DE 2e REGIONALE CONSUMENTENBEURS EXPO THOLEN Samenspel tussen Thools bedrijfsleven en consumenten. Officiële opening woensdag 17 oktober door burgemeester E. Baerends ORGANISATIE AAN HET WOORD. Standhouderslijst Expo-Tholen. DIT MOET U WETEN EXPO-THOLENvan dag tot dag. 2e REG. CONSUMENTEN BEURS Donderdag 11 oktober 1979 EENDRACHTBODE 13 Presentatie van assortiment en service. De Thoolse jaarbeurs Middenstandsfederatievoorzitter J. Elenbaas gelooft in Expo Tholen THUIS MOSTERD MAKEN. I Met extra bussen naar Expo-Tholen. Gegevens Expo-Tholen 1979 Modeshow zelfgemaakte kleding 3s-.36.3y. $xi6 3M4. ii. 3-/0 j 3x0 31 3X3. 3D 1 I 3*k. 33 24 3*s^ SS. sa X/ Zxd 0/ 3X4 SS 1 SS" 3xP j 3x9 29 3*¥. ,3*? /fa. /y 2. 19-1?. 20. 6- Ub 2*0 3 ?X1*. 2X.J0 3 4 3*1 3x4 S-6. 9 3X10 ixS 3*r. 3X10 ffooc/h' Ipjdngf facet a cïy.- i Met genoegen voldoe ik aan het verzoek van de organisatie van de Expo-Tholen om op deze Expo-pagina van de Een- drachtbode enkele inleidende woorden te schrijven. Toen mijn voorganger, de heer J.E. van Boeijen, in 1977 de wens uitsprak dat bij een goede opkomst de eerste Expo-Tholen, wat hem betrof ge rust gevolgd mocht worden door een tweede, kon hij niet vermoeden dat het experiment, want dat was het toch, een dergelijk enorm succes zou boeken. Het spreekt voor zich dat op de succesvolle formule van 1977 is voortgeborduurd. Een nieuwe goede lokatie, een grotere opzet, een enthousiaste groep Thoolse middenstanders, aangevuld met een aantal bedrijven van elders, een dege lijke organisatie. Zie daar de elementen' waarop de tweede Expo-Tholen is ges toeld. Het siert de middenstandsbedrij- ven, die juist in een tijd van economische regressie, zich desondanks toch krachtig als één groep presenteren. Deze consu mentenbeurs is in meerdere opzichten belangrijk. Als presentatie van assorti ment en service maar ook als uiting van een springlevend ondernemersschap op Tholen. Ik ben ervan overtuigd dat de Thoolse consument de wijze van pre sentatie zal weten te waarderen en zal honoreren met een geweldige opkomst. Ik wens een ieder een bijzonder succes volle Expo-vierdaagse toe! E. Baerends, burgemeester van Tholen Helemaal juist is dat niet, want het is niet elk jaar, maar zoals het nu gaat om de twee jaar, dat er op Tholen een kijk en koopbeurs wordt georganiseerd. Met enige variant mag die dan toch de Thoolse Jaarbeurs worden genoemd, want de opzet is dan het miniatuur van hetgeen elk jaar in Utrecht plaatsvindt. Daar wordt dan voornamelijk de detail handel verwacht, maar aan de Zoekweg te Tholen gaat het om wat samengevat de consument kan worden genoemd. Voor zover een lezer zich nog de eerste Expo weet te herinneren, zal hij of zij tegelijkertijd erkennen, dat het een suc ces werd. Zowel voor standhouder als kijker en koper. Een succes omdat men de laatste informatie kon krijgen van hetgeen op breed terrein van wat dage lijkse- of duurzame voorzieningen wor den genoemd op de markt was. Een succes eveneens, omdat er zoveel varia tie in zat, dat men er zonder moeite een middag of avond kon doorbrengen, zonder zich te vervelen. Een gevoel van tevredenheid bij de bezoekers, die niet zoveel moeite behoefden te doen, om er het entree-geld dubbel en dwars uit te halen. Bij vele standhouders zijn er die dagen extra-aanbiedingen, die ruim het entree-geld vergoeden. Voor menigeen was er dan nog de plezierige bijkom stigheid kennissen te zien, die tnen in geen maanden, soms zelfs in geen jaren had ontmoet en waarmee gezellig een kop koffie of andere consumptie werd genuttigd. Dus ook een ontmoetings plaats, waar het nuttige met het aange name kon worden verenigd. Voor de deelnemende standhouders gaat het er uiteindelijk in de eerste plaats om het geen bij dat bedrijf te koop is, extra on der de aandacht te brengen. Dat vergt bij een opzet als een expo nogal wat in vestering, maar zoals de eerste maal werd ervaren, worden die aktiviteiten toch bijzonder gewaardeerd door de consmment. Naast die hoofddoelstelling is er voor bezoekers nog heel wat aan plezierige randaankleding, zoals verlo tingen, de naaldprinses, optreden van muziekverenigingen, enz. Opnieuw zal dit alles bij elkaar voldoende zijn voor vele honderden uit onze regio een van die openingsdagen op de Expo II van de partij te zijn. Gezelligheid toegewenst. De moeilijkheid van een terugkerend evenement als van een consumenten beurs als deze, is hem aan te passen aan de steeds nieuwe ontwikkelingen. Al is het voor u als beursbezoeker een mid dagje of avondje uit, men wil zich toch optimaal laten voorlichten en geïnfor meerd worden over nieuwe produkten en diensten. Wij dachten dat we met deze 2e Expo-Tholen, dank zij de me dewerking van de deelnemende bedrij ven en instanties hierin geslaagd zijn. De overgrote belangstelling van de le Ex po-Tholen, is niet alleen te danken aan de organisatie en deelnemende bedrij ven, maar bovenal aan u als beursbe zoeker, waar wij u zeer erkentelijk voor zijn. U mag van de komende 2e Expo- Tholen grote verwachtingen hebben, al is hij dan op een andere plaats, echter groter van opzet en waar de individuele standhouder zich zal presenteren en voor U ten dienste zal staan. Als u nog niet behoorde tot de vele duizenden be zoekers van de vorige regionale consu mentenbeurs Expo-Tholen raden wij u aan, komt u dit jaar eens binnen, dan kunt u er ook over meespreken. Als or ganisatie en deelnemende bedrijven he ten wij U en al die duizenden vaste ex- po-bezoekers van harte welkom en wensen u een prettig middagje of avondje expo-tholen. Gaarne tot ziensOrganisatie EXPO-THOLEN! Zeker niet frequenter, maar om de twee jaar is een gebeuren als de Expo Tholen een reëele mogelijkheid. Dat is de me ning van de voorzitter van de Thoolse middenstandsfederatie, de heer J.K. Elenbaas te Poortvliet. Zéker, zolang het Er zijn nog honderden mensen die zich kunnen herinneren, dat mosterd thuis gemaakt werd. De ze herinneringen leven nog sterk in Brabant, Zeeland, Achterhoek, Twente, Groningen, enz. Het was een zeer eenvoudige zaak. Er werd wat mosterdzaad geweekt in azijn, zure wei of kar nemelk - o.a. in Giethoorn werd karnemelk gebruikt. Alleen deed dit in een ijzeren pan of houten nap, die men tussen de knieën hield. Al zittend werd er een zware kogel in rondgeslingerd tot het mosterdzaad voldoende gek neusd was enklaar is de mos terd. Blijkbaar was het overwegend vrouwenwerk. Meestal hoort men herinneringen over oma of moe der die het maakte. Slechts een enkele maal hoort men, dat een man of jongen dit deed. Iemand kon zich herinneren, dat zijn oom het maakte op zondag na kerk tijd. Een onderwijzer uit Eeede (Z. VI.) vertelde, dat hij dit vroe ger voor straf moest doen. Natuurlijk zijn er redenen te noemen, waarom men zoveel pu re, pittige mosterd maakte en ge bruikte. De moderne "smaakma kers" kende men nog niet, het eten - vooral in de winter- was dikwijls zeer eentonig en pure mosterd maken was zeer eenvou dig. De mosterdplant is boven dien een gemakkelijk groeiend gewas en kan overal en op elke grondsoort worden verbuowd. Mosterdzaad was dus geen pro bleem. Tevens is de ouderwetse mosterd een goede tegenhanger tegen het vette eten en wat dat betreft behoeven we slechts te denken aan de dikke zijden spek, de reuzel, balkenbrei, zooaf, stamppot, bonenpot etc. Boven dien heeft de ouderwetse een voudige boerenmosterd het voor deel, dat het practisch overal bij smaakt, het eten en de jus voller van smaak maakt, zonder dat het de smaak van het eten overheerst. Vandaar het overbekende gezeg de; "Hij komt als mosterd NA de maaltijd". Op de Expo is in elk geval te zien, hoe men mosterd maakt. een goed samenspel kan blijven tussen dat bedrijfsleven en de consument. Een zaak in de eerste plaats dan ook, zo vindt de heer Elenbaas van Tholen en voor Tholen. Met dit laatste worden uiteraard consu menten uit de wijdere regio niet weer houden. Die zijn evengoed welkom, maar zo wil de federatievoorzitter benadruk ken: aan de ene kant zal het bedrijfsleven de consument moeten tonen, wat ze kan aanbieden en aan de andere kant zal de consument willen beseffen, dat een mo gelijke verschraling van die middenstand door een eventuele onvoldoende bereid heid in eigen regio te besteden, juist ook die consument op den duur de meeste narigheid oplevert. Vandaar het zo be langrijke van het samenspel tussen beide categoriën. Kan dat, zoals via een Expo, cnder één dak worden gepresenteerd, dan kunnen er ook zowel voor dat bedrijfs leven als voor de consument positieve resultaten uit volgen. De heer Elenbaas vertelde ons, hoe de tweede Expo Tholen tot stand is geko men in nauwer overleg tussen de orga nisator van deze beurs en de midden standsfederatie. De eerste keer viel het de middenstandsfederatie wat koud op het dak om tot een wat uitgebreider on derhandeling te komen. Wel was er ook toen al de voorwaarde, dat als het om een Thoolse beurs gaat, het dan ook zo veel mogelijk Thoolse bedrijven dienen te zijn, die de voorkeur krijgen de stands te bemannen. Ditmaal gebeurde dat in een nauwer overleg, met in de rug de volledige steun van het gemeentebes tuur, die aan de organisator de vergun ning verstrekte onder voorwaarde, dat er met de middenstandsfederatie volledige overeenstemming kon worden bereikt. Met name werd hiertoe het steentje bij gedragen door de beheerder van de middenstandsportefeuille, wethouder J. Versluijs. De federatievoorzitter toonde er zich verheugd over, dat opnieuw een zo groot aantal deelnemers uit de eigen regio hebben geboekt. Voorzover er nog een aanvulling kwam van elders, dan was dit, omdat in de betreffende bran che geen liefhebberij van Thoolse on dernemers kenbaar werd gemaakt. De heer Elenbaas wenste niet vooruit te lo pen op de inmiddels nu wel ontvangen rapporten van het distributie planolo gisch onderzoek, waarover binnenkort de eerste besprekingen in het bestuur van de middenstandsfederatie zullen plaatsvinden, maar was er toch van overtuigd, dat ook hierin zal worden gepleit voor het goede samenspel tussen bedrijfsleven en consument. Immers, zo oordeelde de heer Elenbaas, een verdere verschraling in de dorpen van het voor zieningenpakket, waarbij de koper bovendien nog graag wat meer moge lijkheden ambieert dan alleen maar al les onder één dak en in dat ene bedrijf te moeten halen, veroorzaakt een steeds Nummer stand 1+ 2 3 4 5+ 6 7 7a 8 9+10 11 12 13 14 15 16+ 17 18 t/m 20 21 22 22a 23 24 25 26 27 28 28a 29 30 31 32 33 34 35 t/m 37 38 39 40 44 t/m 47 48 t/m 51 52 53 64 55 56 57 58 59 60 61 62 Naam en branche Thoolse Dumpshop ANWB Zonwering, rolluiken Laban PZEM n.v. verstandig energiegebruik Friesevlag (Milkshake) Antiek Grinwis Doesburgse mosterd Naaicentrum Van Vliet Elektronische orgels Van Der Graaf Algemene Bank Nederland Keramiek Hoornweg Byouterieën Schaap Autobedrijf Bal Woninginrichting Van Houte Maasair luchtverwarming Bloemenhandel Van Dijke Secretariaat Expo Handelsonderneming De Vries Rabobanken Eiland Tholen Dierenspeciaalzaal Van Tienen Antiek Almekinders Groene Kruis Isolatiebedrijf Peeters Veilig Verkeer Technische installaties Visser Oudhollandse poffertjeskraam Voorlichting Gemeente Tholen Rikken Pfaff naaimachines Keukens en tegels VEBO Woninginrichting/textiel Pleune Modeshow's zelfgemaakte kleding, najaar- en wintermode Pleune en Bestman restaurant Drogisterij Jansen Melse ijzerwaren en gereedschappen G.P. Contant elektro apparatuur Oerlemans scheepsmotoren, enz. Rodelco onroerend goed Quist Schoenen en lederwaren Quist-Duine radio/t.v. Boek- en kantoorboekhandel Heijboer Vishandel Schot Woningtextiel De Bruin Korps Rijkspolitie Informatie Rode Kruis Welfarewerk Végé Supermarkt Jansen Klundert Autobusbedrijf Aarts Snoep Tholen Den Haag Tholen Middelburg Bergen op Zoom Middelharnis Gorinchem Bergen op Zoom Scherpenisse Sint Maartensdijk Rotterdam Rotterdam Tholen Scherpenisse Tholen Tholen Oude Tonge Sliedrecht Tholen Nieuwerkerk Tholen Roosendaal regio Tholen Poortvliet Papendrecht Tholen Bergen op Zoom Tholen Scherpenisse Tholen Sint-Annaland Tholen Tholen Tholen Tholen Veere/Poortvliet Tholen Tholen Sint-Annaland Tholen Tholen Roosendaal dikkere negatieve lijn naar beide kan ten. Als er geen bakker meer kan over blijven, om een énkel voorbeeld te noe men, moet een consument voor het verse brood weer meer (reis)kosten gaan ma ken, maar ziet tegelijkertijd de nog wel aanwezige slager ook weer steeds meer kopers naar elders gaan, een kwalijke vicieuze cirkel, die als het maar enigszins haalbaar is, zeer tijdig doorbroken dient te worden, eer de cirkel zo klein is ge worden, dat de doorbraak geen resultaat meer kan opleveren. In datzelfde ver band wil de heer Elenbaas ook het posi tieve zien van een komende Expo, waarvan hij hoopt, dat niet alleen de organisator bij de sluiting daarvan vol gende week zaterdagavond kan glimla chen, ook niet alleen dat zijn eigen middenstandsleden een basis gelegd voelen voor expo 3, maar dat tegelijker tijd ook de hopelijk duizenden consu menten van oordeel blijven: voorlopig kunnen we zeker nog uitstekend in onze eigen regio terecht. Op de eerste Expo Tholen won mevrouw Van Dongen-Vis uit Tholen een draag bare teevee via een puzzelwedstrijd, zoals er ook op de tweede Expo weer heel wat te winnen is via organisatie of standhou ders. Eveneens als tijdens de 1ste ex- po-Tholen heeft de organisatie gemeend om vrouwenorganisa ties en bejaardenbonden in de gelegenheid te stellen in vereni gingsverband deze huishoud beurs te bezoeken. Men heeft hier in ruime mate op ingehaakt, zo wel van groot Tholen zelf, als daar buiten, gezien de vele aan meldingen die binnen zijn geko men. Het vervoer van al deze ve renigingen zal zowel op de woensdag, donderdag en vrijdag Verzorgd worden door autobus bedrijf Fa. de Klundert uit Oud- Vossemeer. Tevens ontvangt iedere bezoeker in verenigings verband een leuke attentie, aan geboden door de organisatie en deelnemende bedrijven van Ex po-Tholen. Openingstijden Woensdag 17 t.e.m. Vrijdag 19 oktober van 13.30 tot 22.00 uur. Zaterdag van 13.00 tot 22.00 uur Toegangsprijzen volwassenen 3,— kinderen en bejaarden 1.25. De 2e Expo-Tholen wordt gehouden in Expohallen aan de Zoek weg bij het zwembad "De "De Spetter" te Tholen. De Expo is bereikbaar onder telefoon (01660-2751). Volgt u van de provincialeweg de borden, u komt dan vanzelf bij de Expo en de daarbij gelegen parkeerruimte. Deze 2e Expo-Tholen is tot stand gekomen door medewerking van de edelachtbare heer E. Baerends burgemeester van Tholen en het gemeentebestuur evenals door de middenstands federatie Tholen. Vertegenwoordigd zijn middenstand, bedrijfsleven en dienstverlenende bedrijven van groot Tholen. De bouw van de expohallen is in handen van Fa. Havermans uit Zundert, elektriciteitvoorzieningen worden verzorgd door Fa. van Lammeren uit Halsteren, geluid Fa Quist-Duine te Tholen. Alle medewerking wordt verleend door het brandweerkorps van Tholen voor wat de beveiling betreft en het korps Rijks politie te Tholen. De organisatie wordt verzorgd door Tentoonstellings Centrale ,,'t Eiland", Postbus 12, Oude-Tonge, tel 01874-14. Woensdag 17 oktober De officiële ope- ning van de 2e Expo-Tholen zal verricht worden door de edelachtbare heer E. Baerends, burgemeester van Tholen. De opening zal plaats vinden om 11.30 uur. Om 13.30 uur worden de deuren geo pend voor het publiek, waarna de eerste modeshow van herfst en wintermode gepresenteerd zal worden door mode huis Fa. Pleune uit Scherpenisse-St. Annaland. Deze zal plaatsvinden 's middags om 14.30 uur en 's avonds om 18.45 en 20.30 uur. De muzikale pre sentatie op deze avond is in handen van de koninklijke fanfare "Accelerando" uit Sint-Annaland. Donderdag 18 okto ber Openstelling van de Expo om 13.30 uur. Om plm. 14.00 uur zal de mode show plaatsvinden van zelfgemaakte kleding, tevens verkiezing van de naaldprinses 1979. Daarna mode pre sentatie van herfst en wintermode voor dames en kinderen verzorgd door Fa. Bestman uit Tholen. De avond mode show wordt verzorgd door Fa. Pleune deze vindt plaats om 18.45 en 20.30 uur. "Euterpe" met drumband uit Sint- Maartensdijk verzorgt deze avond het muzikale gedeelte. Vrijdag 19 oktober. Is de expo weer geopend om 13.30 uur. Om 14.30 uur modeshow van kinder en dameskleding 's avonds om 19.30 uur dames- en herenkleding, gepresenteerd door Fa. Pleune. Deze avond wordt medewerking verleend door de Oud- Vossemeerse muziekvereniging met drumband. Zaterdag 20 oktober. Iets vroeger gaan nu de deuren open van expo-tholen en wel om 13.00 uur De muzikale show van deze dag zal ver zorgd worden door de koninklijke mu ziekvereniging "Concordia" met drum band en majoretten uit Tholen. In het restaurant zal vanaf 17.30 tot 22.00 uur Smalstads Blaaskapel optreden. Tevens bekendmaking van verschillende prijs winnaars uit wedstrijden die gehouden worden tijdens de beursdagen. Om 22.00 uur sluiten de deuren van de 2e Expo-Tholen officieel. Donderdagmiddag zal deze modeshow plaats vinden er zal geshowd worden in drie categorieën 1 kinderkleding 2 vrijetijds en dagkleding 3 gelegenheids kleding. De beoordeling van het ge toonde is in handen van een deskundige jury, die zeker geen gemakkelijke taak heeft om uit de vele kreaties de winnares te kiezen en om tevens vast te stellen wie de "Naaldprinses 1978" zal worden. Zie voor aanvang betreffende diverse shows het programma op deze pagina. i i i 1 1 i 1 i Si i n i Ij?' Tholen /- 5 Tholen Oud-Vossemeer S.'.'<S 1xi| A V,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 13