line w ^/CHliSSEK GELUK Tho,en P0LLIE ZOON Bevolkingsdichtheid PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 27 september 1979 Tholen TRICOTAGE Markt 7 Tel. 2575 Oud— VosSemeer Sint— Annaland Stavenisse Vrijdag 5 oktober Stadhuis Tholen Aanvang 20.00 uur AV0NDK0NSERT door QUADRO HOTTETERRE Sint- Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Pierre Cnoops Sint— Philipsland DAG EN NACHT VISSER Damclub de Eendracht Spannende wedstrijden in de onderlinge competitie en- ook op de scholen wordt stevig gedamd. Vrijdag 28 september vergadering in de Gasthuiskapel, aan vang 20.00 uur. Vergeet vooral niet te komen. Zoals u ziet volop aktiviteiten in een vroeg stadium. Hieronder uitslagen van de onderlinge competitie: 1. C. Droogers - J. de Rijke sr. 2-0, 2. J. Nagtegaal - G. Brasser 2-0, 3. C. van Dijke -1. Lindhout 1-1,4. R. Nagtegaal - W.A. Boogerd sr. 2-0, 5. A. Lindhout - S. Schot 0-2, 6. C. van Splunter - P. Nieu- wenhuizen 0-2, 7. Van Maanen - P.C. van der Velde 0-2, 8. A. van Akkeren - A. Slager 0-2, 9. S. Schot - Van Maanen 1-1, 10. R. Quist - A. Schot 0-2, 11. C. van Dijke - J. de Rijke jr. 0-2, 12. J. Moerland - H. Bohr 1-1, 13. A. Boogerd - J.A. van Akkeren 1-1, 14. L. Beth - A. van Akkeren vriendsch. 0-2. Advertentie IM Lange winter Vandaag, donderdag 27 september, is een volle bus vertrokken met zwemsters van de ochtend trimclub "Vroeg uit de veren" naar Brugge. Voor één ochtend zal het stil zijn in het zwembad de Spet ter. De dames gaan een dagje uit om afscheid te nemen van hun dagelijks tri- muurtje. In Brugge wordt de stad bezichtigd en het Boudewijnpark. Onderweg wordt er op diverse plaatsen aangelegd. Het wordt riet onwaarschijnlijk geacht, dat ook nog een overdekt zwembad wordt aangedaan, om zich zodoende op de hoogte te stellen, van wat er op dit ge bied te koop is. Want vooral voor deze groep zal de winter lang zijn. De Ned. Herv. Dames krans houdt woensdag 3 okt. haar jaarlijkse verko ping van gebreide, gehaakte en gebor duurde artikelen. Deze wordt gehouden in de "Wingerd". Opening half 3 door ds. Wiillschleger. Ook zijn er weer oliebol len verkrijgbaar. Het bestuur. Advertentie 1M Politie-auto in de prak Van een onoplettendheid van een auto bestuurder werd de politiewagen, waar in de wachtmeesters Bosman en Waas dorp (chauffeur) reden, het slachtoffer. De politieauto reed onder de brug rich ting Grindweg toen uit tegenovergestel de richting een automobilist uit Oud- Vossemeer naderde. Deze bestuurder keek naar een auto op de parallelweg en een paar bromfietsen op het rijwielpad. Dit leidde de chauffeur zo af, dat hij op de verkeerde weghelft kwam en frontaal tegen de al afremmende politiewagen botste. Er bleef niet veel goed materiaal over, maar persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Auto's beschadigd Aan de geparkeerde auto van L.M. van D. werd met een scherp voorwerp scha de toegebracht, terwijl ook de buiten spiegel werd vernield. Ook de gepar keerde auto van J.T. liep schade op, vermoedelijk veroorzaakt door een pas serend voertuig waarvan de bestuurder zich niet meldde. Materiële schade was er eveneens, toen G.J.M.V. met een vrachtwagen tegen het achterspatbord reed van de op de Hoogstraat stilstaande auto van G.P.H. uit het Duitse Krefeld. Tenslotte was er zondag materiële scha de toen W. de B. met zijn auto vanaf de Stoofstraat de Hoogstraat wilde inrij den, toen juist automobilist K.J.B. pas seerde. Fietsen foetsie De fiets van C.W.G., die voor zijn wo ning stond, bleek na een tijdje te zijn verdwenen. Dat gold ook voor de twee- wieler van J.M.J.B. Beide fietsen zijn nog niet terug. Parkeren vrachtwagens De politie heeft weer verschillende klachten onderzocht over het parkeren van grote vrachtwagens. Als het daarbij ging om voertuigen of combinaties van langer dan zes meter en hoger dan twee meter, kwam er een waarschuwing van de politie. De volgende keer wordt dat een proces-verbaal. Voldoende kleuterlokalen Een prognose van het te verwachten aantal kleuters voor de komende vier jaar maakt duidelijk, dat de nu aanwe zige accommodatie voor de kleuter scholen voldoende is. B en W schrijven dat in de begrotingsbrief 1980. Het kleuteronderwijs heeft het afgelopen jaar tot grote bemoeienis aanleiding ge geven. Zowel bij het Openbaar Kleuter Onderwijs als bij de Eben Haezerschool ontstond een tekort van een lokaal. Bei de tekorten zijn opgelost (j|oor het vor men van dependances, hoewel een der gelijke oplossing uit onderwijskundig oogpunt niet ideaal is. Het opstellen van een prognose voor 15 jaar vinden b en w niet van belang om dat er dan meer onzekere factoren bij komen, bijvoorbeeld verdere verlaging van de leerlingenschaal. Het aantal ge boorten over de laatste jaren is: 1973: 110, 1974: 115, 1975: 103, 1976: 105, 1077: 94, 1978: 90 en dit jaar tot en met 30 mei 24. De belangstellingspercentages voor de kleuterscholen zijn: de Bijenkorf de Eben Haezer 27, de Klimroos 17, Kleu- terlust 13, de Merel 7%. Kleuterlust heeft nu 39 leerlingen met 2 lokalen, wat in 1982/83 zal zijn gedaald tot 31 kleuters en 1 lokaal. De Bijenkorf: 108 (85) leerlingen en 3 (3) lokalen, de Merel 22 (16) kleuters en 1 (1) lokaal, de Klimroos 51 (41) kleuters en 2 (2) loka len, Eben Haezer 81 (64) leerlingen en 3 lokalen. Muzieklessen De lessen Algemeen Vormend Muzie konderwijs (A.M.V.M.) van de Zeeuwse Muziekschool kunnen wat later begin nen dan anders omdat het moeilijk was een cursusleider aan te trekken. Nu is men daarin geslaagd door de benoe ming van mej. Bras uit Wemeldinge. Aangezien zij alleen zaterdagmorgen beschikbaar is en zowel de le als 2e AVM-klas les moet gevpn, zijn alle or ganisatorische problemen nog niet op gelost. Temeer niet, omdat de AVM- lessen voorheen op drie plaatsen werden gegeven: in Tholen, St. Maartensdijk en St. Annaland. Ook die moeilijkheden zullen mogelijk nog wel opgelost kun nen worden, zodat de AVM-lessen in elk geval kunnen beginnen. Vakantieweken vrouwenraad Veel bejaarden en gehandicapten heb ben reeds kennis gemaakt met het va kantie-oord Oostkapelle. Weinigen we ten echter hoe deze vakantieweken van de Zeeuwse Vrouwenraad tot stand ko men. Daarom zullen dhr. en mevr. Ha- gen-Manuel uit Middelburg vrijdag middag om drie uur in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer daarover vertellen en dia's laten zien. ledereen is welkom. In het bijzonder natuurlijk degenen die met bejaardenwerk bezig zijn of er be langstelling voor hebben. Er rijdt een speciale bus naar de Vossenkuil. Inlich tingen bij mej. L. Deurloo, Wal 31 of mevr. A.v.d. Peijl-Dekker, Kaay 10. Collecte De PIT-collecte voor het Protestants In terkerkelijk thuisfront heeft 870,20 opgebracht, waarvoor collectanten en gevers hartelijk dank. Peuterspeelzaal in brandweergarage De Welzijnscommissie heeft woensdag avond ingestemd met de plannen tot verbouw van de voormalige brandweer garage tot peuterspeelzaal. "Dat zal een hele verbetering zijn ten opzichte van de huidige huisvesting op de hoek Voor straat/Raadhuisstraat. Die laat erg te wensen over", zei wethouder J. Ver- sluijs. Er wordt geprobeerd de grootst mogelijke spoed te betrachten met de verbouw. Het plan is gemaakt door ge meentewerken in het bijzijn van het be stuur van de Pluus. De ingang komt aan de voorkant, bij de gymzaal. De com missieleden bekeken de tekeningen en hadden weinig opmerkingen. Raadslid W.C. van Kempen stelde nog voor, de aanschaf van een c.v. te overwegen in plaats van gevelkachels. OUD-VOSSEMEER TEL. 01667-365 Vloerbedekking nodig? Laat U niets aansmeren. Laat Pollie u vakkundig advise ren. Keuze uit zeker 300 mogelijkhe den!!! Advertentie IM, Bejaardenmiddag Morgenmiddag om half drie zullen dhr. en mevr. Hage-Manuel uit Middelburg informatie geven over bejaardenreizen. Tevens wordt toegelicht waarvoor de gelden van de Zeeuwse collecte besteed worden. Nieuwe biljart-voorzitter De Poedelaars kozen op de jaarverga dering dhr. A. Heijboer tot nieuwe voorzitter, als opvolger van dhr. J. Heij boer. Penningmeester P. Timmermans maakte plaats voor dhr. M. Pipping. Wedstrijdleider is dhr. J. van Gorsel. Competitie: kortste partij P. van Gastel, hoogste serie J. Buitenhuis 18 car, beste gem. A. Heijboer 3.917, J. Plandsoen - P. van Gastel 0-2, W. Bevelander - M. Pipping 0-2, J. Smit - J. Konings 0-2, J. van Gorsel - A. Heijboer 0-2, J. Buiten huis - M. Sterk 0-2. De Treffers: B. den Hollander kortste partij 20 brtn, hoogste serie H. Hommel 11 car, J. Geuze beste gem. 3.59, L. van Wezel, J. Etienne 2-0, J. Geuze - P. de Leeuw 2-0, P. Vis - H. Hommel 1-1, M. Moerland - G. Haver- mans 0-2, C. Burgers - B. den Hollander 0-2. na 3 wedstrijden lefdt den Hollan der met 30 p, gem. 2.44 voor P. Vis 30-2.12 en van Wezel 29-0.78. K.O.T.: C. Wessels hoogste serie 90 car, kortste partij 7 brtn, beste gem. 180,86, A. Hommel Tzn - G. Schot 2-0, C. Wes sels - A. Goudzwaard 2-0, T. Schot - A. van Daalen 2-0, P. Moerland - J. van Daalen 0-2, J. Schetters - M. Voormeu- len 0-2, D. Polderman - F. Hommel Jzn. 0-2, M. Istha - J. Potappel 0-2, A. Douw jr. - H. van Daalen 2-0, M. Goudzwaard - A. Havermans 0-2, W. de Leeuw - J. Kruf 2-0. NKV bij de bakker De Vrouwenbond NKV heeft een be zoek gebracht aan bakker F. Zwegers. Onder deskundige leiding werden koekjes, taarten, soesjes, e.d. gemaakt. Gezien de grote belangstelling waren er twee groepen, 't Programma slaagde uitstekend en in diverse gezinnen wer den die avond wat extra calorieën geno men. Het echtpaar Zwegers kreeg naast woorden van dank een presentje. In ok tober krijgen de NKV-dames informatie over de politie, o.a. met dia's. Twee kleuterscholen Het kleuteronderwijs heeft met drie lo kalen voldoende accommodatie. Wel is het zo, dat de R.K. kleuterschool niet in stand kan blijven zonder ontheffing van het ministerie. Daar deze ontheffing al enige jaren wordt verleend, lijkt het voortbestaan van St. Janneke voor de toekomst gewaarborgd. Van de kleuters gaat 70% naar de Algemeen Christelijke kleuterschool Hummelvreugd en 30% naar St. Janneke. Hummelvreugd heeft nu 52 kleuters en 2 lokalen, wat volgens een prognose in 1982/83 45 leerlingen en nog 2 lokalen zal zijn. St. Janneke daalt van 22 naar 19 kleuters en blijft 1 lokaal houden. Het aantal geboorten liep van 50 in 1973 sterk terug tot 21 in 1974, 27 in 1975, 26 in 1977, 25 in 1977 en 29 in 1979. De begrotingsbrief 1980 van de gemeente vermeldt dat er dit jaar tot en met 30 mei 2 kinderen geboren zijn, maar daar zal wel een I vergeten zijn. Afscheid zondagschool Na 25 jaar geleden op 1 oktober te zijn begonnen, neemt mej. J. Hendrikse zondagmiddag 30 september afscheid als leidster van de zondagschool. Hoofdleidster in 't ziekenhuis De hoofdleidster van de Chr. kleuter school, mej. J. de Rooy, verblijft met gescheurde enkelbanden in het zieken huis nadat ze in de school ten val kwam. Aanvankelijk leek het een voetbreuk. Operatief ingrijpen en een gipsverband was noodzakelijk. Het zal daardoor nog wel enige tijd vergen eer de hoofdleids ter haar werk kan hervatten. Er is in tijdelijke overbrugging voorzien. Via de collega's en leerlingen bereikte haar in Lievensberg een bloemstuk en talloze kaarten met de beste wensen voor een spoedig herstel. Geslaagd In huize de Werfkampen te Rilland Bath slaagde mej. J.M.M. Rijnberg CD voor ziekenverzorgster. Concert in de Schutse De Koninklijke Fanfare Accelerando gaf dinsdagavond een zomeravondcon cert op het gazon voor de recreatiezaal van de Schutse. De bejaarden konden binnen de gevarieerde nummers beluis teren. Buiten werd het al wat kil, maar de muzikanten bliezen zich tijdens het concert-uurtje wel warm. De koffie en het drankje smaakten na afloop goed. Het was voor het eerst dat Accelerando door het bejaardencentrum was uitge nodigd voor een concert. Smash begon competitie Ook voor de tafeltennisvereniging Smash 76 is alle competitie-begin moei lijk. Bij Vice Versa 3 in Oudenbosch le den Adrie Fase, Theo Heijboer en Mar tin v.d. Klooster door geen ervaring een 7-3 nederlaag Zaterdagmiddag om drie uur-maken ze dat op eigen tafels in de sportzaal goed tegen Hotak uit Roosen daal. B. Benninx - A. Fase 21-17,17-21, 16-21, P. Baaten - M. Heijboer 21-12, 21-10, T. van Aalst - M. v.d. Klooster 21-15, 21-7, Fase/Heijboer- Benninx/ Baaten 16-21, 21-19,14-21, Baaten - Fase 17-21, 19-21, Benninx - v.d. Klooster 21-13, 21-8, van Aalst - Heijboer 15-21, 21-10, 22-20, Baaten - v.d. Klooster 21-15, 21-14 Van Aalst - Fase 21-14, 21-6, Benninx - Heijboer 26-24, 18-21, 19-21. Zaterdag tennis-finale Wegens de goede deelname van 16 da mes en 12 heren aan de clubkampioen schappen van de tennisclub, was er za terdag geen tijd meer voor de halve fi nales en de finale-partijen. Er werden steeds twee sets gespeeld. Zaterdagmor gen vanaf negen uur worden nu de halve finales en finales gespeeld. Hopelijk met even goed weer als afgelopen zaterdag. Collecten De collecte voor het Prinses Beatrix- fonds heeft het mooie bedrag van 1134,58 opgebracht. Voor het Protes tants Interkerkelijk thuisfront P.I.T. (militaire tehuizen) kwam 143,25 bin nen. Gevers en collectanten hartelijk dank. Hertenkamp Het hertenkamp blijft een zorgenkindje van het gemeentebestuur. Zo is er in de begroting 1980 weer 18.000 gulden voor uitgetrokken, terwijl voor dit jaar twin tig mille was geraamd. In 1978 werd aan onderhoud/ 15.519.49 besteed. Nieuwe voorzitter S.C.S.? Enige problemen in clubverband en an dere omstandigheden deden voorzitter E.J. Joppe van de voetbalvereniging Stavenisse besluiten zijn functie neer te leggen. Vandaar dat men vanavond tij dens de ledenvergadering zal pogen de voorzitterstermijn nog te verlengen of een opvolger te benoemen. Dhr. Joppe heeft vanaf de oprichting van S.C.S. zit ting in het bestuur. Hij is al vele jaren Barok-ensemble bestaande uit: Kees Boeke, blokfluit; Wouter Möller, vio loncel; Walter van Hauwe, blokfluit; Bob van Asperen, clavecimbel, met wer ken van o.a.: Forqueray, Rebel en Marais. Kaarten 8,50; leden 7,50; CJP/Pas 65 J" 5,00 verkrijgbaar bij J. v.d. Reydt, Mossellaan 47, Tholen, tel. 01660-2876 en indien nog voorradig 's avonds a/h stadhuis. Advertentie IM voorzitter, wat uiteraard bij zo'n vereni ging wekelijks veel vrije uurtjes vergt. Kleuteronderwijs Het kleuteronderwijs krijgt de komende jaren, evenals in andere dorpen, met een daling van het aantal leerlingen te ma ken. Toch is hier de daling niet zo ri goureus, dat daardoor lokalen overtollig zouden worden. De eerstkomende vier jaar zijn er op dit punt geen problemen te verwachten. De Kubus heeft nu 98 leerlingen en 3 lokalen, wat in 1982/83 wordt geraamd op 82 en 3. Benjamin heeft momenteel 55 kleuters en 2 loka len, wat in 82/83 46 en 2 zal zijn. Het belangstellingspercentage voor de Ku bus is 64.5, voor Benjamin 35.5%. Het aantal geboorten was in 1973 56, in 1974 58, in 1975 55,42 in 1976,47 in 1977, 54 in 1978 en 14 tot 30 mei van dit jaar. Gewond na botsing Mej. M.J. van S. uit Tholen raakte onwel achter het stuur, waardoor ze op de Ho- geweg met haar auto tegen een boom reed. Dr. Veldman constateerde kneu zingen en schaafwonden over het hele lichaam. De auto was total loss. In de verkoopruimte van Haestinge werd er ingebroken. Er was een ruit stuk, terwijl er ook resten verbrand papier werden gevonden. Er werd echter niets vermist. Thoolse reddingsbrigade Het bestuur van de wat ingeslapen Thoolse reddingsbrigade wil de T.R.B. nieuw leven inblazen. Voor heroprich ting zijn veel nieuwe leden nodig en ook enkele mensen die een bestuursfunctie willen vervullen. Bij voldoende belang- stellinq gaat de T.R.B. deze winter aan het werk in een overdekt zwembad. Op zaterdag 6 oktober om elf uur is er voor geïnteresseerden een informatie- en in schrijvingsbijeenkomst in Haestinge. Sportver. N.A.K.S. Vrijdagavond 28 sept. a.s. houden wij onze algemene ledenvergadering in Haestinge, aanvang 8 uur. Wij hopen dat op deze vergadering iemand bereid zal zijn zich kandidaat te stellen voor de functie van voorzitter. Deze is nl. al 2 4 jaar vacant. Wij hebben hieromtrent al een vage toezegging gekregen. Alle leden worden dan ook vriendelijk doch drin gend verzocht op deze vergadering aan wezig te zijn. Advertentie IM Collecten Voor de kankerbestrijding kwam 4643,51 binnen, ruim twintig gulden meer dan vorig jaar. Voor het Prinses Beatrixfonds eveneens een mooi be drag: 1710 gulden. Alle gevers en col lectanten hartelijk dank. Correspondent Dhr. M.C. van Vossen heeft ons laten weten, het correspondentschap te willen beëindigen. Onder dank voor de dienst verlening vragen wij een nieuwe corres pondent in St. Maartensdijk. Voor het verzorgen van het plaatselijk nieuws. Belangstellenden kunnen zich melden bij Eendrachtbode, Postbus 5, St. An naland, tel. 01665-2752. Voorlopig kun nen berichten tot dinsdagmiddag vier uur afgegeven worden bij onze bezorger, fam. de Hond, Frans van Borsselen- straat 1 Tourclub de Bidon Tourclub de Bidon houdt morgenavond een ploegentijdrit. Het klassement ziet er momenteel als volgt uit: 1. C. Bazen met 1998 km, 2. Hans v.d. Rhee 1744 km, 3. Arie Bogers 1725 km, 4. Ron v.d. Graaf 1537 km, 5. Piet Geluk 1248 km. De Zeebaars Uitslag van de 5e Bekerwedstrijd, vervist te St. Annaland. 1. C. Zwagemaker 1930 pnt, 2. K. Snij ders, Raamsdonksveer 88 5 p, 3. D. Ti- chem Scherpenisse 785 p, 4. W.M. Ge luk 630 p, 5. L.J. de Graaf 620 p, 6. G. Boogerd, St. Maartensdijk 550 p, 7. S. Schot Tholen 515 p, 8. C. Tichem St. Maartensdijk 490 p, 9. S. Brooshoofd, Raamsdonkveer470 p, 10. M. Bijl 390 p. Je wordt geroepen Dinsdagavond om zeven uur wordt er, ter opening van het winterwerk, een bij eenkomst gehouden in de N.H. Kerk, vooral afgestemd op de jeugd. Ds. Bud ding zal spreken over 'je wordt geroe pen'. Het kinderkoor o.l.v. Jan Wesdorp verleent medewerking.Een ieder, jong en oud, is van harte welkom. Plattelandsvrouwen en muziek De Bond van Plattelandsvrouwen is donderdag met het nieuwe seizoen be gonnen. De presidente maakte met het winterprogramma duidelijk, dat er een drukke tijd voor de deur staat. Men is veel te gast bij andere afdelingen. Donderdagavond nam mevr. Bout-Sak- ko uit Tholen de Plattelandsvrouwen mee in de muziekgeschiedenis vanaf 1000 t/m 1979. Ze vertelde enthousiast en liet stukken horen van een Grego riaans kerkkoor, verschillende compo nisten, Chr. Deutekom, Negro Spiri tuals, jazz en hedendaagse popmuziek. Mevr. Versluijs bedankte mevr. Bout hartelijk en bood haar bloemen en een geschenkenbon aan. Drie groepen leden waren verder een middag te gast bij bakker van Oost in Tholen en bakker Schot in St. Maartensdijk. Met groot enthousiasme bakten de dames heerlijke bolussen en luxe broodjes. De bakkers kregen een presentje/voor hun gastvrij heid. Geweldig dat zoiets nog kan bij de warme bakker, die het altijd erg druk heeft. Maandag is de haakcursus be gonnen o.l.v. mevr. van Veenendaal uit Tholen. Op 24 oktober behandelen de plattelandsvrouwen het maken van glasmozaïek.' 155 km op de fiets Zestien leden van de Tourclub Zeelands Welvaren hebben zondag de West Bra bant route over 155 km gefietst. De weersomstandigheden op deze zomerse dag waren ideaal. Voorbij Vrederust viel Piet Goedegebuure in een droge sloot, maar 't liep goed af. Jo Moerland kreeg de eerste lekke band. Na 75 km werd bij Breda koffie gedronken. Via Zundert, België, Essen en Huijbergen ging het huiswaarts. Rien Schipper en Jan Opree hadden nog bandenpech. Om half vier was men bij het clubhuis. Op 30 sep tember is de laatste rit, waarna op 7 ok tober nog een precisie tijdrit volgt. Vernielingen Bij camping de Oude Hoeve, waar in de omgeving ook aan de dijkversterkingen wordt gewerkt, werd een ruitenwisser van een kraan vernield. Bovendien werd er een luchthoorn meegenomen. Ver moedelijk gebeurde dit al in de nacht van zaterdag op zondag 16 september. Brandjes Voor de statistiek zij nog vermeld, dat er bij de fam. Quaak in de Laban Deur- loostraat op 11 september 's middags omstreeks half één een brandje was toen de vlam in de pan sloeg. De schade viel mee, al was het plafond wel geblakerd. Op 17 september 's middags om vijf uur ging er bij de Scaldisstraat een stoppel veld in brand nadat een elfjarige jongen losliggend stro in brand had gestoken. De brandweer uit St. Maartensdijk zorgde voor blussing, waarna men de politie nog hielp bij het uitmaken van een bermbrandje aan de Frovinciale- weg. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Naar Neeltje-Jans. De reis, die het bestuur van de bond voor ouderen op 19 september maakte, verliep uitstekend. Er waren 44 perso nen, die hieraan deelnamen. Eerstens was er veel te zien in het gebouw van waterstaat, waar men volledig uitleg kreeg, hoe en wat er moet gebeuren, eer men in staat is de Oosterschelde van een doorlaatopening te voorzien. Het wer- keiland zelf was niet voor bezoekers toegankelijk. Het is er ook te gevaarlijk met al die grote machines. In de Banjerd werd een koffietafel gebruikt en ten slotte in de Raaiberg nog een afzakkert je. Op 19 oktober is er gelegenheid voor de ouderen met de bus naar de Expo in Tholen te gaan en degenen, die daar een kijkje willen nemen, wat zeker de moeite waard is, kunnen zich opgeven bij voor zitter M.P. Geuze. Elke eerste dinsdag van de maand, dus nu dinsdag 2 oktober, haalt de voetbalver eniging S.P.S. oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie IM Huishouden en opvoeding Mevr. Stayer uit Zonnemaire heeft voor de NCVB, die voor het eerst dit seizoen weer vergaderde o.l.v. mevr. Elenbaas- Tramper, gesproken over huishouden en opvoeding. Hieraan werd nog een quiz verbonden. De volgende bijeen komst is 16 oktober. Dan spreekt mevr. Nagelkerke-van Ronden over 'samen leven'. Kandidaten diaken De heren J. van Gorsel en M. van Ou denaarde zijn kandidaat om diaken M. Mol in de Hervormde Gemeente op te volgen. Maandag 1 oktober kunnen mannelijke lidmaten hun stem uitbren gen in de consistorie, van tien tot elf of van zes tot acht uur. Aanrijding Op de Paasdijkweg was er maandag een aanrijding toen W.M.C. van L. uit St. Annaland met zijn auto tegen M.J.N. uit Poortvliet botste, die ter hoogte van Bu- delpack linksaf sloeg. De voorkant van de auto van N. liep flinke schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De beheerscommissie van 't Ouwe Raed'uus presenteert de bekende buutreedner (conférancièr) uit Maasbracht. Plaats: Poortvliet, in het dorpshuis. Datum: vrijdag 28 september 1979. Tijd: 20.00 uur. de zaal. Na afloop een gezellig samenzijn met muziek. Advertentie IM Bedrijfsongeval Dhr. J. Polderman kwam tijdens z'n werk in St. Maartensdijk met zijn hand beklemd te zitten, waardoor een grote wonde ontstond. Medische behandeling was noodzakelijk, terwijl hij z'n werk voorlopig niet kan uitoefenen. Meer vaarten veerdienst Na enkele jaren van terugloop, is het aantal vaarten met de veerdienst Zijpe Anna Jacobapolder in 1978 gestegen van 23.807 tot 23.946. Er werden 159.694 personenauto's vervoerd (ca. 5000 meer) en 425.274 passagiers (ca. 1700 meer). Het aantal kleine vrachtauto's, fietsen, kampeerwagens en motorfietsen liep wat terug. Het aantal grote vrachtauto's bleef nagenoeg gelijk maar autobussen waren er 39 meer: totaal 136. Het aantal motoren met zijspan dat van de veer dienst gebruik maakte, steeg van 490 naar 670. Vrede in Anna Jacobapolder Vorige week zijn alle leerlingen van de School met de Bijbel in Anna Jacoba polder bezig geweest met het thema Vrede in het kader van de landelijke Vredesweek. Allerlei aktiviteiten wer den in projektvorm verwerkt. De week werd op de maandagmorgen geopend met een kringgesprek tussen de leerlin gen van de hele school, waarbij het the ma Vrede werd geïntroduceerd. In de rest van de week hielden de kinderen van klas 1, 2 en 3 zich bezig met het maken van tekeningen en collages en werden.vredesliedjes ingestudeerd. De leerlingen van de hogere klassen gingen de polder in voor intervieuws, discus sieerden met elkaar over de "Verklaring van de rechten van de mens", luisterden naar klassieke muziek passend bij het thema en maakten een muurkrant. De vredesweek werd op vrijdagmiddag ge meenschappelijk afgesloten door het maken van een vredesboom, waarin de kinderen hun wensen ten aanzien van de vrede op kartonnen blaadjes konden ophangen. Door middel van zang en pel rond m/ de boom vormde deze middag het hoogtepunt van dit vredesprojekt. Auto in de sloot Een ernstig aanziend verkeersongeluk op de Provincialeweg liep vrijdagavond omstreeks zes uur goed af. L. v.d. R., kwam vanaf Zijpe en raakte omstreeks 400 m voor de .afslag naar de Oudeweg zijn macht over het stuur kwijt. De auto kwam verkreukeld op z'n dak in de-sloot terecht, terwijl de bestuurder gelukkig zonder lichamelijk letsel door omstan ders uit het wrak kon worden bevrijd. De gewaarschuwde dokter Menger en de brandweer hoefden niet op te treden. De brandweer beschikt overigens over een zogenaamde portopower, een appa raat waarmee inzittenden uit autowrak ken kunnen worden bevrijd. D.S.V.F. Uitslagen 20 sept junioren: L.v.d. Wal - R. Bout 0-1, J.F. Wallet - E. Hage 1-0, C. Fontijne - A. Beurkens Vi - Vi. Senioren: H. Cosman - A. Nijpels 0-1, J. Walpot - J. Ciggaar 1-0, R. Faasse - J. van Oudenaarde 0-1. Geringe animo De Tholenrit van de M.A.C. trok zater dag een minimale deelname van zes au to's. Nog nooit zijn er zo weinig liefheb bers geweest. Jammer van alle voorbe reidingen die het bestuur voor zo'n rit treft. Start en finish was in de Hollaire- weg over de Krabbenkreekdam. J. van Iwaarden werd winnaar voor A.v.d. Wal, Mej. C. Hiemstra, P. van Iwaarden en C. Verwijs. Benoeming Molenaar De gemeenteraad heeft gisteravond ge sproken over de benoeming van dhr. J.J. Reijngoudt tot molenaar. Dit is een kleinzoon van wijlen dhr. C. Meijer, die jaren de molen regelmatig liet draaien. Tijdens zijn ziekte viel dhr. Reijngoudt al in en hij heeft zich nu ook bereid verklaard zijn grootvader op te volgen. Mede omdat hij zelfstandig is, moet er een ongevallenverzekering afgesloten worden. B en W willen hem jaarlijks een symbolisch bedrag van 200 gulden ge ven. In onze streek woonden er vorig jaar gemiddeld 115 mensen per vierkante kilometer: 20.425 mannen en vrouwen op 177,15 km2. Voor Tholen was dat 125 inwoners per km2: 18.220 opl45,67 km2 en voor St. Philipsland 70 inwoners per km2: 2205 op 31,48 km2. Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. T echnisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 30 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u ds. L. Wiillschleger GEREF. KERK 10.00 en 17.00 uur ds. P. Bijl, Heine- noord CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur kand. J.P. Boiten, Apeldoorn GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. J.J. Roodsant R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden (H.A.) GEREF. KERK 10.00 uur 15.00 uur ds. Klap, Fijnaart CHR. GEREF. KERK 10.00, en 18.30 uur leesdienst 14.30 kand. J.P. Boiten, Groningen. GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur dhr. Heij, Krimpen a/d IJssel 18.00 uur ds. M.D. Geuze (H.D.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur ds. Hegeman, Ermelo GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u ds. M.J.G. v.d. Velden, Doorn 18 u ds. D.J. Budding, Scherpenisse OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon (voorb. H.A. en H.D.) HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur ds. P. Quartel, Gouda 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur, leesdienst di. 2 okt. 19.00 uur ds. J. van Prooijen GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. M.D. Geuze, St-Annaland 18.00 uur ds. W.J. Gorissen, Stavenisse GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. J.C. Streefkerk, Middelburg (H.A. en dankz). GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur kand. J.G. van Willigen, Vee nendaal 14.30 uur ds. P. Horst, Naaldwijk GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst wo. 3 okt 19.30 uur ds. H. Ligtenberg, Middelharnis OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10:00 en 15.00 uur ds. P. Boomsma, Leersum WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400 St-Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St. Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St.-Philipsland Zr. de Rooy, Poortvliet, tel. 01667-453 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse. Zr. Pigmans, Oud-Vossemeer, tel. 01667-758 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 28 sept. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclasserings. ver. en buro Levens- en Gezinsvragen. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 28 t/m 4 okt. vrijdag 28 zaterdag 29 zondag 30 maandag 1 dinsdag 2 woensdag 3 donderdag 4 8.43 - 20.59 9.26-21.52 9.28 - 22.09 10.56 -23.46 12.36- 0.14 1.15 - 13.45 2.12-14.38 zaterdag 29 sept. Eerste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2