Gouden flitsen Oeververbinding Westerschelde GELUK LP Markt 2 EENDRACHTBODE Donderdag 26 juli 1979 li Tholen Wegens vakantie geslo ten van 3 t/m 18 augustus Oud— Vossemeer Radio - T.V. - Wasauto maat - stereo - HiFi - .enz. kopen, even bij B00GAART binnenlopen. Firma K. J. Boogaart Sint— Annaland Stavenisse dr. Veldman Sint Maartensdijk Nieuw Vossemeer Bulletje en Boonestaak Aardappelen 20 ct goedkoper PREDIKBEURTEN DAG EN NACHT VISSER Gevonden en verloren Op het groepsbureau der Rijkspolitie, Hofstraat 4, zijn inlichtingen te verkrij gen omtrent gevonden een bruine hon- deriem; een duikersmes; een wit kin- dervest; een zwarte sportfiets; een rood/wit gestreepte muts; 3 sleutels; een bruine portemonnaie; een zwarte para plu; een zilveren oorhanger; een bank biljet van 5,— een bos sleutels; een bruin polstasje inhoud fototoestel; een bos sleutels aan lederen riempje; een rode bromfietshelm; een fietssleutel; een gebreid vest; een bril; een heren fiets; een jack; een sleutel; een zwart jack; een bos sleutels; een étui met sleutels; 2 bankbiljetten van 10,— een bankbiljet van 100,—een balpen met gravure; een wieldopsleutel; een doos visspullen; een verzekeringsplaatje HRV 781; een bankbiljet van 10,— een bankbiljet van 5,— een zwart polstasje met inhoud, een zakmes. Verloren zijn een rood/zwarte paraplu; een crèmekleurig vest; een tennisraet; een zilveren armband; een portemon nee; een groene damesfiets; een draag bare radio, een zilv. armband met rode steentjes, een rode kinderfiets; een pas poort en rijbewijs; een blauwe benzine dop; een groene damesfiets merk Ga zelle; een bril donker montuur; een gyntpak in plastic tas; een groene da mesfiets; een blauw gympak; een oranje regenpak; een gouden dameshorloge; een groen legerjack; een sleutel; een ro de damessportfiets; een blauw gympak; een kinderportemonnee; een porte feuille met inhoud; een bankbiljet van 100,— en een van 25,— een kin- derbril; een boven en onderbeugel; een rekenmachine; een blauw kinderjack; een sleutelbos; een groene jongensfiets; een bril in rood étui; een waterski; een polshorloge; een loonzakje met inhoud; een koffer met 30 cassettebandjes; een portemonnaie met inhoud; een dames fiets merk Locomotief; een portemon nee met inhoud; een gouden broche; een loonzakje met inhoud; een oranje vouwfiets merk Gazelle; een halsket ting; een visvergunning; een sleutel hanger met sleutels; een bruine heren fiets merk Gazelle; een kinderbril; 7 biljetten van 20 franc; een kunstlederen tasje met inhoud.nmv Markt 7, Tholen Advertentie IM Peuters in Blijdorp Op 12 juli heeft de peuterspeelzaal de Fabeltuin een uiu/itstapje gemaakt naar de diergaarde Blijdorp. Jaarlijks wordt er iets aan het eind van het schooljaar georganiseerd. Ditmaal richting Rotterdam. Een bus vol kinde ren, vergezeld door hun moeder of vader, vertrokken half tien om te gaan genieten van een heerlijke dag. Juffrouw Dini van Dijke, die jaarlijks de organisatie op zich neerht, heeft alles in goede banen kunnen leiden, zodat iedereen vermoeid om 4 uur in Tholen terugkeerde. Een goed initiatief welke navolging ver dient. Onderwijzeres ter Tolne De opvolgster van juffrouw Meerman is niet Maddy zoals vorige week ten on rechte werd vermeld, maar mevr. Ma- nelie Renes-Overbeeke. V.-w» 1 Bejaardenvlucht De Zwaluw heeft zaterdag een zoge naamde bejaardenvlucht gehouden met 28 melkers en 381 duiven ingezet, die er samen borg voor stonden, dat rond Kerstmis alle bejaarden vanaf 70 jaar een fruitmand zullen ontvangen van de postduivenhouders. Ook voor de deel nemers was het een aantrekkelijke vlucht door een aantal ere-prijzen. Een 10-delige pannenset werd gewonnen door H. Buitenhuis. De 6-delige dui- venmand was voor M.K. Speyer, de waardebonnen van 40 en 30 gulden voor respectievelijk A. Douw en W. Burgers en 25 kilo roodsteen voor D. Polderman. De damesprijs. een Moulinex grill, werd gewonnen door R. Vaders. In de Vierdaagse De 48-jarige havenarbeider Jan Ridder hof heeft dit jaar de wandelvierdaagse van Nijmegen met succes afgesloten. Hij startte alle dagen voor de langste afstand en aan de finish was er volop familie aanwezig om de intocht mee te maken en hem een bloemenhulde te bezorgen voor deze mooie prestatie. Verkoping de Pluus De verkoping van tweedehands speel goed en materialen, die het bestuur van de Peuterspeelzaal de Pluus tijdens de wielerronde zaterdagmiddag heeft ge houden. is geslaagd. Daar het weer niet meewerkte om een record aantal toe schouwers te krijgen, kon men de ver koping afsluiten met een winst die on geveer 350 gulden zal bedragen. Het ligt Alle bekende merken leverbaar o.a.: PHILIPS - ERRES - SABA - MOULINEX - MARIJNEN - MIELE - ZANUSSI - IGNIS - enz. Erkend Philips - Erres - Saba- dealer. Deskundige aanleg T.V. en F.M.-antennes. Beleefd aanbevelend: Dorpsweg 39, Oud-Vossemeer, telefoon 01667-580. Voor goede T.V. en wasautoma- tenservice, enz. Advertentie IM in de bedoeling, dat men in de toekomst nog meer acties op touw gaat zetten om financiële middelen te krijgen om de voormalige brandweergarage tot peu terspeelzaal om te bouwen. De Ger. Gemeente hoopt op dinsdag 31 juli oud papier op te haleft; 's avonds om half zeven. Zet U het weer gereed? Bij voorbaat dank. Advertentie IM Kom kijken op de braderie op 4 augustus Van stroopwafels tot klompen. Wat er tussen staat: maar liefst 11 tenten. U zult het zien het grootste in aantal tenten en in aanbiedingen. LP Markt Gommert-Burger, ook voor U. Advertentie TTr Concert op Oud Kempen De Koninklijke Fanfare Accelerando uit St. Annaland heeft dinsdagavond een concert gegeven op het bungalow park Oud Kempen aan de Buurtweg. Eerst werd een rondgang over het ter rein gemaakt, waarna een concert volg de met een show van de tamboers. De muzikanten werden daarna ontvangen in de kantine van Oud Kempen. PRAKTIJK Van 6 t/m 12 augustus zijn we met vakantie. Dr. Noteboom neemt waar. Spreekuur half twee tot twee uur. Advertentie IM Inbraak bij Elvina Bij de confectiefabriek Elvina is er dinsdagavond 17 juli omstreeks kwart voor elf een poging tot inbraak ontdekt. Dhr. Muller, die met zijn hond een rondje over het industrieterrein maakte, zag een man met een zwarte krullebol weglopen. De alarminstallatie op het dak bleek vernield te zijn, terwijl er op het gazon een pukkel met inbrekers werktuig werd aangetroffen met een damesfiets. De ruit van het kantoor was ingeslagen, maar er werd niets vermist. Diefstal op kermis. In de nacht van zaterdag op zondag is uit een kermistent op de haven voor een bedrag van vijfhonderd gulden aan horloges en aanstekers gestolen. Eige naar A.J.J. uit Bergen op Zoom ontdekte zondagmiddag dat het tentdoek was doorgesneden. De politie heeft zes jon gens uit Breda en omgeving aangehou den - zij verbleven hier op campings - die voor zestig gulden aan lege melk flessen hadden gestolen van melkboer dh. Hoek. De jongens namen de kratten mee van de opslagplaats van dhr. Hoek, waarna ze de flessen bij de Spar Super markt inleverden. Van de opbrengst gingen ze vrijdag naar de kermis. De jongens hebben het geld inmiddels te rugbetaald, maar er komt nog wat achteraan van de rechter. Is uw fiets erbij? Op het Rayonbureau van de Rijkspolitie aan de Parallelweg staan zoveel dames-, heren- en kinderfietsen dat de burge meester heeft besloten ze binnenkort te gaan verkopen. Wanneer u uw fiets kwijt bent, doet u er goed aan 's morgens even op het Rayonbureau te gaan kij ken, anders bouwt de gemeente van de (Spbrengst een overdekt zwembad. Niet crossen Het crossen met bromfietsen is een rage geworden met alle nadelige gevolgen van dien voor o.a. de zeedijken, met na me de pas aangelegde. De politie heeft al verschillende processen-verbaal uit gedeeld, want het dijktalud wordt kapot gereden door de crossbrommers. Braderie begin en eind regen 't Zat de organisatoren van de braderie zaterdag niet mee. 's Morgens viel er een flinke regenbui, waardoor de om half elf geplande opening door wethouder J. Versluijs in 't water viel. Toch brachten de standhouders de moed op hun arti kelen toch uit de winkel of de auto te halen en de goede geur van de produk- ten van bakker Wessels verspreidde zich al snel over de braderie. De bezoekers lieten het echter wat afweten en behalve enkele drukkere middaguren, was er geen reden tot juichen. Ook de taptoe van de Koninklijke Fanfare Acceleran do uit St. Annaland viel namelijk 's avonds gedeeltelijk in het water. Daar voor waren wel verschillende muziek liefhebbers gekomen, maar de regen temperde niet alleen de belangstelling, doch deed op een gegeven moment ook de muzikanten en luisteraars vluchten. Accelerando werkte na de regenpauze het programma toch af, waarbij bleek dat dirigent Jk. den Toonder met zijn leden niet voor een druppel opzij ging, want droog werd het nog niet direct. Het muzikale optreden had met het aan trekken van mensen nog heel wat kun nen goedmaken, maar een braderie staat of valt nu eenmaal bij de gratie van gunstige of ongunstige weersomstandig heden. Daarmee wordt dan niet tekort gedaan aan de moed van het plaatselijke bedrijfsleven, het toch elk jaar weer te proberen. De verenigingsdeelname was ook niet bijster groot, al poogde dhr. M.A. Deurloo alles om het rad van avontuur - ook in de regenpauze van Accelerando - draaiende te houden. Niet alleen wat het weer betreft, liep het tegen. Het bezoek moest men delen met de wielerronde Oud-Vossemeer en de kermis St. Maartensdijk. Een zodanige planning dat zulke evenementen niet samenvallen, lijkt moeilijk te zijn. Mo gelijk kunnen de organisatoren wel wat doen aan de gespreide opstelling van de stands. Concentratie van de braderie op de Hoge Markt zou het geheel aantrek kelijker maken. Auto's gestolen Twee gestolen auto's, die niet afgesloten waren met de sleutel startklaar in het contact, zijn later teruggevonden. De politie vermoedt dat het om baldadig heid gaat van jeugdige campingbezoe kers. De-auto van H.C. van W. werd uit de Molenweg meegenomen, en zater dagmiddag rond vier uur op de West- kerkseweg weer ontdekt. De auto van een Belgische campinggast werd later op het Pluimpotterrein teruggevonden. Schuur afgebroken Gemeentewerken heeft dinsdag onder toezicht van de politie de schuur-paar- denstal van dhr. Hage aan de Bleek- veldweg afgebroken. Dit bouwwerk was illegaal tot stand gekomen, zonder ver gunning. B en W hadden dhr. Hage ruimschoots de gelegenheid geboden de schuur zelf af te breken, maar sinds 1 december was deze niet verder gekomen dan het dak. Gemeentewerken knapte nu de rest maar op. De Zeebaars Uitslag van de 2e Vrije wedstrijd, vervist te St. Annaland 1. G. Boogerd, St.Maartensdijk, 1205 punten 2. C. Tichem, St. Maartensdijk 845 3. C. Zwagemaker, St. Maartensdijk 685 4. D. Tichem, St. Maartensdijk, 570 5. M. Bijl, St. Maartensdijk, 415 6. P.J. Hage, St. Maartensdijk, 330 7. S. Schot. Tholen, 330 8. Chr. v. Aart, Halsteren, 290 9. A. de Jong, Raamsdonkveer, 280 10. J. Koelewijn, St. Annaland, 220 p. T.C. Zeelands Welvaren Zondag hebben 15 man van T.C. Zee lands Welvaren een rit van 60 km. gere den naar Heimolen, Hoogerheide, Rij zende weg en via Bergen op Zoom weer naar huis, met veel wind tegen, maar zonder pech. Maandagavond reden 15 man een route van 49 km. over het ei land Tholen. Jo Moerland had een lekke band. Men kan zich nog tot 6 augustus bij het clubhuis opgeven voor de W.K. wielrennen te Valkenburg. Aardappelmoeheid In twee gevallen van overtreding van de bepalingen inzake aardappelmoeheid is de economische politierechter tot ont slag van rechtsvervolging overgegaan omdat de feiten niet overtuigend waren bewezen. De Officier van Justitie is echter in hoger beroep gegaan. P.R. uit Stampersgat had zich volgens de Offi cier op grote schaal schuldig gemaakt aan overtreding van de wet op de aard appelmoeheid. Hij zou zowel in 1975 als in 1978 op dezelfde percelen van 3 en 2 A ha bij Scherpenisse en Poortvliet aardappelen hebben geteeld. De Offi cier eiste 3000 gulden boete. K. de G. had volgens de Officier het strafbare feit gepleegd op een perceel van een are, waarvoor hij 150 gulden boete eiste. In beide gevallen vond de rechter het be wijs onvoldoende geleverd, maar in de zaak R. ging de Officier direct in hoger beroep. Hij overweegt nog of hij dat ook ten aanzien van K. de G. zal doen. Materiële schade In de Schoondorpseweg deed zich dins dagmiddag op een voorrangskruising een botsing voor tussen twee persone nauto's, maar er was alleen materiële schade. A.P.V. uit Rotterdam gaf geen voorrang aan H.T.Z. uit de Wijk. Olie aan de kust De op de kust van o.a. Strijenham ge slagen olie van het scheepsongeluk bij Tholen, moet langs natuurlijke weg op lossen. Na overleg met verschillende in stanties van Rijk en Provincie is de bur gemeester tot die conclusie gekomen. Het ging om een smalle, lange strook olie langs de glooiing van de zeedijk. Men achtte het niet gewenst - gezien mogelijke onbekende gevolgen - de olie met een chemisch middel op te ruimen. Jacht op drift Door de harde wind is dinsdag een ijze ren zeiljacht van dhr. F. uit St. Philips- land bij Strijenham losgeslagen en tegen de glooiing terecht gekomen. Bij hoog water werd de boot losgetrokken. Bejaarden maakten 9-daagse ouderenreis De bejaarden van Nieuw-Vossemeer hebben de afgelopen weken genoten van een prachtige reis die zij maakten in een van de tourwagens van fa. v.d. Klundert uit Oud-Vossemeer, welke reis onder leiding stond van de heer Adri v. Driel. De reis werd gemaakt via België- Duitsland-Zwitserland-Vorstendom Liechtenstein naar Oostenrijk. De eerste dag ging de reis via België- (Ardennen)-Luxemburg-Frankrijk naar Duitsland waar in Willstat Sant bij Of fenbach werd gelogeerd. De tweede dag ging men via het Zwarte Woud, de Titisee en de watervallen van Schaffhausen naar de standplaats Bre- genz, gelegen aan de prachtige Boden- see. Hier logeerden de bejaarden 6 nachten in Gaststatte Forenburg" en hebben zes zonnige dagen genoten van een fijne vakantie In die zes dagen werden o,m. bezpqht het Bregenzer- woud, de Hochtanpbergpass (1675 mtr), Lech, de Flenzeripass (1800 mtr), de Arlbergpass (1785 mtr), de berg Scho- zaplana (2960 mtr) met kabelbaan naar de verse sneeuw. Ook werd een boot tocht gemaakt over de Bodensee met een bezoek aan het subtropische eiland Mainau met schitterende bloemen- en plantengroei, bezichtigieing ook van het Vorstendom Lchtenstein met Arosa (1700 mtr) omgeven met prachtige sneeuwbergen. De terugreis werd gemaakt via Würz- burg waar in hotel "Ochsen" werd gelo geerd. Op de laatste dag van deze prachtige reis reed men via Vaals Ne derland binnen, waar het afscheidsdiner wérd gebruikt. Dank zij de keurige ver zorging door fa. v.d. Klundert en hun chauffeur Adri v. Driel zullen de be jaarden van Nieuw-Vossemeer nog lang kunnen na-vertellen van deze prachtige Oostenrijkse reis. Vijftig jaar geleden, dus eind juli 1929 was het ook midzomer. Tholen en Sint Philipsland profiteerden toen al een paar jaar van de waterleiding en alleen buiten de dorpskommen waren de "wellen" nog volop in gebruik. Het ru moer rond de waterleiding was zelfs na die twee jaar nog niet verstomd. Dat gaat zo met alle omwentelingen of wat revolutionaire veranderingen. In de ge meenteraad van Oud-Vossemeer had een raadslid Heijboer gesteld, dat de verliezen van de Thoolse waterleiding steeds toenamen. Hij vreesde dat het tot een faillissement zou komen, of dat de gemeenten er geducht voor zouden op draaien. Dat zat de grote waterleiding pionier, jhr. J. van Vredenburch, tevens voorzitter van de Raad van Beheer, niet lekker. Hij liet directeur C. Wagtho een brief schrijven aan b e w van Oud-Vos semeer, waarin de werkelijke toestand werd uiteengezet. Daarbij het verzoek om dat aan de raad te willen doorgeven. Het college achtte echter geen gronden aanwezig om aan dat verzoek te voldoen en daarom richtte men zich van water leidingzijde maar rechtstreeks tot de raad. In de brief stond, dat in 1927 een verlies was geleden 19.962,69 1/ en in 1928 12.279,33 A of ruim 7683,36 minder verlies. Bovendien was de op brengst van de ook aangelegde water leiding in het Oudeland, Razernijpolder en Mosselhoek nog niet gerekend. Daar komt bij, zo werd ook in die brief ge steld, dat de tarieven nog belangrijk la ger liggen dan bijvoorbeeld in West- Brabant. Laat de heer Heijboer maar eens informeren te Nieuw-Vossemeer en Steenbergen, zo hield de waterlei dingmaatschappij de raad van Oud- Vossemeer voor ogen. Het werd over tuigend met tariefsvergelijking aange toond. Voorts mogen we er op wijzen, zo staat het ook in de brief van de heren Van Vredenburgh en Wagtho, dat het optreden van zekere zijde uit Oud-Vos- semeer, zowel door enkele officiële per sonen als door een groep wanbetalers, allesbehalve bevorderlijk zijn om sym pathie te wekken voor de belangen van de bewoners van het eiland Tholen. Daarvoor zou de Thoolse Waterleiding maatschappij wel eens de dupe kunnen worden. Het allergrootste deel van de bevolking zou echter in de achter ons liggende periode niet gaarne de water leiding meer willen missen. Tenslotte, aldus nog steeds de brief, mogen wij het onverantwoordelijk noemen, dat raads leden slechts afgaan op courantenbe richtjes, temeer daar elke gemeente via een lid in de Raad van Aandeelhouders is vertegenwoordigd, die de juiste in lichtingen kan bekomen. Duidelijk blijkt hieruit, dal het de Waterleiding niet lekker zat, nu zo met haar cijfers was gesold. Het gemeentebestuur van Scherpenisse nam hét besluit om de ramen aan de voorkant van de openbare lagere school te vernieuwen en de bomen op het voormalige kerkhof van Westkerke in het openbaar te verkopen. Tot schatter voor de pachtwaarde in de Suzannapolder te Sint Annaland werd de heer Jan van Luijk Anthzn benoemd. In de Kaaistraat te Sint Maartensdijk vond een aanrijding plaats tussen mej. N, die op haar fiets werd gegrepen door autobestuurder N. Doktershuip moest worden ingeroepen. Per 1 augustus werd in die gemeente benoemd tot rijksveld wachter de heer J.A. Bruijnooge uit Amsterdam en per diezelfde datum ver trok uit de gemeente de rijksveldwachter C.C. Klootwijk naar Dordrecht. In Tholen speelde de eerste voetbalclub "T.V.V." een wedstrijd tegen Steen- bergse Boys en verloor met 3-1. Het ter rein was destijds aan de Postweg gelegen en al was het een weiland, het was zeker GRAVEN PO LOC B OOST ER- SCHELDE "XP'--. PPQtAn vak valKpmit» v. 'lJ Tot en met 17 augustus 1979 liggen in het Provinciehuis te Middelburg en op de gemeentesecretarieën van Hontenisse en Reimerswaal voor een ieder ter inzage de plannen, die betrekking hebben op het indijken van een gedeelte van de Wes terschelde (aanleg van een eiland op de platen van Ossenisse) ten behoeve van de Westerschelde Oeververbinding (W.O.V.) in de lijn Kruiningen - Perk- polder. Concessie hiervoor is aangevraagd door de NV Vaste Oeververbinding aan de minister van verkeer en waterstaat op grond van artikel 2 van de wet van 14 juli 1904, houdende bepalingen omtrent het ondernemen van droogmakerijen en indijkingen. De minister heeft, alvorens te beslissen, gedeputeerde staten van Zeeland verzocht de plannen ter inzage te leggen en een advies over de aanvraag te zenden met het verslag van de be handeling van eventuele bezwaarschrif ten. De vaste oeververbinding zal zoals be kend worden uitgevoerd als een brug- tunnelcombinatie. Op het te vormen ei land zal de overgang van de brug (over de zuidelijke vaargeul) naar de tunnel (onder de noordelijke vaargeul) worden gerealiseerd. De aanleg van het eiland zal in twee fasen worden uitgevoerd. Direct na de ministeriële beslissing omtrent het tijd stip van het begin van de bouw kan er mee worden begonnen. In de eerste fase zullen het noordelijke bruglandhoofd, de tunnelelementen in het te vormen bouwdok, de zuidelijke tunnelafrit en een werkhaven worden gemaakt. Daar mee zal ongeveer een jaar zijn gemoeid. In de tweede fase zal het eiland worden voltooid en zullen de vrijkomende hoe veelheden zandjuit de zinksleuf voor de tunnelelementen worden geborgen. Het eiland zal worden aangelegd door dam men met zinkstukken op' te bouwen. Tussen die dammen zal tot 5 meter boven NAP zand worden gespoten. De dijk om het eiland komt te liggen op 7.50 meter plus NAP. Het zal beveiligd zijn tegen de hoogst bekende waterstanden. Een onderzoek in het Waterloopkundig Laboratorium te Borgerhout-Antwer- niet nog het slechtste sport.eld in de Thoolse regio voor die tijd. De Oud-Vossemeerse lerares mej. G. Goedhart werd als zodanig benoemd aa,n de Nijverheidsschool te Naaldwijk. De voetbalsport, nog lang niet zo alge meen als tegenwoordig en daarom nog heftig bekritiseerd door vele ouderen, maakte ook toen al slachtoffers, want een bericht vermeld, dat tijdens een wedstrijd een jongen het ongeluk had zijn been te breken, naar huis moest worden vervoerd en de arts moest wor den ontboden. In die laatste juliweek, woedde een on weer boven Zuid-Limburg van onge kende hevigheid. Er ontstond kortslui ting in een elektriciteitskabel te Heerlen en op vele plaatsen sloeg de bliksem in. Bij overstromingen kwamen vele kip pens en varkens om het leven. Een van de manschappen van de militaire politie werd door de bliksem getroffen. Het onweer zette in om 4 uur en duurde tot 5 uur, kwam vervolgens om 7 uur weer opzetten en droeg toen een angstwek kend karakter, zo staat er verder in dat bericht. Op woensdag 31 juli 1929 verkocht no taris A.J. Bierens uit Sint Annaland in het openbaar de gehele landbouwersin- span van de heer Jac Aarnoudse Jzn. op de door hem bewoonde hofstede in de Hollairepolder. Daaronder waren 11 paarden. Het werd een echte koopdag in de Hollairepolder op die laatste juli-dag. Vijftig jaar geleden waren er ook al ge slaagden na het volgen van middelbaar onderwijs, maar ze waren wel op de vingers van twee handen te tellen. Voor het eindexamen van de rijks HBS te Bergen op Zoom slaagden uit Tholen mej. M. Cense en de heren J. Meerman, J.F. van der Maas, J.M. van de Velde en van Oud-Vossemeer, de heer M. Rijn berg. Mej. J.J. Lindhout uit Oud-Vosse meer werd tot onderwijzeres benoemd aan de o.l. school te Heijningen en te Sint Annaland slaagde mej. E. Heijboer Wd voor het toelatingsexamen voor de rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Rotterdam. Ds. J. de Bres uit Bruchem had een be roep aangenomen naar Hervormd Sint Maartensdijk en zou daar 1 september 1929 intrede doen. In Sint Maartensdijk ging in de julimaand ook een land- bouwschuur in de kom der gemeente in lichte laaie. Ze was in gebruik bij J.W.H.. J.D.B. en bij J.P. De brandweer kreeg het met 5 stralen via de waterlei ding gedaan de aangrenzende percelen te behouden. In het bestuur van de Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond. die haar 10 jarig bestaan vierde werd de heer A. Wisse te Sint Philipsland herko zen. Aangedrongen werd op verbetering van het veer Zijpe-Anna Jacobapolder. In het AM de Jong huis, Voorstraat 29, te Nieuw Vossemeer, zal van 5 juli t/m 21 sept. 1979 een uitgebreide tentoon stelling worden gehouden van Bulletje Boonestaak, het legendarische beeld- verhaal, getekend door George van Raemdonck en geschreven door AM de Jong, gedurende de jaren 1922 t/m 1937. Herdrukken van dit beeldverhaal ver schenen er gedurende vele jaren, de laatste herdruk was in 1974. De tentoonstelling omvat: foto's en brieven, vele tekeningen in origineel en foto kopie, kranten en tijdschriften, een komplete set (tenminste 62 stuks) boekuitgaven, illustraties uit boeken van George van Raemdonck, politieke tekeningen van George van Raemdonck. Bijzondere episodes uit de strip, zoals oorlog/ vrede-de-kerk-de socialisti sche/kapitalistische maatschappij-cen- suur AM de Jong, worden apart belicht. Het geheel is ondergebracht in vitrines en op grote wandborden. Tevens beho ren vele grote blow-ups en enkele schil derijen tot de tentoonstelling. De tentoonstelling is geopend zaterdags en zondags van 10.00 tot 12.00 uur en vanaf 14.00 tot 17.00 uur alsmede op woensdagen van 14.00 tot 17.00 uur. Bezoek op andere dagen is mogelijk na afspraak met de conservator, de heer Plandsoen, tel. 01676-2594. De aardappelprijs is ten opzichte van vorige week woensdag met twintig cent per kilo gedaald. St. Annaland; dore klasse I 47-49, apart 40-44. Drielingen 18-19, Kriel 23-24, Lekkerlander 37-38, Gloria 38-40, Bon ken 68-73, Bonken II 66, Bintje 40-42, Arcula 36-41aanvoer 410 ton. St. Maartensdjjk: dore 47.00-48.70, glo ria 39.90-44.30, lekkerlander 38.00-39.00. dore drielingen 18, lekker lander en gloria drielingen niet ver kocht, kriel 23.00-23.10, bintje 38.80, aanvoer 3000 kisten. pen heeft uitgewezen dat de invloed van het totale eiland op de bodemgesteld heid en het stromingsbeeld in de Wes terschelde uiterst gering zal zijn. De to tale kosten van de werken in de beide fasen worden geraamd op 50 miljoen. Binnen veertien dagen na 17 augustus 1979 kunnen belanghebbenden tegen de voorgenomen indijking schriftelijk be zwaren indienen bij gedeputeerde staten van Zeeland. Zij zullen gelegenheid krijgen later hun bezwaren voor een commissie uit gedeputeerde staten toe te lichten. zondag 29 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur kand. Siebeling, Brakel 18.30 uur ds. J. den Admirant, Babylo- niënbroek GEREF. KERK 9.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter 17.00 uur ds. D. Verwey, Driebergen CHR GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. Visser, Deil-Enspijk R.K. KERK za. 19.00'en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Th. W.M. van der Heijden 18.30 uur ds^S. Gerssen, Utrecht GEREF. KERK 10.30 uur kand. A.W.W. de Ruiter, Tholen 15.00 uur ds. Verweys, Driebergen CHR. GEREF. KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst- GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur kand. J. van Popering, Ede 18.00 uur ds. W. Verboom, Nieuw-Lek- kerland GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur ds. F. Harinck, Den Haag GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. H. de Graaf. Klaaswaal 18.00 uur ds. H.A. Samsom, Streefkerk OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. A.C. Rijken, Hedel HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur ds. J. Blonet, Rotterdam 19.00 uur ds. G.A. Evelein, Rozenburg OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst do. 26 juli 19.00 uur ds. J.v. Prooyen, Rhenen GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. Aangeenbrug, Goedereede GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur dr. S. Gerssen, U trecht 18.00 (H.D.) uur ds. Th. W.H.v.d. Heij den, Oud-Vossemeer GEREF. KERK 10.00 uur ds. D. Ver wey, Driebergen 14.30 uur kand. A.W.W. de Ruiter, Tholen GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. H. Samsom, Streefkerk 14.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur leesdienst 17.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter, Tholen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt): Dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2542 St-Annaland, Stavenisse, St-Maartens- dijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel): Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 St-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer. en St-Philipsland Zr. Küzee, St-Annaland, tel. 01665-2756 St-Annaland. Stavenisse, St-Maartens- dijk en Scherpenisse Zr. Pigmans, Oud-Vossemeer, tel. 01667-758 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 27 juli 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en buro Levens- en Gezinsvragen TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 27 juli t/m 2 aug. vrijdag 27 6.54-19.09 zaterdag 28 7.28 -19.41 zondag 29 7.59 - 20.13 maandag 30 8.31-20.45 dinsdag 31 9.07 -21.21 woensdag 1 9.50 - 22.06 donderdagi2 10.42 - 23.06 woensdag 1 aug. Eerste Kwartier Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-462

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1979 | | pagina 2