voorlichting van de provincie zeeland De provincie en energiebesparing WERK IN PORTEFEUILLE verschijnt 14 - daags Thijs Fase zesde in zware Ronde van Oud-Vossemeer Hü SËJJHH) TOT 15 AUGUSTUS: GELD VOOR OUDE BOOTKAARTEN KAA BEE HERENKAPSALON MUNS Competitie-indeling 1979-1980 afdeling KIMVB Noord-Brabant Donderdag 26 juli 1979 EENDRACHTBODE 7 io lit dat in elkaar bilde provincie P eter Gödde uit Hulst solo-winnaar voor Arie Versluis uit Ameide Thijs Fase behoorde zaterdag in de 31ste Ronde van Oud- Vossemeer tot een van de weinigen van de tachtig gestarte renners die de eindstreep haalden. Daardoor kreeg zijn zesde plaats nog meer glans, want van de twintig prijswinnaars was de helft al ronden eerder dan de finale geklasseerd. De harde wind, die dwafs op de Hiksedijk stond, dunde het peloton danig uit. Dirk Uijl uit Poortvliet moest al na enkele ronden opgeven en ook Bram Geense uit St. Philipsland kon het tempo niet bijbenen. Alleen de sterksten bleven over, zoals Peter Gödde uit Hulst, een boom van een vent. Hij werd winnaar door zijn medevluchter Arie Versluis, ex-beroepsrenner en winnaar van de ronde van Overijssel, bij een schakelfout in de laatste ronde voorbij te snellen VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Befaamde ronde Vroege ontsnapping BUITENVEST 36 BERGEN OP ZOOM 01640-40182 Donderdags de hele dag volgens afspraak. Ook permanent op afspraak. Twee man weg Koppert juniorenzege Liefhebbers VOL "Kwli LEY BAL U vindt nu al een voorproefje van onze WlNTERKOL- LEKTIE tijdens de "Krabbenfoor"! Hoewel het provinciaal bestuur van Zeeland in eerste instantie van mening is, dat een energiebe sparingsprogramma opgesteld moet worden door het rijk, zodat de lagere overheidsinstellingen (provincies en gemeenten) zich daarnaar kunnen richten, wordt her en der in de provincie bij de verscheidene diensten toch wel degelijk op het energieverbruik gelet. De "energiemaker" in de provincie - de PZEM - geeft voorlichting aan haar klanten - de verbruikers van electriciteit en gas - over energie besparing, o.a. door isolatie van woningen, en zij gaat een reizende tentoonstelling inrichten en bro chures maken om die voorlichting nog beter te kunnen geven. De kosten van dit alles zijn geraamd op een kleine 200.000,- terwijl de jaarlijks terugkerende lasten be rekend zijn op ƒ60.000,-. Uit eindelijk zal het de PZEM nog meer gaan kosten, want als de voorlichtingsactiviteiten aan de verwachtingen voldoen, zullen de gas- en electriciteitsopbrengsten voor het bedrijf teruglopen. Het is de bedoeling binnenkort met de brochures en de reizende tentoon stelling te beginnen. In de provinciale gebouwen wordt de nodige aandacht besteed aan energiebesparing bij verwarming en verlichting van de kantoren en werkplaatsen. Zo zijn in de pro vinciale begroting van dit jaar be dragen opgenomen voor dubbele beglazing van een deel van de griffie en in de begroting voor 1980 wordt voor dit doel weer een be drag opgevoerd. Gedeputeerde staten hebben de diensten opgedragen in alle ge bouwen "TL" D lampen op te han gen als de oude aan vernieuwing toe zijn. Deze gebruiken veel min der electriciteit dan de lampen die tot nu toe dienst deden. In plaats van serieschakeling is besloten tot parallelschakeling van de verlichting, waardoor in een vertrek-niet alle lampen tege lijk hoeven te branden, maar bij voorbeeld alleen in het donkerste deel. Aangeraden is ook de bu reaus zo dicht mogelijk bij de ra men te zetten, zodat van het bin nenvallende licht kan worden ge profiteerd. Provinciale waterstaat heeft een energiebesparing van 20 procent op de electriciteitsvoorziening be reikt ten opzichte van 1975. Maa tregelen die hiertoe leidden waren vermindering van de lichtsterkte van de lampen in de toiletten (van 60 kWh naar 40 kWh) en een selec tiever gebruik van de verlichting in het algemeen. Vijf procent werd bespaard op het 's morgens later inschakelen van de airconditio ningsinstallatie en het 's avonds eerder afzetten. Per dag scheelt dat een half uur en dat is, zoals gezegd, goed voor vijf procent be sparing. Verwacht wordt, dat nog eens vijf procent bezuinigd kan worden op de gangverlichting. Besloten is deze niet te ontsteken als er genoeg daglicht naar binnen valt. Sinds de energiecrisis in 1973 is het brandstofverbruik van de veerbo ten van de provinciale stoomboot diensten al tot het minimale te ruggebracht. Steeds wordt beke ken of verdere besparingen moge lijk zijn, bijvoorbeeld bij de ver lichting op de schepen. Onlangs werd besloten géén proef te nemen met het inzetten van een nachtboot op het veer Vlissingen-Breskens. Eén van de redenen voor dit be sluit was het energieverbruik, dat met een extra vaart verhoogd zou worden. De provincie heeft geen zeggenschap over de opstelterrei nen bij de veerdiensten. Beperking van de verlichting op deze pleinen ligt, dan ook niet in haar macht. Het rijk is hiervoor verantwoor delijk. Gedeputeerde staten zullen er bij de goedkeuring van gemeentelijke bouwverordeningen op letten, dat in die verordeningen bepalingen worden opgenomen die de isolatie van woningen regelen. Vrijwel in het hele land wordt gebruik ge maakt van de model-bouwveror dening die de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten heeft opge steld. Op het ogenblik wordt het model gewijzigd met het doel eisen te stellen op het gebied van de wo ningisolatie. REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING PROVINCIE ZEELAND SINT PIETERSTRAAT 42, MIDDELBURG (01180) 27351 "Wat hebt u in uw portefeuille?" Dat is, gemeten naar onze omgangsvor men, een nogal bescheiden vraag. Zoiets zegje niet, over het algemeen. Toch zal een lid van gedeputeerde staten u bij zo'n vraag niet verwon derd aankijken. Hij kan bovendien antwoord geven zonder eerst naar zijn binnenzak te tasten. Wie naar de portefeuille van een gs- lid vraagt, heeft het namelijk over de taak van de man of vrouw binnen het provinciaal bestuur. Het totale werkterrein van gedepu teerde staten is gesplitst in een aantal "portefeuilles". Zo zijn er portefeuil les voor economische zaken, ruimte lijke ordening, financiën, waterstaat etc. etc. Elk van de zes leden van ge deputeerde staten heeft enkele van die portefeuilles onder zijn beheer. Om de vier jaar - als na de statenverkiezin gen het college van gedeputeerde sta ten is gekozen - verdelen gs de porte feuilles. Dat is tegenwoordig lang niet altijd een kwestie van even om tafel gaan zitten en de zaak "in-zessen- knippen". Fracties uit provinciale staten hebben vaak ook een politieke voorkeur voor een of meer portefeuil les. Men vindt dan bijvoorbeeld dat er op grond van de verkiezingsuitslag reden is om een "zware"portefeuille onder te brengen bij een gs-lid van de eigen partij. Zo ontstaat er dan een wikken en wegen tussen "zware" portefeuilles en "lichte", want die zijn er dan natuurlijk ook. Overigens is dat nogal betrekkelijk. Allerlei onverwachte ontwikkelingen kunnen een lichte portefeuille snel promove ren tot een zware. Dat is bijvoorbeeld zo gegaan met de milieu-portefeuille. Nog niet zo lang geleden hoorde de "milieu-paragraaf' bij het onderdeel volksgezondheid. Nu is de milieuzorg - onder andere omdat de provincie tal van wettelijke taken heeft gekregen - ongetwijfeld te betitelen als een "zware portefeuille". Elke portefeuil le kent naast de eerste beheerder een tweede. Het eerst-verantwoordelijke gs-lid wordt "primus"genoemd en het tweede "secundus". De portefeuilleverdeling werkt door in het hele bestuurlijke en ambtelijke apparaat. Ambtenaren hebben over het algemeen te maken met één ("hun") gedeputeerde. Voorzitter schappen en lidmaatschappen be kleed door gs-leden van stichtingen, commissies, (advies) raden, "schap pen" (havenschappen, recreatie schappen) etc. liggen in dezelfde lijn als de portefeuilleverdeling. In de staten voeren die gs-leden het woord tot wier portefeuille het te behandelen onderwerp behoort. Populair gezegd komt het hele college alleen in het geweer als het om belangrijke be leidsbeslissingen gaat of als het poli tiek gaat spannen. De portefeuilleverdeling berust, wel licht anders dan men zou denken, niet op bepaalde voorschriften. In de pro vinciewet - die de "inrichting, samen stelling en bevoegdheid" van het pro vinciaal bestuur regelt - komt het woord "portefeuille" niet voor. De gehele gang van zaken is een kwestie van gewoonte, zoals dat trouwens met zoveel procedures en gebruiken in onze staatsinrichting het geval is. Voor zover viel na te gaan zijn gede puteerde staten van Zeeland vlak na de Tweede Wereldoorlog begonnen met het maken van een werkverde ling. De inspanning van de wederop bouw maakte dit waarschijnlijk no dig. De groei van het aantal taken van de provincie en de eisen die de maat schappij aan het bestuur stelt, hebben de noodzaak tot goede werkafspraken nog duidelijker aangetoond. Aan de andere kant kan natuurlijk het gevaar dreigen dat bestuurders teveel op één terrein bezig zijn. Van daar, dat in de beleidspuntennota van het provinciaal bestuur voor de perio de van 1978 tot 1982 staat dat "bij de. portefeuilleverdeling naar goede coördinatie moet worden gestreefd, met name in de welzijns- en milieu sector en dat gedeputeerde staten die nen na te gaan of op andere terreinen verdere coördinatie noodzakelijk en mogelijk is". Per 1 april van dit jaar zijn de ta rieven voor de veerdiensten over de Westerschelde verhoogd. Dit betekent, dat de bootkaarten die voor die datum afgegeven waren niet meer gebruikt kunnen wor den. Zoals steeds geldt ook nu de regeling waarbij de oude kaarten ingeleverd kunnen worden en de daarop nog resterende overtoch ten terugbetaald. Tot nu toe hebben bijna 9500 men sen gebruik gemaakt van deze re geling en heeft de PSD, de boot- dienst van de provincie, bijna 128.000,- terugbetaald. Er wer- Dit geeft als totaal te zien de al genoemde krappe 128.000,- De kaarten kunnen nog tot en met 15 augustus 1979 ingeleverd wor den. Daarbij moet gebruik ge maakt worden van een formulier dat verkrijgbaar is bij alle aan legplaatsen van de PSD, dus bij de veerhavens in Vlissingen, Bres- kens, Kruiningen en Perkpolder, en bij de gemeentehuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Na invul ling van het formulier moeten de kaarten ingeleverd worden bij de provinciale griffie. Dit kan schrif telijk, maar ook persoonlijk. Het den 2453 personen Kaarten ingele verd, 6351 kaarten voor persone nauto's, waarvan 3224 uit Zeeuwsch-Vlaanderen, 176 kaar ten voor lichte vrachtauto's (61 uit Zeeuwsch-Vlaanderen), 158 kaar ten voor zware vrachtwagens (35 uit Zeeuwsch-Vlaanderen) en 322 kaarten voor vrachtauto's met aanhangwagens (31 uit Zeeuwsch-Vlaanderen). De be dragen die hiermee gemoeid wa ren zijn: personen 30.505,90, per sonenauto's 76.321,- lichte vrachtauto's 3.723,-zware vrachtwagens ƒ4.503,- en vrach tauto's met aanhangers 12.910,60. adres is: Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Bij het persoon lijk afleveren van^e oude kaarten moet men op hetzelfde adres zijn, kamer 112. Tot en met 15 augustus kan men terecht. Daarna zijn de kaarten definitief ongeldig en kunnen zij niet meer vergoed worden. Verwacht wordt, dat velen zich nog zullen melden. Bij de vorige tariefswisseling - in 1975 - werden 25.700 kaarten ingeleverd en werd een bedrag uitbetaald van ƒ287.500,- Daarnaar gerekend is men dus not op de helft. De wethouder van sportzaken C.J. Moerland - met pet - telde om kwart over drie de amateurs weg. Een pistool was er niet, want het comité had blijk baar al het geld gestoken in een nieuw jury-podium, waarvoor in het verleden geld gereserveerd was en waaraan ook de middenstand meewerkte. De tijd dat men een boerenwagen of een vrachtwa gen met aanhanger van een transport bedrijf moest gebruiken om de jury te kunnen laten zitten, is in Oud-Vosse meer voorgoed voorbij. Misschien mo gen de wielercomité's St. Maartensdijk en Tholen ook van deze voorziening profiteren. Het weer zat zaterdag niet mee. In de voormiddag had het gere gend en 's middags bleef het ook som ber. De zon liet zich weinig zien, wat z'n invloed had op het aantal toeschouwers. Wim van Est, elk jaar een trouw bezoe ker op de Hiksedijk, liet ook verstek gaan. Toch springt het wielercomité ALLE SOORTEN Zuid-üostsingel 4.3 Tel. .34.368 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM Oud-Vossemeer er altijd prima uit door sponsors en donateurs, zodat men niet afhankelijk is van het toeschouwersaan tal. Ook het Groene Kruis is elk jaar zeker van een bijdrage. Elke premieronde werd er 135 gulden uitgedeeld, terwijl er daarnaast nog een leiders- en klassementsprijs van elk 75 gulden was. Ad Tak, de winnaar van vorig jaar, kon zijn titel niet verdedigen wegens ziekte. Wim de Waal, die in 1978 in de sprint werd verslagen en tweede werd, leek eerst ook te zullen ontbreken wegens een valpartij in Clinge, maar de bekende coureur uit Axel was toch pre sent en manifesteerde zich ook in de kopgroep. Alleen kwam hij in de finale nog kracht tekort, maar dat kwamen heel wat meer renners, deze winderige zaterdagmiddag 21 juli, hartje zomer! Voor wethouder Moerland was het niettemin een genoegen namens het ge meentebestuur het startschot te kunnen lossen voor deze wielerwedstrijd. Een befaamde wielerronde, zei wethouder Moerland, die de deelnemers een hele goede, sportieve middag toewenste. Als voorzitter van het Groene Kruis dankte hij het comité voor de vele bijdragen in het verleden, waardoor het wijkgebouw in Oud-Vossemeer over geweldig ver- plegingsmateriaal beschikt. Na het startschot werd het spits bij de Advertentie IMj amateurs afgebeten door Ad Verstijlen uit St. Willebrord, de voormalige junio renkampioen van Nederland. Hij was nog maar net ingelopen of de beslissen de ontsnapping van deze 31ste Ronde van Oud-Vossemeer was een feit. Een zeven man sterke kopgroep vormde zich met sterke coureurs als Bart van Est, Wim de Waal, Peter Gödde, Arie Ver sluis, Gerrit van 't Geloof, Anton v.d. Steen en Jan van Tilborg. Thijs Fase begreep dat dit de grote slag was en ging er achter aan met Kees van Dongen en Kees Spaans. Ze haalden de koplopers echter niet en terug in het peloton, kon men de achterstand van ruim een mi nuut ook niet overbruggen. Integendeel, er kwamen steeds meer af- en uitvallers en het peloton verbrokkelde helemaal. De kopgroep inde gretig de premies met voor Peter Gödde bovendien nog de klassementsprijs bij klassering over drie ronden. Ondanks de zware wedstrijd legde zich een aantal renners toch niet neer bij een overwinning van een van de zeven kop lopers. Thijs Fase, Ad v.d. Poel, Ad Prinsen, Kees van Dongen, René v.d. Broek, Hans Plugers en Frank Moons verkleinden de achterstand op de in middels ook moe geworden groep in de voorste gelederen. De speakers Hen driks en Maas hielden behalve het pu bliek ook de koplopers zelf van deze ontwikkeling op de hoogte en bij nog 25 ronden te rijden, demarreerden Gödde en Van Est. De anderen waren er weer zo bij, maar met nog 15 ronden te rijden ontsnapten Gödde en Versluis. De rest van de kopgroep, zoals de moegestreden Van Est en De Waal, lieten zich terug zakken op het groepje van Thijs Fase, dat inmiddels ook al uitgedund was. Een ontgoochelde Gerrit van 't Geloof stapte af, al behoorde hij wel tot de omdat er zo weinig coureurs overgebleven waren. Ook twee andere koplopers, Anton v.d. Steen en Jan van Tilborg, werden door Thijs Fase achter zich gelatèn. Rene v.d. Broek en Ad Prinsen liepen nog wel weg van Thijs Fase om de derde en vierde plaats veilig te stellen. In de laatste ron de kwam het leidende duo nog eensge zind voorbij de jurywagen, maar op het eind van de Kalisbuurt sprong Gödde alleen de Hiksedijk op om onbedreigd z'n achtste overwinning van dit seizoen binnen te halen. Na materiaalpech in voorgaande wedstrijden had hij nu weer eens een keer geluk' zo zei hij voor de microfoon van voorzitter G.P.A.M. Uijtdewilligen. Amateurs: 1. P. Gödde, Hulst (100 km in 2.28.6 uur), 2. A. Versluis Ameide (op 10 sec)., 3. R. v.d. Broek. Dussen (op 1.45 min), 4. A. Peter Gödde uit Hulst won zaterdag de 31ste ronde van Oud-Vossemeer bij de amateurs. De fietsreus werd door de prille wielermiss - de twaalfjarige Calista Uijtdewilligen - gehuldigd onder het goedkeurend oog van haar vader, de voorzitter van het wielercomité Oud- Vossemeer. Prinsen, Raamsdonkveer 5. B.v. Est, Dinte- r loord (op 2.10 min), 6. Th. Fase, Oud-Vosse meer, 7. Ad v.d. Poel, Hoogerheide, 8. W. de Waal, Axel, 9. F. Moons, Mierlo-Hout (op (op 3.15 min), 10. C. v. Dongen, Oud-Gastel, 11. J.v. Tilborg, Bergen op Zoom, 12. A.v.d. Steen, Etten-Leur, 13. H. Plugers, Eindhoven, 14. G.v. 't Geloof, Oudenbosch, 15. W.v. Dongen, Breda, 16. H.v. Piere, Mijdrecht, 17. A.v. Peer, Sprundel, 18. T. Huizen, Kloetinge, 19. A.v. Treijen, Halsteren, 20. J.M. Harinck, 's-Heer Abtskerke. Zoals bij de amateurs de sterke sprinter en favoriet Arie Versluis werd verrast door Peter Gödde, zo werd bij de junio ren de kampioen van Nederland Jac. Hanegraaf in de sprint geklopt door René Koppert. "Ik ben iets rapper ge worden en ook maandag had ik Hane graaf nog geklopt in de sprint. Daarom durfde ik het wel aan", zei winnaar Koppert, die zowel in de junioren- als in de amateurselectie zit en volgend jaar bij de amateurs zal uitkomen. De eindzege was dus voor de coureur van de wieler vereniging Westland Wil Vooruit, maar nationaal kampioen Hanegraaf had, zoals gebruikelijk in Oud-Vossemeer, tevoren al een bloemenhulde gekregen van voorzitter Uijtdewilligen wegens z'n Nederlandse titel. Koppert en Hane graaf sprongen al vroeg in de wedstrijd weg en Nap Hage uit St. Maartensdijk wilde koste wat kost bij die twee sterke mannen komen. Hij waagde de sprong met enkele anderen en toen hij de kop lopers in het zicht had, werd hij door materiaalpech teruggeworpen. Een an derejunior raakte met zijn derailleur het voorwiel van Nap Hage, zodat hij op een andere fiets verder moest. Daardoor mislukte z'n hele opzet. Nap Hage hield nog wel vol, maar hij werd tenslotte door de jury uit de strijd genomen gezien z'n achterstand. Junioren: 1. R. Koppert, Poeldijk, (60 km in 1.32.5 uur) 2. J. Hanegraaf, Rijsbergen, 3. C. Laseroms, Zegge (op 10 sec), 4. P. Boers, 's- Gravezande (op 15 sec). 5 J. de Crom, Hoog erheide (op 20 sec), 6. R. Heeren, Sint-Wille- brord, 7. P. de Groot, Hazerswoude, 8. H. Akkermans, Zevenbergen, 9. P. de Jong, Breda, 10. A. de Maesschalck, Axel, 11. M. Mulder, Honselersdijk, 12. R. Kok, Rijnsa- terwoude, 13. W. Wieme, IJzendijke, 14. L.v. Mook, Oosterhout, 15. P. Hoondert, Hein- kenszand, 16. R. Cloots, Woensdrecht, 17. M. v.d. Korput, Breda, 18. J. Poley, Kruiningen, 19. A.v. Loon, Oosterhout, 20. R. Moorman, Nieuwerdam. De 31ste Ronde van Oud-Vossemeer was geopend met een wedstrijd voor liefhebbers, die werd gewonnen door M. van Brussel uit Oude Tonge, terwijl de oud-beroepsrenner Leen Poortvliet zes de werd. Liefhebbers: 1. M.v. Brussel, Oude Tonge (40 km in 1 uur en 5 min), 2. K. Klerks, Ekeren (België), 3. L. de Jager, Biezelinge, 4. K. Tol- hoek, Yerseke, 5. J. Jansen, Valkenswaard, 6. L. Poortvliet, Dirksland, 7. W. de Feber, Sluiskil, 8. R. Lienden, Zoutelande, 9. M.v.d. Oever, Veldhoven, 10. C. Vermunt, Roosen daal, 11. C.v.d. Linden, 's-Gravendeel, 12. H. Boeren. Sint-Willebrord, 13. F. Meyaard, Wemeldinge. 14. W. Wielhouwer. Sommels- dijk, 15. A.v. Delft, Vlijmen, 16. W.v. Kooten, Bruinisse, 17. L.v.d. Wiel, Breda, 18. H. Slabbekoorn, Kapelle, 19. R. Sprokhok, Eindhoven, 20. V. Heivoort, Nieuw Kuyk. Hoewel het nieuwe seizoenvvoor de vol leybalvereniging Amigos pas 31 augus tus begint (tot die tijd is de Oud-Vosse- meerse gymzaal gesloten in verband met het inbouwen van douches), treft men al voorbereidingen voor de competitie van eind september, waaraan ook Veronica St. Maartensdijk weer deelneemt. Het Amigos-bestuur vindt het spijtig dat het toernooi geen doorgang kon vinden we gens te weinig inschrijvingen. Men wijdt dat o.a. aan de geringe deelname van Amigos-teams aan toernooien van an dere verenigingen. Daarin wil het bestuur nu verandering brengen door de leden te laten meedoen aan vier toernooien: 1 september Apollo Stampersgat, 15 september Block Berg en op Zoom, 16 september Stavoc Sta broek en 23 september Olympus Made. Zowel dames als heren kunnen zich op geven bij A. Vos, Ring 23, Oud-Vosse meer, tel. 01667-359. Dames- en herenkleding Kremerstraat 11-13 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM De KNVB-afdeling Noord-Brabant heeft de competitie-indeling 1979-1980 bekend gemaakt, waarin ook diversg elftallen van Tholen en St. Philipsland uitkomen. Ie klasse standaard: S.C. Stavenisse, SPS, BWR, DSE, DVO. FCH. The Gunners, FSV. Internos, Kogelvangers, Olympia, WC le klasse reserve: Smerdiek 3, BVC 2, Chrislandia 2, Dinteloord 3, Good Luck 3, HNC 2, JPS 3, Olympia 2. Rust Roest 2, Seolto 2, Zwaluwe 3. 2e klasse standaard: Noad '67 St. Philipsland, Alliance, Beek Vooruit, BVVB. DHV, Rozenoord, Terheijden, Unitas. Veerse Boys, Vesting Boys, Vrederust, Wandelbos. 2e klasse reserve A; SPS 2. Tholense Boys 3, WHS 3. BWR 2. Chrislandia 3, The Gunners 2. Klundert 3, Kogelvangers 2, PTT 2, Seolto 3, WC 2. 3e klasse reserve A: Noad 2. Stavenisse 2, Tholense Boys 4, BVVB 2, DVO 2, FSV 2, Klundert 4, Rozenoord 2, Seolto 4. WC 3, WC 4. De afdeling vierde klassers en de Vosmeer reserve-elftallen worden later nog inge deeld. In de le klasse standaard gaan SPS en het gepromoveerde Stavenisse de strijd met elkaar aanbinden. Noad is alleen als streekclub overgebleven in de 2e klasse standaard, en moet nu de sprong naar de twee andere clubs zien te maken. In de le klasse reserve is Smerdiek 3 alleen, maar de 2e klasse reserve A telt evenals de 3e klasse reserve A drie streekqjftallen, wat voor een interessante competitie moet zorgen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 7