Smaakmaker Thijs Fase mocht overwinning alleen proeven 1 VERMAAT Jan Overeenkam geen oude schoenen weggooien DAMES, HEREN EN PRUIKEN SALONS Donderdag 2 augustus 1979 EENDRACHTBODE 9 Wim de Waal wint spectaculaire finale in 14e ronde van St. Maartensdijk S treekfavoriet Thijs Fase, dé smaakmaker in de 14e ronde van St. Maartensdijk, heeft zaterdag z'n supporters ronden lang hoop gegeven op een overwinning of in elk geval een klassering bij de eerste vier. "We hopen dat Thijs wint, we wensen het allemaal", zei wielercomitévoorzitter Mas Andriesse zes ronden voor de ontknoping op de eindstreep. Z'n wens werd niet ver vuld, want in de spannende finale ging de bekende prijsrijder Wim de Waal uit Axel (14e zege) met de eer strijken, terwijl Thijs Fase genoegen moest nemen met een achtste plaats. Dat is nog een fraaie prijs natuurlijk, maar de verwachtingen lagen hoger gezien de uitstekende positie van de Oud-Vossemeerse coureur in de wedstrijd. Vroege ontsnapping modehuis Achtervolgers Solo Thijs Fase Rare cours Dirk Uijl Maat pruiken Mode pruiken Kinder pruikjes Heren haarwerk KAPSALON Gr. Markt 31, Bergen op Zoom. Tel. 01640-34324, Voorzieningen bureau paspoorten/ rijbewijzen Nap Hage tiende Petra de Bruin Zeeuws landschap in eigen kantoor Gevallen Expositie Zeeuwse wandtapijten WEDVLUCHTEN^^ Keetie eerste in Amerika De Smerdiekse amateurronde beschikte over een groot rennersveld (ruim 80) dankzij de deelname van vijf Engelsen en vijf Duitsers, maar op Derik Hunt na speelden zij geen rol van betekenis. Bram Geense uit St. Philipsland ontbrak op het appel wegens een ontstoken knie. maar Dirk Uijl uit Poortvliet was wel present om een goede wedstrijd te rij den. Wegens het ontbreken van een autoriteit werd het startschot gelost door voorzit ter Andriesse, die ondanks het warme weer nog een groot aantal toeschouwers kon verwelkomen. Gesluierde bewol king maakte het tijdens de amateur wedstrijd minder warm dan tijdens de juniorenen damesronde, gezien de ge ringe zomerse dagen trok het zwemwa ter natuurlijk ook op deze zaterdag, met daarnaast nog evenementen als de zo- mermarkt in Poortvliet en de braderie in Bergen op Zoom. Toch was het wieier- comité niet ontevreden, want dankzij een hogere entree en een duurder pro grammaboekje had men toch meer in komsten. De winnaar van de ronde van Oud- Vossemeer. Peter Gödde uit Hulst, was nta bosstraat 27 berqen op zoom Advertentie IM Vanaf de eerste zaterdag in augustus gaan de voetballers op Tholen en St. Philipsland zich voorbereiden op de nieuwe competitie. In verband met de braderie op zaterdag 4 au gustus, speelt WHS vrijdagavond 3 augustus al. Er worden ook door-de-weekse wedstrij den gespeeld. vrijdag 3 augustus uur WHS1-NSV1 19.30 WHS2-NSV2 19.30 zaterdag 4 augustus uur Smerdiek 1-Feyenoord amateurs 14.30 Smerdiek 2-Feyenoord 2 14.30 Noad 2 - Vosmeer 3 16.15 Noad 1 - Thol. Boys 3 (A.P. Kornaat) 14.00 Thol. Boys 1 - Roosendaal 1 16.00 Thol. Boys 2 - Roosendaal 1 14.00 Stavenisse 1-Oudemolen 1 16.00 Stavenisse 2 - Oudemolen 2 14.00 Yerseke 4 - Stavenisse 3 14-30 zondag 5 augustus uur Vosmeer 2-Noordhoek 2 14.30 woensdag 8 augustus uur WHS 1 - Internos 1 19.15 WHS 3 - Internos 2 19.15 Smerdiek 1-Steenbergen 1 19.00 Smerdiek 2-Steenbergen 2 19.00 Vosmeer 1-Noordhoek 1 19.15 Noad I-Vosmeer 2 (H.v. Herpen) 19.00 Thol. Boys 1-Klundert 1 19.00 Klundert 2-Thol. Boys 2 19.00 HSC 2 - Stavenisse 2 19.00 Scheidsrechter C.A. Heijboer uit St. Anna- land is zaterdag a.s. een van de vier arbiters in de eerste ronde van het NCRV-toernooi voor eerste klassers in Numansdorp. Deelnemende clubs zijn NSW, Barendrecht, Spijkenisse, SHO, RVVH en Kozakken Boys. De grote en kleine finale van dit toernooi, dat de NCRV ter gelegenheid van diet 55-jarig bestaan or ganiseert, wordt 18 augustus in Nunspeet ge houden. ook aanwezig in St. Maartensdijk. Hij liet zich in de eerste ronden aan kop zien. maar blijkbaar was het te warm voor hem om tot grootse daden te ko men. Al snel vormde zich een kopgroep van vijf man, waarvoor Thijs Fase het initiatief nam. Hij deed het meeste kop- werk met Kees Spaans uit 's Graven polder, die daarmee de leidersprijs van 75 gulden verdiende. Ook Peter Heeren uit Sprundel, Jac. Oosterwaal uit Bergen op Zoom en Piet Franken uit Ooster hout werkten mee om de voorsprong uit de bouwen tot meer dan een minuut. Deze kopgroep kreeg vele premies, ter wijl Dirk Uijl als eerste van het peloton nog een keer de zesde premie in de wacht wist te slepen. Sommige coureurs waagden nog wel een poging om de koplopers te bereiken, maar het liep op niets uit. Zo werd een groepje met Wil van Helvoirt uit Zuiddorpe ingelopen door het peloton, dat het overigens kalm aan deed. Bij het begin van de ravitail lering, na 35 ronden, demonstreerde Peter Gödde dat het nog wat rustiger moest. Zijn ploeg kreeg een waarschu wing van de jury. dat men niet in team verband mocht rijden, want met de Zuidwesthoek-rijder Oosterwaal in de kopgroep, ging het daar volgens de jury wel op lijken. Er kwam wat meer leven in het peloton en Gerrit van 't Geloof probeerde om te ontsnappen, maar hij werd teruggehaald. Uiteindelijk kon zich toch een tweede groepje vormen na de vijf koplopers, bestaande uit Wim de Waal, de Engels man Derek Hunt, Wim van Steenis, Heddy Nieuwdorp, Ad v.d. Poel en Mario van Vlimmeren. Zij gingen eens gezind op weg naar de kopgroep met Thijs Fase, die steeds meer voorsprong verloor. De snee was eruit en de grote vraag was, öf de groep Thijs Fase nog wel onbedreigd de eindstreep zou halen. Op de Molendijk trof Wim de Waal de nodige voorbereidingen v'oqr de finale, door een paar ronden een natte spons van z'n vrouw aan te pakken om hele maal fit te zijn voor de eindsprint. Toen de kopgroep zo'n 50 van de 63 ronden alleen had gereden, was het ge beurd. Met nog zes ronden te rijden daalde de groep De Waal neer op de kopgroep, waaruit inmiddels de sprinter Peter Heeren door een lekke band was weggevallen. Toen de aansluiting tot stand kwam en zich een kopgroep van tien man leek te vormen, sloeg de vlam in de pan. Thijs Fase zorgde voor spektakel door alleen weg te springen, maar ondanks de luide aanmoedigingen van de toeschouwers, klaarde hij het niet. De Waal pakte hem met Van Steenis terug. Toen ontsprong Nieuwdorp de dans weer, maar ook hem was de zege niet gegund. De demarage van Ad v.d. Poel bleek ook niet vol doende. Op de eindstreep viel pas de beslissing. De overwinning werd in de sprint betwist door De Waal en Nieuw dorp, waarbij de coureur uit Axel in de 14e ronde van St. Maartensdijk z'n 14 zege boekte met nauwelijks een half wiel voorsprong op Nieuwdorp. De kop groep was door deze spectaculaire finale intussen helemaal uiteen gerafeld en Thijs Fase had met Kees Spaans zoveel kracht gegeven, dat ze voor de eindzege geen rol meer speelden. Zo vochten vijf 'honden' in de kopgroep ronden lang om het fel begeerde 'been', maar een derde - Wim de Waal - ging ermee heen. Als vergoeding voor de goede hulp, gaf De Waal zijn vrouw de volgende dag maar vrij door samen naar de Vogelt jesmarkt in Antwerpen te gaan. 't Was een hele rare cours", zei Wim de Waal na afloop. "Thijs Fase was verras send weg met de andere koplopers. Hij rijdt op dit moment heel goed. Dat bleek ook wel, toen hij bij de aansluiting van onze achtervolgende groep nog een keer demarreerde. Het lome weer heeft de wedstrijd wel beïnvloed. Na de ravitail lering waren wij verfrist, terwijl de kop lopers er wel door zaten. Wij konden voor een hergroepering zorgen, maar ik heb me wel even geforceerd", aldus de winnaar van de Smerdiekse amateur ronde. Thijs Fase bleek zoals steeds een man van weinig woorden. Hij had de sprong gewaagd op het moment dat de aanslui ting van de groep De Waal tot stand kwam om te proberen solowinaar te worden. Anderen meenden dat hij die ontsnappi tg een paar ronden te vroeg gedaan had, maar misschien was er dan al iemand anders alleen weg. Het was nu of nooit. Dirk Uijl uit Poortvliet kwam als 26e binnen. Hij toonde zich tevreden met dat resultaat, want het was zijn eerste wedstrijd in Nederland, die hij goed ui treed nadat hij wegens een blessure lang niet had kunnen fietsen. Vorige week moest hij in Oud-VoSsëmeer ook nog afstappen, maar nu lukte het prima. Hij had z'n wedstrijd afgestemd op sterke coureurs als Peter Gödde en Wies van Dongen, maar die lieten het nu wat af weten. Gödde was bij de prijsuitreiking boos dat er steeds iemand in z'n wiel reed. Hij liet weten nooit meer in St. Maartensdijk te zullen rijden. Dirk Uijl bad voor de Smerdiekse ronde speciaal getraind, o.a. in Limburg. Hij had ook veel voordeel van zijn nieuwe wielen op vaste lagers. Het warme weer kwam hem prima van pas en ook het parcours lag de Poortvlietse renner goed. Aangezien hij geen snelle aankomst heeft, probeerde Dirk Uijl op de Molendijk nog om al leen weg te komen uit het peloton, maar dat lukte niet. Zo viel hij buiten de prij zen van het wielercomité, maar Poort vlietse supporters hadden een flinke duit uitgeloofd als hun favoriet de wedstrijd zou uitrijden. En dat gebeurde op een prima wijze. Amateurs: 1. W. de Waal, Axel, 85 km in 2.04.13 u. 2. H. Nieuwdorp, Wemeldinge 3. W. van Steenis, Hoogblokland, op 7 sec. 4. A.v.d.Poel, Hoogerheide, op 10 sec. 5. D. Hunt, Engeland, op 17 sec. 6. M. van Vlim meren, Hoeven. 7. C. Spaans, 's Gravenpol der. 8. Thijs Fase, Oud-Vossemeer. 9. J. Oos terwaal, Bergen op Zoom. 10. P. Franken, Oosterhout. 11. (peloton op 40 sec). G. van 't Geloof, Oudenbosch. 12. W. van Helvoirt, Zuiddorpe, 13. P. Heeren, Sprundel. 14. C. de Jong, Schijf. 15. F. de Meester, Etten Leur. 16. C. Lazeroms, Zegge. 17. H. Hoffmans, Moergestel 18. M. Mariën, Wouw. 19. P. Gödde, Hulst. 20. A. Cloots, Halsteren. Grote voorraad van bekende merken o.a. Pierre Balmain en Free World. Kijk in onze aangepaste etalage. Als het mogelijk is maak dan 'n afspraak, dan kunnen wij u met meer aandacht helpen in onze aparte behandel ruimte. Levering aan huis, tehuizen en v^ ziekenfonds. Advertentie IM In de vergadering van 20 april besloten de provinciale staten een bedrag vani 46.000,— beschikbaar te stellen voor het treffen van een aantal bouwkundige voorzieningen voor het bureau pas poorten en rijbewijzen van de provin ciale griffie. Tijdens de behandeling van dit voorstel werd aangedrongen op het treffen van een aantal voorzieningen om de nieuwe toegang tevens toegankelijk te maken voor invaliden. G.S. hebben nagegaan of het mogelijk is aan dit verlangen te gemoet te komen. Deze mogelijkheid is er inderdaad. Aan extra-kosten betekent dat circa 12.500,— Met het werk is nog geen begin gemaakt omdat als gevolg van langdurige ziekte van een tweetal medewerkers van de technische dienst het niet mogelijk bleek een belangrijk gedeelte van het werk in eigen beheer uit te voeren. Aanzienlijk meer dan waarop aanvankelijk was ge rekend, zal aan derden moeten worden uitbesteed. Een nadere door de bouwkundige op gestelde raming wijst, inclusief een post van 5.000,— voor onvoorziene uitga ven, een totaalbedrag van 115.000,— aan. De overschrijding van de aanvan kelijke raming, die g.s. uiteraard be treuren, wordt hoofdzakelijk veroor zaakt door de beide hiervoren genoem de factoren. G.S. stellen voor het be schikbaar gestelde krediet van 46.000,— te verhogen tot 115.000. siMi» Het was zaterdag weer om met je wïe- lerbroek in het gras te liggen - loom weer, zei winnaar Wim de Waal - maar de ju nioren, dames en amateurs zaten op de flets in de 14e ronde van St. Maartens dijk. Thijs Fase sleurt hier op de Molen dijk aan de kopgroep - onder het oog van zijn gelijknamige neef met z'n zoontje op de schouders - maar zijn inspanningen hadden tot veler spijt niet het verwachte succes. De kopgroep werd ingelopen door o.a. Wim de Waal, die won. In de juniorenwedstrijd boekte Luuk Gödde uit Zwijndrecht zijn zevende overwinning. Hij maakte deel uit van een kopgroep van drie man en won de sprint voor Verhoeven en Wieme, veel voudig sprintwinnaar in het voorsei zoen. Paul Goorden uit Oud-Vossemeer had zich afgemeld omdat hij van de dokter niet mocht rijden. Nap Hage uit St. Maartensdijk leek in de finale nog met een vierde plaats uit de bus te ko men toen hij het peloton aanvoerde, maar hij is niet rap en kan niet demar reren, zodat het bij een tiende prijs bleef. Daarmee boekte de plaatselijke favoriet een redelijk resultaat. Hij had in de be ginfase goed werk verricht door koplo pers terug te pakken. Gödde wist daar van mee te praten: "Vanaf het begin heb ik constant geprobeerd te springen, maar iedereen was nog veel te fit. Daar door kwam de wedstrijd wat laat op gang. 't Was wel warm en zwaar nu het weer na enkele koele weken volledig was omgedraaid. Bij een premiesprint ben ik weggegaan met Wieme en Verhoeven", vertelde de winnaar bij de junioren, die gehuldigd werden door wielermiss Bea de Rooy uit Stavenisse. Luuk Gödde, die( met zijn twee medevluchters half cours de kopgroep had gevormd, kreeg bovendien nog de leidersprijs, waarvoor Peter Hoondert de tweede kandidaat was. Deze was in de finale nog verras send dicht bij de koplopers, die in de eindfase wat stilvielen. Junioren: L. Gödde, Zwijndrecht, 60 km in 1.28.20 u. 2. N. Verhoeven, Berkel-Enschot. 3. W. Wieme, IJzendijke. 4. P. Hoondert, Hein- kenszand op 5 sec. 5. R. Kok, Rijnsaterwou- de. 6. H. Akkermans, Zevenbergen. 7. M. Verhagen, Schaik. 8. R. Heeren, St. Wille- brord. 9. J.v.d. Toorn, Zevenbergen. 10. Nap Hage, St. Maartensdijk 11. T. van Oorschot, Rijsbergen. 12. K. Strock, Rotterdam. 13. A. Goossen, Leiden. 14. R. de Wilde, Oudelan- de. 15. P. de Jong, Breda. 16. J. Pley, Krui- ningen. 17. P. Meerburg, Stein. 18. J. Pirard, Breda. 19. W. Macleanen, Hurween. 20. N. Tolleman, Hoedekenskerke. Bij de dames leek het een open cours te worden nu de grote plaatselijke favorie ten als Keetie, Bella en Heieen Hage in Amerika een etappewedstrijd fietsten. Toch haalden Petra de Bruin en Marjan Bik eenzelfde huzarenstukje uit als Keetie en Bella voorheen gewend waren in St. Maartensdijk. Ze namen vanaf 't begin de kop en kregen een grote voor sprong, want door het warme weer had geen enkele dame de fut om de vluchters terug te halen. Met nog 23 van de 37 ronden te rijden kwam er enige reactie in het peloton dankzij de dames v.d. Plaat, van Leeu wen en Storm. Er volgde echter weer een volledige hergroepering. Marjan Bik kreeg met nog 20 ronden voor de boeg met materiaalpech te maken. Op de De Stichting het Zeeuwse Landschap houdt momenteel kantoor ten huize van de directeur, dhr. R.J. Willems in Kort- gene. Deze ruimte voldoet niet aan de gestelde eisen. De stichting is nu de mo gelijkheid geboden een goede kantoor ruimte te realiseren door aankoop en verbouwing van het koetshuis op het landgoed Landlust te Heinkenszand. Het koetshuis met omliggende grond vormt een integrerend onderdeel van het landbed, dat in 1957 aan de stichting werd geschonken. Het Ministerie van CRM betaalt de helft van de aankoop- kosten van 16.141 gulden. G.S. van Zeeland zijn bereid, de andere helft voor hun rekening te nemen. De verbouwing, naar een ontwerp van architect B. Oele uit Kapelle, vergt 152.590 gulden, waar van de provincie 40.846 gulden wil be talen. Ook het Ministerie van Sociale Zaken, de gemeente Borsele en de stichting zelf leveren een bijdrage. Sportlaan moest ze van wiel wisselen en dat kostte haar de kans op de zege. Petra de Bruin ging alleen door en dubbelde het peloton met nog 15 ronden te rijden. Ze sleurde de grote groep in kleine on derdelen uiteen. Een bewijs dat de wedstrijd onder de zomerse onstandigheden zwaar was, vormde het feit, dat twee* dames op de Sportlaan pardoes tegen de dranghek ken reden. Mogelijk waren ze zo moe, dat ze schrokken toen -ze dichtbij het dranghek reden en wilden bijsturen met de funeste gevolgen. De EHBO was 'vlakbij en het eerste meisje werd per brancard naar Haestinge vervoerd, waar dokter Veldman uit Stavenisse haar verder behandelde. Hij kwam net uit Haestinge, toen een tweede dame net tegen het dranghek was gereden. Zij kon lopend naar Haestinge voor verdere be handeling. Petra de Bruin had tenslotte geen enkele concurrentie meer voor haar 10e eindo verwinning, al zette ze dan nog flink aan voor een eindsprint, om het publiek nog wat sfeer te bieden. Marjan Bik werd tweede, terwijl Truus v.d. Plaat de sprint van het peloton won. Met name tijdens de damescours maak te de Wereldomroep filmopnamen met het oog op een programma rond de wereldkampioenschappen wielrennen in Valkenburg voor Nederlanders over zee, zoals bijvoorbeeld de Unifil-solda- ten in Libanon. Dames: 1. P. de Bruin, Nieuwkoop, 50 km in 1.03 u. 2. M. Bik, Lekkerkerk op 2.24 u. 3. T.v.d. Plaat, Geldermalsen op 1 ronde. 4. N. Streef, Nieuw Lekkerland. 5. A. Kuypers, Tilburg. 6. D. Wesdorp, Schiedam. 7. A. Verhoeven, Berkel-Enschot. 8. E. van Leeu wen, Lisse. 9. S. de Neef, Rotterdam. 10. J. van Eisten, Roosendaal. 11. M. Barendregt, Ooltgensplaat. 12. H. Lieverse, Hillegom. 13. C. Verhoeven, Berkel-Enschot. 14. B. van Yken, Baarn. 15. J. Barnhorn, Haarlem. 16. S. van Kuyen, Naaldwijk. 17. E. Oomen, Schijndel. 18. M. Bax, Rotterdam. 19. G.v.d. Berg-Tijssen, Ochten, 20. A. Versluis-van Aart, Gouda. 21. A. Defaux, Sibbe. Van 12 juli tot 30 september is in het Zeeuws Museum een uitgebreide docu- mentatietentoonstelling te zien over de Zeeuwse wand-tapijtenserie uit het eind van de 16e eeuw. Bijna 4 eeuwen zijn deze tapijten in bezit van het bestuur van de Provincie Zeeland; sedert 1972 hangen zij als permanent bruikleen in het Zeeuws Museum in Middelburg. Alle tapijten hebben betrekking op de overwinningen van Zeeuwen op de Spanjaarden tijdens de tachtigjarige oorlog. Om de bezoekers wat wegwijs te maken in deze verwarrende episode van onze geschiedenis zijn bij de behandeling van elk tapijt routekaartjes aangebracht, waardoor men beter kan begrijpen waér deze slagen hebben plaatsgevonden en welke steden en gebouwen op de achtergrond te herkennen zijn. Zo zien we bij de Slag bij Lillo in de verte de stad Antwerpen en bij de slagen bij Ramme- kens en Fort de Haak Middelburg dui delijk liggen. Maar dat is niet alles: de bezoeker krijgt ook inzicht in de wijze van oorlogvoeren in die tijd, terwijl een beknopt overzicht van de politieke, fi nanciële èn religieuze achtergronden niet ontbreekt. Er wordt uitvoerige in formatie gegeven over de organisatie van de weverijen in die tijd. Men maakte vaak lange dagen: van zonsopgang tot zonsondergang moest er worden ge werkt om het weversbedrijf rendabel te maken. Oók was het niet ongebruikelijk, dat leerjongens op 8-jarige leeftijd in dienst kwamen om het vak onder de knie te krijgen! Enkele foto's laten zien, hoe thans het restaurestaureren van de ze tapijten in de werkplaats te Haarlem in zijn werk gaat. Kortom een boeiende expositie over dit unieke cultuurbezit. Menig lezer heeft wel eens gehoord van het zwarte goud. Dat waren destijds de steenkolen. Kolen uit de Limburgse mijnen. Gespeend van enige techni sche kennis vond ik het destijds toch wel vreemd, dat het zwarte goud nog wel zwart was, maar geen goud meer. Pardoes gingen de kolenmijnen dicht, er was immers aardgas. Limburg, beroemd om zijn bronsgroen eikenhout, maar nog meer om zijn zwarte goud, was niet helemaal Limburg meer. Overal zag men mijnwerkers voor het laatst uit de schacht komen. Het waren de laatste helden. De mijnen gingen dicht. Ze werden vol gegooid met cement. Even pardoes staat er een paar jaar later weer een grote krantenkop: "Steenkool is weer "in". Steenkool is weer bruikbaar, nuttig en hard nodig, want olie is olie en gas is gas. De Arabieren zitten aan de oliekraan en het gas is eindig. Daarom is steenkool weer "in". Zo zie je maar, datje de oude schoenen niet zo maar kunt weggooien, zelfs al lijken de nieuwe aardig te passen. We doen toch al zo geweldig royaal in ons landje, zeker in vakantietijd. Flessen worden weggegooid, maar er komt - let op - ook daarin weer eens een tekort. In de "States" wordt nu al elk flesje bewaard en netjes bij de kruidenier - de super stores verdwijnen ook - ingeleverd. Let op, straks gaan de dames van oud weer nieuw maken. De jongens dragen dan weer het blousje van de oudere broer en de Franse minister heeft zich vierkant tegen lange rokken verklaard. Nee. toch niet omdat die man meer been wilde zien, maar die lange rokken vreten stof. Zuinig zijn is bijna een vergeten deugd, maar nodig blijft het. Zuinig op kolen, op stof, op flessen en ga zo maar door. Er is immers zoveel dat maar klakke loos wordt weggegooid, al zou je hierbij alleen maar aan het voedsel denken. We zouden het economisch best weer fiksen, als we de broek weer gingen strijken, weer gingen poetsen op zaterdagmiddagen, het vernielde speelgoed weer gingen repareren, de leerboeken weer netjes kaften. Kapotte spullen gaan weer naar de reparateur, als die er tenminste nog is, want misschien is hij nu nachtwaker of zit hij bij de bijstand. Inderdaad, het ene extreme kan nog erger zijn dan het andere, maar toch blijft het me bij van die ouwe schoenen. Misschien denkt de waarde lezer, dat ik in deze midzomer-vakantietijd wat al te somber ben, niks daarvan, ik zie ook best wat van het goede. Ja, sterker: er is nog zoveel goeds in de wereld, dat zuivere ontspanning geeft, dat innerlijk zich graag wil uiten en op zoveel tonelen leeft. De amateurs zijn telkens bezig, en geven heel veel vrije tijd, dan wordt er in zo menig zaaltje voor and'ren graag iets goeds bereid. We zien de clubjes jonge mensen al zingend langs de wegen gaan, vol levenslust en echte vreugde, en met hun wandelkleren aan. Daar gaan ze dan met vele groepjes, vaak stijgt het einde tot de top ze wuiven overal met bloemen en 'n fiere drumband loopt voorop. En er gaan steeds nog koren zingen, zie dan de zangers maar eens aan, wanneer ze vol van overgave daar zingend voor de oudjes staan. Er spreekt een innerlijk gevoelen, dat men van de gezichten leest, en dat vooral in deze tijden een weldaad is ook voor de geest. Daar gaan ze in hun uniformen, zie 't koper glanzen in de zon, en iedereen leeft met hen mede, wanneer een nieuwe mars begon. Hoorde trompet, de klarinetten, de grote trom, de donk're bas, ze willen graag zo heel veel geven, en lopen keurig in de pas. Er rijden bussen met bejaarden langs mooie plekjes in ons land, en allerhande begeleiders zijn onbaatzuchtig bij de hand. Ze stoppen bij 'n café-terrasje, men is zelfs minder slecht ter been, dan komt hun jeugd nog eens naar boven, en zien ze vrolijk om zich heen. Al lijkt dan ook de hele wereld vaak o zo hopeloos verward, er leeft toch ook nog allerwegen, wat goeds nog in het mensenhart. Sterkte voor de bouwvakkers, die maandag weer aan de slag gaan. Arbeid adelt! met groeten van Jan. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Noyon, 237 kn, los 8.00 uur, aankomst le duif 10.53.24 met 1373 m/min, laatste duif 11.36.14 met 1097 m/min, 381 duiven van 28 melkers. H. Buitenhuis 1, 8, 25,32,36,47, 57, 88, M.K. Speyer 2, 71, 72, 75, 86, 87, 93, 124, R. Vaders 3, 15, 18,20,21,35,58, 115,121, A. Douw 4,5, 6, 80,85, M. Moerland 8,77,94, W. Burgers9, 22, 51, 54, 83, 102, 106, D. Polderman 10, 27, 29, 30, 37, 38, 39, 40, 44, 65, 84, 92, 97, 110, 126, J. van Ballegooij 11, 28, 34, 50, 53,68, G. Hoek en zn. 12, 41, 55, 56, 59, 81, M. de Graaff 13, 96, 101, 111, 127, J. Schetters 14, 42, 63, J. Kruf 16, 89, 110, D. Vaders 17, 96, 108, 109, J. Vaders 19, 90, 98, 99, 122, P. Vis 23,24,33,52, 74, D. Havermans 26,49,73,82, 91, 112, 117, J. Potappel 31, 61, 105, A. van Daalen 43, 46, B. Quist 45, 62, 70, 76, 107, F. Hommel 48, 78, 119,1. Bërkey 60,69, 79, 100, 103, 125, R. Muskee 64, A. Voormeulen 66, 104, 113, 114, 116, 120, 123, D. Hoogkamer 67. Corbeil, 350 km, los 7.40 uur, aankomst le duif 12.06.44 met 1315 m/min, laatste duif 12,58,21 met 1103 m/nin, 69 duiven van 12 melkers. D. Polderman 1,2,5, 13, 15, 17, H. Buitenhuis 3, 10, 23, P. Vis 4, 7, J. Potappel 6,8, J. Kruf 9, A. van Daalen 11, 16, J. Vaders 12, 22, R. Vaders 14, 19, 21,1. Berkey 19, M. Speyer 20. De Reisduif St. Philipsland, 28-7-79 Com- piegne, 482 duiven met windstil weer gelost 6.50 uur, snelheid eerste duif 1097.00 m/m, aankomst 10.49.05, snelheid laatste duif 934.80 m/m, aankomst 11.31.51. K.deFrel 1,5, 14,33,50,60, 79,99,105, 112 en 117. M. Meijer Zn. 2, 8, 58 en 101. J. Zuidweg 3 en 24. Iz. Vermeij 4, 13, 18, 19„ 23, 30, 31, 38, 45 en 94. D. Hage 6, 37, 70, 81 en 120. J. v. Oeveren 7, 11,92,98, 107 en 108. W. Verwijs 9, 17, 22, 32, 44 en76. L. Reijngoudt' 10, 48, 68, 97, 100, 106 en 118. A. Faasse 12, 43, en 46. M. Fonteijne 15, 71 en 103. Iz. Reijngoudt 16,67 en 78. G. Walpot 20,25, 87, 93, 104 en 114. J. Walpot 21 en 77. W. van Dommelen 26,83,90 en 102. F. den Braber 27 en 110. Th. Bakker 28 en 116. J. Quist 29, 36, 41 en 80. S.M. Quist 34, 53, 62 en 74. A.v.d Est 35. P. van Treijen 39 en 47. J.D. Quist 40, 54, 63, 65, 72 en 84. K.A. Reijngoudt 42, 57, 86 en 91. Jac. Geense 49, 89 en 113. A.W. Beurkens Zn. 51, 61, 69, 88 en 109. A. Fonteijne 52, en 59. Joh. Reijngoudt 55 Mevr. Verwijs 56.64, 73 en 82. A.P.v.d. Reest 75, 85, 96, 111 en 121. W. Neele 93 en 115. J. Verwijs Zn. 119. De Reisduif St. Philipsland 27-7-79 Bergerac, 92 duiven, gelost 14.00 uur, snelheid eerste duif 942.51 m/m, aankomst 11.24.06, snelheid laatste duif 765.27 m/m, aankomst 14.42.58. W. van Dommelen 1. A.v.d. Est 2 en 21. G. Walpot 3 en 12. J. Verwijs Zn. 4. Iz. Reijngoudt 5, 13 en 22. W. Neele 6 en 17. J. Zuidweg 7, 8 en 23. J.D. Quist 9. J. Walpot 10. K. de Frel 11. 19 en 20. Mevr. Verwijs 14 en 16. K.A. Reijngoudt 15. J.C. Verwijs 18. De Zwaluw, St. Maartensdijk, 29-7-79, Noyon, 191 duiven, le d. 10.12.25 u 1120.42 m/m. A. Zwagemaker 1, 7, 17, 19, 20, 21, 24. 25, 64. A Bijl 2,32,36,4143,45,0.V. D. de Wilde 3, 39. J. Heyboer4, 15. 60. M. Vroegop 5. 29, 35, 61, 63. J. Scherpenisse 6. 51, 54. P. Bijl 8. 28. 34. 40, 59. 1. Kwaak 9, 14. 50, 53, 55, 58, 62. J. Stoutjesdijk 9' 18, 30, 31. 33, 47. Benschap Knook 11. 38. 42. 49. L.Vd. Berge 12. 46. 57. D. Muskee 13. 22, 27, 44. 52. 56. L. Lindhout 23.37.48. 16. L Riedijk 26. Bergerac 27 28-7-79, Reisduif Scherpenis se. 44 duiven los vrijdag 14.00 uur, afst. 794 km. le pr. zaterdag 10.45.32, laatste pr. 15.43.18. G. Lindhout 1,45, 10, 11, 12. J. Moerland 2,6, 13. A. Scherpenisse 3,7, 14. A. Moerland 8. P. Potappel 9. C. van Gorsel 15. Compiegne 28-1-79, 247 jonge duiven, los 6.50 uur windstil, afst. 253 tot 256 km. le pr. 103935 110230 m, laatste pr. 1139.26 878,60 m. A. Scherpenisse 1, 3, 5, 12. G. Larooy 2, 73. Iz. Moerland 4, 18, 23, 28, 63. H. Smits 6, 16, 19, 21,27,29,32,45,57. 76. J. Moerland 7, 11, 15, 31, 40, 42, 46, 47, 49, 56. A. Moerland 8, 13, 39, 48, 51, 69. 70,74. P. Potappel 9, 43, 58, 71, 77. L. de K. Koolaard 10,20,41. G. Lindhout 14, 22, 24, 26, 30, 33, 35, 36, 38, 44, 59, 60, 62, 66,72. D. Uijl 17, 25,37, 82. A. Riedijk 34, 50, 61, 64, 67, 68, 81. D. Menheere 52, 79, 80. C. van Gorsel 53,55. P. Suurland 54. A. Hage65. P. Bevelander 75, 78. 31 oude duiven Compiegne G. Larooy 1. C. van Gorsel 2. C.D. Uijl 3. C. Bolier 4, 7, 10. P. Bevelander 5, 9. P Noor- dijke 6. D. Uijl 8. Bergerac 27 28-7-79, Trouwe Duif. Tholen. 57 duiven los, vrijdag 14.00 uur, afst. 794 km. le pr. zaterdag 12.20.26, laatste pr. 1537.46. M. Laban 1, 3. C. van Luijk 2, 10. P. Laban 4, 11. A. Wagemaker 5, 6. L.v.d. Klein (S) 7. L. Hage 8. M. Moeliker 9, 12, 13, 14. W. Theu- nisse Zn. 15. Compiegne 28-7-79, Trouwe Duif Tholen, 267 jonge duiven los 6.50 uur, windstil, afst. 255 km. le pr. 10.40.46 1105,05 m, laatste pr. 11.27.45 919,12 m. C. Moeliker 1. 7, 10 13, 25, 33, 46, 54, 63. L. Soomers 2. J.v. Dijke (Kr) 3. P. Laban 4, 5, 6, 11, 17, 22, 30 W. Theunisse Zn. 8, 9, 14, 27, 57. J. Bogaart 12, 19, 20, 21, 35, 37,47,49, 67. M. Laban 15, 18, 29, 34, 40, 42, 44. C. van Luijk 16, 38, 39. 56, 62, 66. J. de Vries 23, 31, 36, 45, 48, 64. J. Deurloo 24, 60, 61. L.v.d. Klein Jz. 26, 28. M. Korsman 32, 41, 43, 58. L.v.d. Klein (S) 50, 52,53. J. Kegge 51, 59, 65. J.M. van Dijke 55. Bella. Keetie en Heieen Hage zijn woensdagmorgen op Schiphol terugge keerd na een succesvolle wielertoernee door de Verenigde Staten van Amerika. Keetie won de Red Zinger Bicyle Clas sic. een zevendaagse etappewedstrijd. Bella werd achtste en Heieen elfde. De bekende Amerikaanse wereldkampioe ne hardrijden op de schaats. Beth Hei den. werd derde en de Amerikaanse Sa rah Doctor tweede. De gezusters Hage misten door hun verre reis de 14e Smer diekse wielerronde. Dat vonden ze na tuurlijk wel jammer, maar zo'n buiten kans in Amerika wilden ze ook niet laten schieten. Temeer niet omdat ze voor het eerst met z'n drieën gingen - voorheen waren alleen Bella en Keetie erbij - en ten tweede omdat het misschien ook voor het laatst is omdat met name Kee tie toch na de a.s. wereldkampioen schappen met de wedstrijdsport wil stoppen. Zaterdag had de winnares nog twintig seconden achterstand op de Amerikaanse dames, die in de bergen beter uit de voeten konden, mqar in de laatste wedstrijden maakte Keetie alles nog goed. Broer Nap Hage werd bij de junioren in Sas van Gent nog 18e. terw ijl amateur Thijs Fase in Biervliet 6e werd. t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 9