THOLEN DERWIJS THOLEN KRIJGT ZIJN SPORTHAL EN GEMEENSCHAPSCENTRUM informatierubriek van de gemeente tholen VERGADERING WELZIJNSKOM- MISSIE OP 29 AUGUSTUS WIJZE VAN AANBIEDEN VAN DESTRUKTIEMATERIAAL DE STAD-, RECHT- EN RAADHUIZEN OP THOLEN Donderdag 23 augustus 1979 EENDRACHTBODE 5 DE KOGEL IS DOOR DE KERK: OPENINGSTIJDEN ZWEMBADEN AANGEPAST SPREEKUREN B. ENW. Spreekuur Woningstichting DONDERDAG 30 AUGUSTUS KOMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING INRICHTEN E.H.B.O.-POSTEN IN DE KERN THOLEN WELZIJNSKOMMISSIE KRIJGT PRIMEUR SPREEKRECHT k m fr' MM Wf) WOENSDAG HOORZITTING OVER BUNGA- LOWBOUW EN WEGENSTRUKTUUR IN WOONGEBIED BUITENZORG Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-4 Sint-Maartensdijk Tel 01 666-2955 In de raadsvergadering van 18 december 1978 besloot de gemeen teraad in principe tot de bouw van een sporthal annex gemeen schapscentrum aan de Zoekweg in Tholen (naast het zwembad "De Spetter"). Na veel over en weer gepraat en overleg via de desbetreffende kom missies besloot de gemeenteraad afgelopen maandag te kiezen voor een ontwerp van het algemeen bouwbedrijf Vaessen uit Vught. In dit ontwerp is zoveel mogelijk rekening gehouden met de uitdrukkelijke wensen van de kommissie sportzaken en de beheerskommissie voor het dorpshuis Tholen. Via perspublikaties hebt u de afgelopen maanden kunnen lezen welke planologische en financiële problemen er opgelost moeten worden. Het is niet ondenkbaar dat het u is ontgaan wat de sporthal en het gemeenschapscentrum nu precies te bieden hebben, wat er mogelijk is en wat niet. Voor het uiterlijk aanzien van het complex verwijzen wij u naar de foto die de redaktie van de Eendrachtbode in dit blad heeft afgedrukt. De indeling van het complex is goed te zien op de bij dit artikel afgedrukte tekening. De ligging Het gebouw wordt gerealiseerd aan de Zoekweg in de kern Tholen. De lengte-as van de sporthal loopt van west naar oost met de hoofdingang van het gebouw op het zuiden. Voor het schoolgebruik zijn afzonder lijke toegangen gemaakt. Bijna alle ruimten liggen gelijkvloers en zijn daardoor voor mindervaliden en bejaarden goed bereikbaar. Het ge bouw heeft een voldoende aantal nooduitgangen en het magazijn, de toestellenbergingen en de E.H.B.O.-ruimte zijn voorzien van een bui tendeur. De toneelzaal beschikt over een afzonderlijke artiesteningang in de westelijke buitengevel. Buitenaanzicht De buitengevels van de laagbouw worden opgetrokken uit baksteen, die qua kleur en struktuur wordt afgestemd op de omgeving. De hoogbouw van de sporthal bestaat uit een plat dak, dat rondom over gaat in een hellend pannendak met vervolgens een houten gevelbe kleding, bestaande uit Redwood-delen. Het schuine dak bedekt met pannen geeft het gebouw een landelijk karakter, hetgeen vooral in onze gemeente waar alleen laagbouw voorkomt, zeker tot zijn recht zal komen. De binnenzijde Zoals u weet is om allerlei redenen gekozen voor een gecombineerde bouw van sporthal en gemeenschapscentrum. Beide complexen funktioneren heel duidelijk los van elkaar met een aantal gemeen schappelijke voorzieningen zoals: foyer, toiletgroepen, vergaderruim ten, beheerderspost, parkeervoorzieningen, garderobe, een entreehal, magazijn en containerruimte. Het sporthalgedeelte bestaat uit: - een spelhal met een vrije overspanning van 22 meter en een speelvloer van 22 x 42 meter met een vrije hoogte van 7 meter: - 4 kleed- en wasruimten met toiletten; - 2 toestellenbergingen met bergkasten; - een jurykamer met eigen vaste trapopgang; ruimte voor centrale verwarming en boiler; - vaste zittribunes (ca. 220 zitplaatsen) met een dubbele trapop gang; - toeschouwersruimte op de begane grond voor mindervaliden; - een E.H.B.0.-ruimte; - een buitenberging. Van de 4 kleed- en wasruimten zijn er 2 geschikt voor mindervaliden. Op de speelvloer kunnen de onderstaande officiële wedstrijdvelden worden uitgezet: 5 x badminton, 3 x volleybal, 1 x basketball, 1 x zaalvoetbal, 1 x zaalhandbal, 1 x mikrokorfbal, 1 x zaalhockey en 1 x tennis. Bovendien is de spelhal ook geschikt voor tafeltennis, krachtsporten, turnen en voorts alle sporten die weinig ruimte vragen. De toneelzaal bestaat uit: - een zaal voor ruim 200 personen; - een vast podium met aan weerszijden een trapopgang; - een opslagruimte; - een stoelenberging; - 2 kleedkamers met eigen douche, toilet en wastafel. Door de aanwezigheid van een stoelenberging is de toneelzaal ge makkelijk geschikt te maken voor andere bezigheden zoals tafeltennis, judo of dansles. De toneelzaal heeft een grote toegangsdeur vanuit de entreehal, zodat bezoekers tijdens de pauze rechtstreeks naar de foyer kunnen lopen. De akoestische voorzieningen in de toneelzaal zullen door een des kundig adviesburo worden begeleid. Doordat de toneelzaal en de sporthal van elkaar zijn gescheiden door kleedkamers en toiletgroe pen, zal van een onderlinge geluidsoverlast tussen beide ruimten geen sprake zijn. Zoals uit de tekening blijkt, zijn in het totale complex een 4-tal verga derruimten opgenomen van respektievelijk 20 m2, 35 m2, 42 m2 en 63 m2. Tevens wordt een ruimte gerealiseerd waarin het Zeeuws Intituut voor Kunstzinnige Vorming zal worden ondergebracht. Dit instituut vindt thans onderdak in "De Dragonder" bij de heer G. van Engelenhoven. Rechts op de tekening ziet u gestippeld, maar wel definitief in het plan opgenomen, een jeugdhonk. Deze ruimte is be stemd voor specifieke aktiviteiten van jeugdverenigingen. Het is niet uitgesloten, dat de tekening op dit punt nog enige aanpassing behoeft, zij het op onderdelen van ondergeschikt belang. En nu verder Het feit, dat de gemeenteraad het licht op groen heeft gezet voor de uitvoering van dit voor onze gemeente geweldige projekt, betekent nog niet dat volgende week de eerste paal kan worden geslagen. Jammer genoeg niet! Om te beginnen zal het provinciaal bestuur het door de raad beschik baar gestelde krediet van 4.862.000,— goed moeten keuren. Daarnaast zal de inspektie voor het onderwijs haar fiat aan het sport halgedeelte moeten geven. U weet waarschijnlijk dat de sporthal ook gebruikt gaat worden door de diverse scholen uit de kern Tooien. Door de toepassing van een geheel in het plafond optrekbare scheidings wand, kan de spelhal worden verdeeld in 2 gelijke delen. Elk deel kan als zogenaamd vergroot gymnastieklokaal worden gebruikt. Ook een positief advies van de Nederlandse Sportfederatie over het sportge- deelte is gewenst. Tot slot kan nog worden medegedeeld, dat het gemeentebestuur zal proberen voor het totale objekt een provinciale subsidie los te krijgen. Samenvattend kunnen we stellen, dat maandag de belangrijkste be slissing is gevallen. Tholen krijgt zijn sporthal/gemeenschapscen trum. Opnieuw zal een belangrijke voorziening tot stand worden ge bracht, en daarmee het totale voorzieningenpakket van onze gemeen te verder op peil komen. En daar kunnen we met zijn allen blij om zijn. Woensdag 29 augustus a s. vindt op het gemeentehuis in Sint-Maar tensdijk een vergadering plaats van de onlangs geïnstalleerde wel- zijnskommissie. Besproken zullen worden: - concept-rapport van de gehouden inventarisatie onder de diverse verenigingen, instellingen en organisaties; - de wijze waarop de inspraakavonden gehouden zullen worden. Medio mei 1979 is een begin gemaakt met de inventarisatie van instellingen, verenigingen en organisaties, die zich bezig houden met sociaal-kultureel werk in onze gemeente. Aan 1 21 verenigingen werd gevraagd een vragenlijst in te vullen. Aan dit verzoek werd door 107 verenigingen gevolg gegeven, oftewel 88,5%. Dit is een bijzonder hoog percentage. De resultaten van deze inventarisatie zullen tijdens de openbare vergadering van 29 augus tus aan de orde worden gesteld. U bent van harte welkom. In een afzonderlijke ruimte bij de noodslachtplaats aan de Paasdijk- straat in de kern Poortvliet staan een aantal destruktievaten voor het verzamelen van kleine kadavers en andere dierlijke slachtafvallen. Het deponeren van deze kadavers en slachtafvallen kan door een ieder kosteloos plaatsvinden. Het komt de laatste tijd nogal eens voor dat kadavers en overig des- truktiemateriaal in plastic wordt aangeboden. Aangezien uit de kada vers en het andere destruktiemateriaal door een chemisch bedrijf pro- dukten worden gemaakt die weer in de veevoeding worden gebruikt, kunt u zich voorstellen dat het plastic veel oponthoud veroorzaakt in het produktieproces. Daarnaast heeft het ook een zeer nadelige in vloed op de kwaliteit van de eindprodukten. Het langs mechanische weg verwijderen van dit plastic is niet moge lijk. Sociaal gezien is een handmatige verwijdering ook niet mogelijk. De N.V. Destruktor "Zeeland" te Hansweert (de organisatie die belast is met het verzamelen van het destruktiemateriaal) heeft het gemeen tebestuur dan ook medegedeeld dat na 1 september 1979 kadavers verpakt in plastic of slachtafvallen verontreinigd met plastic niet meer zullen worden geaccepteerd. Wij verzoeken u dringend aan het bovenstaande gehoor te willen geven, daar het gemeentebestuur anders genoodzaakt zal zijn maa tregelen te treffen die voor de gebruikers van genoemde destruktie- ruimte onvoordelig zullen zijn. In de destruktieruimte zal binnenkort een container worden geplaatst waar de lege plastic zakken en ander verpakkingsmateriaal in kunnen worden gegooid. Nu de zomervakantie weer voorbij is en de meeste scholen a s. maan dag de poorten weer openen, wordt ook weer een begin gemaakt met het schoolzwemmen. Dit heeft tot gevolg, dat de openingstijden van de beide gemeentelijke zwembaden "Haestinge" te Sint-Maartensdijk en "De Spetter" te Tholen met ingang van maandag 27 augustus als volgt zijn: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 9.00 uur, van 1 5.00 tot 1 7.30 en van 1 8.30 tot 20.00 uur. Op woensdag is het zwembad al om 1 4.00 uur geopend. zaterdag en zondag van 1 3.30 uur tot 1 7.30 uur. Burgemeester E Baerends houdt a s. maandag van 11.00 tot 12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Wethouder Versluijs houdt eveneens maandag zijn spreekuur en wel van 1 5.30 tot 1 6.30 uur. Het spreekuur van wethouder Moerland vindt wegens vakantie geen doorgang. Wilt u op een ander tijdstip met een van de kollegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 215. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt iedere maandag van 11.00 tot 12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359. Onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends vergadert de kommissie ruimtelijke ordening op 30 augustus om 1 9.30 uur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De commissie bestaat uit de heren M P. van Dijke (SGP), P. van Schetsen (P.v.d.A.), W.L. Bijl (CDA) en J. van Gorsel (VVD). Tijdens deze vergadering wordt van de commissie een principiële uitspraak gevraagd of het vrij-kamperen bij boerderijen op Tholen kan worden toegestaan. Voorts krijgen zij die bezwaren hebben ingediend tegen het bestemmingsplan "Noord" te Sint-Maartensdijk de gele genheid hun bezwaren mondeling toe te lichten. De vergadering van de commissie is openbaar. Met inachtneming van een aantal spelregels krijgt u voordat de beraadslagingen een aanvang nemen, de gelegenheid gebruik te maken van het onlangs ingestelde spreekrecht. (K O n I N K L IJ K El Ined.verenigingI In november 1978 gaven wij u een overzichtje van de E.H.B 0.-posten die in de diverse kernen op ons eiland zijn ingericht. Op deze posten is een zogenaamde 'eerste hulpkoffer' aanwezig. De posten zijn herken baar gemaakt door een bordje, dat op of bij het perceel is geplaatst waarin de post gevestigd is. Zodra er op straat of thuis een ongeval heeft plaatsgevonden kan een ieder bij deze posten terecht voor eerste hulp In november 1978 was de E.H.B.O.-afdeling in Tholen-stad nog in oprichting. De E.H.B.O.-posten konden om die reden dan ook nog niet worden ingericht. Dat is nu wel het geval. Onderstaand volgen de adressen: de heer A.v.d. Berge, Molenvlietsestraat 54 de heer H. Berrevoets, Grindweg 18 mevrouw van Dijke, Ten Ankerweg 21 mevrouw Geluk, Hoogaarsstraat 3 mevrouw van Leeuwen, Kotferstraat 15 mevrouw van Zetten, Molenvlietsedijk 2. Verdere informatie over de 'eerste hulpkoffer' en de E.H.B.O. in het algemeen kunt u verkrijgen bij mevrouw Geluk, Hoogaarsstraat 3. Bij gelegenheid van de officiële opening van het gemeentehuis op 1 juni j.l. verscheen van de hand van de gemeente-archivaris de heer J.P.B. Zuurdeeg een boekwerkje waarvan de titel bovenaan dit artikel staat vermeld. In zijn voorwoord in dit boekje stelde burgemeester Baerends dat het zinvol is te realiseren dat het heden stoelt op het verleden en dat het nu bepalend zal zijn voor wat worden zal. Welnu, het verleden van de Thoolse stad-, recht- en raadhuizen is boeiend en waard om vastgelegd te worden. Vastgelegd opdat deze geschiedenis in de gejaagdheid van nu niet in de vergetelheid kome, maar bewaard blijve. Aldus de bur gemeester. Vanaf juni ligt het boekwerkje voor 9,50 te koop in de beide erkende boekwinkels in Sint-Annaland en Tholen. Haast u, want de oplage is beperkt! i Mff J-P'R - li - .11 n C.C j «O i"*' r>- Afgelopen maandag besloot de gemeenteraad unaniem, voor een proeftijd van een jaar, tot invoering van spreekrecht bij openbare kommissievergaderingeri. Woensdag krijgt u reeds bij de vergadering van de welzijnskommissie de gelegenheid van dit recht gebruik te maken. Donderdag 30 au gustus worden de leden van de kommissie ruimtelijke ordening voor de eerste maal met de mogelijkheid van spreekrecht voor de burger gekonfronteerd Om het geheel wat vlot en ordelijk te laten verlopen heeft het kollege voor het spreekrecht de volgende regeling getroffen: a. aan het begin van de vergadering wordt aan de op de publieke tribune aanwezige personen een spreekrecht toegestaan van ten hoogste dertig minuten over de aan de orde komende agendapun ten, met uitzondering van het verslag van de vorige vergadering; b. zij die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, dienen zich daartoe vóór de vergadering bij de voorzitter aan te melden; c. het spreekrecht wordt door de voorzitter verleend in één termijn in volgorde waarin het is aangevraagd voor ten hoogste tien minuten- per persoon en bij aanmelding van verschillende sprekers kan de voorzitter de spreektijd naar billijkheid vefdelen. Na de wat uitvoeriger toelichting op deze in de Gasthuiskapel te hou den hoorzitting (aanvang 1 9.30 uur) beperken wij ons deze week tot wat hoofdlijnen. Nu het bestemmingsplan Dalempolder is volgebouwd, richt de wo ningbouw in de kern Tholen zich op het gebied dat bekend staat als Buitenzorg. Het bestemmingsplan Buitenzorg I is al in exploitatie genomen. Met de ontwikkeling van Buitenzorg II wordt binnenkort gestart. Voor dit woongebied met een capaciteit van circa 600 woningen is een goede ontsluiting en wegenstruktuur noodzake lijk. Om dit te bereiken is gedacht aan een verbinding vanuit de verschillende woongebieden naar de stadskern en de Ten Ankerweg. Deze ontsluiting is tijdens een hoorzitting van 21 september 1 977 al aan de orde geweest. De wegenstruktuur zoals deze destijds aan de orde is gesteld is met wat opmerkingen van ondergeschikte aard aanvaard door het provin ciaal bestuur en de provinciale planologische commissie. Ten einde een goede verkeerstechnische aansluiting op de Ten Ankerweg te verkrijgen is het tracé nabij de boomgaard van de heer Van de Berge wat verschoven. Om de toekomstige bouwgrondvoorraad in de bungalowsfeer veilig te stellen is het noodzakelijk gebleken, nu het bungalowparkje in de omgeving van het Groot Verréhof vol is, hiervoor een nieuw gebiedje aan te wijzen. Het oog is gevallen op het gebied dat aan de ene zijde wordt begrensd door de R.K. begraafplaats en aan de andere zijde door het uien- en aardappelopslag/verwerkende bedrijf van de Fa. Overbeeke. Met name over bovengenoemde aspekten wordt een ieder in de gele genheid gesteld op 29 augustus in te spreken. De plannen zijn in dit stadium nog niet definitief. Maak gebruik van de u geboden gele genheid! "Stil," zei ze zacht, het initiatief nemend, "het is niet erg... we hebben elkaar nodig, jij mij en ik jou... zo is het ineens; wat kunnen we er aan doen?" Het was al bijna middernacht, toen hij als een dief met de fiets aan de hand het erf van Rietje Scheiveen afsloop en pas op de verlaten weg opstapte. Die nacht, in de donkerte van zijn grote, luxueuze slaapka mer, schaamde hij zich, omdat hij geen weerstand had kunnen bieden. Maar drie avonden later kwam hij opnieuw via de keukendeur in haar woning. Waarschijnlijk had ze hem al gehoord, want in de gang voelde hij opeens haar armen op zijn hals en haar brandende lippen op de zijne. "Wat fijn, datje er weer bent... ik heb zo verschrikkelijk naar je verlangd!" Hoofdstuk 8: Schuld en boete Vier weken na haar vertrek haalde Giep zijn vrouw op, zoals hij haar had weggebracht: van het station Utrecht. Ze kusten elkaar, waarna hij haar bagage pakte en naar de auto liepen. Hielkje van terzijde aankij kend, constateerde de man, dat ze bruin was geworden. "Je ziet er patent uit," zei hij waarderend. "Dank je. Vrijwel elke dag zon. Ik lag halve dagen in het water. Heerlijke tijd gehad. Hoe is het met de meisjes?" "O, uitstekend, hoor. Tonnie was een waardige plaatsvervangster. Ze zal te zijnder tijd een voortreffelijke huisvrouw worden." "Denk ik ook. En hoe gaat het met de verkoop?" "Matig. We bezuinigen op bepaalde zaken en proberen de kosten zoveel mogelijk te drukken. Overigens... maak je hierover alsjeblieft geen zorgen; we komen heus wel door deze tijd heen." Thuis was het weerzien met de drie jongste dochters enthousiast en hartelijk. Fokje was met haar vriend naar Engeland op vakantie. Ton nie had gezorgd voor gebak bij de koffie, zodat de thuiskomst op juiste wijze gevierd kon worden. Terwijl ze dronken en van het gebak snoepten, zei Giep tot zijn vrouw: Fokje is geslaagd, maar dat heb ik je al gebeld. Zw was het weekeind thuis. Waarschijnlijk heeft ze al een baan als onderwijzeres. Evert en zij willen met Kerstmis trouwen. Ze blijven voorlopig beiden werken, is besloten." Hielkje knikte begrijpend. "Als ze terug zijn van vakantie, moet Fokje maar eens Evert meenemen voor een weekeind hier. Kunnen we rustig alles bepraten. Hebben ze soms ook al een huis?" Giep begon te lachen. "Evert is op het gemeentehuis. Groepschef of iets dergelijks. Laat dat maar aan hem over. Die vindt wel ergens een gaatje" Tonnie keek enigszins verbolgen. Snuivend zei ze: "Kunst! Met zo'n kruiwagen!" "Die heb je tegenwoordig wel eens nodig in het leven," meende haar vader te moeten opmerken. Hij keek zijn drie dochters stuk voor stuk eens aan. Allemaal knappe meiden, wist hij. Tonnie deed haar naam bovendien nog eer aan ook. Eigenlijk is ze te dik, maar dat is haar grootmoeder eveneens en Tonnie lijkt als twee druppels water op haar beppe. Ja en van de vier is Jeltje ongetwijfeld de knapste. Een zacht lief gezicht. In tegenstelling met Rinske, de meest bijdehandte van het viertal. Met een leuke, brutale snoet. Pas 's avonds, in de intimiteit van de slaapkamer sloeg Hielkje op ouderwetse manier haar stevige armen om Gieps hals en kuste hem langdurig. "Ik heb je gemist," zei ze, en haar hese stem verried nau welijks onderdrukt verlangen. "En jij?" "Dat is niet in woorden uit te drukken," antwoordde hij op raadselachtige toon. "Kom, vrouw, nu gaan wij jouw terugkeer vieren... wij beiden..." Geruime tijd vermeed Giep de tocht naar de Anjeliersstraat te maken. In september stuurde hij een cheque. Ik wil het niet meer, wist hij nu. Als ik er heenga en het hongerige, verlangende gezicht van Rietje zie, kan ik geen weerstand meer bieden. Het is schandalig, maar ik ben niet meer sterk genoeg... Op avondmaalszondag was Giep ziek. Tenminste, hij hield zich zo. Toen iedereen naar de kerk was, kwam hij uit bed en stak een sigaret op. Zo ver is het al met me, dat ik moet liegen... een voorwendsel zoeken om niet aan het avondmaal behoeven te gaan. Want dat kan ik toch niet doen? Na meermalen overspel te hebben gepleegd? 's Middags was hij weer op en beneden, maar Hielkje besliste: "Hij blijft vanavond thuis, hoor. Je ziet er helemaal niet florissant uit. Misschien zou het je goed doen, als je er ook eens een paar weken tussen uit trok." Het lokte hem wel aan, want hij schaamde zich steeds meer voor zijn vrouw. Omdat de verstandhouding tussen hen beiden weer was als vroeger, in het begin van het huwelijk. Hielkje was veranderd sinds haar vakantie. Dat was goed merkbaar. Daarom was de wroeging over de door hem begane misstap des te groter. Alles was weer als van ouds, zoals in de eerste jaren van hun huwelijk. Met dit verschil, dat er nu een pikzwarte bladzij in zijn levensboek zat, die niet uit te wissen was. Het kon niet uitblijven: Hielkje begon iets te merken. "Wat scheelt jou de laatste tijd?" vroeg ze op een avond, toen ze dicht tegen elkaar in bed lagen. Haar hand streelde zijn lichaam. Het deed weldadig aan, maar het vermocht niet zijn schaamte weg te strijken. "Zorgen? Over de zaak?" "Och ja... van alles eigenlijk," antwoordde hij en wist, dat het een halve waarheid was. Natuurlijk baarden de gevolgen van de teruggang in het economische vlak hem zorgen. De toenemende werkloosheid en daar door de sombere vooruitzichten drukten ongemerkt een stempel op zijn dagelijkse doen en laten. Alsof er een druk op hem neerkwam. Zijn showhal en ook het magazijn zat tot de nok toe vol. Er werd zeker dertig procent minder verkocht dan een jaar tevoren. Dat betekende vast niet, dat hij de buikriem zou moeten inhalen en tegen Hielkje zeggen, dat ze het zuiniger aan moest doen, W|ant zijn financiële positie was stevig en kerngezond, zodat die wel een stootje kon velen. Maar de uitgaven overtroffen de laatste maanden de inkomsten en dat vooral was verontrustend. Hij had al een paar keer in zijn privékantoor na sluitingstijd zitten roken en peinzen op welke manier hij uit dfc greep van de groeiende malaise zich zou kunnen ontworstelen. Maar zag geen oplossing. Hielkje was iemand, die altijd graag het naadje van de kous wilde weten. "Hoe van alles? Behalve de zaak?" "Nu ja, het personeel bijvoorbeeld... de toekomst van onze dochters... Goed, ze hébben stuk voor stuk leuke knullen, over het algemeen met goede vooruitzichten, maar waarom drie van de vier jongens, die niet tot onze kerk bëhoren?

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 5