W lino &/CHIESStK GELUK ™en Tuincentrum Eiland Tholen PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 25 oktober 1979 Tholen RECLAME vrijdag/zaterdag DE TOEKOMST P. GLADDINES TRICOTAGE Markt 7 Tel. 2575 Oud— Vossemeer Optreden van SMALSTADS MANNENKOOR SOLISTEN VAN DE OPERAKLAS o.l.v. mevr. Hernady-van Bueren. Op zaterdag 3 november a.s. des avonds 8 uur in het Holland Huis te Scherpenisse. Sint Annaland Stavenisse Sint- Maartensdijk Scherpenisse DAG EN NACHT VISSER Herdenking Kerkhervorming Op woensdag 31 oktober zal in de Her vormde Kerk een samenkomst gehou den worden ter herdenking van de kerkhervorming. Deze bijeenkomst be gint om half 8.' Sprekers op deze avond zullen zijn: ds. G. Mouw, predikant van de Geref. Gemeente; ds. G.J. van Rookhuyzen, Chr. Geref. predikant te Maassluis en ds. L. Wüllschleger, Herv. predikant. Zij zullen achtereenvolgens de centrale thema's uit de Reformatie belichten, alleen door het Woord, alleen door genade en alleen door het geloof. Tevens zal het Chr. Thools Mannenkoor "Rehoboth" aan deze avond medewer king verlenen. Het is dit jaar 400 jaar geleden dat de eerste hervormde predi kant in de stad Tholen bevestigd werd, waardoor deze avond in verschillende opzichten een herdenkingssamenkomst is. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom! Rond rozijnenbrood van 2.25 nul.89 Spijsstaaf van 2.75 nu1.89 5 bolussen van 3.25 nu2.50 Ook bij uw S.R.V.-melkman P. Kleppe en R. Moerland. Ons adres: garantie voor kwaliteit. Brood- en banketbakkerij DALEMSESTRAAT 11 vertentie IM Reünie C.N.S. Oud-leerlingen van de Chr. Nat. School van de jaren 1948-1953 willen zaterdag 24 november in "De Regenboog" een reünie houden. Gegadigden kunnen zich melden bij mevr. T. Duijzer-Kwist, Mossellaan 23, tel. 2226. Ouders/vrien den die bij de CNS betrokken kinderen en/of bekenden buiten Tholen hebben, worden verzocht de nodige adressen te geven. Advertentie 1M Diefstal peren Aan de Snabbeweg zijn zaterdag drie kisten peren van dhr. W.C. v.d. Berge gestolen. De dader reed in een auto weg. Het opgegeven kenteken klopte Mchter niet of het zou een valse geweest moeten zijn. Het onderzoek duurt voort. De in februari gestolen bromfiets van P. van A. is niet teruggevonden. Maar de" daders zijn wel bekend: de 17-jarige A.C.A.M. van D. uit Halsteren en de 16-jarige J.P.J.E.N. uït Bergen op Zoom. De politie trof aan de Gemaalweg een aantal illegaal geparkeerde caravans aan, die naar de campings werden ver wezen. De opbrengst van de dameskrans van de H.V. Kerk heeft opgebracht de som van 8.539,12. Alle gevers en geefsters har telijk dank daarvoor. Het bestuur. Advertentie IM Damclub de Eendracht Zoals reeds gemeld, eindigde de wed strijd Goes 1-Tholen 1, in 13-7. Uitsla gen: 1. J. de Leeuw-C. Droogers 2-0; 2. C. Rijk-P.C. van der Velde 2-0; 3. L. Anderson-I. Lindhout 2-0; 4. C. de Klerk-P. Nieuwenhuizen 0-2; 5. J. Schot-J.A. van Akkeren 1-1; 6. M. van Riet-J. van der Velde 1-1; 7. C. Hollen- stelle-A. Boogerd Jr. 1-1; 8. J. de Kra- ker-A. van Akkeren 2-0; 9. J. Tilroe-G. van Maanen 0-2; 10. C. van Damme-J. de Rijke Jr. 2-0. Het tweede tiental verloor een thuis wedstrijd tegen 's-Gravenpolder 3 met 15-5. Volgende keer beter. Uitslagen volgen noq. Maandag ging het le tiental naar Aag- tekerke. Het werd weer een verliespartij met 9-11. Uitslagen: 1. F. Blaas-C. Droogers 0-2; 2. J. Maramus-P. Nieu wenhuizen 1-1; 3. M. Provoost-P.C. van der Velde 2-0; 4. D. Bosselaar-I. Lind hout 2-0; 5. A. Willemse-J.A. van Ak keren 1-1; 6. P. Bosselaar-A. Boogerd jr. 2-0; 7. A. Provoost-A. Slager 0-2; 8. S. Blaas-G. Brasser 1-1; 9. A. Boone-C. van Dijke 1-1; 10. S. de Visser-S. Schot 1-1. Drie wedstrijden en alle drie verloren, dat is nogal wat. Bij het tweede waren de verwachtingen niet hoog omdat met veel invallers werd gespeeld, waaronder twee nieuwelingen. Het eerste moest al direct tegen het toch sterke Goes met vier in vallers. De volgende: een verre uitwed strijd tegen Aagtekerke. Een Walcherse club op eigen terrein, daarmee moet je toch nog uitkijken. In ieder geval geen grote nederlaag. De dammers gaan met goede moed verder. Grondprijs Buitenzorg drukken Gezien bezwaren uit Middelburg tegen de veel te hoge grondprijzen in plan BuiteTTzorg voor de woningwetbouw, willen b en w geplande groenvoorzie ningen opofferen om meer huizen te kunnen bouwen. Daardoor wordt de grondprijs gedrukt. Er komen vier hui zen extra in de strook tussen Buitenzorg 1 en II, terwijl er in Buitenzorg II ook nog wat meer woningen kunnen komen. Er zit geen elastiek meer in de grondprijs voor bungalowkavels, want volgens b en w wordt daar al de hoogst mogelijke prijs voor berekend. De commissie ruimtelijke ordening spreekt hier donderdagavond 1 novem ber over, evenals over de wegenstruc tuur in het nieuwe bungalowparkje Buitenzorg en de bouw van terras- of stapelwoningen voor alleenstaanden en 2 persoons huishoudens aan de Vosse- meersepoort. De grond ten westen van de begraaf plaats die nu tijdelijk als volkstuin in gebruik is, dient voor uitbreiding van de begraafplaats te worden benut. B en w willen dat vastleggen in bestemmings plan Buitengebied. Daarin moet ook het tracé van de Oesterdam worden ver werkt. Verplaatsing groothandel Hoewel b en w principieel-planologisch voor bedrijfsvestiging op het industrie terrein zijn, willen ze voor de milieu vriendelijke g oothandel in zoetwaren en gedistilleerd Van SpluMer een uit zondering maken. Dit bedrijf, dat nu in de Oudelandsestraat is gevestigd, wil aan de oostkant van de Kon. Juliana- straat op landbouwgrond een gebouw plaatsen. B en w willen dat wel toestaan omdat het geen belasting betekent voor het woongebied. Materiële schade Materiële schade ontstond er toen G. de H. op de Postweg ter hoogte van de Ee- weg iets van de vloer wilde oprapen toen hij in zijn auto zat. Hij kwam op de linker weghelft en raakte door de poging dat te herstellen in een slip, waardoor hij tegen H.J.M.H. uit St. Maartensdijk botste. P.J.H.S. uit Bergen op Zoom raakte op de Oud-Vossemeersedijk de macht over het stuur kwijt toen hij schrok van een dier dat over de weg kwam. De auto kwam in de sloot terecht, maar de bes tuurder kwam er goed vanaf. In de Kerkstraat reed G.J. de H. achter uit tegen de stilstaande auto van W.M. van T. Materiële schade was er verder nog toen J.S. de auto van M. raakte, zonder dat hij het merkte. Op de t.v. Op woensdagmiddag 31 oktober is in het jeugdprogramma "Tip Top" op de Belgische televisie een bekend inwoner te zien, die in de Hoogstraat wekelijks praktijk houdt. Het programma begint om half vier op BRT 1 Verlichting- en bandencontrole Zaterdag 27 oktober van 10 u. tot 12.30 u en van 13.00 u. tot 15.00 u. kunt u in de hal van Schot, Postweg 3, terecht voor een gratis verlichting- en bandencon trole en ogentest. De winter nadert en dan worden er weer hogere eisen gesteld aan verlichting, banden en ogen. De afdeling van Veilig Verkeer Nederland staat voor u klaar. Hoe dikwijls worden we niet verblind door te hoge lichten? Soms staan voor uzelf de lichten te laag. Vergeet ook de ogentest niet. Alle gegevens worden verstrekt in het belang van iedere weg gebruiker. Automobilisten, kom allen in uw belang en in die van uw medeweg gebruiker. Uw kop koffie staat klaar 27 oktober. Voordeur Zelfs vervanging van een voordeur kan aanleiding geven tot discussie in de Thoolse gemeenteraad. Dat kwam dan echter, omdat de heer J.M.C. van Boven, Wisselslag 3 te Hellevoet een brief aan de raad had gericht over de vervanging van zijn voordeur aan pand Kaay 1 en dat perceel staat in Tholen. Het voorstel van b en w was om dit probleem maar in handen van het college te stoppen en dat conform de al aan de heer Van Boven geschreven brief. Mevroyw Deurloo in formeerde of er een tegemoetkoming inzat volgens de regeling karakteristieke gebouwen. Wethouder Moerland antwoordde, dat dit alleen mogelijk is, als een deur door noodza kelijke omgeving aanpassingduurder zou uitvallen dan men wenst. Het VVD raadslid J.L. van Gorsel vond dat bij het lezen van de correspondentie hierover de heer Van Boven wel bereid bleek meer bij te dragen dan zijn bedoeling was. Hij maakte echter wel de fout geen bouwaanvrage te hebben ingediend. Het is goed dat burgers weten, dat ook een bouwaanvrage nodig is als men deuren en ramen wil vervangen. Maak de inwoners daarop eens attent via Tholenderwijs suggereerde de heer Van Gorsel. In elk geval moest de aannemer dit wel weten. Overigens had hij wel enige moeite met het voorstel van b en w. Is er al overleg gepleegd met betrok kene? Moest er zonder meer naar de Raad van State worden verwezen voor beroep. Als de eis er is, dat weer groene deuren moeten terugkomen, dan zijn er zekere artistieke eisen. De heer Van Gorsel vond het wel de moeite waard om deze voordeur (dit probleem) in de commissie bestuurlijke aangelegenhe den te brengen. De burgemeester ant woordde, dat er inmiddels wel een bouwaanvrage is ingediend. Mochten de partijen het niet met elkaar eens kunnen worden, dan zal de voordeur opnieuw' ter sprake komen. Tuinmuur met poorten. Achter de nieuwe woningen Venkel- en Bosstraat zou een tuinmuur voor ge meenterekening worden geplaatst. Overlegd werd met bewoners over het verwijderen van bestaande omheinin gen. Een definitief plan is ontworpen en dat gaat in zoverre buiten het boekje, dat het aanbrengen van toegangspoorten in die tuinmuur gewenst wordt geacht plus nog wat voorzieningen aan de voorgevel van Venkelstraat 3. Het destijds gevo teerde muurkrediet bleek onvoldoende. Er moest nog een schepje bovenop, waartoe maandagmiddag de raad heeft besloten. Het SGP raadslid C.A. Rijn berg herinnerde er b en w aan, hoe des tijds pand 12 voor ontsluiting van Bos- en Venkelstraat werd aangekocht en er toezeggingen waren, dat de bewoners wat grond zouden kunnen kopen voor uitbreiding achtertuin. Kan perceel 12 niet meteen gesloopt worden, verzocht de heer Rijnberg. De voorzitter verze kerde dat zulks met andere sloopnood- zaak samenhangt en zei hierop later nog wel terug te zullen komen. Een welstands-aanvaardbaar schuilhuisje. Bejaarde Tholenaren, die behoefte heb ben met het fraai uitzicht op de Een dracht dagelijks wat bij te praten, krij gen een "overdekte tribune". In ambte lijke termen wordt zoiets genoemd een deugdelijke en welstandshalve aan vaardbare opzet van een gebouwtje of schuilhuisje. De heer M. Dijke (SGP) informeerde of dat gebouwtje op de zeedijk komt en overleg nodig was met het waterschap. De voorzitter bevestigt wel het gehouden overleg, maar niet dat het schuilhuisje op de waterkering komt te staan. Wel aan de waterkant. Me vrouw Deurloo herinnerde er b en w aan, hoe destijds de vissersvereniging Helpt Elkander een verloting hield om mee te helpen aan financiering van de bouwkosten schuilhuisje. Die vereniging wel ook het onderhoud wel op zich ne men, maar zou graag zien, dat het ge bouwtje met een deur af te sluiten is en niet zoals bij een buswachtlokaal (abri). Ook zou genoemde vissersvereniging helpen met het plaatsen van banken. De voorzitter wil daarover wel nader over leggen. maar voor het aanbrengen van een deur voelt hij niet zoveel. Wie moet dan tijdig het gebouw openen en slui ten? Dat zal toch wel haken en ogen geven, meende de burgemeester. VVD woordvoerder M. van Damme toonde zich blij dat het er komt. De heer Van Schetsen informeerde of de aanvanke lijke angst van b en w, dat elk dorp zo'n huisje wil hebben niet meer bij b en w aanwezig is. De voorzitter zei die angst zeker niet te Willen oproepen. In Tholen was daar iets aan de haven en moet ook weer wel iets terugkomen. Voor het PvdA raadslid de Bres bleek het een goede zaak, dat dit gaat gebeuren. En het komt er ook. Raadsljd Hilbron vond het onjuist dat herbestrating niet meteen in de aannemingssom wordt opgepikt, zoals aan de Molenvlietsestraat, waar Eben Haezer een zesde lokaal kreeg en het schoolplein daardoor zo heeft gele den, dat er 18.500,— nodig is voor herstel. Wethouder Versluijs antwoord de, dat zulks tevoren niet was voorzien en het moet toch hersteld worden. Dat vond de raad ook. Vechten voor plan Dorpsweg B en W willen de strijd aanbinden met de Provinciale Planologische Commissie (PPC) over het nieuwe woongebied Dorpsweg. De PPC vindt dat er volgens de nota bewoningspatroon pas over 6 7 jaar eBehoefte is aan dat plan, zodat het nu achterwege kan blijven. B en W zijn het daarmee volstrekt oneens en vrezen, dat er zonder plan Dorpsweg in 1981 /82 geen enkel bouwperceel meer beschik baar is. Het college wijst erop, dat de natuurlijke groei (geboorte-overschot) in de periode 1971-1979 lang niet ge haald is in het aantal woningen. De huizengroei is voor een belangrijk deel veroorzaakt door het relatief sterk ge zinsverdunningsproces. Bingo voor bejaarden Zeventig bejaarden hebben o.l.v. dhr. J.D. Vroege woensdagmiddag in de Vossenkuil bingo gespeeld. De spel leider wist de deelnemers op de hem ei gen wijze zodanig te bespelen, dat het af en toe fel toeging, hoewel de sportiviteit niet uit het oog werd verloren, 't Was een gezellige middag die voor herhaling vatbaar is. 4000 Gulden De opbrengst van de verkoping van de vrouwenvereniging was 4585,65, dus 4000 gulden meer dan het vorige week gemelde 565,65. Oud papier De Muziekvereniging heeft zaterdag 4750 kg oud papier opgehaald voor het instrumentenfonds. Biljarten De Treffers: P. de Leeuw hoogste serie 10 car, L. van Wezel kortste partij 19 brtn, P. Vis beste gem. 2.64, B. den Hol- lander-L. van Wezel 0-2, C. Burgers - P. Vis, 0-2, M. Moerland - P. de Leeuw 0-2. Centrale verwarming in De Pluus" Nadat de peuterspeelzaal sinds 1976 in pand Voorstraat 2 is ondergebracht, hebben b en w als definitieve huisves ting voor De Pluus de voormalige brandweerkazerne aangewezen. Een in grijpende verbouwing is nodig en op advies van de welzijnscommissie is ook gekozen voor een c.v. installatie inplaats van eerst gedachte en geraamde gevel kachels. Er moet dus wat geld bij. De heer M. Dijke (SGP) informeerde hier bij of het met een c.v. kachel niet on voordeliger zou zijn en energiekostend. Wethouder J. Versluys antwoordde dat het volgens de technici juist niet duurder uitkomt. De heer J.L. van Gorsel (VVD) vond de nieuwe huisvesting een goede zaak. Hij zag dat een prijs voor de aanleg van de centrale verwarming was opge vraagd bij een bedrijf in Dordrecht. Waarom niet een installateur van Tho len naar een prijs gevraagd? Voorts wil de de heer Van Gorsel weten of er dan ook al een bestemming is voor het leeg komende pand Voorstraat 2. Een oud gebouw moet niet te lang leeg staan. Knap het wat op en geef er een andere bestemming aan, vond dhr. van Gorsel. De heer W.C. van Kempen (CDA) merkte op, dat de verbetering oude Met medewerking van Kaarten verkrijgbaar aan de zaal a 6,— per persoon, met gratis koffie in de pauze. BEHEERSCOMMISSIE HOLLAND HUIS Advertentie IM brandweerkazerne in de commissie openbare werken is besproken en dui delijk werd, dat het beter, ook veiliger is een centrale verwarming aan te brengen. De heer Th. Aarnoudse (SGP) wilde evenals zijn collega Van Gorsel graag spoedige bestemming voor het gebouw Voorstraat 2. Wethouder Versluys ant woordde dat de verbouwing van de brandweerkazerne in de begroting is opgenomen inclusief aanleg centrale verwarming. Hij vermoedde dat een plaatselijke installateur dat ook wel zou kunnen, maar de directeur van gemeen telijke ontwikkeling had de ervaring dat het Dordtse bedrijf op dat gebied het meest voordelig is. Wethouder Versluys meent dat alsnog aan een plaatselijk bedrijf of meer prijs kan worden ge vraagd. Niemand van de raad had overigens bezwaar tegen de Pluus verbetering. Speeltuin naar Crooswijck De Thoolse gemeenteraad had maan dagmiddag geen bezwaar de kosten voor .speeltuinverplaatsing voor gemeente rekening te nemen. Zoals bekend moet door bouw sportzaal en mogelijk toe komstig nieuw dorpshuisbouw eerstens de ijsclub het veld ruimen aan de Lage- weg, die naar de Anewap verhuist en tweedens door het laatste de speeltuin ook zijn biezen aan de Hoenderweg moet pakken. Met "Vrij en Blij" kreeg het gemeentebestuur overeenstemming de speeltuin wat dichterbij de basis scholen te brengen, op de hoek School- straat-Crooswijck. Het SGP raadslid M. van Dijke betreurde dat blijkens de si tuatieschets geen gevolg is gegeven aan het verzoek om de ingang van de speel tuin straks niet aan de Crooswijck te maken, maar toch aan de al zo onveilige Schoolstraat. Eertijds is door de inwo ners al een aktie gevoerd vanwege het verkeersgevaar in de Schoolstraat. Het VVD raadslid Hilbron informeerde of tegelijkertijd ook de speelapparatuur een opknapbeurt krijgt. Wethouder J. Versluijs antwoordde, hoe er met het bestuur van Vrij en Blij over leg was, ocrkyooryArt de ingang betreft. Men kwam tot de conclusie dat een in gang bij Crooswijck ten koste van het perceel zou gaan. Aangezien er aan de Schoolstraat toch al schooluitgangen zijn, zal ook die speeltuinuitgang er wel bij moeten. Voor wat een opknapbeurt van het materiaal betreft, kan er bij ver plaatsing wel overleg zijn, maar dat is op zich toch een zaak vbor het bestuur van de speeltuin, zo werd door de wethouder opgemerkt. Wilt U nu uw tuin in gaan plan ten, of een nieuw aanzicht geven. Komt U dan eens bij ons een kijkje nemen. Wij hebben voor u 50 verschil lende soorten coniferen en hees ters. Verder hebben wij verschillende soorten mooie winterheide voor U en ook div. soorten bloembol len. Dit allemaal tegen de bij ons be kende scherpe prijzen. Wij zijn nu ook vrijdagsavonds geopend tot 8 uur. Beleefd bij U aan te bevelen WINKELZEESEWEG 1 Tussen St.-Annaland en Stavenisse. TEL. 01665-2595 Advertentie IM Tafeltennis competitie Zaterdag 20 okt. speelde Smash '76 in Steenbergen tegen T.C.S. 4. Wim Sla ger speelde eerst tegen de Jong en ver loor in drie games 17-21, 21-12, 18-21 A.U. Boxtel - A. Fase 21-17, 18-21, 17-21, T. Heyboer - C. de Graaf 21-14, 21-13 Dubbel: De Jong A.V. Boxtel - W. Slager A. Fase 22-20,10-21,18-21, A.V. Boxtel - W. Slager 16-21, 15-21, J. de Jong - T. Heyboer 21-11,21-14, C. de Graaf - A. Fase 16-21, 19-21, A.V. Box tel - T. Heyboer 21-13, 21-19, C. de Graaf - W. Slager 9-21,17-21, J. de Jong - A. Fase 21-14, 21-18. Zodoende werd toch nog een 6-4 over winning voor Smash '76 behaald. 4 van de 8 wedstrijden zijn nu gespeeld waar van er 3 gewonnen zijn en 1 verloren. Een kans op een le plaats zit er dus nog steeds in. Zaterdag aanstaande speelt Smash '76 tegen Vice Versa uit Ouden bosch, waarvan men de eerste wedstrijd verloor, om 3 uur in de sporthal aan de Bierensstraat. Hervormingsavond Dinsdag 30 oktober zal de kerkhervor ming herdacht worden. Vorig jaar werd deze herdenking in ringverband te Poortvliet gehouden. Dit jaar zal deze herdenking te St. Annaland gehouden worden: om 7.30 uür in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. Hegger, ex-pries ter, zal spreken over: Mijn weg naar het Licht. De samenkomst wordt geopend door ds. M.D. Geuze en gesloten door ds. D.J. Budding. Het Chr. Gemengd Zangkoor VZOS verleent haar mede werking. Er wordt gecollekteerd voor 200.000 Nieuwe Testamenten voor schoolkinderen in Brazilië. Er is een boekentafel aanwezig. Kom zelf en breng anderen mee! "Gods grote daden zijn het waard om herdacht te worden, luidt de oproep van de organisatoren. Prijzen spaarweek In de trein die tijdens de spaarweek van de Rabobank inzet was van een prijs vraag, zat een totaal geldbedrag van 155,42. De le prijs (150 gulden) was voor J.L. Fase uit de Bierensstraat, de 2e prijs (100 gulden) voor M. Hage uit de Ooststraat, de 3e (75) voor O. Kasse uit de Burg. Baasstraat en de 4e (50) voor J. van Popering, Molendijk. Zes deelne mers kregen nog 25 gulden: S. Heijboer van de Molendijk, J. Goedegebuure uit de Doublethstraat, L. Moerland van de Ring, L. van 't Hof uit de Noordstraat, J. Moerland van de Ring en S. Fase-de Wilde uit de Bierensstraat. Sporthuis Dingemans verhuist Sporthuis Dingemans, die nog niet zo lang geleden in de Julianastraat een nieuwe winkel bouwde, wil verhuizen naar het grote pand van Emmerzaal aan de Spuistraat/Havenplein. De Com missie Ruimtelijke Ordening van de ge meenteraad behandelt donderdagavond 1 november een verzoek om de be- drijfsbestemming te wijzigen in detail handel. B en W spreken over meerdere kandidaten voor een detailhandelsvesti ging in het door een faillissement vrij gekomen pand van Emmerzaal. B en W hebben geen overwegende bezwaren tegen de bestemmingswijziging, zoals destijds ook de Mikro Markt vergunning werd gegeven. Het college vindt dat de Spuistraat een duidelijke relatie met de dorpskern heeft gekregen, waardoor een geheel andere situatie is dan op de overige industrieterreinen op Tholen. Bovendien is dan op de overige indus trieterreinen op Tholen. Bovendien is er voldoende parkeergelegenheid aanwe zig. Formeel gaat het om een wijziging van het bestemmingsplan gedempte Haven. Been gebroken Iman Fase Mzn. liep een beenbreuk op toen hij op zijn bromfiets tegen een auto reed op het kruispunt Oost straat/Ring/Cureestraat. Op de Java- dijk liep een auto materiële schade op toen het voertuig tegen» een boom te recht kwam. Brandweersirene weigerde. Vrijdag 18 oktober omstreeks 17.00 uur brak door kortsluiting brand uit in het op de Stavenisseweg rijdende V.W. busje van dhr. Nortier uit Poortvliet. Onmiddellijk werd brandweercomman dant D. Letzer gewaarschuwd. Deze was echter op zijn werk en zijn echtgenote drukte de knop van de sirene in om de brandweer te alarmeren. Tot haar ver bazing werkte de sirene echter niet. Zij waarschuwde per telefoon het alarm nummer 0011, deze gaven echter ten antwoord dat met de sirene alles in orde was. Inmiddels was dhr. Letzer gewaar schuwd en deze spoedde zich naar de brandweergarage waar inmiddels al een paar brandweerlieden waren aangeko men. Snel ging men naar de brand, zij het dan-buiten schuld-wat met vertra ging. Men kon echter de totale uitbran ding van het busje nog voorkomen. Bij een nader onderzoek bleek dat de hoofdschakelaar van de sirene, die in de voet van de kerktoren zit, was afgezet. Maandag was de sirene zoals gebruike lijk nog gecontroleerd en toen werkte alles prima. Ment stelt nu een onderzoek in wie de schakelaar heeft afgezet. Deze keer is alles nog goed afgelopen maar het had kunnen zijn, dat mensenlevens in gevaar waren geweest en wat zouden dan de gevolgen van (hopelijk) een na latigheid kunnen zijn. Hopelijk komt er spoedig stil alarm zodat al deze narig heden kunnen worden voorkomen. Ouderavond de Schalm Zestig belangstellenden waren er maan dagavond voor de ouderavond van de O.L.S. de Schalm. Na het welkomst woord van voorzitter R.L. Dingemans en de notulen, gaf schoolhoofd C.G. van den Hoek een zeer uitvoerige uiteenzet ting over het experiment Funderend Onderwijs, dat in Tholen, Amsterdam en Nijmegen aan de gang is. Het gaat hierbij om een betere aansluiting van het Lager op het Voortgezet Onderwijs. Het experiment, waaraan alle 34 Thool se scholen meedoen, duurt zes jaar. Er is een proefperiode van drie jaar, waar voor jaarlijks zeven ton rijkssubsidie is uitgetrokken. Op de Schalm zijn meester de Jong en mevr. Meerman hiervoor beschikbaar. Er is een vervangende kracht om les te geven als de twee met werk voor het Funderend Onderwijs bezig zijn. RPCZ-medewerkers zorgen voor de begeleiding. Op een vraag van dhr. Braber zei het schoolhoofd dat de leerkrachten zeer enthousiast en positief tegenover het project stonden. Mevr.v.d. Slikke vond het leerplichtig worden op vierjarige leeftijd erg vroeg. Dhr.v.d. Hoek vond dat geen bezwaar omdat er op de lagere school ook nog gespeeld wordt. Er staat o.a. een waterbak waarin geknoeid kan worden. Meegedeeld werd, dat de schoolfotograaf voortaan een keer per twee jaar zal komen. De ouderbijdrage was met 1773,50 iets minder dan vorig jaar. De aftredende bestuursleden dhr. Dingemans en mevr. Nieuwenhuizen werden na schriftelijke stemming met grote meerderheid her kozen. Besloten werd ook een kascon trolecommissie in te stellen. Bij stem ming werden de heren M. Hoek, F. Keur en A. Gaakeer gekozen. Over de schoolreis was er geen eenstemmigheid. Het personeel wilde met de hoogste klas enkele dagen achter elkaar op reis, maar kinderen die niet mee mogen of kunnen, hebben dan helemaal geen schoolreisje, terwijl een kind daaraan grote waarde hecht. Besloten werd hierover onder de ouders een enquête te houden, evenals over de schoolkrant. Enkele ouders vonden de uitgaven te hoog, terwijl het ook niet nodig is dat gezinnen met meerdere kinderen meer dan 1 school krant krijgen. De oudercommissie meende, dat een kind dat iets in de schoolkrant schrijft of tekent, dat exem plaar ook wil hebben. Dhr. F. Keur wees op de ouderbijdrage. De schoolraad vindt die voldoende, maar de ouder commissie van de Schalm te gering. Dhr. v.d. Hoek en de dames Meerman en Stoutjesdijk gaven uitvoerige verklarin gen, maar dhr. Keur was niet tevreden. Hij wilde nog eens met de oudercom missie praten. Mevr. Hage vond de bij drage te hoog. Zij achtte een individuele ouderbijdrage billijker. Na de koffie pauze hield mevr. B.M.v.d. Wijst een lezing over haar werk bij de kinderpoli tie. Na een uiteenzetting over de orga nisatie van de politie, de wetten en ve rordeningen, belichtte ze op zeer boei ende wijze de kinderpolitie. Ademloos werd er geluisterd en uit Ijaar betoog sprak diepe bewogenheid, liefde, vak bekwaamheid en verantwoordelijkheid. Mevr. v.d. Wijst behandelde enkele praktijkvoorbeelden en 'concludeerde, dat alles wat men de hedendaagse jeugd in de schoenen wil schuiven, vaak is te rug te voeren tot het gezin zelf. In het bijzonder de opvoeding en zeker de op vang. Veel gevallen van ontsporing zijn terug te voeren tot slechte communicatie in gezinsverband. Vierduizend jaar ge leden wilde men alle schuld reeds op de jeugd afschuiven, zodat er niet veel ve randerd is. Wel vond mevr. v.d. Wijst, dat de vernielingen hand over hand toenemen. Zij achtte het nodig geld be schikbaar te stellen voor creatieve be zigheden. Mevr. v.d. Wijst, die nog en kele vragen beantwoordde, kreeg als dank voor haar leerzame lezing een bloemetje en een attentie onder couvert. Tot haar grote verbazing werd ook de contactpersoon tussen de oudercom missie en de kinderpolitie met een bloe metje beloond. Ouderavond kleuterschool De chr. Kleuterschool Benjamin heeft dinsdag ouderavond gehouden. Voor zitter L.J. Koopman kon vijftig belang stellenden begroeten. Na samenzang van ps. 119:88, gebed en het lezen van Lucas 15:1-10 volgde het jaaroverzicht van mevr. Sfcherpenisse. Daarna hield dhr. v.d. Kroon uit Oisterwijk een lezing mej dia's over het kind in het verkeer. Ook Adjudant van Zweden, de com mandant van de Rijkspolitie Tholen, was hierbij aanwezig. Na de pauze wer den de oudercommissieleden mevr. Goedegebuure-Schrier en mevr. Meeu- wissen-Dorst gekozen. De aftredende leden werden bedankt. Met dia's van de kleuters in het afgelopen jaar werd de ouderavond besloten. Dhr. A.B. Goed hart eindigde met gebed na samenzang van ps. 119:17. Tandem visueel gehandicapte De Stichting Vigeta uit Bergen op Zoom houdt regelmatig tandemtochten voor visueel gehandicapten. Vigeta werkt ook voor Tholen en St. Philipsland. Nu ge beurt het nogal eens, dat een deelnemer zonder tandembestuurder zit. Hiervan is nu ook sprake bij een visueel gehandi capte inwoonster. Wie dit leuke en mooie werk zou willen doen, kan zich in verbinding stellen met de Stichting Vi geta, tel. 01641-2616. Toch doorgaan met plan Noord Alle feiten en omstandigheden op een rijtje zettend en alle bezwaarschriften 'afwegend,komen b en w tot de conclusie dat plan Noord ten opzichte van andere alternatieven het meest gewenst is. Het gaat hier om een nieuw woongebied over 'de Provincialeweg. De Commissie R.O. spreekt er donderdagavond 1 no vember over. Ook de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinstallatie van het Waterschap komt dan aan de orde, evenals het bouwen van terras- of sta pelwoningen voor 1 en 2 persoons huis houdens aan de Westvest tegenover de Kubus en de Rehobothkerk. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. .Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-3639. Advertentie IM Ledenvergadering PJZ Vrijdagavond 19 oktober hield de PJZ haar algemene ledenvergadering in de Gouden Leeuw. Vic6- oorzitter Ko Brooymans opende de vergadering. Hij kon 35 aanwezigen hartelijk welkom heten. De notulen van de vorige verga- Vervolg op pag. 9 Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 28 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. J. Batelaan, Voorschoten 18.30 uur kand. Veldman, Ridderkerk GEREF. KERK 10.00 uur dhr. A. Legner, Rotterdam 17.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur ds. P.v. Zonneveld, Doornspijk GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. Visser, Deil-Enspijk R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis wo. 31 okt. H. Vormsel 5e 6e klassers OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th.v.d. Heijden GEREF. KERK 10.00 uur kand. M.A. Jansens, Rotter dam 15.00 uur ds. J. Berg, Zwijndrecht CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst, 14.30 u ds. J.v. Zonneveld, Doornspijk GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze wo. 31 okt: 10.30 Schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u ds. W.J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.v.d. Haar, Houten wo. 31 okt: 19.30 uur ds. J.G. van Loon, herdenking kerkhervorming HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur (H.A.) en 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur kand. de Vries, Alblasserdam 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur dhr. Tanis, Sommelsdijk di. 30 okt: 19.30 uur ds. Schreuder, Goes POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. A.B. Cysouw, St.-Philips- land 18.00 uur ds. L. Wüllschleger, Tholen GEREF. KERK 10.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter 14.30 uur dhr. A. Legner, Rotterdam GEREF. GEMEENTE do. 25 okt: 19.00 uur ds. G. Mouw, Tholen zo. 10.00 (H.A.), 14.30 en 18.30 uur (na- betr.) ds. M. Mondria, Woudenberg SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. E.S. de Lint, Hei- en Boei kop 14.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur? 17.00 uur ds. P. Hekstra, Nieuwdorp WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400 St-Annaland, Stavenisse, St-Maartens- dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, St-Maartensdijk, tel. 01666-2400 St-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St-Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St-Philipsland Zr. de Rooy, Poortvliet, tel. 01667-453 St-Annaland, Stavenisse, St-Maartens dijk en Scherpenisse Zr. de Smit, St-Maartensdijk, tel. 01666-2548 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 26 okt. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en buro Levens- en Gezinsvragen TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, 01184-14645 dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-60191 HOOGWATERSTANDEN 26 okt. t/m 1 nov. vrijdag 26 6.46-18.59 zaterdag 27 7.24 -19.44 zondag 28 8.11-20.41 maandag 29 9.10-21.55 dinsdag 30 10.35 - 23.23 woensdag31 12.07-0.14 donderdag 1 0.48 - 13.19 zondag 28 okt. Eerste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2