andy-junior ZILVERVLOOT Rabobank Q Vauxhall Carlton van General Motors. W.V.M. wandweefsel SPECIALE AANBIEDING t MODECENTRUM meer voor zwaar en vuil werk Jan Overeenkam W.V.M. aanbiedingen klassiek behang Groot nieuws van dezelfde mensen die Europa verrasten met de Chevette en de Cavalier. General Motors introduceert 'n schitterende nieuwe Vauxhall. Ontwik keld en beproefd door de knapste koppen van 's werelds grootste autoconcern. En zeer fraai gestroomlijnd door de stylisten van Vauxhall. Ontdek nu bij ons deze unieke kom binatie van robuuste kracht en aërodynamische elegance, van luxueus komforten feilloos weggedrag. C0EN MOERLAND VOGELS VOGELS VOGELS Velours dorée vanaf 28,- p.mtr. Fluweel vanaf 35,- p.mtr. Vitrages 150 verschillende soorten en modellen reeds vanaf 7,50 p.mtr. Kostuum. Kombinatie. Wouwsestraat 24 Bergen op Zoom Tel. 33771 dunkey BERGEN OP ZOOM Papegaaien grijze roodstaart en amazone's. Vele soorten parkieten, tropische vogels enz. Keus uit 80 soorten. Ook uit buitenvolière. Aanbieding: Japanse meeuwtjes, zebravinken, grasparkieten, Napoleonnetjes 10,- p.p. Zangkanarie kooi voor50,— Bij aankoop parkietenkooi parkiet gratis Dwergpapegaai50,— Groot spaarvoordeel voor spaarders van 15 t/m 20 jaar! Het Zilvervloot spaarplan heeft een geweldige premie aan boord! Wat dacht je van 10% ekstra premie over het gespaarde bedrag plus de rente. Folder halen bij de Rabobank en vlug aanmonsteren bij de Zilvervloot! Exclusieve Herenkleding - Mode Grote keuze gelegenheids kleding Veranderingen direkt en gratis v. d. RIJTSTRAAT 5-9 8 EENDRACHTBODE Donderdag 27 september 1979 BERGEN OP ZOOM TEL. (01640) 3 43 47 Adverteren doet Anders dan anderen Behang en Verf Fortuinstraat 1 (naast Brons) Bergen op Zoom tel. 01640-36670 normaal 16,95 en f 14,95 normaal 12,95 en 10,95 I •-Collects Zi it voor With WCfcMlffi&ntei "m^mevvoi leugdmode' Wouwsestraat 36 - Kozcmarijnstraat 3 Tel. 01640-43591 DE KANDELAAR voor al uw INLIJSTINGEN IU Kremerstraat 4, Bergen op Zoom Tel. 3 30 68. In 't Vierkantje. Wij verzorgen al uw opdrachten in eigen atelier! v. Voorstraat 26 - Sint Annaland - tel. 01665-2597 Utbotra HUIJBERGSESTRAAT 5 - BERGEN OP ZOOM TEL. (01640)3 37 19. geld en goede raad (x&S Bergen op Zoom: Automobielbedrijf CniSiO Antwerpsestraat 18, tel. 01640-33250 (Financiering mogelijk via het GM ACN-plan.) daar hingen altijd mooi geplooid gordijntjes voor de ruit daar was in een vertrouwde hoek de beste plek van 't huis de vriend van onze jongensmaag het pruttelend fornuis. En als het soms wat winters werd, dan wisten we de weg dan was 't eenvoudig keukentje vol zorg en overleg dan dampfer de warme kost 't Fornuisje stond in gloed dan schikten we gezellig aan en alles was er goed. Nu zit ik vaak in een....salon heel plechtig bij de haard met werk'lijk keurig meubilair wijd om me heen geschaard. Maar toch....dat keukentje van toen komt steeds weer voor mijn geest omdat het zonder deftigheid zo hart'lijk is geweest. Ik ken een vriend'lijk keukentje en dgt vergeet ik nooit al heeft het leven ook 't gezin naar alle kant verstrooid Het was er warm, het was er licht het was er knus en rein zo kon je met een kleinigheid toch echt gelukkig zijn. Zo gaan we de herfst- en wintermaanden in, met begrotingsbehandeling en tweede vuilniswagen, zand voor gladde wegen en goede verlichting bij mist, oppassen als het glibberig gaat worden door peeslik, met wintertijd en langere avonden, met de kinderboekenweek en straks de tweede Expo, met zorgen en blijheid, met groeten voor alle zieken, met toch ook weer elke week de Eendrachtbode in de hand, overigens naar vrijwillige keuze, vindt Jan Heren kostuum met moderne details, als blaasbalgzakken en schouderaksenten. Tweed kolbert met sportieve zakken (let op stolpplooitjes) en leren knopen goed te kombineren met mêlé pantalon. De Troonrede loog er niet om. Wie vuil en zwaar en daarom weinig gewild werk verricht, mag daarvoor ook beter beloond worden. Daar zitje dan met je c.a.o. Die troonrede-passage werd deze week ook op Tholen overgenomen, toen het ging om de mensen van de vuilnisophaaldienst. Een toepasselijke aanhaling. Werk kun je niet over een kam scheren, maar ondertussen wil de hoger betaalde niet naar minder ten gunste van de lager betaalde. Zelf het mannetje blijven en als het me dan niets kost, mag die broeder ook wel wat extra's worden toegestoken. Maar dat is de bedoeling niet van de regerings uitspraak. Met hetzelfde geld degene die het vuile werk opknapt wat extra geven, betekent dat de ander wat minder moet. In het onderhavige geval krijgt de directeur Gemeentelijke Ontwikkeling voortaan het loon van de vuilni sophaler en omgekeerd. Nu zit ik al meteen met het probleem, dat er maar 1 directeur Gemeentelijke Ontwikkeling is en ik geloof vijf vuilophalers en chauffeurs. Dat voorstel valt waarschijnlijk in duigen, want dan moet die huisvuilzak nogal wat gaan kosten. Zo zie je maar, dat er altijd meerdere kanten zitten aan een medaille, anders zou de wereld waarschijnlijk probleemloos zijn. Dat is ze nog lang niet. Maar ondertussen kan ik, kan ook m'n goede vriendin Kee en m'n goede vriend Kees zondag wel mooi een uur langer soezen. Vergeet dan vooral niet te soezen, want als je werkelijk dat uur langer slaapt, heb je er geen fluit aan. Er is eigenlijk door vakbonden nooit geprakkizeerd over uitbetaling van dat uur vroeger in het voorjaar en dat uur later in het najaar. Wat mij betreft, mogen ze de staking concentreren op dat ene uur, zowel in het voor- als in het najaar. Daar hoeft dan de c.a.o. niet eens onder te lijden en men kan het stakingsgezicht volledig elk jaar opnieuw redden. Of dat alles gelukkig maakt, is vers twee. Noch die hogere salariëring van de vuilnisman, noch de terug gang in salaris van de Directeur Gemeentewerken wil niet bij voorbaat geluk of misère betekenen. Soms kun je met een kleinigheid gelukkig zijn. Zoals mijn herinnering aan het keukentje in mijn al lang vervlogen jongensjaren. Ik ken een vriend'lijk keukentje van vroeger uit mijn jeugd vol warmte en gezelligheid vol huiselijke deugd. Het aanrecht was er blank geschuurd, het koper glom er fijn en 's morgens stond het kwiek en blij vol licht en zonneschijn. Daar tikte steeds de oude klok met een vertrouwd geluid Prijzen af General Motors Continental S.A. Prijswijzigingen voorbehouden. Vauxhall Carlton. 1979 cc, 74 kW (100 DIN pk) Top 172 km/u, 0-100 km/u in 12,5 sekonden. Benzineverbruik bü 90 km/u konstant slechts 1 op 13,7. Ook als Estate met max. laadvolume 1965 liter. Beide uitvoeringen met GM-automaat verkrijgbaar. Carlton Sedan f 24.261,-inkl. BTW. Carlton Estatef 25.223,- inkl. BTW. per rol van 10 meter per rol van 10 meter /O 00 Vf r

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 8