m GELUK Saskia Modes &/CH IESSER FIT 2 EENDRACHTBODE Donderdag 13 september 1979 Tholen Oud- Vossemeer Sint Annaiand Stavenisse Nog dit najaar opent haar deuren aan de Markt 10 te Tholen. Dames, nog even geduld en U hebt de unieke gelegen heid te kiezen uit een najaars- en wintercollectie mo deartikelen welke van A tot Z nieuw is. Tholen, tel. 01660-2763 Sint Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint— Philipsland Afscheid Ds. de Wit maatschappelijke dienstverlening DAG EN NACHT VISSER PREDIKBEURTEN Diefstal in Ten Anker In de recreatiezaal van het bejaardente huis Ten Anker is een luchtfoto van de oude stadskern verdwenen. Niemand heeft iets verdachts gezien en het on derzoek van de politie heeft nog geen oplossing gebracht in deze zaak. Markt 7 Tholen tel. 2575 Advertentie IM Damclub de Eendracht In een vroeg stadium heeft damclub de Eendracht een goede start gemaakt met veertien partijen. Bovendien kwamen er twee nieuwe leden bij: dhr. van Zielst, voorheen lid van de damclub Bergen op Zoom en nu wonend in Tholen, en on derwijzer van Maanen uit St. Maartens dijk. Uitslagen: C. Droogers-A. van Ak keren 2-0, J. van Zielst-P. v.d. Velde 1-1, J. Nagtegaal - v. Maanen 1-1, J.v.d. Velde - G. Brasser 2-0, A. Slager-I. Lindhout 2-0, J. Moerland-W.A. Boog- erd 2-0, A. Lindhout- H. Bohr 0-2, R. Nagtegaal - A. Schot 1-1, C. van Dijke - P. Nieuwenhuizen 0-2, C. van Splunter - J. de Rijke sr. 0-2, S. Schot - A. Boogerd 0-2, A. van Akkeren - A. Lindhout 2-0, J. Moerland - J. v.d. Velde 2-0, R. Quist - J. de Rijke jr. 0-2. Collecte K.W.F. De collecte voor de kankerbestrijding heeft 4504,80 opgebracht, wat onge veer vijfhonderd gulden meer is dan vorig jaar. Gevers, collectanten en tellers hartelijk dank. Materiële schade Vrachtwagenchauffeur A. van D. werd licht gewond bij een gecompliceerde botsing tussen Zevenbergen en Made. De materiële'schade was groot. Van D. reed met zijn combinatie, geladen met varkens, op de aanhangwagen van J. van L. uit Halsteren, die samen met de vrachtwagenchauffeur J.H. uit St. Maartensdijk gestopt was voor werk zaamheden aan de weg. Door de klap vloog er een ringsteeksleutel uit de vrachtwagen van A. van D. door de voorruit van een personenauto. C.G.A.H.-V. uit Tholen liep vorige week woensdag tegen twaalf uur materiële schade op. toen ze met haar auto op de Molenvlietsestraat/Ten Ankerweg werd aangereden door W.J.G.W. uit Zoeter- meer toen ze wachtte om de kruising over te steken. Op het pleintje bij de N.H. Kerk in de Regentessestraat wer den in het kofferdeksel van de auto van mej. v.d. B. diepe krassen aangebracht. Vermoedelijk hebben baldadige jonge ren deze schade op hun geweten. Kvo wil uitbreiden Kyo Glass, die nu 25 man aan het werk heeft in beperkt ploegendienstverband, wil de produktieruimte op korte termijn uitbreiden. Daarom moet over een gro ter stuk grond beschikt worden dan aanvankelijk het geval was. Verder is bij het aanleggen van de weg naar de vluchthaven door Rijkswaterstaat een ander plan uitgevoerd, waardoor de verkaveling van het industrieterrein wat is gewijzigd. Tenslotte werd bij de aan leg van riolering, waterven elektriciteit geconstateerd dat de persleiding naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie in het veld anders was gerealiseerd den op de tekeningen was aangegeven. Al deze punten resulteren in een grondverkoop aan Kyo voor 21,04 per m2, exclusief BTW. Alleen voor de strook grond met nutsvoorzieningen geldt een geredu ceerde prijs. Loslopende honden De politie heeft twee hondenbezitters gewaarschuwd omdat hun dier los liep. Verder werd buiten de bebouwde kom vuil gedeponeerd, maar door het opne men van het nummerbord werd de mi- lieüvervuiler achterhaalt, wat nu een boete oplevert. Garagebouw Van de 21 garagekavels aan het binnen terrein van de Bosstraat zijn er nog vier beschikbaar. Onlangs hebben de heren C.F. Stokkers en L.M. Schot belangstel ling getoond en als de gemeenteraad maandagavond hun verzoek inwilligt, zijn er maar twee percelen grond meer over. B en W stellen verderde raad voör, met dhr. M. Geluk een overeenkomst van ruiling aan te gaan om achter de Beschutte Sfeer Woningen aan de Bos straat een tuinmuur te kunnen bouwen. Geslaagd Guus Boender is aan de Erasmusuni- versiteit in Rotterdam geslaagd voor het Doctoraal examen econometrie (geen economie). Uit de bocht Vrijdag is de verbrede en geasfalteerde Eeweg van Dalempolder naar het Stee- nen Kruis gefeed gekomen en zaterdag «zat er al een auto in de sloot. Het nieuwe profiel werkt blijkbaar snelheidsverho- gend, want in de bocht van de Molen- vlietsedijk/Eeweg raókte een auto uit koers. Het liep gelukkig af met materiële schade, maar bij hoge snelheid is de si tuatie daar wel gevaarlijk. Reisquiz braderie Willy Lindhout uit de Kalisbuurt in Oud-Vossemeer heeft de eerste prijs ge wonnen (150 gulden) in de Amro Wijs- op-reis-quiz die tijdens de braderie is gehouden. De tweede prijs, een spaar bankboekje van honderd gulden, was voor H.J.H. Teerlink uit de Kon. Wil- helminastraat en de derde prijs (50 gul den) voor William van Leeuwen uit de van Glymesstraat. Concordia actief Na de drukte rond de jubileumviering is de muziekvereniging Concordia zater dagavond opnieuw opgetreden. Zij die in de nieuwbouw dachten, in de ver geethoek te zitten, hebben nu kunnen ervaren dat dit niet zo is. Het fraaie weer werkte zaterdagavond mee aan een mooie rondgang en een show op het Hoogaarsplein. Drie groepen (majoret- ten, drumband, harmonie) in een vere niging opgenomen, maakten muziek en brachten show, uitziend naar het eeuw feest. Een muziekkorps is een onmisbaar element in de gemeenschap en vele in woners hebben weer van het optreden van Concordia genoten. De waardering kan elke eerste zaterdag van de maand uitgedrukt worden door het meegeven van oud papier. Alcoholcontrole De politie heeft drie automobilisten uit Poortvliet, Stavenisse en Bergen op Zoom een rijverbod opgelegd na een alcoholcontrole in de nacht van vrijdag op zaterdag. Er werden 42 auto's gecon troleerd en in 18 gevallen moest de bes tuurder de blaastest doen. Er werden geen bloedproeven genomen. Mooie bejaardenreis Een aantal bejaarden heeft vorige week genoten van een busreis naar Alkmaar en omgeving. Alkmaar is een mooie plaats en een bezoek aan de kaasmarkt is een aparte beleving, evenals trouwens het bezoek aan de Broekerveiling en omgeving. Bijna alles speelde zich daar aan en op het water af. De velden met allerlei koolsoorten en andere tuin- bouwprodukten waren omgeven door brede sloten. Door herverkaveling is al een groot gebied drooggelegd, maar ge lukkig heeft men nog een klein deel in tact gelaten, zodat de bejaarden konden zien hoe men vroeger leefde en werkte. De dag werd begunstigd door goed weer en mede dankzij de goede service van Klundert Tours en de inzet van de Vrouwenraad was het een geslaagde dag. Geslaagd Abr. Keyzers is aan de Technische Ho geschool in Ëindhoven cum laude ge slaagd voor Ingenieur Chemische Tech niek. Deze prestatie krijgt nog meer glans als men weet dat hij de vijfjarige studie in vier jaar voltooid heeft. De Zonnebloem Ter gelegenheid van de Nationale Zie kendag van De Zonnebloem hebben een aantal inwoners Zeeland-films bekeken, terwijl langdurig zieken thuis met een geschenkje werden verrast. Biljarten De Treffers zijn met de biljartcompetitie begonnen. B. den Hollander en J. Bur gers kortste partij 16 brtn, hoogste serie H. Hommel 19 car., beste gem. C. Bur gers 3.Q6, J. Burgers-L. van Wezel 2-0 G. Havermans-J. Geuze 0-2, J. Etienne-P. Hommel Jzn 2-0, H. Hommel-M. Moerland 2-0. Jongerenmis Na een lange vakantie organiseert Con Amore zaterdagavond om zeven uur in de Sint Willil^rorduskerk een jongejon- gerenmis met als thema 'Spelenderwijs de hemel op aarde'. Pater Porré van het Juvenaat van het Heilig Hart uit Bergen op Zoom draagt de mis op. Leo Her mans leidt het koor. Overigens zal het R.K. zangkoor naar een nieuwe dirigent moeten uitzien omdat Ton Keyzers na acht jaar vertrekt in verband met zijn huwelijk. Eendrachtruiters Elles Punt op Eros heeft op een concours in Kruiningen 114 punten behaald bij de individuele dressuur klasse licht. Phily Brooijmans op Marjolein had 92 p. Deze amazone kwam bij het L-springen fout loos rond, maar in de barrage had ze een pechfoutje, zodat ze net buiten de prij zen viel. Sportinstuif Woensdagavond a.s. zal tussen zeven en acht uur op het .-.portveld een sportin stuif plaatsvinden van de werkgroep sportieve recreatie. Voor de vakantie zijn er in de andere zes woonkernen al dergelijke manifestaties georganiseerd. Plaatselijke sportverenigingen hebben hun medewerking toegezegd en jong en oud is welkom. De toegang is gratis, ledereen die eens lekker sportief wil be wegen, treft woensdagavond tal van spelmogelijkheden aan. Mn kan met tweetallen spelen, maar ook teamspelen, zoals volleybal. Recreatiesportleiders zorgen voor de begeleiding. Gemakke lijke kleding en schoeisel is gewenst met de bereidheid om te bewegen. Voorlopig is dit de laatste sportinstuif, dus grijp uw kans. Inlichtingen mevr. Havermans tel. 723 of mevr. Slootweg, tel. 01666-2903. Diefstal Op het bouwwerk van J.G. de R. zijn tien steigerplanken en zes metalen stal- stukken meegenomen. Het bouwterrein was niet afgesloten, maar dat geeft nie- niand het recht materialen mee te ne men. De politie heeft de zaak in onder zoek. Bouw manege In de gemeenteraad komt maandag avond een voorbevoorbereidingsbesluit ter sprake in verband met de bouw van een manege aan de zeedijk door dhr. A.M. van Engelen. Het plan is in strijd met het geldende bestemmingsplan, maar b en w willen dat wel wijzigen. Aannemingsbedrijf Bolier-Hage wil aan de Weelhoekstraat vier premiewonin gen bouwen. B en w zijn bereid daarvoor grond te verkopen, maar voorwaarde is wel, dat de kopers eigen inwoners moe ten zijn of zij die een economische bin ding met de regio hebben. Collecte K.W.F. De collecte voor de kankerbestrijding heeft 3692,45 opgebracht, wat 484,40 meer is dan vorig jaar. Dank aan gevers en collectanten. Vogelvreugd Vogelvreugd heeft na de vakantie zijn eerste ledenvergadering gehouden, vrij dagavond in Havenzicht. Voorzitter Ponse opende de vergadering, waarna de secretaris de notulen las. De ring- commissaris nam de bestellingen op: ongeveer 2200 ringen. Tijdens de pauze werd er een verloting gehouden, waarna ieder nog een uiteenzetting gaf over zijn kweekervaringen. Smash speelt competitie De tafeltennisvereniging Smash '76 gaat competitie spelen. Het team bestaat uit A. Fase, T. Heyboer, en W. Slager met de reserves D. Bruijnzeel en M. v.d. Klooster. De clubkleur is blauw. De thuiswedstrijden worden zaterdagmid dag om drie uur gespeeld. De eerste wedstrijd is op 21 september tegen visa versa uit Oudenbosch. Verder spelen mee: Hotak Hoogerheide, Smash '70 Klundert en T.C.S. Steenbergen. Voor de Zending der Ger. Gem. te St.- Annaland hopen wij op dinsdag 18 sep tember 's avonds vanaf half 7 weer oud papier op te halen. Zet u het weer gereed! Bij voorbaat onze dank. Het bestuur. Advertentie IM Peuterspeelzaal Ollebolleke De Peuterspeelzaal Ollebolleke, die gis teravond in het noodlokaal aan de Bie- rensstraat 'open huis' hield, is maan dagavond onderwerp van gesprek in de gemeenteraad. B en w hebben een voorstel gemaakt om f 11.943,33 subsi die te geven: 3400 gulden inrichtings kosten 1333,33 exploitatiekosten en 7210 gulden huisvestingskosten. Het college heeft het advies van de Wel- zijnscommissie opgevolgd om de inge diende begroting met 600 gulden te ver lagen. Voor de aanschaf van een kast wordt maar 250 gulden beschikbaar gesteld, terwijl 1 in plaats van 2 zand/watertafels gekocht mag worden. Een eventuele subsidie van het Konin gin Juliana Fonds in de inrichtingskos ten, moet in de gemeentekas worden gestort. Voor de exploitatie gaan b en w uit van de vergoedingen voor de andere peuterspeelzalen op Tholen: 2000 gul den per groep peuters op jaarbasis. Voor dit jaar is dat nog 4 maanden x 2 groe pen x 2000 gulden 1333,33. Dan komt de huur van het gebouw er nog bij. De jaarlijkse lasten zijn 21.630 gulden, dus voor dit jaar nog 7210 gulden. Tweede fase Poststraat Voor het bouwrijp maken van de tweede fase van het bestemmingsplan Poststraat en omgeving moet een sloot gedempt worden die nog eigendom is van het Waterschap. De gemeente moet die sloot nu nog kopen, wat bij het Water schap niet op bezwaren stuit. A.s. donderdag 20 september wordt er voor de Zending weer oud papier opge haald. Advertentie IM Verbouw dorpshuis Tot de grotere projecten die wij in 1980 graag zouden realiseren, behoort de bouw van een dorpshuis in Stavenisse, schrijven b en w in hun begrotingsbrief 1980. De beheerscommissie heeft zich - nadat een aantal andere vestigings plaatsen minder wenselijk gebleken - nu uitgesproken voor de ver- en aanbouw van een dorpshuis aan het voormalige gemeentehuis aan de Voorstraat. Op deze wijze kan aan dit gebouw een zin volle bestemming gegeven worden, ter wijl er tevens ruimte aanwezig is voor de aanbouw van een grote zaal, aldus b en w in de begrotingsbrief 1980. Leegstand lokalen Omdat er maar 1 kleuter- en lagere school is, geeft de daling van het leer lingenaantal hier minder gevolgen dan in andere kleiner kernen, waar meerdere scholen aanwezig zijn. De tweeklassige bijzondere v.d. Lek de Clercq kleuter school zal ook op middellange termijn haar lokalen nodig blijven hebben, ook al loopt het aantal kleuters van 47 terug naar4* in 1982/83. De O.L.S. de Schalm zal op middellange termijn te kampen krijgen met leegstaande lokalen: in 1981/82 wordt de nu zesklassige school vijfklassig en in 1984/85 vierklassig. Na rijp beraad is in 1977 nog een permanent zesde lokaal gebouwd, mede gelet op de constructie van de bestaande school. Nu zijn er nog 160 leerlingen op de lagere school, in 1984/85 volgens de prognose maar 112. Saskia Modes Saskia Modes Saskia Modes Saskia Modes mode uit de grote Europese ste den Parijs, Rome, Milaan, Mün- chen en Berlijn. modieuze mode, klassiek en ele gant, van hoogstaande kwaliteit, exclusieve modellen in kleine én grote maten, voert merken als Falke Elle Lucia Dinovaliani Gibi Elvi Hauber/Cardin Famosa Morzynski Radtke Radtke Wibor Lucia Twenty Seven betekent ook een collectie Da meshoeden, klassiek en modern welke de grootste is in Tholen en West-Brabant. Uitvoeringen in Bont, Velours, Wol, Vilt, Suede, Melusine, An gora, Antilope, enz. Saskia Modes toonaangevend in mode. Advertentie IM Saskia Modes Oosterscheldevissers Vijfde bekerwedstrijd op zaterdag Senioren: I. W. Vermaas 425 pnt, 2. A.v.d. Ree 350, 3. J. Hartog 350, 4. A. Hengstmengel 325, 5. B. Bogers 325, 6. R. Vermaas 300, 7. G. v. Ham 275, 8. Fr. Jansen 250, 9. H. Vermaas 225, 10. W. Smelt 225,. Junioren: 1. Theo Hengstmengel 390, 2. Sjaak Bazen 220, 3. Bram v.d. Male 200, 4 Martin Deurljpd 200, 5, Marco v. Gorsel 125. 3 Pupillen: 1. Marleen Oudesluis 230 p. 2. Gertjan v. Ham 125, 3. Diana Hengst mengel 50, 4. Martin de Hooge 25, 5. Georgio Morelli 25. De volgende bekerwedstrijd is zaterdag 22 september van 15.30-18.30 uur. Bij voldoende deelname starten we van de winter weer met een nieuwe cursus EHBO te St.-Maartensdijk. Aanmelden vóór 1 oktober bij C. D. Uyl, Viermei- straat 9 of tel. 01666-2164. Advertentie IM Eerste trimies Woensdagavond vond de eerste trimies plaats in Haestinge. Wegens het mooie weer werd het een buitenles met loop- en baloefeningen. De trimgroep moest afscheid nemen van dhr. H.M. Bocxe, die wegens z'n werkzaamheden geen trainer meer kon blijven. Hem werd dank gebracht voor zijn inzet. Opvolger Ko v.d. Griek werd tegelijk succes toe gewenst. Rode Kruis colonne De leden van de Rode Kruis colonne beginnen 20 september met de weke lijkse oefenavonden aan de Radda Bar- nenstraat. Dokter Padt en zuster Brink man-Koopman geven bij toerbeurt les. Sloop Bosstraat Met de aankoop van het pand Bosstraat 31 kunnen alle saneringshuizen aan de Noordkant van de Bosstraat gesloopt worden. Volgens Bestemmingsplan achter 't bos komen hier nieuwe wonin gen voor terug. De woning Bosstraat 31 staat op grond die tot 1971 in erfpacht was uitgegeven. Wettelijk heeft de be woonster geen recht op schadevergoe ding, maar b en w zijn desondanks be reid te betalen zoals ook in vergelijkbare gevallen is gebeurd. De gemeenteraad beslist maandagavond verder over de sloop van de woningen Groenedijk 26 en Bosstraat 27, 29, 31, 33 en 35 door de Fa. J.A. Jeroense en Zn. uit St. Anna- land. Dhr. Th. W. Moerland wil in navolging van zijn buurman een gedeelte van de achter zijn woning aan de Anemoon straat gelegen brandgang kopen. De be langen van andere bewoners worden met verkoop niet geschaad, terwijl er ook geen sprake is van precedentvor ming. De Zeebaars De zomercompetitie van de Zeebaars is gewonnen door M. Bijl met 294 punten. 2. P.J. Hage 288 p, 3. J.K. de Graaf 286 p, 4. D. Tichem 285 p, 5. S. Schot 285 p, 6. C. Tichem 279 p, en C. Bolier even eens 279 p, 8. A. van Aart, Halsteren 278 p, 9. J. Quist Anna Jacobapolder 276 p en 10. P.M. Gelu^ St. Maartensdijk 276 p. De uitslag van de vierde en laatste wedstrijd die meetelde voor de zomer competitie en die zaterdag in St. Anna- land werd vervist, was: 1. P.J. Hage 910 p, 2. A.C. v.d. Werf 640 p, 3. C. Bolier 635 p, 4. C. Zwagemaker 625 p, 5. mevr. A. Munter 590 p, 6. K. Hakkers, Raamsd'onksveer 360 p, 7. S. Schot, Tholen, 345 p, 8. W.M. Geluk 315 p, 9. J. de Graaf 275 p, 10. J. de Rijke, St. Maartensdijk 225 p. Speel mee in de toto-lotto SPS. Inleve ren bij Zeelands Welvaren op woensdag van 18.45 tot 20 uur. Advertentie IM 1 e Prijs ploegentijdrit Zeelands Welvaren veroverde een eerste prijs in de ploegentijdrit, die de Fuik zaterdagavond in Tholen organiseerde. Dick van Splunter, Kees de Graaf, Jan Opree, Piet Jansen en Adrie v.d. Werf zorgden voor een tijd van 8.27.49 min over de 6 km, wat een gemiddelde snel heid van 42.5 km opleverde. De Fuik werd tweede met 8.33.39, de Bidon der de met 8.36.20 en De Hoop werd met 9.18.52 min. Veertien leden fietsten zondagmorgen nog 60 km naar Heie molen. 't Was een snelle rit met weinig wind. Kees de Graaf had een lekke band. Op 23 september is de West-Bra bant route. Collecte K.W.F. De Plattelandsvrouwen hebben voor het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding 1371 gulden verza meld, terwijl er vorig jaar 1205 gulden binnenkwam. Diaprojector Chr. school B en W willen medewerking verlenen aan een verzoek van de Chr. lagere school audio-visuele hulpmiddelen aan te schaffen: een diaprojector met scherm en tafel en een opbergsysteem met dia reeksen voor verschillende vakken. Au dio-visuele hulpmiddelen zijn in het tegenwoordige onderwijs een algemeen aanvaard hulpmiddel om de lessen voor de leerlingen aanschouwelijk te maken. Nieuwe grondprijzen Omdat er in plan West vier rijenwonin- gen en vier garages minder gebouwd kunnen worden dan was voorzien, moe ten de nog maarvan februari daterende grondprijzen worden verhoogd. Overi gens resulteert dat volgens b en w niet in extreem hoge grondprijzen. Plan West kan volgens het college nog steeds als een van de goedkopere plannen worden gekenschetst. Voor een eenvoudig huis met normale ligging moet 9730 gulden voor de grond worden betaald, exclusief BTW. Eenvoudige woningen met gun stige ligging 19.703, betere woningen met normale ligging 19.460, bungalows van 450 tot 750 m2 variërend van 39.017 tot 58.672, garages 2460 en overige uit te geven gronden 73,25 per m2. Parkeerplaatsen N.H. Kerk Nu in de directe omgeving van de N.H. Kerk binnenkort begonnen wordt met de bouw van een verenigingsgebouw, willen b en w spoedig de geplande par keerplaats aanleggen. Hiervoor willen ze grond kopen van de heren C.A. en A.C. Duijnhouwer. De prijs is gebaseerd op een taxatierapport. Dhr. J. Lindhout wil op een perceel grond aan de Platte- weg een woning bouwen. Qua welstand en bestemmingsplan is het plan aan vaardbaar. B en W willen nu een ex ploitatie-overeenkomst aangaan met dhr. Lindhout voor betaling van de kos ten van Openbare Werken, waarvan hij straks kan profiteren. Vrijdag 21 september a.s. is de kaart avond van de jeugdclubs. Alle jongelui van 10-20 jaar zijn van harte welkom. We willen beginnen om 7 uur in het "Tref punt" naast de Hervormde Kerk. Kom je ook? Graag tot ziens! y'-i kv! Bermbrandje De Thoolse brandweer rukte dinsdag avond om kwart over tien nog uit voor Advertentie IM een bermbrandje aan de Engelaarsdijk, terwijl de Smerdiekse brandweer dins dagmiddag rond half een moest optre den voor een brandje in de Laban Deurloostraat. Speel mee in de toto-lotto SPS. Inleve ren in de SPS-kantine op donderdag van 18.30 tot 19 uur en bij dhr. Maarten Quist, Hogedorpseweg 12, op donderdag van 19 tot 20 uur. Advertentie IM Bedankt De beroepen predikant J.H.C. Olie uit Lindschoten heeft de kerkeraad teleur gesteld met zijn bedankje. Nieuw lid beheerscommissie B en W stellen de gemeenteraad voor, dhr. M.L. Quist namens Veilig Verkeer in de Beheerscommissie te benoemen als opvolger van dhr. J.A. de Boe, die deze functie in verband met drukke werk zaamheden niet meer kan uitoefenen. De plaatselijke verenigingen is de mo gelijkheid geboden kandidaten voor te dragen, wat ook is gebeurd. Schoolborden De O.L.S. de Eevliet krijgt voor 21.600 gulden nieuwe schoolborden en leerlin gensets en meubilair voor het inrichten van een documentatiecentrum. De schoolborden en de leerlingensets zijn zestien jaar oud. Ze zijn destijds aange schaft bij de opening van de school in 1963. De gemeenteraad beslist maan dagavond verder over de aanleg van trottoirs, parkeerplaatsen en achterpa den aan de Burgemeet in Bestemmings plan D'Ee. Opgevoerde bromfiets De politie heeft de opgevoerde brom fiets van M.C.J.N. uit het verkeer geno men voor een technisch onderzoek. Te gelijk werd proces-verbaal opgemaakt. K.W.F. collecte De collecte voor de kankerbestrijding heeft 2125 gulden opgebracht. Vijftig gulden meer dan vorig jaar. Gevers en collectanten hartelijk dank. Van Vader op Zoon Bij dhr. C. Kosten aan de Voorstraat sloeg de vlam in de pan en de volgende dag, toen zijn schoondochter die misère tegen de buurvrouw vertelde, was het bij z'n zoon Abr. Kosten in de Deidense- straat prijs. Aan de Voorstraat was er behoorlijke schade aan de vloerbedek king, afzuigkap en koelkast. Men slaag de erin de vlammen zelf te doven, al kwam brandweercommandant M.A. van Duuren nog een kijkje nemen. De vlam sloeg in de pan tijdens het bakken van spek. In de Deldensestraat, waar de boter voor het braden van vlees te bruin en te heet werd, bleef de schade beperkt. Met een schuimblusser werd het vuur gedoofd. Emancipatie Burgemeester en Statenlid G. van den Berg is door de Provinciale Staten van Zeeland benoemd in de emancipatie commissie, samen met dames en heren van de andere fracties. Niet verkocht Het woonhuis met schuur en tuin aan de Schoolstraat 42 is dinsdagavond tijdens de openbare verkoping in de Druiven tros niet verkocht. Notaris Mr. W. Loof kreeg er niet meer dan 73.000 gulden voor en dat vond zijn opdrachtgever te weinig. Ds. L. de Wit heeft gisterenmiddag in Mondragon te Zierikzee afscheid geno men] als voorzitter van de Federatie Maatschappelijke Dienstverlening Noord-Zeeland, waartoe ook het Wel- zijnsorgaan Tholen behoort. Hij was voorzitter van de interkerkelijke Stich ting voor Gezinsverzorging, Bejaarden zorg en Maatschappelijk werk op Schouwen-Duiveland en St. Philipsland en later werd ds. de Wit ook voorzitter van de met het Welzijnszorg Tholen ge vormde federatie. Met name de eerste jaren en daarna tijdens bestuurlijke ve randeringen, is er door de scheidende voorzitter veel tijd en energie besteed aan het instellingsgebeuren. Te begin nen bij de Hervormde Stichting heeft hij als voorzitter leiding gegeven aan de ontwikkelingen die via protestante en interkerkelijke stichting hebben geleid tot de huidige federatieve samenwer king met het Welzijnsorgaan Tholen. Gezien de staat van dienst van Ds. de Wit werd zijn afscheid met een feestelijk tintje omlijst. Ds. de Wit wordt predi kant in Rotterdam. Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 16 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 18.30 uur ds. Wüllschleger GEREF. KERK 10.00 uur ds. A.G.v.d. Stoel, Bergen op Zoom 17.00 uur ds. A. Moolenaar, Ulvenhout CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur ds. Heerma, Soest GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. J.J. Roodsant R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur dhr. A. de Jong, Hoogerheide 18.30 uur ds. van Kooten, Rotterdam GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur dhr. Lodder, Rotter dam CHR. GEREF; KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. W. Heerma, Soest GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 (H.A.) 18.00 uur ds. M.D. Geuze GEREF. GEMEENTE do. 13 sept, 19.30 uur ds. J. Kleppe, Woerden zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 (H.A.) 18.00 uur ds. W.J. Go- rissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 14.30 uur ds. J.G. van Loon HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur ds. A. Oliemans, Dordrecht 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 14.30 u ds. L.K. Oosten, Wou- terswoude GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst wo. 19 sept. 19.30 uur ds. Liglenberg, Middelharnis (zending) POORTVLIET HERVORM DE GEMEENTE 10.00 18.00 uur kand. van Wingen- den, Hurdinxveld GEREF. KERK 10.00 uurds. A. Moolenaar, Ulvenhout 14.30 uur ds. A.G. v.d. Stoel, Bergen op Zoom do 20 sepl. 19 u ds. H. Liglenberg, Mid delharnis GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND H ER VOR M DE G EM EENTF. 9.30 (H.A.) 14.30 (dank/. H.A.) uur ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst wo. 19 sept. 19.30 uur ds. Reinders, Giessendam OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. Kr. Smit, Heem stede WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400 St. Annaiand, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St. Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland. Zr. Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667-476 b.g.g. 01682-341 St. Annaiand, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 14 sept. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Raad Kinderbescherming 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en On gehuwde Moederzorg, 16.30 uur buro Levens- en Gezinsvragen TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en sq.c. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M N LIJF ZEELAND opvanghuis voor mishandelde vrouwen, postbus 231, Middelburg, 01184-14645 dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250 buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 14 t/m 20 sept. vrijdag 14 10.27 - 23.03 zaterdag 15 11.45- 0.31 zondag 16 13.17 - 1.14 maandag 17 1.55 - 14.31 dinsdag 18 2.59 - 15.24 w oensdag 19 3.46 - 16.05 donderdag 20 4.27 -16.40

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2