Plaatselijk nieuws GELUK min* fit PREDIKBEURTEN tholehV 'CW^S£# Bgswr-miPsuuto ak mm jacobapolder m ®/CH IESSER TS 2 EENDRACHTBODE Donderdag 8 november 1979 Tholen RECLAME vrijdag/zaterdag DE TOEKOMST P. GLADDINES Oud— Vossemeer Aanbieding Patrijzenhof Donderdag 15 november 20.00 uur LEZING MET DIA'S Over reis naar Spitsbergen door dhr. J. de Korte. Sint— Annaland Stavenisse Sint- Maartensdijk Scherpenisse DAG EN NACHT VISSER Q STAVENISSE^ SCHEf(PEi nuo- MlJ T S,NT" g||i\|OS$EMEER gg POORTVLIET^ K^y MAARTENSDIJK Benoeming In verband met de toetreding van drs. E.C. Boissevain tot de provinciale staten van Zeeland door het vertrek van dhr. L.J. Maas uit Breskens, is hij namens de PvdA-fractie in verschillende staten commissies benoemd: economische aangelegenheden, ruimtelijke ordening, plaatsvervanger in de commissie voor de provinciale stoombootdiensten en lid van commissie voor de streekplannen. Markt 7 Tholen tel. 2575 Advertentie IM Geen olie in zwembad Naar aanleiding van een reactie van mevr. T. Soomers-Vis uit de Gilden straat geeft de redactie van het VMZ- blad de Gouden Delta toe, dat er bij het zwembad de Spetter aan de Zoekweg geen bordje met het opschrift 'enige olievervuiling in het zwembad' heeft gestaan. Na het ongeluk met de tanker Simplon stond dat bordje wel aan de overkant van het Schelde-Rijnkanaal bij het zwembad van Halsteren. Volgens het blad van de Vereniging Milieuhy giëne Zeeland hebben twee redachtiele- den tot hun verdriet weken na de lozing de last van olie op de Thoolse dijken ervaren, vlakbij Gorishoek. 5 appelcarrees van 4,75 nu ....3,50 Spijsstaaf van 2,75 nu...1,89 Suikerbrood van 2,— nu1,25 Ook bij uw S.R.V.-melkman P. Kleppe en R. Moerland. Koopt, keurt en u bent tevreden. Brood- en banketbakkerij DALEMSESTRAAT 11 vertentie IM Damclub De Eendracht Maandag speelde het eerste tiental een thuiswedstrijd tegen Lammerenburg uit Walcheren. Er is hard gespeeld maar het mocht niet baten. Het werd een 8-12 nederlaag. 1. C. Droogers-C. van Rijswijk 0-2; 2. P. Nieuwenhuizen-P. Francke 2-0; 3. J.A. van Akkeren-W. Koppejan 0-2; 4. P. van der Velde-A. Darsan 1-1; 5. A. Sla ger-A. de Buck 1-1; 6. I. Lindhout-J. Koppejan 2-0; 7. J. van der Velde-H. de Vlieger 2-0; 8. G. Brasser-G. Blom 0-2; 9. J. Nagtegaal-L. Goekhoe 0-2; 10. J. van Maanen-W.H. S. Heijdrie 0-2. Bazar Op zaterdag 17 november a.s. wordt een bazar gehouden in de Paulinastraat, naast de Katholieke kerk om twee uur. Iedereen is welkom. Extra voor de kin deren: sjoelen, voetbalspel, ballen gooi en en grabbelton. Uitstel verkeersvoorlichting De vanavond donderdag 8 november, geplande ledenvergadering van Veilig Verkeer Nederland en de voorlichtings avond van V.V.N. en de Rijkspolitie, kan door externe omstandigheden he laas geen doorgang vinden. Deze verga dering zal op latere datum plaats vin den. Collecte Jantje Beton De in het kader van het Jaar van het Kind in Tholen gehouden collecte van het Nationaal Jeugd Fonds - het fonds van Jantje Beton - heeft in totaal 633,65 gulden opgebtacht. Hierdoor kunnen op korte termijn verschillende plaatselijke jeugdverenigingen allerlei - soms lang bestaande - financiële wensen in vervulling doen gaan. Op landelijk niveau geeft het Nationaal Jeugd Fonds met het overige deel van de opbrengst steun aan tientallen concrete projecten van het jeugd- en jongeren werk, zoals speelplaatsen, kinderboer derijen, clubhuizen, speel-o-theken e.d. Sinds de start van het Fonds kon op deze manier het forse bedrag van ruim twaalf miljoen gulden worden uitgekeerd. Het plaatselijk actieteam v.v. Thol. Boys dankt iedereen voor zijn bijdrage. Excursie stadsherstel Dankzij de wervingsactie op de braderie - 46 leden - is het ledental van de stich ting Stadsherstel de 90 gepasseerd. De minimumcontributie is tien gulden per jaar. Er staan weer diverse activiteiten op stapel. Op zaterdag 17 november wordt het Markiezenhof bezichtigd, waarbij dhr. C.A.H. Booij - projectleider van het restauratiewerk - voor de rond leiding en toelichting zorgt. De bedoe ling is om ieder jaar door middel van een excursie iets te ervaren van de histori sche schoonheid van stad, dorp en land. Februari volgend jaar wordt een infor matiemarkt gehouden voor verbetering van huizen en andere gebouwen. De heren DJ. Binkhorsten PA. Boot zullen foto's en dia's verzamelen van herstelde woningen. Voor eenvoudige verbeterin gen van gevels e.d. zullen schetsen ge geven worden. In samenwerking met de plantsoenen dienst worden voorbeelden uitgewerkt voor aangepaste groenvoorzieningen om de binnenstad leefbaar te maken. Verder wordt gewerkt aan het opstellen van een plaatselijke monumentenlijst. Hiervoor zullen mej. Blaas en de heren Binkhorst, Boot en Zuurdeeg zich inzet ten. Voorzitter J. Hilbron zal de plaat selijke verenigingen, clubs en scholen benaderen voor het coördineren van jaarlijks terugkerende festiviteiten. Tenslotte heeft de stichting Stadsherstel nog een tentoonstelling over het bak kersvak op het programma staan. 't Ging jaren goed J.S. werd bekeurd omdat hij in een vrachtauto reed, maar slechts een rijbe wijs had voor een personenauto. Hij was verwonderd omdat hij al jaren achter hetzelfde stuur zat en S. was ervan overtuigd, dat het zo kon, zonder papie ren. Dat bleek niet het geval en nu de verkeerscontrole toeneemt, valt men ook sneller door de mand. Onder invloed Zondagnacht werd J.W. uit Doorn aan gehouden omdat hij onder invloed van alcohol toch een personenauto bestuur de. Na de blaasproef werd de bloed proef genomen. Maandag ontdekte W.G. dat zijn in de Kerkstraat gepar keerde auto licht was beschadigd. Het onderzoek wees uit dat een andere auto zijn voertuig had geraakt en was door gereden. EHBO oefenavond Donderdag 15 november wordt om acht uur in zaal de Krocn in de Visstraat een oefenavond van de EBHO-afdeling ge houden. Alle belangstellenden zijn har telijk welkom. Aanrijding met verwonding De Poortvlietse motorrijder M.M. liep een lichte hersenschudding en een diepe beenwond op, toen hij op de Ten An- kerweg tegen een personenauto botste. Deze wagen, bestuurd door J.V. uit St. Annaland, verliet het benzinestation Eskes, maar had de motor niet gezien. Hij bleek niet over een autorijbewijs te bezitten. Wel had V. een motor-rijbe wijs. M. werd naar het ziekenhuis Lie- vensberg gebracht. Burgerlijke stand Geboorten Christian zv. T.J.M.M. Binkhorst en C.A.M. v. Mechelen, Nicola Sandra dv. D. Npteboom en M A. Noorthoek, Eli sabeth Pieternella dv. M. van Vuuren en W.M. v.d. Veer, Jacoba dv. P.A. Rijn berg en M.A. den Engelsman, Tamara Cornelia dv. C.J. IJzerman en C.T. Wielaard, Hubrecht zv. J.C. Quist en S.M. v.d. Zande, Charles zv. P.C. Hoe- boer en J.C. Martens, Vera Wilhelmina dv. W.T.A.A.G.M. van den Bergh en G.A. Abcouwer, Cornelis Abraham zv. J.M. Heijboer en A. Honkoop. Huwelijk Andries Nicolaas Kesteloo, 23 jr, met Iris Weijers, 22 jr.. Jacobus Adriaan Hartog, 24 jr. met Hendrina Anthonia Koeteeuw, 19 jr., Leendert Marcelis van Dijke, 28 jr. met Jacoba Quist, 27 jr., Leendert Ottevanger, 24 jr. met Maatje Cornelia M. Hol, 19 jr., Pleun Christiaan Koedood, 21 jr. met Lena Jozina de Kok, 19 jr., Pieter Marinus Pollie, 25 jr. met Arendje Maria Kleijn, 20 jr., Harold Korver, 23 jr. met Barbara Yvonne Os- tarek, 30 jr., Johan Rogier van den Broek, 20 jr. met Magdalena Maria Bo- den. 19 jr. Overlijden Monique Meijlink, 15 jr., Adriana Hen- drika Praat, 36 jr., Antonius Petrus Ma ria Voets, 92 jr. wv. Adriana de Ron, Markus Leendert Moerman, 74 jr. wv. Neeltje M. Stevense, Jan Adriaan van Boven, 78 jr. wv. Thona Willemina Hoek, Franciscus Johannes Koppenhol, 64jr., Johannis Schot, 72 jr. wv. Eugiena S. Dabrowski. GRIEPVACCINATIE Op maandag 12 november van 19 tot 20 uur in het wijkgebomv. Advertentie IM Biljarten Treffers: eerste bekerronde P. de Leeuw hoogste serie 16 caramboles en samen met B den Hollander kortste partij 28 beurten, beste gemiddelde P. Hommel J!zn. 1.95. P. Vis-J. Burger 2-0, P. Hom mel Jzn. - H. Hommel 2-0, L. van Wezel - J. Geuze 2-0, M. Moerland - J. Etienne 0-2. P. de Leeuw - B. den Hollander 1-1. Deze wedstrijd zal worden overges peeld, terwijl tevens nog gespeeld dient te worden tussen C. Burgers en G. Ha- Ouderavond O.L.S. druk bezocht. De ouderavond van de openbare lagere Die Heenetrechtschool in de gemeen schapsruimte heeft zich in een grote be langstelling mogen verheugen. Na kof fie opende de voorzitter van de ouder commissie dhr. A. Douw de avond. Hij toonde zich met de overweldigende op komst erg ingenomen en sprak woorden van waardering vooj. de inzet van het onderwijzend personeel. Hij had een speciaal welkomstwoord voor de twee nieuwe leerkrachten: de heren J. Voor- braak en F. van Damme. Hierna gaf Mevr. van der Ende en haar dochter uit Rotterdam een demonstratie glasblazen. Deze was in de middaguren eerst aan de kinderen vertoond en de ouders waren het er unaniem over eens dat het beslist de moeite waard was. Temeer daar Mevr. van der Ende een goede vertelster was over dit vak, waarvoor de opleiding alleen al 20.000 gulden vergt. Er was gelegenheid om iets uit haar collectie te kopen zodat menigeen nog een blijvend aandenken aan deze avond heeft over gehouden. Na de pauze waren de ver kiezingen. Dhr. Douw werd herkozen en in de vacature die was ontstaan door het wegens zakelijke beslommeringen te- rugtrekke van Poortvliet werd nvr voorzien in de persoon van mevr. van Gorsel-den Ouden. Hoewel dhr. van Poortvliet verhinderd was, vielen er toch veel woorden van waardering aan zijn adres te beluisteren. Een bloemstukje zal voor hem nog enige tijd een blijven de herinnering zijn voor het vele werk dat hij in de commissie heeft verzet. Schoolhoofd J.D. Vroege haakte in zijn schoolpraatje in op het feit dat men door het grote aantal leerlingen tijdelijk een onderwijskracht heeft bijgekregen (dhr. Voorbraak) en dat wegens het funde rend onderwijs Dhr. van Damme weke lijks een aantal lessen komt geven. Geinformeerd werd of, wanneer er zich veranderingen voordoen, de ouders hiervan in kennis worden gesteld het geen door het hoofd bevestigend werd beantwoord. De eerste paar maanden zal dat nog niet aan de orde zijn daar het funderend onderwijs nog in de kinder schoenen staat. Tevens gaf het hoofd uitleg over de opzet van de schoolreizen waarbij men ditmaal niet alleen met de vijfde en zesde klas naar Renesse zal gaan. Ook klas vier zal deze trip per fiets meemaken. Voor de laagste drie klassen zal er weer een busreis worden georga niseerd. Ook zal men opnieuw aandacht schenken aan de Sinterklaasviering. Het Kerstgebeuren zal ook ruime aandacht krijgen, waarbij men een musical zal spelen waarvoor ook een aantal ouders zich spontaan op deze avond aanboden. Aan de orde werd gesteld dat men door de nieuwe leesmethode de eigen kinde ren soms niet meer kan volgen. De uitleg hierover is zo uitgebreid, dat men be sloot hiervoor in januari een aparte avond te organiseren. Van 9 tot en met 15 november bij de "Patrijzenhof' een bos chry santen voor2,95 Een bos'freesia's voor2,25 Een bos trosanjers voor3,25 Pak mee deze aanbiedingen bij de OUD-VOSSEMEER Advertentie IM NKV De maandelijkse bijeenkomst van de Vrouwenbond NKV in Hof van Holland heeft in het teken gestaan van het veilig verkeer. Presidente Mevr. J. Boogaart- Adams toonde zich teleurgesteld dat slechts dertien dames belangstelling toonden. Dhr. van Vliet van de verkeer spolitie uit Hilversum had liever een kleine groep die vol aandacht was dan een grote die de motivatie miste. In een quiz met dia's bleek dat de beelden niet altijd de juiste antwoorden opleverden. De plaatselijke politieman Dalebout stelde verkeerssituaties in het dorp nader aan de kaak. Hierbij bleek dat het dikwijls met de verkeersveiligheid niet al te best gesteld is. De presidente dankte beiden voor hun bijzonder inte ressante uiteenzettingen en bood hun een drankje in feestverpakking aan. Toneel De Rederijkerskamer Eendracht heeft de klucht Boerenbedrog van Emiel Claes in studie genomen voor de pre mière op vrijdag 28 december in de Vossenkuil. De regie is van voorzitter A.M. van Engelen. Meespelenden zijn Rien Geluk, Phily Brooijmans, Jos Boogaard, Jannie Boogaard de Lint, Wilma van Engelen, Hans van Nieu- wenhuijzen. Bas Quist, Hans Renes en Kees Jan van Gorsel. Als souffleur zal Toni Geluk optreden. Grimeuse is mevr. van Dijke. Burgerlijke stand Geboorten Maria Anna dv. A. Kersbergen en G.R. van Laar, Dominique Cornelia Centina dv. J.A. Harteveld en G. Kool, Sander Daniël Leendert zv. D.H. van Driel en B.C.A. Verhees. Huwelijk Adrianus Cornelis van Treijen, 23 jr. met Marina Catharina Bolier, 22 jr. Overlijden Maria Catharina Hommel, 80 jr., Ant- honij Roggeband, 83 jr. ev. Marina van Driel. Te jeugdige bromfietser De veertienjarige bromfietser J.S. Nieuw-Vossemeer verleende vorige week woensdag op de kruising Coent- jesweg/Kalisbuurt/Hofstraat geen voorrang aan de automobiliste mevr. J.V. S. liep veel schaafwonden op en had ook rugklachten. Dokter Padt verleende eerste hulp. Aangezien de bromfietser nog maar 14 in plaats van de vereiste 16 jaar was en bovendien niet verzekerd was, kan dat naast de opgelopen pijn nog wat geld gaan kosten. Schooldamkapioenschappen De Die Heenetrechtschool heeft met 24 leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klas gedamd om het schoolkampioen- schap en om een vijf manslteam te vor men die eind dit jaar mee zullen doen aan de Thoolse schooldamkampioen- schappen. Zij kwamen tussen de middag vroeger naar school. Lian van Poortvliet bleef met 10 punten ongeslagen en werd kampioene. Tweede werd Linda Lind- hout met 8 punten, 3e en 4e Peter van Poortvliet en Wim de Leeuw met ieder 4 punten, 5e en 6e werden John Vroegop en Bas Quist met ieder 2 punten. Die moeten in een beslissingswedstrijd nog uitmaken wie als vijfde dammer het team zal completeren. Vogelvrienden De Vogelvrienden kwamen voor de laatste keer bij elkaar om de komende tentoonstelling op 9 en 10 november in clublokaal Saparow te bespreken. In to- (niet vrijdag 16 november zoals eerst was gepland) Advertentie IM taal zijn er 200 vogels ingeschreven. De kanaries worden gekeurd door de heren J.C. Venus uit Breda en J. Ouders uit Roosendaal. Dhr. A. van de Watering uit Roosendaal keurt de tropen- en an dere vogelsoorten. Het rad van avontuur zal draaien terwijl de trekking van de loterij zal plaatsvinden zaterdagmiddag om 15.00 uur. De opening is vrijdag avond 20.00 uur door het plaatselijk ge meenteraadslid J.L. van Gorsel. Aan sluitend op de tentoonstelling organi seert de activiteitencommissie van de vereniging zaterdag 17 november een ruil- en verkoopbeurs in de hengel- en dierensport winkel, Ring 37. Tijd van handeling 14.00 tot 16.00 uur. Vrije toegang. Burgerlijke stand Geboorten Josias Cornelis zv. P. Ridderhof en J.A. Keur, Grietje Hendrika dv. M. Ligten- dag en C. Keur, Jacob Corstiaan zv. C.P. Hage en L. Vermeulen, Johannis Pieter zv. N.J. Hage en A.H. van Poortvliet, Tjeerd Gerardus zv. C.J. van Heest en S.J.A. Suikerbuik, Claudia Sophia Jo hanna dv. M. Hoogland en S.M.J. Rid derhof. Huwelijk Hermanus Rosenbrand, 22 jr. met Neeltje M. de Voogd v.d. Straaten, 20 jr, Witte Abraham, Rijnberg, 29 jr. met Catharina Cornelia J. Kodde, 26 jr. Overlijden Jacob Adriaan Heijboer, 75 jr. ev. Adriana A. Dorst, Maria Joannes D.G.N.F. Laurensse, 65 jr., Kaatje Martina van der Vliet, 85 jr. ev. Cornelis J. Polderman, Martina Reintje van den Boogaard, 73 jr. wv. Jacobus van Vos sen. y Bij oversteken gewond De krasse en hoogbejaarde bewoner van de Schutse S.P., ging dinsdagmorgen zoals hij dagelijks gewend was, op de óiets naar zijn zoon op de boerderij in de Hollaereweg. Bij het naar links overste ken, stak hij wel even de hand uit, maar zonder verder te kijken, wilde P. de Hollaereweg inrijden. Daardoor kon de achterop komende mevr. v. de fietser niet meer ontwijken, al werden daartoe ernstige pogingen aangewend. Dhr. P. werd met verwondingen, na de eerste hulp van dokter Noteboom, overge bracht naar het ziekenhuis Lievensberg. Materiële schade was er vrijwel niet. Op het kruispunt Raiffeisen- straat/Nieuwstraat verleende J.V. uit Rotterdam geen voorrang aan A.A.D., waardoor materiële schade aan beide auto's ontstond. Maandag 12 november haalt de Konink lijke Fanfare Accelerando oud papier op. Zet u het klaar a.u.b.? Advertentie IM Zaterdagavond concert De Koninklijke Fanfare Accelerando geeft terdagavond om kwart over zeven egn concert in De Schutse. De toegang is gratis en de muzikanten zijn vast van plan een aantrekkelijk programma te bieden. Alle belangstellenden zijn dan ook hartelijk welkom. Trouw lid V.Z.O.S. Voor allen was het donderdagavond tij dens de repetitie van de zangvereniging VZOS een verras8ing, toen mevr. L. Hage-Pronk tracteerde wegens het feit dat ze dertig jaar lid was van de zangve reniging. Voorzitter W. Fase bedankte haar voor de koffie met gebak. Hij zag de tractatie %en bewijs dat mevr. Hage zich in de zangvereniging thuisvoelt. Als blijk van waardering bood de voorzitter een koperen pot met plantjes aan. Ver meld zij nog, dat de leiding tijdens de uitvoering op hervormingsdag niet in handen was van de nieuwe dirigent Bout, maar van oud-dirigent en voorzit ter W. Fase. Smash gelijk Een verzwakt Smash heeft zaterdag middag in de tafeltenniscompetitie toch nog een 5-5 gelijkspel geboekt tegen TSC% TSC uit Steenbergen. De jonge Huib v.d. Klooster verving Adrie Fase, maar het lukte hem niet om punten te vergaren. Wim Slager en Theo Heijboer zorgden elk voor twee winstpunten, ter wijl ze samen ook het dubbel wonnen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg staat Smash nog tweede. Zaterdag reist men naar Hotak Hoogerheide. De ongewone pot Mevr. Kruyk uit Nieuw-Vossemeer heeft de plattelandsvrouwen in zaal Burggraaf voorlichting gegeven over voeding onder de titel 'De ongewone pot'. Ze vertelde veel over kruiden en in de pauze werd kruidenthee geproefd, wat niet bij iedereen even goed in de smaak viel. Mevr. Kruyk wierp de vraag op, of &lle luxe van tegenwoordig wel nodig hebben. Het is vaak teveel en niet gezond. Vele dames gingen met vraag tekens naar huis. Mevr. Kruyk bracht alles met overtuiging en de vele belang stellenden konden goed merken dat ze er helemaal achter stond. Detailhandel Spuistraat De Commissie Ruimtelijke Ordening heeft b en w positief geadviseerd om de bedrijfsbestemming van het pand van Emmerzaal aan de Spuistraat te wijzi gen in Detailhandel. Daarmee wordt voor sporthuis Dingemans uit de Julia- nastraat de weg vrij gemaakt zijn winkel te verplaatsen. Raadslid P. van Schetsen had minder aarzelingen dan destijds bij de Mikro markt' want nu ging het om een voortzetting van het toen uitgestip pelde beleid. Bovendien ging het in dit geval om herstel van e de vroegere si tuatie, want ook de eerste bewoner van het pand, de Fa. A. Rijnberg, had een Detailhandel. Raadslid Van Schetsen wilde tegelijk ook het terrein van tran sportbedrijf W.J. Heijboer maar voor detailhandel reserveren. Ook raadslid M.P. van Dijke was gelukkig met het terugbrengen van de oorspronkelijke bestemming. Raadslid W.L. Bijl zei dat je met een gemengd terrein van bedrij ven en detailhandel blijft zitten. Dat is niet gemakkelijk terug te draaien, maar alleen met hinderwetvergunningen te regelen. De burgemeester noemde uit breiding van de detailhandel aan de Spuistraat zeer wel denkbaar, maar hij vond het moeilijk om het terrein van Heijboer nu al mee te nemen. Dat zou de plannen van DingeDingemans kun nen vertragen. De burgemeester sprak van een 'leuke ontwikkeling'. "Ik ben ermee in m'n sas", zei dhr. Baerends. Ontwikkeling Suzannapolder Het vooroverleg over het bestemmings plan Suzannapolder voor de bouw van tweede woningen loopt vrij gunstig. Er zijn nog geen „bezwaren gehoord en er zijn al enkele gegadigden voor ontwik keling van dat plan. Burgemeester E. Baerends zei dat in de commissie R.O. op vragen van raadslid J.L. van Gorsel. Er is echter nog geen uitspraak van de Provinciale Planologische dienst, howel de P.P.D. wel waardering heeft voor de nota verblijfsrecreatie van de gemeente. Raadslid P. van Schetsen informeerde, hoe het met de Cebeco-uitbreiding zit, want dat is twee jaar geleden al in de commissie besproken. De burgemeester zei daar nog nooit een exact antwoord op gekregen te hebben. Hij wilde wel spoedig duidelijkheid van Cebeco in verband met de uitbreiding van de jachthaven. Raadslid van Gorsel had gehoord, dat kassenbouw afgewezen zou zijn wegens bezwaren tegen de luchtverontreiniging door oliestook. De burgemeester ruimde dat misverstand uit de weg. Men vond de kosten van gasaansluiting te hoog. Burgerlijke stand Geboorten Cornelis Marinus Pieter zv. E. Priem en A. Wielaard, Cyrille zv. W.A. Steendijk en G.H. Hage, Adriana Wilhelmina dv. P.v.d. Schee en H. Klippel. Huwelijk 'Martinus Suurland, 27 jr. met Catharina Elizabeth Punt, 21 jr. Goede verkoping De verkoping voor restauratie van de consistorie en de verbeterde geluidsin stallatie in de N.H. kerk heeft zaterdag in het Dorpshuis ruim 4500 gulden op gebracht. Dit mooie bedrag werd bijeen gebracht dankzij het schenken van goe deren door gemeenteleden. Entree zwembad verlagen Tijdens de inspraakavond van de Wel zij nscommissie heeft dhr. H.J. Vermaas gepleit voor het verlagen van de entree in de gemeentelijke zwembaden voor niet-inwoners van St. Maartensdijk en Tholen. Dhr. Vermaas wees erop, dat bijvoorbeeld een gezin met drie kinde ren steeds busgeld moet betalen om naar het zwembad te kunnen gaan, terwijl de kinderen in St. Maartensdijk zo naar de Sportlaan kunnen lopen. Wethouder J. Versluijs sprak van 'een zinnige opmer king' die evenals alle andere wensen, door b en w zeker bekeken zullen wor den. Precisie-tijdrit De Bidon Op 28 oktober was een parcours uitgezet op het eiland Tholen over onbekende afstand en dat parcours moest met een gemiddelde van 25 kilometer per uur worden gereden, door leden van tour club de Bidon. Men ging richting Stavenisse en vervol gens naar Sint-Annaland om dan via de polders weer naar het clublokaal te rij den. Bij aankomst bleek de afstand 28.8 kilometer te zijn en bij een gemiddelde van 25 kilometer mag men er dan 1 uur 09 minuten en 12 seconden over doen. De uitslag was: 1. Kees v.d. Berge 1.09.02, 2. Jacob Franke 1.09.32, 3. Kees Bogers 1.03.09, 4. Leen v.d. Berge 1.03.39, 5. Jo Geldhof 1.02.06, 6. Ron v.d. Graaf 1.01.49, 7. Hans v.d. Ree 1.01.19, 8. Witte Andries- se 1.01.07, 9. Kees Bazen (foute route) 29.39. Het aantal deelnemers was aan de lage kant, maar het was reeds laat in het seizoen, dus is dat wel te verklaren. De eerste drie aankomenden kregen een presentje aangeboden van clublokaal exploitant Kees Bazen. Prijzen werden uitgereikt door organisator Mas An- driesse, die verder dank bracht aan de medewerkers, inzonderheid de chauf feur der volgwagen Marien Bogers. Oosterscheldevissers Uitslag tekenwedstrijd OOSTER SCHELDEVISSERS Er waren 170 tekeningen. De jury bes tond uit een leraar(es) van de betreffen de scholen en een medewerker van de fotoclub. Meisjes van 6-9 jaar: 1. Carolien van de Meer, 2. Anja Lindhout, 3. Carolien de Graaf, 4. Angelina Lindhout, 5. Limon- da v. Splunter. Jongens van 6-9 jaar: 1. Rolin Pot, 2. Kees v. Dijke, 3. Jan Duine, 4. Marcel v. Dijke. Meisjes van 10 jaar en ouder: 1. Lian Gebraad, 2. Anja Menheere, 3. Berty v. Dijke 4. Jany Hartog. Jongens van 10 jaar en ouder: 1. Frans Bevelander, 2. Ara van de Burg, 3. Arno Goedhart, 4. Ad Deurloo, 5. Johan Lindhout. Zaterdag 3 november vervisten de Oos terscheldevissers de 7e en laatste beker wedstrijd. De vangst was zonder meer zeer slecht. De uitslag: Senioren: 1. Frans Jansen, 225 vangstpunten 100 klassepunten, 2. W. v. Dijke 220 - 99, 3. A. Kanters 185 - 98, 4. H. de Vos 180 - 97, 5. W. Vermaas 175 - 96, 6. B. Bogers 175 - 96, 7. W. Smelt 165 - 94, 8. P. Plompe 165 - 94, 9. J. Keur 150 - 92, 10. B. Koopman 125-91. Junioren: 1. Martin Deurloo 50 - 100, 2. Henk Hartog 25 98, 3. Sjaak Bazen 25 - 98, 4. Jos Scherpenisse 25 - 98, 5. L. Overbeke 98 klass. punten. Pupill en: 1. Mario Hartog 50 - 100, 2. Erik Opree 25 - 98, 3. Marleen Oudensluis 25 - 98, 4. Georgio Morellie 25 - 98, 5. Diana Hengstmengel 92 klass. punten. De bazar van de Oosterscheldevissers was een groot succes, zodat de penning meester de kas flink kon spekken. De winnaars van de diverse attracties profi ciat en alle helpers van harte bedankt. Op 16 november is weer de jaarlijkse feestavond aanvang half acht, met ui treiking prijzen, bingo, verloting en dansen. Burgerlijke stand Geboorten Remco zv. A.C. de Viet en A.H.C. van Meersbergen, Johannes Jacobus zv. C.D. Vermeulen en J.P. Priem, Mariëtte dv. A.N. v.d. Ree en T. Rinses Huwelijk Adriaan van Dienst, 23 jr. met Neeltje Polderman, 18 jr. Overlijden Christiana Adriana Larooij, 95 jr.,, Ma rinus Geldhof, 62 jr. ev. Adriana W. van Tiggele Loos alarm Bij herhaling ging vorig weekend het alarm bij Elvina, maar een onderzoek leverde geen verdachte zaken op. Collecte De collecte voor Jantje Beton heeft 394,86 opgebracht, waarvoor alle ge vers hartelijk dank. Humor in de rechtzaal Rechtbankjournalist v.d. Pol heeft voor de plattelandsvrouwen een lezing ge houden over wat er in de rechtzaal zoal aan de orde komt: zeer ernstige delicten en kleine vergrijpen. Door een fout in de krant kan alles zo heel anders overko men en is het heel anders dan de wer kelijkheid. Daarbij kan veel humor zijn. Advocaat en rechter moeten wel eens moeite doen om zich goed te houden. Meineed komt ook voor om anderen te sparen, maar het is wel strafbaar en dikwijls korqt men in moeilijkheden. Dankzij de leuke verteltrant genoten de plattelandsvrouwen van deze avond. Geslaagde Naks feestavond Op zaterdag 4 november heeft Naks haar jaarlijkse feestavond gehouden. Na opening door voorzitter J.L. v.d. Linden werd door toneelvereniging P.J.Z. het blijspel "Welkom Dokter" opgevoerd. Een spel in drie bedrijven wat door de toneelvereniging met veel enthousiasme werd gebracht. In de pauze werd een ververloting gehouden met diverse prachtige prijzen beschikbaar gesteld door de plaatselijke middenstand. Dit ter bestrijding van de kosten. Na afloop van het toneelstuk was het tijd om de benen te strekken onder de tonen van "De Bleu Night Band" uit Hasselt. Deze band viel bij ieder in de smaak. De dansvloer was steeds goed gevuld. Tot in de kleine uurtjes werd er gedanst, maar toen was toch de tijd gekomen om aan deze goed geslaagde avond een einde te maken. Het was zeker een avond om te herhalen. GRIEPVACCINATIE Voor de patiënten van dr. Padt woensdag 14 november om 19.30 uur op het adres Langeweg 42. Advertentie IM Burgerlijke stand Geboorten Tamara dv. A.S. Smits en A. van Alp hen, Miranda dv. W.J. Jansens en M. van Alphen. Huwelijk Jacob IJzerman, 23 jr. met Wilhelmina T. van Eenennaam, 20 jr. Overlijden Adriana Cornelia van der Graaff, 85 jr. wv. Adrie Duine Zeelands Welvaren Vrijdagavond 2 November organiseerde de tourclub het clubkampioenschap op de rollen. Er waren 15 leden aanwezig om uit te maken wie de snelste was over 2 x 500 meter fietsen. Ie Kees Jansen 43,9 sec, 2e Dirk Uijl 45.0 sec, 3e Adrie v.d. Werf 46,8 sec., 4e Kees de Graaf 47,3 sec., 5e Jan Opre^ 48.1 sec., 6e Rien Schipper 49,0 sec., 7e Adrie Houke 49,2 sec., 8e Dick van Splunter 50,0 sec., 9e Kees van Haaften 50,1 sec., 10e Piet Goedegebuure 50,4 sec., 11e Martin de Haan 50,5 sec., 12e Laban Hage 51,5 sec., 13e Jo Moerland Vervolg op pag. 17 Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 11 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. L. Wüllschleger 18.30 uur ds. C.v.d. Valk, Sirjansland GEREF. KERK 10.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter 17.00 uur ds. G. Leene, Ermelo CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw. Sche- veningen GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur drs. T. Krispijn, Leiden R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th.v.d. Heijden GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. H. Roose, Dinte- loord CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. G. Bours, 's-Gravenhage GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00. 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14". 15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u ds. W. J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur ds. J.J. Roodsant 19.00 uur ds. Bekkenkamp, Krabben- dijke OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding do. 8 nov: 19.30 uur ds. D.J. Budding, Bijbellezing GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. H.v.d. Berg, Eindhoven 18.00 uur kand. van Wingerden, Har- dinxveld-Giessendam GEREF. KERK 10.00 uur ds. G. Leene, Ermelo 14.30 uur kand. A.W.W. de Ruiter GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEFN'TI 9.30 uur ds. C. Evers.'Ue'ëfbrdek 14.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst do. 8 nov: 19.30 uur dhr. J. Kwantes (evangelische aktie) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur ds. H.J. Swierts. Maassluis 15.00 uur drs. K.E. Bras, Dinteloord WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer. Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St. Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen. Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland. Zr. Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667-476 b.g.g. 01662-341 St. Annaland, Stavenisse,-St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr. u. vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 9 nov. 14.30 uur Soc. Pscyh. Dienst en Raad Kinderbescherming, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en On gehuwde Moederzorg, 16.30 uur buro Levens- en Gezinsvragen. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-60191 HOOGWATERSTANDEN 9 t/m 15 nov. vrijdag 9 6.57- 19.14 zaterdag 10 7.36 - 20.00 zondag 11 8.23 - 20.53 maandag 12 9.17-21.59 dinsdag 13 10.28 - 23.12 woensdag 14 11.43- 0.14 donderdag 15 0.26 - 12.55 zondag 11 nov. Laatste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2