GELUK Telkens weer is de koninklijke 'Concordia' present l min*fit Éi! &/CH IESSER £s! Vi 2 EENDRACHTBODE Donderdag 16 augustus 1979 PREDIKBEURTEN Tholen S5S] Oud— Vossemeer P0LLIE ZOON Sint— Annaland Stavenisse Sint Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint— Philipsland H.W. Kramer Nieuw Vossemeer Plantuien kelderden DAG EN NACHT VISSER Supermarkt Dalempolder nu dichtbij In de loop der jaren heeft een winkel vestiging in de Dalempolder al heel wat voor-publiciteit gekregen. Het werd een kwestie van jaren, maar de realisering is nu heus dicht bij. De opening van het bedrijf zal, indien het nu ook in de slot fase volgens de plannen wil verlopen eind september, begin oktober een feit is. Het wordt zoals jaren geleden ook als eerste woord is gevallen een VéGe-Su- permarkt met als ondernemer-eigenaar de heer N.J.G. Jansen, voor elke inwo ner bekend als de drogist van de Hoog straat. Het gebouw in de Dalempolder staat er en men is thans druk doende met de interne afwerking. In de nieuwe on derneming zullen de heer Jansen straks ongeveer twaalf medewerkers bijstaand ten dienste van zijn toekomstige klanten in de grote nieuwe Thoolse wijk. Al van meet af was er bij het toenmalig gemeentebestuur gedacht aan een win kelvestiging, vooral in de zin van een buurtwinkel. Bij het vastgestelde be stemmingsplan bleek de omvang echter niet gering te zijn van een mogelijk winkelcentrum in het klein en dat bracht zorg bij de plaatselijke middenstand, waar de sanering door economische nood toch al fikse klappen uitdeelde. Het gemeentebestuur die er ook voor standster van was om de middenstand in hoofdzaak in de oude kern gevestigd te houden, bleek bereid de plaatselijke middenstand de kans te geven tot een eventuele filiaalvestiging in de Dalem polder. Aanvankelijk leken er daartoe nogal wat gegadigden te zijn, maar in middels hadden ook de rijdende winkels de vleugels verspreid en zag de een na de andere plaatselijk middenstander het fi liaal toch niet zitten. Met de VéGé-Su- permarkt Stichting te Breda was er al direct een gegadigde van buitenaf, al werd die boot om bovengenoemde re denen zoveel mogelijk afgehouden. Nu komt er dan toch een VéGé-Super- markt, maar eigenaar-ondernemer is de van de Thoolse middenstand enige overgebleven gegadigde, de heer N.J.G. Jansen. Met zijn vrouw vestigde hij zich ongeveer 12 jaar geleden in Tholen, toen hij de drogisterij aan de Hoogstraat van de familie Tange overnam. Die drogis terij blijft uiteraard bestaan en door de familie Jansen ook geëxploiteerd. -Voor de nieuwe supermarkt worden de medewerkers thans via een personeels advertentie opgeroepen. De verwach ting is, dat er in deze vestiging een rijk assortiment zal worden geboden. Naast de normale kruideniersartikelen is er immers ook plaats voor een slagerij,- groentenwinkel, bakkerij, drogisterij-af deling en zit er ook vrij zeker een Ja- min-vestiging bij. In de nieuwe super markt is men straks van veel markten thuis en dat betekent met name voor de Dalempolder-bewoners de voorzienin gen dicht bij huis. In de meeste gevallen en mogelijk zal dat ook in het rapport van het distributie planologisch onder zoek naar voren komen, wordt de voor ziening dicht bij huis door de consument gewaardeerd. Markt 7 Tholen tel. 2575 Advertentie IM- Nieuwe installatie verkeerslichten De verkeerslichten bij de voetgangerso versteekplaats aan de Ten Ankerweg zijn al lang defect. In een van de vorige raadsvergaderingen werden daarover vragen gesteld vanuit de raad en door b en w beantwoord. Een nader onderzoek wees uit, dat reparatie van de defecte installatie niet meer verantwoord is. Dat geldt zowel voor het electronisch tech nisch gedeelte van de installatie als voor de lantaarns en montagemasten. De laatste kregen nogal wat te verduren door aanrijdingen. Met die vernieuwing is evenwel een groot bedrag gemoeid. Daarom speelde de gedachte bij het college dan ook wel of de installatie niet permanent buiten gebruik gesteld zou kunnen worden. Aan de politie werd gevraagd na te gaan hoe het liep zonder verkeerslichten. De ervaringen waren niet positief. Met name kleine kinderen en oudere mensen vinden het overste ken van de Ten Ankerweg moeilijk. Die mededeling van de politie heeft b en w doen besluiten de raad maandagmiddag het voorstel te doen dat inderdaad grote bedrag te willen voteren voor een nieu we installatie verkeerslichten. Gehoord de in dat opzicht eerder gevraagde in formatie vanuit de raad lijkt er ook van die zijde wel steun te zijn voor het b en w voorstel. Ontwikkelingsmateriaal voor derde lokaal Het bestuur van de Stichting Kleute ronderwijs op Gereformeerde grondslag vraagt voor de Eben-Haezer kleuter school ontwikkelingsmateriaal voor het derde lokaal. Overigens komt dit derde lokaal in het voormalige gebouw van de afdeling gemeentewerken. Voorts vraagt dit bestuur gelden voor aankoop van een papiersnij- en een schrijfmachine. Ook dit laatste valt sinds kort onder de nor male inrichting van een kleuterschool, zodat b en w voorstellen compleet aan het verzoek te voldoen. Aankoop grond In het bestemmingsplan "Dalempolder" blijkt de gemeente een strook in gebruik te hebben genomen, dat nog in eigen dom is bij het waterschap. Dat water schap is overigens tot verkoop bereid. Het gaat om 610 m2. B en w vinden de vraagprijs redelijk en stellen voor die grond aan te kopen. Na de verkoop van grond achter de woningen Garnalen- straat 90 t/m 102 voor uitbreiding van de achtertuinen, willen de bewoners van de Garnalenstraat 68 t/m 78 hetzelfde. B en w constateren dat de bergingen ook hier dicht op de woningen zijn gebouwd en de achtertuintjes maar klein zijn. De prijs is door de bewoners geaccepteerd, zodat b en w de raad voorstellen ook die bewoners met de grondverkoop te ge rieven. Nieuwe woning aan de Visstraat Door sloop van bebouwing kreeg het bouwbedrijf Vebo een perceel braaklig gende grond. Het was voor de gemeente aanleiding om eveneens te gaan praten met de eigenaar van het aangrenzende pandje Visstraat 28 en bij mogelijke aankoop daarvan zo de kans te krijgen daar twee nieuwe woningen te bouwen. Die eigenaar was echter niet tót verkoop bereid, zodat het maar één nieuwe wo ning zal worden, waardoor echter toch weer een "gat" wordt gedicht in deze straat. Het zal een premie-koopwoning worden. Voorts wil de heer M. Berrevoets in de Oudelandsestraat 41 een spouwmuur bouwen tegen de zijgevel van zijn wo ning en heeft daartoe een strookje ge meentegrond nodig. B en w hebben tegen verkoop geen bezwaar en moge lijk ook de raad niet. Bijdrage karakteristieke woningbouw Op 17 april van vorig jaar besloot de raad aan de stichting "Beter Wonen" een eenmalige bijdrage toe te kennen van 60.000,— voor de bouw van 12 woningwet-woningen in de Venkel straat. Die bijdrage werd toegekend, omdat extra voorzieningen voor die huizen nodig waren vanwege het histo risch karakter. Gedeputeerde staten keurden dit Raadsbesluit niet goed, waarna de Raad in beroep ging bij de Kroon. De besluiting daarvan kan nog niet op korte termijn worden verwacht. Die uitslag zal aangeven of de gemeente bevoegd is voor de bouw van woningwetwoningen een aanvullende financiële bijdrage te verlenen en als zodanig oök van groot belang. Overigens is dat niet meer zo nodig voor de 12 woningen aan de Bos- en Venkelstraat, hoe die Kroon uit spraak zal luiden. Dat zijn namelijk geen woningwetwoningen meer, maar eigendom van particulieren, dus ook niet meer van 'Beter Wonen'. De bij drage uit de karakteristieke gebouwen- pot dient nu dus ten goede te komen aan de huidige eigenaren en daarbij gaat het om 5000,— per woning. B en w doen dan ook de raad het voorstel 60.000,- te noteren en in die zin de gemeentebe groting 1979 te wijzigen. Simultaan Dammen in 'De Spetter' De avondvierdaagse in De Spetter is begonnen met daaromheen nogal wat randattrakties, zoals draaimolen en schommel. Vrijdagavond een klapstuk met het simultaan dammen door de kampioen van Tholen, de heer Droog- ers. Het zal in sterke mate van het weer afhangen of de belangstelling groot is. Geen opschuiving bushalte Raadslid J.L. van Gorsel (VVD) infor meerde in de juni raadsvergadering of het bezwaar zou opleveren de bushalte aan de Mossellaan iets op te schuiven in de richting van de Julianastraat, waar door het uitzicht van de bewoners niet zou worden belemmerd. Het is B en W echter na onderzoek gebleken, dat die opschuiving verkeerstechnisch voor de buschauffeur bezwaarlijk is door het moeilijker oprijden van de Mossellaan. Het bestaande trottoir zou dan ook moeten vervallen. Bovendien zouden twee lichtmasten verplaatst moeten worden en vanwege dit alles menen b en w het zo maar te moeten laten met de bushalte. Portemonnee weg uit zwembad Er was bij de politie aangifte dat uit het portemonee kastje met meerdere geld- buideltjes één was meegenomen. Dit kan een vergissing zijn. Inbraak Oesterschelp en kleuterschool Het ging vrij lang goed. maar het is' er toch weer van gekomen, dat tijdens va- kantietijd in scholen werd ingebroken en vernielingen aangericht. Op 10 au gustus was dal het geval in de Oester schelp. waar door het inslaan van een ruit in de achterdeur toegang werd ver schaft, een geldkistje met onbekende inhoud (dat wordt bekend als de admi nistratrice terug is van vakantie) werd meegenomen, aan los geld ongeveer 75,— en aan postzegels ter waarde van 20, Diezelfde dag was er ook een inbraak in de kleuterschool aan de Oudelandsepoort 1. Ook daar weer een ruit ingeslagen in de achterdeur of er iets weg is, kon nog niet worden vastgesteld. Geslaagd Bij de Bemetel-examens te Bergen op Zoom slaagden uit Tholen Benny Schot voor het diploma frezen. Johannes Bo- gert en Chiel van der Lipden veroverden het diploma onderhoudsmonteur. Uit Johny Vroegop uit Sint Maartensdijk het diploma machine bankwerker en Paul de Vos uit Stavenisse ook h^t di ploma frezen. Zij genoten bij de be drijfsopleiding van Asselbergs Holland hun opleiding. Eendrachtruiters in Serooskerke Een drietal leden van de Eendrachtrui ters namen deel aan een concours te Se rooskerke. In de LI klasse startte Phil Brooijmans op Marjolein en behaalde 115 punten. Elles Punt op Eros verza melde er 95. Bij het springen in de klasse M won Kees van Dalen met Rebel een derde prijs. OUD-VOSSEMEER TEL. 01667-365 Vloerbedekking nodig? Laat U niets aansmeren. Laat Pollie u vakkundig advise ren. Keuze uit zeker 300 mogelijkhe den!!! Advertentie IM Aankleding van de Marehoekstraat De bebouwing V aan de Marehoekstraat is zover, dat het aanplant van het open baar groen in bestemmingsplan 'Oost' kan worden overgegaan. In dit plan is ook opgenomen de aankleding van de al bestaande waterpartij tussen de Mare hoekstraat en de Secretaris Rijstenbil- straat. B en w vragen hiertoe maandag middag de benodigde gelden van de ge meenteraad. En wij dan Ter plaatse is een jongerencentrum op gericht, dat de voor ons gevoel nogal orginele naam kreeg 'En wij dan'. Er is achter die naamgeving geen vraagteken geplaatst, maar in die bewoordingen zelf ligt dat vraagteken eigenlijk opgesloten. Het wijst er op, dat men in een samen leving voor veel aandacht heeft, maar toch een categorie zou kunnen vergeten. Door zo'n naam te kiezen, zal men jon geren niet zo snel over het hoofd zien. Dat lijkt ook het gemeentebestuur niet te doen, want nu er voor dit streven ter plaatse een 100 tal positieve reacties werden ontvangen, maakte het Jongeren Centrum een begroting van uitgaven en verzocht het gemeentebestuur een bij drage voor haar werk te willen geven. B en w reageerden in elk geval positief en stellen de Raad voor 839,— beschik baar te stellen. Nu moeten er natuurlijk niet al te veel groepen komen, die vra gen: En wij dan? mmé Peuterspeelzaal achter brandweergarage Een aantal ouders namen het initiatief om ook ter plaatse te starten met een peuterspeelzaal, zo mogelijk reeds aan het begin van het nieuwe schooljaar. Voor de huisvesting had men al een op lossing gevonden, toen er niet de ver wachting. maar wel de reële gedachte was, dat er een noodlokaal van de openbare lagere school vrij zou komen, omdat de vijfde leerkracht verloren zou gaan. Dit nu is gelukkig niet meer het geval. Die verblijdende omstandigheid voor de openbare lagere school is aan de andere kant min of meer een streep door de rekening van de Stichting Peuter speelzaal. Dat noodlokaal moet nu im mers wel voor het lager onderwijs be schikbaar blijven. B en w hebben daar om offerte gevraagd voor levering van een semi-permanent lokaal ten behoeve van de peuterspeelzaal. Dat gebouw zou achter het voormalig gebouw van ge meentewerken aan de Bierensstraat kunnen worden gezet. Uit de ontvangen offertes ging bij het college de voorkeur uit naar de firma Salon en Wagenbouw vanwege het beter afgestemd zijn op onderwijseisen en een korter levertijd. Aan de Raad wordt maandagmiddag gevraagd of zij bereid is voor dat semi permanent lokaal een krediet te willen noteren. Oud papier wordt door de Zendingscom missie der Ger. Gem. te St.-Annaland opgehaald op D.V. dinsdag 21 augustus 's avonds vanaf half zeven. Zet U het weer gereed? Bij voorbaat dank. Advertentie IM De Huygensstraat op orde Nu aan de Huygensstraat een aantal woningen zo goed als gereed zijn, moet het gemeentebestuur nog wat openbare werken uitvoeren. Die bestaan dan hoofdzakelijk uit de aanleg van de defi nitieve bestrating en het maken van een aantal parkeerplaatsen. Ook wordt voorzien in een loopverbinding tussen Huygens- en Bierensstraat. Vandaar ook aanleg van een trottoir langs een deel van de Bierensstraat. Hiertoe worden komende raadsvergadering de benodig de gelden gevraagd. Vijfde leerkracht blijft. Het zag er aan het eind van het school jaar donker uit voor handhaving van een vijfde leerkracht bij de openbare lagere de Casembrootschool. De leerlingen- schaal per klas stond immers volgens de wettelijke norm op 31 en over de drie jaarlijkse tellingen kwam deze school aart 121, waardoor men er een paar te kort kwam voor de vijfde leerkracht. Zo zat er aan het eind van het schooljaar het ontslag in voor mevr. Renes-Overbeeke, die echter het geluk had temidden van vele honderden 'Wachtgelders' een be noeming in Tholen te krijgen. Het geluk was er ook weggelegd voor de Casem brootschool, nu per 1 augustus een nieuwe leerlingenschaal van kracht werd en per klas van 31 tot 30 is terug gebracht. Daardoor kwam de school weer wel boven de vierde leerkracht uit en dat betekent dat een vijfde kan wor den gehandhaafd. Voor de school in zo verre wat spijtig, dat dit niet aan het eind van het schoolseizoen al bekend is, om dat men nu wel de sollicitatie procedure moet openen. Overigens zal een benoe ming met de vele gegadigden niet al te veel problemen opleveren, maar in het andere geval had men het bij het oude kunnen laten. WHS jaarverslag volgende week. Aanrijding Op 10 augustus was er omstreeks 2 uur een aanrijding in de Suzannaweg, toen die straat te smal bleek te zijn voor de personenautobestuurder A.K.L. uit Ou- denhorn en de vrachtauto, bestuur door M.L.R. De linkervoorbumper van de personenwagen werd beschadigd. Bijdrage karakteristieke gebouwen Door b en w werd voorgesteld om de post onvoorziene uitgaven te verlagen, omdat wat nieuwe kredieten beschik baar moesten komen. Daaronder ook een bijdrage, dje wordt toegekend op grond van de regeling karakteristieke gebouwen aan de heer T. Suurland en aan de Centrale Rabobank te Eindho ven. Grond voor Rijkswaterstaat Ten behoeve van dijkversterkingswerk zaamheden heeft Rijkswaterstaat ook nog een 235 m.2 door de gemeente ver pachte grond nodig aan de Oudelandse dijk. Rijkswaterstaat wil zelf met de pachter onderhandelen en voor de grond aan de gemeente een redelijke prijs betalen. Brand in Wilhelminastraat Zondag omstreeks kwart over vijf was er via de meldkamer brandalarm. In de Wilhelminastraat in het perceel van de Fam. F. Ponse bleek een schuurtje in brand te staan. Er was vis gebakken en terwijl men dat smakelijk zat te verwer ken. was in het schuurtje dat als bijkeu ken dienst deed het vuur aangebleven en de pan op het gasfornuis werd overver hit. Toen ontstond brand en ging aan materiaal zoals wasmachine, aanrecht, fornuis en andere huishoudelijke arti kelen voor een 4500,— verloren. Ook enkele vrij kostbare vogels, die de heer F. Ponse hield, kwamen door rookver- stekking om het leven. De plaatselijke brandweer verhinderde wel een volko men vernieling van het schuurtje. Gea larmeerd werd ook de brandweer uit Stavenisse, maar die hoefde niet meer op te treden. De eigenaar is verzekerd tegen brandschade. Oud papier Door leden van Euterpe werd dinsdag avond rujm 6 ton oud papier ingezameld waarvan 'de opbrepgst het instrumen- tenlondsspckt. Elvina inbraak opgelost Politie spe,urwèrk resulteerde in oplos singvan de op 18 juli gepleegde inbraak bij Elvina. Een zekere M., die in Bergen op Zoom woont, maar tijdelijk in Sint Maartensdijk verbleef en het nu warm heeft in de Bredase paraplu, bekende naast andere vergrijpen ook in het Elvi na gebouw te hebben ingebroken. Een gevonden fiets bracht de politie op het spoor. Zo zie je maar. Gymvereniging WWV aanvang van de lessen 28 augustus in de technische school: meisjes 8-10 jaar 18.30 tot 19.30 uur, dames 19.30 tot 20.30 uur, dames 20.30 tot 21.30 uur. Woensdag Haestin- ge: kleuters 4-7 jaar 17.45 tot 18.45 uur, meisjes 10-12 jaar 18.45 tot 19.45 uur, meisjes 12-16 jaar em jongens 19.45 tot 20.45 uur. Advertentie IM In strijd met bestemmingsplan B en w ontvingen twee schetsplannen voor bouwwerken, die in strijd zijn met geldende bestemmingsplannen, maar wel in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening van die plannen. Het gaat om uitbreiding van het telefoongebouw aan de Provinciale Weg door de P.T.T. en de bouw van een machineberging aan de Jan Karelsweg. Een bouwvergunning zonder meer is niet mogelijk, tenzij de Raad verklaard dat een herziening wordt voorbereid. Voor realisering van het Ontwerp-be- stemmingsplan 'Wilhelminastraat' heeft de gemeente de woning Zuidsingel 13 nodig. De onderhandelingen hiertoe zijn in gevorderd stadium, omdat met de eigenaresse al overeenstemming is be reikt. Maandagmiddag zal aan de Raad worden gevraagd tot aankoop te beslui ten. Ook het perceel Wilhelminastraat 20 moet nog gemeente-eigendom wor den en ook daartoe is de mogelijkheid aanwezig. Bungalows aan de Hogeweg Door sloop van een aantal panden aan de Hogeweg kwamen vier kavels vrij, waardoor de bungalowbestemming aan de Gladiolenstraat kan worden afge rond. De heer A.A. Meloen (Directeur L.T.S.) verzocht grond voor bungalow- bouw, B en W hebben er geen bezwaar tegen. De prijs werd overeenkomstig de huidige marktwaarde van bouwgrond vastgesteld. Als de Raad er mee instemt, kan de heer Meloen gaan bouwen. Door verbetering van het perceel is een eer dere onbewoonbaarverklaring van Ou- destraat 7 opgeheven, indien dit voorstel Raads- en G.S. goedkeuring krijgt. Oosterscheldevissers Uitslag derde zomercompetitie wedstrijd van H.S.V. de Oosterscheldevissers. Onder gunstige weersomstandigheden werd er deze wedstrijd weinig vis ge vangen, wat uit de uitslag wel blijkt. Uitslag senioren: 1. A. v.d. Ree 550 pnt. 2. W. v. Dijke 425 pnt. 3. Sj. Lindhout 425 pnt. 4. B. Bogers 400 pnt. 5. G.Morelli 375 pnt. 6. J. Keur 275 pnt. 7. Mevr. Knuist 250 pnt. 8. F. Bout 225 pnt. 9. R. Vermaas 225 pnt. 10. Mevr. v.d. Ree 225 pnt. Uitslag junioren: 1. Sjaak Bazen 630 pnt. 2. Martin Deurloo 450 pnt. 3. Marco v. Gorsel 410 pnt. 4. Arie Bogers 410 pnt. 5. Johnie Dane 325 pnt. Uitslag pupillen: 1. Georgio Morelli 215 pnt. 2. Marleen Oudensluis 100 pnt. 3. Diana Hengstmengel 25 pnt. Zaterdag 18 augustus a.s. is de laaisic wedstrijd van deze zomercompetitie van 12.00-15.00 uur. De prijsuitreiking van deze wedstrijden is 's avonds in de kan tine van de fa. Goedhart. Na de prijsui treiking van de wedstrijden zullen er nog enkele rondjes bingo gespeeld worden. Schietwedstrijd De schietvereniging Prinses Juliana hield een huishoudelijke wedstrijd, waarvan M. Bolier Azn winnaar werd en met het 10 x raken van de roos in het bezit kwam van de wisselbeker. De ver dere uitslag is: 1. M. Bolier A2 50-50, 2. H. Platjouw 50-44, 3. C. Andriesse 49-48, 4. N. Rij- stenbil 49-47, 5. A. Potappel 49-45, 6. M. Bolier FZ. 49-44, 7. J. Poot 49-43, 8. J. Menheere 48-48, 9. M.D.A. Geuze 48-47, 10. W. Becker 48-45, 11. P. v. Dijke 46-45, 12. Joh. de Graaf 46-45, 13. H. Poot 46-45, 14. A. de Graaf 46-44, 15. M. Suurland 46-42, 16. W.J. Potappel 46-42, 17. J.Andriesse 45-42, 18. M.J. Tichem 40-37. De Zeebaars Op 11 augustus werd de 3e vrije wed strijd vervist te Sint Annaland met een slechte vangst. Eerste werd K.J. de Graaf te Scherpenisse met 845 punten, 2 M. Bijl, scherp. 335 p. 3. P.M. Geluk, St. M'dijk 330, 4. J.K. de Graaf, Scherp. 390, 5. S. Schot, Tholen 245, 6. Mevr. A.C. v.d. Werf Scherp. 130 p. 7. A. Hoogesteger, Halsteren 25 p. 8. Kees de Graaf Jkzn. 25, 9. C. Tichem St. M'dijk 25 p. 10. D. Tichem, Scherp. 25 Pupillen: Laban Bijl, Scherp. 260 p. 2. Joubert Schot, Tholen 200 3. Antoine Slager, Scherp. 25 p. Zeelands Welvaren De toerclub maakte een tocht met 15 leden over 70 km naar Wouw. Zonder pech en met goed weer werd het een snelle rit. De bus voor de W.K. naar Valkenburg is vol. Er wordt 26 augustus om half zeven van het clubhuis vertrok ken. 'f* 1r iüMi Trimgroep begint maandag 27 augustus van 20.30 tot 21.30 uur. Les van dhr. Nuijten. Adve.rtpntie IM Orff instrumentarium De school met de bijbel vraagt het ge meentebestuur medewerking voor aan schaf van leer- en hulpmiddelen van wege stijging van het aantal leerlingen. Daardoor kan ook een vierde leerkracht aan de school worden benoemd en vraagt men voorts een Orff Instrumen tarium. Ook voor dat laatste valt men in de wettelijke normen. Weer beboeren Al in 1976 kocht de gemeente een drietal perceeltjes grond, die nodig zouden zijn voor de bouw van een gymlokaal. Ge deputeerde staten keurden die beslissing echter niet goed en aangezien daarop voorlopig niet wordt gebouwd, willen b en w die raadsbesluiten tot aankoop maar intrekken, temeer omdat geen no- tariëel transport volgde. Daarom kun nen L.J. Jassens, W.C. Oosdijk en W.M. van Tiggele verder gaan met die grond te beboeren. DROGISTERIJ EN SCHOENHANDEL Voorstraat 18-24 Wegens vakantie gesloten van 19 t/m 26 augustus. 'Advertentie IM Woensdag raadvergadering Het gemeentebestuur van Sint Philips land houdt komende woensdagavond de eerste raadsvergadering na de vakantie periode. Er moet een geldlening worden gegarandeerd voor de federatie maat schappelijke dienstverlening Zierikzee van 143.000,— Aan de orde komt voorts straatnaamgeving in Plan Steint- jeskreek te Anna Jacobapolder. Mate riaal voor de kleuterschool wordt ge vraagd in de vorm van een schrijfma chine, nieuwe kozijnen en deur. De le gesverordening zal worden aangepast. Bij de begrotingsbehandeling 1979 werd toegezegd voor een in te stellen wo ningbedrijf een aparte begroting te zul len opstellen. Voor de aankoop van een woning verzocht de heek D.K. Bruijn- zeel in de Schoolstraat 48 garanties. Een voorbereidingsbesluit moet worden ge nomen voor het clulokaal van de post duivenvereniging. Benoemd zal worden de begrotingscommissie met als voor dracht de raadsleven Rijstenbil, De Ja ger en Den Engelsman. Voor school zwemmen willen b en w 4992,— uit trekken. Inzake het huisvestings- en gronduitgiftebleid werd door dhr. Rij stenbil een suggestie gedaan tot invoe ring van een puntensysteem, maar het college voelt er niet voor dat over te ne men. Overtocht Hollands Diep Er werd druk geoefend in het zwembad van Nieuw-Vossemeer en uit den lande startten zaterdag 11 augustus 283 kan didaten voor een overtocht van het Hollands Diep. De weersomstandighe den waren met gure wind, regenvlagen en eén watertemperatuur van maar 17 graden niet best. Toch bereikten 250 zwemmers veilig de overkant, 33 gaven op. De eerste was er na 50 minuten, de laatste een knaap van elf jaar deed er 2 uur 22 minuten over. Een van de deel neemsters was de dochter van tandarts van Tuyn, die na 1 uur 20 minuten veilig de overkant bereikte. Na een kwart eeuw te hebben bestaan werd aan de muziekvereniging 'Con cordia' het predicaat 'koninklijke' ver leend. Een erkenning die een plaatselijk muziekkorps inderdaad na een zo lange bestaansperiode ook wel verdiend. Im mers telkens weer bij voorkomende hoogtijdagen, tijdens feestelijke gebeur tenissen, maar ook wel tussendoor om de liefhebbers te laten genieten van een concert, is een plaatselijk muziekkorps het middelpunt van een gemeenschap. Dat was ook vijf en negentig jaar het geval bij de Koninklijke muziekvereni ging 'Concordia' in Tholen. Het is ei genlijk nog maar kort geleden, want 5 jaar is snel voorbij, dat we bij het 95- jarig Concordia-bestaan een uitvoerig historische beschrijving gaven van het Thoolse muziekkorps, het wel en wee dat in die zo lange tijd passeerde. Het hoeft nu niet opnieuw allemaal te wor den herhaald, vooral omdat er mogelijk zaterdag bij de officiële opening van de Jubileum feestweek daaromtrent ook nog wel het een en ander zal worden gezegd. Vast staat dat het een lang leven was van repetities, van concours-bezoek, van muzikale rondwandelingen, van uitwis selingsconcerten, van gezamenlijk op- De aardappelveilingen tonen een con stant prijskarakter, al gaat het met de Dore's nu wel hard opschieten. Woensdag 15 augustus noteerde de Sint Annalandse veiling voor Doré 1 62,— tot J 63,— voor Drielingen 31,60, Lek- kerlander 1 44,— tot 46,—, Lekker- lander 2 35,— en apart ook 35,— Gloria 1 39,— Bintje 26,— tot 29,— Bintje Bonken 45,— tot 50,— Eigenheimer 46,— tot 54,— aanvoer 210 ton. Sint Maartensdijk Doré 1 J' 60,10 tot 62,90 Gloria 40,70 tot 45,- Gloria 2 35,39 tot 39,— Aminda 31,— tot 25,— Ei genheimer 59, tot 60. Bintje Bonken 47,— tot 50,— Aminda Bonken 45,— Doré Bonken 15,80 aanvoer 2700 kisten. De plantuien, die tot dus ver een uitste kende prijs noteerden kelderen van ze ventig naar vijf en dertig cent. treden met de zusterkorpsen in de regio, van het inhalen van burgemeesters, van muzikale huides bij uitzonderlijke jubi- lea's of koninklijke onderscheidingen, van het houden van bazars, het ophalen van oud papier en andere aktiviteiten om de eindjes ook financieel aan elkaar te kunnen knopen. Ook dat weegt tegenwoordig nog zwaar, want bij alle welvaart zijn ook de onkosten groot. Weliswaar is er een goede subsidiëring van gemeentewege, weliswaar doet men zelden tevergeefs een beroep op de bur gerij, maar het noodzakelijk nieuwe uniform, laat staan het benodigde nieu we instrument slaat meteen grote gaten in een zelfs goed gevulde kas. Daarom vergt het lidmaatschap van een muziekvereniging - men hoeft daarvoor niet eens perse bestuurder te zijn - een bepaalde opoffering en inzet. Maar dat kan bij liefhebbers, zeker bij de echte liefhebbers, volop worden ge compenseerd door het uitoefenen van de hobby, door de prettige ontspanning, ook door het ontstane goede contact met medeleven, waardoor een echte band ontstaat. Over ëen 95-jarige muziekvereniging, over de Koninklijke 'Concordia' zou nog best een heel verhaal te schrijven zijn. Laat thans worden volstaan met de constatering, dat het korps zich sinds 1884 volop waar maakte in de Thoolse gemeenschap, volstaan voor dit nummer met bestuur, dirigent en alle leden een plezierige jubileumviering toe te wensen en voor de lezers verwijzend naar het elders afgedrukte programma nog de mededeling, dat volgende week niet het korps Sint Cecelia komt concerteren, maar 'Scheldezonen' uit Hoogerheide. Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, e.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462 Advertentie IM zondag 19 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. G. v.d. End uit Papendrecht 18.30 uur kand. J. Hartman te Veenen- daal. GEREF. KERK 10.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter 17.00 uur ds. P.H. Oberholzer, Ooster hout CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur ds. Heerma, Soest GEREF. GEMEENTE 10.00 èn 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur Leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. v. Noordennen, Ridder kerk R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden GEREF. KERK 10.00 uur ds. Wensel, Roosendaal 15.00 uur kand. Kamermans, Kamper land CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. W. Heerma, Soest GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.00 uur (bed. H.D.) ds. M.J. Geuze GEREF. GEMEENTfe 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst wo. 22 aug. 19.30 uur ds. A. Hofman GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 uur ds. W.J. Gorissen 18.00 uur ds. J. Dee OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. A. Vlietstra, Doornspijk HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 (H.D.) en 19.00 uur ds. J.J. Rood- sant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 èn 18.00 uur leesdienst R.K KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst wo. 22 aug. 19.30 uur ds. J. Boogers, Rotterdam POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. A.B. Cysouw, St. Philips land 18.00 uur ds. D.J. Budding, Scherpenisse (H.A.) GEREF. KERK 10.00 uur ds. P.H. Oberholzer, Ooster- houl 14.30 uur kand. A.W.W. de Ruiter GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst do. 23 aug. 19.00 ds. A. van Stuyvenberg, Meliskerke SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur Ds. F. van Dieren te Broek op Langendijk GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur ds. van Til, Middelburg 17.00 uur kand. de Ruiter, Tholen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (Pat. dr. Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400. St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (Pat. Dr. v.d.»Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St. Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland Zr. Schot, Tholen, tel. 01660-2620 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk eri Scherpenfsse Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr. u. vr. 18.30-19.30 uur za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 17 aug. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk 15.30 uur Medisch Opvoedkundig bufo, 16.30 uur Consult Buro Alcohol en Drugs TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 17 t/m 23 aüg. vrijdag 17 12.27- 0.59 zaterdag 18 13.46- 1.14 zondag 19 2.19-14.53 maandag 20 3.21-15.43 dinsdag 21 4.04-16.25 woensdag 22 4.42-17.04 donderdag 23 5.21-17.40 woensdag 22 aug. Nieuwe Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2