Leeftijdsopbouw Tholen per 1 januari 1979 Vervolg plaatselijk nieuws m Laatste dijkversterking op Tholen aanbesteed i Donderdag 20 september 1979 EENDRACHTBODE 15 THOLEfc P g so ■Hlt-IPSLAND Noad goed: 3-1 Whs 3 had kansen te over. Thol. Boys 4 te zwak voor SCS 2 NOAD 2 had het moeilijk Alleen Vosmeer 4 won Eerste zege Vosmeer dames. ItW" Iff P00RrvL/ff\^,s\^AHH^H°É 'J ifNSf) I Ml vSi-«-v mamtensdijk ahna jacobapoldfh Scherpenisse Poortvliet Sint— Philipsland STARTAVOND Zeven alternatieven Dubbel aantal wandelaars TWU Woningisolatie warm aanbevolen SPS 4 wint van Smerdiek 4 4 St. Philipsland Herbestratingen SCHRIJFAV0ND VOOR 15.000 VERDWENEN ARGENTIJNEN IN THOLEN In een goed gespeelde thuiswedstrijd tegen het in voorafgaande wedstrijden veel doelpunten makende Beek Vooruit, heeft Noad een 3-1 zege behaald. De eerste helft zette de thuisclub grote druk op de bezoekers met goed en snel aan- valsspel. Vooral de vleugels werden goed ingeschakeld en er kwam steeds gevaar voor het Brabantse doel, vooral wanneer de rechtse kant in de aanval werd betrokken. Daar was de snelle Piet Bolier en op links Wim Verhage. Er kwamen goede voorzetten en als de spits Jan Quist wat meer geluk had gehad met zijn schoten, was er grotere score ont staan. Hij kwam enkele malen alleen voor de Brabantse doelman, maar schoot telkens in diens handen. Vlak voor rust wist Reini Reijngoudt zijn team op de verdiende voorsprong te zetten: 1-0. Na de hervatting kwam de thuisclub een paar maal goed weg, maar de lat stond een tegenpunt van de be zoekers in de weg. Noad kwam weer te rug en hoewel de gelijkmaker in de lucht scheen te zitten, viel het doelpunt aan de andere kant. Jaap Quist kwam het strafschopgebied binnen met de bal aan de voet, tikte terug naar de vrijstaande Piet Bolier en het was 2-0. Noad zakte wat af en na een half uur in de tweede helft, werd het 2-1toen Noad probeerde met de buitenspelval, maar aarzelde. In de slotfase kreeg Jaap Quist loon naar werken en scoorde zijn verdiende doel punt: 3-1. Voor Noad was het toen al een gewonnen partij. In Heiningen kwam Chrislandia nau welijks op de groen-witte speelhelft, maar de met 8 9 verdedigende thuis clubspelers beletten anderzijds WHS 3 de mogelijkheden uit te buiten. Dat lag dan ook wel aan de gasten-aanvallers, die moeiteloos de beste kansen om zeep hielpen. Achterin domineerde vooral Wim Stoutjesdijk zo volop, dat hij het leer keer op keer naar voren zond en wat moedeloos moest toezien, hoe zijn kor nuiten niet van zins bleken het over wicht te verzilveren. Tenslotte onthield oud-dorpsgenoot en arbiter Iman de Wit de WHS zege, toen hij een zuiver doel punt afkeurde. Het was na een half uur dat toch eindelijk Jo Ridderhof een van de al vele mogelijkheden verzilverde, toen hij nog een paar tegenstanders het nakijken gaf en de Heiningse doelman passeerde: 0-1. Nog te vol van de voor- sprongleut, vergaten de bezoekers on middellijk na de aftrap in de achterste lijn te reageren en men stond meteen weer op gelijke hoogte: 1-1. Daarna moest de groen-witte doelman nog nau welijks optreden, maar ondanks het ook goede stuwehde werk van Leen Goede- gebuure zag de WHS aanvalslinie geen kans nogmaals het net te vinden, zelfs al was soms alleen dat net nog maar de enige belemmering. Een heel ander Tholense Boys 4 dan vorig seizoen heeft de kracht van het met Kees Smits versterkte reserveteam van Stavenisse ervaren: 0-7. In de eerste helft kon de thuisclub nog standhouden omdat SCS niet in z'n spel kon komen. Een doelpunt werd om onbegrijpelijke redenen afgekeurd door scheidsrechter Bolier. Voor rust kon Rien Eerland toch nog scoren, zodat de tweede helft met een voorsprong voor SCS begon. Tho lense Boys kon daar niets aan verande ren, want de thuisclub werd wegge speeld door de bezoekers: 2-0 Dies Po- tappel, drie goals achter elkaar van Kees Smits, 6-0 Arie Neele en 7-0 Dies Po- tappel (strafschop). Vorig jaar liep men over Seolto 4 heen, maar nu moest Noad alles uit de kast halen. Vooral het Zevenbergse midden veld leverde Noad geen problemen op. In het begin had Noad wel het beste van het spel, maar vefder dan een aantal schoten kwam men niet. Gaandeweg was het gelijk opgaand met kansen aan beide zijde. Na een blanke ruststand was de tweede helft weinig andeis. Een kwartier voor het einde had Seolto kruit verschoten en toen kwam ]Moad sterk opzetten. Jan Kot zag zijn inzet nog ge keerd, terwijl Johan Burgers ver over knalde. Het bleef 0-0. Dvo 2 36 10- 2 FSV 2 35 7- 4 Stavenisse 2 34 II- 4 Vrederust 2 34 10- 6 Klundert 4 2 3 2- 1 NOAD 2 3 3 8- 4 WC 4 33 8- 11 BVVB2 3 2 4- 6 Seolto 4 3 1 0- 5 Rozenoord 2 20 3- 9 Thol. Boys 4 30 2- 17 WHS 4 ging met 5-0 ten onder bij Al liance 2. Na vijf minuten keken de St. Annalanders al tegen een achterstand aan. Een buitenspel goal betekende 2-0. want ook voor scheidsrechter Valken burg was het te warm. In de tweede helft bracht WHS de aansporingen tot meer inzet niet in de praktijk. Er was geen werklust en de achterstand liep op tot 5-0. Dinteloord 6 3 5 19- 4 SPS 4 3 4 10- 3 WC 5 2 3 7- 1 Kogelvangers 4 2 3 3- 2 DVO 4 3 3 7 - 7 Stavenisse 3 3 3 5-6 Thol. Boys 6 2 2 4-7 BWR 3 3 2 5- 7 Dinteloord 5 3 2 3 - 12 Smerdiek 4 3 12-4 FSV 4 0 0 0- 0 Thol. Boys 5 20 1-13 Van de Vosmeer reserve won alleen het 4e elftal: tegen Lepelstraatse Boys 3 werd het 1-3. In de eerste helft opende Toni Lindhout de score opende, terwijl Dirk van Driel het tweede doelpunt aantekende. In de tweede helft was het opnieuw Toni Lindhout die voor 3-0 zorgde, waarna Lepelstraatse Boys de eer kon redden. Gezien de vele Vos meer kansen had er een hogere score moeten uitkomen. Vosmeer 2 speelde een goede thuiswedstrijd tegen MOC 4. maar kreeg geen loon naar werken. Twee verdedigingsfoutjes werden door de bezoekers genadeloos afgestraft, waarna Vosmeer kon gaan proberen de achterstand weg te werken. Het duurde echter tot de laatste minuut voordat Ad van Treyen kon tegenscoren. Vosmeer 3 was op bezoek bij Halsteren 4, dat veel Sterker was en verdiend won. Voor rust moest doelman Sjaak den Hollander twee maal capituleren waarna hij in de tweede helft door goed keeperswerk de schade nog tot één doelpunt verschil beperkte. Vosmeer 5 tenslotte leek in de thuiswedstrijd tegen Borgvliet'7 op ro zen te zitten toen de gasten maar met slechts 9 spelers waren opgekomen. Men nam dan oc! een 2-0 voorsprong door doelpunten van Jos de Wit en Toon Schoep, maar toen in de tweede helft aanvoerder Frans Schoep met een bles sure het veld moest verlaten en een in valler niet voorradig bleek, klapte de ploeg finaal in elkaar en moest men ge dogen dat de Brabanders met 5 doel punten de zege naar zich toe trokken. Het damesteam van Vosmeer heeft zondag zijn eerste competitieoverwin ning behaald in de thuiswedstrijd tegen Schijf. Het nam vanaf het begin het ini tiatief in handen, maar de Schijfse ver dediging gaf weinig kansen weg. Tien minuten voor rust brak Helma Mosch op links door, maar ze schoot net naast, terwijl in dezelfde minuut Ankie v (S) Dijk op een doorloopbal reageerde maar ook de verkeerde kant van de paal opzocht. Vier minuten voor rust werd het toch 1-0 toen Maljerien Aarnoudse- Vaders een afstandschot binnenkant paal verzilverde. Na rust startte Vos meer met een offensief en na drie mi nuten leek de voorsprong vergroot te worden toen Mieke van de Klundert op aangeven van Helma Goedegebuure doorbrak, maar de Schijfse doelvrouwe wist redding te brengen. Een solo van Helma Goedegebuure ging eveneens net naast, terwijl een doorbraak van Helma Mosch ook niet het gewenste re sultaat opleverde. In de 11e minuut werd het toch 2-0 toen de snelle Helma Goedegebuure op rechts door de Schijfse verdediging flitste en hard en hoog inschoot. Toen 8 minuten later Maljerien Aarnoudse uit een scrimage voor 3-0 zorgde, was het pleit beslecht. Schijf kwam nog wel tot een slotoffen- sief maar Vosmeer was door Mieke van de Klundert nog het dichst bij een doel punt, toen ze onverwachts alleen voor doel verscheen, maar over schoot. Met een vlotte en interessante voor dracht, was het voor de aanwezigen een genot naar mevrouw Vening te luisteren. De volgende avond is 11 oktober met als onderwerp: "Winter in het buitenland." Grond fout gemeten De gemeenteraad is maandagavond ac- coord gegaan met de nieuwe grondprij zen in plan West. maar men vond wel, dat het nu afgelopen moet zijn met het fout opmeten van de percelen. De reden van de prijsverhoging was immers, dat er vier huizen en vier garages minder gebouwd kunnen worden. Raadslid W.L. Bijl (CDA) vroeg zich af, of die paar duizend vierkante meter grond toch niet teveel zijn betaald. Die vraag had wethouder L.J. Koopman ook aan z'n ambtenaren gesteld, maar gelukkig was er niets teveel betaald. PvdA-frac- tievoorzitter P. van Schetsen had zich ook al ongerust gemaakt, want de fou tieve metingen komen telkens voor. Hij sprak in dit verband van een uitermate vervelende geschiedenis in Oud-Vosse- meer. De bewoners zijn er de dupe van, aldus Raadslid van Schetsen. Wethou der Koopman vond het ook een slechte zaak en hij hoopte dat de problemi n met de benoeming van een landmeter opgelost zijn. Er zijn bewoners de dupe van, maar wie reeds gebouwd heeft, is er het beste mee. In dit verband sprak wethouder Koopman de hoop uit dat de betrokken bewoners geld bijbetalen, waarbij hij schertsend op raadslid M. Dijke doelde, die in plan West reeds ge bouwd heeft. N.H. Verenigingsgebouw "Mede gelet op het feit dat in de directe omgeving binnenkort wordt begonnen met de bouw van een nieuw vereni gingsgebouw voor de Hervormde Ge meente, achten wij het gewenst dat op korte termijn tot daadwerkelijke aanleg van parkeerplaatsen wordt overge gaan". Dat schreven b en w in hun voorstel aan de gemeenteraad om grond te kopen van A.C. en C.A. Duijnhouwer. De mededeling dat binnenkort met de bouw van dat verenigingsgebouw wordt begonnen, vinden kerkvoogdij en ker- keraad van de Hervormde Gemeente echter niet juist. Wel zijn er plannen. Binnen de kerkelijke colleges wordt daarover uitvoerig van gedachten ge wisseld. Nadat ook de gemeente ge hoord is. zal het definitief besluit om trent de bouw genomen worden. Geen voorrang Aanzienlijke materiële schade ontstond er toen P.C.G. vanuit de Langeweg de Provinciale weg wilde oprijden en geen voorrang verleende aan F.M. van O. uit Stavenisse. Een botsing was het gevolg met flinke schade aan beide auto's. Dat is ruim 180 gulden meer dan vorig jaar. Gevers en collectanten hartelijk dank. Verkoping De Vrouwenvereniging Tryfena houdt dinsdagmiddag en -avond in de consis torie van de Gereformeerde Gemeente een verkoping van zelf gemaakte arti kelen e.d. Iedereen is hartelijk welkom van drie tot vijf en van zeven tot negen uur. Vacature kerkeraad Behalve dat de stoel van de predikant nog leeg staat, komt er ook een vacature bij de diakenen nu dhr. M. Mol wegens huwelijk en verhuizing naar St. Maar tensdijk zijn werk niet kan voortzetten in de kerkeraad van de Hervormde Ge meente. gadering werd duidelijk, dat het ge meentebestuur zich voorzichtiger gaat opstellen om grote kleerscheuren te voorkomen. Viswedstrijd De Makreel heeft zaterdag in de Krab- benkreek een viswedstrijd gehouden. I. M.J. den Braber 720 p 2. M. den En gelsman 650 p. 3. T. Geuze 270 p. 4. A.M. den Braber 250 p. 4. J.P. Kaashoek 110 p, 5. J. van Moort 25 p. 6. W.H. de Lindt 25 p. Aja Tolla Aja Tolla. mejuffrouw, wonende te St. Philipsland. heeft tot H.M. de Koningin een verzoek gericht tot wijziging van voornaam en geslachtsnaam in die van Anja Tollens. Dat stond te lezen in de buitengewone editie van de Nederland se Staatscourant d.d. Zaterdag 15 sep tember in de rubriek 'verzoeken tot naamswijziging'. Dit was overigens niet de echte Staatscourant, maar een paro die op de troonrede e.d. van N.R.C. Handelsblad aan de vooravond van Prinsjesdag. ji li n ■•A Hi i Vv H<i Vrijdag 21 september a.s. is de start- avond (geen kaartavond zoals vorige week per abuis werd vermeld) van de jeugdclubs. Alle jongelui van 10-20 jaar zijn van harte welkom. We willen begin nen om 7 uur in de Gereformeerde Kerk Poortvliet. Kom je ook? Graag tot ziens! Advertentie IM Collecte De KWF-collecte voor de kankerbe strijding heeft 1877.03 opgebracht. D.S.V.F. is weer begonnen De dammers van D.S.V.F. speelden dinsdag 28 augustus hun eerste partijen voor de beker. Dit gaat volgens het af- valsysteem. Er werd ook al voor de competitie gespeeld. A. Verwijs pakte al een punt van J.v.d. Velde. Beker: J.d. Braber- J. Joppe 1-1, J. Noorthoek - A. Verwijs sr. 2-0, J.v.d. Velde - J. Suurland 2-0, P. Reijngoudt - P.v.d. Velde 2-0, W. Mol - L.v.d. Velde 0-2, A. Verwijs - G.T. Hove 1-1. Remise partijen worden opnieuw ge speeld. Competitie: P. Reijngoudt - J. Noort hoek 1-1, R. Vermaas - J. Suurlant 0-2, J.v.d. Velde - A. Verwijs sr. 1-1, R. Ver maas - L.v.d. Velde 0-2, J. Suurlant L. T. Hove 0-2, J. Noorthoek - J. v.d. Velde 0-2, J. Joppe - P. v.d. Velde afgebr. Uitslagen 6 sept junioren: E. Hage - C. Fontijne 1-0, M. Verkerke - J.F. Wallet 0-1, R. Bout - R. Vermaas 0-1,. Senioren R. Faasse - J. Walpot 0-1, A. Noorthoek - P. Reijngoudt 0-1, J. Ciggaar - A. Cos- man 1-0, J. van Oudenaarde - H. Nijpels 0-1. 13 sept junioren: A. Beurkens - A. Fon tijne 1-0, E. Hage - R. Vermaas 0-1, R. Bout - M. Verkerke 0-1, C. Fontijne - J.F. Wallet 0-1, senioren H. Nijpels - J. Ciggaar 0-1, P. Reijngoudt - J. Walpot 0-1HCosman - J. van Oudenaarde 0-1 R. Faasse - A. Noorthoek 1-0. Vacature hoofdingelande Wegens emigratie naar Brazilië heeft veehouder B.A. van den Hoek bedankt als hoofdingelande van district vijf van het Waterschap Tholen. Er kunnen nu nieuwe kandidaten gesteld worden. Hij was vertegenwoordiger voor de onge bouwde eigendommen (grond). Woonhuis wel verkocht Dhr. J.v.d. Reest is voor 73.000 gulden eigenaar geworden van het woonhuis met schuur en tuin Schoolstraat 42, dat vorige week dinsdagavond tijdens een openbare verkoping in de Druiventros in opdracht van een bank werd ver- kochtDie dinsdagavond werd nog geen mededeling gedaan over de gunning, waaraan - door een misverstand - ten onrechte de conclusie werd verbonden dat de bank 73.000 gulden te weinig vond. Donderdag kreeg dhr. v.d. Reest bericht dat de verkoop rond was voor de tijdens de Openbare Verkoping gebo den 73.000 gulden. Het betrof hier een pand, waarvan de eigenaar niet aan z'n financiële verplichtingen ten opzichte van de bank kon voldoen. Aangezien de gemeenteraad de betaling van rente en aflossing van de geldlening had gega randeerd, is de gemeente ook detrokken bij deze zaak. Het is overigens voor het eerst dat de gemeente de garantie ook werkelijk in de praktijk moet brengen. Uit de discussie in de vorige raadsver- Op woensdag 26 september vindt een baarmoederhals- kankeronderzoek plaats. De kosten zijn 10.— p.p. Opgeroepen worden vrouwen geboren in 1944, 1941, 1938, 1935, 1932, 1929 en 1926. In Anna Jacobapolder voor "Ons Dorpshuis" van 13.00 tot 13.30 uur. In Sint-Philipsland voor "De Wimpel" van 14.15 tot 16.30 uur. Advertentie IM Burgerlijke stand Geboren: Adriaan Moerland, zv. A.J. Moerland en E.D. Hooglander, Eliza beth M. Mol, dv. W.A. Mol en J.M. Mol, P.C. Kleppe, zv. P.C. Kleppe en M.C. den Braber. Getrouwd: J. Quist en M. de Ruiter, J. Kosten en P A. Wagemaker. Overleden: P. van den Berg, 54 jaar. Woensdagavond gemeenteraad De gemeenteraad komt woensdagavond 26 september om half acht in vergade ring bijeen om o.a. een besluit te nemen over de verkoop van bouwgrond aan dhr. D. van Dijke en Schipper M.v.d. Doe in plan de Luijster. Ze kunnen de grond nog kopen voor 87 gulden per vierkante meter, maar verder op de agenda staat een voorstel om die grond prijs te verhogen. B en W willen drie huizen toewijzen: Deensestraat 8 aan J. Kempeneers uit Rotterdam, 't Keeten 3 aan A.S. den Braber uit de Deldense- straat en 't Slaak 7 aan A.G. Vroegop uit Klundert. Verder komt de aankoop van grond voor de havenverbetering aan de orde. een wijziging van de salarisveror- dening en de archiefverordening in ver band met de vorming van het streekar- chivaat Schouwen-Duiveland/St. Phi lipsland. Bejaardenmiddag De Commissie Open Bejaardenwerk heeft gisterenmiddag in de Wimpel in formatie gegeven over de ambulance dienst, zie o.a. via het alarmnummer 0011 functioneert. Dhr. Huis lens gaf een nadere toelichting, waarna er vragen konden worden gesteld. Het was een leerzame middag. Collecte Voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront is ter plaatse 354,85 inge zameld. Politie heeft kantoor op gemeentehuis. Sinds enige tijd beschikt de Rijkspolitie ter plaatse over kantoorruimte op het gemeentehuis. De politie is daar te be reiken onder telefoonnummer 776. Uiteraard zal het kantoor, ook door surveillance werk, niet altijd bezet zijn. In dat geval krijgt men echter het ant woordapparaat. wanneer men wel te recht kan of dat men zich kan richten tot de meldkamer voor eventueel politie bijstand. Te hoge snelheid Een deze week op de Provinciale weg Steenbergen - Anna Jacobapolder ge houden snelheidscontrole maakte de rijkspolitie duidelijk dat er op deze tweebaansweg veel te hard wordt gere den. Voor de ergste overtreders zat er dan ook een proces-verbaal op, voor de randverschijnselen nog een waarschu wing, maar zeker is, dat de controle zal worden herhaald, zoals dat in de toe komst in het gehele land op uitgebreider schaal gaat gebeuren. Het Waterschap Tholen heeft gisteren de laatste dijkversterking op het eiland Tholen aanbesteed: 6850 nt tussen Sta venisse en St. Annaland. Laagste in schrijver was gebr. Roomers uit Rozen burg met 7.250.000 gulden exclusief BTW, maar Bos en Kalis had een alter natief bestek berekend op 6.843.000 gul den. "Ik denk dat u ons wat huiswerk hebt meegegeven. De alternatieven houden de spanning er nog een beetje in. We zullen 't allemaal berekenen en dan hoort u het wel", zei dijkgraaf I.C. Hage woensdagmorgen in zaal de Kroon te Tholen tot een groot aantal vertegen woordigers van de aannemers. Het be stek omvat het verhogen en verzwaren van de zeedijken van de polders Mar- garetha. Oud Kempenshofstede, Mog- gershil, Anna Vosdijk en Suzanna, gele gen langs het Keeten en Mastgat. Het werk moet uiterlijk I december 1980 worden opgelever.d Het karwei omvat het leveren en verwerken van circa 370.000 m3 zand. 32.000 ton mijnsteen, 14.000 m3 klei, 6900 m2 betonblokken voor glooiingen. 3900 m2 betonzuilen voor glooiingen, .12.200 ton gebonden steenmengsel, 5400 ton grindasfaltbe- ton. 42.000 m2 oppervlakbehandeling, 15.000 m2 krammat, het uitvoeren van 140.000 m2 grondwerk en het opnemen en herzetten van 6170 m2 natuursteen- en betonblokkenglooiing. Vier aannemers hadden het hoofd ge bogen over alternatieven om de rege ring, die na Prinsjesdag al genoeg zorgen heeft, wat geld uit te sparen. Als het al ternatief van Bos en Kalis voor het wa- De Thoolse Wandel Unie heeft zaterdag onder fraaie weersomstandigheden de Mosseltochten en de Dorpentochi geor ganiseerd. Op de korte afstanden 5, 10 en 15 km waren er 250 wandelaars tegenover vorig jaar maar 120. Deze vooruitgang stemde het TWU-bestuur tot tevredenheid, maar men betreurt het nog altijd, dat er zo weinig mensen van Tholen en St. Philipsland in beweging komen. Gymverenigingen bijvoorbeeld, zouden toch elk jaar aan dit wandelfes- tijn kunnen meedoen. Op de 250 deel nemers op de kortere afstanden (meest leden van wandelverenigingen, zelfs uit de Betuwe) waren maar een paar indi viduele Thoolse wandelaars. Bij de 25 dorpentocht-lopers (43 km) was geen enkele Tholenaar. Wel liepen er vier Belgen mee en ook was er een deelne mer uit Den Haag. Het TWU-bestuur schrijft de verdubbeling van het aantal lopers toe aan de tpetredimg tot de Ne derlandse Christelijke Wandelsport Bond (NCWB), waardoor verschillende wandelverenigingen van de Thoolse wandeltochten op de hoogte gesteld worden. 'Woningisolatie - warm aanbevolen' is de titel van een nieuwe voorlichtings brochure van de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM). Dit is een vervolg op de algemene motivatie brochure 'een appeltje voor de dorst' die deze maand huis aan huis in Zeeland wordt verspreid. De reacties op de kleine proefoplage, die in augustus is uitgezet, waren over het algemeen gunstig. Drie zusterbedrijven hebben de PZEM ge vraagd de brochure geheel of groten deels voor verspreiding in het eigen voorzieningsgebied te mogen laten her drukken. De PZEM verwacht meer van dit soort verzoeken. Denieuwe brochure 'Woningisolatie - warm aanbevolen' wordt op aanvraag gratis aan belang stellenden toegezonden: PZEM, Ten Ankerweg 1, Tholen, tel. 01660-3250. Men kan de brochure daar ook zelf op halen, evenals bij de gemeentehuizen te St. Maartensdijk en St. Philipsland. SPS 4 en Smerdiek 4 speelden beide niet zo best. De thuisclub had echter in de linksbuiten een zeer goede speler en uit zijn indraaiende hoekschop kon W. de Viet de enige goal in deze wedstrijd scoren: 1-0. In de tweede helft kreeg SPS nog vele kansen, maar met name De Viet verprutste ze allemaal. Geen goed spel, doch een verdiende SPS-overwin- ning gezien de kansen. SPS 3 haalde tegen ESV 3 uit met goed voetbal: 7-2. De bezoekers kwamen er niet aan te pus. Rien Schipper scoorde vier keer. Rien Hage, Rien Goudzwaard en Hans van Tiggele elke eenmaal. Elftalleider Rien van As was zeer tevreden over zijn team. Beide SPS-thuiswedstrijden stonden onder leiding van Thoolse scheidsrech ters: J.A. v.d. Hoek uit Stavenisse en H. van Ommen uit Sint-Annaland In aantallen Kern 0-4 5-9 10-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-64 65-74 75 en ouder Totaal Tholen Poortvliet Scherpenisse Sint-Maartensdijl Stavenisse Sint-Annaland Oud-Vossemeer 5U 115 35 258 95 1Q4 128 543 149 127 2Só 11 213 180 480 146 108 287 134 261 195 385 136 106 225 113 209 199 940 183 194 512 199 390 329 850 208 165 472 172 336 295 458 177 133 323 150 301 239 575 246 221 500 259 441 342 327 136 108 222 132 293 174 298 120 91 236 107 26 7 113 5370 1616 1338 3321 1477 2905 2194 TOTAAL 13S9 IÓ14 16.1, l 1373 2747 2498 1781 2584 1392 1232 18221 Tholen Poortvliet Scherpeni sse Sint-Maartensdijk Stavenisse Sint-Annaland Oud-Vossemeer 9, 57 7,12 6,35 7,77 6,43 6,68 5,83 10,09 9,22 9,49 8,61 7,85 7,33 8,20 i 8,94 9,03 8,07 8,64 9,07 8,98 8,89 Ir 7,17 8,42 7,9 2 6,78 7,65 7,19 9,07 r percen 17,50 11,32 14, 50 15.42 13,47 13.43 15,00 tages 15,83 12,87 12,33 14,21 11,65 11,57 13,45 8,53 10,95 9,94 9,73 10,16 10,36 10,89 10,71 15,22 16,52 15,06 17,54 15,18 15, 59 6,09 8,42 8,07 6,68 8,94 10,09 7,93 5,55 7,43 6 80 7,n 7,24 9,19 5,15 100 100 100 100 100 100 100 TOTAAL 7,62 886 8,84 7,54 15,08 13,71 9,77 i 14,18 7,64 6,76 $00 terschap aanvaardbaar is. scheelt dat in elk geval een paar ton. De uitslag aan de aanbesteding is: 1. Gebr. Roomers Ro zenburg 7.250.000 (alternatief 7.083.000) 2. Bos en Kalis Papendrecht 7.29.300 (alternatieven minus 250, 270 en 450.000 gulden) 3. Handels Mij van Oord Werkendam 7.339.00 4. Baggermij Holland Hardinxveld 7.366.000, 5. Bag germij Breejenbout Overveen 7.432.000. 6. Aan. Mij. Zeeuws Vlaanderen Kloos- terzande 7.561.000. 7. Hakkers Scher mer Werkendam 7.269.000 (alternatief 7.047.000) 8. Combinatie gebr. v.d. Heuvel Driebergen en Dikkerboom en Sybrandy Heerenveen 7.693.000, 9. Gebr. van Oord Werkendam 7.795.000, 10. Van Oord Utrecht 7.834.000. 11. Troost Pernis 8.621.000, 12. Gebr. van 't Verlaat Hardinxveld 8.621.000 (precies evenveel als Troost). Voor het Waterschap Tholen rest nu al leen nog de aanbesteding van de Noordkant van St. Philipsland. Als klein werk in verhouding tol de andere dijk versterkingen heeft men nog de sluiting van de coupure aan het voormalige veer in Oud-Vossemeer. Dit najaar kan de nieuwe dijk tussen Schakerloo bij Tho len en Strijenham opgeleverd worden. Verder is men nog op diverse plaatsen met de dijkverzwaring langs de Ooster- schelde bezig zoals bij Stavenisse, St. Annaland en St. Philipsland. Voor het begrotingsjaar 1980 zijn de volgende herbestratingen opgenomen: Stavenisse: Irenestraat, Molendijk, Stoofdijk. Sint-Annaland: Van den Bosstraat, Raiffeisenstraat (Anna van Bourgon- diëstraat-Crooswijck), Raiffeisenstraat (Schoolstraat-Nieuwstraat), Tuinstraat (Nieuwstraat-Cureestraat), Ooststraat 1 ged. (Ring-Slop), Slop (Ooststraat- Voorstraat), Molendijk (klinkerverhar ding), Molendijk (asfaltverharding). Oprit Havenweg (Van Beek-bovenop), Cureestraat. Oud-Vossemeer: Veerstraat (t/m oprit veer) 50%, Prins Mauritsstraat (trottoir), Onder de Molen, Dr. Renesstraat 50%. Poortvliet: Molenstraat, Noordstraat, Julianastraat (trottoir). Tholen: Van Henegouwen plantsoen. Trottoir Burg. v.d. Hoevenslraat+ in ritten t.b.v. garages. Trottoir (Bernhard- straat en ged. Wilhelminastraat), Trot toir Grindweg, Parksingel vanaf Ten Ankerweg, Botermarkt, Parkeerplaatsen (Ten Ankerweg), Ten Ankerweg (slijt laag aanbrengen). Scherpenisse: Toegangsweg naar de N.H. Kerk, Beatrixlaan. Sint-Maartensdijk: Riidda Barnenstraal (Paral lel weg-Wilhelminastraat), Bloe- menlaan (vanaf Rozestraat-Hogeweg), Vier-meistraat, Sportlaan nabij T.B.I., ged. Achter 't Bos, Meidoornstraat, Par- keerstraat Westvest (nabij Rehoboth- kerk), Beatrixstraat. Ook het onderhoud van de buitenwegen blijft de nodige zorg vereisen. In het af gelopen begrotingsjaar zijn relatief grote onderhoudsinvesteringen gedaan om de schade te herstellen die was ontstaan door de extreme weersomstandigheden tijdens de winterperiode. De in dat kader uitgevoerde werken dienen thans een vervolg te krijgen door het aan brengen van slijtlagen etc. Ook aan an dere wegvakken van de tertiaire en quartaire wegen dienen voorzieningen getroffen te worden. In de begroting is hiervoor een totaal bedrag opgenomen van 422.500,— De aanvankelijk ge plande werkzaamheden aan de weg vakken Bitterhoekseweg-Krokkeweg- Veerdijkseweg werden in 1979 opge schort in verband met een mogelijke subsidieverkrijging. Thans worden de nodige voorbereidingen getroffen om een subsidieaanvraag aanhangig te ma ken bij het provinciaal bestuur. Twee weken geleden las u in de E.B. een oproep om mee te helpen het lot van 15.000 verdwenen Argentijnen op te helderen, door middel van een schrijf- avond. Deze avond in Bergen op Zoom werd zo druk bezocht, dat Amnesty In ternational Bergen op Zoom en omge ving meende ook de bevolking van het eiland Tholen de gelegenheid te moeten geven hun verontrusting kenbaar te maken aan de autoriteiten van Argenti nië. Deze schrijfavond wordt gehouden op donderdagavond 27 september in de Openbare Bibliotheek, Stoofstraat 5 in Tholen. Tussen 8 en 9 uur kan iedereen hier binnenlopen om aan de hand van voorbeeldbrieven hun brief te schrijven. Er zijn medewerkers van Amnesty In ternational aanwezig die u kunnen hel pen en u alle informatie geven waar u om vraagt. Nog even iets ter verduide lijking. et gaat om 15.000 Argentij nen van 2 maanden tot ruim 80 jaar. met alle mogelijke beroepen, die zonder ge- wuld gebruikt te hebben, sinds 1976 verdwenen zijn en waarvan niet bekend is of ze nog leven en zo ja. waar ze zijn. Met deze brievenaktie die in diverse landen gehouden wordt hopen wij de Argentijnse autoriteiten te bewegen op heldering te geven over al die vaders, moeders, zoons, dochters, echtgenoten en vrienden. Voor meer inlichtingen kunt u terecht bij de heer F. van de Put te. Semmelweisweg 4. Bergen op Zoom. v

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 15