amro bank Scherpenisse wil jeugdleider, sportveld, crossterrein en orgel in het Holland Huis URBANUS VAN ANUS VOOR ZVU AUTOSCHADE ELENBAAS - POORTVLIET exclusief verkrijgbaar bij: hendrick heerema herenmode McGregor coordinated sportswear Donderdag 25 oktober 1979 EENDRACHTBODE 15 Herstel van N0AD Kopstoot leidde Thoolse zege in WHS 3 defensie blunderde Punten werden gedeeld. Eerste winst SPS 2 met 3 'stilstaande' goals NOAD 2 verloor SCS 2 verloor na voorsprong Smerdiek 4 herstelt zich knap Vosmeer 4 nog ongeslagen Veilingen DAN NAAR VOOR UITDEUKEN - SPUITEN - MOFFELEN Via Amro Reizen naar Uw Win ter-zonbes temming Jeugd liet verstek gaan op eerste hoorzitting Welzijnscommissie Jeugdwerk Speelterrein Oppascentrale Bibliotheek Orgel Broodnodig Sjoelbak en dominospel voor de Soos Vrijdagavond in St. Annaland Thoolse dagen 1980 in laatste juniweek. Orgelconcert nationale kollekte geestelijk gehandicapten heeft Smerdiek 2 tegen AZVV 2 toch wel wat teleurgesteld. Op de ranglijst stond de thuisclub immers 1 punt van de bovenste plaats verwijderd en de bezoe kers 1 punt van de onderste plaats. Daar kan men echter niet altijd op afqaan, zo bleek zaterdagmiddag duidelijk, want wat heeft Smerdiek het moeilijk gehad om AZVV te bedwingen. De Zeeuws- Vlamingen speelden fris en goed voet bal, waarop de blauwen direct geen antwoord hadden. Voor rust had AZVV dan ook de beste kansen, maar de ver dediging was te sterk. Kees Lindhout verving keeper Wim de Viet, die moest werken, voortreffelijk. In de Smerdiekse voorhde werd Jaap o.d. Brouw node ge mist, want de drie jeugdige aanvallers konden geen weg met hoge ballen, wat toch wel een tekortkoming was. Smer diek mocht dan ook tevreden zijn met de 0-0 achterstand. In de tweede helft een betere thuisclub, die na enkele wissels, sterker speelde. Spits Chris Koopman kwam in het veld voor Jos Leemreijze, zodat Martin Lindhout uit de spits naar de backplaats verhuisde. Meer dan een licht veldover- wicht zat er echter niet in. Toen Kees Zwagemaker in het veld kwam voor Dick Weggemans, zorgde de opgescho ven Piet van Dalen voor meer stoot kracht. In de 20e minuut had zijn voor treffelijk doorzetten resultaat en Wim Vroegop scoorde: 1-0. Hij leek de wed strijd enkele minuten later te beslissen, maar Vroegop schoot tegen de paal. AZVV putte hieruit moed en tien minu ten voor het einde verschalkte men de blauwe defensie met een prima aanval en via binnenkant paal was het 1-1. De thuisclub zette nog alles op alles. Twee minuten voor het einde leek Smerdiek te winnen toen de AZVV-keeper de bal losliet en Jan de Viet scoorde, maar scheidsrechter Rutten dacht dat het leer uit de handen van de doelman was ge trapt. Zo ging het feest niet door. De 1-1 was een juiste stand voor twee keihard werkende ploegen. Het publiek - dat goed aanwezig was - had van veel span ning genoten. Dinteloord 2 Tern. Boys 2 WHS 2 Smerdiek 2 Arnemuiden 2 Zwaluwe 2 Tholense Boys 2 WIK 2 Nieuwdorp 2 Kloetinge 2 AZVV 2 SSC 3 15 1211 142 2 10 15 03 10 1422 10 1422 10 14 13 9 13 23 8 1404 8 1233 1233 1125 1107 15- 8 17- 9 16- 8 14-10 11- 7 12-16 11-11 15-16 8- 9 9-11 8-17 7-21 NOAD heeft zich in de thuiswedstrijd tegen Veerse Boys goed hersteld van de twee nederlagen. De eerste helft was een gelijk opgaande strijd. De thuisclub be gon met een versterkt middenveld, maar hiervan kwam niet veel terecht. Boven dien had rechterspits Piet Bolier zijn middag niet. Hij werd in de rust ver vangen door Reinie Reijngoudt. Er ont stonden kansen aan beide zijden. In de 10e minuut opende NOAD de score. J. Kot nam een corner en Kees Verkerke kopte in: 1-0. In de 28e minuut was de stand weer gelijk: 1-1, maar in de 40e minuut zorgde Jaap O-uist opnieuw voor een voorsprong: 2-1. Direct daarna kwamen de Brabanders echter weer ge lijk. Net voor rust kreeg NOAD de kans via een strafschop opnieuw op voor sprong te komen en Jos van Splunter benutte die mogelijkheid: 3-2. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld. Jammer dat de bezoekers in deze periode naar ontoelaatbare middelen grepen om de snelle aanvallen van de Fliplanders af te stoppen. Dat werd dan ook bestraft met een officiële waarschuwing, zodat men twee minuten voor het einde zelfs noq met tien man verder moest spelen, nadat een Veerse Boys-verdediger het veld was uitgestuurd. NOAD was door een blun der van de Brabantse keeper, tien mi nuten in de tweede helft, door Jos van Splunter op 4-2 gekomen, wat ook de eindstand was. Tholense Boys 3 heeft een 2-1 overwin ning geboekt tegen WC 2,'dat vlak voor het einde maar tien man overhield toen de Poortvlietse scheidsrechter Bolier een Halsterse speler naar de kleedkamer stuurde. Hij had eerder al een officiële waarschuwing gekregen, maar toen hij zich weer met de leiding bemoeide, was de maat vol. De thuisclub, die meestal maar 1 helft nodig heeft om te winnen, had bij de rust een 2-0 voorsprong. Kousemaker had met een prachtige kopstoot de score geopend en nog voor rust werd het 2-0 na een laatste tik van een VVC-verdediger. In de tweede helft werd het duidelijk minder en de bezoe kers kwamen terug tot 2-1. Verder liet Tholense Boys 3 het echter niet komen. In Klundert verloor WHS 3 met name door het blunderen van de laatste man. Dat gebeurde dan telkens in een perio de, dat de Groen-Witten in deze uit wedstrijd een overwicht op het voetbal- gebeuren hadden. Met name in het eer ste half uur was de WHS derde keus sterker, maar verzuimde dat wel in doelpunten uit te drukken. In de kortste keren stond men met 2-0 achter, toen zich achterin een paar missers opstapel den. Er kwam wat groen-witte hoop te rug, toen Jo Ridderhof er na herhaalde kansen in slaagde de achterstand terug te brengen: 2-1. Na de thee zagen de toeschouwers opnieuw een vinnig WHS de Klundertse elf terugdrukken, maar weer ontbrak de afwerking en dat brak zuur op. Toen immers de WHS laatste man weer tot tweemaal toe blunderde was het 4-1 en daarmee een verloren zaak. Het betekent verder, dat de Groen-Witten naar de middenmoot af dalen. Hoop is er wel, nu Rien den En gelsman zijn rentree kan maken en in elk geval voor de nodige rust achterin kan zorgen. Tussen Vrederust 3 en WHS 4 was er zaterdag een puntenverdeling. De Groen-Witten kwamen wat ongelukkig op achterstand, toen een te zacht terug- getikte bal de tegenpartij kans bood er tussen te kruipen en 1-0 te scoren. Vrij wel in dezelfde minuut kwam echter al de gelijkmaker. Een fraaie voorzet van Piet Scherpenisse werd door Johan Gunst vakkundig afgerond: 1-1. Na de pauze een tweede WHS blunder, toen Sander Westdorp wat onmogelijk op doelman Ko Geuze terug lepelde: 2-1. Nauwelijks twee minuten later waren de zaken weer recht getrokken. Jaap Kod de schoot toch weer uit de slof en de Vrederust doelman was kansloos. Het bleef bij 2-2, ook al kwam er een minuut voor het einde nog een whs doelrijpe kans om van te watertanden. SPS 2 heeft na zes wedstrijden zijn eerste overwinning behaald: 3-2 tegen Seolto 3. Rien van Tiggele was weer terug na een blessure en speelde een goede wed strijd. Verder hadden een paar wijzigin gen in het elftal een goede uitwerking. Na een wat rommelig begin kwam SPS in zijn spel. Na goed storend werk op het middenveld kwam er een voorzet, maar S. Noordijke schoot hoog over. In de 17e minuut werd er een treffer afgekeurd wegens hands van P. Overbeeke, maar in de 18e minuut was het wel raak, nadat een doorgebroken Noordijke door de keeper onderuit werd gehaald. Doelman Annemaet benutte de strafschop: 1-0. Even later moest hij twee keer voortref felijk optreden om de gelijkmaker van Seolto te voorkomen. Na rust kwam Barry de Graaf in het veld voor Piet Overbeeke. De invaller speelde goed. Een misser van Johan de Groen in de 13e minuut maakte de SPS-voorsprong ongedaan: 1-1. De thuisclub schrok er niet van en direct vanaf de aftrap ging Noordijke goed door, maar hij werd opnieuw onderuit gehaald. Dat bete kende weer een strafschop en een doel punt van keeper Annemaet: 2-1. In de 19e minuut een derde goal uit stilstaan de positie na een handsbal van Seolto, even buiten het strafschopgebied. Via de handen van de keeper en de paal scoor de Rien van Tiggele: 3-1. In de 33e mi nuut kwam Seolto nog terug tot 3-2, maar daar bleef het bij. SPS 2 had ver diend gewonnen. De NOAD-reserves hebben het onder spit moeten delven tegen Klundert 4. In de stevige wedstrijd kwamen de Fli planders in de 24e minuut op achter stand. Een op het natte veld doorschie tende bal werd door enkele verdedigers gemist en de Klundert-spits had maar een klein kansje nodig: 1-0. Zonder dat beide partijen nog mogelijkheden kre gen, brak de rust aan. Na de thee een zelfde spelbeeld: felle duels, twee sterke verdedigingen en opnieuw weinig kan sen. In de 20e minuut werd de wedstrijd beslist. Klundert benutte opnieuw een kleine kans: 2-0. NOAD zocht de aanval nog, maar zonder succes. In de eerste helft van Vrederust 2- Stavenisse 2 leek het voor het verzwakte SCS nog mee te vallen, toen men via een gelukstreffer van Dies Potappél op voorsprong kwam. Er was een blunder van de Vrederust-keeper voor nodig, maar verder speelde deze doelman een voortreffelijke wedstrijd. Nog in de eer ste helft redde hij twee keer spectaculair. Voor rust kwam de thuisclub gelijk: 1-1. In de tweede helft was SCS nergens meer. Niemand kwam in zijn normale spel en mede daardoor kon Vrederust snel op 2-1 komen. Pas bij een 4-1 stand kon SCS wat terugdoen, wat resulteerde in een doelpunt van Potappel: 4-2. Smerdiek 4 is na een 2-0 achterstand tegen WC 5 goed terug gekomen met een 2-2 gelijkspel. De thuisclub had voor rust een veldoverwicht. De blauwen hadden sporadisch een kans, maar doelpunten waren dat niet. WC leidde bij rust met 1-0. Met twee wissels liep het in de tweede helft beter voor Smerdiek, maar desondanks kreeg men nog een doelpunt tegen: 2-0. Hierna kwamen de blauwen fel opzetten, wat resulteerde in doelpunten van C. Bazen en A. Jeroen- se. In de laatste 10 minuten had Smer diek nog kansen op de overwinning, maar gezien het wedstrijdverloop was de puntenverdeling de beste uitslag. Het derde competitiepunt van Smerdiek was een feit. Het damesteam van Vosmeer is er zon dag niet in geslaagd het hoofd te bieden aan koploper Sprundel: 0-4. De doel punten werden over beide speelhelften eerlijk verdeeld. Vosmeer wilde beslist wel, maar de meisjes moesten het tegen de meer geroutineerde Brabantse speel sters toch dikwijls afleggen. Kort voor het einde leek men verdiend de eer te redden, maar op het laatste moment wist Sprundel de bal via een verdedigster weer van de lijn te halen. Vosmeer 2 won met 3-0 van Lepelstraatse Boys 2. Rien van Poortvliet wist het overwicht met een doelpunt uit te drukken, terwijl Ad van Treyen het 2e doelpunt voor zijn rekening nam. In de tweede helft zorgde Jan Duine, die door ziekte enkele weken buiten de lijnen is moeten blijven, na een doorbraak voor 3-0. Ad van Treyen miste op korte afstand van het doel een voorzet van Frans Verhees. Kort voor tijd kreeg Lepelstraat een vrije trap we gens hands maar doelman Henk van Daalen dook de bal uit de benedenhoek Vosmeer 3 dwong Roosendaal 4 een 2-2 gelijkspel af. Na een half uur scoorde Jos Vaders na aangeven van Rene Schoep. Tot aan de rust wist men deze stand te behouden, maar in de 15e minuut kwa men de Roosendalers gelijk en 7 minu ten later zelfs op voorsprong. Tien mi nuten voor tijd kwam Vosmeer aan zijn verdiende gelijkmaker toen Rene Schoep een vrije trap ineens inschoot. Bijna pakte Vosmeer de volle winst, maar Jos Vaders schoot rakelings naast. Vosmeer 5 verloor tegen Moe II met 6-0. Men kon maar met tien man aantreden en moest in de eerste helft twee Bergse treffers toestaan. Na de rust was Moe heer en meester en wist regelmatig sco rend het halve dozijn vol te maken. Goed keeperswerk van doelman Rien Hendrikse voorkwam dubbele cijfers. Vosmeer 4 bleef ook in de zesde com petitiewedstrijd ongeslagen door tegen Odio 5 met 1.-3 te winnen. Via een kop bal van Jan Geuze kwam men al spoedig aan de leiding waarna Ton Lindhout de voorsprong naar 2-0 schoot. Kort voor rust wist de thuisclub de achterstand tot 1 doelpunt terug te brengen. In de tweede helft beheerste Vosmeer de wedstrijd. Na een kwartier spelen kwam men op 1-3 opnieuw door Lindhout. Hierna bezondigde men zich aan te veel gepraat onder elkaar waardoor men vergat de score nog hoger op te voeren, wat zeker tot de mogelijkheden had be hoord. ^modehuis nta bosstraat 27 berqert op zoom Advertentie 1M St. Annaland, 23 oktober 1979: uien maat 40 opw kl 2 NL 29.00, drielingen maat 30/40 20.90, aanvoer 120 ton. St. Maartensdijk aardappelen bintje I 20.00-20.40. bintje II 17.30-18.80, bon ken 24.20, aanvoer 15 ton. Uien 29.00, aanvoer 30 ton. J««i SF0CWA NtdtrltrWM V»r»mg. ng PAASDUKWEG 11 - TEL. 01662 - 310 - 357 amsterdam-rotterdam bank nv Kaay 2, Tholen, tel. 01660-2852 Uw reisadviseuse's SAAR SCHERPENISSE MARJA BOOGERD bergen op zoom. fortuinstraat 18 De Bejaardenbond was dinsdagavond in het Holland Huis sterk vertegenwoordigd op de eerste inspraakbijeenkomst van de Welzijnscommissie Tholen, maar de jeugd van Scherpenisse liet verstek gaan. Wethouder J. Versluijs noemde het triest dat de jeugdverenigingen en de oudercommissies van de scholen niet aanwezig waren. Met de opkomst van 23 inwoners was hij niet ontevreden, maar dhr. Versluijs zei toch teleurgesteld te zijn omdat verenigingen die actief aan de inventarisatie hadden meegewerkt, niet vertegenwoordigd waren. "We hebben Scherpenisse bewust de primeur gegund van deze inspraakavonden omdat de opkomst bij gemeentelijke bij eenkomsten van oudsher (procentueel) bijzonder groot is. Ik zeg nu eerlijk, dat ik hoop dat dit nu niet het geval is", aldus wethouder Versluijs. Niettemin was zijn conclusie aan het eind van de avond optimistisch. Hij sprak van een zinnige, geslaagde bij eenkomst die alleszins de moeite waard was en waar heel wat wensen op tafel kwamen. Dhr. Versluijs wees er in zijn openingswoord op, dat het Rijk het Welzijnsbeleid decentraliseert naar de gemeenten. Tholen profiteerde maar zeer ten dele van rijksbijdragen op het gebied van Sociaal-Cultureel werk: al leen via de Zeeuwse Muziekschool en het Zeeuws Instituut voor kunstzinnige vorming. De gemeente zit veel dichter bij de bevolking en kent de behoeften beter. Voor het invullen van het Wel zijnsbeleid moet de bevolking inspraak krijgen, aldus dhr. Versluijs. Chef Sociale Zaken A.G. v.d. Sande maakte aan de hand van beelden van een overheadprojector duidelijk, dat rijk en gemeenten op het gebied van Wel- zijnssubsidies voorheen langs en naast elkaar werkten. Dat verandert. Het Rijk geeft geld aan de Gemeente, die vereni gingen en instellingen subsidie verstrekt. Met folders en aanplakbiljetten had het gemeentebestuur dinsdagavond veel werk besteed aan een aantrekkelijke presentatie. In vier discussiegroepjes (bij elke groep waren twee leden van de Welzijnscommissie) werden aan de hand van gerichte vragen, wensen ge formuleerd ten aanzien van Sociaal Culturele Activiteiten. Wat de inventarisatie van het vereni gingsleven in Scherpenisse betrof werd nog opgemerkt, dat er toch lacunes zijn zoals het ontbreken van gegevens over het bloeiende jeugdkoor en de zangve reniging van de Gereformeerde Ge meente. Ten aanzien van activiteiten voor de jeugd van 5-20 jaar werd gepleit voor het oprichten van een scoutinggroep pad vinderij) om het vandalisme tegen te gaan. Bij de oudercommissies en het onderwijzend personeel zou daarvoor de behoefte gepeild kuönen worden. Het oprichten van een muziekvereni ging en algemeen vormend muziekon derwijs werd ook belangrijk geacht voor deze groep. Men signaleerde een duide lijk gebrek aan een jeugd- of spelleider, een vaste kracht die op het gehele eiland zou kunnen werken. Geconstateerd werd, dat de jeugdvereniging Scarpe- nesse wel goed werk doet, maar voor de discussie-avonden is er weinig animo. De tweede vraag ging over speelterrei nen voor de jeugd. De inwoners spraken zich voor een goed speelveld uit: een echt sportveld en geen hobbelig terrein als de Pluimpot. Die speelweide kan overigens wel geëgaliseerd worden en van vier verplaatsbare doelen worden voorzien. Wethouder Versluijs merkte nog op, dat 31 oktober met belangheb benden een bespreking plaatsvindt over het sportveld van de Stichting Sportge- meenschap Volharding aan de Lange- weg. De aanwezigen pleitten verder voor een crossterreintje voor bromfiet sers van 13 tot 16 jaar. Het speelterrein aan de Laban Deurloostraat - dat men kleiner achtte dan de door de gemeente opgegeven 3200 m2 - zou voor 3-5 jari gen geschikt kunnen worden gemaakt. De grotere jeugd heeft op het Pluim- pot-terrein speelmogelijkheden. Om de zeer geringe deelname van 20-30 jarigen aan Sociaal-Culturele vereni gingen te verbeteren, werd gedacht aan een oppascentrale of peuterspeelzaal om moeders bijvoorbeeld aan een VOS- cursus te kunnen laten meedoen. Het vervoer naar andere cursusplaatsen werd ook als een probleem gesignaleerd. Opgemerkt werd, dat er meer aandacht aan de activiteiten van de bestaande ve renigingen moet worden besteed, zodat anderen hiervan kennis kunnen nemen om mogelijk lid te worden. Een in woonster zag huisbezoeken als de enige mogelijkheid om werkelijk de behoeften te kunnen peilen. Mevr. Duine liet uit ervaring weten, dat ledenwerving niet altijd meevalt. De deur wordt soms dicht gedaan: men is wat stroef. In algemene informatie over de doelstellingen van de plaatselijke verenigingen zag mevr. Duine wel wat. 'Een goede bioscoop', was ook nog een van de wensen van de 20-30 jarigen. Scarpenesse vertoont wel films, maar daar is geen animo voor, zei een ander weer. Wethouder Versluijs zag hier een taak voor de beheerscom missie, die onlangs nog een Juliana-film vertoonde. Tenslotte konden nog andere behoeften dan voor de reeds genoemde drie cate gorieën genoemd worden. Op Sociaal- Cultureel terrein was dat in feite alleen een EHBO oefenpop. Op andere gebie den waren er nog diverse wensen zoals de betere toegankelijkheid van Open bare Gebouwen voor gehandicapten en oudere mensen, meer plantsoen en een goed emancipatiebeleid. Kritiek was er op het bibliotheekbestuur. De plaatse lijke bibliotheek werd een vergaarbak van oude boeken genoemd. Wat in an dere kernen niet bruikbaar is, komt naar de uitleenpost Scherpenisse. Het is een afschuifsysteem, zo werd er gezegd. Wethouder Versluijs vond. dat zoiets aan het bibliotheekbestuur gemeld moet worden. De gemeente stelt genoeg sub sidie beschikbaar, ook voor de uitleen- posten. Dhr. L.K.v.d. Werf hield een pleidooi om in het Holland Huis een orgel aan te schaffen. Het oude begeleidingsinstru ment is zo'n 7 k 8 jaar geleden naar het Tuttelhoekje verhuisd, waardoor o.a. de zangvereniging zich bij uitvoeringen steeds moeilijk moet behelpen. Wet houder Versluijs vond dat een goede taak voor de beheerscommissie van het Holland Huis. Andere wensen waren: een vaste elektriciteitsaansluiting op de ijsbaan, en een bushalte in plan West. Verder werd aandacht gevraagd voor het niet goed aansluiten van de bus diensten op de treinen en de zieken huisbus. Mevr. Duine oefende kritiek, dat Euterpe de muziekinstrumenten van Scherpenisse heeft 'ontvreemd'. De jeugd van Scherpenisse beschikt nu niet meer over instrumenten omdat Euterpe ze ingeruild heeft. "Anders hadden we een eigen muziek, maar nu moeten we betalen om een muziekvereniging te la ten komen", aldus mevr. Duine. Wet houder Versluijs vond, dat het zo'n vaart niet liep. Wat het geld betrof, deelde hij nog mee, dat de gemeente onlangs 63.000 gulden van het rijk had gekregen uit de zoge naamde knelpuntenpot. Hiervan kun- De Bejaardenbond was dinsdag avond in het Holland Huis goed vertegenwoordigd tijdens de in spraakavond van de Welzijns commissie. In elk van de vier dis cussiegroepen zaten er wel een of meer vertegenwoordigers. Toch hadden de bejaarden niet direct met het Sociaal-Cultureel werk te maken. 'Ze hebben een bevoor rechte positie omdat er voor hen een aparte werkgroep bezig is. Voor dit gecoördineerd bejaar- denwerk is er ook een eigen rijksbijdrageregeling", zei wet houder J. Versluijs. Niettemin kwam verschillende keren de wens voor een nieuwe biljart voor de Bejaardensoos op tafel. De huidige biljart is niet ideaal, want de ballen rollen vanzelf. Wet houder Versluijs liet weten, dat er dinsdagavond al twee wensen van de soos ingewilligd waren: een sjoelbak en een dominospel. De aanschaf van een nieuwe sjoelbak schreef hij toe aan de ervaringen van de echtgenote van burge meester Baerends met de huidige sjoelbak. "Mevr. Baerends kon niet voldoende punten scoren", zei wethouder Versluijs. nen de hoge kosten van de Welzijns commissie en de informatie-avonden betaald worden. "Deze avonden zijn echter broodnodig om de wensen van de bevolking zo volledig mogelijk te leren kennen. De kosten gaan voor de baat uit", zei wethouder Versluijs dinsdag avond in het Holland Huis te Scherpe nisse. Urbanus van Anus is de artiestennaam voor de in Bflgië woonachtige Urbain Servranckx. Na gedane studies begon Urbanus in 1971 een skifflegroep die de naam "Anus" droeg. Deze muzikale pe riode in zijn leven duurde tot de herfst van 1973. Vanaf die tijd gaat Urbanus solo verder en de groepsnaam "Anus" werd zijn (artiesten)achternaam. Zijn eerste live-optreden maakte hij in januari 1974 te Dilbeek, als voorpro gramma van de groep "The Pebbles". Van dat moment af zat Urbanus dik in de (belgische) kontrakten. Eind juli van hetzelfde jaar werd hij ontdekt door omroep Limburg in :Het Zal Je plaat Maar Wezen" en eind au gustus kreeg hij een eerste prijs op het Humorfestival te Heist. Voor nabespreking van de Thoolse da gen 1979 en voor vaststelling data en raamwerk programma 1980 vergaderde dezer dagen de m..issie in Tolrust te Poortvliet. Voorzitter Kosten zei in zijn openingswoord, dat de 23ste Thoolse dagen een uitstekend resultaat oplever den, wat het bezoek betrof en ook de financiële uitkomst niet ongunstig is. Om weer tot de traditie van vele jaren terug te keren, werd voor de 24ste Thoolse dagen de laatste juniweek 1980 geprikt of om precies te zijn vanaf woensdag 25 t/m zaterdag 28 juni. Een al zo vroegtijdige vastlegging van de data is om verschillende reden noodza kelijk. Juist rond die tijd is er op het gebied van veehouderij, ruiter-en paar- denconcoursen, maar ook wielrennen en wat niet al veel te doen. Ook nu konden niet alle moeilijkheden worden omzeild, maar bij het prikken van een andere datum zat de commisssie weer met wat anders overhoop. Hoe ver het ook nog af mag lijken, voor degenen die er bij zijn betrokken is het gemakkelijk boven staande data vast te noteren, zoals ook zij die andere evenementen te organise ren hebben met bovenstaande eventueel rekening kunnen houden. Voor de daarbij nog nauwer betrokken scholen en verenigingen werd ook vast een raamwerk van het programma 1980 ge breid. De start op woensdagmiddag is met de gebruikelijke zeskamp voor leerlingen van de basisscholen, een voor deelnemende schoolteams telkens weer plezierige en soms oók wel spannende middag. In de grote tent zal er ook 's avonds wat te beleven zijn, als de voor lopige gedachte nader gestalte krijgt en de plaatselijke Middenstand de gebrui kelijke braderie ditmaal eens in die tent organiseert. Voor donderdagmiddag zullen de bejaarden worden uitgenodigd uit de regio met eventueel eigen bijdra gen en met het spel: Wie van de Drie. 's Avonds is er voor de tweede maal in de geschiedenis van de Thoolse Dagen de talentenjacht, die de eerste maal zo'n succes werd. Vrijdags de gebruikelijke veekeuringen, ponywedstrijden en waarschijnlijk een motor-auto-pony- paardencross. 's Avonds een jeugdpro gramma. Zaterdags zeskamp en trek- kertrekwedstrijd plus de doe-het-zelf expositie 'van wol tot trui'.'ÊJiteraard die zaterdagmiddag in de grote tent een kinderprogramma, 's avonds4 de tradi tionele rally en de slotavond met prijs uitreiking om alvast wat grote lijnen van het programma 1980 door te geven. Half december maakte Urbanus zijn eerste elpee "Urbanus van Anus Lee- vend", terwijl hij voor het radioseizoen 1974-1975 op omroep Brabant het pro gramma "Zorreg Dat Je D'r Bij Komt" presenteerde. In Nederland werd hij ontdekt tijdens het programma "Kleint je Kunst" in de schouwburg van Sittard op 30 maart 1975. In Antwerpen was hij hét grote succes van het programma "Nekka" in het sportpaleis, eind oktober 1975. In die tijd verscheen ook zijn tweede elpee. In 1976 trad hij regelmatig op voor de Belgische t.v. Voorjaar 1977 maakte Urbanus een zeer succesvolle Nederlandse toernee met een opvallende premiere in het "Casi no" van Den Bosch. Bij de KRO-radio kreeg Urbanus ruime aandacht in o.a. programma's van Theo Stokkink. Zijn derde elpee kreeg de titel "Drie Sprookjes". De liedjes hebben helemaal niks met sprookjes te maken, maar er zit een boekje in de hoes met drie door hem •geschreven en geïllustreerde sprookjes. Van deze elpee is in Nederland een single uitgebracht met de titels: "Vaar wel Theo" en "De Zwaantjes". Voor deze elpee ontving Urbanus goud. Inmiddels is de populariteit van Urba nus tot ver over de landsgrenzen geste gen. Zijn artistieke aspritaties hebben nu ook de televisie bereikt. Voor de Belgi sche televisie maakte Urbanus een co mic die buiten mededinging werd inge zonden naar het "Gouden Roos" festi val van Montreux 1979. De show werd laaiend enthousiast ontvangen en aan gekocht door b.v. Nederland. Joegosla vië, Duitsland, Denemarken en Zweden. Inmiddels is een nieuwe aflevering met de titel "Dood of Levend" gereed voor uitzending op de Belgische televisie. Deze show wordt d @fficiële Belgische inzending voor Montreux in 1980. Zijn vierde elpee "Volle Maan" stond wekenlang torenhoog op de "Belgische elpeelijst en voor de verkoop ontving Urbanus dan ook zijn_ tweede gouden elpee. Inmiddels heeft Urbanus een jaar in drie seizoenen opgedeeld. Vijf maanden op treden in eigen land, vier maanden in Nederland en twee maanden opnamen voor de televisie-special. Zijn eerste lange toernee van vier maanden in Ne derland omvat 49 optredens en loopt van 1 september t/m 23 december 1979. De laatste tijd wordt voor zijn artiesten naam steeds meer URBANUS gebruikt, zonder toevoeging van "Anus". De Orgelkring Steenbergen organiseert zgndag a.s. het eerste concert van het seizoen 79/80. Te gast zijn Flip Veld- mans (orgel) en Henny de Klerk (dwarsfluit). Zij voeren zondagmiddag om vier uur in de Lourdeskapel 18e F.euwse werken uit. O/ff c giro 1122 22 2 (2x1.5x2) utrecht bankrekening 949

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 15