Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE Donderdag 1 november 1979 THOLEN^ P3 STAVENISSE^ SCH^ '»»rniufsuiio ^S°OSSEWEtR ffl POORTVUErV^^'^^^y MWRTENS| 3 RNNR JACOBAPOLDER Tholen Gereformeerde gemeente Op 4 november vangt de morgendienst aan om 9 (ne gen) uur wegens predikbeurt in ziekenhuis Lievensberg door ds. G. Mouw. dokter Kale Oud Vossemeer Radio - T.V. - Wasauto maat - stereo - HiFi - enz. kopen, even bij B00GAART binnenlopen. Firma K. J. Boogaart Sint— Annaland Zaterdag 10 november De Vossenkuil Oud-Vossemeer 20.00 uur. KABARET IVO DE WIJS Tuincentrum Eiland Tholen Stavenisse JAARLIJKSE GRIEPSPUIT Sint Maartensdijk Scherpenisse S.P.S. 1 Thools elftal Poortvliet S.P.S. 1 Thools elftal DAG EN NACHT VISSER 2u h'- I SINT- I SINT- •.X/ MAARTENSDIJK Bring and buy Sinds 1971 is in het ziekenhuis van Dr. Schweizer in Lambarene de verpleegster Greet Caulet van Wijk werkzaam in de kinderkliniek. De kindersterfte in het gebied rondom het ziekenhuis is on voorstelbaar hoog en ze is vastbesloten om daar iets aan te doen. Zij heeft na lang aandringen bij het ministerie van volksgezondheid toestemming ontvan gen om in het jaar van het kind 1979, een project te starten om de moeders in de omgeving van het ziekenhuis te gaan voorlichten. Haar programma ziet er als volgt uit: voedingsvoorlichting, algeme ne hygiëne, het bouwen van toiletten, het inenten tegen malaria en t.b.c. het bezoeken en onderzoeken van drinkwa terplaatsen. Juist in het Jaar van het Kind doet zij een beroep op onze land genoten haar te helpen bij dit belang rijke werk. De Vrijzinnig Hervormde Vrouwenvereniging wil haar steunen door a.s. woensdag 7 November een "BRING AND BUY" middag te hou den. Wie dit goede doel wil steunen met enerzijds gaven, anderzijds het kopen van de aanwezige artikelen, is van harte welkom op woensdag 7 Nov. om 14.30 u in het gebouw van de N.P.B. Oudeland- sestraat 11. VERKOPING De vrouwenvereniging Dorcas van de Chr. Geref. Kerk te Tholen houdt D.V. 7 november haar verkoping in het N.H. Verenigingsgebouw de Wingerd. Verkopingsuren van 19.00 tot 22.00 uur. Boekenstand aanwezig. Iedereen harte lijk welkom. Advertentie IM Te hard in bebouwde kom Bij een verkeerscontrole in de Kon. Ju- lianastraat, Grindweg en Molenvlietse- dijk zijn nogal wat overtredingen ge constateerd ten aanzien van de maxi mum snelheid van 50 km. Tegen zes automobilisten en 1 bromfietser werd proces-verbaal opgemaakt. De politie wil de controle ook elders vervolgen om de weggebruikers meer besef bij te brengen dat de veiligheid is gediend met het niet overschrijden van de maximum snelheid. Welfarewerk Het welfarewerk van het Rode Kruis, dat zich onlangs nog op de Expo pre senteerde, is op verschillende plaatsen actief. De gelederen kunnen echter wel wat verstrekt worden. Dames die willen helpen met het welfarewerk kunnen contact opnemen met mevr. Bijl in de Hofstraat 30, tel. 3461. Vergiftiging De hond van de Fam. van D. vertoonde vergiftigingsverschijnselen en moest naar de dierenarts worden gebracht. De overlevingskans is klein. Collecte De Nationale collecte Geestelijk Ge handicapten heeft 2941,45 opge bracht. Alle medewerksters en gevers hartelijk dank voor het welsslgen van deze voor allen zo welbekende jaarlijkse collecte. Advertentie IM Leidster Scouting In verband met de inspraakavonden van de Welzijnscommissie is ook al vaak hét woord 'Scouting' gevallen, de vroegere padvinderij. Edith le Due uit de Stoofstraat maakt deel uit van het Gewestelijk spel- en trainingsteam van de Stichting Scout centrum Zeeland. Zij behartigt de on derdelen Rowans, Sherpa's en jonge- rentak. Bromfiets gestolen De bromfiets van mevr. M.J.S. die in de Kerkstraat op slot geparkeerd was, is in de nacht van 24 op 25 oktober gestolen. Tot dusver ontbreekt elk spoor van de Sparta. Materiële schade Gehinderd door de zon botste de auto mobilist J.C.L. uit Breda tegen de auto van J. de R„ die op de Provincialeweg ter hoogte van de Vrouwendijk stond voorgesorteerd. Er was alleen materiële schade. Overlast Jongeren bezorgden de bewoners van de bejaardenwoningen aan de Verbran- destraat/Schuttershof overlast door zich in de hal op te houden. Er wordt nu voorkomen, dat de jeugd zich daar kan bevinden. Damclub De Eendracht Het tweede tiental van De Eendracht heeft nu twee wedstrijden gespeeld, en beide partijen verloren. De eerste tegen 's-Gravenpolder op eigen terrein met 5-15, de tweede in een uitwedstrijd met de sterke dammers in Middelharnis met 11-9. De laatste uitslag kan toch als zeer bemoedigend worden aangemerkt. Tholen 2 - 's-Gravenpolder 3: 1. J. van der Velde-J. Ridderhof 0-2; 2. J. de Rijke sr.-I. op 't Hof 0-2; 3. A. van Ak- keren-J. van de Moere 1-14. H. Bohr-E. Boogert 2-0; 5. J. Moerland-J. Zegers 1-1; 6. J. de Rijke jr.-M. Nijsse 1-1; 7. L. van Dijke-D. Huissoon 0-2; 8. S. La- ban-A. van Overbeeke 0-2; 9. Chr. van Praktijk en apotheek gesloten van 5 t/m 9 november Waarneming voor spoedgevallen dokter Mellema, Hertenkamp 7, tel. 2377. Advertentie IM Splunter-P. Versluis 0-2; 10. J. Moer- land-M. van de Hage 0-2. Middelharnis 1 - Tholen2: l.W.Buijs-J. van der Velde 0-2; 2. Bo Vis-J. Nagte- gaal 1-1; 3. J. Smalheer-H. Bohr 2-0; 4. K. Vis-G. van Maanen 2-0; 5. I. Mac- kloet-J. Moerland 1-1; 6. C. Spee-R. Nagtegaal 1-1; 7. H. Koese-J. de Rijke jr. 2-0; 8. D. Brussel-W.A. Boogerd sr. 0-2. 9 en 10 niet opgekomen en dus bei den 1-1. Een mooie winstpartij van Van der Vel de op het eerste bord. Op het tweede en zesde bord de gebroeders Nagtegaal met een remise. Jaap Moerland op het vijfde bord eveneens een remise. En dan Boogerd sr. op het achtste bord ook nog twee punten. Bohr op bord drie, Van Maanen op bord vier en De Rijke op bord 7 moesten bakzeil halen. Ook dit waren partijen, die er mochten zijn, maar een klein foutje is gauw gemaakt. En nu komt het eerste tiental weer aan bod maandag 5 november a.s. in een thuiswedstrijd tegen Lammerenburg 1. Veel succes toegewenst. N.C.V.B. ontving ds. Roodsant 24 Oktober opende mw. Hameeteman- v.d. Sluys de vergadering. Deze avond kwam ds. Roodsant spreken over "het gebed". Een spreker zoals hij, was fijn om naar te luisteren. Tevens kon hij de avond nog gezellig maken. Zijn lezing werd onderverdeeld in drie categoriën, te weten: 1. Wat is het gebed? 2. Wie kunnen er bidden? 3. Waarvoor kan je bidden? Tenslotte werd de vergadering in groe pen verdeeld, die drie gezamenlijke vragen kregen, waaruit weer een verdere discussie volgde. Ds. Roodsant sloot de vergadering met gebed. Komende vergadering is 28 november a.s., spreker de heer Harry Swinkels van de afd. voorlichting van de V.A.M. vuil afvoer maatschappij). Zij die geïn teresseerd zijn, zijn van harte welkom. Waarschuwing Veilig Verkeer Nederland heefi zater dag met succes haar jaarlijke verlich ting- en bandencontrole gehouden. Dit kon door medewerking van garage Bal en het gebruik van een hal.van Schot. De opkomst was goed. Fouten in de verlichting waren er jammer' genoeg'te veel. Vooral als men eens een kapotte lamp heeft gehad, wordt een nieuwe vaak verkeerd gemonteerd, waardoor een hinderlijk licht voor de tegenligger ontstaat. Dit is niet nodig. Laat na het verwisselen van een lamp dit even bij een garage controleren, of doe het bij daglicht nog een keer zelf. Wat de banden betreft, bleken er toch nog automobilisten te zijn, die met minder dan 1 mm profiel de winter in wilden gaan of die een erg afgesleten band hadden. Tijdens het wachten werd dankbaar ge bruik gemaakt van de gelegenheid om de ogen te laten testen op gezichtsveld, gezichtsscherpte en dieptewaarneming. Velen hadden problemen met diepte waarneming. Men dient daarom extra op te letten bij het passeren. Ondanks de gelegenheid tot het gratis laten controleren van verlichting en banden, blijkt elke avond weer dat hier van in onvoldoende mate gebruik wordt gemaakt. Hoe vaak ziet men niet dat er gereden wordt met ondeugdelijke ver lichting? Beseft U, dat dit niet alleen gevaar oplevert voor uw eigen leven, maar ook voor dat van uw medemens? Wie niet aan de verlichtingsactie heeft deelgenomen, doet er goed aan de ver lichting en banden snel te laten contro leren. Het kan gauw te laat zijn. W». Geslaagd Dhr. J.C. Vis is aan de Rijksuniversiteit in Leiden geslaagd voor het doctoraal examen wiskunde en natuurweten schappen in de richting scheikunde. Rock and Roll Zaal Wim en Marja ontvangt de uit Bergen op Zoom afkomstige groep "Lois Malone", bestaande uit Kees Schipper, Eugène en Kees den Hoed en Chris Videler. De leden hebben voor heen gespeeld in "Clover Leaf', "The Road", "Pride of Texas" en "Vonfire". Ze brengen swingende rock en blues muziek, waarbij een stevige ondergrond dient als basis voor een zo groot moge lijke muzikale presentatie. Stropen met fret Een inwoner uit Halsteren heeft op het jachtveld van Dhr. van L. met een fret gestroopt. Hij ging er in zijn auto van door met achterlating van de fret. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Twee bruine patrijshonden van de Fam. W.K. liepen steeds los in de polder en daarmee ook in het jachtveld. De politie deelde hiervoor een waarschuwing uit. Slager drie keer brons Bij de internationale slagers vakten toonstelling in Utrecht, waaraan 12 lan den meewerkten, heeft Co Simmers aardig succes geboekt. De 1200 collega's uit heel Europa dongen mee naar het fel begeerde goud, zilver en brons met de daarbij behorende certificaten. Co Sim mers deed mee in 3 categoriën: 1. Spe cialiteiten, waarin hij met de gevulde buik, brons wist te behalen. In de cate gorie leverworst behaalde hij eveneens een derde plaats evenals in de categorie kookworst. Rik en wip concours Vosmeer hield zaterdagavond met goe de belangstelling zijn eerste rik- en wip- concours van dit seizoen. 1. M. van Daalen 194 punten 2. H. Zeeman 193 3. P. Havermans 189 4. Jos Hommel 185 5. J. Plandsoen 178 6. C. Timmermans 173 7. W. de Bruin 165 8. J. Havermans 149 9. J. Kruf 142 10 mevr. Zeeman 139 11. A. Brusselaars 134 12. D. Polderman 125 13. J. van Meer 124 14. W. Heyboer 117 15. M. van Hees 111 16. P. Hommel 110 17. J. van Daalen 100 18. Mevr. de Bruin 87 19. M. Istha 80 20. C. Vroegop 71 punten. Wippers: I.N. van der Zande 198 punten 2. M. Tholenaar 197 3. L. Havermans 185 4. mevr. Tholenaar 163 5. J. Thole naar 149 6. C. Tholenaar 147 7. F. Hommel 139 8. J. van Daalen 136 9. Mevr. van Daalen 109. De volgende kaartavond wordt op 24 november ge houden. Alle bekende merken leverbaar o.a.: PHILIPS - ÈRRES - SABA - MOULINEX - MARIJNEN - MIELE - ZANUSSI - IGNIS - enz. Erkend Philips - Erres - Saba- dealer. Deskundige aanleg T.V. en F.M.-antennes. Beleefd aanbevelend: Dorpsweg 39, Oud-Vossemeer, telefoon 01667-580. Voor goede T.V. en wasautoma- tenservice, enz. Advertentie IM Biljarten De Treffers. B. den Hollander kortste partij 20 beurten en 11 caramboles, hoogste serie, beste gemiddelde H. Hommel 2.60. Gebriel Havermans- Sjaak Etienne 0-2, Jan Burgers-Bart den Hollander 0-2, Piet Vis-Piet Hommel J.zn. 2-0, Ko Geuze-Marien Moerland 2-0, Piet de Leeuw-Henk Hommel 0-2, Sjaak Etienne-Jan Burgers 0-2. Krijt op Tijd: D. Polderman kortste partij 16 beurten en beste gemiddelde 3,94, hoogste serie C. Wessels 22 caram boles. Jaap Rijstenbil-Adrie Gouds waard 2-0, Piet Moerland-Rein Mosch 0-2, Daan Vaders-Johan van Daalen 0-2, Adrie Hommel F.zn.-Jaap Kruf 2-0, Gerrie Schot-Teun Schot 0-2, Kees Wessels-Bram Douw 0-2, David Pol- derman-Antoon van Daalen 2-0, Adriaan Havermans-Sjaak Schetters 0-2, Wim de Leeuw-Maris Istha 0-2, Frans Hommel Abr.zn.-Henk van Daalen 2-0. Duiven succes DuiveRmelker Toon van Daalen heeft op een nationale viertallen duivenshow in Ossendrecht een mooie prestatie ge leverd door als derde te eindigen. Er waren 86 viertallen ingezet afkomstig uit het hele land en hij moest alleen de melkers P. Boers uit Puttershoek en A. van Thillo uit Ossendrecht voor zich dulden. Hervormingsavond In de Hervormde Kerk was er dinsdag een regionale hervormingsavond. Mede gezien de eilandelijke belangstelling was de opkomst matig of zo men wil, rede lijk. De predikanten M.D. Geuze, St. Annaland; D.J. Budding uit Scherpe- nisse en de ex-priester H.J. Hegger uit Velp namen de voornaamste program ma-onderdelen voor hun rekening. Ds. Geuze sprak het openingswoord bij deze herdenking van de Reformatie. Ds. Hegger hield een voordracht over "mijn weg naar het licht", de persoonlijke be levenis van het overgaan naar het Pro testantisme. Het Chr. Gemengd Zang koor VZOS o.l.v. dirigent Bout verleen de medewerking aan deze herdenking. De collecte was bestemd voor de aan schaf van Nieuwe Testamenten voor schoolkinderen in Brazilië. Beroepen Onze voormalige dorpsgenoot J. van Popering, kandidaat te Ede, heeft zijn eerste beroepen ontvangen van Her vormd llpendam en Watergang. Smash gelijk De Tafeltennisvereniging Smash '76 blijft het goed doen in de competitie. Tegen koploper Visa Versa uit Ouden bosch werd een gelijkspel (5-5) geboekt dankzij drie overwinningen van W. Sla ger, een van A. Fase en een van het onoverwinnelijke dubbel Fase/Slager. Voor Theo Heijboer was de tegenstand te groot, ondanks de extra motivatie van de nieuwe kleding. Smash speelde na melijk voor het eerst in de blauwe truit jes met een wit vignet: een batje met daarop Smash '76 St. Annaland. Halverwege de competitie staat Smash tweede. Zaterdagmiddag om drie uur ontvangt men TCS uit Steenbergen in de sporthal aan de Bierensstraat. Suppor ters zijn welkom. Oogstcollectes bijna 24 mille De Oogstcollecte in de Gereformeerde Gemeente bracht 9306,65 op, wat bij- ^9 MET HUN PROGRAMMA "FORMULE TWEE" Kaarten 8,50; leden 7,50; CJP/Pas 65 5,— voor leden vanaf vrijdag 2, voor niet-leden vanaf maandag 5 november tijdens kantooruren verkrijgbaar bij: H. Nieuwenhuis, Markt 28, Tholen, tel. 01660-2363 en indien nog voor radig 's avonds a/d zaal. Advertentie IM na tweeduizend gulden meer is dan vo rig jaar. De Hervormde Gemeente bracht 14.578,24 bijeen tegenover vorig jaar 13.420,96. De opbrengst is gesplitst in 11.658,93 voor de Kerkvoogdij,'500 gulden uit de Schutse en 2419,31 voor de Diaconie. i Wilt U nu uw tuin ijl gaan plan ten, of een nieuw aanzicht geven. Komt U dan eens bij ons een kijkje nemen. Wij hebben voor u 50 verschil lende soorten coniferen en hees ters. Verder hebben wij verschillende soorten mooie winterheide voor U en ook div. soorten bloembol len. Dit allemaal tegen de bij ons be kende scherpe prijzen. Wij zijn nu ook vrijdagsavonds geopend tot 8 uur. Beleefd bij U aan te bevelen WINKELZEESEWEG 1 Tussen St.-Annaland en Stavenisse. TEL. 01665-2595 Advertentie IM Parkeerprobleem sportveld Bij de begrotingsbehandeling heeft de gemeenteraad het parkeerprobleem in de Dorpsweg opnieuw aan de orde ge steld. Met name SGP-raadslid M.P. van Dijke wil niet wachten totdat er een nieuwe trainingsveld is en het huidige oefenveld als parkeerterrein kan worden ingericht. Hij pleitte ervoor, de sloot langs het trainingsveld te dempen, maar b en w vonden de kosten te hoog in ver houding tot het aantal parkeerplaatsen. Wel werd er over een nieuw dorpshuis gesproken. Wethouder J. Versluijs deel de mee, dat een eventuele aanbouw van een nieuw dorpshuis aan de sportzaal op de huidige ijsbaan afhankelijk is van de kostenvergelijking van: 1. Aanpassing huidig dorpshuis aan de wensen van de beheerscommissie. 2. Aanbouw dorpshuis aan sportzaal. 3. Aanpassing huidig dofpshuis voor bibliotheek. Dhr. Versluijs zei dat de urgentie groter is dan uit de begroting bleek omdat 1 januari 1981 de bestaande huur van de bestaande bibliotheek afloopt. Abusie velijk is deze investering niet op de lijst met kapitaalswerken opgenomen. Het moet voorrang krijgen, aldus de wet houder. Veel animo voor humor Het gelach was niet van de lucht toen vrijdagavond in een vol dorpshuis de Belgische conferencier Urbanus van Anus op uitnodiging van de ZVU op trad. Met sterke en zwakke grappen wist de humorist de talrijke belangstellenden te amuseren. Bij zijn inleiding tot de liedjes, die Urbanus zelf op de gitaar begeleidde, barstte men al uit in een onbedaarlijk lachen. A.s. donderdag 8 november wordt voor de Zending oud papier opgehaald. Advertentie IM Collecte De Zeeuwse collecte heeft in Stavenisse 233,50 opgebracht, wat voor de orga nisatoren een enorme teleurstelling was. 't Was namelijk honderd gulden minder dan vorig jaar. voor patiënten van dr. Veldman op don derdag 8 november om 20 uur. Advertentie IM Gevonden voorwerpen Een damesfiets, merk Nobless met han- drenj, etui met 5 sleutels, zilveren hals kettinkje met collier, een meetband van 25 meter, zwarte knipportemonnee met inh. een geblokte lederen voetbal, een rode bromfiets, ringsteeksleutels, zilver kleurig dameshorloge met schakelarm band, goud ringetje met steentje, duitse herdershond, bankbiljet van 10,— portemonnee met opschrift "Heineken", armband met stuivertje, stuurtje en naarn. "KEES", rode herenfiets, zwarte herenfiets, groene damesfiets, zwarte herenparaplu, herenpolshorloge en een bankbiljet van 10,— zwarte heren fiets merk "UNION". Verloren een blauw/grijs gestreept kin dervestje met capuchon, kinderbril met metalen montuur, gedeelte van een blokfluit, lederensleutelhanger met 3 "FIATSLEUTELS", autoped op lucht banden, bruirte portemonnee met in houd, bruine portemonee "RABO- bank" 3580-52564 inh. 20,-heren polshorloge, zwarte knipportemonnee met inh., een band met 2 sleutels, groen "PARKA-jas", bruine portemonnee met 266,— inhoud, een loonzakje van "BUDELPACK", zilver kleurig heren horloge, gele speelgoed beer, blauwe damesfiets merk "UNION", een lapjes kat 5 jaar oud, blauw/grijs gereed schapskist met inhoud, hondenketting met lederenhandvat, bruine herenpor temonnee met 70,— inhoud en 3 sleutels, gouden kinderkopje van arm band met naam "JOAN" 20-8-'78, pa pegaai, herenpolshorloge, merk "Saru- ga", snoer bloedkoralen met gitten en gouden slot. Inlichtingen bij de rijkspolitie Prijzen in solistenconcours Op zaterdag 27 oktober namen enkele inwoners deel aan het in Berkhout bij Hoorn gehouden muziek-, zang- en so listenfestival en de resultaten waren pri ma: 3 eerste en één tweede prijs. In de derde afdeling kwam Lian Geb raad uit die op het orgel "Die Ehre Gottes" vertolkte. Zij behaalde daarmee 155 punten en een eerste prijs. In de zelfde afdeling behaalde Anna Scher- penisse met "Die Reise nach Helgo land" op de accordeon 150 punten en dat betekende eveneens een eerste prijs. Corinne Oudesluijs kwam uit in de tweede afdeling en behaalde met de vertolking van de "Bourrasque" op or gel eveneens een eerste prijs met 151 punten. Samen met Jeanette Stoutjes- dijk behaalde zij met de vertolking van een Edelweisswals 160 punten, dus nog een eerste prijs. Tenslotte was er voor Jeannette Stout- jesdijk in de superieure afdeling nog een 2e prijs met 142 punten. Zij speelde op de accordeon het nummer 'Hurry up'. Bij elkaar geen slecht resultaat voor de vier inwoonsters, van wie de eerste drie naar een hogere afdeling promoveren. Zij behaalden namelijk de norm van 150 punten. Jeannette Stoutjesdijk zal op het volgende festival op Hemelvaartsdag haar geluk nog eens beproeven. De suc cesvolle rrieisjes werden opgeleid door H. Jansen uit Scherpenisse. Collectes De Nationale collecte Geestelijk Ge handicapten bracht 1952,18 op. De busjesactie ten bate van het TBC-fonds actie Zonnestraal, georganiseerd door de Vrouwenbond NVV, leverde 751 gulden qp^. Alle geyers hartelijk dank. Boete voor motorrijder De negehtienjarige motorrijder P. heeft van de Bergse kantonrechter 125 gulden boete gekregen omdat hij onder invloed van alcohol met grote snelheid tegen twee geparkeerde auto's was gereden in de Koepeldwarsstraat te Bergen op Zoom. Daarop werd P. een tijdelijk rij verbod opgelegd. Welkom dokter DE PJZ voert zaterdagavond om acht uur in Haestinge op verzoek van de sportvereniging NAKS het toneelstuk 'Welkom dokter' op. Iedereen is wel kom. Na de pauze met verloting is er nog dansmuziek met de Belgische band The Blue Knight. Ouderavond peuterspeelzaal Dinsdagavond 23 oktober was het een geslaagde ouderavond in de peuter speelzaal 't Hummeltje Mevr. v. Oei uit Bergen op Zoom hield een lezing over speelgoed en de speelwijze van de peu ter. Het was erg interessant. Het was wel jammer dat vele ouders niet aanwezig waren. Hopelijk dat bij een volgende ouderavond de belangstelling groter is. Een paar uurtjes op een halfjaar is toch niet te veel gevraagd??? Diegene die nog geen kinderen op de peuterspeelzaal gehad hebben en die een kindje tussen twee en vier jaar heb ben: Kom vrijblijvend eens met uw zoontje of dochtertje langs! TOT ZIENS! Het bestuur bestaat nu uit Voorz. A. Pipping, Bloemenlaan 32, seer. A. Hage, Hogeweg 30, Pen.m. C. Mulders, Provincialeweg32, leidster: M. Baltus, Rozenstraat 9. Dinsdag 6 november a.s. i.v.m. inge bruikneming van de nieuwe wedstrijd- verlichting Aanvang 20.00 uur op het sportcomplex aan de Deestraat te Poortvliet. Toegang vrij. Advertentie IM Zangavond In het Holland Huis is er zaterdagavond om acht uur een mooi programma met medewerking van het Smalstads man nenkoor en solisten van de operaklas o.l.v. mevr. Hernady-van Bueren. De Beheerscommissie, die deze avond or ganiseert, zal voor zoveel kwaliteit on getwijfeld veel zangliefhebbers kunnen begroeten. Rollerwedstrijd Zeelands Welvaren behaalde op de eer ste rollerwedstrijd van dit seizoen, za terdagavond in Bergen op Zoom, een mooie vierde prijs. Er waren tien ploe gen. Piet Jansens ontbrak wegens een blessure na een verkeersongeluk. In het individueel klassement was Kees Jan sens negende, zodat hij nog net in de prijzen viel. Adrie v.d. Werf, Kees de Graaf en Jan Opree completeerden de ploeg. Morgen wordt in het clubhuis het eigen rollenkampioenschap georgani seerd met Wim Bazen en Mas Andriesse aan de klokken. Zaterdagavond fietst men dan weer in Hoogerheide, waar men vorig jaar bij de open West-Bra bantse kampioenschappen vierde werd. Zeldzaam In de tuin van dhr. L. Geuze aan de Markt staat een kalebas van maar liefst 67 cm en dat is een zeldzaamheid Verkopingen De verkoping van de Hervormde Ge meente heeft bijna 9400 gulden opge bracht, te-wijl de Gereformeerde Ge meente voor totaal 6353 gulden aan ar tikelen wist te verkopen. Dinsdag 6 november a.s. i.v.m. inge bruikneming van de nieuwe wedstrijd verlichting Aanvang 20.00 uur op het sportcomplex aan de Deestraat te Poortvliet. Toegang vrij. Advertentie IM Gevallen Dhr. Joh. Krijger had het ongeluk tij dens werkzaamheden op de beton te vaïlen, waardoor hij gekneusde ribben en verwondingen aan zijn hoofd opliep. Hechtingen waren noodzakelijk, terwijl ribben en rug pijnlijk blijven. Boete voor voorrangsfout De 21-jarige D. kreeg van de kanton rechter in zijn voormalige woonplaats Bergen op Zoom een boete van 150 gul den wegens het niet verlenen van voor rang. Hij was plotseling vanuit de Bremstraat de Wouwsestraat opgereden terwijl op die voorrangsweg van rechts een auto kwam, waardoor materiële schade ontstond. Mosselmaaltijd De Plattelandsvrouwen deden zich woensdag 24 oktober in Tolrust tegoed aan een mosselmaaltijd. Provinciaal se cretaresse mevr. A. v.d. Leeden vertelde over haar werk, dat ze al 25 jaar voor de Zeeuwse bond doet. Ze deed ook al me dedelingen over het komend gouden ju bileum, volgend jaar in de Flevphof. Na de pauze werd het album bekeken dat haar door de Zeeuwse Plattelandsvrou wen bij het zilveren jubileum was aan geboden. Presidente mevr. K. Hoek-van Dijke bood haar een bloemetje aan, evenals aan mej. M. de Jonge voor de gastvrijheid die de Plattelandsvrouwen steeds bij haar genieten. Op 15 novem ber is er een demonstratie van Friese Vlag produkten. Bejaardenmiddag Het béstuur van de Bond van Ouderen organisfeert woensdag 14 november om half drie een bejaardenmiddag in 't Ou we Raed'uus. Er zullen films worden vertoond, terwijl de bejaarden uit Tho len een demonstratie beter bewegen ge ven. Ieder die 55 jaar is, of ouder, wordt verwacht. Elke eerste dinsdag van de maand, dus nu 6 november haalt de voetbalvereniging S.P.S. oud papier op. Zet U het gereed a.u.b. Advertentie IM Ouderavond O.L.S. en O.K.S. Dit jaar werd voor 't eerst de ouder avond van de beide Openbare scholen in Poortvliet gezamenlijk gehouden. Ou ders van zowel kleuters van 't Wanten- wevertje als ouders van de leerlingen van d'Eevliet vergaderden op donder dag 25 oktober jl. in de speelhal van de nieuwe kleuterschool aan de Juliana- straat in Poortvliet. De voorzitter van de oudercommissie van d'Eevliet opende de vergadering en kon een 60 tal ouders welkom heten. Hij verzocht de aanwe zigen om deze avond eens niet te roken "opdat we niet als gerookte palingen naar huis gaan" aldus Dhr. A. de Bruin. Na de opening lazen de beide secreta rissen van de oudercommissies het ver slag van de vorige ouderavond. Ook gaf de secretaris van 't Wantenwevertje nog een verslag van de aktiviteiten van de ouderkommissie in het afgelopen jaar. Een verplicht en altijd moeilijk punt op de agenda is de verkiezing van nieuwe leden voor de oudercommissie. Deze keer verliep het vrij vlot en soepel. Na de stemming werden voor de oudercom missie van d'Eevliet de volgende 3 nieuwe leden gekozen. Dhr. Hoek (her kozen), Mevr. den Engelsman en Dhr. C. Bolier Julianastraat. Voor 't Wanten wevertje kwam na stemming Mevr. van den Boogaart in de ouderkommissie. Na de verkiezingen was er pauze waarin koffie werd geschonken. Tevens was er de gelegenheid om lotjes te kopen. Na de pauze was het de beurt aan dhr. C.v. Etten, directeur van het R.P.C.Z. (Re gionaal Pedagogisch centrum Zeeland in Middelburg. Na de rondvraag, waar grif gebruik van gemaakt werd, be dankte Mevr. v. Nieuwenhuyzen de scheidend voorzitter van de oudercom missie. Dhr. de Bruin voor 't vele werk dat hij gedaan heeft voor de Eevliet. De voorzitter van de oudercommissie van de kleuterschool bedankte de aanwezi gen voor hun aanwezigheid en vond dat deze eerste gezamenlijke ouderavond zeer geslaagd genoemd mag worden en zeker voor herhaling vatbaar is. Vervolg op pag. 13 Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 4 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.D.) en 18.30 uur ds. L. Wüll- schleger GEREF. KERK 10.00 en 17.00 uur ds. G.P. Wijnbeek, Voorthuizen CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur kand. P. Kok, Ben- nekom GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV; GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. J.J. Roodsant (H.D.) NED. PROT. BOND 10.45 uur ds. H.N. Bierman, Breda R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. D.B. van Lokhorst, Slie- drecht 18.30 uur kan. A.v.d. Ploeg, Goes GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uurds. Weyers, Bergen op Zoom CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur kand. P.J. Kok, Bennekom GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze GEREF. GEMEENTE do. 1 nov: 19.30 uur ds. J.v.d. Net, Utrecht zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. W.J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur dhr. de Jong, Hoogerheide 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding do. 8 nov.: 19.30 uur ds. D.J. Budding, Bijbellezfng GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. Th. v.d. Heijden, Oud-Vossemeer (H.A. en dankz.) GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur dhr. M.A. Lodder, Rotterdam GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en \8.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. A.B. Cysouw 14.30 uur ds. Th. v.d. Heijden, Oud- Vossemeer GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst do. 8 nov.: 19.30 uur dhr. J. Kwantes (evangelische aktie) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter, Tholen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland Zr. Schot, Tholen, tel. 01660-2620 St. Annaland, Stavenisse,' St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. Beeke, Stavenisse, tel. 01663-617 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr. u. vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 2 nov. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk, 15.30 uur Medisch Opvoedk. buro, 16.30 uur Consult, buro Alcohol en Drugs, v.a. 19.30 uur Consult buro Alcohol en Drugs en Leger des Heils. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-60191 HOOGWATERSTANDEN 2 t/m 8 nov. vrijdag 2 1.49-14.12 zaterdag 3 2.41-15.02 zondag 4 3.32 - 15.48 maandag 5 4.17-16.32 dinsdag 6 5.00- 17.13 woensdag 7 5.41-17.54 donderdag 8 6.21-18.33 zondag 4 nov. Volle Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2