drie uur was de fluit van de stoomboot bij de haven te horen, waar het zwart zag van de jeugd en de begeleidende ouders. Het weer was ook prima op deze laatste novem- ber-zaterdag. Met Accelerando werd het een grote optocht door het dorp, die nu een andere route dan vorig jaar nam om zoveel mogelijk inwoners te laten ge nieten. In het dorpshuis was het propvol, al had de beheerster nog pogingen ge daan om stoelen te zetten voor de moe ders met kleine kinderen. Die moeders kregen trouwens heel wat te verduren de?e middag en slechts een enkele vader bleek tot die opoffering bereid. De waarnemend Activa-voorzitter begroet te Sinterklaas en dankte de Rabobank, de dorpsgemeenschap en de Midden standsvereniging, die deze intocht en tractatie mogelijk maakten. Sinterklaas had een veelzeggende opmerking toen hij een van de veertig banketletters trok voor een uit Bergen op Zoom overge waaide koper. Hij wees erop, hoe 'boze tongen beweren dat er heel wat over de brug gaat, maar hier werd het tegendeel bewezen. De trekking werd telkens on derbroken voor het zingen van Sinter klaasliedjes met begeleiding van Katy van Vossen op het elektronisch orgel. Daarvoor moest ze zelfs op het Sinter klaasmatje komen. Tenslotte was er voor elke nog goed Sinterklaas-gelovige een surpirse. Daarna kon men in het dorpshuis weer ruimer ademhalen. Aangezien zaterdag a.s. het dorpshuis bezet is, zal de eindtrekking van de winkelactie 's middags al om half vijf zijn. Collecte De collecte voor de Stichting Sport Ge handicapten heeft 454,20 opgebracht dankzij vrijwilligers van S.C. Stavenisse en de gevers, waarvoor hartelijk dank. Brand in onbewoond pand Spelende kinderen hebben maandag middag in de voormalige onderwijzers woning bij de oude school in de Post- straat brand gesticht. Het vuur werd ontdekt door dhr. C. van Prooijen, die alarm sloeg. De brandweer greep in, waardoor het allemaal nog goed afliep. De woning was wel dicht gespijkerd, maar toch hadden kinderen zich toe gang tot het pand weten te verschaffen. Gelukkig hadden ze nog tijdig kans ge zien om weg te lopen toen het vuur om streeks half vijf ontstond. Sinterklaasviering In de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat vindt woensdag middag 5 december om twee uur een Sinterklaasviering plaats voor de jeugd van 5 tot 15 jaar. Iedereen is welkom. Er is poppenkast en een tractatie. De orga nisatie is in handen van de Stichting Open Jeugdwerk in oprichting. Benoeming Dhr. J. de Bres is door de Stichting Zee land voorgesteld als vertegenwoordiger van de Zeeuwse Culturele Raad in de stuurgroep Coördinatie Welzijnsplan ning in de provincie Zeeland. Kerkelijke verkiezingen De ouderlingen W.J. van Hemert en D. Mol alsmede de diakenen A. Quist en L.B. Jansse zijn per 1 januari periodiek aftredend. De lidmaten van de Her vormde Gemeente kunnen aanbevelin gen doen. Verlichtingsactie succes De verlichtingsactie van Veilig Verkeer afdeling Poortvliet/Scherpenisse is dinsdag 20 november een groot succes geworden. Bij Garage Bolier werden dertig auto's gecontroleerd, waarvan er maar 1 een goede verlichting had, ook de banden werden gecontroleerd. Huisvuil-controle Alles wat aan afval in een gemeentelijke vuilniszak kan, dient daarin ook te wor den gedeponeerd en alleen het zgn. grofvuil mag op andere ook weer voor geschreven wijze worden aangeboden. Niet iedereen neemt het met die regeling zo nauw, terwijl het voor de ophalers niet eenvoudig is om bij hoog tempo te kunnen controleren, meestal gaat het wel om dezelfde burgers, die pogen dat foefje uit te halen. Daarvan overtuigde zich de politie door eens de ophaaldienst in de verschillende kernen te volgen. Het resultaat was dat een flink aantal perso nen een transaktie (directe boete-beta lingsmogelijkheid) werd voorgehouden vanwege een op dit onderdeel gepleegde overtreding. Enkele anderen haastten zich dat kleinere afval alsnog in de voorgeschreven zakken te deponeren. De vrouwenver. "Tryfena" hoopt op 6 december a.s. haar jaarvergadering te houden in de vergaderzaal achter de kerk. Aanvang half 8. Iedereen is van harte welkom. Advertentie IM Vanavond Groene Kruis Het Groene Kruis houdt vanavond om half acht in 't Ouwe Raed'uus de alge mene ledenvergadering, waarbij alle le den welkom zijn. Voorgesteld wordt, de contributie te handhaven op veertig gulden. Dr. J.M.vvan Daal houdt een lezing over hef ojfóerwerp: Hart em vaatziekten, wat kan men er zelf aan doen? Verder wordt het jaarverslag en de begroting 1980 behandeld, terwijl de bestuursleden A.C. Breure en C. van Dijke herkozen kunnen worden. Oogstollectes De oogstcollecte in de Hervormde kerk heeft zondag ruim 9000 gulden opge bracht, terwijl in de Gereformeerde Gemeente ook circa 9000 gulden werd ontvangen. Mondigheid patient Mevr. Kronenburg uit Goes heeft voor de NCVB gesproken over de mondig heid van de patient, waarover ook een discussie plaats vond. Presidente Mevr. Elenbaas-Trampoer kondigde aan dat de Kerstviering op woensdag 19 decem ber wordt gehouden. Elke eerste dinsdag van de maand, dus nu op 4 december a.s. haalt de voetbalver eniging S.P.S. oud papier op. Zet U het gereed a.u.b. Advertentie IM Inbraken op camping "De Striene" Bij een drietal eigenaren van een cara van of zomerhuisje op camping "De Striene" werd ingebroken en verschil lende materialen meegenomen, zoals butagaskachel, transistor, draagbare tv, e.d. In een vierde huisje werd na die gedane arbeid door de daders tegelijk maar overnacht. De eigenaren bleken afkomstig uit Roosendaal en het Belgi sche Deurne en Merksem. Het toerisme op de camping blijft in deze maanden beperkt tot nog een enkele weekend overblijver. Naast de rijkspolitie Tholen heeft ook de technische recherche spo ren verzameld. Het onderzoek wordt voortgezet. Beroepen Hervormd Poortvliet heeft een beroep uitgebracht op ds. Tj. de Jong uit Doornspijk. Eerder diende hij de ge meenten van Nieuw Lekkerlamd en Garderen om vervolgens zendingsar- beid in Rhodesië te verrichten. Hij werd door het bestuur van de GZB terugge roepen vanwege het in dat land be staande gevaar. Het echtpaar De Jong heeft drie kinderen. Er was voorts bij Hervormd Poortvliet een consulentswijziging. Door ringinde- ling was ds. Th.W.H. van der Heijden uit Oud-Vossemeer consulent, maar heeft die functie thans overgedragen aan ds. D.Jk. Budding van Scherpenisse. In de Kerkbode schrijft dominee Van der Heijden het in het belang van alle par tijen te achten om de werkzaamheden in Poortvliet te beëindigen, waarna de ring Tholen Sint Philipsland ds. Budding heeft aangewezen. Zaterdag bazar Zaterdag 1 december wordt van twee uur tot half tien de jaarlijkse bazar van voetbalvereniging NOAD gehouden in Vijftig jaar geleden opende bur gemeester W.L. Klos te Scherpe nisse de openbare raadsvergade ring met het voorstel over te gaan in besloten zitting teneinde een mededeling te doen. Voor de verslaggeverij was zoiets wel leuk. Overigens heeft hij die vergade ring toch ook weer heropend, 'maar daarbij toen niet meege deeld, wat hij eerder wel in de besloten zitting had gezegd. Staatsbosbeheer verleende deze gemeente vergunning tot het rooien van bomen in Westkerke met de restrictie dat weer een zelfde aantal zou worden aange plant. Ook toen was men al gioen-minded. De Waterleiding maatschappij schreef een brief waarin werd gevraagd een alge heel schuurverbod in te voeren. Het gemeentebestuur zag daar het nut niet van in en nam het schrijven aan voor kennisgeving. Tenslotte was het november en geen hartje zomer meer om zo zuinig met water te moeten om springen. De bomen op de Bak- kersdijk waren verkocht en zou den ook gerooid worden, wat menigeen jammer van die mooie dijk vond. In die tijd vermeldde de posterijen nog wie telefoon aansluiting kreeg. Daarom kun nen we thans ook nog vaststellen, dat een halve eeuw geleden de telefoon werd aangelegd bij C.J.J. Kooijman te Sint-Annaland, L. Geluk te Tholen, J.J. Hage te Scherpenisse, J.G. Polderman te Oud-Vossemeer en A.M. Beeke te Scherpenisse. In Sint Maar tensdijk vroeg de heer M.L. Koopman per 1 januari 1930 eer vol ontslag als lid van het Wezen Armbestuur. Ingezetenen van Poortvliet waren er niet over te spreken, dat het gemeentebestuur de veldwachter opslag had gege ven, zonder dat hij daarom had gevraagd. Via een ingezonden stuk bleek men van oordeel, dat de veldwachter in zijn levenson derhoud kon voorzien en men geen gemeenschapsgelden be hoefde te geven om toch maar op de bank te zetten. Het zat nog meer tegen het zere been, omdat maar 300,— was uitgetrokken voor steun aan werklozen en aangezien er 30 waren, zouden die mensen maar een tientje voor de gehele winter krijgen. In 1924 voetbalde men al in Oud-Vosse meer en kwam er vanuit de raad de suggestie dat op zondag te verbieden. Dat verzoek werd no vember 1929 herhaald. Burge meester C.W. Snijders antwoord de dat de raad hierin niets te zeg gen had. Het was een zaak voor b en w en de politie. Er was voorts een hele discussie over de wanor de tijdens de brand bij C. van Vossen. Mensen die niet bereid waren te helpen, werden zelfs tot een tientje boete veroordeeld door de Kantonrechter. Voor het eerst werd toen gesuggereerd daarvoor vaste mensen aan te stellen, dus tot die tijd werd dus alleen rekening gehouden met hulp van de mensen op de straat. Raadslid Den Engelsman voerde aan, dat de mensen vroeger wel eens een kruikje bier kregen voor hun hulp. Geld verzoet de arbeid, zo meende hij, terwijl hij het toch over bier had. De burgemeester antwoordde, dat het een plicht is van de burgers bij brand te hel pen en geen vergoeding verplicht is. Oud-Vossemeer kreeg een halve eeuw geleden ook zijn elektrische straatverlichting. De raad teken de het contract met de PZEM in de oktober raadsvergadering. In die tijd werd een onderwijzeres die voor haar 45ste jaar huwde, ontslagen. Er bleken onderwijze ressen genoeg te zijn, maar niet met hoofdakte, want er waren drie vakatures op de scholen, die moeilijk te vervullen waren en wel te Stavenisse, Poortvliet en Oud-Vossemeer. De onderwij- sinspecteur verzocht de gemeen teraad van Sint Maartensdijk het schooljaar, van toen nog 9 maan den te wijzigen in een vol jaar. VERONICA DAMES 2. Het tweede team ging maandag naar Steen bergen voor de wedstrijd tegen Diamedon 4. De tos werd door Veronica verloren, dit hield in dat de tegenpartij de opslag kreeg. De Steenbergse dames wisten direct 5 punten te pakken. Voor Veronica was dit iets te veel, ze gingen te gespannen spelen. Het gevolg was dat er vele onnodige fouten werden gemaakt. Toch wisten de dames nog terug te komen tot 8-7. Toen was het toch teveel en verloren ze de set met 15-9. De tweede set ging de serve direct verloren en de dames waren nog steeds van slag. Tot de stand 10-8 ging het nog niet zo best maar daarna werden de dames wat rustiger en speelden deze set uit tot de stand 15-12. De derde set werd er van begin af aan veel rustiger gespeeld en werd dan ook een duidelijke zege voor Veronica: 15-5. Een 2-1 overwinning dus. De dames van Veronica 1 wonnen de uit wedstrijd tegen Sic Pugno 5 met 0-3. In de le set nam Veronica 1 gelijk een voorsprong en door een goede en harde serve werd de voor sprong gemakkelijk uitgebreid. Sic Pugno 5 retourneerde vrijwel geen enkele bal, waar door redelijk spel vrijwel ongemolijk was. De setstand was dan ook 5-15. De 2e set gaf het zelfde beeld te zien. Sic Pugno had moeite met het opvangen van de serve, waardoor verder spel vrijwel onmogelijk was. Deze set eindigde in 6-15. In de 3e set kon Sic Pugno iets terug doen, doordat Veronica de aandacht op het spel liet verslappen. De stand ging gelijk op tot 11-11. Toen vonden de Veronica-dames dat het lang genoeg geduurd had en maakten de set uit 11-15. Voor Veronica speelden: L. Polderman, M. v. Schilt, C. Priem, E. Deur loo, W. v.d. Werf, R. de Rijke, M. Melkert. De Amigos jongens speelden 2-2 gelijk tegen het hoog geplaatste Groene Ster uit Zeven bergen. Amigos begon niet zo best, maar door goed serveren van Johan Erveraers werd de achterstand goedgemaakt. Hard werkende kleine jongens als Paul Timmermans en Fred Hommel zorgden voor een gelijkopgaande wedstrijd. De eerste set werd zelfs met 14-16 gewonnen. In de tweede set vielen Piet Bak ker en John. v.d. Zande in. De aanpassing duurde te lang en na een grote achterstand werd de set met 15-4 verloren. In de derde set werd. Anton Timmermans gewisseld met Eric Capalle. In h^t begin kon men de sterke tegenstander nog bijblijven. Aan het net werd, menig punt gescoord, maar toch ging de set met 15-7 verloren. De laatste set begon Amigos uiterst zwak en de 11-3 achterstand leek onoverbrugbaar. Toen werd Amigos echter fel en een goed aanvallende Martin Volwerk en een verdedigende David Nieu- wenhuis haalden de ploeg over het dode punt heen. Met een goed eindschot werd de set met 13-15 gewonnen. Een goed resultaat van Amigos tegen de koploper van de competitie. Programma 3 december St. Maartensdijk: 20 u Veronica 2 dames-de Schalm, 21 u Amigos 2 heren - de Schalm (J. Groenhout) Bergen op Zoom: 20 u Berk 2-Amigos 1 heren (F. Buijs), Sic Pugno 6 - Veronica 2 heren van Treijen(, RK 2 - Veronica 1 dames (L. Buijs), VVR 1-Amigos, 1 dames (J. van Aert) Steenbergen: 21.15 u Diomedon 3-Amigos 3 heren (P. Bout) Uitslagen 26 november Amigos 1 heren - Sic Pugno 3 0-3, (3-15,7-15, 10-15). In de le klasse heren staat Amigos tiende met 7-5 en Veronica 12e en voorlaatst met 4-1, zodat het niet zo best gaat met de Thoolse topteams. In de 2e klasse A heren staat Amigos 2 vijfde met 5-5. 2e Klasse B: Veronica 2-Diomedon 3 2-1, Amiéos 3 - Meilust 4 3-0, Amigos staat tweede met 5-10 en Veronica vijfde met 4-6. Dames 2e klas: Sic Pugno 5 - Veronica 0-3. Amigos staat tweede met 5-13, Veronica vierde met 6-10. Dames 3e klas: Olympus 4 - Amigos 2 0-3, Diomedon 4 - Veronica 2 1-2. Veronica is koploper met 6-14, terwijl Amigos vierde staat met 6-12. THOLEN vr. 30 nov: Kabaretavond P.J.Z. vr. 14 dec: 20.00 uur Hal stadhuis, Jorge Oraison, gitaar SCHERPENISSE vr. 30 nov: 19.30 uur 4 jarig bestaan J.V. Scarpenesse met dansen SINT MAARTENSDIJK wo. 12 dec: 19.30 uur café van Houdt, Alg. ledenverg. ZLM STAVENISSE 9 dec. Vistocht en St-Nikolaasfeest P.J.Z. SINT ANNALAND vr. 30 nov: 19.30 uur De Gouden Leeuw, Alg. verg. Z.L.M. za. T dec: 20.00 uur Dorpshuis, dans avond dorpshuis de Wimpel. Er zijn weer ver schillende attracties zoals voor de jeugd grabbelton een visspel, voor de ouderen doelschieten, schiettent, spijkers slaan, ballen gooien en voor allemaal het rad van avontuur. Dit alles met aantrekke lijke prijzen. St Nicolaas en zwarte piet zullen ook een bezoek aan de bazar brengen, omstreeks vier uur. Dammen Voor de huishoudelijke competitie wer den gespeeld: Junioren: Aug. Fontijne-Jac de Reus 1-0, Aug. Fontijne-J.F. Wallet 0-1, Re. Nijpels-A. Beurkens 0-1, R. Vermaas-F. Nijpels 1-0, W. Bout-M. Verkerke 0-1. Senioren: J. Walpot-P. Reijngoudt 1-0, H. Cosmann-H. Wagemaicer 1-0, M. den Braber-H. Nijpels J. Ciggaar- M. Faasse 0-1. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof: zo. 2 dec: 12.00 uur Hofzaal, koffiecon cert door Gérard van Blerk (piano) tot 7 jan: Bergen in stukken Folkclub Lamsoor: vr. 7 dec: 21.00 uur Zwijnshoofd, Dou- gie Maclean Alan Roberts Stavenisse wo 12 dec. 19.30 SGP-studiever. Calvijn, vergaderzaal Oud Geref. Gem. be. over 'ontwikkelingen in de Islam'. Bergen op Zoom Roxy Onkruid vergaat niet a.l. dagelijks 20 u, vr za 18.45 21.15 u, zo. 16, 18.45 21.15 u. De Bahama's een porno paradijs 18 j vr za 23.30 u. Peter Pan a.l. za, zo, wo 14 u Luxor Avalanche express 12 j za. 18.45, zo 14+ 16, di wo 20 u. Schülmadchenporno 18 j vr. 21.15 u, za. 21.15 23.30. zo. 18.45 21.15 u. Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 2 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. L. Wüllschleger 18.30 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht GEREF. KERK 10.00 uur ds. W.C.P. den Boer, Harder wijk 17.00 uur kand. H.W.F. v.d. Heuvel, Ede CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdiens? HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. van der Zee, Andel NED. PROT. BOND 10.45 uur ds. H. Bierman, Breda R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. A.G. van der Stoel, Bergen op Zoom CHR. GEREF. KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze di. 4 dec. ,19.30 uur ds. D.J. Budding (dienst voor School m.d. Bijbel) GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst do. 6 dec. 19.30 uur ds. Schreuder, Goes GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 ïur ds. W.J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst di. 4 dec. 19.30 uur ds. J. Schinkelshóek (Bijbellezing) SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE vr. 30 nov. 15.00 uur ds. L. Quist, Op- heusden (huw. bev.) zo. 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon (H.D.) wo. 5 dec. 19.30 uur ds. J.G. van Loon vr. 7 dec. 15.00 uur ds. J.G. van Loon (huw. bev.) HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 en 19.00 uur ds. J.J. Roodsant (H.D.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur kand. Teeuw, Lekkerkerk 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. D.J. Budding, Scherpenisse 18.00 uur ds. L. Wüllschleger, Tholen GEREF. KERK 10.00 uur kand. H.W.F. v.d. Heuvel, Ede 14.30 uur ds. W.C.P. den Boer, Harder wijk GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. A.B. Cysouw (voorb. H.A.) GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 19.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u ds. C. Cornelisse, Eek en Wiel 15 u ds. H. Roose, Roosendaal WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer, en St. Philipsland. Zr. Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667-476, b.g.g. 01662-341 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 30 nov. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Medisch Opvoedk. buro en buro Levens-en TELEFONI SCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 30 nov. t/m 6 dec. vrijdag 30 0.23 - 12.54 zaterdag 1 1.28-13.49 zondag 2 2.20- 14.42 maandag3 3.12-15.30 dinsdag 4 3.57- 16.16 woensdag 5 4.41-16.58 donderdag 6 5.21-17.38 maandag 3 dec. Volle Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2