C Maandagavond komt NAC selektie bij WHS "Concordia" opende zaterdag Thoolse feestweek Vrijdag 70 amateurs in ronde van Tholen vijfde Donderdag 23 augustus 1979 EENDRACHTBODE 11 Wielrennen MODF.BRILLEN Officiële ingebruikneming tweede speelveld in St. Annaland Zierikzee geklopt Bezoekt maandagavond 27 augustus de wedstrijd WHS 1 - NAC-c (Breda) Maximale premies Donderdag 23 augustus VOSMEER - MESSIAH COLLEGE S.C. (U.S.A.) Aanvang 19.00 uur op sportpark "De Vossenberg" In de pauze wordt de muziek verzorgd door de groep "Oasis" (U.S.A.). Vosmeer blijft produktief Smerdiek liet halve buit glippen Tholense Boys gelijkspel Sportclub Stavenisse tweemaal gelijk Uw lichaam is uniek. Uw gevoel en uw gevoelens ook. Dat is éen belofte. Dekkers Textiel C/fcWP Hoge hoeden Met risico's 50 jaar harmonie, 45 jaar fanfare Honderd haal je vlot Weer 295 - Dirigeerstokje uit 1902 donderdag 23 augustus Vosmeer 1-Messiah College USA zaterdag 25 augustus WHS 2-Nieuwdorp 2 (competitie) Alliance 1-WHS 1 (vriendsch) Smerdiek 1. 2, 3, 4- Halsteren 1, 2, 3, 4 Thol. Boys 2 3-JPS 2 3 Thol. Boys 5-SPS 3 Stavenisse 1-VVC 1 Stavenisse 2-VVC 2 Schijf 3-Stavenisse 3 Noad 1 -SK.NWK (A. Kot) zondag 26 augustus Vosmeer 1-Oudemolen 1 Vosmeer 1 +2-Schiebroek 1 +2 Vosmeer 3-HSC 4 Schiebroek 4 5-Vosmeer4 5 maandag 27 augustus WHS 1 -NACC jeugd dinsdag 28 augustus SPS 1 - Devo 1 Stavenisse 3-Lepelstr. Boys 4 woensdag 29 augustus Vosmeer 1+2-WC 1+2 Stavenisse 1-MOC 3 donderdag 30 augustus Stavenisse 2-Schijf 2 Devo 2 - SPS 2 uur 19.00 uur 15.30 14.30 16.15 16.00 14.00 15.00 14.00 uur 10.00 14.30 11.30 14.00 uur 19.00 uur 19.00 uur 19.00 19.00 uur 19.00 Junior Nap Hage uit Sint-Maartensdijk zat dichtbij z'n eerste zege gezien een tweede prijs in Zevenbergen en een vijfde in Dinteloord. Thijs Fase werd bij de amateurs zesde in Dinteloord, terwijl Dirk Uijl in Zevenbergen twaalfde werd. Steenbergsestraat - Tel. 34228 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM Over enkele weken zal ook de volley bal-competitie weer van start gaan. Veronica '74 uit St. Maartensdijk zal dit nieuwe seizoen ingaan met 2 damesen 2 herenteams. Nieuwe leden zijn nog steeds van harte welkom. Wilt u meer weten over deze sport, kom dan eens langs op de training; iedere donderdagavond om 19.30 in Haestinge of bel gerust eens op naar W. v.d. Werf, tel. 01166-2225. Met een propvol oefenprogramma, moest WHS voor de toch wel interessante ont moeting tussen de NAC toekomst en de tegelijktertijd officiéél ingebruikname van het tweede speelveld wel uitwijken naar een andere door de weekse dag dan de woensdag en zaterdag. Dan zit men namelijk tot aan de kompetitie vol, zij het dat WHS die eerste ronde (zaterdag 1 september) vrij is, evenals Smerdiek. Door bovenstaande wordt echter die officiële ingebruikname en die NAC ontmoeting komende maan dagavond 27 augustus om 19.00 uur. Het elftal uit Breda bestaat hoofdzakelijk uit de spelers van het C-team, dat zijn de jongeren van minimaal 18 jaar plus een aanvulling van de reserves uit het ere-dividie-elftal. WHS speelde tijdens de barre winter al een oefenpartij in Breda tegen het eredivisie-elftal en toen werden kontakten gelegd voor een bepaalde return. Dat gaat dan maandagavond gebeuren. Vanwege de officiële opening, zal ook de koninklijke fanfare "Accelerando" haar medewerking die avond verlenen. Vorige week woensdagavond werden in Sint Annaland de oefenduels vervolgd met een wedstrijd van WHS 1 en 2 tegen Rood Wit uit Sint Willibrord. De Bra bantse formaties waren over de gehele linies sterker en dat resulteerde tenslotte bij de eerste elftallen in een wat geflat teerde Brabantse 1 - 4 zegen. Toch was er vooral de eerst helft aan beide kanten uitstekend voetbal te zien, maar het balbezit van Rood Wit was groter dan van de thuisklub. Vooral de spitsen Dick Visser en Sander Westdorp werden be hoorlijk aan banden gelegd en konden zelden verrassend optreden. Scheids rechter Johan Nuyten uit Bergen op Zoom had niet zijn beste avond en mede daardoor was er onmiddellijk na de pauze met een 0 - 0 stand nogal wat sensatie. Toen doelman Dies den En gelsman wat hardhandig werd aange pakt, kwam er van hem een ongeoor loofde reaktie en strafschop. Die werd nog door een snelle reaktie, zoals er ook in de eerste helft al te zien waren van deze doelman tegen de lat gewerkt, maar de arbiter vond dat het een doel punt was. Vrijwel direkt daarna skoorde middenvelder Piet Fase de gelijkmaker. Toen kwam er een keeperswisseling en omdat Kees Goedegebuure wat onge lukkig een inzet niet voldoende onder kontrole kreeg was het snel 1 - 2. Vanaf die tijd was de groen-witte formatie ge klopt en werd het nog 1 - 4. Het was ook de tot dusver sterkste tegenstander, waarbij het WHS niet lukte door groter beweeglijkheid het spelritme van de Brabanders te ontrafelen. Zaterdagavond kon WHS revanche ne men voor de woensdag geleden neder laag en daarvan was Zierikzee slacht offer. Het elftal van de overkant was nogal gehavend, door het ontbreken van de komplete geselekteerde middenlinie. Daarom ook domineerde de thuisklub vanaf het begin tot het einde. Er ont stond een snel doelpunt, toen een attente Han van Vossen als vleugelback tot de tt- Officiële opening 2e wedstrijdveld m.m.v. de Kon. Fanfare Accelerando. Aftrap wethouder J. Versluijs. Voor lotnummer 906 is er nog een half varken van de braderie-verloting. Afgeven bij C. Noorthoek, Raiffeisenstr. 6 Advertentie 1M Wim de Waal komt niet zonder startgeld s Het wielercomité Tholen, bestaande uit Jan van 't Hof en Wim Evertse, beleeft een groots lustrum met de deelname van maar liefst 70 amateurs aan de vijfde ronde van Tholen. Burgemeester E. Baerends lost vrijdag avond om half zeven het startschot in de Molenvlietsestraat, o.a. voor Thijs Fase uit Oud-Vossemeer en Dirk Uijl uit Poortvliet. De wielerronde vormt een onderdeel van de festiviteiten rond het 95-jarig bestaan van de muziekvereniging Con cordia en de braderie. Tourclub de Fuik o.l.v. Jaap Schot verleent weer volop Veel strijd medewerking aan de organisatie, zoals men dat ook vorige jaren tot tevreden heid deed. wieltourclub De Fuik en aan het Thool se Rode Kruis. Wanneer er startgelden betaald zouden worden, zou dat ten koste gaan van de premies, dus van de renners. Dhr. van 't Hof erkent dat Wim de Waal een sterke coureur is, maar als hij zo op startgelden aast als hij in Tho len geprobeerd heeft, ziet het comité hem liever niet. Iedere renner moet ge lijke kansen hebben en eenzelfde be handeling krijgen, of hij nu al vijftien wedstrijden gewonnen heeft of alleen maar in het peloton meerijdt. Bij de 70 coureurs ontbreekt de naam van Wim de Waal uit Axel. die onlangs nog de ronde van St. Maartensdijk won en eerder ook in Oud-Vossemeer al successen boekte. Deze prijsrijder pro beert volgens Jan van 't Hoé op ver schillende manieren startgeld te krijgen, waardoor de organisatoren de wieier- kaart van Wim de Waal naar Axel heb ben teruggestuurd. Het comité Tholen betaalt geen start geld. Er zijn volgens dhr. van It Hof wel een maximum aan premies en de hoog ste door de KNWU toegestane leider- sprijs. Er wordt volgens het hoogste prijzenschema (l) gereden. Het comité schenkt elk jaar een bijdrage aan rij- De Thoolse formule zorgt vrijdagavond voor 70 renners die zeker voor veel strijd zullen zorgen en het publiek 80 km of 40 ronden wielersport van topniveau zullen brengen. Het comité hoopt dat het pu bliek weer in grote getale naar Tholen komt om o.a. klassieker-winnaar Johnny Broers aan het werk te zien, Oud wereldkampioen Bart van Est, Peter Gödde (winnaar Ronde van Oud-Vos semeer dit jaar), Mario van Vlimmeren (die vorig jaar in Tholen zegevierde) en een zeer sterke ronde van de Kempen heeft gereden, TKOON V.D. Steen, Jan van Tilburg, Gerrit van 't Geloof, en Jan Jonkers, die elk al criteria hebben ge wonnen. Ook de Zeeuwse kampioen Henk de Jongh is present met aanstormende top pers als Ad v.d. Poel en Peter Koppert. Thijs Fase en Dirk Uijl zetten natuurlijk ook weer hun beste beentje voor op Thoolse bodem. Advertentie IM voorste linie was doorgedrongen en via een scirmage met een kopstootje 1 - 0 kon schrijven. Binnen de 10 minuten was de voorsprong vergroot, toen een technisch weer uitstekend opererende Bram Rijnberg een dieptepass van Theo Moerland verzilverde: 2 - 0. De WHS doelmas Kees Goedegebuure had nog maar een paar keer handelend moeten optreden, toen hij werd verrast op het moment dat laatste man Theo Fase hard naar voren knalde, maar het leer tegen de Zierikzeesche Aart van de Linden stootte en met een fraaie boog achter de WHS doelman in het net verdween: 2 - 1. Het was voor het elftal van de over kant de enige mogelijkheid om de eer te redden. Tien minuten voor de pauze so leerde Ewout Fase en het was 3 - 1In de tweede helft was er voor de supporters niet zo veel meer te zien. Zierikzee kon onvoldoende terugslaan en daarom be tekende het voor de thuisklub meer een konsolideren dan een drastisch verrui men van de voorsprong. Bovendien ex celleerde de Zierikzeesche doelman. Nico Hage, die weer florissante kapbe- wegingen liet zien vergrootte de voor sprong en tenslotte skoorde Piet Fase 5 - 1. Met nog verschillende wisselingen ble ken Iman van de Repe en Sander West dorp als de jongere geselekteerden heel wat mans tegen een partner, die niet de voetbalkwaliteit had van het Brabantse Rood Wit. In Sint Willibrord was Rood Wit 2 de zelfde avond veel sterker als een wat opgeraapt reserve WHS elftal, dat met 8 - 2 verloor. Zo'n nederlaag werd het ook voor WHS 4, op dezelfde avond in het Brabantse optredend. Daarentegen won WHS 3 thuis met 6-2 van Rood Wit 3 met doelpunten van Jan Westdorp, Jo Ridderhof en Kees Heijboer. Afgelopen zaterdag staakte arbiter Van Ommeren nog wat voortijdig een partij tussep WHS 2 en Zierikzee 2 na een wat te hard optreden van de gasten. Het was toen al 3 - 2 na een 2 - 1 ruststand met doel punten van Jan Burgers, Thijs Fase en Wim Snoep. Deelname aan een tournooi in Nieuw- Vossemeer betekende zaterdag voor WHS 3 de eerste plaats na de volgende 9 uitslagen: NVS 3 - WHS 3:0-2; WHS 3 - Vosmeer 3:2-0; FC Bergen 7 - WHS 3:0-8. Het vierde WHS elftal kwam tot een derde plaats in een ook te Nieuw- Vossemeer gespeeld tournooi. Ook in het oefen-vervolg toont Vosmeer heel wat kruit te bezitten. Tegen SPS werden vorige week een handvol doel punten igeskoord. De routine kwam er uit en bij de gasten is men juist toe aan een drastische verjonging. Daarmee is niet tegelijkertijd beweerd, dat het talent ontbreekt. Integendeel, Benjamin Bram Hage toonde voldoende kapaciteiten om tot een groot keeper uit te groeien, al mag er in de lengte best nog wat bijko men. Het juiste timen en de springkracht kompenseren volop het lengtetekort en Hage lijkt een aangeboren gevoel voor richting te hebben. Dat hij toch vijf maal moest vissen, kon de jeugdige SPS doel man niet worden verweten. Daarvoor schiep Vosmeer zich te open kansen. Uiteraard is-er tussen Vosmeer en SPS toch ook nog wat klasseverschil en veelal profiteert daarvan gewoonlijk het meest de sterkere aanvalslinie, in dit geval dus die van Vosmeer. In de eerste helft doelpuntte Hans Vaders tweemaal en ook Kees Timmermans vond het net: 3 - 0. In de tweede helft was het vooral aan de SPS doelman te danken dat de Vos meer schade zich tot twee doelpunten beperkte. Een inzet van André Aar- noudse werd door Michel de Looze van richting veranderd en caramboleerde toen via een SPS been achter de doellijn. De vijfde treffer was een kopbal 'van Hans Vaders uit een vrije trap. Aan de andere kant wist doelman Sjaak Hom mel, de wat zeldzamer SPS schoten van o.a. Jan Hage en trainer Toon Pollemans onschadelijk te maken. Bij de reserves was de zege wel voor SPS. Vosmeer 2 was de eerste helft sterker, maar skoorde niet. Door een misser in de Vosmeerse verdediging kwam SPS na een half uur op voorsprong. Jan Burgers had de thuisklub even later op gelijke hoogte kunnen brengen, maar de SPS doelman redde uitstekend. In de tweede helft was er de teleurstelling, dat de Vosmeerse doelman Henk van Daalen een doorbrak voorkwam, maar wel een heupblessure opliep. Het bleef 0 - 1 voor SPS. Verder bleef Vosmeer 1 ook de baas over Zeelandia. Eerst bezorgde Frans Havermans een open karts voor Hans Vaders en was het 1 - 0, om vervolgens zelf de Vosmeerse voorsprong op te voeren: 2-0. Nog voor de thee redden de bezoekers de eer. In de tweede helft toonden zich vooral de vleugels bij de thuisklub Rien Vaders en Michel de Looze zich gevaarlijk en snel. Ze werden ook bij herhaling te hard door de Mid delburgse verdedigers aangevallen. Tien minuten voor tijd kopte Frans Haver mans een vrije trap van Jos de Klerck in: 3-1. Toen een paar minuten voor het einde Michel de Looze onderuit werd gehaald in het strafschopgebied, zorgde Wim Heijboer voor de eindstand: 4-1. Tevoren had Rien Vaders al geblesseerd de zijlijn opgezocht. Het reserve 3e klas spelende Zeelandia 2 kon tegenover het in de 3e klas afdeling opererende Vos meer 2 ook geen vuist maken. Wel kwam Zeelandia in de eerste helft op 0 - 1 voorsprong, maar spoedig na de her vatting kopte Rien van Poortvliet een goed door Jan Burgers genomen hoek schop in: 1-1. Via Ad van Treyen werd het 2 - 1 na een uitgemeten pass van Jan Willem Slager. In de slotfase werd Zee landia sterker, maar doelman Sjaak den Hollander speelde safe en het bleef zo^ Vosmeer 3 en Vosmeer 5 speelden een tournooi bij NVS en kwamen beiden tot een derde plaats. In Zevenbergen heeft Smerdiek het za terdag wat te gemakkelijk opgenomen. Bij de vierde klasser Seolto zou men het immers wel klaren. Met een dergelijke instelling kan men gemakkelijk op achterstand worden gezet en dan blijkt het met een wel gemotiveerde tegen stander uiterst moeilijk om tijdig terug te komen. Met die conclusie is eigenlijk weergegeven wat er zich in Zevenbergen afspeelde. Seolto begon direct fel en agressief en domineerde dan ook volle dig tegen de blauwen, die er mentaal al naast zaten, toen ze binnen de lijnen kwamen. Voor rust kwam Seolto dan ook op 2-0 en ook na de thee duurde het geruime tijd, eer Smerdiek in zijn spel kwam. Met nog een kwartier te voetballen werd het toch 2-1 door Rien Koopman na een schitterende aanval en toen vervolgens jeugdspeler Dick Weggemans de plaats innam van Sjaak Moerland, kwam Smerdiek door deze speler op gelijke hoogte: 2-2. De maker van het tweede Smerdiekse doelpunt nam het leer nog een keer of drie direct op de slof, maar toen zonder resultaat. De gasten hadden op dat moment het heft weer in handen, maar toen verdediger Rien Joppe door een blessure moest uitvallen, was er bij Smerdiek opnieuw wat ongeorganiseerd optreden en dat bood een paar minuten voor tijd Seolto de kans om toch de winst in Zevenber gen te houden: 3-2. Vorige week donderdag was er trouwens in Oud Gastel al een goede partij ge voetbald. Vooral de eerste 20 minuten waren de blauwen sterker, maar na die periode brokkelde het af en werd er vooral te kort gespeeld. Wel goed voet bal op het middenveld, maar geen echte kansen. Die kwamen er overigens bij Oud Gastel ook niet veel en het eerste doelpunt kreeg de thuisclub cadeau, toen vanuit een vele meters buitenspel positie werd gescoord. Daarentegen was het tweede doelpunt van Oud Gastel een juweel. Uit een vrije trap van een 25 meter ging het leer flitsend en onbe reikbaar voor Jan Guiljam de linkerbo venhoek in. Een 2-0 ruststand dus en 10 minuten daarna moest een geblesseerde Rien Joppe het veld ruimen. Sjaak Moerland ging laatste man spelen en het leek in die tweede helft een herboren Smerdiek. De vloeiende aanvalsgolven waren niet van de lucht en Oud Gastel werd vrijwel weggespeeld. Rien Vroe- gop maakte een pracht doelpunt na een solo, waarbij 4 tegenstanders 'lucht' schenen te zijn: 2-1. Hij was in deze partij trouwens de man van het veld, Ook jeugdspeler Martin Lindhout draaide alsof hij al jaren de topselectie van de blauwen steunt. De tweede tref fer kwam tot stand na een goede voorzet van Sjaak van Vossen. De bal belandde bij Mart Koopman, die er na een schijnbeweging 2-2 van maakte, want in zo'n geval is een doelman vrijwel altijd kansloos. Als een goed voetballer een tip van een oud-spits wil aannemen, zal hij ervaren, dat vrij voor het doel een ge ringe schijnbeweging met voet of li chaam een doelman vrijwel altijd kans loos maakt. Het was een goed re ultaat: 2-2, na een van beide zijden goede partij voetbal. Tegen Bruse Boys kon het thuisspelende Tholense Boys niet gemakkelijk in het spel komen. Oorzaak daarvan was de veelal nogal stevig optredende vissers mannen. Toch opende de thuisclub de score. Doelman Johan de Frel van Bruse Boys kon een hard schot van de deze middag beste man van het veld Benny van Olffen niet onder controle krijgen. Paul Deurloo was er goed bij, toen de bal van de keeper voor zijn voeten kwam en scoorde feilloos: 1-0. Al snel werd voor natrappen een speler van de gasten door de arbiter buiten de lijnen gewe zen, maar toch kwamen de Bru-mannen voor de thee nog op gelijke hoogte: 1-1. In de tweede helft zakte de thuisclub af en dat bood de gasten dan toch de gele genheid nog een keer op voorsprong te komen: 2-1. Er restte nog slechts een paar minuten, toen Van Olffen opnieuw soleerde en uitstekend afrondde: 2-2. Zo kwam de thuisclub nog op gelijke hoog te. Vorige wéék donderdagavond speelde SC Stavenisse 1 tegen Schijf. De eerste helft was voor de thuisclub en Pim Po- tappel scoorde de verdiende openings treffer, direct uit een hoekschop. Na de thee drongen de gasten sterker aan, maar technisch hield de thuisclub meer in de mars. Het was dan ook tegen de spelverhouding in, dat Schijf tot de ge lijkmaker kwam. Stavenisse poogde te rug te slaan, bracht het vooral in de slotfase nog wel tot een ruim overwicht, maar de goede kansen werden om zeep geholpen en daarom bleef het 1-1. De Stavenisse reserves namen het op tegen WC 3 uit Halsteren. De thuisclub voetbalde deze avond niet best en men kwam op 0-1 achterstand. Toen Rien Smits de zaken toch weer gelijk wist te trekken (1-1) leek het er even op, dat Stavenisse zou gaan domineren. Maar het was een illusie, want een meer ge motiveerd WC 3 liep uit tot 1-4. Zater dag was Stavenisse 1 op bezoek in Zwijndrecht. De thuisclub van gelijke naam opende de score, nadat al enkele Als een voorproefje voor het eeuwfeest, trekt de koninklijke muziekvereniging "Concordia" te Tholen ook deze week al van leer, nu het 19e lustrum kon worden gevierd. Vijf jaar is niet zo lang op de 95, stelde de Thoolse muziekbondsvoorzitter de heer M. van Damme, maar er kan toch heel wat in gebeuren. Daarom maken we ook van dit negentiende lustrum vast maar een feest, merkte Concordia's voorzitter H.J. Nelisse op. Wethouder C.J. Moerland, die tijdens de officiële opening van dit muziekjubileum- gebeuren het gemeentebestuur vertegenwoordigde was er van overtuigd, dat met deze "Concordia"- omvang ook de honderd jaar wel gehaald zou worden. Organisatorisch waren er zaterdagmid dag in de feesttent aan de Bosstraat een paar kortsluitingen. Waarschijnlijk het gevolg van de niet gedrukte officiële uitnodigingen van de opening om 14.00 uur. Met name ontbrak daardoor bur gemeester E. Baerends, die zoals overal officieel stond vermeld het begin om 15.00 uur had genoteerd, evenals het erelid D. van Duivendijk. Dat later ook de muziekvereniging uit Sint Philips- land verstek liet gaan, kon de organisa toren zeker niet worden verweten. Het blijft spijtig dat toezeggingen niet wor den gehonoreerd. Het was allemaal voor voorzitter H.J. Nelisse geen reden om niet opgeruimd aan een welkomstwoord te beginnen onder de al snel stijgende temperatuur in de grote tent aan de Bosstraat. Dat er 5 van de 6 ereleden ook present waren, vond Concordia's voor zitter een goed teken om van start te gaan met de feestweek. Verder wethou der C.J. Moerland namens het gemeen tebestuur, de bestuurders ook van 4 Thoolse zusterverenigingen, een afvaar diging van de plaatselijke bejaarden- bond. van winkeliersvereniging, het Figuurproblemen? U zou eeijs eenCamp-specialist in vertrouwen moeten nemen. Camp maakt korsetten, gaines, korselets en pantyiets. Met een pasvorm die ondersteunt en corrigeert. Waardoor u zich een stuk beter voelt, opgewekter. Waardoor u zich vrouw voelt. Wouwsestraat 40 Zuivelstraat 27 BERGEN OP ZOOM kansen waren gemist. Vrijwel onmid dellijk daarop maakte SC Stavenisse gelijk via een prachtig doelpunt van Pim Potappel, die een voorzet ineens op de slof nam en met een droge knal achter de Zwijndrechtse doelman het net deed bollen. In de tweede helft liepen de gas ten, weer door Pim Potappel zelfs uit tot 1-3, maar lieten zich in de slotfase toch weer de Zwijndrechtse wil opleggen en zo werd het nog 3-3. Bij de partij tussen Zwijndrecht 2 en SC Stavenisse 2 ging het ongeveer net zo. De thuisclub open de de score, maar Wim Steendijk maakte gelijk uit een voorzet van een prima op dreef zijnde Philip de Rijke. Laatstgenoemde had ook een groot aandeel in het tweede Stavenisse doel punt, waarvan Kees Wesdorp de afron- der was. Er kwamen in die fase nog meer mogelijkheden voor de Stavenisse re serves om verder uit te lopen, maar paal en lat hielp de thuisclub, die tenslotte toch nog langszij kwam: 2-2. het geval is. Wethouder Moerland wen ste bestuur, ereleden en leden een fijne feestweek toe. Hij erkende met vorige sprekers, dat er in 5 jaar heel wat kan gebeuren, maar hoopte en verwachtte, dat Concordia vlot de honderd jaar zou halen. wielercomité en zelfs nog oud-gedien- den van elders. De heer Nelisse achtte zich ontslagen van het verstrekken van een historisch overzicht, maar attendeerde er wel op, dat het erelid Burgers nog een stukje Concordia-geschiedenis zou ophalen. Voor wat een uitvoerige historie betreft, wachten we maar tot het eeuwfeest, was de belofte van de voorzitter. De heer Nelisse wees er vervolgens op, hoe het vroeger, maar ook nu nog niet eenvou dig is om een vereniging in stand te houden, ook niet voor wat het financieel onderdeel betreft. Vandaar de bijzon dere aktiviteiten, zoals ook het oud pa pier ophalen. Daarmee was men 20 jaar geleden begonnen en het resultaat was toen 2'/2 ton. Nu is dat vertienvoudigd en we hopen die steun van de burgerij te houden. Ook het organiseren van zo'n jubileum viering brengt risico's met zich mee. Van de 76 leden is het een betrekkelijk kleine kern, die er volledig de schouders - en dat al vele weken - onder zet en ook wel moet zetten. Ze hopen kostendekkend te kunnen werken, want men weet dat er snel kritiek los komt. Bij een goed re sultaat vindt iedereen het uitstekend, maar zou het mislukken, dan komt er al snel los: dan had men het maar niet zo of zo moeten doen. Dankzij echter de inzet van die groep, is er het vertrouwen, dat het ook zal lukken. Die inzet openbaar de zich ook in een keurige bloemversie- ring van podium en omgeving, pro deo verzorgd door Van der Linde en be schikbaarstelling van materiaal door bloemisterij Van Dijke. Hij verzocht wat clementie van de eigen burgers, omdat elke avond wel zo'n 30 tot 40 leden bij dé organisatie van het feestgebeuren be trokken zouden zijn, waarom men zelf als muziekvereniging niet veel kon ui trichten. Dat halen we dan wel in, be loofde de heer Nelisse die besloot met er op te wijzen, dat Concordia wel deze middag het muzikale gedeelte zou star ten en dat zelfs met een door dirigent Piet Steyns gecomponeerde mars "Con cordia '95". Uiteraard wenste hij heel velen een plezierige feestweek toe. Erelid D. Burgers bracht vervolgens nog wat Concordia geschiedenis, met name uit de 45-jarige periode dat hij aktief lid was. Vooraf wees hij er op, hoe er voor 1884 eerst nog een ander "Concordia" was geweest, dat in de Visstraat een re petitielokaal had. Daarna verhaalde hij uit de tijd van dirigent-onderwijzer Piet van de Broeke en diens broer Jan van de Broeke, uit de tijd van dirigent Jos Ver- swijveren, die handig gebruik maakte van zijn mogelijkheden tot het leveren van instrumenten om van de aanvanke lijke fanfare een harmonie te maken. Daarom was Concordia in haar 95-jarig bestaan 45 jaar fanfare en 50 jaar har monie. Zelf werd Burgers in 1932 lid en vanaf die tijd herinnerde hij zich ook elk concours bezoek en de daar behaalde prijzen. Ook van de latere Concordia dirigent Jos Jimkes uit Bergen op Zoom, bekend ook van De Sfefkens (Kolpings Zonen), de periode van Toon Verswij- veren en dan nu tenslotte P. Steijns. De heer Burgers liet het niet bij deze grepen uit de Concordia historie, maar bood ook een muziekstuk aan voor het korps van Frans Lehar. In zijn dankwoord zei de heer Nelisse, dat de muziekvereni ging altijd een beroep op Burgers kon doen. Ook bij de voorbereidingen van dit jubileum, kon het nodige materiaal bij aannemer Burgers zo worden ge haald. Wethouder C.J. Moerland feliciteerde namens het gemeentebestuur. Hij con stateerde, dat de 95-jarige een levendige vereniging is en de laatste jaren zelfs is uitgebreid met drumband en majoret- tenkorps. In Tholen valt'"Concordia" niet meer weg te denken en het ge meentebestuur wil bij die instandhou ding graag financieel helpen, wat ook De voorzitter van de Bond van Muziek gezelschappen op Tholen en Sint Phi- lipsland, de heer M. van Damme uit Sint Maartensdijk had van de heer Nelisse gehoord, dat er zijn die komen om te luisteren en ook die komen om te fees ten. We hopen beide te doen, zei de Thoolse bondsvoorzitter. Ook hij haalde even aan, hoe betrekkelijk alles kan zijn, daarbij herinnerend aan het 95-jarig bestaan van "Accelerando", toen voor zitter Boogaard zei maar aan het negen tiende lustrum voorbij te gaan, althans wat uiterlijk vertoon betreft, omdat het eeuwfeest dan al zo dichtbij is. Hij heeft het echter niet meer mogen beleven. Daarom is 5 jaar niet lang, maar kan er wel veel in gebeuren. Gebeurd is er in 95 jaar ook heel wat bij Concordia. Er was een tijd, dat de bestuurders bij een gele genheid als deze in jacket en met hoge hoeden op verschenen. De afstand tot Ge leden was in die tijd ook heel wat groter dan nu. Hij wilde thans niet opnieuw het belang, het cultureel goed en de plezie rige ontspanning van een muziekver eniging benadrukken, maar volstaan met te stellen, graag naar Tholen te zijn gekomen bij dit Concordia feest, dat met de goede start ook een goed slot van de jubileumviering kan zijn. Ook van de Bond was er een envelop met inhoud, goed voor aankoop van een muziekstuk voor de vereniging. Dat er al een 20 jarige samenwerking was tussen de evenoude winkeliersver eniging ter plaatse en het zoveel oudere Concordia, bleek uit de felicitatie van voorzitter Van Heusevelt. Er moge tegenwoordig dan 1 op de 4 huwelijken mislukken, dat kan niet worden gezegd van het 20 jarig huwelijk Concorda- winkeliersvereniging. Immers tijdens het 75 jarig bestaan van het muziek korps namen 19 winkeliers het initiatief tot het houden van een winkelweek ten bate van het jubilerend korps. In het leven wordt vaak en veel vergeten, maar de eerste liefde, de eerste kus nooit. Daarom, zo zei de heer Van Heusevelt, vergeten we als winkeliersvereniging ook nooit die eerste winkelweek met de voor die tijd hoge netto baten van 295,— Op boerenwagen met karnton werd het bedrag de markt opgereden en aan Concordia overhandigd. Sinds die tijd heeft de winkeliersvereniging menig bedrag naar Concordia kunnen toe schuiven. Als herinnering aan dat eerste bedrag, bood de voorzitter van de win keliersvereniging opnieuw 295,— aan als cadeautje bij het 95-jarig Concor- dia-bestaan. In zijn dankwoord merkte de heer Nelisse op, dat hij in de eerste plaats hoopt dat de goede samenwer king tussen beide verenigingen zal blij ven en in de tweede plaats dat de mid denstand vrijdag en zaterdag een weer galoze braderie zal kunnen houden. Het jongste erelid, de heer B. Nelisse Hzn wenste de muziekvereniging veel succes toe en ook hij had een cadeau bij zich in de vorm van een envelop met inhoud. Zijn vader bracht in herinne ring, hoe junior destijds het leeuwe naandeel had van het werk voor het 90- jarig bestaan. In een slotwoord zei de heer Nelisse te hopen, dat het voor ge heel Tholen een plezierige week kan zijn met een goed en ordelijk, maar ook prettig verloop van het gehele program- De zes ere-leden van Concordia zijn de heren A.F. Goedemondt, D. Burgers, L. Goedegebuure, B. Nelisse, C. Delhez en voormalig gemeente-opzichter, de al naar elders vertrokken Droffelaar. Eer dirigent Steijns zich voor zijn korps plaatste voor de Concordia-mars bood secretaris Bijl hem uit de oude doos, het dirigeerstokje aan uit 1902, waarmee destijds Piet van de Broeke leiding gaf aan Concordia. Vanaf dat moment wa ren er de concerten van de deelnemende verenigingen, zijnde achtereenvolgens Concordia, Oud-Vossemeer muziekver eniging, Accelerando uit Sint Annaland en Euterpe uit Sint Maartensdijk. In de vrij gerekte tent was niet iedere aanwe zige zo geboeid door het musiceren, dat het muisstil was.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 11