-line fö/CHIiSSEK GELUK Tho,en PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 22 november 1979 Tholen RECLAME vrijdag/zaterdag DE TOEKOMST P. GLADDINES TRICOTAGE Markt 7 Tel. 2575 Sint— Annaland Stavenisse Sint- Maartensdijk DAG EN NACHT VISSER 2 Parksingel Na de al eerder afgedrukte mededeling van b en w over wenselijkheid van re constructie Molensingel en een daar door thans maar gedeeltelijke herbes trating parkeerstroken Parksingel kreeg mevrouw J.M. Deurloo-van Broekho ven (CDA) een bevestigend antwoord van wethouder L.J. Koopman of het dat gedeelte verbetering is, waar men nu al mee bezig is. Mevrouw N.M.J. Boisse- vain-van Riet (PvdA) constateerde, dat het door b en w aangekondigd recon structieplan Molensingel toch heel iets anders is dan bestrating-reparatie en wilde daarover dan ook wel wat meer informatie. Wethouder antwoordde dat er door de dienst gemeentelijke ontwik keling hiervoor een plan klaar is, maar nog niet bij het dagelijks bestuur is in gediend, zodat er nog weinig over te zeggen valt. Alleen dat de normale re paratie daar niet mogelijk was. Het is immers de raad zelf geweest die b en w heeft voorgehouden geen straten te gaan repareren, waarvan men weet, dat ze even later toch weer stuk gereden zullen worden. Dat is bijvoorbeeld ook het ge val met het parkeerterrein bij het zwembad. De raad zal van het recon structieplan Molensingel wel nader ho ren. '5 tompoucen van 4,75 nu3,79 5 bolussen van 3,25 nu2,50 5 cadetjes van 1,75 nu1,25 Ook bij Uw SRV-melkman P. Kleppe en R. Moerland. Brood- en banketbakkerij DALEMSESTRAAT 11 Advertentie IM Damclub "De Eendracht" Vrijdag 16 november speelde het tweede tiental van de Eendracht de derde wed strijd voor de Zeeuwse clubcompetitie. Er werd aangetreden tegen St. Philips- land I, dat evenals de thuisploeg nog geen enkel punt gescoord had dit sei- zxiéVi. Vandaar dat allebei de ploegen met een eo sterk mogelijke bezetting voor de dag gekomen waren, waardoor een felle maar sportieve strijd ontstond, die in een 10-10 gelijk zou eindigen. Half in de strijd combineerde L.v.d. Velde van St. Philipsland naar dam tegen A. van Akkeren. Dit kostte echter wel twee schijven waardoor de partij la ter toch remise liep. Op bord drie en zeven kreeg Tholen een nederlaag te slikken door verlies van resp. J. de Rijke sr. en A. Schot. Even later zou dit ge compenseerd worden door winstpartijen van J. Moerland voor Tholen, en G. van Maanen die met een slechtere stand, op de klok won van A. Verweysjr. Op bord 1 en 2 hielden J.v.d. Velde en J. van Zielst de stand voor Tholen in evenwicht door remise te spelen tegen de routiniers J. Joppe en J.v.d. Velde. De volledige uitslagen waren: 1. J.v.d. Velde - J. Joppe 1-1, 2. J. van Zielst - J.v.d. Velde 1-1,3. J. de Rijke sr- J. de Braber 0-2, 4. G. v. Maanen - A. verweys jr. 2-0, 5. A.v. Akkeren - L.v.d. Velde 1-1,6. H. Bohr - J. Noorthoek 1-1, 7. A. Schot - A. Verweys sr. 0-2, 8. J. Moerland - P.v.d. Velde 2-0. De laatste twee partijen werden remise verklaard omdat men in de huidige competitie met acht spelers uit mag ko men, zodat een eindstand van 10-10 ontstond. Uiteraard zijn de verwachtin gen voor de return die begin volgend jaar in St. Philipsland gespeeld zal wor den hoog gespannen. Vrijdagavond a.s. om half acht in de Gasthuiskapel examen randschijfdiplo- ma dammen, uitgaande van de Zeeuwse Dambond. Er zijn in Tholen 15 deelne mers. Toezicht heeft de consul van de K.N.D.B. (Koninklijke Nederlandse Dam Bond.) Tevens is daarbij aanwezig de heer Rijk pit Goes, jeugdleider van de Zeeuwse Jeugd. Het is voor de eerste keer dat een dergelijk evenement in Zeeland plaats heeft, en dat in Tholen. De Thoolse damclub "De Eendracht" is verheugd dat zij dit gebeuren, als eerste kan presenteren. Tholen 1 speelde een uitwedstrijd, tegen D.O.S. uit Vrederust, en het werd 13-7 in het nadeel van Tho len. Hieronder de uitslag: 1. H. Ver- doolaege - C. Droogers 2-0; 2. J. Gaja- dar - J.A. van Akkeren 2-0; 3. J. van Beeck - P. Nieuwenhuizen 2-0; 4. E. Verdoolaege - P.C. van der Velde 0-2; 5. P. Dalsem -1. Lindhout 2-0; 6. A.A. van de Markt - A. Slager 0-2; 7. C. Suurland - J. Nagtegaal 1-1; 8. H. Reints - G. Brasser 2-0; 9. H. Brouwer - C. van Dijke 2-0; 10. H. Wagenaar - S. Schot 0-2. Op het programma staat verder Tholen 2 - Zierikzee 1, op vrijdag 30 november Ouderavond Kleuterlust en De Bijenkorf De openbare kleuterscholen Kleuterlust en De Bijenkorf hebben donderdag 15 november een gezamenlijke ouder avond gehouden. Mevr. Zuurdeeg heette iedereen harte lijk welkom en in het bijzonder mevr. Wondergem van het RPCZ, die deze avond het Experiment Funderend On derwijs voor de ouders kwam verduide lijken. Na het jaarverslag en de financiële ver- Advertentie IM slagen werd het woord gegeven aan mevr. Wondergem. Deze vertelde het één en ander over de verschillende fasen van het experiment en legde uit wat de bedoeling hiervan was. Als belangrijkste punt kwam wel naar voren dat het welzijn van het kind bovenaan staat. Na de pauze werden de verkiezingen gehouden, voor Kleuterlust waren 3 le den aftredend, maar één was herkies baar. Voor De Bijenkorf waren 5 leden aftredend maar 2 herkiesbaar. Mevr. Boot bedankte haar 2 scheidende leden en bood hun een attentie aan. Als nieu we leden verwelkomde ze mevr. de Nijs en de heer Havermans. Mej. v. Elsacker bedankte haar 3 schei dende leden en bood ook hen een at tentie aan. Tevens verwelkomde ze als nieuwe leden mevr. v.d. Linde, de heer v. Schaik en de heer Karremans. Hierna stonden nog dia's op het pro gramma van verschillende festiviteiten op school en van het eiland Tholen. Alles bij elkaar was het een geslaagde en tevens goed bezochte avond. De Zendingscommissie van de Geref. Gemeente hoopt weer een begin te ma ken met het ophalen van oud papier. De eerste keer zal zijn donderdag 22 no vember vanaf 1930 uur. Advertentie IM Zaterdag reünie C.N.S. Oud-leerlingen van de Chr. Nat. school van de jaren 1948-1953 houden zaterdag van half tien tot vijf uur een reünie in de fraaie gemeenschapsruimte van de Re genboog. Er hebben zich zo'n 75 oud leerlingen met echtgeno(o)t(e) opgege ven, van. wie er circa dertig van buiten Tholen komen. Op een overheadpro jector worden oude foto's getoond. Ver der worden er herinneringen opgehaald met gedichtjes en een klasselied. Aan de reünie is ook een broodmaaltijd ver bonden. Plattelandsvróuwen De plattelandsvrouwen hébben dins dagmiddag een bezoek gebracht aan de champignonkwekerij van dhr. P.C. Uy- tenwilligen aan de Noorder Kreekweg in Halsteren. Voor woensdagmiddag staat er in Poortvliet een kindermiddag op het programma met het poppent heater Robhetty uit Steenbergen. Op 30 november komt Toon Kortooms voor de plattelandsvrouwen in Sint-Philipsland. Intocht Sint Nicolaas Zaterdagmiddag om drie uur arriveert Sinterklaas met zijn zwarte pieten per boot in de haven. Na een rondgang wordt het Spaanse gezelschap om half vier op de kiosk op de Markt ontvangen door burgemeester Ba rend Daarna maakt de Sint met de Koninklijke Mu ziekvereniging Concordia nog een rondgang. De winkelactie van de Mid denstandsvereniging is vandaag begon nen en duurt tot en met dinsdag 4 de cember. Op Sinterklaasdag 5 december verricht notaris mr. W. Loof 's avonds om zeven uur de trekking op de kiosk. Zie ook de speciale winkelweekpagina in deze krant. Gymnastiekvereniging Olympia Zaterdag 17 november hebben vier meisjesgroepen en één jongensgroep deelgenomen aan de wedstrijden voor 10 en 11 jarigen in de sporthal in Bergen op Zoom. Na een spannende middag turnen, bleken er de nodige prijzen be haald te zijn nl.: Meisjes makkelijke oefenstof (vrije oe fening, brug ongelijk, kast, lange mat): tweede prijs 189.45 punten, eerste prijs 197.20 punten, eerste prijs 200.35 pun ten, eerste prijs 202.30 punten. De laatste 2 groepen behaalden met hun punten nog een ereprijs nl. een 5e en een 7e plaats. Jongensgroep (kast, brug laag, lange mat, rek): 2e prijs. Prima resultaten, die een felicitatie waard zijn. Op 10 november hadden de huisvrou wen deelgenomen aan verenigingswed strijden in Hulst. Ook hier werden prima resultaten behaald nl.: Dames makkelijke oefenstof een 2e prijs met 188.10 punten met vrije oefening, brug gelijk, balk, ringen. Dames moeilijke oefenstof een 2e prijs met 191.05 punten met vrije oefening, brug gelijk, balk, brug ongelijk. Deze groep behaalde tevens een ereprijs nl. de 4e plaats. Ook deze groepen van harte gefeliciteerd. N.C.V.B. naar Suikerfabriek: Met 10 auto's vertrokken ruim 40 dames van de N.C.V.B. 12 november j.l. naar de Suikerfabriek "Dinteloord" te Stam persgat. Onder het genot van een kop koffie of thee werden zij verwelkomd en tege lijkertijd d.m.v. dia's geïnformeerd over de fabrikage van de suiker. Vervolgens werden de leden in 2 groe pen rondgeleid, zowel binnen als buiten de fabriek, zodat het gehele produktie- proces duidelijk werd. Na afloop kregen alle dames een presentje van enkele Suiker Unie produkten. N.C.V.B. en de V.A.M.: A.s. woensdag 28 november houdt de N.C.V.B. haar vergadering om 19.45 uur in de Wingerd. Deze avond zal de heer Swinkels van de afdeling Voorlichting van de V.A.M. Vuil Afvoer Maat schappij) een film vertonen over de ver werking van het huisvuil. Op deze vergadering is IEDEREEN (óók geïnteresseerde mannen)van harte welkom. Zonder rijbewijs In de bocht van de Eeweg raakte vrijdag de K. met zijn auto in de sloot. De auto was total loss. De K. bleek geen rijbewijs te hebben en ook niet verzekerd te zijn. Ook R.H.L. v.d. S. uit Sassenheim, die in de Abr. Crijnssenstraat de vrachtauto van N.N.L. wilde proberen, had geen geldig rijbewijs. De vrachtauto reed achteruit tegen de geparkeerde perso nenauto van H.H. Hoger beroep had succes W.D. heeft succes gehad met zijn hoger beroep tegen de uitspraak van de poli tierechter, die hem 150 gulden boete gaf voor mishandeling en bovendien een schadevergoeding van bijna honderd gulden liet betalen. Volgens D. zou bij betaling van de schade geen boete vol gen. De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof verlaagde de eis tot vijftig gulden. Sinterklaasviering Bejaardensoos De Sinterklaasviering van de bejaar- densociéteit wordt deze maal niet op 5 december gehouden, maar de plaatse lijke Vrouwenraad verwacht de leden vrijdagmiddag 30 november om 14.00 uur in het gebouw v^n de SOOS. Zoals altijd zal de plaatselijke Vrouwenraad alles in het werk stellen om er een ge zellige middag van te maken. Men kan meedoen met de kwis en bingo. Er zal dit jaar ook weer een Kerstmaaltijd voor de bejaarden worden georganiseerd. De bijzonderheden daarover hoort men vrijdag 30 november. KOMT ALLEN, het belooft een gezellige middag te worden. Zondagavond jeugddienst In de N.H. Kerk wordt zondagavond de laatste jeugddienst van dit jaar gehou den. Ds. H. de GraafT uit Klaaswaal pieekt naar aanleiding van 2 Koningen 5:20-27 (het verhaal van Gehaze en Naaman) over het thema 'kiezen of de len'. Medewerking verlenen: organist J. Bos, trompettist Rien Vos en Polyhym nia met organist Kees Droogers. Het combo van het jeugdkoor is weer op volle sterkte gebracht met Heieen Bout op de dwarsfluit en Theo Geluk, die sinds enkele maanden als drummer fungeert. Na de dienst is er gelegenheid tot het stellen van vragen over de preek of in het algemeen, onder het genot van een kopje koffie. Iedereen is van harte welkom. Tweeweekse winkelactie Voor de twintigste keer organiseert de .winkeliersvereniging met 26 deelnemers een tweeweekse Sinterklaasactie. Bij iedere bestede vijf gulden krijgt men een bon. De eerste trekking is zaterdag a.s.,. terwijl de hoofdprijzen op zaterdag 1 december in de Vossenkuil uitgeloot worden. Men heeft kans op een 61 delig servies, een diepvriesvoorraad rund vlees, een rek met wijnen, een wekker radio, bloembak met planten, pakket baddoeken, een elektrische fh en een sealapparaat voor diepvrieszakken. Elke morgen worden de inwoners via een geluidswagen op de hoogte gebracht van de actie. Op de dag van de eind- trekking, zaterdag 1 december wordt Sinterklaas ingehaald,. Om twee uur is hij in de Molenstraat en na een rond gang komt hij om drie uur in het dorps huis, waar de jeugd een film en versna peringen krijgt. De kosten worden be taald door de ijsclub de Eendracht, de muziek- en de winkeliersvereniging. 'Oud papier De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft zaterdag 6540 kg oud papier op gehaald voor het instrumentenfonds. Verbouwing R.K. Kerk Het plaatselijke timmerbedrijf P. Hom mel gaat in de Sint Willibrorduskerk aan de Dorpsweg meer ruimte maken ten behoeve van trouw- en rouwdiensten. Voorin worden aan weerskanten twee banken verwijderd, achterin 1 bank. Het Antonius- en het Theresiabeeld verd wijnen ook. In de nieuwe opzet is daar geen plaats meer voor, terwijl die6 ook duidelijk de sporen van de tijd met zich meedragen. Verder wordt het offeral taar iets naar voren gehaald. Duivensucces Anth. van Daalen is bij de viertallen zesde geworden op een postduivenshow in Wouw. Er waren 116 inzenders uit het hele land. Mevr. Sprenkels uit Lepel straat werd winnares. Uitvoering muziek Voorzitter A. Hommel Abrzn. consta teerde vrijdagavond tevreden dat de muziekvereniging goed in de markt ligt gezien de levendige belangstelling voor de uitvoering in het dorpshuis. Hij hoopte dat dit ook in de toekomst zo zou blijven. De muzikanten voerden o.l.v. dirigent Delhez uit Steenbergen eerst acht nummers uit, afgewisseld door drie nummers van het tamboerkorps o.l.v. H. Vroegop. In de pauze volgde er een ge slaagde verloting, waarna de vermaarde hypnotiseur Roberto Romanoelke twij fel over hypnose deed verdwijnen. Niet alleen hypnotiseerde hij zijn eigen me dewerker, maar ook een aantal vrijwil ligers uit de zaal. Met name Piet Geuze was een gewillig slachtoffer. De prach tige show liet grote indruk na op de aanwezigen, die Romano een ovationeel applaus gaven. Een bal besloot de ge slaagde uitvoering. Biljarten Driebandentoernooi 2e ronde: D. Vaders hoogste serie 5 car, P. Hommel Jac. zn. korste partij 25 brtn. en beste gem. 0.60. D. Vaders - J. Vaders 2-0, M. Goudzwaard - L. Havermans Czn. 0-23, M. Istha - L. van Driel 0-2, P. Hommel Jac. zn. - D. Vaders 2-0, C. Burgers - D. Polderman 0-2. De Treffers: J. Geuze hoogste serie 23 car., beste gem. 3.17, kortste partij 18 brtn. B. den Hollander- G. Havermans 2-0, P. Hommel Jzn. - P. de Leeuw 0-2, C. Burgers - J. Geuze 0-2' J. Etienne - P. Vis 2-0. De Poedelaars: M. Pipping korste partij 20 brtn, beste gem. 3.60 en met A. Heijboer hoogste serie 11 car. J. van Gorsel - J. Plandsoen 1-1, M. Sterk - P. van Gastel 0-2, A. Heijboer - J. Konings 0-2, M. Pipping - P. Timmermans 2-0, J. van Gorsel - W. Bevelander 0-2. Vosmeer Voordeelmarkt draait op volle toeren Vandaag zal het reeds een drukte van belang zijn in de Vosmeer Voordeel markt, want het is de eerste dag dat de deuren voor de consument zijn openge gaan. Overigens heeft het grootste deel van de inwoners dinsdagavond al een kijkje genomen in de voor dit dorp on gekend grote winkelvoorziening. Tot 9 uur trok er dinsdagavond onafgebroken een dichte file door het op zich tot zeer ruime winkelpand. Er waren zoals dat in de PTT termen wordt genoemd steeds een lange rij wachtende voor U. Dat moet de familie Klippel-Roggeband goed gedaan hebben en het mag tegelijk bemoedigen voor de toekomst. Ook als leek zal men zich kunnen indenken, dat in zo'n bedrijf wekelijks een grote omzet moet worden gedraaid. In elk geval ligt het niet aan de keuze. In de levensmid delensector is er op brede basis te kust en te keur. Zeer overzichtelijk met daar naast flinke koelinstallaties voor zuivel en vlees. Een uitgebreid groenten- en fruitpakket completeert het grote aan bod in deze supermarkt. Burgemeester E. Baerends met echtgenote aanwezig, evenals de wethouder van Midden standszaken, de heer J. Versluijs en en kele raadsleden, verrichtte de officiële opening. Eer de sleutel met het oranje lint in het slot ging had de burgemeester zijn zegje al gezegd tegen de familie, de vele aanwezige genodigden en de tal rijke burgers, die daarvan mede getuige konden zijn. Burgemeester Baerends grapte het op de Kaay al te hebben ge hoord: eindelijk is het dan zover. Inder daad gaat aan zo'n opzet heel wat voor af. Daar zijn jaren mee gemoeid. Het afwegen van de markt, het nog in ge dachten maken van plannen. Het afwe gen of het wel of niet kan als het dan eenmaal ja is, begint het pas. Er kan getekend worden. Dan echter komt er ook nog zo'n lastige commissie (wel stand) aan te pas. Dat wilde de burge meester toch ook wel verklappen. Dan pas is men toe aan de bouwperiode, die eveneens zijn eigen probleem mee brengt. Wie dat alles even de revue laat passeren zal met mij grote bewondering hebben voor de initiatieven van de Middenstand op Tholen. Het is sinds mijn komst, zo vervolgde de burge meester, al de 6e of 7e maal dat ik nu een bedrijf op Tholen mag openen. Er vol gen er nog meer en vanavond staat de 'Kroon' op Oud-Vossemeer. Ook de fa milie Klippel weet nu uit ervaring wat een doorzetting er voor nodig is om een bedrijf als dit te reffiseren. Een onder nemer moet niet alleen veel doorzet tingskracht tonen en hebben, hij dient ook het vertrouwen van de bevolking te genieten. Daarom, zq zei de heer Bae rends verder, wil ik ook graag een ber oep doen op de bevolking van Oud- Vossemeer te waarderen wat de paatse- lijke middenstand biedt. Ja, ik wil nog verder gaan en dat zelfs vragen van de gehele Thoolse bevolking. Wat in dit opzicht op Tholen door de ondernemers wordt gepresteerd en gepresenteerd verdient die steun. In Vossemeer is in een klap het voorzieningen pakket met een sprong omhoog gegaan. Daarmee kunnen alle inwoners gefeliciteerd wor den en ik hoop van harte, dat de familie Klippel-Roggeband in dit nieuwe en mooie bedrijf met veel succes zullen mogen werken en wens hen ook alle goeds toe voor de toekomst, zo besloot de burgemeester zijn openingstoes praak. Directeur Hermans van de Kroongros- sierderij uit Breda herinnerde er aan dat de fam. Klippel in de Kalisbuurt al me nige uitbreiding pleegde tot men over zo'n 80 m2 bedrijfsoppervlakte beschik te. Het zijn er nu echter 210 m2 gewor den en dit bedrijf heeft die ruimte nodig. De heer Hermans zei de familie Klippel al jaren te kennen als goed en ijverig zelfstandig ondernemer. Er is steeds goed samengewerkt. Het is prachtig dat dit tot stand kon komen. Met de beste wensen overhandigde de grossier-direc teur een cadeau voor het bureau. Toe komstig schoonzoon Roggeband dankte namens de familie de burgemeester voor de officiële opening en voor zijn toes praak, evenals de heer Hermans. Hij was voorts zeer erkentelijk voor de grote be langstelling van genodigden en publiek en wees er voorts op, hoe door het snelle werk van architect, aannemer en onde raannemers de opening vandaag een feit kon zijn. Dit ondanks het feit, dat men door winterse omstandigheden zes we ken te laat kon starten. Bijzondere er kentelijk is de familie aannemer Vaders, installateur de Wilde en schilder Moer land, voorts ook de interieurleverancier en de kroongrossier voor de grote me dewerking. Klippels dochter Hettie bleek ook nog wat op het hart te hebben en was vooral haar ouders dankbaar dit mogelijk te hebben gemaakt, maar daarnaast ook de zovele anderen voor het meeleven en de belangstelling. Dan zijn het inderdaad de kleine dingen die het doen, zo besloot een aanstaande bruid een gevoelvol speechje. Na de of ficiële opening ging de schare binnen een kijkje nemen, waar een goede schikking, plezierige presentatie en goe de verlichting het winkelen aantrekke lijk maakt. Behalve verkoopruimte en flink magazijn, zijn op de verdieping bijna twee woningen klaar. Binnenkort gaat de familie Klippel dan ook voor bewoning verhuizen naar de hoek Mo- lenstraat-Cornelis Frankenstraat. On- deztussen zal echter al menigeen de kassa van de voordeelmarkt Vosmeer zijn gepasseerd. Kinderkoor loopt uitstekend Met meer dan veertig leden is het on langs opgerichte kinderkoor o.l.v. on derwijzer H.W. v.d. Kaa goed aangesla gen bij de jeugd. "Het loopt uitstekend en wekelijks zijn er meer dan dertig jongens en meisjes op de repetitie", al dus dhr. v.d. Kaa, die in Lunteren al een kinder- en jeugdkoor onder zijn hoede heeft gehad. Het initiatief ging hier uit van enkele leden van de Hervormde Kerkeraad. Iedere vrijdagavond van ze ven uur tot kwart voor acht wordt er geoefend in het N.H. Verenigingsge bouw. Voorlopig werkt men aan het sa menstellen van het geestelijk repertoire en het bijslijpen van de stemmen. Er is ook een begeleidingsgroep met een or gel en blokfluiten. De leeftijd van de leden varieert van 7 tot 15 jaar: De la gere schoolklassen en de lagere klassen van het Voortgezet Onderwijs. Dan weer wel, dan weer niet Het VVD raadslid J.L. van Gorsel was het maandagavond in de gemeente raadsvergadering eens met b en w om het perceel Molendijk 5 alsnog te sane ren. Hij informeerde of er ook een sa neringssubsidie op zo'n perceel ver krijgbaar is. De burgemeester vond dat men daarnaar in elk geval kan informe ren. PvdA woordvoerder P. van Schet sen verklaarde dat zijn fractie wel ge lukkig is met dit b en w voorstel, omdat men al meteen bedenkingen had tegen handhaving van dit perceel in het bes temmingsplan "Kom". Wel is het eige naardige, zo vervolgde de heer Van Schetsen, dat men het over dat wegbes- temmen aanvankelijk eens was in de commissie r.o. en bij b en w, maar dat de deskundige er op wees, dat het om ver keerstechnische redenen niet nodig was dat te gaan slopen. Nu is dat weer wel nodig, schrijven b en w in hun prè-ad- vies. Wethouder J. Versluys beantwoordde deze opmerking door te stellen, dat het in elk geval uit verkeerstechnisch oog punt beter is om het pand te laten verd wijnen. Men vond later daarvan toch maar vanaf te moeten zien vanwege de nog goede kwaliteit van het perceel. Nu echter de gemeente kon aankopen en nu bovendien de bus ook naar "De Schut- se" rijdt is er meer reden daar een bre dere verkeersruimte te scheppen. Ook wethouder Moerland accentueerde, dat het perceel nu maar beter kan verdwij nen. Nieuwe ouderling Wegens het aftredend en niet herkies baar zijn van dhr. L.I. Goedegebuure, gezien zijn gevorderde leeftijd, zullen de leden van de Hervormde Gemeente een nieuwe ouderling moeten kiezen. Dhr. Goedegebuure blijft het bezoeken van zieken en bejaarden voortzetten. Andere periodiek aftredende ouderlingen en diakenen zijn herkiesbaar. Collecte De collecte voor de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft netto 1257,90 opgebracht tegenover vorig jaar 656,53. Medewerksters en gevers hartelijk dank. Intocht Sinterklaas Zaterdagmiddag omstreeks drie uur komt Sinterklaas met een echte stoom boot aan in de haven, waarna hij op een schimmel een rondgang zal maken door het dorp. Zwarte pieten zullen voor de begeleiding zorgen met de Koninklijke Fanfare Accelerando' in het dorpshuis. Alle kinderen tot en met de hoogste klas van de lagere school worden hier ge- tracteerd dankzij financiële steun van de Rabobank, de Middenstandsvereniging Activa en de dorpsgemeenschap. Zater dagmiddag om half vijf is in het dorps huis de eerste trekking van de winkel actie: veertig banketletters. Woensdag 28 november kan men een halfvarken winnen, zaterdag 1 december een echt briefje van duizend gulden voor 1 cent. Turnkampioenschappen In de sporthal worden zaterdag Thoolse turnkampioenschappen gehouden voor gymnasten boven de twaalf jaar. De wedstrijden duren van 's morgens Vogeltentoonstelling Voor de tentoonstelling van Vogel vreugd op 5, 6, 7 en 8 december zijn 350 vogels ingeschreven. Dat bleek donder dagavond op een ledenvergadering o.l.v. voorzitter L. Ponse. Voorgaande jaren werden op vrijdag de scholen uitgeno digd, maar nu mogen de bejaarden een kijkje komen nemen. Bij monde van dhr. G. van Hoven werden twee door de fam. Praat geschonken wisselbekers aangeboden, wat met applaus werd be groet. De notulen van secretaris W. Quist werden goedgekeurd, terwijl er in de pauze nog een kleine verloting was. Voorzitter Ponse sloot de vergadering met een tot ziens op de tentoonstelling. Laatste competitiewedstrijd Smash Zaterdagmiddag speelde Smash'76 de laatste compecompetitiewedstrijd tegen Smash'70 uit Noordhoek. De uitslag was een mooie afronding van dit seizoen (9-1), zodat men toch in aanmerking kómt voor een 2e plaats. Twee spelers kwamen maar opdagen dus een 3-0 voorsprong had Smash al. Wim Slager-J. v.d. Horst 21-12 21-16, Adrie Fase-R. v. Osta 21-13 21-16, Wim Slager/Theo Heyboer-J. v.d. Horst/Os- ta 21-16 21-10, Adri Fase-J.v.d. Horst 21-13 21-15, Theo Heyboer-R.v. Osta 21-12 21-10, Theo Heyboer-J.v.d. Horst 21-14 14-21 17-21, Wim Slager-R.v. Os- ta 21-4 21-11, Weinig animo Voor de lezing met dia's over Spitsber gen was donderdagavond in het dorps huis maar weinig belangstelling. Slechts een tiental mensen was geïnteresseerd in de toch boeiende presentatie van Ko de Korte. Voor de beheerscommissie, die dit programma organiseerde, een te leurstelling. Politiebureau De rijkspolitie heeft plannen om in het huisje op de hoek Ooststraat/Curee- straat een politiebureau te vestigen. Men is al lang op zoek naar een geschikte ruimte, maar het gemeentebestuur is bereid nu het genoemde woninkje be schikbaar te stellen. Er zijn reeds ver bouwplannen voor gemaakt. Momen teel heeft de fotoclub het huisje echter in gebruik als donkere kamer. Volgens de politie dient er eerst een vervangende ruimte voor de fotoclub te zijn, voordat met de verbouwing tot politiebureau kan worden begonnen. Bazar schietvereniging Vrijdagavond vanaf zeven uur en zater dagmiddag 24 november vanaf twee uur wordt in het dorpshuis een bazar ge houden door de schietvereniging Prinses Beatrix. Er zijn verschillende attracties zoals het Rad van Avontuur, Ballen gooien, pop raden, ballen gooien, lollies en enveloppen trekken en natuurlijk schieten. Kandidaat Dhr. J. de Wilde is tweede kandidaat en plaatsvervanger voor een vacature in het hoofdbestuur van de ZLM namens de plattelandsjongeren Zuid. Op 3 decem ber nemen de ZLM-leden over dit voorstel een beslissing in de Prins van Oranje te Goes. Jeugd-speelgelegenheid Het is al aangekondigd, dat aan de Pi- lootweg een jeugdspeelmogelijkheid wordt aangelegd na aankoop grond van dhr. Den Braber. De CDA woordvoer der W.C. van Kempen herinnerde er maandagavond aan, hoe op de hoorzit ting ter plaatse was gevraagd om die ene zijde aan de Pilootweg dan wel open te houden, zodat men zicht op dat speel- terreintje kan houden. De heer Van Kempen hoopte dat b en w met die be- wonerswensen rekening wil houden en burgemeester Baerends verzekerde, dat zulks inderdaad het geval is. Verkoping door zendingskrans De zendingskrans "Stavenisse" heeft het voornemen om de jaarlijkse verkoping te houden op zaterdag 24 november tussen 2 en 6 uur in de zaal bij de kerk aan de Prins Bernhardstraat. Daar is ieder hartelijk welkom. Ruit bushalte vernield Het uitraken van zijn verkering zat J. van V. niet lekker en daarom gooide hij zondag uit balorigheid een ruit in van de bushalte bij Onder de linden. Tegenover de politie beloofde hij de schade te zul len vergoeden. Winkelweek De Middenstandsvereniging organiseert vanaf vandaag tot 1 december een St. Nicolaasactie. Er zijn 27 deelnemende winkeliers bij wie men bij elke gulden een bonnetje krijgt. Met 25 bonnen in een envelop maakt men kans op diverse prijzen zoals een klok en een platenspe ler. Er is ook een speciale kinderactie met een trekking op woensdagmiddag vier uur in Haestinge. De eindtrekking is zaterdag 1 december om Jialf zes in Haestinge door burgemeester E. Bae rends. De netto opbrengst van de actie is bestemd voor het Groene Kruis. Zater dagmiddag om twee uur komt Sinter klaas met Euterpe na een rondgang door het dorp naar Haestinge, waar de kin deren een tractatie krijgen, zie ook de speciale winkelweekpagina's in deze krant. öangavond in Sint-Maartenshof Op 13 november heeft het chr. gem. koor "Canticum" te Tholen, o.l.v. Izaak Riedijk een zangavond verzorgd in St. Maartenshof. De avond werd geopend met het sa- menzingen van ps. 108: 1 en 2. Voor de pauze werden werken van P.M. Zijderlaan en van Lex Karsemeijer ten gehore gebracht. Na de koffie werd ge zamenlijk ps. 105: 1 en 2 gezongen. Na nog een zestal werken ten gehore te hebben gebracht, werd besloten met sa menzang. Hiervoor was Ps. 87: verzen 1, 2 en 5 gekozen. Zo kwam een eind aan een fijne avond, waarvoor het koor door een van de aanwezige personeelsleden namens alle bewoners hartelijk werd bedankt. Achtergelaten In de wagen op de markt, waar bor stonderzoek plaatsvond, is een rode sjaal achtergelaten en inmiddels bij de Rijks politie bezorgd. Zij die deze sjaal mist, kan ze daar afhalen. Materiaal kleuterschool Het verzoek van de ONS kleuterschool voor projektor-materiaal en schrijfma chine werd maandagavond door de ge meenteraad ingewilligd. Het raadslid J. de Bres (PvdA) was opgevallen, dat b en w in haar pre-advies vermelden, dat de normen voor inrichting van een kleu terschool bij de inspectie intern blijven. Men kan dus slechts uit jurisprudentie opmaken, welke aanschaffingen zijn toegestaan, zo vroeg de heer de Bres. Dat is inderdaad het geval, antwoordde de burgemeester. Nog lang niet alles is openbaar in onze tijd van openheid. Eén-persoon-huishoudens Nu b en w het voornemen hebben om van een extra contingent van 25 wonin gen in de sociale sector een deel in de Bosstraat Sint Maartensdijk en een an der deel in Tholen te realiseren, infor meerde maandagavond op de raadsver- Vervolg op pag. 19 Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 25 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. R. van Kooten, Zeist GEREF. KERK 10.00 ds. J.W. de Roo, Zwijndrecht 17.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. Spruyt, Amsterdam R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. R.C. van Putten, Loenen a/d Vecht 19.00 uur ds. H.G. de Graaff, Klaas waaljeugddienst GEREF. KERK 10 u dhr. A. de Jong, Hoogerheide 19 u ds. H. de Graaf, Klaaswaal (jeugd dienst) CHR. GEREF. KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. W.J. Gorissen, Stavenisse 18.00 u,ur ds. A. Juffer, Nieuw-Beierland GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. A. Juffer, Nieuw-Beierland 18.00 uur ds. M.D. Geuze, St. Annaland OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst di. 27 nov. 19.30 uur ds. J. Schinkels- hoek, Bijbellezing SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon vr. 30 nov: 15.00 uur ds. L. Quist, Op- heusden (huw. bev.) HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur ds. J. Koole, Den Haag 19.00 uur ds. A. Oliemans, Dordrecht OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur kand. J.P. de Man GEREF. KERK 10.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter 14.30 uur ds. J.W. de Roo, Zwijndrecht GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30+ 14.30 u ds. P. Holst, Naaldwijk GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 19.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. G.D.L. Breder- veld, Den Helder WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Noteboom, St. Annaland, tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St. Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland Zr. de' Rooy, Poortvliet, tel. 01667-453 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. de Smit, St. Maartensdijk, tel. 01666-2548 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 23 nov. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclassering ver. en buro Levens- en Gezinsvragen i TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE 01666-2954 KRUIS WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 23 t/m 29 nov. vrijdag 23 5.55 - 18.07 zaterdag 24 6.30 - 18.47 zondag 25 7.10-19.34 maandag 26 7.59 - 20.31 dinsdag 27 9.01 - 21.45 woensdag 28 10.14-23.04 donderdag 29 11.39 - 0.14 maandag 26 nov. Eerste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2