GELUK *0 li B00GAART K. J. Boogaart PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 20 september 1979 Tholen Dr. MELLEMA Adler confectie verkoop THOLEN MARKT 7 Oud Vossemeer Radio - T.V. - Wasauto maat - stereo - HiFi - enz. kopen, even bij binnenlopen. Firma Sint— Annaland Stavenisse Sint- Maartensdijk DAG EN NACHT VISSER 2 Orgelconcert muzikaal hoogtepunt. Het talrijke publiek, dat zaterdagavond de Grote kerk grotendeels vulde, be leefde een muzikaal hoogtepunt met een goedgekozen en voortreffelijk vertolkt orgelprogramma, georganiseerd door concertcommissie "Organum" te Har- dinxveld-Giessendam en uitgevoerd door de bekende organist Klaas J. Mul der uit Kampen. Concertgever opende met een eigen bewerking over Psalm 68 waarna samenzang van deze Psalm de verzen 2 en 16. Hierna werden achter eenvolgens ten gehore gebracht werken van Joh. Seb. Bach (Toccata en fuga in d-moll en 2 koraalvoorspelen), G.F. Handel (Menuet uit "Berenice" en Sin- fonia uit "Salomon"), G. Tartini (Sara bande), F. Mendelssohn-Bartholdy (So nate III in A-dur over "Aus tiefer Not schrei ich zu Dir"), A. Guilmant (Mar- che Religieuse, op Handels "Lift up your heads") Ch. M. Widor (uit Symp honic V, Allegro Cantabile en Toccata). Het concert werd besloten met een im provisatie over Psalm 42, waarna aan sluitend gezongen werd Ps. 42:3 en 5. Op deze avond kwam weer eens duidelijk naar voren, wat een prachtig orgel de Herv. gemeente bezit, maar ook dat een grote opknapbeurt zachtjesaan noodza kelijk gaat worden. Helaas zal hiervoor wel geen geld beschikbaar zijn. Het volgende orgelconcert wordt gege ven op 6 oktober a.s. Organist is dan Jan Zwanepol uit Kampen. heeft vakantie van 24 t/m 28 sep tember. Waarneming praktijk en apot heek voor spoedgevallen DR. R. P. KALE, Molensingel la, tel. 2542. Advertentie 1M Voor Philadelphia D Gereformeerde jeugdraad heeft vijf honderd gulden van de opbrengst van e rommelmarkt op Koninginnedag ge schonken aan Philadelphia, de Prot. Chr. Oudervereniging van geestelijk ge handicapten. Het geld wordt gebruikt voor het werk onder gehandicapten' o.a. in het clubhuis 'Ons Huis' in Scherpe- riisse. Philadelphia was bijzonder inge nomen met deze gift. donderdag en vrijdag 4 en 5 oktober Advertentie 1M Gevonden en verloren Op het groepsbureau der Rijkspolitie, Hofstraat 4, zijn inlichtingen te verkrij gen omtrent: gevonden: een bruin gevlekte poes; 4 sleutels van een Honda; een richtin gaanwijzer; een herenhorloge; 2 koffer sleutels; een jonge kat; een rode plastic schep; een kinderportemonnee met in houd; een gouden armband; een bank biljet van 10,— een polshorloge; een .bruine knipportemonnee; een heren horloge; een rode portemonnee met in houd; een bankbiljet van 25,— een blauwe sportfiets; een rode herenfiets; een dameshorloge met zilveren band; een zwart/grijze kat; een huissleutel; een skelter kleur groen/oranje. Verloren zijn: een portefeuille met in houd; 25 kanaries; een zwarte herenfiets merk Gazelle; een gouden schakelarm band; een Parker balpen met inscriptie; een bruine portemonnee met inhoud; een bruine kinderportemonnee met in houd; een cognackleurige portemonnee met inhoud; een wit jasje met daarin een paspoort; een zilveren armbandhorloge; een portemonnee met inhoud; een don kerrode step; een voltmeter; een zilve ren slavenarmband; een polshorloge; een bruine portemonnee met inhoud; een lichtblauwe portemonnee met in houd: een loonzakje met inhoud; een bromfietssleutel merk Yamaha; een he renpolshorloge; 2 bankbiljetten van 25,— een Duitse Dog; een bastaard herdershond. Voldoende schoollokalen Uit een prognose van het aantal leerlin gen linden b en w met voorzichtigheid af, dat het Lager Onderwijs de eerstko mende zes jaar over voldoende lokalen beschikt. Alleen de C.N.S. de Regen boog heeft in 1981/ 1982 een zodanig aantal leerlingen, dat de aanstelling van een zevende leerkracht dicht benaderd wordt. De sterke groei die de O.L.S. Ter Tolne gedurende de laatste jaren heeft doorgemaakt, lijkt tot stilstand gekomen te zijn door de sterke daling van het ge boortecijfer en de (nog) beperkte bouw mogelijkheden. De groei van Ter Tolne is voornamelijk te danken geweest aan de toename van de bevolking. In de prognose zitten wel een aantal onzekere factoren zoals het wel of niet handhaven van het onderwijsstimuleringsbeleid (hierdoor heeft Ter Tolne nu I extra leerkracht) en faciliteiten voor onder wijs aan buitenlandse leerlingen. Een verdere verlaging van de leerlingen- schaal per klas kan mogelijk aanleiding geven tot het bouwen van extra lokalen. Ter Tolne heeft momenteel 295 leerlin gen (11 klassen), terwijl dat in 1984/ 1985 op 282 10 5/9 lokaal) wordt geraamd. De Regenboog telt nu 177 leerlingen (6 klassen) en de prognose 84/85 is 173 (6 klassen). De Eben Haë- zerschool tenslotte heeft 166 leerlingen (6 klassen), terwijl dat in 84/85 op 168 (6 klassen) wordt geschat. Het belangstel lingspercentage van de drie lagere scho len is: Ter Tolne 45, de Regenboog 28 en Eben Haëzer 27%. Opening clubgebouw Eegedima Het nieuwe clubgebouw van de tennis vereniging Eegedima aan de Zoekweg wordt vrijdagmiddag 28 september offi cieel in gebruik genomen door wethou der van Sportzaken C.J. Moerland. Aansluitend is er een tennisdemonstra- tie op hoog niveau tussen de Zeeuwse kampioen Hans Felius uit Vlissingen en de Brabantse toptennisser Jack Wille men uit Breda. V.O.S. cursus Jeanne Suilen uit de Hoogaarsstraat heeft namens de V.O.S.-werkgroep een subsidieverzoek ingediend bij het pro vinciaal Bestuur van Zeeland voor fi nanciering van de eerste cursus. Ze vraagt een startsubsidie van vijftig pro cent in de op 2620 gulden geraamde kosten. Eerder reageerde de gemeente raad al positief op een subsidieverzoek. De V.O.S.-cursus (vrouwen oriënteren zich in de samenleving) bestaat uit twaalf bijeenkomsten van twee uur per week. In een groep van circa vijftien vrouwen vormt de cursiste zich aan de hand van informatie - eventueel ver strekt door een deskundige - zelf haar mening over onderwerpen de vrouw in dE maatschappij betreffend. De cursus wordt begeleid door twee dames die hiervoor een training hebben gekregen. De vijftien deelneemsters dragen zelf elk vijftien gulden bij. De vergoeding voor de cursusleidsters, 960 gulden, vormt de grootste onkos tenpost. gevolgd door 720 gulden voor zaalhuur en creche, 350 gulden voor werving, porto en cursusmateriaal, 180 gulden voor de crècheleidster, 160 gul den onvoorzien. 100 gulden reiskosten docenten, 100 gulden kosten externe d §centen en 50 gulden reis-, telefoon- en administratiekosten begeleiders. Diepvries gevuld. Hoewel al heel wat akkers leeg zijn. is nog niet de gehele oogst 1979 geborgen. Met name de uientrek en de suikerbie- tenrooi is nog aan bod terwijl ook nog wat aardappelen in de boxen moeten. Aan het roven van een bloemkooloogst werd de heer K ong*%raagd geholpen, want van zijn perceel aan de V,eerweg werden een 80 bloemkolen meegeno men en dan zit de diepvries in een keer vol. De politie en zeker de eigenaar van de bloemkool zou nu toch wel graag willen weten, welke diepvries daarmee eventueel is gevuld. Op het perceel bouwland aan de Kerkweg van de heer C.J. van der SI. werden door onbevoeg den aardappelen gerooid en meegeno- Luchtfoto terecht. De uit de recreatiezaal vhn Huize Ten Anker enige tijd geleden verdwenen luchtfoto van het stadje is weer terecht. Een onbekende heeft de foto in Ten Anker teruggebracht. Of hij inmiddels een reproduktie heeft, werd er niet bij- verteld. Snelheidscontrole Op de Thoolse Provinciale Wegen werd door de Rijkspolitie verkeerssnelheids- controle uitgeoefend. Het gevolg was een viertal bekeuringen. Toch gevaarlijk. De speelgoed-trekbommetjes zijn nogal in bij de jeugd. Dat dit materiaal niet geheel ongevaarlijk bleek heeft een meisje ervaren. Aan haar fietsje was zo'n bommetje door leeftijdsgenoten beves tigd. Bij het wegrijden was er het plofje en ook een verwonde hand. Inbraakpoging. Bij de familie B. in de Dalemsestraat werd een poging tot inbraak gedaan, terwijl de bewoners 's avonds laat. thuis waren. De deur werd geforceerd, waar schijnlijk met een breekijzer. Toen de eigenaar verdachte geluiden hoorde, keek hij uit een bovenraam en zag een jongeman snel verdwijnen en een eind verder in een auto stappen. De politie heeft de zaak nu in onderzoek Dure scharensliep. Bij de Gemeentelijke Mavo ontstonden moeilijkheden met een scharenslijper, die een exhorbitant hoog bedrag vroeg voor het weer scherp maken van mate rialen. De vakman zakte enkele hon derden guldens in de eerste vraagprijs, toen de directeur niet voornemens was aan de ongegronde wens te voldoen. Daarmee werd de zaak opgelost. Bij een andere school werden in dat opzicht te voren stekken geslagen en ontstonden dan ook geen moeilijkheden. Voorruit vernield. Een in de Kotterstraat geparkeerd Volkswagenbusje van P. uit Oud-Vosse- meer moest het ontgelden, toen door baldadigheid een klinker door de voor ruit werd gesmeten. Dat moet tussen 22.00 en 23.00 uur zijn gebeurd tegen over de nieuwe supermarkt. Men is daar aan herbestrating doende., waardoor er losse klinkers voor het grijpen liggen. Cursussen van start. Vanavond 20 september - is er een ken nismaking bijeenkomst voor deelnemers aan de door de Z.V.U. georganiseerde cursussen Engels. Frans en Midden standsdiploma. Dat is dan om half acht in de Gemeentelijke Mavo. Er kunnen 1 nog deelnemers bij. N.C.V.B. De N.C.V.B. heeft haar vergaderseizoen geopend met een streekvergadering. die gehouden is in de Geref. Kerk te Tho len. De presidente mw. M.C. Hameete- man-v.d. Sluys verwelkomde de 250 da mes van 8 afdelingen. Ieder jaar op nieuw is het een blijde en feestelijke er varing elkaar weer te ontmoeten. Het is een voorrecht dat de ontmoeting ook vanavond weer mogelijk is en dat wij op deze wijze ons nieuwe verenigingssei zoen moge beginnen. Samen op weg gaan, ons bezinnen op allerlei aktuele onderwerpen. De bedoeling van deze avond is dat we iets meekrijgen dat ons stimuleert zodat e onze plaats innemen daar waar God ons stelt. Een plaats die we op verantwoorde wijze moge bezet-' ten, aldus mevr. Hameeteman. In het bijzonder werden welkom geheten, mw. Cornet gewestelijke presidente van de N.C.V.B,. mw. Nagelkerke rayons kon- taktvrouw, de schrijfster Gien Karssen en Eanggroep Vrederust. De meditatie was uit Johannes 6. Gie Karssen hield een lezing over haar boek "Een vrouw naar mijn hart". De vrouw in Spreuken 31, die in dit boek wordt belicht, laat zien welke wijde grenzen God haar heeft gesteld. Het beschrijft hoezeer God geïnteresseerd is in het welzijn van de vrouw en hoe veelkleurig haar leven daarom mag zijn. Het laat een echtge note en moeder zien, die zowel een warmvoelend medemens als een kundi ge zakenvrouw blijkt te zijn. Na de pau ze was het de beurt aan Zanggroep Vre derust die de avond verder verzorgde met: zang, solozang en deklamatie. Het ging hun goed af het was fijn naar ze te luisteren, ook muzikaal erg goed ge bracht. De pres. dankte Gien Karssen voor haar interessante lezing, de zang groep Vrederust voor hun muRkale medewerking, de organiste mw. Rogge band voor het begeleiden van de sa menzang, verder alle medewerksters die er toe hebben bijgedragen voor het goed slagen van de avond. Mw. Cornet be sloot de avond met een persoonlijk woord en dankgebed. Reis zieken Vrijdag 14 september hebben 10 zieken uit Tholen, een fijne reis gemaakt met het schip van de Zonnebloem "De Scheldevallei". Er waren 220 patiënoen aan boord en de tocht was naar de Del tawerken, waar de heer J. Deurloo een uitleg gaf. Ook waren aan boord domi nee Roodsant uit St. Maartensdijk en Tholen, en pater Alexander uit Hooger- heide. Dank zij de goede medewerking van de staf, die voor de koffie en de lunch zorgden, is het een fijne dag ge worden. Damclub Op enkele scholen op het eiland wordt reeds een aanvang gemaakt met een onderlinge competitie dammen. Er kunnen er nog meer bij! De onderlinge competitie is goed op gang. Hieronder volgen de uitslagen van de vorige week gespeelde wedstrijden. J.D. Rijke sr. - J. v. Zielst 1-1. H. Böhr - S. Schot 2-0, W.A. Boogerd - J. Nagte- gaal 1-1, A. Lindhout - L.v. Dijke 0-2, A.v. Akkeren - P. v.d. Velde 0-2, Van Maanen - C.v. Splunter 2-0, J.D. Rijke jr. - J.v.d. Velde 0-2, R. Nagtegaal - J. Moerland 1-1, P. Nieuwenhuijzen - R. Quist 2-0, A. Schot - C.v. Dijke 1-1, A. Boogerd jr. - J. Moerland 2-0. v.r-, Vogeltentoonstelling De Vogelvrienden hebben in zaal Sapa- row de organisatie van de tentoonstel ling op 9 en 10 november besproken. Met een loterij, Rad van Avontuur en een verkoopbeurs moet dat weer een aantrekkelijk evenement worden. Op de scholen zal een natuurfilm worden ver toond. waarna de kinderen tekeningen kunnen maken die op 9 en 10 november worden tentoongesteld. De Vogelvrien den hebben grote plannen voor het kweekseizoen 1980, zo bleek uit het aantal bestelde ringen. Collecte K.W.F. en P.I.T. De collecte voor de kankerbestrijding heeft 2512,87 opgebracht, 182,54 meer dan vorig jaar. Dat is ruim één gulden per inwoner. Voor de P.I.T. (Protestants Interkerke lijk Thuisfront) kwam 267,11 binnen, maar ook deze gevers en collectanten hartelijk dank. Nieuwe onderwijzer Dhr. J.G.M. Voorbraak uit Roosendaal is in tijdelijke dienst benoemd aan de Openbare Lagere Die Heenetrecht- school, die daarmee vierklassig wordt. Dit komt door daling van de leerlingen- schaal. maar het vierde lokaal is maar 1 jaar noodzakelijk. Dan gaat de O.L.S. weer terug naar drie klassen. Daarom wordt er geen houten noodlokaal ge plaatst. Er is een goede gemeenschaps ruimte aanwezig, die als leslokaal inge richt kan worden. De R.K. en Prot. Chr. lagere school beschikken elk over drie lokalen. Op iets langere termijn bestaat de mogelijkheid, dat er aan beide bij zondere lagere scholen een lokaal vrij komt. Momenteel heeft de O.L.S. 83 leerlingen, de R.K.S. 64 en de P.C.S. 74. Voor 1984/85 worden die aantal ge raamd op 64, 58 en 57. Het extra lokaal voor de O.L.S. is nodig omdat er in 1973 totaal 50 kinderen zijn geboren. In 1974 daalde dat scherp tot 21, terwijl er vorig jaar 29 kinderen werden geboren. Het belangstellingspercentage voor de O.L.S. is 36. RKS en PCS elk 32%. De Zonnebioem Achttien gasten van de Zonnebloem hebben vrijdag met goed weer een boottocht gemaakt vanuit Bergen op Zoom. Via de Eendracht, St. Philips- land. £ierikzee en Goes kwam men weer op de thuisbasis. De verzorging was goed en de Zonnebloem-gasten hebben veel plezier gehad. Aanrijding Op 18 september ontstond een aanrij ding in de Broekseweg. waar men doen- Alle bekende merken leverbaar o.a.: PHILIPS - ERRES - SABA - MOULINEX - MARIJNEN - MIELE - ZANUSSI - IGNIS - enz. Erkend Philips - Erres - Saba- dealer. Deskundige aanleg T.V. en F.M.-antennes. Beleefd aanbevelend: Dorpsweg 39, Oud-Vossemeer, telefoon 01667-580. Voor goede T.V. en wasautoma- tenservice, enz. Advertentie IM de is met de aanleg van een rijwielpad in de richting Sint Annaland. De van- laatstgenoemde woonkern komende bestuurder M.C.P. poogde een stil staande. zandlossende vrachtwagen te passeren, toen uit de richting Oud-Vos- semeer, autobestuurder C. van B. na derde. Beiden konden geen kant meer uit en na de aanrijding viel flinke mate riële schade te constateren. Oud papier De muziekvereniging hield zaterdag weer een oud papieractie, waarvan de baten bestemd zijn voor het instrumen tenfonds. De opbrengst was 4630 kilo. Zaterdagmiddag maakte het korps een rondgang door het dorp waarMior veel belangstelling bestond, niet in het minst door het fraaie najaarsweer. Biljarten. Krijt op Tijd: eerste competitieronde J. Potappel kortste partij 24 beurten, C. Wessels hoogste serie 36 caramboles en beste gemiddelde 5.15. J. Rijstenbil - A. Hommel Fzn. 2-0, D. Vaders- A. van Daalen 2-0. W. de Leeuw - A. Goud zwaard 0-2, P. Moerland - G. Schot 2-0, A. Aarnoudse - J. van Daalen 2-0, C. Wessels - F. Schot 2-0, A. Havermans - R. Mosch 0-2.. H. van Daalen - D. Pol derman 2-0, M. Voormeulen - F. Hom mel Abrzn. 0-2, A! Douw - J. Potappel 0-2. De Treffers: J. Etienne hoogste serie 19 caramboles, kortste partij J. Burgers 16 beurten, beste gemiddelde P. Hommel Jzn. met 3.66. B. den Hollander - P. de Leeuw 2-0, C. Burgers - H. Hommel 2-0, J. Geuze - J. Burgers 0-2, P. Hommel Jzn. - L. van Wezel 0-2, M. Moerland - J. Etienne 0-2, P. Vis - G. Havermans 2-0. Jongerenmis. Er was zaterdagavond goede belang stelling voor de jongerenmis in de Sint Willibrorduskerk onder het thema "Spelenderwijs de hemel op aarde". Pa ter Porre stelde in zijn predikatie de aanwezigen de vraag "Is er wel een he mel op aarde" gezien het geweld in de wereld en de toenemende onrust onder de volken. Toch slaagde hij er aan de hand van voorbeelden in om een aantal lichtpuntjes naar voren te halen. Het zijn meestal de kleine dingen die het doen om een positieve kijk op dit leven te kunnen krijgen. Het jongerenkoor Con Amore zong o.l.v. Leo Havermans en verzorgde ook de gebeden en lezingen. Nieuwe onderwijzer Dhr. C.C. Kools uit Roosendaal is in tijdelijke dienst benoemd als vijfde on derwijzer op de Openbare Lagere de Casembrootschool. Hij komt in de plaats van mevr. Renes-Overbeeke. die moest vertrekken omdat de O.L.S. te weinig leerlingen had voor een vijfde leerkracht. Minister Pais verlaagde ech ter de leerlingenschaal per klas, zodat de Casembrootschool alsnog vijfklassig mag blijven, zij het maar voor 1 jaar. Ook het perspectief voor de Chr. school is niet gunstig. Waarschijnlijk verliest de school met de bijbel in 1981/1982 de zesde leerkracht. De stijging van het aantal geboorten van de laatste jaren wordt voor het Lager Onderwijs volledig teniet gedaan door het lager geboorte cijfer in de jaren 1973 (32), 1974 (38) en 1975 (34). Momenteel heeft de O.L.S. 124 leerlingen (5 klassen) en de Chr. school 155 leerlingen (6 klassen). Voor 1984/85 worden die aantal geraamd op 100 (4 klassen) en 127 (5 klassen). Het belangstellingspercentage voor de O.L.S. is 44. voor de Chr. school 56%. Emtra vertrokken Met het vertrek van Emtra B.V. naar Zwijndrecht is hel grote bedrijfspand op de hoek Spuistraat/f+avenplein weer leeg komen te staan. Het gebouw werd destijds als eerste aanzet van bedrijfsac tiviteiten op de Gedempte Haven ge sticht door de fa. A. Rijnberg. Vervol gens betrok Jafri Tricotage het pand. maar wegens faillissement moesten de brei-activiteiten gestaakt worden. Met de komst van Emmerzaal scheepvaart en handelsonderneming kreeg het ge bouw weer een bestemming. Nadat een aantal B.V.'s van Emmerzaal failliet waren verklaard, bleef alleen Emtra over. Volgens directeur S.J. Willemstijn was het gezien de morele kanten aan de faillissementen van de Emmerzaal B.V.'s moeilijk om in het pand aan de Spuistraat onbelemmerd verder te wer ken. Bovendien gaan er geruchten, aldus dhr. Willemstijn, dat de haven eind vol gend uitgesloten wordt voor de be roepsvaart wegens uitbreiding van de jachthaven. Emtra. dat zijn activiteiten op de haven zal afbouwen, blijft vanuit de scheepvaarthoek Zwijndrecht tran sportovername en overslag behandelen. Met het oog op de klanten in het Zuid westen blijft Emtra zo lang mogelijk de havens van St. Annaland en St. Philips- land (werkhaven) benutten. De twee vrouwelijke administratieve krachten van Emtra zijn ontslagen, terwijl de twee kraanmachinisten uit St. Philipsland bij de dochteronderneming Allavia B.V. aan het werk kunnen blijven. Emtra werkt administratief verder met twee man: Dhr. Willemstijn en dhr. R. Klomp. Het gebouw, dat Emtra huurde van Emmerzaal en na het faillissement van de curator, zal worden verkocht. Voordracht en poëzie De plattelandsvrouwen hebben maan dagavond in de Gouden Leeuw het sei zoen geopend met voordracht en poëzie. Mevr. Leys uit Steenbergen las verschil lende teksten voor, terwijl ook enkele leden een bijdrage leverden. De gedich ten werden daarna besproken, wat tot beter begrip leidde. Een leerzaam on derdeel. Presidente Mevr. M. Boogaard-Bolier moest in haar openingswoord de secre taresse en de penningmeesteresse we gens vakantie verontschuldigen. Mevr. 't Hart las nu de notulen. Verder werd het winterprogramma besproken. De plat telandsvrouwen beginnen met een paar lessen doorstopwerk. Voorts staat er een avond over alternatieve voeding op sta pel en een bijeenkomst over energie-be sparing. Ook was er belangstelling voor een cursus kleine karweitjes. Het be stuur zal dat nog uitwerken. VZ0S krijgt nieuwe dirigent. Al voor de vakantieperiode had de hui dige dirigent de heer W. Fase te kennen gegeven, dat hij de leiding van het zangkoor V.Z.O.S. weer graag in andere handen zag overgaan. De combinatie van het voorzitterdirigent zijn vond hij nooit ideaal, maar bovendien werd het hem ook wat zwaar in de poging het koor op weer hoger peil te brengen. De heer Fase nam de leiding over, toen de heer J. Wesdorp uit Scherpenisse vrij plotseling uitviel. Verschillende pogin gen voor een nieuwe leiding hadden geen resultaat, maar thans is men met de jeugdige heer Bout uit Tholen toch in ver gevorderd overleg. De heer Bout vervult nog dienstplicht, is nog op het conservatorium, maar wil de poging straks wel wagen. Het ziet er dus naar uit. dat een definitieve benoeming in het verschiet ligt. Ondertussen ging VZOS niet alleen al van start met de repetities onder de normale leiding van de heer Fase. maar is er zaterdag 29 september in het dorpshuis ook een zangavond, waaraan naast VZOS ook het 'Smalstads Mannenkoor en het jeugdkoor uit Scherpenisse, beide onder leiding van de heer J. Wesdorp medewerking gaan verlenen. Het staat vrijwel vast, dat voor zo'n programma weer voldoende lief hebbers zijn te vinden. Uiteraard doet VZOS op 6 oktober ook weer mee aan het optreden van de Verenigde Koren in Haestinge. Startdag. Zo noemt het kinderkoor het begin van het verenigingsseizoen,. Voor alle kin deren vanaf de vierde klas van de lagere school en ook voor de meisjesvereni ging, waarvan men lid kan worden van af de zesde klas is er zaterdag 29 sep tember de start. Er wordt al om half elf's morgens begonnen. Het programma vermeldt een maaltijd, spelletjes en een grote puzzeltocht. Voor deelnemers en deelneemsters kost het maar 3,50 en 's avonds zou men dan allemaal nog naar het dorpshuis kunnen voor de zang avond, want daar mag men voor niets gaan luisteren. Die naar de startdag komt. kan zich voor woensdag opgeven bij de familie Kasse, Burg. Baasstraat 27. Glastuinders hebben ook hun problemen. Toen een achttien jaar geleden de tuin- bouwvoorlichter, de heer B. Bayense op Tholen neerstreek, was er zoiets van een rijk wordende glastuinbouwjubel ont staan. Dat is dan vaak een utopie, want in het vrije ondernemerschap ben je ten eerste zo maar niet rijk en ten tweede moet er dan toch zeker behoorlijk voor worden gewerkt. Die conclusie was er ook op de voorlichtingsvergadering, die maandagavond in 'De Gouden Leeuw' werd gehouden voor de studieclub glas tuinders Tholen. In de loop der jaren is ook die tuinderij al vrij behoorlijk gesa neerd, zoals dat bijvoorbeeld ook het geval is bij de Middenstand. Er zijn er nog een dertigtal werkzaam onder het glas op Tholen en daarvan waren er maandagavond een elftal present, voor namelijk Sint Annalandse telers. De heer Bayense sprak over de aktuele za ken bij slateelt. Het geheel mondde uit tot een intensieve discussie en daardoor werd het toch voor de aanwezigen een leerzame avond. In het algemeen was de stemming toch wat gedrukt, omdat zich ook bij de teelt onder glas wel proble men voordoen. Neem alleen maar de ook jaarlijkse kostenstijgingen en het nu opdoemende energieprobleem. De heer Bayense concludeerde, dat er op de Sint Annalandse glasbedrijven toch nogal wat ondernemersgeest resteert. Dat openbaart zich in hier en daar een uit breiding, in een extra warmtevoorzie ning of een meer intensief teeltplan. Een tijdige aanpassing op dit gebied is ook wel nodig, want anders en dat blijkt el ders in de regio, komen er toch nogal wat afvallers. Daartegenover staan ech ter toch ook een aantal gezonde bedrij ven, die zich tijdig weten aan te passen. Dat aanpassen is o.a. het niet beperken tot een tweetal teelten per jaar, zoals sla en tomaten. Nu is er ook al de variatie van radijs en snijbonen. In Barendrecht heeft men het goede afzetgebied gevon den en tot dusver werkt dat ook voor deze regio goed. De heer Bayense bleef zondag 23 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. L. Wüllschleger 18.30 uur ds. Th. v. Bennekom. Oolt- gensplaat GEREF. KFRK 10.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter 17.00 uur ds. W.C.P. den Boer. Harder- wijk CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur ds. B. de Graaf, Zie- rikzee I van oordeel, dat de aktieve glastuinder j weliswaar bij de tijd moet blijven, maar i dat er dan ook wel een behoorlijk be- staan verzekerd kan zijn. Inderdaad zonder de utopie van een jaar of achttien geleden, dat men slapende rijk kan worden. Film en Disco P.J.Z. Vrijdag heeft de P.J.Z. in het D&rpshuis te Stavenisse een film- en disco-avond gehouden. Er waren 35 leden, die kon den genieten van de film "Inpikken en wegwezen" met Louis de Funes, die de lachspieren goed wist los te maken. Het tweede gedeelte werd verzorgd door de jeugdvereniging "Scarpenesse" die een disco programma bracht, dat bijzonder in de smaak viel. Collecte Dankzij de medewerking van collectan ten en goede gevers heeft de KWF-co|- lecte voor de kankerbestrijding het mooie bedrag van 2381,85 opge bracht. Circa 200 gulden meer dan vorig jaar. Remleiding vernield. Een inwoner ontdekte dat aan de voor zijn woning geparkeerde auto was ge morreld. De remleiding bleek te zijn doorgesneden. Geslaagd Mej. E.J.W. van Beeek van de Hogeweg 34 heeft na een vijfjarige studie het di ploma Psychiatrische ziekenverpleging behaald te Vrederust, üe behaalde eer der in het Ignatius ziekenhuis te Breda het A-diploma. Ruim 400 kwartjes Klas 5 en 6 van de Juliana van Stol- bergschool hebben in één week ruim duizend gulden bijeen gebracht voor het Chr. Blindeninstituut Bartimeus te Zeist. Dit gebeurde met de verkoop van de bekende zegeltjes 'Kwartje voor Bartje'. Erna geluk uit de 5e klas haalde 125 gulden op en Rien de Bruijn uit de 6e klas zelfs 150 gulden. Maximum leerlingen bereikt Het Lager Onderwijs lijkt volgens b en w in de begrotingsbrief 1980 op het ogen blik haar maximum bereikt te hebben met 230 leerlingen voor de Rieburch en 117 voor de Juliana van Stolbergschool. De O.L.S. en de C.L.S. hebben nu res pectievelijk 8 en 4 lokalen. Geleidelijk zal ook hier in de komende jaren een daling van het aantal leerlingen intreden tot respectievelijk 203 en 114 in 1984/85. Deze daling is er verantwoordelijk voor, dat bij de O.L.S. na het schooljaar 1983/1984 een lokaal overtollig zal zijn. Wellicht dat een verdere verlaging van de leerlingenschaal hier enig uitstel biedt. Op iets langere termijn gezien is leegstand van een lokaal bij de Rieburch echter waarschijnlijk. Vorig jaar zijn er 54 kinderen geboren. Het belangstel lingspercentage voor de O.U.S. is 64, voor de C.L.S. 36% Gevonden Op het rayonbureau der rijkspolitie zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen meisjesportemonnee, slang van tank auto; ring met 5 sleutels; oranje regen pak; bos sleutels waaronder 2 lipssleu- tels; jongenshorloge; etui met 5 sleutels; halskettinkje; meetlint; zwarte knippor temonnee met een sleutel; oranje- zwart geblokte voetbal; een ring-steeksleutel; dameshorloge met schakelband; beige damesvest; ringetje; bankbiljet. Wil Vening bij Plattelandsvrouwen. De Bond van Plattelandsvrouwen be gonnen het seizoen op 10 september met een avond, waarbij de bekende schrijf ster Wil Vening de hoofdrol speelde. Tevoren hadden alle leden een pro grammaboekje gekregen, waarin het jaarprogramma is vermeld. Dan kan men de aangegeven data vast vrijhou den. Ook zijn daarin de cursussen ver meld, die echter alleen doorgang vinden bij voldoende liefhebberij. Het woord was vervolgens aan mevrouw Vening, die vooral bekendheid kreeg door haar jeugdboekenserie over "De Toto". Een bootje, waaromheen allerlei verwikke lingen en belevenissen van de jeugd worden beschreven. Geen navolging van de nog bekender Kameleon-serie, maar met een specifiek jeugdverhaal. Nel Vening schreef ook verschillende romans, waarvan haar jongste werk "Verzetsgroep Zwaantje" in korte tijd veelvuldig van de hand ging. Ze vertelde ook van het boek met als onderwerp een Groninger, die de voetreis van Napo leon meemaakte en een van de weinigen die het Rusland 1812 overleefde. Het was vooral ook boeiend te horen, hoe veel voorbereidend werk gedaan moet worden, eer men toe is aan het schrijven van een historische roman, zoals laatst genoemd boek is. Voor een buiten staander als het ware onbegrijpelijk, hoe iemand het voor elkaar krijgt om zo'n boek te schrijven en dan zo aantrekke lijk. dat het verhaal wordt uitgegeven, verkocht en ook gelezen. Vervolg op pag. 15 GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. v. Voorst Vader. Breda NED. PROT. BOND 10.45 uurds. H.N. Bierman. Breda R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 (voorb. H.A.) en 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. J. Noordhof, Wervik CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. B. de Graaf. Zierikzee GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze (H.A. en dankz. H.A.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst di. 25 sept. 19.30 uur ds. J. Meyndeïts, Ridderkerk GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst di. 25 sept. 19.30 uur ds. J. de Groot, Rijssen STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. W.J. Gorissen (H.D.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.00 uur ds. J.G. van Loon HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 en 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst wo. 26 sept. 19.00 uur ds. J.W. Slager GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst wo 26 sept. 19.30 u ds. J. de Groot, Rijs sen R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. K. Veldman, Leer broek GEREF. GEMEENTE 9.30 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. H G. de Graaf, Klaaswaal GEREF. KERK 10.00 uur ds. W.C.P. den Boer. Harder wijk (voorb. H.A.) 14.30 uur kand. A.W.W. de Ruiter (jeugddienst) do. 20 sept. 19.00 uur ds. H. Ligtenberg, Middelharnis GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. A.B. Cysouw 14.30 uur ds. A.G. de Graaff, Klaaswaal GEREF. GEMEENTE. 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uurds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDKR GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. P. Homburg. Middelburg WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen. tel. 01660-2377 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Noteboom. St. Annaland. tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen. Poortvliet, Oud-Vossemeer en St.-Philipsland Zr. Vriens, Oud-Vossemeer, tel. 01667-775 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. de Smit, St. Maartensdijk, tel. 01666-2548 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 21 sept. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk, 15.30 uur Medisch Opvoedkundig buro, 16.30 uur Consult, buro Alcohol en Drugs TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar STICHTING BLIJF VAN M N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, 01185-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 21 t/m 27 sept. vrijdag 21 5.01-17.14 zaterdag 22 5.33 - 17.46 zondag 23 6.05 -18.17 maandag 24 6.36 -18.44 dinsdag 25 7.05 -19.13 woensdag 26 7.33 -19.44 donderdag 27 8.05 - 20.18 vrijdag 21 sept. Nieuwe Maan Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie 1M

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2