<s/- "Ik wist niet dat ik 't kon" 53IJ" - P BOUMAN POTTER Vuilniszak 4 jaar 10% duurder Onroerend Goedbelasting Tholen met 3,5%omhoog Werkloosheid leidt tot ontwrichting samenleving (D 'Wóiv m De Schelde uit voorraad Schelde levert u operi haarden direkt Donderdag 11 oktober 1979 35e Jaargang no. 48 Schaal- of servicevergroting Ana van Doezelaar-Beeke exposeert in de Gasthuiskapel Lief. =yVON ING INRI CHT ING Molenstraat Poortvliet Ontdekt. Advies Thoolse Raadscommissie Financiën Aan de Minister van Financiën en de Staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken zal worden gevraagd of de gemeente Tholen in de komende vier jaar de reinigingsrechten met jaarlijks tien procent mag verhogen. Dat advies gaf de Commissie Financiën van de Thoolse Gemeenteraad maandagavond aan b en w op voorstel van gemeentesecretaris T.C. Benou. Voor een pak van 20 huisvuilzakken moet nu 17,50 betaald worden: 87 cent per stuk. Als Den Haag het goed vindt, wordt dat volgend jaar 19,25 of iets meer dan 96 cent per vuilniszak. Met sprongen Erg zwaar Buitengewoon laag. Kerkbank. Ingeving Bruidsjapon Durf. VVD-fractievoorzitter M. van Damme: niet nodig SGP, PvdA en CDA gaan accoord met een verhoging van de Onroerend Goedbelasting met 3 Vi%. Alleen de VVD is tegen. "De laatste vijf jaar hebben we de belastingen praktisch niets verhoogd en toch hebben we 't goed gerooid. Ik betwijfel of een belastingverhoging op dit moment nodig is", zei VVD-fractie- voorzitter M. van Damme maandagavond in de Commissie Financiën van de Thoolse Gemeenteraad. Begroting ruim Kleine bijstelling FNV-bestuurder Drabbe schetst schrikbeeld in St. Maartensdijk MUZIEK IN THOLEN Orgels - piano's Verspuy Zn Gezondheidszorg W.A.O.'ers Verbeteringen Iid\fereniging Goud-en Zilversmeden y1 JMBuor^ ïcci Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement ƒ12,50 per halfjaar, per post 1 5,50, losse nummers ƒ0,60. Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm .Spierinkjes t/m 20 woorden 6,00 contant inclusief btw. Op rekening 7,00. Hoofdredacteur G Heijboer. Het noodzakelijke loonpeil aan de ene kant, want ook die werknemer moet in zijn levensbehoefte kunnen voorzien in evenredigheid van het welvaartspeil, brengt in het algemeen wel een noodza kelijke schaalvergroting met zich mee. Die schaalvergroting op haar beurt gaan dan wel ten koste van de directe, per soonlijke service. Hierbij kan men tegenwerpen, dat men tegenwoordig al tijd bij zijn eigen (organisatie) benzine pomp terecht kan via het abonnement - dat is dan die schaalvergroting - maar men vergeet tegelijkertijd, dat als men bij zo'n benzinepomp staat om de dan lege tank te vullen, een eventueel (wel zeldzaam) voorkomende lekke band via dat abonnement niet uit de puree ge holpen kan worden. Hoe verfijnder de maatschappij, hoe gevoeliger ook als er in dat ingewikkeld raderwerk een wieltje minder goed, laat staan niet functio neert. Dit alles overwegen we, nu blij kens een uitlating van de voorzitter van de Middenstandsfederatie, het DPO- rapport dan toch dit laatste kwartaal wel aan de orde zal komen. Een schaalver groting tegen heug en meug in om alleen de economische haalbaarheid te verze keren, zal het service-rad veel minder gesmeerd doen lopen, dan wanneer die of deze kleine man ergens nog aan zijn garage of benzinepomp gereed staat om hulp in nood te bieden. Dit onderdeel kan worden doorgetrokken tot vrijwel elk terrein van het Midden- en Klein bedrijf. Die grote supermarkt moet uit zowel economische als personeelsover- wegingen de tent om zes uur wel dicht doen. Bovendien heeft men de wet achter zich met de winkelsluitingsrege ling. Maar als die kleine buurman dan na die tijd bij uitzondering toch bereid is een pleister op de onverwachte wonde te leveren, dan wordt buurvrouw in nood wel geholpen. Het is onmogelijk alles in zulke officiële en wettelijke banen te leiden,' dat het een automatisme wordt. Om in een kleine gemeenschap dan ook tot grootschalige bedrijven te komen, lijkt ons vooral nadeel voor de consu ment op te leveren. De consument die vaak het kleine meer wil eren, dat het grote hem of haar waard is. Begrijpelijk, want juist dat kleine maakt de warmte uit van een samenleving. De beheerscommissie van de Gasthuis kapel in Tholen is er opnieuw in geslaagd een tentoonstelling te organiseren met kunst van eigen bodem. Mevr. W.K.Bee- ke-v.d. Werf uit Scherpenisse en haar dochter Ana van Doezelaar-Beeke uit Capelle a/d IJssel tonen van 16 tot en met 26 oktober droogboeketten, verse bloemen en olieverfschilderijen. Tijdens de hobbytentoonstelling in het Holland Huis te Scherpenisse waren er al schilderijen van Mevr. Van Doezelaar te zien. Gemeente-archivaris J.P.B. Zuurdeeg gooide toen een balletje op, of ze het leuk zou vinden om in de Gast huiskapel te exposeren. Ze zei ja, waar op haar moeder direct liet volgen:' "Dan zal ik voor bloemen zorgen, want ik vind niet dat er alleen schilderijen moeten hangen". "Ik vond 't het einde dat m'n eerste ex positie in mijn geboortestreek was, want ik ben Scherpenissenaar in hart en nie- Advertentie IM Mevr. Beeke uit Scherpenisse en haar dochter Ana van Doezelaar-Beeke die in de Gasthuiskapel te Tholen hun verse en droogbloemen en olieverfschilderijen tentoonstellen. ren. Ik ben ook weg van de Gasthuiska pel. Toen mevr. Labouchère uit Tholen daar haar voorstelling had, ben ik voor het eerst in de Gasthuiskapel geweest, maar wat is het daar lief om te expose ren", zegt mevr. Van Doezelaar. In januari 1977 maakte ze haar eerste schilderij: een blik op het meer van Genève met omliggende huizen en bergen. Dat stond op een tekendoos van Caran d'Ache in het leeslokaal van de Volksuniversiteit te Rotterdam, waar ze een tweejarige cursus volgde. De leraar gaf in grote trekken het schilderij aan, dat mevr. Van Doezelaar moest uitwer ken. "Ik kort- wel janken'", weet ze zich nog goed te herinneren. Vroeger maakte ze veel wandkleden, waarna ze onverwachts ontdekte dat ze schildertalent had. Dat gebeurde toen mevr. Van Doezelaar op doktersadvies een kleurentherapie moest volgen. "Ik wist van mezelf niet dat ik 't kon en ik kan 't nu soms nog niet geloven. Ieder een heeft echter wel talent, als je het maar ontwikkelt. Van tekenen hou ik niet en ik kan ook niet tekenen. Ik teken het liefst met een penseel". Om de technieken van het schilderen te leren, ging ze naar de Volksuniversiteit. "Ik moest de tijd stelen om te schilderen, want met vier mannen in huis (mevr. Van Doezelaar heeft vier kinderen: drie jongens-van wie er nu twee getrouwd zijn- en een meisje) was er ook in het De regering heeft maxima gesteld aan de verhoging van gemeentelijke belas tingen en tarieven. Voor de reinigings rechten is dat voor volgend jaar 5 Vi% gezien de sterke kostenstijging in deze sector. Voor de gemeente Tholen is de kostenstijging voor 1980 zelfs zeer dras tisch: De reinigingsdienst vergt 122.000 gulden meer dan dit jaar. Daartegeno ver staat maar een inkomstenstijging van 27 mille. De eventuele aankoop/huur van een vuilverdichter en de eventuele aankoop van een tweede vuilniswagen zijn daar nog niet in verwerkt. Mocht hiertoe worden besloten, dan is een verhoging van 5 '/i% zeer minimaal ten opzichte van de kostenstijgingen, aldus b en w. Zij wilden dan proberen een hogere ta riefsaanpassing goedgekeurd te krijgen. Het college verwachtte, dat bij die in vesteringen met een stijging van 20% rekening zou moeten worden gehouden. Wethouder C.J. Moerland liet weten, dat de dekking van de reinigingskosten door de rechten met sprongen achteruit gaat bij aanschaf van de vuilverdichter en de tweede vuilnisauto. Vorig jaar werden 77.8% van de kosten door de burgers opgebracht. Door hogere kosten als herinrichting van de stortplaats het Tuttelhoekje daalt dat dekkingspercen tage bij een 20% tariefsverhoging naar 67.1%. Bij nieuwe investeringen als een vuilverdichter en tweede vuilnisauto zelfs naar 54.76%, aldus wethouder Moerland. Hij deelde mee, dat er nu hoogstwaarschijnlijk kans is om een verhoging van 20% goedgekeurd te krij gen omdat b en w de regering op de grote uitgaven kunnen wijzen. "Als je die 20% verhoging niet toepast, dan is die later niet meer op te halen, daar moet je terdege rekening mee houden. Wanneer we dan in de toekomst met de stortplaats moeten gaan veranderen omdat het Tuttelhoekje vol is, dan krijg je een geweldige sprong met de reini gingsrechten", aldus wethouder Moer land. PvdA-raadslid J. de Bres noemde een stijging van 5 Vi (de norm van de rege ring) naar 20% (de wens van b en w) erg zwaar. Hij wees erop, dat de service van de vuilnisophaaldienst hetzelfde blijft. De Bres wilde niet verder gaan dan 10%, waarmee dan de helft van de kosten van de reinigingsrechten gedekt zouden zijn. CDA-raadslid W.L. Bijl vond 20% ook te hoog. "Voorlopig zijn we nog geen armlastige gemeente en onze fractie wil voorlopig niet verder gaan dan 10% voor 1980. Misschien dat het nog gunstiger uitvalt voor b en w", zei Bijl. VVD- raadslid M. van Damme wilde het dek kingspercentage vastleggen, zodat de burgers weten welk gedeelte van de kosten van de reinigingsdienst ze zelf moeten opbrengen. Hij vond twee gul den per pak vuilniszakken meer, wel te verkopen aan de bevolking gezien de herinrichting van het Tuttelhoekje en de aanschaf van de vuilverdichter. Hetzelf de gold voor hem bij aankoop van een tweede vuilniswagen, waardoor een pak huisvuilzakken 2,50 meer zou moeten kosten. Van Damme meende overigens, dat het uiterste geprobeerd zou moeten worden om aanschaf van die tweede vuilnisauto uit te stellen. Gemeentesecretaris Benou maakte dui delijk, dat Tholen de minister vlot mee krijgt voor een tariefsverhoging van 20%. "De reinigingsrechten zijn hier na melijk buitengewoon laag", zei de se cretaris. Wethouder Moerland vulde dat aan met bedragen van* Schouwen. Daar betaalt een gezin 85 gulden aan reini gingsrechten, een bejaarde 64 gulden, en voor de containers moet 680 gulden worden betaald. Raadslid van Damme hikte tegen de 20% aan, maar hij was ervan overtuigd dat het toch ergens vandaan moet komen. Hij hield zich met de Bres en Bijl toch ook maar aan 10%, hoewel het VVD-raadslid ervan over tuigd was, dat die stijging te weinig was. Als het over liggelden voor de jachtha ven ging, zouden we eerder 40% zeggen, maar omdat de vuilnisophaaldienst iedereen aangaat, zeggen we 20% is te veel. Tien procent in 1980 is genoeg, maar ik sta volgend jaar wel open voor nieuw overleg", zei van Damme. De se cretaris deed daarop het voorstel, gedu rende vier jaar een verhoging van 10% te vragen. Daarmee gingen de Bres, Bijl' van Damme en SGP-raadslid M. Dijke accoord. De laatste informeerde nog naar stortingen uit Bergen op Zoom op het Tuttelhoekje. Bijl had zaterdagmor gen nog twee grote vrachtwagens van Bakx uit Bergen op Zoom met beton- puin gezien. Gingen die ook naar het Tuttelhoekje? Wethouder Moerland zou het laten controleren, want het is niet de lbedoeling dat het Tuttelhoekje met af val uit Bergen op Zoom wordt vol ge gooid. huishouden veel te doen. Ik ging geen ramen meer zemen die schoon zijn. Bovendien had ik thuis weinig ruimte, maar nu er twee zoons getrouwd zijn, is dat beter geworden. Na het meer van Genève heeft Ana van Doezelaar nog achttien schilderijen ge maakt. Door verblijf in het ziekenhuis en twee trouwpartijen is de produktie wat vertraagd. De onderwerpen van de schilderes uit Scherpenisse zijn geva rieerd: gebouwen, bloemen, dieren. "Veel mensen spreekt dat aan omdat het herkenbaar is: het paard van Duijnhou- wer, het interieur van de Hervormde Kerk in Scherpenisse, de toren van Lo- chem, waar we dikwijls komen. Aan elk schilderij zit een Verhaal. De kerk bij voorbeeld.-Wat is het overigens ver schrikkelijk zonde dat het interieur mo dern groen geschilderd is - Toen ik dat schilderij maakte, zag ik steeds m'n vader zitten in de kerkbank". Voor de keuze van een onderwerp voor een nieuw schilderij wacht ze meestal op een ingeving. Zo schilderde mevr. Van Doezelaar de eerste ansichtkaart die ze van haar oudste zoon op vakantie kreeg: bootjes met een ondergaande zon. Toen de poes van haar zuster dood ging, kwam die ook op het schildersdoek. In de gasthuiskapel komt ook een schil derij van Scherpenisse in de 17e eeuw met o.a. het water de Houwer. "Dat wordt een geschenk voor het voormalige gemeentehuis als de restauratie gereed is. In dat gemeentehuis ben ik met de handschoen getrouwd (haar man ver bleef in Indië) en in de hervormde kerk die ik ook geschilderd heb, ben ik ge doopt. Dat trekt me allemaal nog". Dochter Ana heeft haar creativiteit niet van een vreemde, want moeder Beeke is niet minder actief. Ze won detijds al de tweede prijs met de bruidsjapon van haar dochter, waarin dertig meter stof was verwerkt. Een modeblad had daar voor een prijsvraag uitgeschreven. De laatste jaren heeft mevr. Beeke zich op de bloemen gericht, waarmee ze pro vinciaal reeds twee keer een zesde prijs won. Het valt niet altijd mee om de goede bloemsoorten te pakken te krij gen, maar mevr. Beeke is heel wat mans met verse en droogbloemen. Ze weet er fraaie sierboeketten van te maken, maar ook het scheppen van een 'stil leven' schuwt ze niet. De bloemen omlijsten in de Gasthuis kapel de schilderijen zoals 'de Slotkapel van Wittenberg' en de 'blue boy'. "Ik verlang er echt naar om ze allemaal weer te zien", zegt mevr. Van Doezelaar, want de meeste schilderijen heeft ze afgestaan aan vrienden of familie, maar voor de tentoonstelling komen ze naar Tholen. "Nu kan ik echter niets meer missen, nu houd ik op met weggeven". De autodidacte uit Scherpenisse is pre cies. "Het is nooit goed bij me. Ik ben nog te benauwd. Zo durf ik nog niet genoeg met kleuren". Ze is jaloers op de kleurenschat van Ben van Rooy, de kunstschilder in St.Maartensdijk die be zig is aan 'onderwater' schilderijen van wie ze veel leert. Als de kinderen de deur uit zijn, wil ik wat om handen hebben", was het uitgangspunt van Ana van Doezelaar. Dat heeft ze in elk geval met haar schilderijen. "Ik ben ook bijna be zeten van ikonen. Dat is zoiets prachtigs, maar het is ook heel moeilijk om die te maken. De tentoonstelling in de Gasthuiskapel in Tholen is van dinsdag 16 tot en met vrijdagavond 26 oktober te bezichtigen. Openingstijden: werkdagen 15-18 uur, vrijdagavond 19-21 u en zaterdag 14-17 uur. Wethouder van Financiën C.J. Moer land hield daarentegen een krachtig pleidooi voor een verhoging. "We leven tegenwoordig in een tijd dat we met de verhoging moeten meegaan die we mo gen toepassen. Dat is niet overvragen. We zitten goed als gemeente Tholen, maar we zijn niet schatrijk. Alle geld is nodig en geld dat over is, krijgt een goe de bestemming", aldus wethouder Moerland. Hij gaf de commissie drie mogelijkheden voor een verhoging van de O.G.B., die nu 8,25 per 3000 gul den voor de eigenaar-gebruiker be draagt. Een stijging van 5% betekent 41 cent meer en een hogere bruto opbrengt van 67.500 gulden. Daar gaan nog in- ningskosten af. Een 4% verhoging bete kent 34 cent of 57.375 gulden meer, een 3 Vi% stijging 30 cent of 50.625 gulden. "Kan de gemeente met een 3 V4% ver hoging zijn investeringsprogramma ook verwezenlijken", informeerde PvdA- raadslid J. de Bres. Wethouder Moer land moest dat met ja beantwoorden. "Ik geloof niet dat we daarmee over de kop gaan", zei hij. CDA-raadslid W.L. Bijl maakte nog een voorbehoud omdat de stukken vrijdag pas ontvangen waren en nog geen goed overleg in de fractie kon worden gevoerd. Van Damme stel de voorop, dat als er voorstellen van de raad komen die geld kosten, daarvoor het geld op tafel gelegd zou moeten worden. "De ervaringscijfers leren, dat de gemeenterekeningen meevallen. De begroting is ruim en ik vraag me af, of de post onvoorzien wel juist is. Daar beta len we nu de sporthal van en het stil alarm. We zijn nu met onze investerin gen wat tot rust gekomen, al zijn er nog wel wensen te bedenken. Moet je Tho len dan wel eens belastingverhoging opleggen, ook al zitten we laag?", aldus van Damme. "Het gaat om een kleine bijstelling die je eigenlijk niet kunt missen om in de toe komst gezond te blijven", zei wethouder Moerland. "Die verhoging is nodig, want als we niets nodig hadden, zou de minister ons nu niets toestoppen. Laten we onze goede financiële positie alsje blieft bewaren. Als de commissie niet verder wil dan 3 V4% willen we dat ook wel in overweging nemen, maar er is eigenlijk 5% nodig", aldus de wethouder van Financiën. "Wat verstaat u onder gezond? Moeten we wel verhogen", merkte SGP-raadslid M. Dijke op, die de zaak eerst nog in z'n fractie wilde bespreken. Wethouder Moerland had liever 3 '/4% dan helemaal geen advies van de Commissie, want in de oktober- raadsvergadering zou het voorstel van b en w op tafel moeten liggen. De wet houder noemde het voorstel van de VVD (helemaal niets verhogen) 'mis troostig'. De Bres vond datje bij de On roerend Goedbelasting moest proberen als raad op 1 lijn te komen. Hij wilde niet lager gaan dan 3 Vi%. Bijl en Dijke hadden met 3 'A% ook geen moeite. Zo'n verhoging konden ze nog wel verdedi gen in hun fractie. Van Damme bleef zich tegen elke verhoging verzetten. ■v.v.vr<.v.syv~:T7.v.v.v.v.v. Keuze tussen schaal- of service vergroting 0 Expo samenspel consument en bedrijfsleven 0 Vuilverdichter verwijderde stand punten 0 FNV bestuurder ziet toekomstig schrikbeeld 0 Vakbond wordt meer gezien als verzekeringsmaatschappij 0 Woensdag opent Expo II haar poorten 0 Jaarlijks plus tien procent op vuilniszak 0 VVD wil geen verhoging liggelden Stavenisse 0 Voormuziekverenigingen ex traatje in 1980 0 Hondenbelasting stijgt 0 Personeelsproblemen in de Meestoof 0 Visser opende nieuw installatie bedrijf 0 Kleine bijstelling onroerend goedbelasting 0 Dertig cursisten opleiding vishan del 0 Tentoonstelling moeder en doch ter Beeke 0 Tholense Boys klimt op ranglijst 0 NIETS BLIJFT VERBORGEN ONDER DE ZON 0 Dit nummer bestaat uit 24 pagi na's MET EXPO-BIJLAGE FNV-hoofdbestuurder Frans Drabbe heeft dinsdagavond in Haestinge te St. Maar tensdijk een somber toekomstbeeld geschetst. 'Een schrikbeeld' noemde hij de ont wikkelingen voor de jaren tachtig en negentig, waarin de beroepsbevolking drastisch zal uitbreiden. Een tot anderhalf miljoen mensen zal dan niet aan de bak kunnen komen. Die groep zal niet werkeloos blijven toekijken, maar dagelijks in opstand zijn, wat tot ontwrichting van de samenleving kan leiden. Ze zullen niet accepteren dat ze zich een aantal dingen niet kunnen permitteren. Ze hebben recht op een gelijkwaardig inkomen. De regering van Agt wil echter juist een wig drijven tussen actieven en niet-actieven en het verschil in beloning groter maken. Werkgeversvoorzitter van Veen spreekt zelfs over solidariteit van de niet-actieven met de actieven. Dat is de meest schandalige benadering, aldus dhr. Drabbe dinsdagavond in St. Maartensdijk. De FN V-bestuurder liet weten, dat werkgelegenheid centraal blijft staan in het beleid van de vakbeweging. Is het dan zo fijn om te werken?, wierp dhr. Drabbe in het midden. Hij sprak van een haat/liefde verhouding. Wie werkt, wil vrije tijd en wie (meestal gedwon gen) lang vrij heeft, wil werken. Arbeid is belangrijk voor mensen omdat daar mee een inkomen verdiend wordt, so ciale contacten onderhouden worden en Z.g.a.n. Bij aankoop nieuw orgel 3 maanden gratis les. Een greep uit onze collecte: 4 Solina's v.a950,— 3 Viscounts v.a995,— 3 Cosmovox v.a1695,— Laaggeprijsde piano's, alle mer ken. Gitaren v.a75,— Accordeons, mondorgels, citers, dwarsfluit, blokfluiten, blaasin strumenten en bladmuziek. HOOGSTRAAT 20-22 THOLEN 01660-3775 Vrijdag koopavond. Advertentie IM ontplooiingsmogelijkheden geschapen worden. Er is echter ook veel rotwerk en dat zal er ondanks verbeteringen wel blijven. Dat mmet dan in het inkomen tot uitdrukking komen. Waarom moet iemand die gestudeerd heeft en plezierig werk kan doen, zoveel meer verdienen dan iemand die rotwerk wil opknappen? Ploegendienst en overwerk wordt ook extra betaald wegens een stuk onaange naamheid, aldus dhr. Drabbe. De FNV-bestuurder signaleerde verder problemen bij jongeren' 'ouderen' (veertigjarigen zijn al uitgepiest op de arbeidsmarkt), en vrouwen. De markt sector (het bedrijfsleven) biedt geen op lossing. Daarin is een vrij grote uitstoot van arbeidskrachten, terwijl de regering veel belastingmiddelen naar het be drijfsleven sluist. Het is een illusie om te menen dat zoiets arbeidsplaatsen ople vert, want de investeringen zijn juist ar- beidbesparend. In de collectieve sector, bij de overheid en in de gezondheids zorg, moeten we arbeidsplaatsen schep pen. Het terugbrengen van de klas grootte brengt werk, evenals het oplos sen van lange rijen wachtenden in zie kenhuizen. Ook de kwaliteit van de hulp kan verbeterd worden. Dat kost geld, maar de bedrijven kunnen dat moeilijk opbrengen gezien de economische si tuatie. Die extra werkgelegenheid, kor tere arbeidstijd e.d. moeten uit de loon som komen en daarom moeten we wat terughoudend zijn met directe materiële verbeteringen, aldus dhr. Drabbe. Hij zei niet te onderschatten dat 200.000 werklozen en 450.000 WAO'ers geheel ten laste van de premiebetalers komen, ma r de FNV-bestuurder verzette zich' tegen elke aanval op de sociale verzeke ringen. "Dat is inspelen op de laagste instincten van de mens. De werklozen en WAO'ers lopen niet voor hun lol langs de straat. Ze zijn het slachtoffer gewor den van de situatie dat o.a. de werkgever alleen beslist. Overigens is een deel van de WAOêrs tot arbeid in staat, als het werk maar aangepast is", aldus dhr. Drabbe. Hij veroordeelde 'hypocriete argumenten' van de werkgevers om de collectieve lasten te verlagen. De rege ring van Agt noemde hij 'bijzonder zwak' omdat men teveel op de markt sector mikt en geen kans ziet een brede basis te krijgen om werkgelegenheid te scheppen. "Deze regeling kan beter vandaag dan morgen opstappen, maar je ziet dat zwakke regeringen juist lang blijven zitten", zei de FNV-bestuurder. Ingaande op de grote druk op de vak beweging naar aanleiding van de ha n- en sleepbootstakingen, zei dhr. Drabbe Vervolg op pag. 21 Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670-33 85 Adri C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie IM De Schelde is gespecialiseerd in open haarden... weet daar letterlijk alles van. De Schelde adviseert u vakkundig èn levert direkt uit voorraad, zodat- u niet maanden hoeft te wachten. Breng 'ns een bezoek aan de gezellige showroom. bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 Advertentie IM <t\

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 1