Champignon-compostbedrijf Nieuw-Vossemeer biedt ook Tholen/St. Philipsland werk Plannen b en w van Tholen Thoolse weggebruiker wordt in 1980 nauwkeurig bekeken Thoolse bevolking groeide eerste halfjaar met 153 Donderdag 13 september 1979 EEN ÜRACHTBODE 9 In uitvoering te nemen werken, waarvoor nog geen krediet is verleend door de Thoolse gemeenteraad: Bij maximale uitbouw 100 man personeel en 100 indirecte arbeidsplaatsen. Eeji feest aan je voeten BIJ: JOS K00LEN BV Orgelconcert Positief Lasten en lusten Gemeente wil noodslachtplaats Poortvliet op de been houden Stro en mest Provincie Wethouder Hommel Haven St. Annaland wordt uitgebaggerd Tholen proefgemeente voor gericht verkeerstoezicht Bureau-uren 45 miljoen Oud-Vossemeer van hoogste naar laagste geboortecijfer Dalend leerlingental kan leegstaand lokalen opleveren Veilingberichten Bewoningsgraad Midget golfbaan bij zwembaden object bouw sportzaal te Sint-Annaland restauratie molen te Stavenisse vergroten kapaciteit riolering Sint-Annaland aanleg parkeerterrein zeedijk Stavenisse restauratie voormalig gemeentehuis Scherpenisse bouw dorpshuis te Stavenisse opgespuiten strandje Gorishoek vervanging twee vervoer middelen gemeentewerken aanleg parkeerterrein en nieuw oefenveld Sint Annaland verbetering quartaire weg nr. 67 rekonstruktie Post straat Stavenisse aanleg tennisbaan met kleedakkomodatie te Oud-Vossemeer voorziening peuterspeel zaal Oud-Vossemeer aanleg midget golfbaan Tholen aanleg korfbalveld Sint Maartensdijk aanleg bushalte Spuidam Scherpenisse uitbreiding begraaf plaats Poortvliet aankoop vuilniscompactor aankoop 2e huisvuilwagen herinrichting haven Tholen verplaatsen ijsbaan en speelterrein Sint Annaland uitbreiding openbare mavo-school Tholen raming jaarlijkse lasten 1400000 - 74500,- 160000,- 2000,- 1200000,— p.m. 200000,- 700000,- 900000,- 91000,- 80000,- 4500,- 350000,- 28000,- 300000,- 38000,- 300000- 325000,- 45500,- 70000,- 13300,— 50000,- 7000,- 100000,- 14000,- 100000,- 19000,- 250000,- 11500,- 270000,- 58000,- 180000,- 38700,- 2800000,— p.m. 130000,- 24700,- I'I TIJ I'.VH, I it; f 5 A f; 180000,— p.m. opmerkingen en 72500,— uit fin. verhoudings uitkering met subsidie met subsidie met subsidie en overige dekking uit reserve rekreatieve voorzieningen dekking uit reser ve dorpshuizen dekking uit reser ve rekreatieve voorzieningen lasten reeds in begroting verwerkt met subsidie met subsidie dekking uit reser ve openbare werken nog nader studie is nodig met subsidie rijksvergöeding Totaal Overigen in uitvoering te nemen werken 465200,- objekt vergroten kapaciteit riolering overig kernen revisie carillon Tholen aanpassing en vergroting kapaciteit jachthaven Sint-Annaland vergroting akkommodatie dorpshuis Sint-Annaland verbouw voormalige ge meentewerkplaats te Sint-Annaland zwembadvoorzieningen restauratie^ molens te Sint-Maartensdijk bouw gumnastieklokaal te Sint-Maartensdijk aankoop poederaanhanger brandweer Sint-Maartens dijk aanleg fietspad langs ter tiaire weg Poortvliet -Sint-Annaland raming geraamde lasten p.m. p.m. p.m. p.m. p.m. p.m. p.m. p.m. opmerkingen stand werkzaamheden voorbereidend overleg opgenomen in Jacht havennotitie voorbereiding nog aanvangen rapport gereed voor behandeling fin. verh. 47000- V600000,- 105000- aanleg trailer-helling Noordpolder Sint -Maartensdijk herbestrating op indus trieterrein Sint-Maartens dijk verbreden toegangsweg jachthaven Sint-Annaland uitbreiding begraafplaats Tholen uitbreiding begraafplaats Oud-Vossemeer aanleg wandelpad Pluimpot Sint-Maartensdijk rekonstrutie parkeerter rein gedempte haven Sint-Maartensdijk aanleg speelveld Hoge weg Sint-Maartensdijk bouw brandweergarage Stavenisse bestrating haventerrein Tholen bouw bibliotheek Tholen p.m. p.m. zolang slechts 50% subsidie kan worden verkregen en een fiets pad Sint-Annaland -Tholen aangelegd wordt, achten wij uitvoering niet verantwoord dekking uit reserve rekreatieve-voorzie- ningen 20000,- 3800- p.m. p.m. p.m. 200000,- 38000- 25000,- 7250- p.m. p.m. p.m. met subsidie met subsidie De Coöperatieve Nederlandse champig- nonkwekersvereniging Ottersum (Lim burg) wil aan de Rijksweg Nieuw-Vosse- meer/St. Philipsland in de boomgaard van dhr. Swagemakers aan de Schen- kelsdijk een tweede compostbedrijf bou wen. Dit met het oog op de goede ver wachtingen voor de champignonteelt, de afzet in West-Brabant (Fijnaart, Noord- hoek) en nieuwe compost-klanten in Zeeland en België. Over een jaar wil CNC-directeur Peynenborg vlot aan het bouwen zijn om met een kwart van de produktie te kunnen beginnen. Over tien jaar zal het compostbedrijf helemaal uit gebouwd zijn op het perceel van 12 ha. Dit nieuwe bedrijf in Nieuw-Vossemeer, waarvoor de planologische en hinder wet-procedure nog moeten beginnen, heeft ook voor Tholen en St. Philipsland betekenis. Directeur Peynenborg liet namelijk weten, dat hij z'n personeel liefst uit de agrarische sfeer wil hebben. "We zijn agrariërs in hart en nieren, al wordt het compost dan op industriële wijze gefabriceerd. Ik voel me ook meer verwant aan een agrarisch gebied dan aan het industriegebied Moerdijk", al dus de CNC-directeur donderdagavond op een hoorzitting in de Nieuw-Vosse- meerse bejaardensoos. De 100 man per soneel zijn onderverdeeld in 10 staf, 20 administratie, 20 technisch onderhoud en 50 produktie. De 100 indirecte ar beidsplaatsen komen met name ten gunste van het transport. De invloed op de bouw- en dienstensector is daarbij nog niet inbegrepen. Het gaat in de nieuwe fabriek om een normale werk- dagproduktie, geen ploegendienst. De. C.N.C. heeft in Ottersum voor het daar Code 2S KEK leest Bordeaux suède/calfs Advertentie IM Op zaterdag 15 september a.s. om acht uur heeft de consertcommissie "Orga- num", te Hardinxveld-Giessendam weer een orgelbespeling georganiseerd in de Grote Kerk van Tholen. De com missie prijst zich gelukkig dat, voor het eerst sinds vele jaren, de beroemde or ganist/dirigent Klaas Jan Mulder uit Kampen op deze avond achter de kla vieren plaats zal nemen. Het program ma met inleidend koraalspel over Psalm 68 met aansluitend samenzang. Verder staan op het programma o.a.. werken van Bach (koraalvoorspelen en de Toccata en fuga in D-moll), Handel (sinfonia in bes), Mendelssohn (sonate 3), Guilmant (marche religieuse), Widor (delen uit Symphonie V) en een impro visatie over Psalm 42. Zondag 16 september 's middags om 4 uur vindt het 4e concert plaats van de orgelcyclus 1979 in de Godd. Voorzie- nigheidskerk te Bergen op Zoom. Dit - op één na laatste - concert van deze cy clus zal worden verzorgd door de orga nist: Jacques van den Dool. Jacques van den Dool werd geboren in 1942 te Cu- lemborg waar hij zijn eerste orgellessen kreeg van Jan Baarda. Na zijn middelbare schoolopleiding voltooid te hebben zette hij zijn mu ziekstudies voort aan het conservato rium te Utrecht. Hier studeerde hij schoolmuziek bij Chris Bos en orgel bij Cor Kee en dom-organist Stoffel van Viegen. In 1966 rondde hij zijn orgel studies af met zijn solistendiploma met bijzondere onderscheiding voor impro visatie. Tijdens zijn studietijd reeds - nl. in 1965 - wist hij de finale te bereiken van het Nationaal improvisatie concours te Bolsward alwaar hij de eerste prijs in de wacht sleepte. Jacques van den Dool is momenteel verbonden als organist aan de hervormde kerk te 's Hertogenbosch waar hij vaste bespeler is van het mo numentale fraaie Batz-orgel; tevens is hij werkzaam als schoolmusicus, koor dirigent en bovendien nog dirigent van Stedelijk Symfonie Orkest te 's Herto genbosch. Naast al deze werkzaamheden is hij in binnen- en buitenland een veel ge vraagd organist. Dit jaar maakte hij nog concertreizen naar Schotland en Frank rijk waar hij o.a. een concert gaf in de Kathedraal van Straszbourg. Het pro gramma omvat werken uit de renais sance, barok, klassieke tijd, romantiek en de moderne lijd. Er worden werken gespeeld van Sweelinck, J.S. Bach (nl. een groot koraalvoorspel en een Fanta sie und Fuge) C. Ph. E. Bach, M. Reger en L. Vierne. Jacques van den Dool, die sinds zijn overwinning in 1966 te Bolsward grote bekendheid als improvisator heeft ver worven, besluit zijn optreden met een improvisatie. al werkende honderd man personeel een eigen c.a.o. met de industriebonden af gesloten. Volgens directeur Peynenborg kan de CNC heel goed concurreren met de lonen in de Randstad. Wethouder A.F. Hommel liet weten, dat de gemeente positief staat ten opzichte van de CNC-vestiging, mits aan alle procedures wordt voldaan en als blijkt dat de hinder klein is. Met name voor de werkgelegenheid achtte hij een nieuw bedrijf in Nieuw-Vossemeer van belang. "Al 25 jaar is er geprobeerd tot spreiding van werkgelegenheid te komen. Onge veer 85% van de Nieuw-Vossemeerse werknemers moet pendelen. Met duur dere reiskosten en een economische te ruggang in 't verschiet is werkgelegen heid voor honderd man in Nieuw-Vos semeer een positief punt", aldus wet houder Hommel. Hij deelde nog mee, dat de gemiddelde werkloosheid in Nieuw-Vossemeer 35 man is, in Steen bergen 125 en in Halsteren 123. Voor LTS'ers en MTS'ers achtte hij behoor lijke mogelijkheden aanwezig in de CNC-vestiging. Ook de dagdienst beoordeelde de wethouder positief. Raadslid mevr. Ten Hove bracht naar voren, dat ook bij de PvdA-fractie de werkgelegenheid best hoog in 't vaandel staat, maar ze was bang dat er in Nieuw-Vossemeer helemaal geen men sen zijn voor de CNC. Volgens de plaatsvervangend directeur van het ar beidsbureau Bergen op Zoom, dhr. Helleman, zijn er in de regio maar 27 agrarische werknemers werkloos. "We willen de lasten van de nieuwe fabriek wel dragen, maar dan ook de lusten", zei mevr. Ten Hove. Ze voelde er niets voor een bedrijf weg te zetten waarvoor gas tarbeiders zouden moeten worden aan getrokken. Wethouder Hommel vulde aan, dat het positieve element voor de werkgelegenheid in Nieuw-Vossemeer tevoren moet vaststaan, anders hoeft de CNC wat de gemeente betreft niet te komen. "Gezien ons werkklimaat heb ik goede hoop dat we aan arbeidskrachten Verhoging van de tarieven met vijftig procent en opvoering van het aantal noodslachtingen moeten de noodslacht plaats Poortvliet op de been houden. Nu de verplichte tweede keuring in de vleeskeuringswet is vervallen, is de kop peling van de noodslachtplaats Poort vliet met de vleeskeuringsdienst Zee land niet langer mogelijk. Per 1 januari 1979 is de huur al opgezegd. De vlees keuringsdienst huurt alleen nog het la boratorium in geval van noodslachtin gen. Door het vervallen van die huur zullen de lasten aanzienlijk toenemen. Per jaar worden in Poortvliet 60 a 70 noodslachtingen verricht. I.m. de ver vallen inkomsten enigszins te compen seren, hebben b en w de tarieven voor noodslachtingen met vijftig procent verhoogd: voor grote dieren (paarden, koeien, pony's) 37,50, voor middel grote dieren (varkens, kalveren, veulens) 15,00, voor kleine dieren (nuchtere kalveren, schapen, geiten() 7,50. Hoewel de landbouworganisaties de noodzaak van handhaving van de noodslachtplaats Poortvliet onderschrij ven, ziet men geen mogelijkheden een bijdrage te leveren om het tekort voor de gemeente kleiner te maken. Wel zal het landbouwschap proberen een groter deel van de noodslachtingen in Poortvliet te laten plaatsvinden. Het grootste probleem hierbij is de afzet van het kwalitatief minder vlees. Men zal proberen hiervoor een afnemer te vin den. B en w vinden handhaving van de Poortvlietse noodslachtplaats gerecht vaardigd. kunnen komen", zei directeur Peynen borg. "Het is zeer duidelijk de bedoeling mensen uit deze streek aan te trekken: 30% leidinggevend en technisch perso neel en 70% ongeschoolde mensen, ook vrouwen. In Ottersum werken nu 10-15 vrouwen", aldus dhr. Peynenborg. Stro, paarden- en kuikenmest, land- bouwgips en ammoniak zijn de grond stoffen voor het compost. De bedoeling is, het stro voor de Nieuw-Vossemeerse fabriek uit West-Brabant en Zeeland te gaan betrekken. Dat geldt ook voor de paardenmest, maar die zal er wel niet voldoende zijn. In 2 V4 week wordt de geelachtige stromassa omgezet in bruin achtig compost voor de champignon teelt. De inwoners van Nieuw-Vosse meer waren bezorgd over mogelijke stankhinder, zo bleek op de door de PvdA-afdeling georganiseerde hoorzit ting, die door zeventig belangstellenden werd bijgewoond. De zuidwesten wind neemt de CNC-luchtjes overigens mee naar het Volkerak. Volgens directeur Peynenborg is de, fabriek op 2 km (de afstand van het bedrijf tot aan de be bouwde kom van Nieuw-Vossemeer) niet te ruiken. Hij liet weten, dat op 500 m van de huidige vestiging in Ottersum onlangs een restaurant geopend is door iemand die goed met de situatie rond de CNC op de hoogte is. Dhr. Peynenborg zal wel problemen voor mensen die binnen 250 meter van de produktiehal- len wonen. "We zijn bereid met die be trokkenen reëe te overleggen, want we moeten met die mensen tot overeen stemming komen", aldus dhr. CNC-di recteur. Een van die belanghebbenden was dhr. Manneke van de Schenkels- dijk. Hij meende dat het bedrijf maar 900 m van de bebouwde kom van Nieuw-Vossemeer komt te staan en geen 2 km. Landbouwer Geluk was bezorgd over de gevolgen van het onttrekken van 150 m3 grondwater per dag (later zelfs 600 m3) door de CNC. Dhr. Peynenborg noemde dat een probleem om rekening mee te houden. "Dat wordt nauwkeurig bekeken". deelde mee, dat binnenkort een gesprek plaatsvindt tussen b en w van Nieuw- Vossemeer en de burgemeester van Steenbergen en later deze maand nog met de Gedeputeerden Siepman en v.d. Heyden. De Provinciale Planologische Dienst buigt zich reeds over de plannen van de CNC. Volgens dhr. Greber van het inge nieursbureau van Hasselt en de Koning is het plan een vrij harmonisch, plano logisch geheel tussen dijken en niet in het open landschap. In 1980 wordt een gedeelte van de haven St. Annaland weer uitgebaggerd. B en W kondigden dat aan in de begrotings- brief 1980. In 1976 is de haven uitge baggerd, maar onlangs uitgevoerde pei lingen hebben uitgewezen, dat er in be paalde gedeeltes weer sprake is van aanslibbing. Het plan voor verbetering en herinrichting van de haven Tholen dient momenteel als basis voor overleg met een aantal betrokken instanties en belangengroeperingen. De beroepsvis- serijvereniging Helpt Elkander heeft het plan inmiddels met instemming begroet. In afwachting van het realiseren van dat plan, zal het onderhoud tot een mini mum worden beperkt. ^modehuis rita bosstraat 27 berqen op zoom Advertentie 1M Het gehele jaar 1980 zal de Thoolse po litie in satnenwerking met de verkeers- groep van de Rijkspolitie Middelburg gericht verkeerstoezicht houden op de gedragingen van de Thoolse weggebrui kers. Het gaat met name om de maxi mum snelheid, het rechtshouden in bochten en het vrije doorgang en voor rang verlenen. Vorig jaar was 66% van de verkeerson gelukken op Tholen aan die drie ver keersovertredingen te wijten. Het voorstel voor gericht verkeerstoe zicht en het stellen van prioriteiten bij verkeersovertredingen is gedaan door de Regionale Verkeerscommissie (Reve- com). Landelijk wérden er per arron dissement twee proefgemeenten aange wezen: 1 met rijks- en 1 met gemeente politie aan de hand hiervan is in overleg met de officier van justitie, dc burge meester en de Rijkspolitie de gemeente Tholen aangewezen als proefgemeente voor de rijkspolitie. De stafofficier verkeerszaken van het District Middelburg heeft een nota op gesteld, waarin het gerichte verkeer stoezicht en de prioriteitsstelling in de gemeente Tholen nader geanaliseerd worden. Bij de controle zal de verkeers- groep Middelburg met personeel en materiaal assistentie verlenen. Het hoge aantal verkeersslachtoffers in de periode juni 1978/juni 1979 (tien), is volgens b en w niet te wijten aan ge vaarlijke wegsituaties. Ze vinden ver keersmaatregelen daarom overbodig. Het college hoopt dat de energiebespa ring door matiging van de snelheid (nu op vrijwillige basis) zal bijdragen tot vermindering van het aantal verkeer songelukken. In de begrotingsbrief 1980 van de ge meente Tholen staat verder, dat ernaar gestreefd wordt, het groepsbureau in Tholen ten dienste van het publiek te openen van 8.00 tot 22.00 uur. De orga nieke sterkte van de groep Tholen is 30, terwijl dat feitelijk 26 is. Het streven om in elke kern een politieman te statione ren is nu verwezenlijkt. Tijdens de hoorzitting gaven ook twee Limburgers hun ervaringen weer met de CNC-vestiging Ottersum. Dhr. Hop man, destijds lid van de actiegroep om de hinderwetvergunning in te trekken (wat na een kroonprocedure lukte) pleitte voor een koppeling van de pla nologische maatregelen aan de hinder wetprocedure. Hij meende dat in de be bouwde kom van Nieuw-Vossemeer de hinder wel dragelijk zal zijn, maar in de directe nabijheid van de fabriek zal men behoorlijk last hebben. De grens is wel 500-750 m om geen hinder te hebben, aldus dhr. Hopman. Dhr. Weterings liet weten, dat het de laatste drie jaar best gaat in Ottersum. Men zou het bedrijf niet weg willen hebben. Ik vermoed dat de CNC meer dan anderhalf procent van de bruto omzet besteedt aan de bestrijding van stank- en geluidshinder, aldus dhr. Weterings. Bij de eerste fase van het compostbedrijf gaat het in Nieuw-Vossemeer om een investering van 15 miljoen gulden, doe over 10-15 jaar uiteindelijk 45 miljoen zal bedragen. De CNC wil negen ton besteden voor milieubestrijdingsmaa tregelen zoals vermindering geluidshin der (geluidsarme tractoren), voorko ming waterverontreiniging en onder zoek naar stankbestrijding. Het inge nieursbureau van Hasselt en de koning "had dertien alternatieve vestigings plaatsen waaronder de Prins Hendrik polder in St. Philipsland. "Een van de negatieve punten van de CNC is de stank, daar kunnen we niet omheen. Daarvoor hebben we ruimte nodig en die vinden we in Nieuw-Vossemeer", aldus dhr. Greber van het ingenieurs bureau. De groei van de Thoolse bevolking, die omstreeks 1975 stagneerde, heeft zich volledig hersteld. Over het eerste halfjaar van dit jaar steeg het inwonertal met 153 dankzij een vestigingsoverschot van 101 en een geboorte-overschot van 52. Het stemt b en w tot voldoening, dat het afgelopen halfjaar geen enkele woonkern in zielental achteruit is gegaan. Ook bij vermindering van de nieuw bouw mag in de naaste toekomst op enige groei worden gerekend, aldus b en w in de begrotingsbrief 1980. Door het betrekken van nieuwe huizen hebben eigen inwoners ruimte vrijgemaakt waarmee na kortere of langere leegstand (wel of niet met verbouwing) soms weer nieuwe inwoners werden aangetrokken. Per 30 juni had de -gemeente Tholen 18.374 inwoners. Wat de leeftijdsop bouw betreft, daalde het percentage 0-4 jarigen in Oud-Vossemeer tot 5.83, het laagste van alle kernen. Volgens b en w vindt dat waarschijnlijk zijn oorzaak in daling van de geboorten. Vijftien tot negentien jaar geleden waren de opvat tingen nog anders getuige het percenta ge 0-4 jarigen: 9.07, het hoogste van alle kernen. Evenals vorig jaar is er in Tho len Dit is een gevolg van het grote aantal jonge ouders in de leeftijdsgroep 20-39 jaar. Sint-Annaland heeft veel inwoners van 65 jaar en ouder: ruim 19%, het hoogste van alle woonkernen. Te ver wachten is, dat Stavenisse eveneens veel bejaarden zal gaan tellen, gezien het hoge percentage 50-64 jarigen: 17,5%. Het merendeel van de scholen voor kleuter- en lager onderwijs op Tholen zal een dalend aantal leerlingen gaan vertonen, dat zich hetz.ij. op korte, hetzij op langere termijn kan uiten in leeg staand van lokalen. B en W schrijven dat in de begrotings brief 1980. In welke mate er sprake van leegstaand zal zijn, is sterk afhankelijk van de woningbouw en verlaging van de leerlingenschaal. Gelet op moeilijkhe den bij nieuwbouwplannen van hoger hand, verwachten b en w van die zijde voorshands geen oplossing van de pro blemen. De laatste jaren is de leerlin genschaal aanmerkelijk gedaald. Daar waar zich een behoefte aan uitbreiding van onderwijsaccommodaties manifes teert, is in alle gevallen slechts sprake van een tijdelijke behoefte, zoals het la ger onderwijs te Poortvliet en Oud-Vos semeer. De behoefte aan lokalen ver toont in enkele kernen een stabiel ka rakter. Voor de Gem. Mavo Tholen en de LTS St. Maartensdijk zijn er plannen voor de plaatsing van twee noodlokalen voor el ke school. Over vijf jaar zullen de scho len voor voortgezet onderwijs echter te maken krijgen met de forse daling van het geboortecijfer uit de afgelopen ja ren. Veiling St. Annaland, 11 september: Dore 40, bintje 18-20, bonken 22-23, drielingen 9, kriel 28, eigenheimer 35, aanvoer 90 ton. Uien maat 40 opwaarts 25-28, drielingen 18, aanvoer 38 ton. Veiling St. Maartensdijk, 11 september: dore 47.30, eigenheimer 30.00-38.90, lekkerlander 29, bintjet 17.00-19.60. Bonken 24, drielingen 7.70dore drie lingen 8.80, eigenheimer drielingen 7.90, bintje kriel 30, dore kriel 19.90, aanvoer 2500 kisten. Het gemiddeld aantal bewoners per be schikbare woning (inclusief tijdelijk leegstaande huizen) is teruggelopen van 2.97 op I juli 1973, via 2.89 op I juli 1978 naar 2.87 op I juni 1979. Per woonkern wijken de cijfers weinig af - ze variëren van 2.82 voor Scherpenisse tot 2.91 voor Tholen en Oud-Vossemeer. De sterke groei Van Tholen leidde tot een naar verhouding hoge bewoningsgraad, die- pas in het afgelopen jaar door de grote woningvermeerdering (94) daalde tol 2.91. De bewoningsgraad daalde hel sterkst in Oud-Vossemeer: van 3.15 op I juli 1973, tot 2.91 op I juni 1979. Daling van het geboortecijfer draagt uiteraard bij tot de daling van het gemiddeld aantal inwoners per woning. Per I juni j.l. waren er op Tholen 6332 huizen. B en w onderzoeken de mogelijkheden om bij de zwembaden in Tholen en St. Maartensdijk een midget golfbaan aan te leggen. Hiermee probeert het college een positieve bijdrage te leveren aan de groeiende behoefte op sportief te re creëren. Uit de begrotingsbrief 1980 blijkt verder, dat b en w hopen in het komende begrotingsjaar een oplossing te vinden voor de toch wel precaire si tuatie waarin de schietvereniging te Tholen verkeert. Voor het huisvestings probleem (oud pand in de Hoogstraat) is namelijk nog steeds geen bevredigende oplossing gevonden. Financiële mede werking aan een centrale schietaccom- modatie, die optimaal bezet is, noemen b en w gerechtvaardigd, maar het colle ge wil geen medewerking geven aan 1 vereniging waarvan de accommodatie voor een groot gedeelte van de week niet in gehruik is.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 9