Commissie O.W. kiest voor huur vuilverdichter O Rundvlees Commissie O.W. adviseert tweede vuilniswagen PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag 27 september 1979 EENDRACHTBODE 7 Ontstemd over aanvullende informatie met andere strekking. Onderhoudsfactor onzeker. Vuilverbranding duurder. uitdeudkimde AANDACHT VOOR EXTRA KWALITEIT VOOR 'OUDERWETSE' LAGE PRIJZEN. SUCADE LAPPEN BIEFLAPPEN GEBR. R.R0LL GEBR. ROSBIEF Co Simmers B en W zijn voor aankoop. Ontstemd. Minstens acht jaar. Meer of minder huisvuil. Onzekerheid. Gekozen voor huur. Twijfel. Jeugdwerk 79/80 STEMMEN VAN LEZERS Container-gebruik is een succes geworden Mensen en materieel Verbazing HUYBERGSESTRAAT 7 - BERGEN OP ZOOM - 01640-45054 Burenhulp niet gewenst Alle eindjes aan elkaar knopen Rondvraag HERENKAPSALON MUNS BUITENVEST 36 BERGEN OP ZOOM 01640-40182 Donderdags de hele dag volgens afspraak. Ook permanent op afspraak. De Commissie Openbare Werken had voor maandagavond slechts over twee zaken adviezen uit te brengen. Het werd niettemin een vergadering die van half acht tot elf uur uitliep. Met nogal wat ontstemming over een weer aangevulde informatie, die een geheel andere wending gaf aan de oorspronkelijk gevormde mening door b en w en de commissie ook voor een moeilijk probleem plaatste. Na langdurige discussie was er toch het unanieme commissie-advies om in tegenstelling tot de laatste gedachte van b en w over te gaan tot aankoop van een vuilverdichter, dat apparaat maar te huren. Dan kunnen we in elk geval onze broek niet scheuren met onderhoudskosten vond de commissie en wie weet welke ontwikkelingen zich nog binnen de acht jaar zullen voordoen, de periode waarin het Tuttelhoekje' nog als stortplaats gebruikt kan worden. Guit kon zich indenken, dat de Com missie via de jongste ontwikkeling wat wordt overrompeld, maar dat was ook het geval met uw voorzitter en met het gehele college. Zo werd het voor de weer in aktie zijnde voorzitter, wethouder L.J. Koopman een zware avond, al was hij er al een paar jaar van op de hoogte, dat de Commissie Openbare Werken gewoon lijk nogal problemen meebrengt. Hij had in elk geval het voorrecht ook het spreekrecht voor het publiek te kunnen aankondigen, al wist hij dat hiervoor in twee andere voorafgaande commissie vergaderingen ook al geen animo be stond. Dat was er nu evenmin, want de publieke tribune was gevuld met de op zich gewaardeerde belangstelling van de chauffeur van de vuilniswagen en ge meentelijk medewerker Deurloo en met oud-schilder en nestor van de raadsver gadering-bezoeker Hage. De aanschaf van een verdichter, hetzij door eigen aankoop of duur huur zag b en w als een noodzakelijke investering, die in het verlengde ligt van het herin richtingsplan der gemeentelijke stort plaats. De verdichter kan niet alleen voor een betere opruiming zorgen, maar ook voor een langer gebruik van de nog steeds goedkoopste wijze van vuilnis berging: het Tuttelhoekje. Als proef is er al een verdichter doende. De voorzitter wees er op, hoe er eigenlijk al jaren wat moeilijkheden zijn met de provincie vanwege het niet aan alle gewenste eisen voldoen van de stortplaats. De heer Koopman moest tegelijkertijd toegeven, dat de eerder aangeschafte machine op de stortplaats niet te best voldeed. Ze is gewoon te klein voor de omvang van dat werk. Daarin hebben we ons wat vergist. Zo'n verdichter is inderdaad een dure machine, maar het verlengen van de stortplaatsduur is een heel belangrijke zaak. Door de ambtelijke staf, zo ver volgde de heer Koopman is op meerdere stortplaatsen gekeken, hoe zo'n ver dichter werkt en bij de dienst gemeen telijke ontwikkeling werd niet meer ge twijfeld aan de noodzakelijkheid van zo'n apparaat. Vervolgens ook niet meer bij het college. Onder uitreiking van nog nieuwe zienswijze omtrent de aankoop, wilde de commissie-voorzitter nu liever maar eerst het woord geven aan de le den. Het PvdA commissielid P. van Schetsen beet de punt af van de discussie. Hij zei een wat afwachtende houding te moeten aannemen, omdat de materie toch wat onbekend is. Kan er bijvoorbeeld een definitief antwoord op worden gegeven, op de vraag hoe lang men nog van het Tuttelhoekje gebruik kan worden ge maakt. Zou dat hoogstens maar een jaar of 5 zijn, dan zou ik niet over een ver-" dichter prakkizeren. In dat opzicht lag er bij de stukken een duidelijk rapport van de gemeente Borsele vond de heer van Schetsen en dan zou er voor onze ge meente een goedkopere oplossing zijn. Nu hebben we aan het begin van deze vergadering nog wat nadere informatie ontvangen en de korte bestudering daarvan heeft me nog versterkt in mijn mening aan huur van een vuilverdichter voorkeur te geven, want dan gaat het maar om een verschil van een 5000,— per jaar en dan sluit je wel de risico uit van de teleurstelling als zo'n ding niet zou bevallen of als er onberekende on derhoudskosten aan komen. Het VVD Commissielid M. van Damme meende dat het om twee vragen ging. A. is een vuilverdichter nodig, b zo ja, dan kopen of huren. Voor wat het eerste be treft meende hij meteen wel positief te kunnen reageren, mits nog een jaar of acht van het Tuttelhoekje gebruik ge- van 9.45, 500 gr. NU VOOR. .7.20 van 9,75 500 gr. NU VOOR.../-/5 VOOR DE BOTERHAM 100 gr. NU VOOR ...1.85 100 gr. NU VOOR .2.10 KEURSLAGER Raadhuisstraat 28 Oud-Vossemeer Advertentie IM maakt kan worden. Men kan op zijn vingers uitrekenen dat bijvoorbeeld vuilverbranding, waartoe men dan naar Roosendaal zou moeten, veel duurder komt. Wat moeilijker is de vraag over huur of aankoop. Bij dit laatste moet men rekening houden met aankoopsom, afschrijving, dus kapitaalslasten en het wat ongewisse onderhoud. Hij was van oordeel, dat men in elk geval op mo derne (nieuwe) apparatuur jonge men sen moet zetten. Die zijn daar vaardiger mee. Vuilverdichters zijn betrekkelijk van de laatste tijd. Waarschijnlijk zijn ze nog in het stadium van de kinderziekten en daarom is de onderhoudsfactor een ongewisse zaak. Zijn mening is dan ook om maar te kiezen voor een huurma- chine. Zijn college, het SGP commissie lid M. van Dijke had dezelfde gedachte, hij erkende dat verdichten van huisvuil nogal wat voordelen kon opleveren, ze ker vanwege de eiqen stortplaats. Hij zou voorkeur geven aan een apparaat, waarin vuilverdichter en laadschop in een was gecombineerd. Ook dit derde commissielid zag in dit stadium meer voordeel bij huur dan bij aankoop. Me vrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven (KVP) was meteen van oordeel, dat de aanwezigheid van een vuilverdichter op zijn plaats is, maar vond evenals haar drie collega's huren voortshands de be ste oplossing. Zij informeerde nog naar een mogelijke beëindiging van het eventuele 8 jarige huurcontract, vooral met het oog op de in deze tijd snelle ontwikkeling van soms weer andere mogelijkheden. Voorzitter Koopman erkende dat ook het Dagelijks Bestuur van de gemeente aanvankelijk voor huur van een vuil verdichter was, hoewel menige gemeen te al tot aanschaffing overging. Een nader op een rijtje zetten van alle feiten, leerde, dat we toch zo'n apparaat in 8 jaar volledig zouden kunnen afschrij ven. Dat betekent dat er dan nog altijd een inruilwaarde in zit. Hij wilde toege ven dat de onderhoudsfactor wat onze ker is, maar daarmee is dan ook wel re kening gehouden bij het opstellen van de cijfers. Daarbij komt vooral, dat zo lang het Tuttelhoekje kan worden ge bruikt, .men nóóit waar dan ook goed koper terecht kan. Bij het college rees ook de vraag waar men naaar toe zou moeten als het Tuttelhoekje inderdaad vol is. Er zou elders op Tholen nog wel een stortplaats zijn, maar het college vreest dat er dan nog wel milieu proble men om het hoekje komen kijken en daarom de vraag of dat haalbaar zou zijn. Uitwijking naar vuilverbranding Roosendaal wordt onherroepelijk veel duurder. Met name ook de gemeentese cretaris had voorgerekend, dat indien een bedrijf geld moet gaan lenen van zo'n 12 procent (rente) de gemeente het dan zelf wel goedkoper kan doen. In die 8 jaar kun je 40.000,— meer huur te- rugvangen, hield de heer Koopman de commissie voor. Van Schetsen: Behou dens dan eventuele kosten bij brokken. Het lid van Damme toonde zich ont stemd over het feit, dat hij een middag had zoekgebracht met bestudering van de stukken, waarin b en w de voorkeur gaven aan huur, om dan op de vergade ring zelf een ander stuk te krijgen, die een ander facet inbrengt en ook een an dere b en w mening, namelijk aankoop van zo'n apparaat. Hij wil niet eens be twisten of dat niet voordeliger zou zijn, maar wel, dat het voor een commissie dan een toch schier onmogelijke zaak is een zinnig advies uit te brengen. Boven dien laat de voorzitter ons eerst een uit spraak doen en daarin is de commissie dan unaniem met het eerste b en w voorstel om te huren, terwijl ze al een andere gedachte heeft. Commissie-advies en directeur Ge meentewerken Guit kon in elk geval antwoorden op vragen van de leden, dat het Tuttelhoekje nog een jaar of acht meekan. Mogelijk via de vuilverdichter nog wat langer, maar dat is dan meege nomen. Het is voor Tholen uiterst be langrijk (voordelig) zolang mogelijk het Tuttelhoekje te gebruiken. Hoe beter het huisvuil kan worden verwerkt, hoe langer die duurt. Bovendien kan met de verdichtingsmachine ook gemakke lijker, wat eenvoudiger worden afge dekt. Dan kun je ook weer meer huisvuil storten. Ook de directeur Gemeente werken kon verzekeren, dat elke andere vuilverwerking de gemeente duurder zal uitkomen. Dat er zo lang mogelijk is doorgegaan met het produceren van in formatie, vindt enerzijds zijn oorzaak in het feit dat de vuilverdichter in een sterk groeiende ontwikkelingsfase zit en men als het ware op de drempel staat voor tijdige levering. Berekend is, dat men een verdichter in het Tuttelhoekje zo'n 1000 uur per jaar produktief kan maken. Na alles op een rijtje te hebben gezet en het geheel door de afdeling financiën te hebben laten doorspitten, hebben wij niet anders kunnen adviseren aan b en w, dan dat een aankoop van het appa raat de gemeente voordeliger zal uitko men dan de huur. Daarbij komt immers ook de inruilmogelijkheid (en bedrag) van de bestaande machine. De heer In de tweede discussieronde betwijfelde de heer van Schetsen of men inderdaad rekening moet houden met een vrij sterke toename van het huis-en be- drijfsvuil, zoals in de stukken wordt aangegeven. Door de economische-en milieu-omstandigheden zou het best zo kunnen zijn - in feite bewijzen dat ook de statistieken van de laatste jaren - dat die toename niet eens zo onrustbarend zal zijn. Gerekend naar de toename van het aantal inwoners, is het huisvuil in feite de laatste jaren op ongeveer het zelfde niveau gebleven. Bovendien vindt hij het overbodig, zoals door de direc teur Gemeentelijke Ontwikkeling ook nog werd geopperd, om in of bij het Tuttelhoekje een tweede zanddepot in te richten, nu men daar juist bij de werk plaats in Scherpenisse zo een riante mo gelijkheid heeft. De belangrijkste vraag blijft met inachtneming van alle risico factoren wat er nu aan guldens goedko per is: huur of aankoop. De heer van Damme was dermate ont stemd over de gewijzigde b en w voor stellen, dat hij de discussie nog nauwe lijks de moeite waard kon vinden. De voorzitter vond dat maar een nare op merking, want hij wil ook veel liever de leden tijdig volledig en exact informe ren, dan op het laatste moment njet een verandering komen, maar hij bleef er van overtuigd, dat beide categoriën naar het gemeentelijk voordeel zoeken. Als je op het laatste moment voor de gemeente en daarmee dus ook voor de inwoners nog wel extraas kunt verdienen, mag en wil je dat toch niet nalaten. De heer van Schetsen bleef er bij, dat het college de onzekerheid van het onder houd, het platweg gezegd in de poeier draaien van een apparaat toch niet heeft ingecalculeerd en gezien de ervaring met daar wel aanwezige apparatuur, eveneens na deskundig advies, blijft hij voorkeur geven aan huur van een ver- dichtermachine. De voorzitter meende dat het commissielid dan wel de aan trekkelijke inruilprijs over het hoofd zag. Mevrouw Deurloo wilde nog weten of er veel prijsverschil zat in vervanging onderdelen, maar daarop kon geen ant woord worden gegeven. Voor de heer van Dijke was het nog een probleem of de verwachte 1000 uren, dat de verdich ter moest worden gebruikt reëel zijn of in negatieve kant ver overschreden kunnen worden, 8. Dan immers wordt de huur steeds duurder. De heer Guit belichtte nog de vraag en het probleem van een toe-of afname van huisvuil. Hij verzekerde de heer van Dijke dat de 1000 uur een wel reële raming is, maar overigens wel een momentopname. De Zeeuwse uitkomsten wijzen nog toch in een toename van 10 procent met op Schouwen zelfs 15 procent (recreatie- vuil). De heer Van Schetsen wilde de discussie wel afronden en herhaalde, dat de jong ste informaties van b en w, c.q. de dienst Gemeentelijke Ontwikkeling hem nog hadden versterkt in zijn mening dat huur voor de gemeente aantrekkelijker was. Het bedrijfsrisico, waarover ook met name de heer van Damme sprak en dat als een fikse factor beschouwde is in deze discussie overeind gebleven. Gelet op al die gegevens wil hij b en w advise ren en een vuilverdichter te huren en niet te kopen. Hij blijkt daarin te worden gesteund door de heer van Dijke en mevrouw Deurloo. Laatstgenoemde vond onvoldoende tijd te hebben gekre gen om de jongste suggesties van b en w goed te kunnen bestuderen en ze daar om moeilijk in haar stelling kon meene men. Daarentegen wilde de grootste opposant rond deze late informatie, de heer van Damme wel ruiterlijk bekennen, dat zijn na serieuze studie van de oorspronke lijke stukken en adviezen ingenomen standpunt voor huur nu wel wat in twij-1 fel waren gebracht door de nieuwe in formatie. De dienst Gemeentelijke Ont wikkeling zegt nu: kopen. De afdeling financiën gemeente zegt: kopen. B en W zeggen dat nu ook. Hij vraagt zich af, wat hierop de Commissie Financiën zou zeggen, want dit wordt langzamerhand vooral voor die commissie toch wel een zekere noodzakelijke advies-inbreng. Aangezien hij echter het geheel niet heeft kunnen toetsen, weegt ook voor hem de risico factor van het onderhoud zwaar en daarom adviseert ook de huur van Damme tot huur van een verdich- termachine. Dat wordt dan het wel unanieme advies aan het college. Terugkijkend op een jaar waarin ze veel zegeningen mochten ontvangen in hun werk, gaat Youth for Christ weer met goede moed van start met contact- en koffie-avonden in het verenigingsge bouw te Tholen. Youth for Christ vormt een groep jongelui op het eiland Tholen die zich met woord en daad inzet als jeugd voor Christus. Zij werken inter kerkelijk en proberen jongeren die niets meer van kerk of geloof willen weten te bereiken door modernere muziek, films, gesprekken, acties en jeugdkoren. Via daaruit voortkomende contacten bou wen ze verder, naar de kerk toe. Youth for Christ probeert met genoemde mid delen een brug naar de kerk te vormen. In de loop van de tijd is gebleken, dat op deze manier veel jongeren naar de kerk terugkeerden. Het bestuur van de Dierenbescherming afdeling Bergen op Zoom en omstreken waaronder het eiland Tholen heeft als organisator van de kollektie die gehou den zal worden de eerste week van ok tober, aangezocht dhr. M. de Frel uit Bergen op Zoom. Hij is te Bergen op Zoom bekend als organisator van ver schillende feiten. Zijn streven is om in elke plaats die valt onder de afdeling Bergen op Zoom een vertegenwoordiger te kunnen vinden die genegen is het ge hele jaar door als vertegenwoordiger van die afdeling van de Dierenbescher ming te willen optreden, zodat de be woners ..et klachten of inlichtingen zich bij die persoon kunnen vervoegen. Hij zal deze dingen terstond doorspelen aan het Dagelijks Bestuur van de afdeling Dierenbescherming Bergen op Zoom, die daaromtrent dan een beslissing zal nemen. Deze personen uit die plaatsen kunnen dan ook de jaarlijkse kollekte verzorgen. Hij zoekt nog dergelijke per sonen. Vrouw-man of personen boven de 18 jaar die zich daarvoor ter beschik king willen stellen in Stavenisse, St. Philipsland, Poortvliet en Scherpenisse. Zijn telefoonnummer is 01640-34414. Het is voor een zeer goed doel. M. de Frel Schimmelpennincklaan 34 BERGEN OP ZOOM Tel. 01640-34414 De commissie openbare werken heeft zich maandagavond unaniem uitgesproken over de aankoop van een tweede vuilniswagen. Dat advies gaat dan ook naar burgemeester en wethouders en als het enigszins mogelijk is, komt het in de oktober-raadsverga- dering nog als een voorstel op tafel. Het ging overigens niet zo ven een leien dakje als het hierboven lijkt. Met name de heer M. van Damme (VVD) vroeg zich af, of alle mogelijkheden wel goed waren bekeken. In feite gaat het maar om 480 overuren voor het personeel in een heel jaar. Hij vroeg zich af of via ploegendienst of een andere methode toch geen oplossing gevonden had kunnen worden, zonder het ijverig personeel te schaden, zonder aan de serviceverlening voor het publiek tekort te doen, maar dan ook zonder nu al tot een dure aankoop te moeten overgaan van een tweede vuilnisophaalwagen. Voorzitter Koopman kon echter ook dit commissielid tenslotte overtuigen van de mening van het college, dat er geen andere mogelijkheid overbleef. Commissievoorzitter en wethouder L.J. Koopman wezen er in een toelichting op, hoe de vuilnisophaaldienst op Tho len, zoals ze thans reilt en zeilt tot grote tevredenheid werkt van de inwoners. Voor het personeel wordt het echter steeds zwaarder. De mannen moeten meer overwerken om het rond te krijgen en met de ene vuilniswagen is dat niet meer haalbaar. Er moest dus wel iets gebeuren en daarom willen B. en W. van de commissie vernemen hoe men denkt over aankoop van een tweede vuilnis wagen. Eerst is nog gepoogd, zo ver volgde de heer Koopman, om geduren de 1 dag per week van een naburige ge meente een wagen te huren, maar er was nergens in de nabije omtrek wat over compleet. Niet in Steenbergen, Halste ren of Bergen op Zoom. De mogelijk heid zat er nog in dat Schouwen wat zou kunnen helpen, omdat de levering van een nieuwe wagen ook een half jaar vergt. Hij wilde voorts wel horen, hoe de commissie er over dacht. Het commissielid M. van Damme had voorshands wel enkele vragen. Hij had in de stukken gezien, dat er bijvoorbeeld de maandag 2 wagens gaan rijden, dan weer een dag 1 wagen, enz. Bij het ma teriaal horen uiteraard ook de mensen en dat tikt er dan wel behoorlijk in. Hij had ook gezien, hoe er vorig jaar zo'n 219 uur was overgewerkt en dit eerste halfjaar 1979 al 240 uur, zodat het in totaal 480 overuren kunnen worden. Verdeeld over de personeelsleden is dat uiteraard ook weer niet zoveel per week. Verder had dit commissielid gezien, hoe het ophalen op de campings 7.500,— per jaar kost, maar kon niet ontdekken, welke inkomsten daar tegenover staan. Dit bleek via de vuilniszakken te worden betaald. De heer Van Damme informeerde of er berekeningen waren gemaakt via een ander systeem of ander ploegverband en beklemtoonde niets aan de ijver van het personeel af te doen. Integendeel, men heeft in den lande kunnen vernemen (Troonrede), dat zwaar en vuil werk be ter beloond zou dienen te worden en dit is zwaar werk. Het PvdA commissielid P. van Schetsen was enigszins verbaasd over dit voorstel. Bij invoering van de containers is er in de raad nog uitdrukkelijk gevraagd of dit consequenties zou geven, waarop het antwoord luidde, dat men nog een volle dag per week speling had. Die speling is dan inmiddels blijkbaar geheel verdwe nen. Met de heer Van Damme zou ook hij graag horen of er over een ander systeem is gedacht en gepraat. Het kan ook zijn, dat als je twee wagens hebt, wat capaciteit overcompleet is, waarmee bijvoorbeeld een buurgemeente gehol pen zou kunnen worden. Noem het kind maar bij de naam, inteumpeerde de heer Van Damme, wantje bedoelt toch /rr/ Sint-Philipsland. In de gemeente Oosterhout, zei de heer Van Schetsen, wordt zelfs alles uitbe steed. De heer Van Schetsen wist ook niet of men die richting van zgn. buren hulp zou uitmoeten, maar het zou dan kunnen. De buurgemeente heeft het ophalen uitbesteed en mogelijk zouden we wat goedkoper kunnen helpen. Het lid M. van Dijke (SGP) bevestigt hetgeen door de heer Van Schetsen was gesteld, dat er een goed jaar geleden nog een dag over was bij de ophaaldienst, terwijl er nu tekort is. Dan moet dat huisvuil toch wel sterk toenemen. De voorzitter wijst er op, dat ook de containerhuur belangrijk is toegeno men, zodat de heer Blaas al adviseert er een streep onder te zetten. Wanneer het overgelegde staatje van ophalen huisvuil wat afwijkt, kan dat bijvoorbeeld door bijzondere weersomstandigheden zijn. Daalt de huisvuilcurve in januari en fe bruari, maart en april is er gewoonlijk weer een toename door schoonmaak- werkzaamheden. De chauffeur van de auto was er op gebrand zijn wagen schoon te houden, maar daar komt ge woon geen tijd meer voor. Zo groeit het geheel toch naar een tweede wagen, verzekerde de heer Koopman. Wat het ook ophalen betreft in de door Van Schetsen bedoelde buurgemeente, vermoedt de heer Koopman, dat er daar geen interesse zal zijn, want daar wil men zoveel mogelijk niet van Thoolse mogelijkheden gebruik maken. De heer Koopman herinnerde er vervolgens nog eens aan, dat het containergebruik een succes werd, hoewel de commissie des tijds ook een negatief advies uitbracht. Met de tweede vuilnisauto krijgen we ook wat meer ruimte om in het buiten gebied te gaan ophalen, wat mogelijk tegelijkertijd kan met de kern waarin die dag wordt opgehaald. Hij verzekerde de heer Van Damme dat een ploegendienst volledig is onderzocht, maar er zat geen reëele mogelijkheid in. De heer Van Damme kon dat nauwe lijks aannemen, het gaat om maar 2 uur per dag, terwijl de woensdagmiddag nog over was voor het onderhoud en in de woensdagmorgen een kleinere kern wordt bewerkt. Is een uur overwerk zo verschrikkelijk, als de mensen daarmee zelf instemmen? Ik zou de mensen niet willen belasten, als ze er zelf op tegen zijn, maar hoe denken ze er over. We willen helemaal niet terug naar een uitbesteding van dit werk, maar daarom is het toch wel goed te weten, wat het bij uitbesteden zou kosten en ik heb uitge rekend, dat dit 18.000,— per jaar minder is. Er wordt vaak zo gemakkelijk gezegd het zelf goedkoper te kunnen. De voorzitter antwoordt, dat er met het personeel niet over gesproken is. Door het personeel van de gemeentelijke rei niging is vorige week het verzoek tot een gesprek gedaan en dat zal 3 oktober plaatsvinden. Mevrouw J.M. Deurloo- van Broekhoven (KVP) informeerde hoe lang de huidige wagen nog kan meedraaien. De directeur gemeentelijke ontwikkeling, de heer Guit, vermoedde nog een jaar of 3. De voorzitter erkent dat er door uitbrei ding van de service voor het publiek ook een verhoging van lasten inzit, nu het voornemen bestaat de huisvuilzak met 20 procent te verhogen. Dan nog moet de gemeente er 358.000,- bij leggen. We hebben altijd al een zeer laag tarief voor de huisvuilzak gehad en de burgers werden goed geholpen. De heer Van Damme zou liever meer aan arbeidsloon uitbetalen dan aan weer nieuw mate riaal. Hij vindt dat er met de mensen gepraat had moeten worden, want daar gaat het om De heer Guit wijst er dan op, hoe de serviceverlening en de dienst aardig draaien, maar het moet voor onze men sen wel binnen de 40-urige werkweek kunnen gebeuren, inclusief onderhoud materiaal. Uitbreiding van het aantal uren zou de chauffeur extra belasten, maar ook de man op de stortplaats. Je hebt niet alleen te maken met alleen weken met 5 volle werkdagen, er zijn ook weken met feestdagen, met regen dagen, met gladheid, met vakantie. Dat de wagen er nog uitziet zoals nu het ge val is, danken we alleen maar aan het feit, dat de chauffeur er een eer instelt zijn materiaal goed te onderhouden, maar het loopt wel mis. Een tweede wa gen vraagt kosten, maar service is ook wat waard. De huidige wagen wordt ouder en de noodzaak van een reserve wordt steeds groter. Met de tweede vuilniswagen kunnen we zonder over werk naar een optimale service. De heer Van Dijke erkent, dat deze dienstverlening er een van de eerste orde is en dat mag de gemeente ook geld kosten. We kunnen de taak van jle me dewerkers niet meer verzwaren. Het gaat nu 45.000,— meer kosten per jaar, maar over enige tijd is het met de huidige wagen ook een keer fout. Hij wil aan B. en W. adviseren een tweede vuil niswagen aan te kopen. De heer Van Schetsen stelt met dat advies vanaf het begin niet zoveel moeite te hebben ge had, maar er waren nog wat vraagte kens. Door het glashelder betoog van de heer Guit zijn die beantwoord en kan ik eveneens een tweede wagen adviseren, waarbij het dan ook wel nodig zal zijn aan de raad uitvoerige gegevens te ver strekken. Mevrouw Deurloo, die al eerder had gesteld, dat er voor eventuele uitbeste ding van de tweede wagen nog meer buren zijn dan Sint Philipsland, be treurde toch wel, dat niet eerst met het personeel is overlegd. De voorzitter ant woordt, dat nooit klachten zijn geko men, en er nu alleen het verzoek ligt tot een gesprek, dat ook komende is. Hel is overigens ondoenbaar tevoren met alles en iedereen te gaan praten. Mevrouw Deurloo verklaart overigens eveneens met aankoop van een tweede wagen in te stemmen. De heer Van Damme verzekert dat het hem niet om dwarsliggen te doen is, maar als het om een uur of 3 overwerk per week gaat en de mensen zijn bereid, betaal het dan in tijd of geld uit. Hij hoopt dat B. en W. toch rekening hou den met zijn opmerkingen om daarna ook te adviseren tot aankoop tweede vuilniswagen. Al was het al te laat, de heer Koopman gaf nog gelegenheid voor de rondvraag. Daarbij wees mevrouw Deurloo op het doodgaan van een boom op de Markt. De heer Guit antwoordde, dat er al iets aan is gedaan. Ze informeerde voorts hoe de veegwagen bevalt. De heer Guit zei, dat eigenlijk de frequentie belang rijk opgevoerd zou moeten kunnen worden. Als et bijvoorbeeld festiviteiten zijn geweest, zoals muziek,jubileum, wielerronde, braderie e.d., dan zou je meteen de wagen erop moeten kunnen zetten. De heer Van Damme oppert dat er misschien ook een bezem aan de tweede vuilniswagen kan worden aan gebracht. De heer Van Dijke was blij, dat de F.M. Boogaardweg is verbreed zonder op het Waterschap te moeten wachten, maar het bruggetje schijnt nog niet voor el kaar te zijn. De voorzitter antwoordt, dat er een brief loopt van bewoners, die zo'n bruggetje afwijzen. Wij moeten ons aan het bestemmingsplan houden. De com missie vond het toen om elf uur - na twee onderwerpen te hebben behandeld - welletjes. De voorzitter niet minder. THOLEN vr 20 sept: 17.30 u tennisdemonstratie Zoekweg 28-30 sept: koffietochten za. 6 okt: 20.00 uur O.L.V. Kerk, orgel concert door Jan Zwanepol, Kampen za. 6 okt: oriëntatierit M.A.C. 6-7-13-14-okt: koffietochten do. 27 sept: 20.00 uur bibliotheek, schrijfavond Amnesty International SINT MAARTENSDIJK za. 6 okt: zangavond in Haestinge SINT ANNALAND za. 29 sept: 19.30 uur Dorpshuis, zang avond V.Z.O.S., Smalstads Mannen koor, jeugdkoor Scherpenisse za. 6 okt: 20.00 uur Dorpshuis, dans avond BERGEN OP ZOOM 7 okt: Goddelijke Voorzienigheidskerk, orgelconcert door Jos van der Kooy uit Amsterdam. 7 okt: Markiezenhof, 12.00 uur Hofzaal, koffieconcert door het Muramatsu kwintet zo. 14 okt: Markiezenhof, 12.00 uur Hofzaal, koffieconcert door het Nieuw Rotterdams Kamerorkest t/m 21 okt: Markiezenhof, 150 jaar Kerk van de H. Maria ten Hemelope- ning vanaf 29 sept: Markiezenhof, Dis cokamers, verzameling antiek. Oud-Vossemeer vr. 28 sept. 15 u de Vossenkuil vakan tieweken Oostkapelle. vr. 28 sept. 20 u kantine jaarverg. V.V. Vosmeer Roxy Grijpstra en de gier 12 j do 20 u, vr za 18.45 22.15 zo 16, 18.45 21.15 u, ma, di, wo 20 u. Herbie gaat naar Monte Carlo a.l. za, zo, wo 14 u. Meisjes die er voor klaargemaakt wor den 18 j vr za 23.30 u. Luxor Sos Atoomonderzeeër gezonken 12 j do 20 u, za. 18.45, zo 16 u, di wo 20 u. Pornoparadijs 18 j vr 21.15 u, za. 21.15 23.30 u, zo. 18.4521.15 u. Rauwe nacht in Jericho 12 j zo 14 u. SI Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 7